UIT DE OMSTREKEN. P. Splinter, C. de Graaf en G. Groenen dijk. Op voorstel van B. en W. wordt het presentiegeld voor leden van de stembu- reaux bepaald op f.5. Voor het hoofdstembureau zal geen presentiegeld worden uitgekeerd. Ter tafel wordt gebracht een teeke- Tiing van een voorloopig ontwerp op de verordening van de rooilijn langs den Hoogmadesche weg. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. ernstig bezwaar maken tegen deze door het Provinciaal bestuur ontworpen rooi lijnverordening en stellen zich voor om hierover met genoemd college te cor- respondeeren. Ook belanghebbende eige naren langs de Hoogmadesche weg kun nen hierover hunne reclame's indienen. Wat de rooilijn betreft langs de Hoofd straat vanaf de Bruggestraat tot de Ko- nlngsbrug stellen B. en W. voor deze te trekken vanaf het voorfront van de Ned. Herv. Kerk, loopende in rechte lijn langs de hulzen, bewoond door de Koning en v. d. Velden. De bedoeling is niet dat de thans daartusschen staande gebouwen worden afgebroken, doch wel wat betreft de panden, welke hetzij aan den voorge vel, hetzij daarbinnen een groote veran dering wordt aangebracht. Op een vraag van den heer Groenendijk ln hoeverre dit strekt, verwijst de voorzitter naar de bouwverordening. Besloten wordt om op een nader te bepalen vergadering hier over een beslissing te nemen. Vervolgens wordt door B. en W. voorge steld om verbetering ln den weg ln Acht- hoven aan te brengen in den bocht bij de wed. Roest. Een gedeelte sloot zal moeten worden gedempt, waardoor een meer rechte lijn wordt verkregen, en daardoor voor het verkeer minder gevaarlijk zal blijken te zijn. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Met alg. st. wordt besloten om de straat tusschen de Leiderdorpsche en Konlngsbrug te verbeteren. Eveneens wordt met alg. st. besloten een klinkerbe strating aan te brengen vanaf de pan- nenfabrlek tot de hoeve Llndenhof. Hier voor zullen benoodigd zijn ongev. 600.000 klinkersteenen, 24000 tegels en 1300 me ter trottoirband. De kosten worden be groot op f. 47000, verbetering van de bocht inbegrepen. Tevens stellen B. enW. voor den aankoop van steenen, tegels en banden ln eigen beheer te doen, en de werkzaamheden onderhands uit te beste den. Voor het te plaatsen hekwerk zullen alleen ingezetenen worden aangezocht. De heer van Leeuwen vraagt, of er reke ning zal worden gehouden, dat werk krachten uit de gemeente te werk zullen gesteld zullen worden. De voorzitter be antwoordt deze vraag ontkennend. Alle deze voorstellen worden met alg. st. aan genomen. Aan den heer M. v. d. Velde wordt vergunning verleend, om de halve Koningstraat met klinkers te bestraten, zoolang volgens een bestaand servituut, aldaar nog geen dubbele rij huizen mag worden gebouwd. Na een onbelangrijke rondvraag sluit de voorzitter de vergadering. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietje, dochter van L. Slin gerland en J. Rietveld. Het huis van wijlen mej. J. H. M. G. Bots in de Dorpsstraat, is onderhands verkocht aan T. Klapwijk voor de som van f. 8000. NOORDEN. Verg. Coöp. Brandwaarborg Mij. Alhier werd de jaarvergadering gehou den van de Coöp. Brandwaarborg Maat schappij Noorden—Nieuwkoop, waarbij ongeveer 50 leden tegenwoordig waren. De geldelijke uitkomsten over 1930 hopen wij later, als het gedrukt verslag verschijnt, mede te deelen. Het aftredend bestuurslid, de heer A. Vink werd