PRIJSVERLAGING TRIPLEX UIT DE RIJNSTREEK. aarlanderveen. alkemade. reclame. Ruwe en Roode Handen door koude, door schoonmaak of ander werk, alphen. ter-aar. woubrugge. UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. katwijk. haarlemmermeer. boskoop. nieuwkoop. hillegom. katwitk aan den ritn. lisse. noordwitk. katwitk aan zee. D. GESINK, VOORSTR. 80 KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. HARTOG'S ritnsburg. sassenheim. warmond. wassenaar. HET ONTSLAG VAN Prof. SLOTEMAKER DE BRUINE. rin de gehouden stierenkeuring werd ,-", iarlKe stier Christiaan II van de fj, Affourtit alhier wederom goedge- P ,,Hen kwam hierdoor voor een premie ■r lanrnerking. Deze stier werd door de dienaren zelf gefokt. o Raadsagenda. n» Raad dezer gemeente komt op Maandag 1® Maart 1931' des nam'ddags te 2 ("onderzoek van den geloofsbrief van 1.hpnoemd verklaarde lid van den Raad H van Bijn. 2. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond en water de wed. P van der Meer alhier en int aankoop van een perceel water van np familie Bontje te Nieuwe-Wetering. 3. voorstel van B en W. om over te gaan miizieins van de verordening tot aan- mizing van een stemlokaal voor elk stem- Hidrlct in de gemeente voor de verkie- ne van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, de Prov. Staten en den Gemeenteraad. Voorstel van B. en W. tot toekenning nn een verhoogd voorschot aan de wo- rinebouwver. „Alkemade" in verband met den plaats gehad hebbenden bouw van 12 arbeiderswoningen te Roelofarendsveen. 5. BesDreking oprichting van een R.-K. Tuin Sschool te Roelofarendsveen. 6. Verhu ring van de woning, staande te Roelof arendsveen en plaatselijk gemerkt B 445. - Benoeming van een lid van het stem bureau in stemdistrict V, vacature J. de Vette, en aanwijzing van een voorzitter voor 'dit stembureau. 8. Benoeming lid van ie commissie tot wering van schoolver- rulm vacature J. de Vette. Aanbeveling van B. en W. lo. C. E. M. Jagers; 2o. J. d ff Verkleij. 9. Benoeming van een lid van het Alg. Burgerlijk Armbestuur van Alkemade, vacature J. de Vette. Voor dracht van B. en W.: lo. H. van Rijn; 2o. C E M. Jagers. 10 Wijziging van de ge- meentebegroottng, dienstjaar 1930 en 1931 11 Vaststelling van het kohier hondenbe lasting, dienstjaar 1931. 12. Ingekomen stukken en mededeelingen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Adriana, d. v. J. Th. v. Goozen en M. Loos. Cornelia Maria, d. v J A. tan der Geest en E. H. Koelewijn. - Pieter, z. v. S. van Beek en A. Noor- dam. Overleden: Johanna Jacoba Cuvelier, cell. m. P. Vlugt 74 j. Elisabeth Kool- I stra, geh. m. N. D. W. Kool, 55 j. Willem i Rijitsburger 58 j Catharina Heetman. 1438 moet men vporal's avonds inwrijven met Purol, dan zjjn ze reeds den volgenden morgen weer gaaf en /.acht. Purol in doozen van 30, 60 cn 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Jaarverslag Zendingscomité. üit het heden verschenen jaarverslag van het zendingscomité van de Ned. Herv. Kerk alhier over het jaar 1930 ontleenen nj het volgende. Aan collecte, contributie e'x werd ontvangen met inbegrip van het saldo op 1 Jan. 1930 t.w. f. 57.48 een bedrag var. f.3228 03. Aan het zendingsbureau verd afgedragen f. 128.98: aan het Jap- fencomité werd overgemaakt f. 2726.06, dat het afgeloopen jaar na uitgave van ukwerken, zaalhuur etc. sluit met een atig saldo van f. 44.83. - Gevonden voorwerpen: 1 belasting plaatje, 1 autospiegel, 1 pakje inhoudende rjtchgoed, 1 polshorloge, en 1 gulden. In lichtingen politiebureau Julianastraat. In de dezer dagen door de fok- en controleverg gehouden jaarvergadering verd tot voorzitter herkozen de heer C. v. Gaaien, terwijl in de vacature D. C. Ver buist werd gekozen de heer J. Rijlaars- dim Feestavond ..Volksonderwijs". Deze vereeniging hield een feest- en propaganda-avond in café ,,'t Centrum De opkomst was groot. De voorz de heer P. Kroon opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomst woord. Opgevoerd werd vervolgens een tooneel- stuk in 4 bedrijven „Bij de Tantes opge voed" waarvan de voortreffelijke weergave de bewondering der aanwezigen opwekte. Toen dan ook het scherm voor de laatste maal zakte, kwam aan het applaus schier geen einde. Vervolgens gaf Z. A. V. O. T. A. nog eenige zangnummers ten beste, onder lei ding van haar directeur, den heer C. van Dam, een en ander op de wijze waarop men dit van het kranige koortje ge woon is. Men bleef nog geruimen tijd gezellig bijeen. o Ketelhuis uitgebrand. Door nog onbekende oorzaak brak brand uit in het ketelhuis van den tulpen trekker H. Het ketelhuis brandde geheel uit. Door de hitte sprongen een groot aan tal ruiten, ook ging een partij tulpen ver loren. Met behulp van omwonenden wist men den brand te blusschen. Een van de helpers kwam daarbij zoo noodlottig te vallen, dat hij zijn voet verstuikte. De schade wordt door verzekering gedekt. „Nut en Genoegen". Tol leden van het bestuur dezer ver eeniging zijn herkozen de heeren C. Kees- sen A. Wzn. en Alb. Tas Dzn. in de plaats van wijlen den heer D. Spaargaren Czn. werd gekozen de heer B. Broeckmans, lid der commissie van Toezicht. Tot lid dier Commissie werd herbenoemd de heer C. J. Augustijn, terwijl in de vacature-Broeck- nians werd gekozen de lieer H. Eveleens Arnzn. De volgende leerlingen van den tuin- bonwcursus te Oosteinde ontvingen een diploma na beëindiging van den 2-jarigen tuinbouwcursus: A. Bartels, G. de Hoop, J. de Jong, M. v. Staveren, J. Zandvliet, C. Boerlage, H. Bruines en B. A. Könst. Burgerlijke Stand. Getrouwd: G. M. Chaudron en B. C. Dam. Bevallen: A. M. Wassenaar-Aarts, d.: M. F. Planting-van der Staay, d.; J. M. Boon van Amerongen, z.; P. A. Vermey-van der Ham, z.: A. Bootsma-Vriend d.; J. M. Vervat-van Wijnen, z.\ A. Verleur-Molenaar, z.: G. S W. Dekkers-van Druten, z. Oveileden: G. C. v. Kempen, m., 74 jaar. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des namiddags 7—8 uur de volgende gevonden voorwerpen: witte en blauwe Kinderhandschoen; pakje inhoudende wol; zilveren rozenkrans, 4 sponsen, zwart gelakt heerenrijwiel met celluloid stuur. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. van C. van der Plas en J. Haasnoot Harmen, z. van J. Krijgsman en C. Schaap Corstiaantje, d. van J. Paap en M. van der Plas Krijntje, d. van R. Geijteman en C. van der Plas Margaretha Cornelia, d. van M. Parlevüet en A. Bakker Johannes Lambertus, z. van H. Looijestein en C. M. van der Laan. Overleden: Cornelia Boezaard, oud 11 maanden, d. van T. Boezaard en L. van der Plas Arrlsina Plokker. oud 64 jaren d. v. A. Plokker en J. C. Tiddens Adria- nus Kranenburg, oud 1 jaar, z. van J. Kranenburg en J. van Schie Dirk van Duijvenvoorde, oud 71 jaren, echtgen. van A. Harteveld Neeltje Bos, 67 jaren, we duwe van A. Klinkenberg Keetje van Duijvenbode, oud 74 jaren, weduwe van A. Schaap. Gehuwd: J. Ouwehand en H. van der Plas W. de Jong en M. Houwaart C. van der Meij en C. M. J. Cigaar. Verkoop kerkschapen. Door eenige landbouwers in het Noorde lijk deel van deze gemeente weruen weder j kerkschapen gratis geweid en grootgebracht. I Er werden er thans meer dan 10J verkocht i voor de gezamenlijke som van ruim f. 4300. Raadzaken. Gcdep. Staten van Zuid-Holland hebben bericht, dat zij geen termen aanwezig ach ten tot verhooging van de jaarwedden van de wethouders dezer gemeente. Naar aanleiding van een verzoek van de -oge Door Eendracht Hooger van de I. O. 0 T. alhier, om voor den dag, waarop het Koninginnefeest hier ter plaatse