Dr. H.MANNING'S SUPPQ5IT0RIA UIT DE OMSTREKEN. elschen, welke de Vleeschkeuringswet stelt, is voldaan, door liet hebben van een nood- slachtgebouw in de buurtschap Hoogmade. De heeren Van Ruiten en Noordam sloten zich hierbij aan. De voorz. gaf nadere in lichtingen, hetgeen hierop neerkwam dat één van tweeën moet geschieden, n.l. óf te Woubrugge een noodslachtgebouw of alle noodslachtingen moeten naar de buurt schap Hoogmade vervoerd. Weth. Boot wees daarbij op verschillende niet goed te keuren toestanden en op de belangen der veehouders in het dorp. Het voorstel werd evenwel niet ondersteund en ingetrokken. Bij de rondvraag vroeg weth. Lieverse inlichtingen over de werkzaamheden van den gemeentewerkman in verband met an der werk, verricht door tijdelijk aange stelde krachten, zooals doodgraver, klok luider enz. cn over aangelegenheden be treffende licht- en waterleiding te Hoog made. De heer Tondu bracht het voetpad Zuid einde ter sprake. Spr. zeide geen scherpe critlek op het beleid van B. en W. te willen uiten, doch zag gaarne dat dit Col lege meer als machthebbend lichaam op trad, v.n. bij de uitvoering van aanbesteed werk. Voorts vroeg deze of bedoeld Col lege al met? een plan konden komen tot onbewoonbaarverklaring van daarvoor in aanmerking komende woningen en een plan tot stratenaanleg op het woning bouwterrein. De heer Noordam vroeg inlichtingen over de overdracht weg aan de Provincie in verband met het onderhoud van dien weg cn besprak tevens het werkloozcn- vraagstuk. Spr. was van meening. dat de gemeente al te gemakkelijk werkloozen aannam. Nadat de voorz. de vragers had beantwoord, wenschte Weth. Boot nog het woord over het gezegde van den heer Tondu, gericht aan het College van B. en W. Deze kon de opmerking van den heer Tondu begrijpen en onderstreepte deze meening, omdat eenige toestanden nood zakelijk verbetering behoeven. Hierna volgde sluiting der verg. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. De begrafenisrecliten. De Raad kwam in openbare verg. bijeen. Voorzitter, de Burgemeester. Tegenwoor dig 6 leden; de heer Edelman is met ken nisgeving afwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen ider vorige vergadering worden voorge lezen, welke onveranderd worden vastge steld. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een missive van de Gezondheids- Commissie te Bodegraven, houdende me- dedeeling, dat tegen de toegezonden ont- werp-verordenlng op de keuring van Wa ren in deze gemeente, bij bedoelde Com missie geene bezwaren bestaan. Volgt benoeming van leden voor de Schattings-Commissie voor de Rijksin komstenbelasting. Aftredend zijn de hee ren: P. Hoogenboom, J. A. Hoogendijk, C. van Muiswinkel Mzn. en H. van Oosterom. Na gehouden stemming blijken deze te zijn herkozen met resp. 6, 5, 5, en 6 stem- j men. 1 stem is uitgebracht op de heeren J. H. Linschoten cn A. van Wijngaarden. 3. Vaststelling verordening op de keuring van Waren. In verband met het thans ingekomen advies der Gezondheids- Commissie wordt de in de vorige vergade ring reeds besproken wijziging van de Verordening op de keuring van Waren, zooals door den Minister v. Arbeid, Han del en Nijverheid werd wenschelijk ge acht, nu met alg. st. vastgesteld. 