Sproeten komen vroeg Sprutoi Bij alle Drogisten HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN KERK- EN SEKOO» TOWS. SPORT. Onthoudt U goed, LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA. PREDIKBEURT. BOSKOOP. Geref Kerk: Donderdagnam. 7 uur, ds. Petersen. NED. HERV. KERK. Beroepen: Naar Barchem, ds. H. Canne- gleter te Dwingelo. Te Vianen: H. S. van Rijs, te Hooge Zwaluwe. Te Noordwijk (Gr.) W. Th. Klumper, te Westerbroek. Bedankt: Voor Schoondijke ds. J. K. v. d. Brink te Westzaan. Voor Sellingen (Gr.) en Terkaple (toez.) ds. Chr. de Beus te Ten Boer. GEREF. GEM. Beroepen: Te Giessendam: ds. J. Fraanje te Barneveld. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Rotterdam ds. G. Bouw meester te Andel. REM. GER. BROEDERSCHAP. Beroepen: Te 's-Gravenhage, (hulp- pred). Mej. Docta. W. S. Wiardi Beekman te Den Haag. 'T EINDEXAMEN H.B.S. AANMERKELIJK VERZWAARD. Thans o.a. rcchtlijning teekenen en lichamelijke opvoeding. Verschenen is het „Staatsblad" No. 16, houdende afkondiging van het K.B. van 19 Maart, waarbij het nieuwe reglement is vastgesteld voor het examen, bedoeld in art. 55, tweede lid, der Middelbaar-Onder wijswet (eindexamen H.B.S.). Hierbij is bepaald, dat het examen thans alle vakken omvat, welke in de hoogste twee leerjaren der hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus, afdeellng B, wor den onderwezen. Schriftelijk wordt geëxamineerd in wis kunde, mechanica, natuurkunde, schei kunde. Nederlandsch, Fransch, Engelsch, Hoogduitsch, handelswetenschappen, handteekenen en rechtlijnig teekenen. Ter keuze van de candidaten wordt óf voor de mechanica en het rechtlijnig teekenen óf voor de handelswetenschappen de examen stof beperkt tot de leerstof, die in de vierde klasse der hoogere burgerschool behandeld wordt. Een mondeling examen wordt in elk ge val afgelegd in de plant- en dierkunde, de cosmografle, de staatsinrichting, de staats huishoudkunde, de aardrijkskunde, de geschiedenis, de Nederlandsche, de Fran- sche, de Engelsche en de Hoogduitsche taal en letterkunde. Van een mondeling examen in de beide afdeelingen der wiskunde, de mechanica, de natuurkunde, de scheikunde en de han delswetenschappen is vrijgesteld hij, die ln zulk een afdeeling of in dat vak voor het schriftelijk werk niet minder dan het cijfer 7 heeft verkregen. Eovendien wordt examen afgelegd in de lichamelijke oefening. Artikel 11. Het oordeel over de kennis en de ontwikkeling der candidaten in elk der vakken, waarin examen wordt afge legd, wordt zonder verdere aanwijzing of onderverdeeling uitgedrukt door één der cijfers van 1 tot 10, aan welke de volgende beteekenis is te hechten: 1. zeer slecht: 2. slecht; 3. gering; 4. onvoldoende; 5. bijna voldoende; 6. voldoende; 7. ruim voldoen de; 8. goed; 9. zeer goed 10. uitmuntend. Voor wiskunde worden twee cijfers toe gekend, één voor reken- en stelkunde (al gebra i en driehoeksmeting en één voor de afdeeling stereometrie en beschrijvende meetkunde. Aan den candidaat, bij wien het gemid delde van al de eindcijfers 6 of meer be draagt en die geen enkel eindcijfer heeft lager dan 5, wordt het getuigschrift van voldoend afgelegd examen uitgereikt. De candidaat, bij wien het gemiddelde van dl de eindcijfers 5 of minder bedraagt, is af gewezen. In alle andere gevallen wordt naar aan leiding van de verkregen cijfers over den uitslag beraadslaagd en beslist. Aan het programma van de vakken, Waarin dit jaar voor het eerst geëxami neerd wordt, is het volgende ontleend: Het examen mechanica omvat: a. de eerste beginselen van de leer der bewe gingen en der krachten; de eenna-i,ve en eenparig veranderlijke bewegingen en de leer der samenstelling van die bewegingen- de kogelbaan; de dynamische grondbegrip pen met toepassing op eenvoudige e— --"-n van beweging ook van verbonden licha men; eenhedenstclsels; de samensf-"'--~ van krachten en koppels; de momenten stelling; b. de leer van het zwaartepunt en zijn plaatsbepaling voor enkele zeer een voudige lichamen; eenvoudige gevallen van evenwicht, ook met inachtneming van de wrijving (gécn tapwrijving)de leer van arbeid en arbeidsvermogen met toe passing op ppn.