Vergeet niet AGENDA. RECHTZAKEN. MUZIEK. BUITENLAND. VISSCHERIJ-BERicHTÈT SHH^EPSVERBINDiMnrni HEDEN: Schouwburg Ned. Tooneel. „Jeugd liefde". 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Uitvoering „D.O.S." 8 u. nam. No o rdwijk aan Zee: (Ned. Herv. Kerk): Jaarverg. Ned. Bijbelgen, afd. Rijnsburg. 8 uur nam. Donderdag. Stadsgehoorzaal: S. D. Vr. Pr. Commis- missle. Feestavond. 8 uur. Katwijk aan Zee: Ger. Gem. Ds. Lamain. 1r!i nut: Leiderdorp: (Geref Kerk): uitv. Chr. Zangvereeniging „Excelsior". 8 uur namiddag. Vrijdag. Prediker: Herv. Staatspartij. Spr. ds Gravemeijer, 8 uur nam. Stadszaal: Mij. voor Toonkunst. Solist Henri Temianka (viool). 8 uur nam. HAAGSCHE RECHTBANK. Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg. Bioscoop- en Varieté-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. 's Woensdags en 's Zaterdags matinee te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestr.: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. 'sWoensdag en Zaterdags familiematinée „City-theater" Haarlemmerstr.Bios coopvoorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 'sWoensdag en 'sZaterdags matinee te 2 uur. Woensdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterie 4—5 uur nam. Donderdags: Int. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 810 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst Ier apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Mrt. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen straat 35, telefoon 136, en A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. JOHANNA DE GEUS. In de kleine stadszaal heeft de sopraan zangeres Johanna de Geus uit den Haag. met Roosje Driessen aan den vleugel, een llederenavond gegeven met een program ma waarop In de eerste helft liederen van Germaansche conceptie (Grieg. Brahms, Wolff) voorkwamen en dat ons na de pauze vla het Romanisme van Berlioz en Debussy naar den Oriënt voerde met een paar Grieksche volkswijzen en een Kad- dtsch, waarbij Ravel een enkelen piano klank schreef ter ondersteuning van dezen essentieel eenstemmigen lofzang uit den tempel van het Oude Volk. Een veelszins belangwekkend programma dus, dat evenwel de vraag wettigt of het lied van den rol de Thulé in de Romance de Marghérlte uit den Damnation niet wat al te zeer uit de lijn vielen. Daarbij komt dan nog dat Berlioz minder, dan wie ook de piano als plaatsvervanger van het or kest kan verdragen. Van deze zangeres is veel goeds te zeg gen. Ze heeft van nature stem en muzi kaliteit. En ze heeft blijkbaar ijverig ge studeerd en een goede school doorge maakt. Op deze fundamenten rust wel haast het heele gebouw der zangkunst. Mag wat mej. de Geus heeft doen ver rijzen dan al geen gouden tempel der liedkunst genoemd worden, een hechte en weldoortimmerde behuizing is het zeker. Waarin het aangenaam is te verkeeren. Haar stem heeft charme, bezit kracht en is van grooten omvang: ze zingt onberis pelijk zuiver: haar forto Imnoneert: haar piano is zeer fraai van klank; ze vat haar laak zeer ernstig op. getuige de uitmun tende voorbereiding, getuige ook haar zingen op Griekschen en Hebreeuwsehen tekst: ze spreekt haar teksten, voor zoo ver wij de taal verstaan, goed uit: ze voelt, ten slotte, wat ze zingt. En toch is er iets in deze verschitning dat de ver keering van degelijkheid in schoonheid zonder voorbehoud vooralsnog tegenhoudt. Dat Is niet. zoozeer een enkele kleinigheid op technisch terrein (wel eens onecono misch ademgebrulk met als gevolg adem haling daar waar zulks niet geheel ver antwoord is. de s-klank Is niet geheel vlekkeloos In het Fransch is ze wat kwistig met de liëpring btiv. autrefois un rol de Thulé) dan wel een zekere stijfheid in haar voordracht. Ze bedoelt het goed1 ze wil den dienen