4. Vaststelling Verordening op de hef fing en invordering van begrafenisrechten óp de algemeene begraafplaats „Buiten dorp". Deze verordening, welke ln de vorige vergadering niet meer kon behandeld worden, en waarvan de leden inmiddels een getypt afschrift met memorie van toe lichting ter bcstudeering hebben ontvan gen, komt thans in behandeling. De Voorzitter zegt nog ln een woord ter toelichting dat het wenschelijk geacht werd, in verband met de stichting eener nieuwe algemeene begraafplaats een ge heel nieuwe verordening op de begrafenis- rechten te ontwerpen. De oude Verorde ning dateert reeds van 1899 en de rech ten en tarieven daarin verwerkt zijn voor den tegenwoordigen tijd te laag terwijl bovendien de hooge kosten, met de stichting der nieuwe begraafplaats ge moeid, verhooging van alle tarieven wet tigt. De ontwerp-verordening wordt hierna artikelsgewijze behandeld. De heer van Wijngaarden stelt de vraag of voor gemetselde graven bepaalde voor schriften bestaan. De voorzitter antwoordt dat een plan met teekening tot goedkeuring vooraf ter beoordeeling bij B. en W. moet worden in gediend. De heer Hoeks geeft in overweging om bij gemetselde graven als voorwaarde tc stellen dat de vloeren der kelders niet mogen zijn gemetselde vloeren of vloeren van beton. Het beste is dat deze vloeren 'bestaan uit tegels in zand gelegd. Spr. zegt dit in verband met ervaringen daar omtrent op de R.K. Begraafplaats opge daan. Besloten wordt een dergelijke ver bodsbepaling op te nemen. Bij art. 4 betoogt de heer van Vliet dat een recht van f. 2.— voor begraven op buitengewoon uur te laag is. Hij vindt dat dit zonder bezwaar op f. 5— kan worden gebracht. De heeren Hoeks en Linschoten steunen dit voorstel. De voor zitter wil het op f. 2.— behouden. Het voorstel van den heer van Vliet wordt bij stemming met 4 tegen 2 stem men aangenomen; tegen de heeren van Wijngaarden en Hoogendijk. <Op voorstel van Wethouder Hoogendijk wordt aan art. 11 nog een bepaling toe gevoegd dat 0e rechten in dit art. ge noemd niet zullen gelden voor het stichten van een grafkelder. Wethouder van Muiswinkel vindt het voorgestelde recht voor het plaatsen van zerken te hoog. Zerken en monumenten werken mede tot verslering der begraaf plaats, wat wij door het heffen van hooge rechten niet mogen tegen gaan. De heer van Wijngaarden stelt voor het recht voor een geheele zerk van f. 60. terug te brengen op f. 40— en voor een zerk van 1 x 1 M„ een doos of ander een voudig kenteeken van f30 op f. 20 te brengen, welk voorstel door Wethouder v. Muiswinkel wordt gesteund. De heeren Hoeks en van Vliet willen de voorgestelde bedragen behouden. Indien de nabestaanden werkelijk prijs stellen op dergelijke kenteekenen dan zal het iets meerdere bedrag der kosten hen daarvan niet terug houden. Het voor-stel van den heer van Wijn gaarden wordt met 4 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Hoeks en van Vliet. Bij art. 12 worden nog enkele kleine wijzigingen aangebracht in de afmetingen der kenteekenen. Op voorstel van den heer Linschoten wordt de termijn ge noemd bij verzuim van onderhoud van een grafkelder, van 4 weken veranderd in 3 maanden na de schriftelijke aanmaning van B. en W. Bij de hierna volgende behandeling der Heffingsverordening worden geen wijzi gingen aangebracht. De Verordening wordt daarna in haar geheel met alg. st. vastgesteld. De heer Linschoten vraagt hoe de in deeling van het nieuwe kerkhof zal zijn. De voorz. antwoordt dat de Gemeente-Op zichter nog een plan met teekening zal opmaken, welke in