-oudige gevallen van bewe ging De candidaat behoort zoowel door het beantwoorden van vragen over onder werpen, die in de theorie behandeld zijn, als door het oplossen van vraagstukken te kunnen toonen, d1* ',rze onderwerpen zijn eigendom gewm -ijn. De candidaten. die voor de mechanica de leerstof van de vierde klasse eener hoogere burgerschool als examenstof hebben geko zen (en voor de handelswetenschappen de leerstof van de vijfde klasse) worden ln de mechanica uitsluitend geëxamineerd in de onder a. genoemde onderwerpen. Het examen cosmografie omvat: enkele hoofdstukken, ter k-uze van den candi daat; waarneming van sterrenbeelden en van de beweging der hemellichamen; vorm en beweging der aarde: het planetenstel sel, kometen en vaste sterren. Wat betreft de handelswetenschappen behoort de candidaat in staat te zijn tot. a. het bepalen en het detailleeren van de bandelswinst bij het enkelboekliouden; het samenstellen van de meest voorkomende hulpboeken (kas-, bank-, inkoop-, ver- koopboek en prima-nota en biiboeken i voorraad-, debiteuren- en crediteuren- boekihet samenstellen van een eenvou dige jaarrekening cener verbru kshuishou- ding; het. opstellen van een rekening-cou rant volgens de staffelmethode; b. het maken van eenvoudige journaalposten en het journaliseeren der vorengenoemde hulpboeken; het samenstellen van een eenvoudige verlies- en wlnsstrekening; het opstellen van een factuur, ppn rtisrnnto- en een effectennota. De candidaten, die voor de handelswetenschappen de leerstof van de vierde klasse eener hoogere burger school als examenstof hebben gekozen (en voor de mechanica de leerstof van de vijfde klasse) worden in de handelswetenschap pen alleen geëxamineerd over de sub a. genoemde onderwerpen. RECLAME. in het voorjaar, koopt tijdig een pot Pot 90 cent, Tube 50 ct. Zeep 60 ct. 2768 VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Voor de Zaterdagmiddag-competitie bleef Quick Boys door een 10—3 overwin ning aan den kop van de afdeellng. A R C. I het eenige nog steeds ongeslagen elftal, blijft Quick Boys op den voet vol gen. Nu moest Rijnsburgsche Boys er tegen de Alphenaren met 60 aan ge- looven. S.L.F. IA.R.C. II werd met den stand 25 voor A.R.C. II gestaakt. De tweede klasse bracht voor de leiders Quick Boys n, een 52 overwinning op S.C.O. in. D.V.E. kraakte Terleede n met 80. Quick Boys III moest thuis in S.C.O. n haar meerdere erkennen en verloor met 49. Fides Pacta II kon thuis geen winst- puntje tegen Rijnsburgsche Boys n ver halen; de Boys wonnen met 31. Voor de Zondag competitie won Alphen III, zooals we reeds hadden verwacht van Roodenburg I met 52. L.D.W.S. Het een veer tegen L.F.C. n. Door tegen de wit- hemden 11 gelijk te spelen ging voor L.D.W.S. een zeer kostbaar puntje ver loren. De tweede klasse bracht een geweldige 9—0 overwinning voor Alphia Hl tegen T.o.N.A. I. Op het U.V.S.