Jaarvergadering van het Kon. Ne(j Gymnastiekverbond. EEN GROOT AANTAL VOORSTELLEN BEHANDELD BESTUURSVERKIEZING TOT JULI UITGESTELD ALPHIA—H.V.C. 2—7. f Overrompelend spel der gasten. Na haar groote nederlaag van verleden week tegen het Utrechtsche DOS. is H.V.C. er in geslaagd zich weer te reha- biliteeren door Alphia met 72 te slaan. En dit was noodig, want het Goudsche Olympia ligt geducht op den loer. Hadden de Amersfoorters dezen wedstrijd verloren dan zouden hun kampioenskansen danig in gevaar gekomen zijn. Zij hebben ech ter ook tlink van zich afgebeten a! geeft de uitslag niet de juiste krachtsverhou ding weer. Alphia heeft een Invaller voor haar rechtsbinnen en speelt eerst tegen zon. Direct na den aftrap laat zij zich over rompelen door het fanatiek spelende H.V.C. en het duurt niet lang of haar keeper moet visschen. 01. Inmiddels is de voorhoede der thuisclub ook aan het woord gekomen. Haar midvoor kopt een voorzet van links rakeling over de lat, ter wijl haar rechtsbuiten even later keihard tegen den staander schiet. De aanval der tegenpartij heeft meer succes als bij een snel opbrengen van links de rechtsbinnen het tweede doelpunt scoort. 02. Alphia's pogingen om den achterstand te verklei nen falen telkens; eensdeels door den be trouwbaren H. V. C.-keeper, anderzijds door tegen lat en palen te schieten. H.V.C. heeft meer geluk. Haar linksbinnen schiet tegen den paal en de bal verdwijnt voor de derde maal in het Alphia-net. 0—3. De gastheeren laten zich niet ont moedigen maar begrijpen dat er steviger aangepakt moet worden. Hun voorhoede doet nu eenige mooie aanvallen en uit een voorzet van links kopt de midvoor on berispelijk in. 13. Alphia komt er steeds beter in en als H.V.C. in het strafschop gebied hands maakt doelpunt de midhalf onhoudbaar. 2—3. De Oranjehemden zijn. nu sterker en schijnen er nog veel voor te voelen om gelijk te maken maar kort daarop is het rusten. De tweede helft is veel onbelangrijker. Ofschoon Alphia nog maar een geringen achterstand heeft en H.V.C. een onbedul- denden voorsprong, nemen beide ploegen het kalm op. Vooral in de Alphia-ploeg zit niet het gewenschte enthousiasme. Wel komen er zoo nu en dan vinnige aanval len maar de afwerking is te slordig. Veelal wordt er te lang gewacht met schieten in tegenstelling met de gasten die bijna elke gelegenheid benutten om een schot in te zenden. Dit wordt dan ook hun succes. Als haar rechtsbinnen weer vrij komt te staan schiet hij zuiver in den hoek ter wijl de linksbinnen even later hetzelfde doet. De stand is nu 5—2 voor H.V.C. en Alphia speelt een verloren spel. Zij tracht nog te halen wat er te halen is maar in tegendeel weet H.V.C. nog tweemaal te doelpunten zoodat zij nu met een 72 voorsprong zeker in veilige haven is. Aan weerskanten worden er nog enkele kan sen om zeep gebracht en dan wordt in rukken geblazen. H.V.C. heeft verdiend gewonnen. A. S. C.—SPARTAAN 4—3. Een aardige wedstrijd. Vriendschappelijke wedstrijden van A.S.C. trekken doorgaans weinig publiek. De rood-zwarten hebben nu eenmaal den naam en niet ten onrechte om een potje te maken van „friendly games". En juist daarom doet het ons genoegen om veel goeds te kunnen vertellen van den wedstrijd tusschen de Leidsche derde klassers cn de Amsterdamsche tweede klassers, die 'ondanks concurrentie heel wat belangstelling trok. Onze stadgenooten kwamen nagenoeg volledig uit niet alleen; maar er werd aan den Leidschen zoowel als den Amsterdamschen kant tweemaal