officieele kennisgeving 11& Jaargang WOENSDAG 18 MAART 1931 No. 21779 STADSNIEUWS. Het Voornaamste Nieuws van heden LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per weekf. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. herkiezing provinciale staten. Stemmen in een andere gemeente. Ds Burgemeester van Leiden maakt be- itod. dat bij de verkiezingen voor de Pro- ïiadale Staten de kiezer, met inachtneming no het bepaalde in de artikelen 57b tot en ra; 57j der kieswet, in plaats van in de p>ente op welker kiezerslijst hij voor hal. in een andere gemeente in dezelfde yonncie aan de stemming kan deelnemen. kiezer kan in die andere gemeente niet Ej volmacht stemmen. De kiezer, die van deze bevoegdheid ge tuit wil maken, deelt, UITERLIJK VEER- flEN DAGEN VóóR 22 APRIL A.S., ZIJNDE EEN VOOR DE STEMMING BEPAALDEN DAG, in persoon ter secretarie van een ge- EEtole aan den Burgemeester of aan den hjrloe door dezen aangewezen ambtenaar «de in welke gemeente hij aan de stem- xiig deelnemen wil. Hij geeft daarbij op go naam en voornamen, de dagteekening i plaats zijner geboorte, de gemeente in elke hij op de voor deze verkiezingen gel inde kiezerslijst voorkomt, en een adres in fejemeente in welke hij aan de stemming ril deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding tb straat en nummer. i de mededeeling wordt een schrifte- i verklaring opgemaakt, waarvan een [ikhrifl aan den kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medegedeeld in een taiere gemeente dan die op welker kiezers tal hij voorkomt aan de stemming te willen deelnemen, behoort tot het stemdistrict in ietwelk hij het door hem opgegeven adres Ke/f. Bij onzekerheid hieromtrent behoort lj tof het eerste stemdistrict. De kiezer en gemachtigde mogen niet meer deel- en aan de stemming in de gemeente op jf?!ker kiezerslijst de kiezer voorkomt. Aan het opgegeven adres ontvangt de kie- j bevoegd is- aan de stemming deel te en, van den Burgemeester der gemeente b dit adres de oproepingskaart voor de iming in die gemeente. Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKIIUYZEN. 25 Februari 1931. 170 jdidaatstelling gemeenteraad t de afdeeling Leiden der S. D. A. P. de navolgende leden dier partij uidideerd worden voor den gemeen- !r. D. A. van Eek (aftr.)2. J. J. van n (aftr.)3. T. Groeneveld (aftr.); 'Mevr. C. Braggaarde Does (aftr.); 5. .Koolstra (aftr.); 6. M. G. Verweij (aftr.); H. Schüller (aftr.); 8. C. Koole (aftr.); IJ Vallentgoed (aftr.): 10. Y. Kuipers; Mevr. J. C. de Clerde Bruijn; 12. J. de 1 laftr.); 13. C. J. Mosies; 14. A. C. v. oord; 15. P. L. Hessing; 16. L. v. Wijk; W. Harting Jr.; 18. A. van Weizen; A. Hollinga; 20. A. Carton. N. Z. H. T. M. Uisluitend doorgaande trams naar Oegstgeest. Kiar wij vernemen zullen vanaf 12 April alle trams, komende van den Hooge- Uk doorrijden naar Oegstgeest. Dit dus in, dat de passagiers voor Oegst- "iet langer, zooals tot dusverre om andere tram het geval was, aan het ™n behoeven uit te stappen en voor overweg moeten wachten alvorens itne zijde van de veelgesmade boomen Jo te kunnen vervolgen. trams zullen om de vijf minuten ■'on rijden. handelsregister kamer van koophandel. (»t°re lnschrijving: '™l- C. van der Niet, Duinweg 49, Noord- ?L,aan Zee- Bloembollenkweekerij en WA Eigenaar: A. C. van der Niet, '™Jk aan Zee. gingen: „,tander Niet Dz. en Zonen, School- iflk.ii Noordwijk. Vischrookerij en jrollenhandel. Uittredend mede-eige- ®i 1930 Van d6r N'e'' Noordwh'c' dd- Leidsche Electrische Fabriek p ÏÏ?11" Banket- en Suikerwerken v.h. h®p. Haarlemmerstraat 247, Leiden _ende president-commissarisC. A. fKezaal, Leiden. Nieuwe directeur A.M Langezaal. Leiden. Nieuwe -®ans: C. Captein Lzn., Zoeterwou- Pheffing filiaal: Leiden, Donker ts ®arenb°sch, Haarlemmerstraat Juen. Tapijten, dekens, gordijnen, bziging