Duurzaamheid LINOLEUM KROMMENIE Moi GLYCERINE ZEEP H. SIMONIS, Haarlemmerstr. 138, Telefoon^ RECHTZAKEN. 2 STUKS VOOR 9 CTS. UIT DE RIJNSTREEK. AUTODIEFSTAL TE IIIILLEGOM EN WASSENAAR. Voor de Haarlemsche rechtbank hebben gisteren terecht gestaan de 29-jarige P. v. B„ de 23-jarige J. v. d. B„ beiden arbeiders te Hlllegom en de 30-jarige M. H. L grondwerker te Rotterdam. In den nacht van 9 op 10 December J.l. verdween uit de garage achter het huis van J. F. Lommerse te Hlllegom een hem toebehoorende Chevrolet-auto. Des nachts te half twee werd hij door een nachtwa ker gewekt met de mededeeling dat de groote deuren van de garage open ston den. Bij nadere inspectie bleek de Chevro let niet meer aanwezig. Voorts bleek dat een ruit in het achterraam vernield werd. zoodat door deze opening een persoon zich toegang tot de garage had verschaft, daar enboven bleek het slot van de deur verbo gen. De auto was dus blijkbaar gestolen. De tweede acte van dezen diefstal speel de zich af te Wassenaar, waar eenigen tijd later de chauffeur H. v. d. Horst dezelfde Chevrolet aan den kant van den weg had gevonden, gekanteld en in deerlijk geha- venden staat. Toen de passeerende v. d. H. het gekantelde vehikel in oogenschouw had genomen, was uit het struikgewas do verdachte P. v. B te voorschijn gekomen, die aan de inmiddels verzamelde omstan ders vroeg hem bij het oprichten van den wagen te helpen. Naar hij verklaarde was hij een heer en een dame tegengekomen, loopende in de richting Leiden, die wel eens de verongelukte eigenaars van den wagen konden zijn. Van d. H. was de heer en dame ach terna gegaan, maar niemand op den weg ontdekt; teruggekomen zag hij dat ook v. v. B. verdwenen was. Later vond hij hem intusschen met twee anderen weer op den weg. De Haagsche lijnwerker Loonstein, daar ook aanwezig, liet we! een kraanwa gen komen, maar vertrouwde toch het zaakje niet en waarschuwde de politie. In dit nachtelijk uur was echter van voor de woning van den heer M. C. Pie- terse tusschen Den Deyl en de Haagsche Schouw, niet ver van de plaats waar de Chevrolet gekanteld lag, een roode 2-per- soons-auto, Ford, verdwenen. De eigenaar had hem daar 's nachts neergezet. Nu het derde bedrijf: Kwart voor drie des nachts werd de Haarlemsche politie door de Hillegomsche opgebeld met de mededeeling dat in Hlllegom de meerge noemde Chevrolet was gestolen. De Haarlemsche politie toog er met een auto op uit. Omstreeks 3'/, uur zag men een auto rijden, komende uit de richting Hlllegom en waarin 2 personen zaten. Dc politie ging er achteraan. De bestuurder die merkte dat hij achterhaald werd, reed het Florapark in en bleef daar in het rond rijden. Toen hij, na herhaalde sommaties, niet wilde stoppen, loste de agent-recher cheur van politie, C. G. Visser, eenige schoten in dc lucht en mikte daarna op de banden. Nog gaf de achtervolgde zich toen niet gewonnen en verdween in de Pavil joenslaan. Hier liet hij de auto langzaam rijden en sprong er uit. Zijn mede-inzit tende deed evenzoo en beiden gingen op de vlucht, elk een anderen uit. Een van hen liep regelrecht in de armen van dc po litie, doch de andere wist in Den Hout te verdwijnen. De rechercheurs hadden in hun auto echter een politiehond meegeno men, welk schrander dier eerst de pan toffels van den vluchteling bij zijn baas bracht en