drie kwartier hard gewerkt, zoodat deze heel prettige en uiterst vriendschappelijke ontmoeting voor een competitie-wedstrijd zeker niet onderdeed. En vooral in de eerste helft werd er aan beide zijden zeer behoorlijk voetbal vertoond. Twee minder gelukkige momenten van Van Breen in het Leidsche doel leverden den Amsterdam mers twee heel goedkoope doelpunten. Dat er daarvoor fouten waren in de Leidsche halflinie, doet niets af aan de zeer weifel achtige houding van Van Breen. De rood zwarte voorhoede kwam echter al heel spoedig op dreef. Van Goor, vooral deed zeer goede dingen en met Janssen en De Ruiter ter weerszijden werd de rechter vleugel van A. S. C. ongemeen gevaarlijk. Daarvan waren tal van uitstekende aan vallen het gevolg. Janssen maakte het eerste A. S. C.-doelpunt uit een voorzet van De Ruiter. Van Goor nam daarna twee doelpunten voor zijn rekening en nog voor de pauze maakte Janssen er 42 van. Een staaltje van doorloopen! In de tweede helft was het geheel weinig fraai. De Amsterdammers, die voetbaltechnisch zeer verdienstelijk werk deden het plaatsen en afgeven van den bal door de Amsterdamsche rood-witten viel ons op waren onproductief voor het Leidsche doel en goed beschouwd hebben de gasten vrij weinig kansen gekregen. Die tweede helft was trouwens heel wat minder interessant dan de strijd voor de pauze. Van Goor kreeg ettelijke kansen voor open doel en verknoeide die glansrijk. Maar ook zonder dat zat er toch niet de gang in van voor de rust. De Amsterdamsche rechts binnen maakte er met een pracht-schot 34 van en daarbij bleef het. Al-met-al een aardige wedstrijd, waarin A S. C. zich van een goeden kant heeft laten kennen. Een wedstrijd, die rondom de lijnen voldoening schonk. TER LEEDE I—A.R.C. II 1—1. Onder vrij veel belangstelling van het Sassenheimsclie publiek vangt deze wed strijd aan. Ter Leede werpt zich enthou siast in den strijd tegen de robuste Alphe- naren. Fanatiek belaagt zij het A.R.C.-doe! waar de achterhoede alle zeilen bij moet zetten om doelpunten te voorkomen. Dc Alphensche aanvallen zijn ook uiterst ge vaarlijk en we krijgen een spannenden strijd te zien. Het geluk is met Ter Leede als de linksbinnen buiten bereik van den keeper doelpunt. Met 10 voor Ter Leede breekt de rust aan. Na rust een gelijkopgaande strijd waar in beide doelen om beurten ernstig in ge vaar komen. Een kwartier voor het einde een inzinking bij Ter Leede, waarvan A.R.C. gebruik maakt en een stevigen druk op het Ter Leede-doel uitoefent. Doel punten blijven niet uit en 7 minuten voor het einde komt de gelijkmaker. Beide par tijen kregen alzoo wat hun toekwam. Dc leiding was uitstekend. HILLINEN I—T. H. B. I 2—2. Een gelijk-opgaande strijd. Om 2 uur stellen beide ploegen zich op. Het is heerlijk voetbalweer; jammer, dat het terrein nog veel te wenschen overlaat. Hillinen trapt af en bestookt direct het vijandelijk doel, voorloopig echter zonder succes. Ook T. H. B. zet, het beste beentje voor en het belooft een spannende strijd te worden. Na 10 minuten spelen zet haar links-uiterst voor, de bal zweeft voor het doel. Keeper van der Jagt wordt verblind door de zon, slaat mis en T. H. B. heeft haar 1ste doelpunt te pakken. Hillinen pakt thans flink aan en de T. H. B.-keeper krijgt ettelijke goede scho ten te houden, wat hem goed af gaat. De midhalf der thuisclub schiet meermalen keihard in, doch steeds zonder succes. Toch zweeft er een goal in de lucht, die weldra door middel van den middenvoor komt, 11. Met onveranderden stand komt de rust. Na de thee is Hillinen direct in den aan val en is zij het 1ste kwartier eenigszins in de meerderheid. Het T. H. B.