handelsnaam thans: „De Winst". BOND VAN JONGE LIBERALEN EN EEIDSCIIE LIBERALE STUDENTENVER. Lezing van den heer W. Lubberink. In een gecombineerde vergadering van de onlangs opgerichte afdeeling van den Bond van jonge Liberalen en de Leidsche Studenten-Vereeniging in een der zalen van de „Harmonie", hield gisteravond de heer W. Lubberink, leeraar in de Staats wetenschappen en Wiskunde te Haarlem een lezing bver het onderwerp „Onze taak als bouwers en brekers". Na een korte inleiding van den heer W. J. Bijleveld, voorzitter van den Bond van Jonge Liberalen, verkreeg de heer Lubbe rink het woord. Als motto voor zijn lezing had spreker de bekende woorden van den grooten denker Immanuel Kant „Zum Charakter gehort auch das Konsequente in seinen Grundsatzen. Es ist eher zu ertragen, dasz jemand böse in Grundsatzen ist, als im Guten inkonsequent" (Ook het consequente in opvattingen behoort tot het karakter. Dat iemand uitgaat van slechte opvattingen is beter te verdragen, dan inconsequent te zijn in het goede). Tot het gemeene goed van de publieke opinie makende gemeente behooren tegen woordig twee opvattingen: n.m.l. 1. De tegenwoordige jeugd is minder goed dan vroeger; 2. de tegenwoordige jeugd heeft het moeilijker dan vroeger. Als gevolg van zijn ervaring als leeraar en omgang met jongeren en als resultaat van nadenken is spr. tot de opvatting ge komen, dat beide meeningen foutief zijn. Tengevolge van de vervlakking van de door de ouderen gevormde maatschappij, vervlakt door de radio-lezingen van korten tijd over wetenschappelijke onderwerpen, is het moeilijker dan voorheen om een goede betrekking te krijgen. Na overpein zing ziet spr. het leven als een leven in banden, waarin het individu geplaatst wordt met de taak doorloopend banden te breken teneinde te komen tot de vervul ling van zijn idealen, waarbij hij echter steeds weer nieuwe banden aanlegt. Slechts een individu met veie desillusies kan de ondervinding en durf hebben zich zelf nieuwp illusies te scheppen. Daar volgens spr. de gemeenschaps- mensch onbestaanbaar is. zullen idealis tische. alleenstaande individuen hun ge- heele leven bouwen en breken. Als bewijs voor zijn gezegde, dat volbloed liberalen revolutionairen zijn, citeert spr. dan wer ken van Oswald Spengler, Hegel en Lessing. Onder den invloed van demagogen komen veelal jonge menschen met foutieve opvat tingen en idealen in de maatschappij. Jonee liberale menschen moeten dan ook eerst met zichzelf uitmaken, wat zij van de maatschappij verwachten en waarom zij liberaal zijn. Slechts indien de mensch volkomen zich zelf is en blijft dus egoist in den goeden zin van het woord is het ideaal be reikbaar. Dan komt spr. tot het tweede deel van i zijn rede, het aangeven van datgene, dat gebroken dient te worden. Allereerst dient volgens zijn meening gestreden te worden tegen de toenemende macht van het pries terdom als een gevolg van de opbloeiende religie onder ouderen en jongeren, tenge volge waarvan concessies gedaan moeten worden aan het cleriealisme. De opvatting van deze zijde, dat het liberalisme een stelsel is van egoïsme en anti-religieus ge stemd, is dan ook onjuist In den strijd tegen het socialisme is men in zekere mate bevreesd voor de massa; doch veelal onmachtig door het gemis aan kennis van zaken. Hierbij wees spr. op het werk van Ludwig Pohle „Socialismus und Kommunismus" en stond hij langen tijd stil bij de gevolgen van het aanvaarden van de socialistische maatschappij. Daar de verschaffing van gelijke middelen niet kan leiden aldus spr. tot geestelijke nivelleering. kan slechts het uiteenvallen in partijen van de socialistische maatschappij en in tijden van nood zelfs gewapende verdediging het lot zijn van het ideaal der socialisten. Als taak der jonge liberalen noemde de heer Lubberink tenslotte het breken met