-terrein kon U.V.S. IV niet tegen Lugdunum III win nen. Met 23 voor de groen-witten kwam hier het einde. D.S O. I won op het nip pertje met 10 van Roodenburg II. De derde klasse bracht een 3—3 uitslag voor D.S.O. II—Waterkoet. D.V.S. III bleef met 30 de meerdere over A.S.C. IV Alphia V maakte het in de 4e klasse met T.O.N.A. al niet beter dan het derde. Met 101 werd T.O.N.A. aan den dijk gezet. L.D.O. II klopte Kagia II met 5—1. U.V.S.VI moest thuis tegen Alphen V met 1—6 het onderspit delven. L.F.C. V zond D.S.O. III met een 51 nederlaag naar huis. De Juniores competitie bracht drie groote overwinningen. D.V.S. klopte L.F.C. (a) maar even met 50. U.V.S.. gat L.F.C (b) een 120 nederlaag te slikken, terwijl R C L. tegen Alphen met 41 werd geklopt; en toch.... Juniores.... houdt er den moed maar ln! PAARDENSPORT. KONINKLIJKE MILITAIRE SPORTVEREENIGING. Dubbele cross-country bij Ede. De uitslag van dezen, gisteren bij Ede, gehouden cross-country luidt: 1. ritm, G. de Kruyff op Tommy, tijd van de eerste cross 12 min. 6 sec., van de tweede 8 min. 25 sectotaal tijd 20 min. 31 sec.; 2. luit de Bruine op Lola, le cross j 12 min 14 <-ec„ 2e cross 8 min. 30 sec., totaal 21 min. 44 sec.; 3. luit. Schimmel- ketel op Duiveltje, le cross 13 min. 5 sec., j 2e cross 9 min. 3 sec., totaal 22 min. 8 sec.; 4. luit. v. d. Hoog op Agen, le cross 13 min. 20 sec., 2e cross 9 min. 14 sec., to taal 22 min. 34 sec.; 5. ritm. baron Sirtema van Grovestins op Victoria, le cross 13 min. 17 sec 2e cross 9 min. 28 sec., totaal 22 min 45 sec.; 6. luit. Pahud de Mortan- ges op Henk, le cross 13 min. 30 sec., 2e cross 9 min. 37 sec., totaal 23 min. 7 sec.; 7. luit Heerma van Voss op Neckrose, le cross 14 min 43 sec., 2e cross 8 min. 57 sec., totaal 23 min. 40 sec.; 3. kapt. Stof fels op Rlkiki, le cross 13 min. 39 sec.. 2e cross 10 min. 1 sec., totaal 23 min. 4 sec.; 9. luit Tonnet op Verveine le cross 14 min. 20 sec., 2e cross 9 min. 25 sec., totaal 23 min. 45 sec.; 10. ritm. jhr. Gevaerts op Sunbeam le cross 14 min. 13 sec., 2e cross 9 min 46 sec., totaal 23 min. 59 sec. 275. En Wim blij om zijn geslaagde streek Liet een luid grinneken hooren, „Ja schreeuw maar," riep hij tot den agent Ik zal me niet aan jou storen" Hij trok daarop het touw stevig aan, Maakte daarin tal van knoopen, „Ik wil nu eens zien, beste agent, Of Je hier vandaan kunt loopen". 276. „Nu", zei de piloot, wordt de sprong gewaagd, Wij willen niet graag verdrinken" Wij moeten heel gauw van het vliegtuig af, t Het begint nu reeds te zinken." En als de machine heel dicht bij ons zinkt. Dan worden wij nog meegezogen, De piloot deed de sprong met een grooten duik, Pim keek met starende oogen. RECLAME. 2779 dat, wanneer U aan tocht, koude ol regen en wind blootgesteld waart, naite voelen gehad heefi en U zich daardoor niel wél gevoelt, Aspirin-Ta bielten U zeker heipen. F. B., te N. De door u gevraagde adressen zijn: 1. J. A. Jolles, Cattepoel- scheweg 2. Arnhem. 2. A. C. C. Roos, Krul- lelaan 38, Zeist.. 3. Mej. S. Heymans. 2e Boerhavestr. 77, Amsterdam. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. I. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2 W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bij TOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bii A. H. v. d. VOOREN H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessckade. PLUIMVEE. Breken van broedeieren. Een van de onaangenaamste ervaringen bij het natuurltjk broeden is, dat men ont dekt, dat er onder de hen een of meer eieren gebroken zijn. De aanleiding hier toe kan van drieërlei aard zijn. Het meest zal het wel de te dunne eierschalen zijn, nog bovendien samengaande mot een ver keerden bouw van het broednest, alsook de woelige onbetrouwbaarheid en fouten bij I de hen Wij moeten hiervoor tot ln klei nigheden afdalen en ons steeds voor oogen houden, dat de geheele liefhebberij en dus ook het succes