-doel kan ten slotte den druk niet weerstaan en uit een voorzet van rechts jaagt de linksbinnen de 2de goal in de touwen, 21. Doch T H. B. geeft zich niet gewonnen en probeert steeds opnieuw gelijk te maken. Bij een scrimmage voor doel schiet haar midhalf in. een speler raakt den bal nog even aan. zoodat Van der Jagt geen zicht meer op den bal heeft en het is 22. Thans probeeren beide partijen alles om den winnenden goal te maken. Het schijnt de thuisclub te zullen geluk ken, want haar middenvoor heeft succes en schiet via ettelijke beenen in. Doch deze goal wordt geannuleerd, daar de scheidsrechter ergens buitenspel ont dekt heeft. Nog even gaat de bal naar het midden, beide doelen worden nog eenmaal bestookt en dan komt het einde van dezen gezelligen, fair gespeelden wedstrijd. U.V.S. II—R.F.C. II 2—0. Eindelijk. ROODENBURG I—L. D. W. S. I 2—6. Onder leiding van den heer Van Deven ter stellen de elftallen zich op. beide met 1 invaller. L. D. W. S. wint den toss en Roodenburg brengt den bal aan het rollen, welke direct door L. D. W. S. overgenomen wordt. L. D. W. S. heeft door haar snel heid de meeste scoringskansen, doch zij wordt door de gladheid van het terrein zeer gehinderd. Niettemin scoort de links buiten. 01. Roodenburg gaat nu ook tot goede aanvallen over maar de L D. W. S.- backs weten van geen wijken. Op een ge geven moment denkt iedereen dat het ge lijk wordt; de linksbuiten van Roodenburg krijgt prachtig den bal voor zijn voeten en heeft maar voor het inloopen; het harde schot gaat echter naast. L. D. W. S. begint uit een ander vaatje te tappen, aanval op aanval volgt en het is spoedig 20. Na de rust hetzelfde vlugge spel. Na een halfuur spelen weet de linksbinnen van Rooden burg 21 te maken. Nauwelijks is afge trapt of een serie aanvallen van L.D.W.S. volgt en het is 31. Roodenburg is inge sloten en L. D. W. S. weet er 41 en 51 van te maken. Dan weer een aanval van Roodenburg; de midvoor brengt keurig op de keeper keert het schot, maar door de gladheid laat hij den bal vallen en het is 52. De gasten scoren dan nog eenmaal en winnen dus met 62. Van den scheids rechter niet anders dan lof. FIDES PACTA I—S.C.O. I 2—3. Om halfvier stellen beide elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter v. Vliet. Aanvankelijk is er een overwicht van S.C.O. dat echter niet in doelpunten wordt uitgedrukt: zoodat F. P. door een toegewezen strafschop die onhoudbaar door den middenvoor wordt ingezet de lei ding neemt. Dan maakt S.C.O er vóór de rust uit voorzetten van den rechtsbuiten 31 van. Na de rust een gelijk opgaande strijd. 20 minuten vóór het einde maakt de rechtsbinnen van F. P. met een mooi schot het 2e tegenpunt. Met den stand 23 fluit de scheidsrechter, wiens leiding af was, het einde van dezen prettigen wed strijd. De hoop van den overzichtschrijver en den U.V.S.-aanhang dat de U.V.S. reserve's eens uit hun slof zouden schieten is wer kelijkheid géworden. Van de eerste tot de laatste minuut hebben de blauw-witten enthousiast gewerkt en de overwinning is daardoor dan ook verdiend. R.F.C. speelde technisch beter, maar het knappe spel werd niet met doelpunten beloond. Direct na den aftrap was U.V.S. sterker en de Rotterdamsche doelman kreeg veel en moeilijk werk te verrichten wat hem uitstekend afging. De weinige R.F.C.