daarna de vluchteling zelf op spoorde in den tuin van het rusthuis Spaar en Hout. Beide arrestanten werden naar het bureau overgebracht en daar bleek dat men niet de te Hillegom gesto len Chevrolet, doch de te Wassenaar ge stolen Ford had opgespoord. Er was een dozijn getuigen opgekomen. Na het verhoor stond het voor den ambte naar van het O. M. vast, dat de verdach ten zich aan beide auto-diefstallen hadden schuldig gemaakt. Hij vroeg op grond van de feiten een gevangenisstraf van 12 maanden, voor ieder der drie verdachten, zonder aftrek van den voorloopigen hech tenis. RECLAME. PRIMA KWALITEIT OP VERTOON VAN DEZEN BON 1347 ALPHEN. Prov. Sticrcnkeuring. Gistermorgen had alhier op het ge meenteterrein aan de Stationsstraat de jaarlijksche Stierenkeuring plaats voor het Groninger veeslag. Er waren inge schreven 80 stieren (vorig jaar 70.) De jury bestond uit de heeren M. M. van Buuren, Zuidland en A. Louter, Voorburg, terwijl van de regelingscommissie alhier aanwezig was de heer W. v. d. Marei, Hillegom en als adviseerende leden de heeren Ir. H. Wibbens, hoofdinspecteur N.R.S.. den Haag, J. W. Bakker, hoofdin specteur G.R.S., Voorschoten en Ir. P. Verhoeven. Adj -Rijksveeteeltconsulent, den Haag. Van de 3-jarige stieren geboren tusschen 30 Sept. 1927 en 1 Oct. 1928 verwierven Jan. eigenaar A. B. Plomp te Nieuwkoop 75,4 punten Jan, eigenaar J. P. van Galen, Nieuwkoop 77,4 Janus, eigenaars L. de Wit en M. van Zwieten. alhier 80.9 Ernst, eigenaar J. J. J. Könst, Zeven hoven 81,8. Tweejarige stieren geboren tusschen 30 Sept. 1928 en 1 October 1929, Gerrit, eigenaar G. van Dorp, Hazers- woude 77,1 Thor, eigenaar H. J. de Vink, Bodegraven, 78,9 Oscar, eigenaar fokker H. H. v. d. Kloot—Meyburg alhier 80,6 Baron Alexander, eigenaar Joh. Eikelenboom, Rljnzaterwoude, 75,9 Mi kado, eigenaar L. Donker, Rljnzaterwoude, 78 Johan, eigenaar A. C. Vergunst al hier, 83,6 Jupiter, eigenaar J. A. Hooft- man, Zwammerdam 75,2 Leo, eigenaar A. Rijnsburger alhier, 762 Coos, eige naar C. v. Gaaien alhier. 77,8 Chrls- tiaan II, eigenaar-fokker Gebrs. Affourtit, Aarlanderveen 76,7, Eenjarige stieren ge boren na 30 September 1929: Cor, eige naar-fokker C. v. Briemen, Bodegraven, 77,2 Ceres, eigenaar M. v. d. Akker, ai- hier 78,7 Baron, eigenaar-fokker A. Zwanenburg, Bodegraven, 78,7 Niek. eigenaar-fokker G. Eikelenboom. Rljnza terwoude, 76,3 Rudolf, eigenaar-fokker G. Eikelenboom, Rljnzaterwoude, 77,2 Simon, eigenaar-fokker H. Voorbij, alhier 78.1 1 tweejarige stier. Govert, eigenaar fokker W. J. de Vink. Bodegraven, 77,2 Arnold, eigenaar J J. J. Konst. Zeven hoven 77,7 punten. De indrukken der jury waren over het algemeen, wat kwaliteit, gehalte en aanvoer betreft, bevredigend. Ledenvergadering „A.V.V." De A. V. V. „Alphen" hield hare leden vergadering. De opkomst der leden was zeer bevredigend. De voorzitter, de heer van der Kolk, memoreerde in zijn ope ningswoord den bloei en groei der vereen, ondanks alle tegenwerking en beperking. In verband daarmede vormde ook het voetbalverbod een punt van bespreking. Verleden jaar kwam men, doordat wegens weersomstandigheden ongeveer 14 weken niet gevoetbald kon worden, nauwelijks aan het toegestane aantal. Dit Jaar zal men de 13 wedstrijden zeer zeker over schrijden. De dan aan te nemen houding werd vastgesteld. In geen geval zal een