herbenoemd en in de plaats van den heer P. A. Th. van der Weljden, burgemeester, die als bestuurslid bedankte werd benoemd de heer B. Plomp te Nieuwkoop. De heer van der Weljden, die vanaf de oprichting bestuurslid was geweest, nam afscheid van de Maatschappij en hield 'n rede waarin hij een blik liet gaan vanaf de oprichting tot heden, waarin hij ook de steenlegger der maatschappij her dacht, wijlen de heer L. van den Arend. Aan het einde van zijn rede sprak spr. den wensch uit, dat de vereeniging in groei en bloei steeds moge toenemen en dat ze moge blijven bestaan tot zegen en voordeel van Noorden, Nieuwkoop en naaste omgeving. ROELOFARENDSVEEN. R.K. Kiesverecniging. In de Pancratiuszaal alhier had een. ledenvergadering plaats van de Par. R.K. Kiesverecniging alhier. De vergadering werd door den voorzitter op de gebruike lijke wijze geopend. Hierna werden woor den secretaris de notulen gelezen en on veranderd vastgesteld. De voorz. ging dan over tot het geven van een verklaring over het voorstel van de Centrale R.-K. Klesvereen. Alkemade, betreffende het geven van een zetel aan de buurtschap de Kaag, waardoor Roelofarendsveen een zetel zou opofferen om dan vervol gens uit te komen met één lijst van de Centrale Klesvereenlglng. De voorzitter deelde naar aanleiding hiervan mede, dat de meerderheid van het bestuur niet voor het voorstel der Centrale ls. Het bestuur heeft tegen één lijst geen bezwaar, maar clan moeten op die lijsten komen 6 can- didaten uit Roelofarendsveen, 1 uit Oude- Wetering, 1 uit Nleuwe-Wetering, 2 uit Rijpweterlng en 1 uit Oud-Ade met 7 plaatsvervangers, waarbij dan de le plaatsvervanger een candldaat uit de Kaag zou zijn. Door den heer Bontje werd het voorstel der Centrale nader toege licht. Spr. merkte op, dat dit voorstel door meerdere parochiale afdeelingen wordt gesteund, omdat zij in het zitting nemen van een lid ln den Raad uit de Kaag een versterking zien van den band, vooral nu de Kaag parochiaal van Oud- Ade is afgescheiden. Nadat de discussies hierover zijn ge sloten bracht de voorzitter het bestuurs voorstel in stemming, hetwelk met 73 stemmen voor en 7 tegen werd aangeno men. Het aangenomen voorstel zal op alle parochiale kiesvereenigingen in behande ling dienen te worden genomen. In bespreking kwam vervolgens de be noeming van een commissie van advies. De voorz. lichtte dit punt uitvoerig toe, waarbij het bestuur voorstelde, dat lndie commissie zitting zullen nemen: 2 werk gevers, 2 werknemers en 1 middenstan der tot een getal van 7 of 9 met aan het hoofd een onpartijdig voorzitter. De heer Gortzak achtte het beter, dat de leden zelf de commissieleden aanwij zen. Dit voorstel ontmoette bij de ver- gaedrlng geen bezwaar. De benoeming der leden zal in de eerstvolgende verga dering geschieden, nadat eerst de candi- daatstelling zal plaats gehad hebben voor de groslijst. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. TER-AAR. GEMEENTERAAD. Weth. v. d. Geest vraagt ontslag - Borg stelling Tuinderscredieten - Benoeming leden Stembureaux - Ontslag aanvrage gemeente-secretaris. De raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen. Voorzitter jhr. K. W. L. de Muralt, de burgemeester. Secretaris J. Hoogeboom. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De secretaris leest de notulen van de vorige vergadering welke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken. 1. Rekening en ver antwoording van de Gezondheidscommissie, benevens de begrooting voor 1932, welke beide voor kennisgeving worden aange nomen. 