van het broeden uit allerlei schijnbaar nietige dingen is samengesteld. De bouw van de nestholte is verkeerd, zoodra ze te vlak is, waardoor de eieren zoo gemakkelijk kunnen wegrollen en ln een verwijderd hoekje terecht komen, waar zulk een ei dan te veel afkoelt, onge dekt blijft en afsterft. Meestal zullen in een te vlak nest de eieren echter niet breken. Voor dit laatste bestaat zeer groote kans, wanneer de nest- kuil te hol, te diep is. Dan schuiven de eieren heel licht op en over elkaar en krij gen de onderste het te kwaad. De juiste j bouw vraagt overleg en oordeel. Het nest moet in de vier hoeken hoog en vast aan gestapt zijn, zoodat geen ei in een hoek verzeild kan raken. Verder niet te vlak. maar nog veel min der te komvormig, dus meer zoo iets ais een tafelbord van vorm is, zoodat de eieren goed en natuurlijk naast elkaar lig gen en de middelste eieren niet in een kuil als in een zak tegen elkaar opstooten. Wij noemden ook als oorzaak van breken de te dunne schalen, wat in het vroege seizoen vaak voorkomt, maar waartegen men door nauwkeurig uitzoeken, en scherp keuren der broedeieren zich tamelijk wel kan vrij waren. Behalve onderlinge gelijkheid van grootte en vooral van den juisten normalen vorm, moet de eischaal gelijk, effen en liefst nog al glad zijn, zoodat als men er met den top van den duim overheen wrijft alles gelijkmatig aanvoelt. Dan is meestal ook de schaal voldoende van dikte. De derde nadeelige factor is de kip zelf. Deze kan wat woelig zijn of haar nagels kunnen te lang en te scherp wezen. Ook kunnen lange stijve voetveeren hinderlijk zijn, bijv. bij Cochins en bij Sabelpootkrie- len. Dan zal men goed doen deze veeren zooveel mogelilk bij te knippen en ook de nagels voorzichtig in te korten, voordat men de echte broedeieren onderlegt. Bij onhandig op het nest plaatsen door ons of door woest op het nest stappen door de hen, staan eieren aan breekage bloot. Men zorge er dus voor. dat de hen niet van een hoogen nestrand op de eieren kan neer vallen. maar dat ze gelegenheid heeft ge makkelijk als het ware gelijkvloers op de eieren te stappen. Ten overvloede kan men, juist als zij den stap doet. met de hand haar zwaarte of de kracht van haar beweging wat temperen, wat breken. Mochten toch onverhoopt van een broed sel een of meer eieren gebroken zijn, dan moet zoo spoedig, zoo handig en zoo secuur mogelijk reiniging plaats hebben met water van bloedwarmte. Het eiwit en eigeel sluiten als een gomlaag de fijne po riën af, zoodat de ademhaling van het ei belet wordt en het van binnen gevormde koolzuur niet ontwil ken kan. evenmin als zuurstofrijke lucht kan binnentreden. Een verontreiniging door meststoffen heeft die schadeliike gevolgen niet. dat droogt wel op, maar sluit niet hermetisch af, waarom in zulk een geval reiniging niet noodwendig is. Daar afwassehen hoe voorzichtig ook gedaan, toch altijd te gennatuurlijk is, moet men er slechts noodgedwongen toe overgaan. Dimu eenig op rlKIn de wereld [5J Iciop den orenjeband. Prijs 75 ds. TELEURSTELLENDE ERVARINGEN. De kloek zit eenige dagen rustig op haar eieren, alles gaat goed, men vleit zich met gunstige uitkomsten en dan in eens komen de teleurstellingen opzetten. Laten we er eens eenige van bekijken. Nieuwsgierige, soms ook op roof uit zijnde honden of katten kunnen het de kloek danig lastig maken. 