overschrijding van het aantal toegestane speeldagen een stopzetting van het voet bal ten gevolge hebben, daar het voet ballen op zich zelf nimmer en door nie mand verboden kan worden, wanneer de entree niet geheven wordt zooals te doen gebruikelijk. De uitgebrachte jaarversla gen van secretaris'en penningmeester ge tuigden van bloei, ultnemenden clubgeest en een goede financieele positie. Het le denaantal, evenals het aantal donateurs ging ook dit jaar gestadig vooruit, terwijl het eigen orgaan een uitstekend figuur slaat en in een behoefte voorziet. Be treurd werd het, dat in vele gevallen ruim 3D pCt. vermakelijkheidsbelasting betaald moet worden, terwijl andere plaatselijke vereeniglngen dikwijls zonder belasting hun gang kunnen gaan. In de bestuursvacature D. Bauer werd benoemd J. v. d. Leek. Daarna werd een kascommissie benoemd en besloten deze zomer de training met energie aan te pakken. Na het gebruikelijke verlensstuk de rondvraag werd de vergadering met een opwekkend woord door den voor zitter gesloten. Door de directie der Martha-Stich- ting werd bij de politie kennis gegeven van de verdwijning van 2 minderjarige jongens dier inrichting. Een der jongens kwam uit eigen beweging terug, terwijl de andere gisteren door de Leidsche re cherche werd aangehouden en door mid del van de politie alhier in genoemde in richting werd teruggebracht. Van gemeentewege werd bij de politie kennis gegeven van de vermissing of diefstal van gereedschap, hetwelk moet zijn ontvreemd van het terrein van de werkverschaffing. BOSKOOP. Jaarverg. Boskoopsche Reddingsbrigade. In hotel „Neuf" heeft de jaarvergadering plaats gehad van dc Boskoopsche Reddings brigade. De voorzitter, de heer H. W. E. Struve, opende de vergadering met een woord van welkom. Door den secretaris werden de notulen voorgelezen. Zij werden onder dankzegging onveranderd goedgekeurd. Uit liet verslag van de penningmeesteresse bleek, dat de inkomsten gedurende het afgeloopen jaar hadden bedragen f. 749.12 en lie uitgaven f. 671.30 zoodat er een voordcelig saldo is. Bij monde van den heer J. Radder werd rapport uitgebracht omtrent den stand der boeken en de kas, welke door hem in orde waren bevonden. Uit het jaarverslag, waarvan ook dit maal wederom veel werk was gemaakt bleek, dat de brigade er een is, die er er wezen mag. Het aantal leden bedraagt 243, voorts bleek uit liet verslag, dat de zwemsport hier ter plaatse druk wordt be oefend, terwijl ook zeer veel personen, zoowel dames als heeren, zelfs op middel baren leeftijd nog zwemmen willen lecren. De brigade is thans in het bezit van 50 reddingshaken, 13 dreggen in kastjes., 1 sleepdreg en 2 zuurstofapparaten. Tot bestuursleden werden herkozen mevr. R. Grootendorst-Groen en de heeren H. W. E. Struve en W. J. Hardijzer, die allen hunne benoeming aannamen. Als afgevaardigden naar de algen), ver gadering te Rotterdam, werden gekozen de heeren H. W. E. Struve, VV. Kruiswijk en VV. J. Hardijzer, en tot hun plaatsvervangers mevr. Groolendorst en de heeren H. Voge lenzang- de Jong en C. J. van Vliet Daarna sat dr A. S. Kater een demon stratie met 'n door hem aan de brigade ge schonken pas uitgevonden draagbaar, welke vooral bij beenbreuken goede diensten kan bewijzen, daar de geheel uitneembare baar, onder de patient kan worden geschoven. De voorzitter bracht