GEMENGD NIEUWS. hit Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 18 Maart 1931 Tweede Blad No. 21779 INGESNEEUWDE TREIN IN ZWITSERLAND. I E«n onzer auonne's zona ons bovenstaande foto's van een, door een lawine ingesneeuwden trein in Zwitserland. In a gevaarlijke afdaling van circa een uur konden de reizigers het naastbijzijnde dorp bereiken. EVEN PROEVEN. Op de internationale huishoudtentoonstelling te Berlijn konden ook de heeren hun kook- en braadkunst eens laten zien. Iluto door een trein gegrepen. OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG NEEDE— EIBERGEN. BEDREIGING TEGEN HET LEVEN. Een geestelijke gedood; er zijn twee gewonden. Oisteren is op den onbewaakten over- I KJ Neede—Eibergen een automobiel, be- j I ruurd door den kapelaan J. H. Krabben- I ierg uit Groenloo, gegrepen door den I ftin, die te omstreeks half zes uit Neede nar Eibergen vertrekt. De auto werd een eindweegs mèdege- I deurd en is geheel vernield. Kapelaan Krabbenberg was op slag dood. De pas- '«r J. P. P. Oosterbaan, pastoor-deken I «n Groenloo, en kapelaan A. M. van I best, eveneens uit Groenloo, die ook in I ie auto gezeten was, bekwamen geen I levensgevaarlijke verwondingen. De beide I feionde geestelijken zijn per ziekenauto I aar het ziekenhuis te Groenloo vervoerd. Het lijk van kapelaan Krabbenberg werd een nabij den overweg gelegen woning bin nengedragen en daama ook naar Groen- leo overgebracht. Kapelaan J. H. Krabbenberg. uit Groen- was 41 jaar oud. De beide gewonde Mstelijken, Oosterbaan en van Soest, zijn I [«P. 53 en 35 jaar oud. Gisteravond was tan toestand goed. NOG EENS; DE ZAAK LANS. Een onverwachte mededeeling. De gewezen procuratiehouder G. J. van Djdheusden, welke in 3 Instanties heeft «rechtgestaan wegens doodslag te Rot terdam op zijn patroon, den heer P. C. Mns en wegens malversaties, Vrijdag on adellijk na zijn veroordeeling door het wssche Hof tot een gevangenisstraf van har en 6 maanden, heeft afstand ge- c»an van zijn recht op cassatie. Hij deed 't met het oogmerk zijn straf onmiddel- 1,J® doen ingaan en dus 8 dagen eerder "tJ te komen. t ontving de heer v. O. echter J: de griffie van het Hof de mededee- rj; nat de advocaat-generaal mr. F. kÜ geen afstand wenschte te doen rect,t op cassatie en zich zijn be- tttfnaangaande voorbehield. r«i j overweegt de advocaat-gene- ?u,s tegen het veroordeelend gedeelte p arrest cassatie aan te teekenen. is ni7t t?8en het vrijsprekend gedeelte "spsclijk, omdat aan de meening over het al of niet wettig en «wïiF?? bewezen zijn van de tenlaste- Sbe doodslag niet valt te tornen. („Avp ea 8ankdirectei1r aangehouden thws'Ü™1 jfstitie te Middelburg is ie fani? aangehouden de directeur van te Go firma Kanter en Hordij k's Door den'verdachte uit de Stompwijksche I moordzaak. De uit de nog steeds duister gebleven j moordzaak onder Stompwijk op den manu- facturier en hulpkoster v. d. Drift, ver- dachte J. Bécude te Den Haag, dip ruim 4 maanden in voorarrest verbleef,' heeft eergisteren, toen hem de toegang werd geweigerd tot het Zuid-Hollandsch Koffie huis, de noodige deining gemaakt, zegt de „Avp." Den 36-jarigen Bécude was reeds gerui- men tijd geleden de toegang tot het Zuid geweigerd. Hij kwam voordien vaak in die druk bezochte dancing, omdat hij daar den persoon hoopte te ontmoeten, die van hem de revolver had gekocht, waarmede hij eertijds schietproeven op de Binck- horst, onder Voorburg, had genomen. Wanneer B. 'n glaasje op heeft, kan hij zeer lastig zijn. Gistermiddag tegen haif vijf wilde hij weer het Zuid binnen loo- pen. De portier weigerde hem, volgens de instructie, den toegang. B. vroeg toen den directeur te spreken, die echter geen aanleiding vond hem te woord te staan. Een uur later kwam B. weer terug, maakte tegen den portier het noodige kabaal aan wien hij zeide: „Zeg maar tegen je baas, als ik hem op straat i tegenkom, schiet ik hem neer." Eergisteravond tegen halftwaalf kwam hij terug en hij bleef toen wachten op straat, vermoedelijk in de verwachting I dat de directeur zich spoedig naar huis zou begeven. De politie werd gewaar schuwd en toen deze kwam zette B. het op een loopen. Gisterochtend is B. gearresteerd. Er zijn toen geen wapens op hem gevonden. Aangezien de instructie tegen B wegens den onopgehelderden moord onder Stomp- 1 wijk. nog steeds niet gesloten is, bestaat de kans, dat men hem nu weer voorloo- pig in bewaring