de volgende vergade ring ter tafel zullen worden gebracht. De heer Hoeks dringt er bij de rond vraag nog op aan dat het doorlekken van den kelder onder de aula nog tijdig ver holpen dient te worden. De heer van Wijngaarden vraagt maat regelen te nemen dat het hek voor de W.C. bij de aula op slot kan, om te voor komen dat dit tot misbruiken fianleiding zou geven, en de heer van Muiswinkel vestigt nog de aandacht op een goede af sluiting van het geheel. De voorzitter zegt toe een en ander met den Gemeente-opzichter te zullen regelen en sluit hierna, daar verder niemand meer liet woord verlangt, de vergadering. RECLAME. (Zetpillen tegen aambeien.) ƒ1.75 p.doosv 12 stuks. 2043 DE NIEUWE WEG OVER SASSENHEIM. Dringende verbetering tusschen Postbrug en Haagschc Schouw. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag nopens liet wets ontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van perceelcn, erf dienstbaarheden en andere zakelijke rech ten, noodig voor Aanleg van -?jn nieuw vvegvak in den Rijksweg s-Gravenhage— Noord-Hollandsche grens bewesten Oegst- geest. In de Memorie van Antwoord betreffende de begrooting voor liet Wegenfonds voor liet loopende dienstjaar beeft de minister bij de behandeling van de wegen in Zuid- llolland reeds de redenen aangegeven, die er hem toe leiden den aanleg van een nieuwen weg 's-Gravenhage -A'dam over Sassenheim te bevorderen en uiteengezet, waarom geen sprake kan zijn van een verbinding 's-Gravenhage Amsterdam be oosten Leiden in de plaats van eerstge- genoemden weg. Met dit standpunt is niet in strijd de uiting van den minister hij de mondelinge beraadslaging betreffende genoemde be grooting, dat bij zijn houding nog niet bepaald bad teil aanzien van een ver binding 's-Gravenhage beoosten Leiden— door de Haarlemmermeer—Amsterdam, om dat later in geval van aanleg van laatst genoemd tracé ovengenoemde verbinding over Sas^Shlieim baar hestnanrecht zal be houden, zoodat de aanleg van bet wegvak Oegstgeest Sassenheim Haarlemmer meer niet praejudiciecrt op de beslissing ten aanzien vaii een verbinding beoosten Leiden. Het nieuwe om Oegstgeest ontworpen wegvak is in de eerste plaats bedoeld ten bate van het intense verkeer tusschen 's-Gravënhage en omgeving, eenerszijds en bet dichte bevolkingsgebied benoorden de Postbrug anderzijds. De bestaande traverse door Oegstgeest Van Engedeest tot de bocht bij liet Groene Kerkje kan onmo gelijk dooi plaatselijke verbeteringen tot een behoorlijken weg voor snelverkeer ge schikt worden gemaakt, wegens liet boch tige verloop van den weg en de aan liggende bebouwing. De Minister stemt dan ook in met de meening, dat, welke route voor de ver- bmcling tusschen Amsterdam niet 's-Graven hage en Rotterdam ook gekozen wordt, een betere verbinding tusschen de Post brug en bet Haagschc Schouw in elk geval dringend noodig is. Er is geen reden tot opschorting van de behandeling van dit wetsontwerp totdat de volledige plannen inzake de verbinding van Amsterdam met 'sGravenbage cn Rotterdam bekend zijn. Bij 't noemen van de nieuwe hoofdverbin dingen heeft allereerst voor oogen gestaan de meergenoemde weg beoosten Sassenheim door de Haarlemmermeer naar Amsterdam en is ook gedacht aan een mogelijke nieuwe verliinding van Oegstgeest naar liet noor den, gelegen tusschen den bestaanden Rijks weg 's Gravenhage—Haarlem en de zeekust, welke ook in overweging is. Een