- aanvallen waren verrassend en de beide U.V.S.-backs Delfos en van Es werden soms voor moeilijke problemen geplaatst, waar ze zich echter keurig doorsloegen. Het eerste doelpunt kwam uit een snel den aanval van den U.V.S.-linkervleugel, door invaller Onvlee met een goed schot besloten 10. De blauw-witten bleven sterker en toen Gertenaar een voorzet goed opving en tegen den paal schoot, was Kooreman er bij om den terugsprin- genden bal in het net te plaatsen. Wel deden de Rotterdammers voor de rust hun best om het tot een tegenpunt te brengen, doch Kaay in het doel gaf weinig kans. Rust 20. Na de rust was het tempo, aanvankelijk minder en het spel meer gelijkopgaand. In deze periode viel het goede spel van de beide linkshalf-spelers op. die den aan val prachtig steunden. Het meeste werk kreeg de R.F.C.-doelman te verrichten, maar hij bleek moeilijk te passeeren. Tegen het einde werden de gasten ster ker en Kaay moest nogal in actie komen, waarbij hij eenmaal de hulp van de lat genoot, toen R.F.C. een penalty kreeg toegewezen, waardoor de Rotterdammers hun laatste goede kans om tegen te scoren onbenut lieten. Het einde kwam met een moeilijk be vochten zege voor de blauw-witte reserve's. De leiding berustte bij den heer Domburg in uitstekende handen. D.H.C. III—ALPHEN II 1—4. De Alphen-reserves gingen op het pad der overwinning voort door nu weer met 41 de Delftenaren te kloppen. Onder leiding van scheidsrechter van Wijngaar den stellen de elftallen zich op. Alphen trapt af en deze eerste aanval der bezoe kers heeft reeds succes. Wanneer de D.H.C.-verdediging het leder retourneert, belandt de bal bij den rechtshalf der be- bezoekers, die onverwacht ineens inschiet. De Delftenaren zijn geenszins ontmoedigd en hun aanvallen bezorgen de verdedi ging van Alphen veel last. Voorloopig houdt deze echter stand, doch na een kwartier heeft de thuisclub het genoegen uit een voorzet van rechts gelijk te maken D.H.C. houdt daarna het beste van het spel in handen, maar de verdediging van Alphen laat zich niet meer verschalken, zoodat de rust onveranderd intreedt. In de tweede helft blijken de bordjes verhangen. Alphen neemt nu aanstonds het spel in handen. Spoedig weten de be zoekers dan ook uit een voorzet van hun linksbuiten door Jansen de leiding te hernemen. Alphen blijft daarna voort durend in den aanval, zoodat een gere geld duel plaats vindt tusschen de voor hoede der bezoekers en de verdediging der thuisclub. De uitvallen van D.H.C.. blij ken intusschen lang niet zonder gevaar, maar de achterhoede der bezoekers weet aan deze aanvallen het hoofd te bieden. Na een half uur vergroot Alphen intus schen door haar linksbuiten andermaal de leiding. Voor D H.C. is het pleit thans be slist. Alphen demonstreert bovendien nu I een keurig open spel, wat tot gevolg heeft dat even voor het einde van Wilgen uit een voorzet van rechts nogmaals het net weet te vinden, 41 waarmede het einde komt van dezen in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd. De scheidsrechter voldeed uitstekend. ALPHIA II—LUGDUNUM II 3—0. Op een uiterst glad veld wordt om 12 uur begonnen. De eerste 20 min. is Lugd. veel sterker, doch de Oranje-achterhoede weet zich te handhaven. Als na 20 min. Alphia zich los werkt weet de rechtsbinnen zijn club de leiding te geven. Rust 10. Na de rust speelt Alphia zeker een klasse beter dan Lugd., dat geheel wordt ingesloten. De midvoor zorgt dan ook spoedig voor 20. Even een opleving bij groen-wit en de rechtsback moet als keeper fungeeren, wat met een penalty wordt gestraft. Deze wordt echter slecht genomen, waarna Alphia het spel geheel in handen neemt. Uit een voorzet van rechts weet de mid voor der Oranjehemden den Lugd.