zin van het lied vatten -n de eompositi" brengen tot deri gloed der levende mit'iek Maar in krocht von uit drukking schiet ze te kort. 7e komt in den regel niet voldoende boven de goede be doeling uit. Het wil ons topsehilnen dot dit voor een groot deel te wijten is aan on voldoende podium-routine. Dan trof ze het,, in dit verbond, ook niet met de zool, die vooral als ze niet heelemaal vol is gelijk nu het geval was. te weinig geluid opneemt en die. gespeend als ze is van elke distinctie het scheppen van een ar tistieke snheer uitermate bemoeilijkt. Ih de gedragen muziek voldoet mej de Geus het best: bij snelle declamatie ver liest haar toon te veel volume Zeer mooi heeft ze o.a. Gr'egs juweeltje Der Schwan" en het noëtlsehe „Collooue sen timental" van Debussv gezongen, indruk wekkend ook den ouden .Toodschen lofzang. Roosie Driessen begeleidde muzikaal, Vol«zaam correct Maar zelfs met gesloten vleugel nog te hord Dat kon fiiner. teer der delicater' afgezien van de eyeusee- rende omstandizhetd die in de reeds ge noemde hotheid van de kleine .concert zaal" 1<ï eelegen De dames oogstten veel applaus en ont vingen veel bloemen. De k'-inway-vleugel kwam uit Bender's magazijn. Poging tot doodslag. Voor de 5e kamer der Haagsche recht bank stond gisteren terecht de 20-jarige landarbeider W. S., te Katwijk, thans ge detineerd, ter zake dat hij in den avond van 5 Januari j.l ter uitvoering van zijn voornemen om Z. W. Colpa, filtersbaas en Dirk Nasveld, onderfiltersbaas van de wa terleiding aldaar, althans een hunner van het leven te berooven, opzettelijk uit een met twee hagelpatronen geladen dubbel loops jachtgeweer op een afstand van resp. 15 en 25 M. tweemaal heeft geschoten, na dat hij zich schuldig had gemaakt aan een jachtovertreding, waarbij hij door ge noemde C. en N. als zijnde onbezoldigd rijksveldwachters op heeterdaad was be trapt. subsidiair was hem mishandeling ten laste gelegd. Als eerste getuige werd gehoord de jachtopziener C„ die thans verklaarde dat verd. op hem gericht zou hebben om hem schrik aan te jagen. Na het eerste schot heeft get S. nage- loopen met geladen revolver en hem toe geroepen „halt politie". Daarna zou verd. nogmaals een schot in zijn richting heb ben gelost. Verd. zeide alleen geschoten te hebben om bang te maken. Hij zou niet op get. hebben aangelegd. Pres.: De getuigen verklaren dat u in hun richting hebt geschoten. Getuige N. verklaarde dat S. geschoten hoeft, doch kon niet zeggen dat het schot in de richting van C. en hemzelf werd gelost. Pres.: U hebt voor de politie geheel an ders verklaard. Daar hebt u verklaard een vuurstraal te hebben gezien. In welke richting was die? Get.: Dat weet ik niet. Pres.: Dan heeft u die ook niet gezien. Getuige wordt omtrent dit punt nauw keurig door den president ondervraagd en zegt dat de vuurstraal in zijn richting ging. Vërd. stond evenwel boven aan den weg, vijf meter hooger dan getuige. Pres.: Ik kan uit uw verklaringen niet wits worden en wij moeten iets vaststellen. Get neemt het geweer, dat als stuk van overtuiging voor hem ligt ter hand en geeft de houding van verd aan. Get. wil opnieuw, los van de reeds afge legde verklaringen, de toedracht der zaak voordragen dóch wordt door den oresi- dent. er op gewezen, dat hij nu niets posi tiefs verklaart en slechts gevolgtrekkingen maakt. Op een vraag van den verdediger, mr. V. Rutgers, antwoordt getuige dat hij niet weet of verd. een goed schutter is, op een afstand van 25 M. kan men iemand met hagel doodschieten. De president meent, dat get. thans den cëd als deskundige moet afleggen, daar hij het toch zelf nooit zal hebben gedaan. Get. legt dezen eed af en geeft eenige inlichtingen omtrent de uitwerking van het schieten met hagel. Met betrekking tot het tweede