weg van bet Haagschc Schouw door de duinen naar Scheveningen behoort niet tot de bedoelde hoofdverbindingen. Aangezien de traverse door Oegstgeest voor bet hier voorkomende drukke rijwiel- verkeer, ook na de tot standkoming van den nieuwen weg niet geschikt is te achten, zullen afzonderlijke rijwielpaden op het nieuwe wegvak niet mogen ontbreken. De aanleg van zeer eenvoudige parallel wegen zal evenmin vermeden kunnen worden. Het drukke verkeer op de lijn Leiden— Katwijk en Noordwijk van de Noord-Zuid- Hollaiidsche Tramweg Maatschappij maakt den bouw van een overbrugging van de trambaan noodig en wettigt volkomen de daarmede gepaard gaande uitgaat van on geveer f. 140.000. Op de bij het ontwerp gevolgde nieuwe situatieschets komt nog een nieuwe zijtak voor bezuiden bet Oegstgeesterkanaal van den bestaanden Rijksweg naar de nieuwe verbinding, zulks ter vervanging van den zijtak benoorden bet Oegstgeesterkanaal. Deze nieuwe zijtak verdient de voorkeur. AALSMEER. Ledenvergadering „De Eendracht". De Coöp. Broodbakkerij en Verbruiks- vereeniging „De Eendracht" hield een al gemeene ledenverg. in „Bloemenlust" te Oosteindp. De voorzitter, de heer P. v. d. Meer Pzn., constateerde bij de opening, dat 1930 wel een bijzonder jaar voor de vereeniging is geweest. De grondstoffen waren laag in prijs en het bedrijf heeft flinke winst gemaakt. Het bedrijf breidde zich dusdanig uit. dat besloten werd de bakkerij te vergrooten en een tweede oven te plaatsen. Dp nieuwste machines werden aangeschaft, waarbij een z.g. „sla pende bakker", een deegkneedmachine, welke automatisch inschakelt. De coöpe ratie zoo eindigde spr. weet geluk kig nog niet van malaise. Door den secretaris, den heer G.' Buis Pzn., werden de notulen gelezen en goed gekeurd. De rekening en verantwoording werd eveneens, overeenkomstig door het bestuur voorgesteld, door de vergadering goedge keurd. Het dividend werd op 7 pCt. vastgesteld over 1930. Voor het koopen van 't oude overgeschoten brood, was een gegadigde, de heer A. Kreike, die Vit cent per pond bood. Bij de rondvraag bracht de heer B. Wegman Czn„ lid van het bestuur, dank aan den voorzitter voor zijn werk in het belang der vereeniging. Bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als lid, waar van 23 jaar als voorzitter had het be stuur hem namens de vereeniging een gouden horloge geschonken. (Applaus) De voorz. bracht Wegman dank voor zijn waardeerende woorden. Tot slot van den avond werden door den heer Van Bentum eenige films vertoond, door hem vervaardigd bij verschillende gelegenheden in de gemeente, waarbij ook het bedrijf van Gemeentewerken, dat ongetwijfeld zeer interessant was. Vervolgens sloot de voorzitter de drukbezochte vergadering. HAARLEMMERMEER. Korpswedstrijden. In de Beurs te Hoofddorp had de tweede korpswedstrijd plaats voor de leden van den B. V. L. Deze wedstrijd, die was opengesteld voor alle leden van den bijz. vrijw. land storm uit Haarlemmermeer. Aalsmeer Lei- muiden, Rijnsaterwoude. Uithoorn en Oude- en Nieuwewetering. had een geani meerd en gezellig verloop. Gehouden werden een korpswedstrijd voor officieele drietallen voor scherpschut ters en schutters le klasse; een personeele wedstrijd voor alle leden; een vrlje-baan- wedstrijd en een jubileum-wedstrijd. Er was een wedstrijdcommissie samen gesteld, terwijl de prijsuitdeeling direct na afloop van de wedstrijden plaats