2. Proces verbaal van kasopname bij den Gemeente-ontvanger, gehouden op 20 Febr. j.l. waarbij boeken en bescheiden in orde waren bevonden. 3. Goedgekeurde raadsbesluiten betref fende de begraafplaats en de rekeningen van het Electrisch bedrijf. 4. Schrijven van den heer S. v. d. Geest, w'aaibij deze bedankt als raadslid e.a. daar hij metterwoon de gemeente gaat verlaten. De voorzitter memoreert de prettige ver standhouding met en de goede medewerking van den heer v. d. Geest en hoopt dat het hem buiten de gemeente goed moge gaan. Tot zijn opvolger is door den voorzitter van het hoofdstembureau aangewezen den heer C. de Boer, die inmiddels zijn be noeming heeft aanvaard. 5. Een schrijven van de Gem. Arnenniiden, aangaande het gymnastiekonderwijs; de be doeling is te trachten de termijn van 1936 gewijzigd te krijgen. Er werd met algemeene stemmen besloten adhacsic te betuigen. Vervolgens komt aan de orde de vast stelling van een rooilijn, langs de Oost zijde van het Aarkanaal langs den nieuwen weg. In de vorige vergadering stelde de Raad de rooilijn vast op 7 Meter van de grenslijn der weg, doch Ged. Staten vinden het beter dat 21 M. uit het hart van de weg tot maatstaf wordt genomen. Hierover werd een geruimen tijd gedis- cusseerd. Tenslotte werd besloten de rooi lijn vast te stellen op 1 M. vanaf het Pro vinciaal eigendom. Het vorige besluit werd ingetrokken. Benoeming leden stembureaux. Voor het stcmdistrict 1 werd gekozen de burgemeester tot voorzitter, H. Hendrikse plaatsverv. voorzitter, en de heeren P. Kroon en J. Apeldoorn als leden; als plaats vervangers de heeren v. Vliet en 1. Hoogen- boom. Voor het stcmdistrict II, de heeren D. v. d. Hoorn (voorz.), M. Hölscher en v. d. Weijden (leden); L. Verduijn en A. B. Volgering (plaatsvervangers). Stemdlstrict III, de heeren P. Hooger- vorst (voorz.), Jac. Valentijn en C. de Boer (loden); J. A. Koeleman en J. de Bruin (plaatsvervangers). Stemdistrict I is het gemeentehuis, II: Langeraar, III: Korteraar. Tot leden van het hoofdstembureau wer den benoemd: de burgemeester en de hee ren D. v. d. Hoorn, H. Hendrikse, M. Hölscher en P. Kroon. Tot leden van de schattingscommissie werden gekozen de heeren Joh. Kroon, Jac. Akerboom, M. Hölscher en D. v. Eijk. Voorstel B. en W. inzake aansluiting electrisch net. De voorzitter zegt dat er enkele aan vragen zijn binnengekomen voor aansluiting aan het electrisch net. Deze zijn besproken in de Lichtcommissie. De aanvrage van eenige personen in de Nieuwkoopsche Polder werd afgewezen met bet oog op de hooge kosten. Nogmaals komt het schrijven in behandeling van eeni ge personen uit de Schilk met verzoek om aansluiting waarbij tevens opgave van de kosten voor aanleg wordt verzocht. De voorzitter zegt dat dit voor nadere beslissing opgeschort is en stelt voor er voorloopig afwijzend op te beschikken, mede met het oog op den nieuwen weg die er misschien zal komen. Vervolgens passeeren verschillende af schrijvingen van Schoolgeld en Honden belasting. De eene post was verjaard, de andere was niet invorderbaar. Eenige ge vallen werden aangehouden voor nader onderzoek. Komt In behandeling een voor stel van B. en W. tot het verleenen van een subsidie voor 1931 van f. 20 aan de afd. van den A.N.P.B. „de