den schenker dan ook namens de brigade dank voor dit kostbare instrument, terwijl hij tevens mede deelde dat de draagbaar geplaatst zal worden op het gemeentehuis, zoodat indien noodig, daar direct, gebruik van kan worden gemaakt. Na de rondvraag die geen bij zonders gaf sluiting. Jaarverg. Boskoopsche Middenstandver. In hotel „Neuf" heeft de algemeene jaarvergadering plaats gehad van de Bos koopsche Middenstandsvereenlglng. De heer D. v. d. Geur opende met een toepaselljk woord deze vergadering. De notulen van de vorige vergadering werden onder dankzegging onveranderd goedgekeurd. RECLAME. 1295 RECLAME. Daarna volgde het verslag van den pen ningmeester. Geconstateerd werd, dat on danks groote uitgaven voor het 20-jarig jubileum en de actie ter verkrijging van vastrechttarieven voor electriciteit toch nog een flink kassaldo aanwezig is. De begrooting voor het jaar 1931 werd goedgekeurd. Besloten werd nu reeds te reserveeren voor eventueele feestplannen ter gelegen heid van de in 1934 te houden groote bloe mententoonstelling. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver- eeniging 80 leden telt en verder, dat er veel activiteit op middenstandsgebied zoo wel hier als ook in samenwerking met de middensandsvereeniglngen in den „Rijn streek", alsmede met de Kon. Ned. Mldd.- bond valt waar te nemen. Bij de daarop volgende bestuursverkie zing werd in de plaats van den heer D. v. d. Geur gekozen de heer W. M. de Vos. Den heer v. d. Geur werd hulde gebracht voor het vele door hem door de vereeni- ging gedaan waarop de heer v. d. Geur beloofde zijn volle medewerking voor de vereeniging te blijven verleenen. De heer D Jongejan werd herbenoemd als be stuurslid (secretaris) terwijl in de vaca ture van den heer Wolleswinkel tot be stuurslid werd gekozen de heer A. v. d. Hoeven. Tot slot werd de heer D. v. d. Geur in de opengekomen plaats van den heer Vos tot bestuurslid gekozen. De heer J. Koetsier bracht als lid van de commissie, benoemd om in overleg met de Provincie te treden over onteigende winkelhuizen, verslag uit van de door deze commissie gedane verrichtingen. De voorzitter deed verslag van de actie ter verkrijging van vastrechttarieven voor electriciteit ten behoeve van de geheele bevolking onzer gemeente. Besloten werd deze actie onverminderd te blijven voe ren. en ai datgene te doen, wat voor ver krijging van vastrecht electriciteitstarie- ven bevorderlijk is. Nogmaals werd op voorstel van het be stuur besloten, een cursus te doen houden voor middenstanders, hunne gezinsleden en personeel ter bekwaming in het teeke nen van etalage-cartons e.a. Verder werd door den heer Vos, een krachtig pleidooi gehouden tot het naar voren brengen van middenstanders ter verkiezing als leden van den gemeente raad. hetgeen genoemde heer zeer noodig vond, daar z.i. nieuw bloed in dit over- heidscollege niet schade zal. Zendingssamenkomst. In het gebouw „Salvatorl" beeft een 1 Zendingssamenkomst plaats gehad, welke uitstekend geslaagd kan worden genoemd. I Als spreker trad op zendeling Bout, die i een rede hield over zijn arbeid op het I eiland „Jappen" (Guinea). Aan de hand van eenige lantaarn- plaatjes wist de spreker zijn gehoor te boelen. De Chr zangvereenlging „Ho- i sanna" zong ter opluistering eenige zang nummers. o KOUDEKERK. I A.