had. De burgemeester van deze gemeente werd gisteravond onder de aanwezigen opgemerkt. Inenting. Door de gemeentelijke geneeskundi gen zal gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting tc Hoofddorp in het wljkgebouw op Dinsdag 31 Maart, Woensdag 1 April, Dinsdag 7 April en Woensdag 8 April en in de open bare lagere school no. 5 te Nieuwvennep (hoofd de heer Binkhorst) op dezelfde dagen. Gemeenteraadsverkiezing. De lijst van candidaten voor leden van den gemeenteraad is door de S. D. A. P. als volgt vastgesteld: 1. J. Griekspoor; 2. P. Joore, 3. J. Troost. 4. C. v. d. Welle, 5. H. J. v. Ingen. 6. L. Goozen, 7. mevr. E. v. IngenKranenburg. 8. mevr. II. J. v. Veen Klarenberg. 9. C. Hoenson, 10 P. Sprong. 11. P. Troost, 12. G. Dubois. 13. C. J. Els- liout. 14. mevr. B. OnosKonstapel. Te water. Nabij Vijfhuizen alhier schrok een voor een wagen bespannen paard voor een pas- seerende auto. Het dier nam een zijsprong, met het gevolg, dat het gerij in de langs den weg gelegen sloot terecht kwam. De bestuurder wist zich tijdig in veiligheid tc brengen. Met veel moeite kon het paard worden gered en den gedeeltelijk verniel de wagen weder op den beganen grond worden gebracht. De felle voorlichten. Zaterdagavond had de heer V.. per rij wiel op weg zijnde naar Haarlem, op den Kruisweg bij het passeeren van een twee tal auto's, waarvan de bestuurders de felle lichten niet doofden, het ongeluk tegen een hoop keislag of grind te rijden, door dat hij de omgeving niet goed meer kon onderscheiden. V.. die een been vermoedelijk gebroken, althans ernstig gekneusd bleek te heb ben. werd door den chauffeur van een voorbijrijdende vrachtauto in zijn wagen geholpen en bij een dokter gebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Roelof, z. van A. Nugteren en J. C. J. Thomas Gerrit, z. van P. D. Schippers en M. Verhoeven Gerrit. z. van J. Geers en M. Smit Pieter, z. van P. Speelman en L C. Geluk Gerrit z en Adriaantje d tweeling van T. van Es en M. v .d. Oever Hendrika Margaretha. d. van J. van Stam en M. M. Cardol Mari- nus. z van A. Klaassen en C. Hillebrand. Ondertrouwd: G. C. Alderden 23 j. en A. Treur 26 j. C. Lanser 34 j. en J. A. Smit 37 j. L. Smit 32 j. en J. H. M. Koridon 20 j. C. Tates 27 j. en D. van Oostrom 31 j J. de Kooker 22 j. en S. Jonker 23 j. Getrouwd: Chr. Odiik 26 j. cn M. van Wijgerden 27 ,i. E. K. Nedcrveld 18 j. en E A. Emens 19 j. P. J. Rollema 24 j. en I. G. Jeuring 24 j. F. Schalk 29 j. en G A. Schering 23 j. Overleden: Neeltje Schipper 59 j„ geh. met D. van Tol Gerrigje Verhoog 66 j., geh. met K. Baartse Geertje van der Linden 6 mnd., d. van W. v. d. Linden en A. Sappee Theodorus van der Stelt 67 j., geh. met C. Mesman Willem van der Jagt 48 .j, geh. met W. Bouwman Wiero van der Pouw 75 j.. wedr. van M. Zuring Leonarda Alida Maria 10 mnd.. d. van C J. de Boer en M Clemens Lannigje Moerman 14 j., d. van A. Moerman en J. Zwart. HILLEGOM. Openbare les bouwkundig teekenen. In een der lokalen van de Gemeente school werd de laatste les gegeven van den cursus voor bouwkundig teekenen, leeraar de heer W. F. van de Rotte, archi tect te Bennebroek. Bij de beëindiging waren ook tegen woordig burgemeester D. F. Pont, mevr. Pont en wethouder de Vreugd. Aan den wand prijkten de teekeningen. die door de leerlingen waren vervaardigd. Uit alles bleek, dat de leiding prima was, terwijl de leerlingen onomwonden