Rijnstreek". De voorzitter licht toe, dat meergenoemde nf- deeling zich ten doel stelt meerdere cur sussen te doe., geven aan het politie-corps, waar tegenwoordig veel van geeischt wordt. Ook door de regeering wordt er op aan drongen het volgen van deze cursussen te bevorderen. Met algemeene stemmen werd besloten de gevraagde subsidie te verstrekken. Credietverleening aan tuinders komt in behandeling voorstel B. en W. om de Gemeente voor 30 pet. garant te stellen voor de door tuinders, onder nader te stellen voorwaarden op te nemen credieten tot instandhouding der tuinderljbedrijven. De voorzitter memoreert nog eens de gang van zaken. Er is van gemeentewege op aangedrongen bedrijfsteun te verleenen. De voorwaarden zijn uiterst secuur, ri sico is er vrijwel niet. Hoe 't geld verstrekt wordt en op welke wijze kan men zien op de formulieren die vanaf de volgende week verkrijgbaar zijn. Alle betalingen gaan via een bank, men mag een rekening openen bi) welke plaat selijke bank men verkiest. De rentevergoe ding is bij alle drie banken dezelfde n.l. 4V2 pet., zonder eenige kosten of provisie. Men moet 25 pet. van de veilingsopbrengst aflossen, doch na afloop van de campagne kan zoo noodig soepelheid betracht worden. Er wordt verstrekt f. 700 per H.A. De De provincie is garant voor 60 pet. de gemeente voor 30 pet. en de veiling voor 10 pet. Het geld wordt niet alleen in natura verstiekt, men kan een gedeelte ook ge bruiken om arbeidsloon te betalen. Wanneer men In eigen bedrijf werkt zal er f. 10 per week uitgekeerd worden, plus 50 cent per kind. Het college van Ged. Staten zon het zeer op prijs stellen, als een deel be steed werd voor omzetting in glascultuur. Do raad besloot eenparig, de gemeente garant te stellen voor 30 pet. Vervolgens gaan nog eenige wijzigingen in de begrooting, onder de hamer door. Hierop las de voorzitter een schrijven voor. waarin de heer J. Hoogeboom met ingang van 1 April a.s. ontslag verzoekt als secretaris van de gemeente en als amb tenaar van den Burgerlijken Stand, 't Was goed merkbaar dat deze ontslag-aanvrage den Raad verraste. De voorzitter gaf te kennen, dat bij weemoedig gestemd was, nu een goede vriend de gelederen gaat ver laten na zoovele jaren van trouwen dienst. Echter respecteert spr. het, dat de heer Hoogeboom wegens zijn hoogen leeftijd, ontslag neemt, vooral nu tegenwoordig zoo veel geeischt wordt en stelde den Raad voor het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen, met dank voor de vele diensten aan de gemeente bewezen. De geheele raad sloot zich hierbij aan. De heer Kammeraat sprak nog eenige waardeerende woorden, evenals de nestor van den raad, de heer v. Vliet. Gij hebt aldus de heer v. Vliet, 'altijd uw volle kracht gegeven voor de gemeente, gij hebt uw plicht gedaan in het algemeen belang. God vraagt zulks voor het geestelijke, maar ook voor het tijdelijke. Met de woorden: „Gaat heen, gij goede en getrouwe dienst knecht In de vreugde Uws Heeren", be sloot spr. zijn toespraak, die door de raads leden blijkbaar met instemming werd aan gehoord. Tenslotte volgde de rondvraag. De heer Apeldoorn, wilde gaarne weten hoe het slaat met de Waterleiding, en of hij eventueele aanleg rekening gehouden wordt met de werkloozen uit iedere gemeente. De voorzitter zegt, dat dit al goed onder de oogen is gezien, en er zooveel mgelijk rekening mee gehouden zal worden, de verdere