de macht der clericale en socialistische leugen en het bouwen van een vrije samenleving, waarin ook de arbeider rechtop kan staan en niet gebukt onder den dwang der leiders. Nadat de heer Bijleveld namens alle aanwezigen den spreker voor zijn betoog had bedankt en naar aanleiding van de lezing eenige vragen waren beantwoord, gingen de beide vereenigingen over in een gezamenlijke, huishoudelijke vergadering. „NUT EN VERMAAK". „Nut en Vermaak" heeft weer eens iets bijzonders. Want al is het dan ook opge diept uit de uiterste hoekjes van de oude doos, toch twijfelen we er geen oogenblik aan of het parodistisch anachronistische schijndrama „Julius Caesar", bewerkt door H W. Nelck en N. N. en met muziek van J. l. e. Heemann zal ook bij het tegen woordige geslacht best in den smaak val len. We hebben het tekstboekje even door gebladerd en zijn ervan overtuigd, dat velen met ons verlangend zullen uitzien naar a.s Zondagavond, wanneer in de groote Stadszaal voor leden en genoodig- den de première gaat. Woensdag 25 dezer voert „Nut en Vermaak" Julius Caesar ten tooneele voor de Commissie der Volks bijeenkomsten. Dat beteekent dus tweemaal een tjok volle zaal. NIEUWE VONDSTEN IN HET GRAF VAN TOET-ANCH-AMON. Lezing van dr. W. D. van Wijngaarden. In het Rijksmuseum van Oudheden alhier heeft dr. W. D. van Wijngaarden gisteravond een lezing met lichtbeelden gehouden over: Nieuwe vondsten in het graf van Toet-anch-amon. Spr. ving zijn lezing aan met er op te wijzen, dai het vooral zijn bedoeling was de beteekenis van deze vondsten voor onze kennis van de Egyptische kunst te laten uitkomen. Spr. herinnerde er ver volgens aan, dat het nu al bijna negen jaar geleden is, dat het graf van koning Toet-anch-amon in het Koningsdal bij Thebe ontdekt werd. De eer van deze ont dekking komt feitelijk toe aan Theodore Davis, die reeds in 1906 in de eerste kamer van het graf doorgedrongen was. Sinds 1922 is echter het graf stelselmatig ont ruimd; het laatst, gedurende het seizoen 19271928, de vierde kamer, de z.g. annex. In deze annex werden allerlei voorwerpen in de grootste wanorde aangetroffen, ver oorzaakt door dieven, die tot tweemaal toe in het graf inbraken, op zoek naar edele metalen en kostbare zalven. Terwijl in de andere grafkamers alles weer na dien op orde was gebracht, is dit in de annex verzuimd. Wat in deze annex gevonden is, even aart, ja overtreft alles wat voordien in het graf was aangetroffen. Spreker het dan aan de hand van een serie lichtbeel den zien, welk een interessant en waarde vol materiaal dit is voor onze kennis van de Egyptische kunst. Achtereenvolgens werden zoo onder andere besproken en vertoond: een houten deksel, met ivoor ingelegd, voorstellende den koning en de koningin; een stel in elkander passende sarcofaagjes, bevattende een gouden beeldje van Amenhotep III en een haarlok van Tcje. Voorts een albasten doodenschip met voetstuk en baldakijn, bestuurd door een vrouwelijke dwerg; een collectie fraaie hoofdsteunsels en een aantal doozen en kastjes van hout met.ivoor ingelegd. Ver der een aantal meubels als stoelen en rustbedden, vazen en kleedingstukken, speelgoed en waaiers; eindelijk een col lectie wapens en schilden. Al deze voorwerpen leggen getuigenis af van de bekwaamheid en het artistieke gevoel van de Oud-Egyptische handwerks lieden tijdens de 18e dynastie. Hier ligt dan ook de beteekenis van de ontdekking van het graf van Toet-anch-amon. Men heeft namelijk deze beteekenis sterk overschat, men moet haar ook niet onder schatten. Sterk overschat wordt zij, wan neer men haar, zooals zoo vaak nog ge beurt, noemt de belangrijkste archaeolo- gische ontdekking van onzen tijd. Over schat wordt zij, wanneer men meent, dat daardoor een aanzienlijk deel der litera tuur over Egypte incompleet of onjuist zou zijn geworden. Want het