ver klaarden, de lessen van den heer van de Rotte zeer gaarne te volgen. De burge meester feliciteerde den leeraar met het succes en dankte hem voor den ijver, de tact en de ambitie waarmede hij zich van zijn niet gemakkelijke taak had gekwe ten en wees de leerlingen op het nut van het onderwijs voor hun later leven. Ook mevr. Pont toonde veel interesse vooi de praestatie der jongelui. Wethouder De Vreugd, zelf vakman, wees er vooral op. hoe de verworven kennis het meest en het best productief kan worden gemaakt. De heer van de Rotte bedankte mevr. Pont, den burgemeester en den wethou der voor de betoonde belangstelling, welke door hem op zeer hoogen prijs ge steld werd. Tuinbouwwintcrcurssu. Met het lengen der dagen gaat deze nuttige cursus voor de zomermaanden weer eindigen. Ook voor dezen arbeid, die van zulk een groot belang is voor het hoofdbedrijf der plaats en van de streek toonden burgemeester Pont, mevrouw Pont en wethouder de Vreugd hun mede leven. De burgemeester ondervroeg den heer W. A van der Wal. leeraar van den cursus naar de bereikte resultaten. Deze gaf zijn bevinding weer en wees op de slechten, die niet voldoende van het groote belang van deze lessen schijnen doordron gen te zijn, op de beteren en op den uit blinker, welke hij zelfs geen vragen, kon doen, die niet beantwoord werden en stelde deze tot voorbeeld. De burgemeester moedigde de jongelui aan, dankbaar te ge nieten van het gebodene. daar zij zelf er later de voordeelen van zullen genieten. Spr. dankte den heer van der Wal, dien hij kent als een plichtsgetrouw en bui tengewoon ijverig schoolhoofd cn leeraar en hoopte, dat hij nog lang met hetzelfde succes aan de verbreiding van kennis zou mogen arbeiden tot heil van Hillegom. Chr. Geref. Kerk. Tweetal: J. A. Riekel, te Sliedrecht; P. Zwier te Alphen a. d. Rijn. Arbeidsbemiddeling. Bij de plaatselijke Arbeidsbemiddeling stonden in de afgeloopen week 154 werk loozen ingeschreven. In die week zijn door eigen dienst geplaatst 50, terwijl door andere redenen 57 zijn afgevoerd. ^Bemesting der bloembollen. Door den heer J .A .A. van Lierop is voor de afdeeling van het H. B. G. een inleiding gehouden over de bemesting der bolgewas sen. Eerst besprak de inleider de bemes ting uit den ouden tijd, toen stalmest nummer één was. Er was overdrijving, het geen Jeldde tot schade aan het gewas en zich zelf strafte. Thans houdt de kweeker rekening met de behoeften der gewassen individueel. Men beoordeelt de substantie der planten: stikstof, phosphor, kali en kalk. Spreker vertelde hoe deze reageeren op het gewas. Met voorbeelden werd een en ander ver duidelijkt. De vraag hoe brengt men de diverse be- noodigde stoffen in den grond werd daar na behandeld. Ook de extra kali-bemes ting is besproken. Verder is er gesproken over kunstmest als eenige bemesting. De voordeelen daar van werden aangetoond. Van den voorlichtingsdienst wordt over het algemeen niet genoeg gebruik ge maakt. Na de causerie volgde een gedachten- wisseling tusschen de luisteraars en den inleider. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: S. Taylor en A. G. de Wreede. Getrouwd: W. P. Metz en C. ten Broeke. Bevallen: A. UlteeMarijnis, z. E. C. GlasWeijers, d. C. C. Blokker— Hogendoorn, z. A. M. Schrama—Eich- raann, z. C. SeijsenerZandvliet, z. M. G. RusmanJonkman, z. M. Ger ritsenEeftink, z. H. C. A. Spiering Trompert, d. M. -J. A. van Bourgondiën Nelis, d. -A. J. M. BlomNagel, z. Gevonden voorwerpen Aanwezig en te bevragen aan het Politiebureau, iederen werkdag van 7 tot 8 uur namiddags, de navolgende gevonden voorwerpen: Auto sleuteltje No. 182; sleutel; rol gummi: bruine kinderportemonnaie inh. een ket tinkje; zwarte zeildoeken tasch. KATWITK. Logger-reparatie. De haringlogger Katwijk 37, „Ne derland VI" is ter reparatie naar Kat wijk gesleept. Behoudens het feit. dat we gens ondiepte in den Rijn een klein opont houd ontstond, verliep alles vlot. Als het Noordelijk gedeelte van den Rijn is uitge baggerd zal ook deze moeilijkheid wegge nomen zijn. Dan zal het niet uitgesloten zijn dat het P. Hendrik-kanaal ter gelege- nertijd vol loggers komt te liggen. Immers thans moeten de werklieden, die de repa- ratie's verrichten, iederen dag op kosten der reeders naar IJmuiden en terug ver voerd worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, Z. van A. van Duijven- voorde en A. Varkevisser Helena Elisa beth, D. van H. Moraal an E. Nieboer Willy, D. van W. Guijt en J. van Duijn Alida, D. van H. Messemaker en T. de Jong Maartje, D. van G. Hoek en G. de Mol Amerik, Z. van J. de Mol en A. de Best Jannetje, D. van M. van der Plas en J. de Best Arendje Maartje. D. van J. Aan- dewiel cn L. Kuijt Dirkje, D van F. Schaap en A. Krijgsman. Overleden: Keetje van Duijvenbode 74 j„ wed. van A. Schaap Pieter van Duijven bode. weduwnaar van W. van der Plas - Jan Hendrik de WaalMalefijt 79 jweduw naar van F. S. W. Couvée Pieter Ouwe hand 43 j„ echtgenooie van s de t Jan Ros 78 j„ echtgenoot van'lj iriS Ondertrouwd: S. van Beelen c- en A. Hias- Getrouwd: M. Duller en C. Bruin M. Hermans en E. de Best j vmu 0 J. Ketting. crl00l> noot. KATWITK AAN DEN Ri]N Jaarverg. R.K. Volksbond. De R. K. V. Bond hield haar jaarver gadering in het Parochiehuis. De had beter kunnen zijn. De voorzitter if heer C. v. d. Marei opende de vervanL met gebed. ©«tering Notulen en jaarverslag werden eowino keurd. Uit de verschillende verslagen a onderafdeelingen blijkt dat alles nnr f„r goede goed is. 8 ln De aftredende bestuursleden, de he». J. v. d. Nouweland, J. v. Schie. psef,J ner en G. de Lange werden allen herkn zen. Uit het financieel verslag van de penningmeester blijkt dat verbeten hiervan zeer noodig is. Er is reden om nn gunstiger uitkomst in een volgend jaar t rekenen. Na rondvraag volgde sluiting der vere. dering met gebed. Nieuwe verkeersweg. Nu en dan duiken er berichten on dip er op wijzen, dat de mogelijkheid om'dm verkeersweg Wassenaar—Noordwijk buiten Katwijk a. d. Rijn om te leggen, hetgeen een ramp voor deze plaats genoemd wordt nog niet geheel weggenomen is. Door leden van het College van Gcd. Staten ts ter plaatse een opname gedaan en ook vu' de zijde van net gemeentebestuur bestaat er sympathie voor het nieuwe plan, doch vanuit de burgerij wordt er reeds eeniet actie tegen gevoerd. Het bestuur van ..Bloembollencultuur" zond een afgevaar digde naar den burgemeester om te wij»» op dit „voor Katwijk a. d. Rijn misdadigt plan. zooals de afgevaardigde zich uit drukte. Door de tuinbouwende bevolkm» van dit dorpsdeel wordt het als iets on gehoords beschouwd om het nieuwe plan door te voeren. Immers zeer vele tuinders hebben hun gronden langs den thans be staanden Noordwijkschen weg en zouden eenige malen per dag, als het nieuwe plan werd Uitgevoerd, een grooten omweg moe ten maken. Ook vanuit tuinbouwkringen wordt een actie verwacht en ook de raads leden, die ten slotte hun goedkeuring aan de plannen zouden moeten geven voor re werkelijkheid worden, zullen verzocht wor den zich van den toestand te overtuigen KATWITK AAN ZEE. Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieken dienst. De afd. Katwijk van dezen bond kwam bijeen in Casa Cara. De heer J. Vink opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. Na een welkomstwoord gaf hij he woord aan den hoofdbestuurder, den heer P. Kapinga, die sprak over: „Onze taak in crisistijd". Spr. waarschuwde voor het kweeken ra» een zekere crisisstemming. Het spoot rj» rle werkeloosheid zweeft om ons heen, nur wij moeten bekennen, dat de personen ui publieken dienst een zeer bevoorrechte pus- tie innemen. Spr. haalde aan, dat wij in een tijd van geestelijken en stoffelijkcn nood leven. Als een van de oorzaken noemt hij o.a. ook de vermindering der emigratie. Spr. behandelde nu den groei van het Chr. Nat. Vakverbond. Met behandeling van economische vraagstukken moet mei de hoofdleiders van de vakbeweging rekening gehouden worden. Er zijn velen, die ton gemakkelijk overgaan tot hen, die rcvolu iionnaire ideeën zijn toegedaan. Wij moe ten ons vooral in geestelijk opzicht vast klemmen aan de principieele basis dei Christelijke vakbeweging. Nadat de heer Vink spr. voor zijn lezing dank had gezegd, sloot de heer Kapinga met gebed. Zendingsbijeenkomst. In „Irene" had een zendingsbijeenkomst plaats van leden der Geref. Kerk. De bijeenkomst werd door ds. IngwetSBJ geopend, die tevens een kort inleidend woord sprak. De heer A. Parlevliet be sprak liet financieel vraagstuk. In de onge veer 200 zendingsbusjes, door liet Zendings comité uitgereikt, bevond zich oen bedrag van f. 1440.44. Over de uitkomsten was men zeer tevreden. Nu wordt door de Geref. Kerk. alhier een bijdrage gevraagd van f. I960. Er is du cën overschot van bijna f. 400, waarmee weer steun verleend kan worden aan ne werk der zending op andere terreinen Een inleiding van den heer Vink over „Hel christelijk gezin en de zending wem met gespannen aandacht gevolgd en daaru besproken. Ds. Ingwersen vertelde daarna nog see over de zending np Java, waarna hij mi- dankzegging eindigde. O LISSE. Verg. Chr. Hist. Kicsver. De Chr. Hist. Kiesv. hield onder leidms van den nieuwen voorzitter den neer Tanis een vergadering voor het same stellen van de groslijst voor leden van o Gemeenteraad. Er was een goede opao en prettigen geest, ondanks het ten er nogal eenige critlek werd §eY°j„ v„ Met algemeene stemmen werd ae Verduyn Jr. als no. 1 op de bjst 8 A. Verduyn en werd bb l gende personen in deze volgorde uf rk. vciuujii ua. uio "v. -■- -r -7- vol en werd bij stemming de hiejacnte^ lijst geplaatst: j 1. A. Verduyn Jr.. 2 P. Boot. J J Kingma, 4. W. Goldberg. 5. N- Nie" huis 6. Dr. M. de Graaf. 7 J. G. v. Parijs, 9, A. Marseille, 10. j-f it 11. G. v. d. Bent. 12. C. Koordes, 13. Tibboel, 14, K. Tanis. 15. C. v. Part J. Kook. 17 C. Kook. 18. D. v. d "n=j3S. A. Schaap. 20. D Guldemond, 41. tenbroek, 22. J. Kuipers. Th. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendricus Cornells, z. van J. v. d. Krogt en M v. d. Eist. 72 j Overleden: M. Kelbling geb. ve Getrouwd: C. J. van Spall enf'T giet- horst J. van Kampen en m. hoven. 2-

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10