schot zegt get., dat hij na doorgeloopen te zijn op20 M. afstand van zijn collega C. zijnde, dit schot heeft gehoord. Ook hieromtrent kan hij on danks zijn vroegere verklaringen niets po sitiefs zeggen. Verdachte ondervraagd, heeft eerst bit de politie alles ontkend, daarna verklaard, dat hij in benedenwaartsche richting heeft geschoten; later, dat hij in de lucht ge schoten heeft. Pres.: Wat moeten wij uit al die verb9- len gelooven? Moeten wij er maar int kiezen? Verd zegt dat het geweer met fijnen hagel (no. 7) geladen was. Hti heeft in het wilde weg geschoten om beide mannen schrik aan te jagen. Mr. P. J Blok. het O. M. waarnemend, bespreekt de verschillende verklaringen van verdachte, welke hij onaannemelijk acht Verd. kon toch niet verwachten dat hij jachtopzieners vrees kan aanjagen door in de lucht te schieten. Hoe onzeker de verklaringen van belde getuigen op sommige punten mogen zijn, dit staat vast. dat in hun richting is geschoten, al is geen van beide schoten raak geweest. Een schot op een afstand van 20 a 25 M. met fijne hagel kan doodeliik ziin. Verd. kon verwachten dat het schot raak zou zijn. Om zich straffeloosheid te verzeke ren heeft verd, geschoten. Over dit feit mag volgens spr. niet te licht worden ge dacht. Spr. concludeert tot schuldigverklaring aan de Drimair ten laste gelegde poging tot doodslag en vraagt veroordeeling tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf. Mr. Rutgers, verd. verdedigend, zegt dat poring tot doodslag of tot zware mishan deling niet bewezen is. Snr. vraagt vrij spraak, Ten aanzien van de bedreiging refereert Pleiter zich aan het oordeel van de rechtbank. ROTTERDAMSCHK RECHTBANK, Het O. M., waargenomen door mr. H. A. J Renmer. heeft in een uitgestelde zaak van H. J. N„ bnr 'kweeker te Waddinx- veen, gedetineerd in de strafgevangenis, wegens valschheid in geschrifte, geëischt 6 maanden gevangenisstraf. Het O. M. voelde niets voor een voorwaardelijke straf. De verdediger, mr. O. Verdoom, drong niettemin op een voorwaardelijke veroor deling aan. Gistermiddag werd uitspraak gedaan: N. werd veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf met last tot gevangen- noming. DE ALGEMEENE TOESTAND. De handelsconferentie mislukt. - Over liet Vioolverdrag:. De handelsconferentie te Genéve is met een volslagen mislukking geëindigd. Daar over meldt het ..Hbld." nader: Gistermiddag was de heer Colijn bijna geslaagd tn het redden der Handelscon ventie. maar zijn pogingen zijn afgestuit op Engeland. Pose (Duitschland) en Stucki (Zwitserland) werden bewogen desnoods het plan-Colijn te aanvaarden en zich tot Juni aan de Handelsconventie te binden in het vertrouwen op een spoedige Fran- sehe ratificatie. Sir Sydney Chapman (En geland: moest echter op grond van uit drukkelijke telegrafische instructies uit Engeland onvermurwbaar blijven. Enge land weigert zich, zij het ook slechts voor twee maanden, tot Juni aan de Handels- conventie te binden zoolang geen gunstig uitzicht verkregen ls, dat de bilaterale on derhandelingen met de protectionistische staten tot de door Engeland gewenschte tariefsverlagingen zullen leiden. Tengevolge van Chapmans afwijzing van Coltjns plan bleef niets anders over dan te verklaren, dat de conferentie het niet eens kon worden over de in-werking- treding der conventie. Aan een zoodanige verklaring zal heden worden toegevoegd, dat de betwiste strijdvraag of juridisch de Handelsconventie na April nog in werking treden kan open is gebleven. Men kan dus nog niet zeggen dat de handeisconventie officieel dood Is. ofschoon Zwitserland en andere delegaties dit volhouden, daar zij 1 April als de fatale termijn voot het tn werking treden beschouwen. Andere dele gaties deelen deze opvatting niet. en Frankrijk zal