is het graf van een zeer onbeduidend vorst, en ook door deze ontdekking komen wij van hem niets te weten, dat de moeite van het ken nis nemen waard is en een nieuw gezichts punt op de gebeurtenissen gedurende de regeering van Toet-anch-amon doet zich niet voor. En wat wij nu van hem, van znij leven en werken weten, wisten wij reeds lang. Maar toch mag men ook deze ontdek king niet onderschatten. Bij al de onver kwikkelijke gebeurtenissen en verschijn selen. die deze opgravingen door hun begeleiding hebben ontsierd, blijft het toch waar. dat het gevondene niet alleen om zijn zeldzaamheid uitermate merk waardig. maar ook, wat nog meer zegt, buitengemeen fraai is. Enals de voor naamste uitkomst van deze opgraving kan men dan aangeven: dat een onge schonden koningsmummie in vol ornaat aan den dag is gebracht. Al waren ook grafroovers in het graf doorgedrongen, de sarcofaag bleek niet geopend, en de koninklijke mummie lag onaangeroerd in dc sarcofaag. En ook de nieuwe vondsten uit de annex kunnen onze bewondering en eerbied voor de Egyptische kunst wek ken of verhoogen. AANBESTEDING CHR. KWEEKSCHOOL. In het gebouw Patrimonium is heden morgen door de architecten W. Fontein en A. T. Kraan namens het bestuur der Chr. Kweekschool alhier aanbesteed: het bouwen van een kweekschoolgebouw met gymnastieklokaal op een terrein benoor den den Rijnsburgerweg alhier. Ingeschreven was als volgt: v. d. Lelie en Kantebeen, Leiden f.106 888; v. d. Wal en Kloppenburg. Amsterdam f. 107.900; W. Mulder, Oegstgeest f. 102.849; Warnaar en Hoogstraten f. 103.875; Gebr. v. Oosterom Warmond f. 99.500; G. Voordouw, Zwam- merdam f. 107.300; v. Duyn en Vink. Noord wijk f.118 500; Proper Oegstgeest f. 139.280 Wijtsma Bloemendaal f. 105.450; N. J. Tromp Overveen f. 145.300; G. en J. Broertjes, Heemstede en Bloemendaal, f. 102.705; Gebr. de Vries. Purmerend f. 108.900; R. Ouwehand, Katwijk aan Zee f. 105.700; Gebr. Slingerland. Katwijk a. d. Rijn f 106 200; v. d. Velde en De Jong, Oegstgeest f. 104.700; v. d. Bosch en v. d. Spek. Den Haag f. 106.690; L. Guyt, Kat wijk aan Zee f. 105.790; Kort en v d. Wiel, Rijnsburg en Noordwijk f. 104.440; v. d. Hoek en Zn., Brielle f.91 847; Hisman, Alphen a d. Rijn f 102.990; S Gelens, Den Haag f. 114.975; Erica, Noordwijk f. 112.500; Gebrs. v. d Putte Heemstede f. 10C.690; A. en J. den Ouden. AlDhen a. d. Rijn en Oegstgee/t f 105.400; Ko blenz en Zn, Haarlem f.103 300: De La ter en Meyers, Leiden f. 110.700; L. Raay- makers. Wouw f. 111.000: W. en C. v. d. Bosch, Dordrecht f. 121.450; C. v d. Vliet, Den Haag f. 114.860; Kiebert, Sassenheim f. 105.890; A. den Ouden. Gouda f. 99.901; Dubbeldam en Holswilder, Scheveningen f. 146.540. ver. „de ambachtsschool". Jaarverslag over 1930. Aan het in druk verschenen jaarverslag van bovengenoemde vereeniging is het volgende ontleend. Het ledental bedroeg op 31 December 1930: 159, dat der begunsti gers 56 tegen respectievelijk 172 en 41 op het einde van het vorige jaar. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari van het vorige jaar 315; op 17 Maart 1930 verlieten 77 leerlingen de school met een eind diploma. Voor den nieuwen cursus 1930/'31 werden 202 nieuwe leerlingen geplaatst, waarvan 143 in het eerste leerjaar. In totaal begon de nieuwe cursus met 349 leerlingen. De Machinisten-avondschool telde in totaal 39 deelnemers. Voor den nieuwen cursus der Vakavond school voor Volwassenen, aanvangende najaar 1930 werden 438 deelnemers inge schreven. waarvan er in verband met de mogelijkheid tot plaatsing, 395 werden toe gelaten. Op 31 December j.l. werd de school in totaal bezocht door 781 leerlingen, waar van 330 aan de dagambachtsschool. 39 aan de machinistenavondschool. 