2e bijt van zich af, verlaat er soms het nest voor en is het dan een wonder wanneer dit gebro- j ken broedeieren kost? Nog veel erger is het bezoek van ratten j in de nachtelijke stilte. Deze halen de eieren onder de hen weg, hetgeen even min niet zonder schermutselingen ver loopt. Zelfs muizen kunnen heel veel schade aan een broedsel berokkenen. Dit gebeurt zelfs maar al te vaak, wanneer men niet bij voorbaat de maatregelen ge troffen heeft die langstaarten uit het ver vaardigde broedhokje te houden. Voor een goede ventilatie maken we wel is waar ruime openingen in het broedhokje, doch hebben daar tegelijk een stukje fijn gaas tegen gespijkerd, opdat de muizen er niet in kunnen komen. Daar er bij een goede behandeling en geregeld op tijd voeren geen eten bij het broedhokje aanwezig is. blijven de muizen ten slotte weg en trach ten ze elders hun kostje te vinden. Ook kan men rondom het broedhokje wat ter pentijn verstuiven, waar de muizen een geweldigen hekel aan hebben. Verder kan men nog een schoteltje neerzetten met een mengsel van meel, suiker en gips. Als daar naast dan een schoteltje met water staat is men klaar. De muizen eten van dat droge mengsel, gaan dan weer eens drinken en het resultaat wordt, dat het gips in hun darmkanaal gaat versteenen. Dit middel kunnen de muizen niet ver- sleepen en de kloek moet er niet bij kun nen komen. Ten slotte zijn er ook nog de bij den drogist verkrijgbare muizenver- delglngsmiddelen. De gevolgen van een muizenbezoel: kun nen zeer onaangenaam zijn. Ten eerste veroorzaakt het onrust en afbijten van de kip en komen de kuikens uit, dan loopt het dikwijls heelemaal mis, daar de kloek, in de meening verkeerende dat er weer muizen zijn. de pas uitgekomen kuikens gaat bepikken. Deze laten een klagelijk gepiep hooren en dan is Holland in last, want nu is de kloek heelemaal de kluts kwijt, wil die „piepers", die haar nu al 3 weken hebben lastig gevallen, verdrijven en het resultaat is, dat ze de kuikens ver moordt, waarbij haar moedertrouw haar dus leelijke parten speelt. Een vaak voorkomende ramp is het, als de kip van haar nest weg loopt en niet meer wil zitten. Doorgaans is de luis daar de oorzaak van. De kloek geeft een regel matige warmte af, ze zit doodrustig, voor de luis eon prachtige gelegenheid zich op snelle wijze te vermenigvuldigen. Ze put ten de broedhen door het aanhoudende bloedaftappen uit, beletten haar rustig te zitten en zelfs merkt men een verbleeken van het dier op. Ditzelfde komt ook voor als de broedsche hen kalkpooten heeft, die ondragelijk jeuken en dan ook aanlei ding kunnen zijn, dat de kloek er de brui aan geeft. Op de eieren bemerkt men dan vele kleine bloedstipjes die niet anders zijn, dan door de borst der kloek plat ge drukte mijten, echter in hoofdzaak de be kende bloedmijten. die het 's nachts de kippen komen lastig maken. De door het bloed aftappen verzwakte vogel verlaat haar eieren en de eigenaar is weer de dupe. Hieruit blijkt, hoe noodig het is met zuivere dieren en een zuiver nest te beginnen. Vóór het zetten dus de hen en het nest met insectenpoeder of tabaks- zand te behandelen. De goede kippenhou der voert een onverpoosden strijd met de luis. Ten slotte kunnen de eieren nog worden bevuild, wat gewoonlijk ook het gevolg van een onnauwkeurige behandeling is. Men behoort de hen op een vastgesteld uur te voederen, waarbij ze tegelijk gelegenheid krijgt haar mest te loozen en aan welk uur zij zich verwonderlijk vlug weet aan te passen. Indien de bevuiling niet erg is. dan er niets aan doen. Zoo noodig met bloedwarm water afwassehen en niet af- drogen. Wij vestigen hiermede Uwe aandacht op het feit, dat met ingang van beden de golflengten van de stations Huizen cn Hilversum wederom worden omgewis seld. V.af 1 April zijn de golflengten voor: Huizen1875 M. (KRO en NCRV) Hilversum298 M. (AVRO, VARA en VPRO.) VOOR DONDERDAG 2 APRIL. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO.-Uitzen- ding 8.009.50: Gramoloonpl. 10.00 10.15: Morgenwijding 10.3011.00: Gramofoonpl. 11.00—11.30: Voorlezen door A. D. Hildebrand 11.30—12.00; Concert. Clara de Graaff (zang), H. C. v, Oort (begeleiding), Jonas Pieters (viool), Egb. Veen (begeleiding) 12.0012.15: Gramofoonpl. 12.152.00: Concert. AVRO.-kwartet 0.1. v. D. Groeneveld 2.30—3.00: Max Tak over E. F. A. Hoff mann 3.003.30: Pianoconcert P. Fren- kel 3.304.00: Loetafoon-programma 4.005.00: Ziekenuurtje 5.005.15: Zang Marg. Adriani. Vleugel: Egb. Veen 5.155.30: Zang door Voc. Ensemble „Musica" o. 1. v. J. Hamel 5.306.00: Kamermuziek Haagsch strijkkwartet 6.006.15: Ensemble „Musica" 6.15 6.30: Zang Marg. Adriani 7.008.45: Concert Omroeporkest o. 1. v. N. Treep 3.4510.00: Oratorium „Der Tod Jesu" van C. H. Craun door de Kon. Utr. Ver. voor Kerkgezang o. l.v. J. Wagenaar. M. m. v. Solisten en orkest bestaande uit leden van het Concertgeb. Orkest te Amsterdam 10.00: Vaz Dias 10.15—10.45: Mevr. Sanders—Hertzberg draagt voor uit „Adam in Ballingschap" van Vondel 10.4512.00: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. 8.00: KRO. 10.00: NCRV. 11.00—2.00: KRO. Daarna NCRV 8.009.30: Gramofoonpl. 10.0010.30 Zang, NCRV.-Dameskoor 10.3011,00: Ziekendienst 11.0011.30: Gramofoon- platen 11.30—12.00: Godsd. Halfuurtje door Pastoor Perquin 12.00: Politieber. 12.151.45: Concert KRO. Trio o.l. v. P. Lustenhouwer 1.452.15: Gramo- foonplaten 2.153.15: Handwerkcursus 3.153.45: Vrouwenhalfuurtje 4.00 5.00: Ziekenuurtje 5.006.30: Con cert Chr. Radio-orkest o.l. v. G. Stam 6.30—6.45: Knipcursus 6.457.30: Zang door den heer M, v. d. Heijden 7.30 8.00: Politieber. 8.00: Uitvoering van de Zeven Kruiswoorden van Jos. Haydn. Chr. Zangver. „Kerkkoor Ex Animo". M. m.v. Solisten en Orkest van Leidsche Musici. Leiding: H. W. de Wolff. Inleiding door Dr. J. Riemens. Na afloop Vaz Dias en Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 12.20: Orgel spel door R Foort 1.30—2.10: Kerk dienst 2.20—2 50: Gramofoonpl. 3.20: Kerkdienst 4.05: Dansmuziek 4.50: Orkestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Lezing 6.35: Berichten 7.00: Pianospel door S. de Niedzielski 7.20: Lezing 7.45: Lezing 8.05: Concert. Orkest, Marie Wilson (viool) 9.20: Be richten 9.20: Berichten 9.35: Berich ten 9.40: Lezing 9.55: Pianospel door Solomon 1020: ..Little Flower of the Wood". Hoorspel van L. Merrick 11.00 12.20: Dansmuziek 12.2012.25: Tele visie. Parijs, „Radio Paris", 1725 M. 8.05: Gramofoonplaten 12.50: Gramofonpl. 1.25: Gramofoonpl. 6.50: Gramofoon platen 9.05: Orkestconcert. Pianomu ziek 9.50: Concert. Langenberg, 473 M. 6.207.20: Gra mofoonplaten 9.35—11.15: Gramofoon platen 11.30: Gramofoonpl. 12.35 1.50: Orkestconcert 4.20—5.20: Vesper concert en solisten 5.206.00: Gramo foonplaten 7.20—7.50: Concert 7.50: „Die St. Jacobs-Fahrt". Daarna berichten en concert. Kalur.dborg. 1153 M. 11.20—12.20: Concert 1.503.50: Concert en solisten. C.a. 2.35: Zang 7.20—7.35: Concert 7.359.15: „De Koopman van Venetië" 9 159.45: Vocaal Concert 9.4510.30: Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. 5.20: Gramofoon- muziek 6.20: Concert 7.05: Gramo foonplaten 8.20: Concert. 338.2 M.: 5.20. Orkestconcert 6.20: Koorzang 7.05: Gramofoonmuziek 8.20: Orkest concert en zang. Zcesen, 1635 M. 5.40: Berichten. Le zingen 11.2012.15: Gramofoonpl. 12.15—1.20: Berichten 1.20—2.20: Gra mofoonpl. 2.203.50: Lezingen 3.50 4.50: Concert 4.507.20: Voordrachten 7.20: Hoorspel .Die Judasspieler" Rud. Mirbt 8.10: Berichten 8.20: Sympho- niecoucert 9.40: Berichten 9.50: Derde acte van „Parsifal", R. Wagner. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10