-keeper ten derden male te verschalken. 30. Het laatste kwartier heeft de Lugd.-achter- hoede het zwaar te verantwoorden, doch met onveranderden stand komt het einde. Scheidsrechter Kruit floot zeer goed. L.F.C. III—U.V.S. III 3—1. Het begin was al direct voor de blauw- witten, die enkele zeer verdienstelijke aanvallen opzetten. De L.F.C.-verdediging, waarin J. Koning een beste baekpartij speelde, gaf geen krimp, en naarmate de halflinie haar vorm te pakken kreeg, ver dween het U.V.S.-overwicht zienderoogen. De withemden stelden zich geheel op aan vallen in; de middenlinie steeds achter den aanval, wat zoo goed ging dat U.V.S. ingesloten werd. Het veel te korte spel was echter oorzaak dat goal's uitbleven. De uitvallen der blauw-witten waren door hun open karakter veel gevaarlijker, doch brachten evenmin succes. De tweede helft gaf weer aardig en snel spel te zien en ging geruimen tijd gelijk op. Na een kwartier namen de wit hemden het spel in handen om spoedig door A. Nagtegeller de leiding te nemen. U.V.S. gaf zich nog lang niet gewonnen en ondernam talrijke aanvallen, meestal door G. de Lange geleid. Uit een dier aanvallen maakte Kantebeen op geluk kige tfijze gelijk. L.F.C. stelde alles in 't werk om te winnen. Het was tenslotte Th. Smit die de U.V.S.-defensie in de luren legde om Franken te laten scoren. De doelman der withemden toonde zich hier na van zijn goede zijde door twee gevaar lijke schoten te houden. In de laatste vijf minuten maakte T. van Helden de derde goal door een scherpe pass van v. d. Wijn gaard in eens in te kogelen. De wedstrijd die in zeer goede verstandhouding ge speeld werd. wérd door arbiter J. v. d. Berg uitstekend geleid. FRANKRIJK—DUITSCHLAND 1—0. De uitslag van de gisteren te Parijs, on der groote belangstelling gehouden lan- denwedstrijd FrankrijkDuitschland luidt 1—0. De ruststand was eveneens 10 voor de Franschen. Het doelpunt werd door den Dultschen kanthalf Münzenberg in eigen doel ge scoord. Toch was deze zege der Franschen vol komen verdiend. Niet alleen was 't tempo der gastheeren superieur, maar ook de technische zijde van hun spel was beter verzorgd dan dat der Duitschers, wier aan- valslinie vooral teleurstelde. Opvaliend goed speelden de Fransche back Anatol, alsmede de middenspelers Finot en Kauc- sar. De Duitschers toonden geen bepaalde uitblinkers. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Voor de le klasse werd Zaterdag ge speeld Aston VillaArsenal 51 Bolton Wand.Sheffield Un. 62 ChelseaBlackburn R. 32 HuddersfieldPortsmouth 13 LiverpoolDerby County 00 MiddlesbroughManchester C. 41 Newcastle Un.Blackpool 02 Sheffield Wedn.—Leeds Un. 2—1 De resultaten der tweede klasse zijn: BradfordBury 51 BurnleyBarnsley 22 MillwallSwansea Town 31 Notts Forest—Port Vale 10 Preston N.E.Charlton A. 41 ReadingCardiff City 30 SouthamptonBristol City 51 Stoke CityPlymouth A. 00 Tottenham H.Bradford City 31 Voor de Cup werden gespeeld Birming hamSund, .land 2—0; W. Bromwich Everton 10 De winnaars komen dus in de finale. Zaterdagavond is te Amsterdam in het gebouw der A.O.T. de vergadering van het Kon. Ncd. Gymnastiekverbond gehouden onder voorzitterschap van mr. Groene- wegen. Het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer L. J. A. van Ekeren, geeft