352 aan de vakavondschool, 25 aan den stucadoors- cursus en 35 aan den cursus voor uitge breid technisch onderwijs. NOORD-ZUID-HOLLANDSCIIE TRAMWEG-MAATSCHAPPIJ. Driemaandelijksche conferentie met de vakorganisaties. Gistermiddag ving de gebruikelijke drie maandelijksche conferentie met de Vak organisaties in de Directiekamer der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. aan den Jansweg te Haarlem te omstreeks 2 uur nam. aan. Als het meest belangrijke onderwerp kwamen het eerst aan 'de orde de eischcn, welke sinds Juni 1930 gesteld worden voor een eventueele bevordering van een am bachtsman 2e klasse tot ambachtsman le klasse. Gedurende de bespreking brach ten de vakorganisaties hare bezwaren naar voren, die niet alleen de voorberei ding voor de gevorderde examens, doch ook de eischen, welke aan die examens gesteld worden, betreffen. Na ampel over leg verklaarde de directie zich bereid, om voor de genoemde bevordering voorloopig te handhaven het examen, hetwelk om schreven wordt in het reglement Dienst- voorwaarden 1924; aan het slagen voor dit examen zal evenwel niet verbonden worden de geldelijke vergoeding, die ver leend wordt aan hen. die met gunstig ge volg afleggen het examen, vermeld in de desbetreffende Dienstorder van Juni 1930. In de vorige conferentie had de Directie medegedeeld, dat het \oornemen bestaat, om binnen afzienbaren tijd over te gaan tot invoering van tariefwerk in de werk plaatsen der Maatschappij. Van perso- neelszijde werd aan de Directie verzocht, om bij de vaststelling van de tarieven zich te laten voorlichten door een tarief commissie, zooals bij de Nederlandsche Spoorwegen gebruikelijk is. De Directie had bezwaren, om het verzoek in te wil ligen ten opzichte van de eerste vast stelling der tarieven, doch verklaarde zich bereid, om zich bij eventueele wijziging dei- tarieven. bijv. door een of meer vertegen woordigers van de desbetreffende perso neelsgroep te doen voorlichten. Op een betrekkelijke vraag van de ziid? der Vak organisaties verklaarde de Directie, dat nog geen beslissing omtrent een bepaald tariefstelsel is genomen. Vervolgens werd de meening geuit, dat bij de bevordering van Bureauambtenaar tot Commies-titulair niet overeenkomstig het Reglement Dienstvoorwaarden was gehandeld. De Directie verklaarde, dat dit juist was, doch lichtte toe dat zulks een gevolg was van de omstandigheid, dat in dertijd op verzoek van en in overleg met de betrokkenen was besloten, om de vo renbedoelde bevordering niet als een buitengewone te beschouwen, doch als een automatische, sindsdien vastgelegd in een bijzondere regeling. Gevraagd werd. om in navolging van de bestaande regeling bij de Nederlandsche Spoorwegen een toeslag op de lage pen sioenen te verleenen. De Directie deelde mede, dat over het hoofd wordt gezien, dat de 9 betrokken oud-personeelleden een gering pensioen genieten als gevolg van het kleine aantal dienstjaren, het geen weer een gevolg is van de omstan digheid. dat deze Dersonen op gevorderden leeftijd in dienst van de betrokken Maat schappij waren gekomen, well- omstan digheid zich thans bij de N.Z.H.T.M. niet meer kan voordoen. Vastgesteld werd dat die bijslag van de Nederlandsche Spoor wegen niet wordt verleend aan personen met gering aantal dienstjaren als in het onderhavige geval en dus geen beroep op die regeling van de Nederlandsche Spoor wegen kan worden gedaan. Niettemin verklaarde de Directie zich bereid na te gaan. of somwijlen nog iets in het belang van de betrokkenen kan worden gedaan. Nadat hierna nog eenige agenda- en rondvraagpunten van minder belangrijken aard waren behandeld, sloot de Directie tegen 18 uur de bijeenkomst. BINNENLAND. De in-werking-freding der tabaks accijns uitgesteld tot 1 Juni. (Binnenland, 3e Blad). Mr. J. L. M. Meckmann, te Amsterdam, benoemd tot raadsheer in den Hoogen Raad. (Binnenland, 3e Blad). Op den onbewaakten overweg Neede- Eibergen is een auto door een