plannen zijn in een vergevorderd stadium Verder niemand van de rondvraag gebruik makende sloot de voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus, zoon van B. Sas sen en A. v. d. Zwaan Cornelia Maria, Gijsberta, dochter van S. J. van Smooren burg en C. M. Kelder. Overleden: Pieternella Boekcnsteijn, 60 jaar, echtg. van G. Vis IClaartje de Vos, 68 jaar, weduwe van H. Spek. Gevestigd: G. A. Maas, van Eindhoven H. Morgenrood, van Sassenheim C. Roos. van Terschelling J. Visscher van Genemuiden K. B. Schnieder, van Am sterdam. Vertrokken: H. v. d. Starren, naar Wou- brugge C. Verloop, naar Purmerend. WADDINXVEEN. Lezing over het Lcidsche Acad. Ziekenhuis Dr Maas, Directeur van het Acade misch Ziekenhuis te Leiden, hield in hotel Kwaak, een buitengewoon mooie lezing, toegelicht met een pl.m. hondertal zeer fraaie lichtbeelden, betrekking hebbende op bovengenoemd ziekenhuis. Burgemeester P. A. Troost opende deze bijeenkomst en heette allen welkom. In het bijzonder Dr. Maas met zijn echtge- noote en zijn secretaresse, die bereid waren voor dezen avond over te komen. Spr. memoreerde allereerst de totstand koming van de Waddinxveensche zieken- huiseverpleging in het jaar 1922 en haar verder verloop. Een belangrijk aandeel heeft, naast meerdere vooraanstaande personen in de gemeente, daarin gehad wijlen Dr. Bruin Slot. De vereeniging is gegroeid tot 'n groote boom als men nagaat dat er van de 7300 inwoners, minstens 6000 lid zijn. Honderden patiënten uit deze gemeente vonden in voormelde ziekeninrichting her stel van krachten. Verleden jaar werden in bedoeld zie kenhuis uit deze gemeente 109 patiënten verpleegd. De naar de eischen des tijds ingerichte ziekenauto maakte, in een jaar tijds, 163 reizen naar Lelden. In dat jaar werden uit de kas der vereeniging f. 7000 aan verpleegkosten betaald. Vanaf de oprichting tot en met het jaar 1930, dus in 8 jaar tijd, werd uitgegeven f. 42509, welk cijfer tot op dit moment reeds is ge klommen tot het respectabele getal van f. 45000, niettegenstaande de contributie per jaar, per lid, slechts f. 1.25 bedraagt. Hierop volgde de lezing van Dr. Maas. Dat dit Academisch Ziekenhuis een model-inrichting ls, bleek uit alles wat op het doek werd vertoond. De Burgemeester richtte ten slotte een woord van dank, tot de commissarissen en wijk-penningmeesters voor hun dikwijls moeilijken en ongewaardeerden arbeid, evenals tot den secretaris en den pen ningmeester der vereeiging de heeren A. KreupeUng en H. D. van de Weerdt die steeds gelegenheid vinden belange- loös zich aan dit werk te geven. Na afloop van de interessante en nut tige lezing, dankte spreker den heer Maas voor diens bereidwilligheid. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Albert, zoon van Krijn Hes- linga en Tjimkje van der Veen. Overleden: Petronella Homburg. 84 jr., weduwe van Jacob Rietveld. GEMEENTERAAD. Voorschotten Bijz. Scholen Benoeming leden stembureaux Verkoop grond Geen overname Kerkstraat. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter, de burgemeester. Aan wezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de notulen der vorige verga dering worden voorgelezen, welke onver anderd worden vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Geen adhaesie wordt betuigd aan het verzoek van het gemeentebestuur van Ar- nemuiden om adhaesie te betuigen met een adres aan H. M. de Koningin, om zoo danige wetswijziging, dat van de verplich ting tot het geven van onderwijs ln het vak lichamelijke oefening, ook na 1 Jan. 1936 vrijstelling worde verleend, aange zien dit anders voor de plattelandsge meenten, waar over het algemeen lokalen en terreinen voor dit onderwijs ontbre ken. zeer hooge kosten met zich zal bren gen en verzwaring der belasting tenge volge zal hebben. Ten slotte deelt de Voorz. nog mede, dat aan B. en W. van Gouda bericht is, dat de Raad in principe besloot voor het stichten van een barak voor lijders aan besmettelijke ziekten, aansluiting te zoe ken bij de gemeente Leiden. 2. Vaststelling voorschotten voor de bij zondere scholen, als bedoeld bij art. 101 der L.O.-wet 1920, voor het jaar 1931. Volgens de door Ged. Staten vastgestel de gemeenterekening over 1928, bedroe gen de kosten per leerling der O. L. scho len f. 14.33. In verband hiermede, kunnen de volgende voorschotten worden uitge keerd: Aan de Chr. Nat school f.830; aan de Ned.-Herv. school f.550; aan de R.-K. meisjesschool f.515; en aan de R.-K. jon gensschool f. 1740. Totaal f. 3635. 3. Benoeming leden stembureaux voor de te houden stemmingen voor de Prov. Staten, den Gemeenteraad en de Tweede Kamer. 4. Voorstel om de landpacht van F. J. Boerefijn over 1930 met f. 200 te verlagen. B. en W. stellen voor, om den pachter van de boerderij „Buitendorp'den heer F. J. Boerefijn te Alphen a. d. Rijn, scha deloos te stellen voor het gemis van een gedeelte land waarop de nieuwe alge meene begraafplaats is gesticht en de schade die daarbij aan het omliggende land is toegebracht, door zijn pachtsom over 1930 met f. 200 te verminderen. Na eenige bespreking wordt aldus be sloten. 5 Vaststelling belooning D. Scheer, als gemeente-ojzichter bij het maken der Al gemeene Begraafplaats. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten, aan den heer D. Scheer, gemeente opzichter, een belooning gerekend naar 5 °/n van de aannemingssom toe te ken nen voor het ontwerpen van een plan en gehouden toezicht bij het maken der nieuwe algemeene begraafplaats. In verband hiermede wordt door den heer Van Vliet opgemerkt, dat de kelder onder de aula niet in orde is, aangezien daarin water doordringt. De voorz. zegt dat de opzichter dit reeds aan B. en W. gerapporteerd heeft, en dit nog moet wor den verholpen. De heer Linschoten merkt op dat de termijn van oplevering is overschreden. 6. Voorstel tot verkoop van een stuk grond achter de Algemeene Begraafplaats aan H. de Jong. B. en W. stellen voor, aan den heer H. de Jong alhier te verkoopen een stuk wei land tusschen zijn woning en de nieuwe begraafplaats, ongeveer 800 M2. groot, tegen een prijs van f.0 35 per M2. Een uitvoerige bespreking ontstaat hier over, waarbij door de leden algemeen het bezwaar wordt geopperd dat deze prijs te laag is. De heer Edelman, stelt voor be doelden grond voor niet minder dan f. 400 te verkoopen, welk voorstel, gesteund door den heer Hoeks, met 6 tegen 1 stem. die van den heer Van Wijngaarden, wordt aangenomen. Bij den verkoop zullen nog bepalingen worden gemaakt dat de koo- per de boomen op de begraafplaats niet mag belemmeren in hun groei en dat op den gekochten grond binnen een afstand van 4 M. uit de scheiding, niet mag wor den geweid. 