wordt eevierd een tapverbod uit te vaardigen, stellen B. en W. den raad voor. daartoe te i besluiten, echter met deze beperking, dat j net tapverbod eerst des namiddags 2 uur agaat. Turnverecniging „Hercules". De Chr. turnvereeniging „Hercules" 1 weft in de groote zaal van hotel „Klaas- en haar eerste turnavond in dit seizoen gegeven. ?l?,uit8ev°erde oefeningen, alsmede ver killende standen werden correct uitge roerd. Het vrij talrijk opgekomen publiek gaf i usn ook telkens met een langdurig ap- •lauj hun tevredenheid te kennen. Het is een uitstekend geslaagden avond geworden. gehouden collecte, ten bate voor heeft in het gebouw „Salva- or' hnm f. 51 opgebracht. Raadsagenda. •v?0 .,RaacI elezer gemeente komt op oensdag. 18 Maart 1931, des voorm. te 9 jn openbare vergadering bijeen. ^gekomen stukken en mededeelingen. ren i,°°rst€l tot het onbewoonbaar verkla- \'n o?1 dp °nbewoonde woning wijk A. int.» 1! e'gendom van B. A. Imfeld, het 3 v °°nd door p- Boetekees. fcJWWö tot het onbewoonbaar ver- y„ X»™? de onbewoonde woning wijk A "- Are eigendom van de R.K. Kerk. het wt bewoond door M. van Koert, stpmh,, e*hlng yan leden voor het hoofd- tSww u en voor 3 stembureaux. Zie tetobmÜ??! to,; wijziging van het school s'2™if-Met prae-advies. terwïiV««- om het crediet voor de werk- 7 p» I mct f-2000 te verhoogen. hmüw- ^le-s over het verbleden van 8 TOmS?ke'tiklleden' Met bijlage. 1531 en 1930 Van kegrootingen voor Hoofd U. L. O.-school. De heer F. Engel Pzn., hoofd der Open bare U.L.O.-school alhier, heeft tegen 1 September a.s. eervol ontslag aangevraagd. In Maart 1928 heeft de heer Engel hier zijn 25-jaar-jubileum a'is schoolhoofd ge vierd. Eerst was hij hoold van de L.O. school en daarna van de U.L.O.-school. bij dit jubileum is hij gehuldigd door het ge meentebestuur in de raadzaal en door de ouders der leerlingen in de Nutszaal. Pluimveehouders. De Pluimveehouders- en Konijnenfokkers vereemging „Streven tot veibelermg' heeft haar jaarvergadering gehouden. De belang stelling was goed. Het jaarverslag gaf een overzicht van het afgeloopen jaar en de bereikte resul taten; een en ander stemde tot groote tevredenheid. Mede werden besproken dc gehouden veilingen, die naar genoegen slaagden. De penningmeester sloot zijn rekening met een batig saldo. Besloten is in de maand Mei een of twee veilingen te houden van jonge raskonijnen, kuikens enz. en wel op Zaterdagmiddag. Hierop volgde de rondvraag, die strikt huishoudelijk was. R.K. Postpcrsoneel. De afdeeling van den R.K. Bond van P.T.T.-personeel heeft een ledenvergadering gehouden. De voorzitter deelde mee, dat men over het werk der C. v. O. tevreden mag zijn. Het ledental is stijgende. De verkorting van den werkdag van het per soneel, van 8V2 uur op 8 uur, zou de ■werkloosheid verminderen, want daardoor zouden 8562 brievenbestellers noodig zijn. De secretaris deelde mee, dat het insti tuut besteller-voorman door de C. v. O. is vei worpen. Het resultaat van de besprekingen met den directeur te Hillegom in zake ver beteringen der diensten van het kantoor personeel werden medegedeeld. De heer van Bommel werd bedankt voor het vele werd daaraan. De diaagtljd van het uniform is te lang; de secretaris zal daarover aan de direc- teuicn schrijven. Verder werd geklaagd over het kantoor te Hillegom. Retraite-vereeniging. De Retraitevereeniging heeft haar jaar- verga^oiing gehouden. Het vereenigings- lever is bloeiende, het ledental bleef station- nair. De rekening sloot met een saldo van f. 20.74. Tot bestuursleden zijn benoemd dc heeren A. Broxterman, J. van Lierop en W. Elstgeest. De Tuinbouw. Maart roerde den afgeloopen week in hevige mate zijn staart en bracht hierdoor een belemmering in den gang van zaken. Er was toch al