zal houden, waar hij zoo j onvoorzichtig is geweest in dit geval iemand met den dood te bedreigen. f BOTSING TE DELFT. Een chaulfeur zwaar gewond. Te Delft is op den Rotterdamschenweg nabij de Wassenaarsche straat een tractor met aanhangwagen, bestuurd door G. Hoek uit Rotterdam, gereden tegen een met hei palen geladen vrachtauto van een expedi- l teur uit Delft. Laatstbedoelde auto ging, na een teeken te hebben gegeven, op het lin- kergedeelte van den weg rijden om achter waarts de Wassenaarschestraat te kunnen inrijden. De botsing was vrij hevig, daar Hoek met groote snelheid reed en de vrachtauto bijna stilstond De achteruit stekende hei- i palen drukten door de voorruit heen. Hoek's borstkas werd ingedrukt. Per poli- tie-auto is de gewonde in levensgevaarlij ken toestand naar het gasthuis te Delft vervoerd VERDRONKEN. Gistermiddag is de 18-jarige schipper B. de Beus te Montfoort onder het varen van zijn schuit gevallen en verdronken. T JOLIGE CONDUCTEURTJE. „Kom maar binnen in me waf denkraam". Wij lezen in de „N.R.Ct.": De eene conducteur is de andere niet. U moet geenszins denken, dat deze stel ling de vrucht is van langdurige over peinzing. Maar iets diepzinnigers viel me niet in, terwijl ik naast een bejaard con- ducteurtje het centrum vormde van 't pak menschen, dat 's middags vijf uur altijd in de antichambre onzer nieuwe tramwagen.; naar adem staat te snakken. Gewoonlijk doen wij dat zwijgend; ditmaal echter heerschte er ongewone vroolijkheid. Het welgeluimde conducteurtje verhoogde de stemming met zijn kortswijl. Ik zei u reeds, dat hij en ik het middel punt waren van het on-ontwarbare win- terjassengeknoedel in 't tramalkoofje. Zie, dat ik mij niet bewegen kon, was uit ver keerstechnisch oogpunt van geen belang. Maar dat hijklein mannetje.vast geschroefd zat tusschen die hoog boven hem uitgetorende ruggen, zoodat hij zon der periscoop, niet in staat was een blik op de buitenwereld te werpen, veroor- I zaakte wel degelijk moeilijkheid. Niettemin i wist hij deze met opgewektheid te over winnen. Zich met verheffing van stem wendend tot degenen, die de buitenkorst van dezen menschelijken paté vormden, informeerde hij; „Ken het heeren?" hiermede zeker heid willende erlangen, of zijn voertuig wel alle gegadigden had ingeladen. „Ja", zei hulpvaardig het koor. „Rijen Jan!" riep vervolgens het vin dingrijke conducteurtje tot zijn bestuur der, die in het erkertje stond, en we start ten en we vielen en bloc een halve meter achteruit. „Hou je maar an mijn vast, ried ons het conducteurtje, „dan valt het altijd mee Och, wat was dat een prettig ritje. Het conducteurtje wendde zich tot een kaasbleeke juffrouw, die gelijktijdig met een blazend meiske in ons gezelschap was geperst, geboord, geschoven. „En de dame?" De dame reikte hem haar knipkaart met gemelijk gebaar. „Twee?" vraagt het conducteurtje. „Eén!" blaft de dame. „Mensch, ik doch, dat dat perzikkie je dochter was." Men grinnikt. Het perzikkie wordt een tomaatje en knikt energiek van nee. Men lacht. Halte. Er komen méér menschen. Uit de diepte in ons midden klinkt zijn vriendelijk noodende stem: „Kom maar binnen in me wafelen- kraamgaat u maar in de voorkamer!" en tot een meneer, die meer als appendix dan als passagier meerijdt: „Kom u een beetje meer n& binnenstel je voor dat je d'r af slaat, als je nog niet betaald heb'heb' de maatschappij 'n strop. ach. meneer, wees zoo goed en kijk 's of er nog iemand meemoet" „NeeI „Rijen Jan." Jan rijdt. De halte Kruisstraat roept ons conducteurtje af, of hij een bruiloftsvoor dracht ging zingen „Ken het heeren?" Het koor: „Ja!" „Rijen Jan!" hoe prakkezeere we dat nou. dat ik effe in de achterkamer kom om de cen ten? Ik haal me buik opken je 'de grauwe erwten niet zoo hooren ramme lenja meheer, nou zitten we samen in de knellange niet het genoegen ge had u op me wagen te zien.Letten de heeren, die op de stoep staan, nog effe' op mijn winkel?" Op 't Stationsplein eiboogt hij zich zoo ran hij kan door het tochtige middenver- trék en zijn bariton zingt: Staatsion Deut sche Poorrrt.de heeren voor 5.32 uit stappen.... en beenen maken!" 