waarschijnlijk toch nog ra- tiflceeren, wat thans goedkoop geschieden kan. daar de kans op inwerkingtreding uiterst gering is. De delegaties schijnen n.l. het standpunt in te nemen, dat na deze conferentie de Staten niet langer moreel gebonden zijn de beginselen der handelsconventie ln acht te nemen. Men moet dus opzegging der handelsverdragen vreezen. waardoor de laatste mogelijkheid tot het van kracht worden der Handels conventie zou verdwijnen. Intusschen zal de conferentie nog do aandacht der Europeesche Unie op de zaak vestigen. De kans op verbetering daardoor is echter geving. daar Engeland in Mei nog evenmin als thans de kansen op succes der tariefondevnandellngen be- oordeelen kan en dus waarschijnlijk ln Mei dezelfde negatieve houding zal aan nemen. Heden is het slot der conferentie. t Morrow, de vroegere gezant der V. S. in Mexico, die opdracht heeft om aan de En- gelsche regeering kennis te geven van het standpunt der Ver. Staten ten aanzien min de Engelsch-Fransch-Italiaansche vloot- overeenkomst, heeft gisteravond, ln gezel schap Dawes, een onderhoud gehad met Henderson en Alexander. DUITSCHLAND. Uit de politiek. De Rijksdag heeft de navolgende over eenkomsten goedgekeurdde verlen ging van het voorloopige Duitsch-Roe- meensche handelsverdrag, de overeen komst met Tsjecho-Slowakije ln zake hulpverleening aan de veiligheidsdiensten, het uitleveringsverdrag met Turkije, het arbitrageverdrag met Luxemburg, de over eenkomst met Engeland in zake wijziging van de verkeersovereenkomst. de overeen komst in zake de Dultsch-Belglsche gren zen en het handels- en scheepvaartver drag met den Ierschen Vrijstaat. Voorts verwierp de Rijksdag de door de communisten ingediende motie van wan trouwen tegen den Minister van Arbeid dr. Stegerwald met 301 tegen 54 stemmen. Aangenomen werd o. a. een motie, waar in de wettelijke invoering der 40-urenweek wordt verlangd en voorts een sociaal democratisch voorstel om drie millioen mark voor kindervoeding toe te staan, als mede het verbod aan overheidspersoneel om bijbetrekkingen te bekieeden. Heden zullen regeering en socialisten wederom besprekingen voeren. Plan schijnt te zijn de Rijksdag tot het najaar te verdagen Er is nog geschil over het weer bijeenroepen. Wat het voorstel verhooging van de tan tièmebelasting aangaat, hier zijn de te overwinnen moeilijkheden lang niet zoo ernstig als eerst werd vermoed. Deze ver hooging zal. schat men, 8 millioen mark opbrengen, waarvan 3 millioen voor de kindervoeding zal worden besteed: wat met de overige 5 millioen zal gebeuren staat nog niet vast. De sociaal-democra ten blijven overigens ook nog een bijzon- deren toeslag op de hooge Inkomens eischen Ze verwachten, dat deze toeslag 35 millioen mark zal opbrengen, die. zoo- al in hun voorstel is voorzien, den lande ten goede zullen komen. De sociaal-demo craten hebben te verstaan gegeven, dat ze, indien niet aan de eischen hunner partij wordt voldaan, onmogelijk voor den pantserkruiser B zullen kunnen stemmen. In een rede op een bijeenkomst van burgemeesters zelde Brilnlng o.a.: Duitschland wil zijn plaats in de econo- mlsche wereldgemeenschap niet slechts behouden, maar ook verbeteren. Op den duur zal het niet mogelitk zijn de herstel betalingen vol te houden Wanneer men echter over revisie der verdragen wil spreken, moet men eerst den moed too- nen over ordening van eigen hulshouding te denken HAAGSCH GERECHTSHOF. De koopman L. B. Sr en de losse werk lieden L. B. Jr. en D. B.. allen te Alphen, aan den Rijn waren door de Haagsche Rechtbank veroordeeld resp. tot 1 maand, 14 dagen en 14 dagen gevangenisstraf we gens mishandeling van een agent van po litie op 21 Augustus 1930, welke agent op dien dag des avonds om ongeveer 10 uur surveilleerde op het feestterrein