trein ge grepen; een geestelijke is gedood; twee anderen zijn gewond. (Gemengd, 2e Blad). Te Arnhem is een 71-jarige vrouw levend verbrand. (Gemengd, 2e Blad). Ons parlementair overzicht. (3e Blad). Nieuwe bezuinigingsmaatregelen bij de Nederlandsche Spoorwegen. (Laatste Be richten, le Blad). BUITENLAND. De handelsconferentie te Genèvc is mislukt. (Buitenl., le Blad). Instelling van een bezuinigingscommissie in Engeland. (Buitenl., le Blad). Standbeeld voor lord Irwin in Britsch- Indie. (Tel., le Blad). Gevaar voor scheuring in de Engeischc liberale partij. (Tel., le Blad). Dr. J. J. de Gelder, directeur van het Rijksprentenkabinet schrijft ons: Mijn naam staat, in uw blad van Zater dag 14 Maart 1931 (no. 21776), ten onrechte onder de namen der onderteekenaars van het rekest der kunstminnaars over het Leidsche Stadhuis-plan. Ik heb geweigerd dit rekest te onder teekenen en hoop dat het stadhuis van Dudok te Leiden zal worden gebouwd. De adjudanten-onderofficier J. M. Hulsman, W. Meilof en H. de Roos van het 4e Regiment Infanterie en P. de Viet van het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier zijn van hun detacheering te Amersfoort terug gekeerd, na aldaar met gunstigen uitslag examen te hebben afgelegd voor adjudant onderofficier bij het dienstvak der Mili- i taire Administratie. De Minister van Onderwijs, K. en W. heeft bepaald, dat de commissie, aan j welke wordt opgedragen het examineeren i van hen, die een akte van bekwaamheid j verlangen tot het geven van middelbaar onderwijs in de wis- en natuurkundige wetenschappen, voor het jaar 1931 zitting zal houden te 's-Gravenhage, met uitzon dering van de examens voor de akte KIV, welke zullen worden afgenomen te Amster dam, Utrecht, Groningen en Leiden. Aan deze commissie is tevens opgedragen het examineeren van hen, die in 1931 de akte van bekwaamheid wenschen te ver krijgen tot het geven van lager onderwijs in de wiskunde. Voorts zijn benoemd tot leden: dr. J. C. Kluyver, dr. W. van der Woude, dr. F. A. H. Schreinemakers, dr. W. H. Keesom, hoogleeraren; dr. J. Droste, lector, en dr. J. H. Oort, privaatdocent en conservator aan de Sterrenwacht te Leiden: en voorts tot plaatsvervangende leden in de sub commissie KIV te Leiden: tot lid en onder voorzitter: dr. J. M. Janse. oud-hoog leeraar, en tot leden: dr. B. G. Escher, hoogleeraar, en dr. H. Boschma, lector aan de Rijksuniversiteit alhier. De Ver. voor Staatkunde bestaat niet 25, doch 15 jaar. Tot herschatter der dranklocaliteiten te Warmond is wederom benoemd A. G. Hooijer, beëedigd taxateur alhier. Gistermiddag omstreeks 3 uur is op den Nieuwe-Rijn nabij de Kraaierstraat een vechtpartij ontstaan tusschen den communistischen voorman M. van der L. en zijn partijgenoot A van der H.. die zijn vrouw in gezelschap van eerstgenoemde op straat tegenkwam. Van der H. wond zich hierover zoo op. dat hij een mes trok en daarmede v. d. L. een snede over de hand toebracht. De poijtie maakte tegen den dader proces-verbaal op. In den afgeloopen nacht omstreeks twintig minuten voor drie bemerkten voor bij gangers, dat er brand was uitgebroken in de auto-garage van den heer D V., aan de Oude-Singel 124 Bij onderzoek bleek, dat een vrachtauto, toebehoorende aan H. S. in brand was geraakt. De politie en brandweer reden den wagen naar buiten en wisten het vuur met twee stralen op de motorspuit te blusschen. De cabine brandde geheel uit De beide andere wa gens, welke in de garage stonden, bleven onbeschadigd. Gistermiddag is de 3-jarige R. K. in de ouderlijke woning aan den Oude-Rijn in een teil met warm water gevallen, waardoor de kleine vrij ernstige brand wonden aan het linkerarmpje bekwam en door den E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis moest worden overgebracht.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1