7. Voorstel tot verkoop van een strook bouwgrond, naast het perceel van den heer J. Th. Hoogteijling, breed 45 en diep 26 M. Door den heer J. J. Koning, alhier is aanvraag gedaan om op het bouwplan ..Buitendorp" het perceel bouwgrond ten Zuiden van 't perceel van den heer Hoog- teyling tot aan het trottoir der nieuw aangelegde Dwarsstraat te mogen koopen voor de som van f. 3000, teneinde op be doelden grond middenstandswoningen te bouwen Met den bouw van 2 woningen, volgens een overgelegde teekening zal dan direct begonnen worden en verder zal kooper, al naar gelang de vraag, dit per ceel volbouwen. B. en W. stellen voor op dit aanbod in te gaan, onder voorwaarde, dat binnen een halfjaar met den bouw der bedoelde 2 woningen een aanvang moet worden gemaakt en binnen den tijd van 5 jaren het geheele terrein moet zijn bebouwd. Bij niet nakoming hiervan zal kooper een boete van f500 moeten betalen. Na eenige bespreking, wordt aldus be sloten. 8. Plaatsing naambord ln de aula der nieuwe Algemeene Begraafplaats. B. en W. stellen voor op dit naambord te doen aanbrengen het jaar der stichting met de namen van de leden van het Col lege van B. en W. en van den Gemeente raad en den gemeente-opzichter. Aangenomen. Op voorstel van wethouder Van Muis winkel wordt tevens besloten om de be graafplaats den naam „Buitendorp" te geven. 9. Bespreking oprichting wachtlokaal voor auto-bussen. B. en W. stellen voor, in verband met de voorgenomen verplaatsing van het hek voor het tuintje van de veldwachterswo ning, in bedoeld tuintje een wachtlokaal voor passagiers voor de auto-bussen te doen aanbrengen. Met alg. stemmen wordt het noodige crediet daarvoor toegestaan. 10. Overname Kerkstraat van de Ned.- Herv. Gemeente. Ingekomen is een schrijven van kerk voogden en notabelen der Ned.-Herv. Ge meente alhier, waarbij de Kerkstraat, waarvan de Ned.-Herv. Gemeente eigena res is en welke straat enkele weken gele den geheel is verstraat en voor de helft van nieuwe steenen is voorzien, vanaf den Rijksstraatweg, bij het huis van den heer Wientjes tot aan het Kerkplein nabij het brandspuitenhuis, aan de gemeent 7 merdam in eigendom wordt aai, rTa® voor den prijs van f.1. B. en W. stellen voor on dit niet in te gaan, aangezien zii\5t>bo,i dergelijk bezit meer lasten ÓJ voorzien. oan 'We- 1 luste" Na uitvoerige discussie wordt stel van B en W. met 6 tegen 1 st!mr' genomen. m 11. Verzoek tot het verleenen va- bijdrage voor het leggen van een\teea trisch net ten behoeve van de van den polder Broekveld. oew°neu Na discussie wordt ten slotte een stel van den heer Van Wijngaarden een bijdrage toe te zeggen van f S °m jaar voor iedere aangesloten wonim, een maximum van 10 woningen dnn. en W. overgenomen en met 6 tw.„ stem, die van den heer Linschoten genomen. aan" De wijziging begrooting dienst wordt conform vastgesteld. Na rondvraag volgt sluiting der ver», dering. 8 AALSMEER. Jaarvergadering „De Eendracht". Verschenen is het jaarverslag van Coöperatieve Broodbakkerij en Verbrui vereeniging „De Eendracht" alhier Hie uit blijkt, dat de omzet over 1930 ls stegen met f. 8000. Er werd een hm winst gemaakt van f. 39.623.13, te- het bestuur besloot zijn leden-verbni een dividend uit te keeren van 7%. ook de particuliere bakkers hetzelfde p- cent als „De Eendracht" ultkeeren, bt teekent dit voor wel zoo goed als alle zinnen alhier en aan den Aalsmeerder een voordeel dat zeer welkom zal zijn. Vergadering het „Badhuis". De ver. „V. I. B. A." hield haar Jaarver gadering in hotel „De III Kolommen", op der voorzitterschap