geen reden tot ontevredenheid. Er zijn momenteel 286 vereenigingen aange sloten met in totaal 35.302 leden. Naar 1 aanleiding van een artikel, verschenen in i de ..Revue der Sporten", waarin het jaar verslag en de Bondsvoorzitter onbehoorlijk werd aangevallen, zegt de heer v. Ekeren, dat de cijfers in het jaarverslag volkomen juist zijn Het geschrevene in het Sport blad raakt kant noch wal. De voorzitter deelt ten slotte mede. dat den schrijver van dit artikel den toegang tot de bonds vergadering is geweigerd. De heer C. Verburg. penningmeester van het Verbond brengt het financieel verslag uit over het afgeloopen jaar. De Exploi tatie-rekening over 1930 sluit met een be drag van f. 26.316.93. Dit verslag wordt evenals de begrooting op een bedrag van f. 24.050.goedgekeurd. In de kascommis- sie worden benoemd de heeren Trouw, Krijgsman en Hendriks. Gistermorgen werd de vergadering in hotel Americain voortgezet. Na opening door den voorzitter sprak drs. J. H. van der Rijn (Groningen) over den toestand van het Verbond, waarbij spr. gewaagde van een stilstand van het Verbond, hetgeen een achteruitgang kan worden genoemd. In plaats van versnip pering moet er verruiming komen en daar om vraagt spr. eerst de behandeling van de Groningsche voorstellen, die hij van ingrijpender aard vindt dan de bestuurs voorstellen. De voorzitter vraagt wie voor het voor stel is om eerst de Groningsche voorstellen te behandelen. Het wordt met acht stem men verworpen. Een voorstel van den heer Robertson (Haag) om eerst het voorstel te bespreken inzake de gewestelijke indeeling wordt eveneens verworpen met 9 stemmen voor. Aan de orde is het eerste bondsbestuur- voorstel om principieel de Bondsvergade ring te doen bestaan uit de leden van het Bondsbestuur en uit een afgevaardigde per vereeniging. Na uitvoerige bespreking wordt het itoor- stel in stemming gebracht en aangenomen met 37 tegen 13 stemmen en 1 stem blanco. Hierna wordt gediscussieerd over de vraag of de afgevaardigde van elke ver eeniging een stem mag' uitbrengen (Bondsbestuursvoorstel) of een aantal stemmen progressief naar het aantal leden dier vereeniging. Een amendement Ro bertson (Haag) komt in behandeling om aan vereenigingen tot en met 50 leden een stem, van 50 tot 100 leden twee stemmen, van 100 en meer leden drie stemmen toe te kennen. Het Bondsbestuursvoorstel wordt met nagenoeg alle stemmen ver worpen terwijl het amendement Robertson nu als voorstel, met algemeene stemmen wordt aangenomen. Wat de kosten der afvaardiging betreft, deze zullen worden omgeslagen over alle vereenigingen. De artikelen 1, 2 en 3 van de Bondsverordening zullen in den zin van de genomen besluiten worden gewij zigd. Zonder discussie wordt het voorstel van het Bondsbestuur om de Bondscontributie per kwartaal te innen bij vooruitbetaling en de boete gesteld bij het ingebreke hier van blijven, aangenomen. Eenige desbe treffende practische bepalingen worden hieraan toegevoegd. De voorstellen be treffende het verplichte bondsdiploma, worden ongewijzigd goedgekeurd. De heer Drenth (Groningen) stelt voor de turners te splitsen in drie groepen; beneden de zestien jaar zijn adspiranten; turners van 16 en 17 jaren bondsleden zonder stemrecht en verminderde contri butie, boven 18 jaar gewone bondsleden. Ten slotte wordt besloten dat seniores kunnen zijn dames boven 30 jaren en heeren boven 30 jaren, zij hebben stem recht doch kunnen niet aan het bonds- leven deelnemen en betalen halve con