geen groote bedrijvigheid in den tuinbouw doch de vorst en sneeuw deden alles stilstaan, tot schade van vele arbeiders, die noodgedwongen het werk moesten beeindigen. In den groentenhandel is het zoo goed als afgeloopen. De vei lingen zijn beëindigd bij gebrek aan aan voer. Thans moet dus een aanvang gemaakt worden voor het nieuwe seizoen, 't Is te hopen, dat het werk spoedig normaal zal zijn en met de werkzaamheden kan worden voortgegaan. He1 gedeelte van den Rijn ten Zuiden van het dorp is thans voldoende op diepte gebracht. De baggermachine zal nu spoedig herplaatst worden om het gedeelte van de Turfmarktbrug tot het kanaal op pefl te brengen. Installatie Baron v. Wijnbergen. Betreffende de installatie van den nieuwen burgemeester, vernemen wij nog, dat deze door het oudste en jongste raadslid, de heeren J. Pijnacker en J. P. Segers in den Raadzaal zal worden binnengeleid. Voor de bijeenkomst in Hotel „de Witte Zwaan" zijn uitgenoodigd dc dagelijksche besturen van alle plaatselijke vereenigingen die geacht kunnen worden de gemeente tc vertegenwoordigen. Voorts de predikanten, geestelijken, doctoren en hoofdambtenaren, alsmede de burgemeesters uit de omlig gende gemeenten. Baron van Wijnbergen hoopt voorloopig zijn intrek te nemen in Huize „Pius". Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus, z. van Th. Ruys en A. H. Belgraver. Overleden: Aart Jacobus Alders, echtgen. van P. Oosthoek, 61 jaar. Ondertrouwd: H. Oppelaar on G. Schrier. De bevolking. In verband met dc gehouden volkstelling heeft het gemeentebestuur thans officieel het aantal inwoners dezer gemeente vast gesteld op 10130. Aanbesteding. Door B. en W. dezer gemeente, is bij openbare aanbesteding het bouwen van een tiansforrnatorgebouwtje voor het electr. be drijf in de buurtschap het Langeveld, op gedragen aan den laagsten inschrijver, den heer W. v. d. Klugt te Noordwijkerhout, voor een bedrag van f. 2338. De Kiezerslijst. De kiezerslijst voor het jaar 1931—1932 in deze gemeente bevat de namen van 4745 kiezers voor de Tweede Kamer, 4508 kiezers voor de Prov. Staten en 4249 voor den gemeenteraad. Het gasbedrijf. De nieuwe electrische kolentransportbaan is thans door het gasbedrijf in gebruik ge nomen. Deze inrichting is een belangrijke verbetering te noemen. Voorheen werden de steenkolen van uit het schip met krui wagens op een hoop gereden. Thans <?aat dit alles electrisch. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week ah werkzoekenden ingeschreven 266 personen n.l.: 145 landarbeiders, 36 visschers, 11 losse arbeiders, 4 schilders, 9 timmer lieden, 20 opperlieden, 13 metselaars, 11 stucadoors, 1 smid, 1 straatmaker, 1 slager, 1 werkster, 1 kinderjuffrouw en 12 jongens beneden 18 jaar. Ie j Mevrouw Schokking heeft gisteren avond voor vele leden van de afd. Katwijk van den Chr. Vrouwenbond in Casa Cara een causerie gehouden over haar reis door Marokko. Vele mooie lichtbeelden werden daarbij vertoond. De maandelijksche collecte voor het Bouwfonds heeft opgebracht de som van t. 62.84. Do collecte voor de Kerk-zieken- telefoon bedroeg f. 41.93. Die voor 'fle Evangelisatie onder de Zuiderzee-arbeiders f. 40.39. Zoo juist ontvangen partij voordeelige TRIPLEXPLATEN Groote Sorteering Lage Prijzen Katwijk aan Zee. 1464 ADVERTEERT IK EET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw ad verten tiöD en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. TANDHEELKUNDIGE INRICHTING Voorstraat 4, b.d. Bonieyard, Katwijk a. Zee. 