-R. Gemcentcraads-candidatcn. In de laatst gehouden vergadering van de A.-R. Kiesvereeniging werd de eandi- datenlijst voor de a.s. Gemeenterapdsver- i kiezing als volgt samengesteld., P. dc j Jong (aftr.), N. P Slegtenhorst aftr.)j KI. Reijneveld, P. Kok. H. Verburg, J. Wille en M. Schenkeveld.' Tot afgevaar- j digde werd benoemd naar de Deputatie- vergadering te Utrecht, te houden op 9 April a s. de heer N. P. Slegtenrost De Kiezerslijst voor het jaar 1931 1932 bevat de namen van 806 kiezers voor 1 de Tweede Kamer, 796 voor de Prov. Sta- ten. en 757 voor den Gemeenteraad, Niet hoe Linoleum lijkt, maar hoe het blijkt te zijn, is de hoofdzaak. En dat is slechts na jarenlang gebruik te constatee- ren. lnlaid-Linolcum blijkt bestand tegen de grootste slijtage in woonhuizen, win. kels en kantoren. Inlaid-Linoleum van Krommenie is practisch onverslijtbaar. Vraagt eens het stalenboek. Nadat de kist in de groeve was neerge laten, las ds. Eringa nog Romeinen 8 het laatste vers, en verzocht te zingen Ps. 72 vers 11, hetgeen door den overledene bij zijn verscheiden- verzocht was. Ds. Dijk eindigde met dankgebed. Diep onder den indruk verlieten de ook op de begraafplaats talrijke aanwezigen den doodenakker. ROELOFARENDSVEEN. Aanbesteding. Alhier had in het genieentehuis de aan besteding plaats voor den bouw van 8 arbeiderswoningen te Kaagten behoeve van dc Woningbouwvereeniging Alkemade. Het aantal inschrijvers was zeer groot, niet minder dan 21 aannemers hadden voor dit werk ingeschreven. De uitslag was als volgt: Gebr. van Luiing uil Haarlemmer meer voor f. 20.890; Firma v. d. Wal en Kloppenburg te Amsterdam voor t. 21.212; Chr. Overdevest uit Rijnsaterwoude voor f. 24.735; C. J. v. Berkel te Leimuiden voor t. 24.695; C. P. Jansen te Rijpwetering voor 1.22.743; Gebr. Meeuwissen te Sassenheim voor f. 28.750; A. H. Volleberg uit Leiden voor f. 25.090; firma W. Barendse en P. Schreuder uit Leiden voor f. 21.860; firma Daudeij en Co uit Lisse voor f. 23.736; Gebr. Oosterom uit Warmond voor f. 24.300; J. de Gelder uit Oegstgeest voor f. 25.980; C. van Dijk uit Nieuwveen voor f. 22.480; S. Strijk te Rijpwetering voor f. 24.390; P. Bakker en Zn. te Nleuw-Vennep voor f. 25.950; L. van Beusekom te Alphen aan den Rijn voor f. 23.335; M. van Egmond uit Rijnsburg voor f. 24.865; firma Brand te Leimuiden voor f. 22.770; firma Jansen en Moens te Haarlem voor f. 24.029; Gebr. Moolhuijsen te Haarlemmermeer v. f. 26.280; Gebr. Langhout te Aalsmeer voor f. 26.191 A. Jonker te Nieuw-Vennep voor f. 26.048. Na beraadslaging werd besloten het werk te gunnen aan den iaagsten inschrijver Gebr. van Luting te Haarlemmermeer voor f. 20.890. Verg. IJsclub Willielmina. Dc ijsclub Willielmina alhier hield dezer dagen een buitengewone algemeene leden vergadering in het lokaal van den heer M. Hoogenboom. De voorzitter de heer N. Bakker Hzn. opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de leden en stelde na breedvoei^s gegeven toelichting aan de orde de opheffing van de be staande ijsclub. Spr. deelde mede, dat ook de ijsclub „Ijsvermaak is ons Genoegen" eveneens een buitengewone vergadering heeft belegd ten einde ook deze club op te heffen en alzoo te komen tot een groote ijsclub voor Roelofarendsveen. Na een aangename discussie werd met bijna algemeene stemmen tot opheffing be sloten. Bij het punt liquidatie