van Mevr. vin Koudijs. Uit het jaarverslag bleek o.m. over 1930 waren ingeschreven 50 nle leden, genomen werden 81 abonnemente 349 tienbadenkaarten en ruim 4000 dag kaarten. De kas der vereeniging had et tekort over 1930 van ongeveer f.500. T bestuursleden werden gekozen de heere Wesselius, Wijninga en Huisman. Vervol gens hield de heer Meljerink van Haar lem een rede, verduidelijkt door llchtbeel den, om te komen tot de oprichting 1 een Reddingsbrigade. Het resultaat van de rede van de hee Meijerink was, dat zich 18 personen gaven voor het vormen van een Reddir brigade. De heer Meijerink had na al loop woorden van dank en bloemen ontvangst te nemen. Jaarverslag „Eigen Hulp". Verschenen is 't jaarverslag van .Jigt Hulp". Als bestuursleden treden af de hee ren P. Vreeken Jbzn. en Joh. Jansen (her kiesbaar). Het bestuur stelt voor om de contributie met 20°/o te verhoogen. Hit blijkt, dat „Eigen Hulp" op 1 Januari 1S30 bezat f. 19.035.92 en op 31 December fir, f. 17.653,78, zoodat er f. 1382,14 werd tg- teerd. Dc contributies bedroegen in Kul f. 12.980,65, de uitkeeringen aan zietet- den f. 12.546,34, salarissen en bod'. resp. f. 1095,32 en f. 1058,43. Gunsüge beeld vertoont de rekening van 't Joods voor Ziekenhuisverpleging". Was zijn ben', op 1 Jan. 1930 f. 2535,50, op 31 Dec. bedroeg het f. 2902,87, een vermeerdering van la- pitaal dus van f. 367,37. Aan contributie werd ontvangen f. 5112,70, terwijl aan ver pleegkosten f4067,50 is uitbetaald. BENTHUIZEN. Gemeenteraadsverkiezing. Naar wij vernemen zal wethouder J.K. v. d. Maas bij de aanstaande gemeente raadsverkiezing geen candidatuur meer aanvaarden. Burgerlijke Stand. Geboren; Pieter, z. v. Floor Brouwer en Dirkje Klomp. Overleden: Hendrik, z. v. Jan M. Ofl Lugt en Adriana E. den Hertog, 6 dr™ Benoemd tot tijdelijk onderwijze' aan de School met den Bijbel, de heer J. Vossepoel. HAARLEMMERMEER. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding voor bet bouwen van een 8-tal woningen op te De Kaag gelegen terrein, voor rekening van de bouwvereeniging „Alkemade wera 't laagst ingeschreven door Gebr. van til ling te Haarlemmermeer voor de som van f. 21093. De bouw werd aan deze firma ge gund. Aanbesteding Nijverheidsschool- Het bestuur van de Middenstands»»- eeniging „Haarlemmermeer" heelt ae bouw van een nieuwe Nijverheidsschoo voor meisjes met Internaat aan den Kiuu- weg te Hoofddorp gegund aan de urm Kinkel en Bras te Nicuwvennep en «- heeren H. Korringa en N. W. Wanistee te Hoofddorp, voor de gezamenlijke van ongeveer f. 51000. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje, dochter van C.C. Blokker en J. A. Kardol Abraham, z van A. Polderman en J. C. "en, L,. Cornells, zoon van G. Bekker en A. bo man Johannes Jozef, zoon yam - Louter en M. M. van Kampen zoon van A. van Eijk en D. A. Itreefl Dina Hendrica, dochter van C. van en H. Dekkers Aart, zoon van Lagendijk en M. Krijgsman Me van A. Kempe en J. Scheepstra JV dochter van P. Selser en H. v. d. Ondertrouwd: J. van Emden, jw J en N. van der Meer, 34 jaar C- s* ders, 22 jaar en J. C. Feeleus. 21 jIs j Getrouwd: A. Wies, 23 jaar en Bom. 22 jaar L. van Noorloos. - en T. Stieva. 25 jaar. TaS Overleden: Jacoba. 6 w„ boen G .van Groningen en J. Eveleens ternella van den Heuvel. 73 jaa van J. van Woudenberg gai nings, 79 jaar, echtg. van P- dam. »-6

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 22