tributie. Wat de adspiranten betreft, de leeftijds grens wordt bepaald op 1216 jaar door den Turnkring kan de contributie gevor derd worden tot ten hoogste 25 hoogste 25 ct. per jaar per persoon. De uitkeering aan Turnkringen zal kwartaalsgewijs plaats vinden. De Bondscontributie blijft voor 1931 f. 2 terwijl een buitengewone bondsver gadering. waarin de vereenigingsafgevaar- digden stemgerechtigd zijn. de bondscon tributie voor het jaar 1932 zal vast stellen. Hiermede waren de verschillende contributievoorstellen afgehandeld. Besloten wordt de functie van tweeden voorzitter te laten vervallen De Bonds vergadering zal voortaan bepalen waar de volgende Bondsvergadering zal worden gehouden. In de middagvergadering wordt behandeling, van de organist?. 118 Bondsbestuursvoorstellen voortee^a e een korte bespreking wordt hetNa Je°t» vloed op den gang van zaken "'fe. aangenomen om voortaan ook niatT" B lil door stemrecht ter Bondsvergaderin^'L organisatorische verandering *«1 ninklijk goedgekeurde vereenigineen vlnnH nn ripn crctrtcr tror-. r,„bt-U 111 organisatorische verandering zal een ziging van statuten, huishoudelijk m ment en bondsverordeningen noodzatX maken. In een buitengewone bondaS dering zullen die wijzigingen defS moeten worden vastgesteld, opdat i 1932 naar dit nieuwe stelsel ook naar aanpassende contributieregeling kan den gewerkt. Aan de orde is thans het voorstel den Turnkring Groningen, om de tm9 kringen met ingang van 1 November i«v op te heffen. Na een uitvoerige discussie drinet h heer Galjaard (Groningen) er op aan daér turnkringen samen te voegen m het in het belang van het K.NGV is r* heeft de volledige instemming'van'f1 Bondsbestuur. Het voorstel van den Turnkrin» Gr ningen wordt tenslotte verworpen met leen de voorstellers voor, evenals het voor stel van den Turnkring Groningen dat afgevaardigden ter Bondsvergadering m- kunnen zijn degenen, die op een of ande wijze geldelijke belooning voor hun arbn in het Verbond of zijn Vereenigingen on vangen. Alvorens aan het derde voorstel den Turnkring Groningen te beginn stelt de heer Zandstra (Sneek) voor ee- de verkiezing van het Bondsbestuur behandelen. De heer Zandstra stelt i om de aan de beurt van aftreden Bondsbestuursleden tot aan de eerstvol gende buitengewone vergadring aan laten blijven, waarna de bestuursverw zink kan volgen. De heeren De Graaf 7' van Ekeren verklaren zich hiermede'at coord. De heer W. Boer, technisch Bonds bestuurslid wil deze verlenging niet nemen, daar hij er onmogelijk tijd voo heeft. De heer de Graaf (B.B.lid) vraagt!" Groenewegen, of hij *ch beschikbaar Vi stellen om nog in de eerstkomende maan den in verband met de uitwerking van 4 aanhangige en aangenomen reorganisat1 besluiten aan te blijven als voorzitter. Mr. Groenewegen verklaart zich tot d eerst volgende buitengewone Bondsverga dering, vermoedelijk in Juli te hond- bereid het voorzitterschap te blijft waarnemen. De heer Sommer (Technisch B.B.t respecteert de gevoelens van den te Boek om weg te gaan. Spr. en de zijn m technisch lid, de heer A. de Jong he geen plaatsvervanger kunnen vinden. Mr. Groenewegen vraagt nogmaals dt heer Boer of het hun onmogelijk isrx den overgangstijd te blijven, doe heer Beer kan dit niet aannemen. Besloten wordt om voorloopig het van den heer Boer over te dragen de heeren de Jong en Sommer, totdat is derde Technische lid zal worden benoem De heer Trouw (Den Haag) stelt r om den heer Boer het K,N.G.V.