werd op voorstel van den heer L. van der Meer besloten aan het oud-bestuur de liquidatie op te dragen. Na een dankwoord van den voorzitter werd de vergadering gesloten. Nader ver nemen we, dat ook de ijsclub „Ijsvermaak is ons Genoegen" eveneens tot opheffing besloot. ling. Het salaris van den voorzitter m hierin bepaald op f. 250, dat van den op f. 200 terwijl de overige 7 bestuursla gezamenlijk f.250 presentiegeld krijgen De leden der controle-commissie onh gen elk f.75 voor hunne bemoeiingen. De heer Lemkes deed hierop eenige ut deelingen in verband met de a.s. credj verleening. Spr. deelde voorts mede dat het best meent voorloopig nog niet te moeten gaan tot verbouw van de veiling, hiermede een belangrijk bedrag gèm' za' zijn. Goedgekeurd werd de aanvrage vai 135,000 voor de loopende rekening. Toen kwam de verkiezing van een zitter aan de orde en dit bracht spanning in de zaal. Want het stond teröi vast dat de stemming zou gaan luss do heeren M. Hölscher en J. Reken Laatstgenoemde verkreeg 100 en de h Hölscher 95 stemmen, zoodat de heer Rel hof werd gekozen. De nieuw optredende voorzitter dijt voor het in hem gestelde vertrouwen verzocht aller steun. Na een korte rondvraag, wenschte slotte de heer Lemkes den tuinders i met hun nieuwe veiling. Echter, aldus s wij zijn er nog niet, doch beginne»' eigenlijk pas! Er zijn nog vele plani in voorbereiding o.a. betreffende vergn ting van het afzetgebied. De vereetig moet, aldus spr., een goeden naam krij en daarvoor is noodig dat er goede n geleverd wordt. Spr. acht het dringi gewenscht dat er meer variatie in de verbouwen producten wordt gebracht vindt het tot nu toe gevolgde syste waarbij de tuinders vrijwel alles op kaart zetten, absoluut verkeerd. Ook Staten zouden, vervolgt spr., gaarne dat tengevolge van het te verleenen os de tuinbouw in Ter Aar op hoogo j komt te staan. Spr. besloot met den s dat in de toekomst de tuinders nietfc over, doch. naast elkaar zullen staa Vermelding dient nog dat naast bei stuur is ingesteld een commissie van aii bestaande uit de heeren jhr. de Mo burgemeester van Ter Aar, J. W. Geesl burgemeester van Nieuwveen; mr. Hug lioltz te Leiden, B. Lemkes en C. Bosch te Alphen a. d. Rijn, alsmede Jonker te Ter Aar. Bij het punten van stokken hakte tuinder G. V. te Korteraar zich een van een zijner vingers vrijwel at. naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden t den vervoerd. LEIDERDORP. TERAARDEBESTELLING Ds. WOUDSTRA. T. H. Een indrukwekkende plechtigheid. Gistermiddag had onder zeer groote be langstelling de teraardebestelling plaat» van het stoffelijk overschot van wijlen ds. Titte Hanzes Woudstra. emeritus pre dikant bij de Geref. Kerk alhier, op de j algemeene begraafplaats. Te ongeveer j half twee arriveerde de lijkstoet vanuit j Oegstgeest; waar de overledene woon- i achtig was. bij de Geref. Kerk en werd de kist voor het doophek opgebaard. Het kerkgebouw was door gemeenteleden en belangstellendenzoowel van hier ais elders, geheel gevuld. Ds Eringa. Geref. predikant te Oegst geest. betrad den kansel en ging voor in gebed, waarna hij. nadat was gezongen Ps 68 vers 2. een korte rouwdienst hield naar aanleiding van een gedeelte uit 1 Corinthe 4. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door ds. Gunst, emeritus predikant te Oegstgeest. den Geref. predi kant van Maassluis als afgevaardigde van den kerkeraad aldaar, de vorige standplaats van den overledene. De heer van der Zwet. ouderling bij de Geref. Kerk alhier, schetste ds. Woudstra in zijn ambtelijk leven als Herder en Leeraar. Ds. Haspers sprak als afgevaardigde van de Classis, terwijl ds Bos van Monnikken- dam, als oud-catechisant mede namens ziin collega's, ds. de Bruyne en ds. van der Sijs, den overledene herdacht als een man, aan wien zij en anderen, veel danken. Ds. Dijk sprak een slotwoord naar aanleiding van 1 Petrus 1. het laatste vers. Alvorens het stoffelijk overschot door leden van den kerkeraad naar het Kerk hof werd gedragen, werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld een laatste blik op den overledene te richten. TER-AAR. COÖP. CENTR. TUINB.-VEILINGSVER. De eerste ledenvergadering De a.s. credietverleening. 't Is tenslotte met de vereeniging der drie voormalige groentcnveilingen dan toch in orde gekomen En zoo kon de eerste alg. verg. van het nieuw-gevormde instituut dc „Coöperatieve Centrale Tuinbouwvereen. Ter Aar en Om- stieken G. A." lil liet Patronaatsgebouw worden gehouden. De vereeniging telt thans plm 400 tuinders als !iu. Naast het voltallig bestuur waren op het podium aanwezig de leden van de cen tralisatiecommissie Hugenholtz en de hoofd ambtenaren der nieuwe vereeniging, bene vens notaris Stoop en diens cand. notaris. D i lieer J. Rekelhof opende de vergade ring en gaf de verdere leiding over aan den heer Lemkes uit Alphen aan den Rijn. Op diens verzoek las cand.-notaris Vol- lenhovo de statuten voor, zooals die na verschillende gemaakte opmerkingen zijn gewijzigd. Na korte bespreking kwam hier op het huishoudelijk reglement in behande- WADDINXVEEN. De werkloosheid. Naar men ons mededeelt., zijn alhier de Arbeidsbeurs ongeveer 80 werkloozen geschteven; het zijn v.n. land en fabric arbeiders. De grootste helft is georga seerd en trekt uit de werkloozenkas. 0» veer een 20 tal vallen in de termen i de gemeentelijke steunregeling. De bevolking. Blijkens de volkstelling bedraagt het tal ingezetenen 3770 mannen en 3550 totaal 7320 zielen. Sedert dc voorhal volkstelling is de bevolking met meer 1000 zielen toegenomen. Spoorwegaanleg. Er wordt thans alhier stevig doorgem aan den spoorwegaanleg. Over eenige geu zal de Kerkwegvaart voor dit j tijdelijk worden afgesloten. De spoorl passeert den Kerkweg in het centrum j gemeente; vele duizenden zandtreinen zuj i tijdens den bouw van de spoorbaan weg kruisen. De aannemer zal liet oog op de veiligheid gedurende tijd den drukken Kerkweg met afsluit! men afj'uiten bij 't naderen van een trein. Een goede maatregel. ZWAMMERDAM. Uitslag Volkstelling. De voorloopige uitslag van de volkstelling Is, dat de werkelijke be™ dezer gemeente bestond uit 2349 z n.l. 1141 mannen en 1208 vrouwen. RECLAME. HET GEVOLG VAN HET DRAGEN VAN SLECHT EN ONPASSEND dat men in zeer korten tijd de voeten tot loopen totaal ongeschikt ma''' SLAAT DAAROM HET KOÖPEN v. SCHOENWERK NIET TE LICHT AAA EN BEDENKT DAT DE SCHOEN HET VOORNAAMSTEKLEEDINGSTbh1- Om nu verzekerd ie zijn, schoenen te koopen voor uw voeten geschikt., is u^"8 HET GROOTST EN" GOEDKOOPST SCHOENMAGAZIJN X.B Zeer ruime collectie schoenen voorradig met ingebouwde steunzoh

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6