't Was vreeselijk gezellig en 't is mij een raadsel, wat de menschen in Rotterdam toch altijd tegen de tram hebben. LEVEND VERBRAND. HET TORENDEAI\L\ TE AMSTERDAM. Poging tot verkrijging eener valsche verklaring. De Haagsche leidekkerspatroo'n M„ die verdacht wordt in den toren van de Gerardus Majellakerk te Amsterdam zijn compagnon van het leven beroofd te heb ben, zit nog steeds in de hoofdstad in voorarrest. Dezer dagen is, naar de „Nwsbr." meldt, door de schuld van M. zelf in deze zaak een verrassende wending gekomen, waardoor de vermoedens tegen hem ten zeerste worden versterkt. M. heeft n.l. aan een mede in het Am- sterdamsche Huis van Bewaring vertoe- venden gedetineerde een briefje ter hand gesteld, waarin hij dezen trachtte om te koopen tot het afleggen van een valsche verklaring, waardoor de vermoedens tegen zijn gewezen knecht W. zouden worden versterkt. M. had dit briefje verstopt in een stuk brood, dat hij daarna dik met boter, hem uit de cantme verstrekt, had besmeerd. Tijdens het luchten trachtte hij dit stuk brood aan den medegedetineerde te overhandigen, hetgeen door een bewaker werd gezien. Deze nam het brood in be slag en ontdekte daarbij het briefje, dat aanstonds aan den rechter-commissaris is ter hand gesteld. Zooals te begrijpen is, wordt de geloof waardigheid van de door M. ten opzichte van W. geuite beschuldigingen thans tot een minimum teruggebracht. Ook in andere opzichten zijn er tegen M. ernstige vermoedens naar aanleiding waarvan ook een instructie wegens brand stichting indertijd te Zwijndrecht ge pleegd, tegen hem is geopend. Ais verdediger van M. is aangezocht mr. F. A. Kokosky te Amsterdam, die dit aan zoek voorloopig heeft aanvaard, doch zich zijn definitieve beslissing heeft voorbe houden tot tijd en wijle de instructie zal zijn gesloten. 71-jarige vrouw door een ongeval om het leven gekomen. Een droevig ongeval heeft zich gister morgen aan den Klarendalschenweg te Arnhem afgespeeld. In het perceel 339 woont de 72-jarige Henschen met zijn 71-jarige vrouw. Toen de heer Henschen gistermorgen uit was gegaan, bleef zijn vrouw alleen achter. Hetzij dat zij omstreeks 11 uur de kachel heeft willen bijvullen, of op andere wijze er te dicht bij is gekomen, haar kleeren vatten vlam. De vrouw wilde de kamer uitvluchten en op de gang viel zij. Het vuur deelde zich aan den ganglooper mede en voorbijgangers merkten omstreeks kwart voor twaalf, dat er rook door de kieren van de deur kwam. Een in de buurt wonend kruidenier wist met behulp van een toevallig passenden sleutel het huis binnen te komen. Hier vond met het verminkte en gedeel telijk verkoolde lijk der vrouw. De echtgenoot, die spoedig gewaar schuwd was, was zoo van streek, dat hij naar een ziekenhuis moest worden ge bracht. Het door de politie ingestelde onderzoek wees uit, dat men hier met een ongeval te doen heeft. AUTO TEGEN TRAM. Twee inzittenden gewond. Eergisteravond ongeveer halfacht is de auto bestuurd door den heer baron Van i Heeckeren van Keil, toen deze van den i oprijweg van Klein Avegoor op den Rijks straatweg wilde rijden, in botsing gekomen met een tramwagen van de Geidersche Tramwegmaatschappij. De heer en mevr. Van Heeckeren werden uit den wagen geslingerd, maar niet zwaar gewond. De auto, welke geheel in elkaar gedrukt was, kwam na de botsing nog in aanraking met een passeerende vrachtauto, welke eveneens beschadigd werd. BRANDEN. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Gisteravond kwam de heer D. A. Kerk hof, houthandelaar te Westendorp, op den straatweg tusschen Varsseveld en Doetin- chem in botsing met een auto, toen hij op zijn motorrijwiel zat. De heer K. was op slag dood. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. De auto is beschadigd. Er wordt een onderzoek ingesteld. Gistermorgen is te Zeddam de woning van Derksen totaal afgebrand. De oorzaak is onbekend. De schade wordt door verze kering gedekt. Te Beek (gem. Bergh» is de korenmolen van den heer Reijers in vlammen opge gaan. De vermoedelijke oorzaak is kort sluiting. Verzekering dekt de schade. Gisteren is te Raalte de boerderij van een landbouwer afgebrand. Het vee werd gered, doch een groot deel van den inboe del. alsmede een auto. werden een prooi der vlammen. De boerderij was laag ver zekerd, de inboedel in het geheel niet. het LIED VAN DEN ARBEID IN het ZUID LIMBURGSCHE MIJNGEBIED. Een totaal overzicht van de gebouwen en schachten der staatsmijn Maurits, zooals deze thans in bedrijl zijn. vergelij mg met elk der gebouwen afzonderlijk toont hoe groot de uitgestrektheid van dit industriecentrum aan Neeriands Zuidgrens is.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5