'J455 Spreekuur: 's Maandags 101 en 's Woensdags 103 u. Kunsttanden vanaf f, 2.pijnloos trekken i gratis. Plombeeren vanaf f. 2.50. Onbreekbare gebitten m. voortdurende garantie De Bloemenhandel. De aanvoer uit de warme kassen gaat iets verminderen. Deze vermindering zal echter spoedig worden aangevuld met tul pen uit de warenhuizen. Aan „Flora", waar men de eerstelingen op elk gebied steeds kan aantreffen, werden ook reeds tulpen uit de warenhuizen geveild. Red Admiral ging voor f. 0.32—0.40, Scarlet due bracht f. 0.200.24 per dozijn op. Uit de warme kassen, per dozijn, tulpen: La Reine Max f. 0.39—0.42, Vief. d'Oli- vierre f. 0.50—0.55, Vuurbaak f. 0.43—0.50, Rose la Reine f. 0.28—0.31. Couleur de Car- denal f. 0.45—0.50, Rubra Max f. 0.40—0.45, Pelikaan t. 0.38—0.45, Couronne d'or f. 0.58 —0.64, Gele Prins f. 0.500.55. La Reine t. 0.25-0.28, Ibis f. 0.35-0.40. Prins van Oostenrijk f. 0.30—0.33. Prosperity f.0 29 0.31, Cram Brillant f. 0.24-0.30, Witte Valk f. 0.400.45; Flamingo f. 0.31—0.35, Peach Blossom f. 0.40-0.45, Theeroos f. 0.34-0.38, Murillo f. 0.28-0.32, Mr. v. d. Hoert 1.0,55 —0.64, Mac Kinley f. 0.40—0.44, Rose Gris- de-lin f. 0.23-0.26, Sanders f. 0.45—0.50, Wil liam Copland f. 0.40—0.44, Bartigon f. 0.55 —0.60, Proff. Rauwenhotf f0.60—0.65, Le Notre f. 0.54—0.60, William Pitt f. 0.60 0 65, Elisabeth f. 0.64-0.70. Narcissen per 100: Victoria 1.1.20—1.30, Golden Spur f. 1.20—1.40, Emperor f. 1.10— 1.30, Ornatus f. 0.65—0.08. Sir Watkin f. 1.10 -1.20, L. Koster t. 0 90-1.10, Sion f. 1,50- 1.80, Lucifer f. 0.70—0.80. Hyacinthen rood en rose per 100: f. 3 90 4.10, Idem wit f. 4.10—4.20. Hyacinthen wit per bos f0.29—0.32, idem rood en blauw f. 0.21-0.24. De Tuinbouw. Een kleine verhooging is er in de groen- tenprijzen waar te nemen. Vermoedelijk werkte het winterweer van deze week daartoe mee. Zelfs de uien toonden een verhooging en er werden er verkocht voor f. 2.50 per 100 K.Ci. sinds enkele maan den een ongekende prijs, doch die evengoed nog verliesgevend is voor den tuinder. Ook de hooge prijzen voor roode kool t. 28 tot f.35 voor 1ste kwaliteit bleven gehand haafd en voor fijne peen was er evenzoo goede vraag met prijzen van f.9 tot f.12 per 100 K.G. Gele kool ging van f. 15 tot f. 19.50 in de goede kwaliteit. Door de Geref. Kerk werd een gift ontvangen groot f.250.—, met bestemming: f. 50 voor de armen, 1.100 voor de kerk, f. 50 voor de nieuwe Kerk en f50 voor de Zending. Nog kwam in een gift van f.50, bestemd voor dc vrijwillige bijdragen. Werkverschaffing. Door de gezamenlijke besturen van dë plaatselijke Vakvereenigingen ln het Bloembollenbedrijf is aan het gemeente bestuur schriftelijk verzocht om de ge meentelijke werkverschaffing niet zooals andere jaren einde Maart te doen eindi gen, doch einde Mei, alzoo een verlen ging van twee maanden. Zulks in ver band met de bijzondere tijdsomstandig heden en mede door het feit, dat door den laten plotseling ingevallen winterde groei van de bollen aanmerkelijk is te gengehouden, waardoor de losse arbei ders later te werk gesteld kunnen wor den in de bedrijven. Vergadering R.-K. Kiesvereeniging. De R.-K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" hield een algemeene, zeer druk bezoi-ite, vergadering onder voorzitter schap van den heer H. Burcksen. Na een woord van welkom, wenschte hij den Warmondschen candidaat voor de Provinciale Staten, den heer H. L. v. Delft, ter vergadering tegenwoordig, geluk met zijn candidatuur (No. 4 op de groslijst). Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen die onder dank van den voorzitter werden vastgesteld. Vervolgens werd voorlezing gedaan van een ingekomen schrijven van den heer C. M. van Stijn Jr. inzake samen stelling van een werkprogramma met be trekking tot gemeente-beleid, waaraan volgens spreker behoefte bestaat. Na voor lezing hiervan deelde de voorzitter mede. dat 't bestuur eenparig van meening was dat dit schrijven te scherp was gesteld en wel daar, waar gesproken werd „van „elschen te stellen aan de candidaten met betrekking tot het werkprogramma". De voorzitter gaf in overweging het zoocianlg te wijzigen, dat hiervoor in de plaats werd gesteld „overleg te plegen met enz." De heer Van Stijn verklaarde zich bereid hier aan te voldoen. Hierna kwam aan de orde; bespreking candidaten Gemeenteraad. De voorzitter deelde mede, dat veertien candidaten wa ren ingeleverd. De heer Van Delft beveelt de aftredende leden met de heeren C. M. van Stijn Sr. en C. M. J. Machen ten warmste aan. De heer Sikking beveelt de lijsten aan, waarop zijn gecandidateerd de heeren Hogenboom en Weyers, gesteld door de werklieden. Spreker wijst er op dat deze gemeente zeer veel arbeiders telt en geen vertegenwoordiger van deze klasse in den Raad heeft. De heer De Haas breekt een lans voor den vertegenwoordiger van het Lage land en beveelt warm hun ver tegenwoordiger den heer C. van Schie, aan. Hierna volgde een breedvoerige bespre king inzake de stemmingen. Bij de rondvraag dankte de heer Van Delft den voorzitter voor zijn gelukwensch met betrekking tot zijn candidaatstelling voor de Provinciale Staten. Spreker bracht hartelijk dank aan alle kiezers in den Kieskring Leiden. Hierop volgde sluiting der vergadering. De gehouden Vergadering. In het gebouw voor Chr. Belangen werd gisteravond een samenkomst gehouden van leden der Ned. Herv. Gemeente, om van gedachten te wisselen naar aanlei ding van het aan Prof. Slotemaker de Bruine verleend ontslag ais hulp van den predikant van Wassenaar. De bijeenkomst werd geleid door Dr. Philip J. Idenburg. Deze heete de zeer talrijke aanwezigen welkom, in het bij zonder Ds. Langman en de leden van den Kerkeraad en stelde voor de samenkomst te openen met het voorlezen van Johannes hoofdstuk 17, verzen 2026.' Daarna ging hij voor in gebed. Hij achtte het niet noodig veel te zeg gen, omdat allen het doel der bijeenkomst kennen. Hij hoopte echter, dat op dezen avond de goede toon zou blijven bewaard en dat allen zouden trachten de eenheid, die verbroken was, te herstellen. Hij ver zocht vervolgens aan de pers van het ver handelde geen verslag te doen, omdat er omtrent de hangende kwestie reeds te veel is geschreven. Aan dit verzoek voldoende, willen wij slechts mededeelen, dat ter bijeenkomst ontstemming werd uitgesproken over het doen beëindigen van den zegenrijken ar beid van Prof. Slotemaker, en meer nog. omdat dit ontslag zoo plotseling en zon der opgaaf van redenen was gegeven. Aangedrongen werd in het belang van den betrokkene, om de redenen voor dit ontslag mede te deelen. Namens den ker keraad werd medegedeeld, dat dit op dezen avond niet kon geschieden, omdat de kerkeraad als zoodanig niet aanwezig was, maar dat zulks op Donderdag 19 Maart zou geschieden. Nog werd erop gewezen, dat Prof. Slote maker. noch predikant, noch hulppredi ker was. maar slechts hulp van den pre dikant van Wassenaar. De voorzitter wekte, nadat vele aanwe zigen hun oordeel hadden kenbaar ge maakt. allen op. om Donderdag a.s. ter vergadering te verschijnen, om de mo tieven van den kerkeraad te vernemen. Verder las hij een brief van den kerke raad voor. waarin gevraagd werd om Prof. Slotemaker te behouden, totdat een te benoemen predikant zijn arbeid zou hebben aangevangen. On zijn voorstel werd besloten dezen brief te verzenden. Met gebed werd daarop de bijeenkomst gesloten. Burgerlijke stand. Geboren: Marion Johanna, d. van B. Broekema en M. C. Jonkheid; Maria Barbara, d. van J. S. J. Leeuwen- en H P. M. Vos. Ondertrouwd: G. van Aken en E Rijs- terborgh J. Langenberg en J. Waas dorp A. Pasveer en J. Filips. Overleden: Hubertha Cornelia Johanna Vogels, 1 dag Catharina Gerarda van Niekerk, 22 jaren. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11