-«rt! speldje toe te kennen, welk voorstel voorzitter overneemt. Staande de verga dering speldt Mr. Groenewegen den het Boer het eereteeken op de borst. Een commissie wordt in het leven g: roepen om het Eondsbestuur in verban met de uitwerking der aangenomen reor ganisatie-voorstellen bij te staan, waari zitting nemen, de heeren de Jogste.Trou^ Brandt en Hendriks, resp. uit Rotterda Den Haag, Eindhoven en Utrecht. Het voorstel „Groningen" om het be staan van het Turnblad per 1 Jacua 1932 te doen ophouden werd in zoove gewijzigd aangenomen, dat per ultim 1932 het contract zal worden opgezeg terwijl in dien tusschentijd het Bon' bestuur nieuwe voorstellen Inzake ee Turnblad zal uitwerken. Tenslotte komt nog in behandeling ee voorstel van den Turnkring Groninge om over te gaan tot benoeming van ee administrateur per 1 Februari 1932. De voorzitter ontraadt het voorstel doe het principe om de Bondsbestuurders r werk te ontlasten zal door het Bonds stuur in overweging worden genomen e eventueel op de eerstvolgende Buiteng' wone Bondsvergadering in voorstede nader worden bekend gemaakt. De heer J. J. Th. Bakker (Bergen o; Zoom) wordt wederom tot redacteur v het Turnblad gekozen. Op een vraag hoe het staat met ee eventueele uitzending van gymnaste naar de Olympische Spelen in 1932 te L. Angeles deelde de voorzitter mede, d hiervoor in de eerste plaats in aanmer king komen de dames-gymnasten, waar voor benoodigd zal zijn kosten voor oe leider enz. inbegrepen een bedrag va ongeveer 10.000 dollars. Of men die elkaar krijgt in een of anderen vorm nog een open vraag. In verband met o financiën zal wel niet deelgenomen wo den aan de wereldkampioenschappen Parijs. A. S. C. II—DELFT II 6—1. A. S. C. II heeft een welverdiende over winning behaald op Delft II, dat er vooral na de rust weinig van terecht bracht. Het samenspelen vlotte dit keer bij A. S. C. tamelijk wel, al werd het dikwijls te ver doorgevoerd door de voorhoede, die vele goede kansen heeft gemist. Vele voorzetten zijn gegeven, zoowel van links als rechts; de rechtsbuiten, die niet onverdienstelijk werk deed, moet echter grooter snelheid krijgen. Het verband tusschen achterhoede halfs, waarvan speciaal de rechtshalf ver melding verdient, en voorhoede, was goed. Het begin van den wedstrijd is voor A. S. C„ maar al spoedig gaat de strijd ge lijk op, waarbij enkele goede kansen door A. S. C. worden gemist. Voor het doel van Delft ontstaan herhaaldelijk gevaarlijke momenten en elk oogenblik wordt een goal verwacht. Uit een van rechts doorgegeven bal scoort dan de linksbinnen van A. S. C. de eerste goal. A. S. C. is nu telkens in den aanval, zoodat de achterhoede van A. S.^ er slechts weinig aan te pas komt. tweede goal is ook voor A.S.C., ais rechtsbinnen goed inschiet. Uit een corn kopt dan de linkshalf van Delft in A. S. C.-doel. Rust gaat in met 2-1 A S C Beide partijen pakken na de hervatti de zaken goed aan. Dan komt ec"^ht. Delft spoedig een inzinking, als de ree binnen van A. S. C. tweemaal kort acn elkaar scoort. De eenheid in net..u elftal is weg. A. S. C. is overwegend ker. Het spel wordt van Delft-zuov ruwer, hetgeen nog verergert, als seni rechter Langezaal, die goed leidde, pe tegen Delft geeft, voor free-kick' de beruchte lijnen. De penalty wok" - en de strijd is voor Delft venoren. ,„n voor het einde doelpunt de W van A. S. C. dan nog uit een goed a geven bal, zoodat de strijd eindigt me in 't voordeel van A. S. C. I

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10