te Alphen aan den Rijn en toen ter assistentie werd geroepen in een consumtietent, waarna hij door verdachten ls mishandeld. Het Hof vernietigde het vonnis, en op nieuw rechtdoende, veroordeelde het de verdachten resp. tot 14 dagen, 7 dagen en 7 dagen gevangenisstraf. SPANJE. Het vonnis te Jaea. Na een beraadslaging, die 36 uur heeft geduurd, heeft de krijgsraad van Jaea met gesloten deuren het vonnis uitgespro ken tegen de 77 beklaagden. Kapitein Se- diles werd ter dood veroordeeld. De an dere vonnissen bleken alle lager te zijn dan de eischen van den officier. In vier gevallen, waarin de doodstraf was ge- eischt, veroordeelde de krijgsraad tot levenslange gevangenisstraf. In 68 geval len werden gevangenisstraffen van 6 maanden tot 20 Jaar gegeven. 4 Beklaag den konden worden vrijgesproken. De von nissen moeten nog worden bekrachtigd door den kapitein-generaal van Saragossa, waarbij eventueel hooger beroen mm—lijk is. Algemeen verwacht men, dat de ter dood veroordeelde zal worden begenadigd. ENGELAND. De luchtvaartbegrooting Mc Donald stelt een zuinigheidscommissie in Record in de werkloosheid Ba'dwin tegen Rothcrmere en Beaverbrnok. Montague, de onderminister voor Lucht vaart, heeft in het Lagerhuis de begroo ting voor Luchtvaart voor het volgend jaar, sluitende op een bedrag van 18.100.000 p.st. ingediend, hetgeen een kwart millioen meer is dan de raming verleden jaar. Montague zeide dat drie nieuwe eska ders in de verdediging van het moeder land zullen voorzien, overeenkomstig het plan, waaraan door het ministerie van Luchtvaart gedurende eenige jaren ge werkt is. Groot Brittannië zal dan 42 eskaders bezitten. Dc regeering wenscht iederen luchtbe- wapenlngswedioop te vermijden. Van de a.s. Wereldontwapeningsconferentie wor den tastbare resultaten verwacht. Brittannië neemt de vijfde plaats ln tusschen de luchtvaartmogendheden. De uitgaven voor de Britsche Lucht vaart zijn ongeveer 1 pet. lager dan 5 ja ren geleden, terwijl de Fransche 130 pet., die van Italic ongeveer 40 pet. en die van de Vereenigde Staten meer dan 150 pet. hooger zijn. Ten aanzien van de ontwikkeling der civiele luchtvaart deelde Montague mede, dat men zich in de opening der noorde lijke sectie van de route Cairo-Kaapstad mag verheugen. Voor het einde van het jaar zal de heele route in gebruik zijn en verbinding geven met vele uitgebreide en rijke, doch onont gonnen gebieden Een proefschema is ontworpen voor een wekelijkschen luchtpostdienst tusschen Calcutta en Australië, ten einde een scha kel te vormen in den bestaanden passa gier-- en postdienst tusschen Engeland en Indië De voorgestelde Britsche Lucht vaartdiensten in West Indië en tusschen West Indië en Canada zijn in twee sec ties verdeeld, n.l een met de eilanden die doorgetrokken zal worden tot Britsch Guyana en een tweede wekelijksche dienst tusschen Trinidad en Montreal over Ber muda. Het plan hangt af van de medewerking van Canada. De onderhandelingen zijn nog in gang. fr In het Lagerhuis kondigde Mac Donald aan, dat een onafhankelijke commissie zal worden ingesteld in overeenstemming met het desbetreffende besluit van het Lagerhuis, welke commissie o.a. tot taak zal hebben, voorstellen te doen aan den minister van financiën tot het onmiddel lijk doorvoeren van alle mogelijke bezui nigingen op de nationale uitgaven in het bilzonder met het oog op de huidige voor uil zichten op de inkomsten. Mae Donald zelde dat dc regeering de twee andere partijen had geraadpleegd waarbij men tot overeenstemming was ge komen over de samenstelling van de com missie welke zal bestaan uit een voor zitter en zes leden, waarvan elke partij er twee zal aanwijzen. Wanneer dc politieke kwesties zouden betrokken worden bij dt- besprekingen over de uitgaven zullen deze ter uitsluitende beoordeeling gelaten wor den van het kabinet doch de commissie ksn de uitwerking herzien en aangeven welke bizondere politieke maatregelen op de uitgaven zullen hebben. Voorzitter der commissie zal zijn Sli' George May en de zes leden Lord Plender, Sir Merk Jenklnson, Sir Thomas Royden. Ashley Cooper. Charles Nathan en Arthur Ptigh In een rede uitgesproken in een ver gadering der parlementaire arbeiderspartij I heeft Mac Donald aangekondigd, dat de regeering voornemens is het Lagerhuis te verzoeken de met 246 tegen 242 rammen verworpen bepaling weer in te voeipn. die afschaffing voorza" van de vertegenwoor diging der Universiteiten. Me Donald heeft een krachtige philip- pica gehouden tegen de afwpzige afge vaardigden, die de regeering telkenmale in den steek hadden gelaten. Zonder dwin gende redenen had men geen recht de vergaderingen van het. Huis niet- bij te wonen en vooral niet nu de regeering leeds een minderheidsregeering was. De eiren aanhangers moesten in zulk een ge vel van verdubbelden ijver en partijzucht bliik eeven. De 4 stemmen waarmee het voorstel tot afschaffing der 12 Universi- felts-districten gevpllen was. hadden in elk geva.l aanwezig moeten ziin, want. nn kostte het onnoodige -moeite, oponthoud en ook geld nm die stemming weer onge daan te maken. Het werkloozenciifer heeft het recora bereikt van 2.691.737. Na dertien uren moeizame beraadsla gingen zijn fabrikanten en werklieden te Stoke tot een voorloopige overeenkomst gekomen, waardoor de fabrikanten de op zeggingen en de werklieden de bedreiging met nlgemeene staking gelijk hebben in- i getrokken. Daar het geschil bijna uitsluitend over I de loonkwestie gaat, is besloten eerst een beroep te doen op den nationalen loon- raad. Zoo deze geen beslissing geeft, of een beslissing, die voor een van beide partijen onaannemeliik zou zijn. dan zullen de partlien Sir Charles Rownt.ree. die in deze nltverheid groot gezag heeft, verzoeken met twee andere leden een arbitrage commissie te vormen, wier uitspraak bin dend zal zijn. In de aardewerkfabriek»n werken nog 70 0000 man (normaal 88 000) die reeds tegen 25 Maart opgezegd waren. De leider der Conservatieven. Baldwin, heeft het woord gevoerd voor een talrijk conservatief gehoor te Londen. Hij ver klaarde: Ik overtreed den regel, dat par tijleiders niet het woord moeten voeren bii tusschentijdsche verkiezingen, omdat de omstandigheden bij de verkiezingen in 't district St George Westminster uitzonder- liik zijn. Baldwin veroordeelde de bladen van Lord Rothermere en Beaverbrook die, zeide hii. de macht willen verwerven zon der de verantwoordelijkheid die spotten met het parlementaire en constitutioneele stelsel en wier methode bestaat uit klaar blijkelijke valschheid onlulst.heder en beive waarheden Dcnr te strijden voor den offieieelen cop-c 'atieven candidaat zeide Baldwin. gpiVp de kiezers een slag leveren voor de goedp -°Hen en het ooppbare leven en de goede zeden van de eerlijke Britsche journalistiek. FRANKRIJK. Het werkloosheidscrediet. De Senaat heeft het suppiement., crediet voor de leniging der - - "Mïloos- heid. dat de Kamer tot 100 millioen Y verhoogd, op 25 millioen terug;.'—,ch" IJMUIDEN, 18 Maart VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 2.05—190 Grj<,t kist van 50 K.G. f. 70-30. Tongen n» i?? f3.0; -2.45. Groote Schol per kist 50 K.G. f27. Middelschol f. 40 -31 7»tJr, f. 63-32. Kleine Schol f. 45-15 50 Boft -4.70. Schar f. 17-5.50. Tongschar 151-Jr Roggen por 20 stuks f. 38-33. Vleeten fe, stuk f. 7-3.25. Pieterman en Poonties 11. kist van f.50 K.G. f.17. Grooie ScheiV'iL, f.52. Middel Schelvisch f.47. K.einmdS Srhelvisch f. 45-29. Kleine Schelvisch f 3} 13.50. Kabeljauw per kist van 125 Kr f.56 20. Gullen per kist van 50 KG f.23—11. Lengen per stuk f.3—1.70 Hëltni per K.G. f. t 60 -I 50. Wijting per kist van 50 K.G. f. 13.50-3.10. Koolvisch per sÏÏ f. 2.30-0.40. K Aangekomen 11 Stoomtrawlers: 1JM. 129 met f.1629. [JM. 190 met f: IJM. 74 met f.1443. 1JM. 152 met f'ïs» I I.IM. 24 met f. 2329. IJM. 91 met f ia» IJM. 1 met f.1183. IJM. 107 met t-fial IJM. Ill met f.1892. IJM. 116 met f'312' IJM. 42 met f.636. 11 loggers: K.W. 161 met f.564. K.W. 29 met f 82) 1 K.W. 58 mot f.686. K.W. 32 mei f"620.1 K.W. 138 met f.616. K.W. 121 met 151; K.W. 43 met f. 1045. K.W. 31 met i'W K.W. 173 met f.661. K.W. 63 met f'S K.W. 141 met f.638. De navolgende passagiersschepen zijn I Donderdag 19 Maart in radio-telegrafisch» 1 verbinding met de daarnaast vermeld»! kust-stations en via die stations recht-1 streeks te bereiken. Medegedeeld door del N. T. M. Radio-Holland. Aludra, Ouessant Radio Commewijne.l Rugby Radio Costa Rica, Scheveningtn' I Radio Crijnssen, idem Dempo, idem I Gelria. idem Indrapoera, idem -I Insulinde. idem J. P. Coen, Idem I Joh. v. Oldenb.. idem Kon d. Ned., Ideal M. v. St. Aldeg., idem Nw. Amster-1 dam, Louisburg Radio Vas Poelau Bris.1 Alger Radio Poelou Tello, Snbang Radio] Pr. d. Ned., Schevenlngen Radio - S!a»| mat, idem Springfontein. Rugby Radiof Tjerimai, Scheveningen Radio Vo-| lendam, Valentia Radio. Overzicht onzer belangrijkste V eemarkten. De markten, gisteren gehouden, gereal alle wat meer aanvoer te zien. Ook Mum dag te Gorkum, was een beetje meer ree,I maar de aanvoeren blijven toch beakuj de behoeften. Er is nog veel noodi|« de weiden, al ls hiervan de kleur noji en staat er nog niets op. Uit alles valt op te merken, dat de fot-| kerij in ons land de laatste jaren 1 actief was, zulks als gevolg van duur voe der en aldus niet loonend. Maar gerusl kunnen we aannemen dat het mond- 'al klauwzeer de laatste jaren veel siachloll fers onder het bedrijfsvee heeft gemaskl Niet alleen door sterfte, nog meer door d| naweeën van de ziekte, waardoor de dief ren als bedrijfs- of productiebeest c schikt zijn geworden en voor de slacht! bank worden bestemd. We vermoeden da het tekort aan mager weidevee blnnei een paar weken zich sterk zal doen ge voelen. België blijft koopen al ls het voc veel geld nien heeft daar ook behoetti Melkkoeien, katfkoeien jonge beestei alles was dan ook gisteren duur. Zoowi te Groningen. Purmerend als Rotterdaa De vette koeien werden te Gronlnge met minder vluggen handel, nauwelljl prijshoudend verkocht. Te Purmerend el Rotterdam en Amsterdam vluggere wt koop. met wat hoogere prijzen f. 0 80f. en f. 1 05 per K.G. Deensch vleesch kwam niet ln belani rijke hoeveelheden binnen. Toch wan Maandag te Amsterdam nog een 200-tj geslachte runderen binnengekomen. T Den Haag ook eenige wagons, bevattend in totaal ruim 100 stuks. Vette kalveren werden wederom god gevraagd en men kon de vorige weeksct prijzen bedingen 4052 cent per pond. Nuchtere kalveren gingen lager in pn van de hand en wel f. 1.50—f.2 per sti lager als de vorige week. Voor f. 10 mje men een goed slachtkalf kunnen aanbli den. Fokkers werden beste prijzen vo< gegeven. Van de Schanenmarkt geen nieu* Prijzen bleven hoog. De varkensprijzen schommelden wedci om om hetzelfde niveau 21—22 cent en zouters er iets beneden. Enkele cent per pond nog de hoogte in zou zeer we kom zijn. want loonend is de arbeid vi den varkensmester zeer zeker niet. vens was de magere varkenshandel mede gebaat. VAN DER S. RECLAME.' tijdens de schoonmaak Uw handen ook vooral 's-avonds in te w!lv met Purol, dan blijven 7,e, ondanks ol hetna werk, toch praaf on zacht. on ru wo PUROL doos 30 ei. Bij Apotb- en DrOüM onze telefoonnummer? DIRECTIE en ADMlNlSTRATlJ 2COO (op 2 lijnen uaai/jiCTIE

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2