HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE BINNENLAND. PLEIDOOI VOOR DE BOUWMATERIALEN-INDUSTRIE. RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA. Gelijke kansen op de wereldmarkt zijn noodzakelijk. Een industrie, die aan honderdduizend Nederlanders werk verschaft. Door een aantal leden der vereenlgtng „Nederlandsch Fabrikaat", benevens meerdere genoodlgden, is heden een ge meenschappelijk bezoek gebracht aan de Jaarbeurs te Utrecht, in het bijzonder aan de groep „bouwmaterialen". Tegen half -elf hedenvoormiddag kwam men samen in de zaal van de Utrechtsche In- dustrieele Club, waar de heer W. O. A. Koster, directeur van de N.V. Vereenigde Nederlandsche Chamotte-fabrieken en voorzitter van de Groep Bouwmaterialen der Nederlandsche Jaarbeurs een lezing hield over Nederlandsche Bouwmaterialen en de economische beteekenis der bouw materialen industrie. Spreker lichtte met voorbeelden toe dat voor Nederland de industrie van bouw materialen, reeds vroeg van beteekenis is geworden, niet het minst door het volkskarakter, klimaat en bodemgesteld heid. die het verlangen naar een eigen woning zeer sterk deden gevoelen. Weldra verschafte ons handelsvolk zich echter ook bouwmaterialen uit den vreemde, en dit heeft geleid tot den toestand, die op pervlakkig beschouwd zeer bevreemdt: dat Nederland een hoog-ontwikkeldt bouwmaterialen-industrie heeft, terwijl daarnaast uit het buitenland zeer veel bouwmaterialen worden ingevoerd, niet alleen specialiteiten of bijzondere kwali teiten, doch letterlijk alle soorten en vaak zelfs minderwaardige kwaliteiten. Ware het nu onze bouwmaterialen-In dustrie mogelijk even vrij en onbelemmerd naar andere landen te exporteeren als deze in Nederland kunnen Importeeren, dan zou ongetwijfeld het gevolg hiervan zijn, dat de Nederlandsche nijverheid van bouwmaterialen veel grooter omvang kreeg dan thans en de bedrijven bloeiden, ter wijl daarnaast vrije concurrentie zou leiden naar de beste kwaliteiten tegen de laagste prijzen. Deze toestand van vrijen .handel be staat echter niet. Wel kunnen buitenland- sche industrieën vrij of althans met zeer lage rechten invoeren, doch onze Neder landsche producten worden schier in alle landen zeer zwaar belast, vaak zelfs practisch geheel geweerd. Volkomen ongelijkheid dus en dienten gevolge een invoer, die veel en veel hooger is dan de uitvoer, zooals spreker met eer. groot aantal cijfers en voorbeelden uit de statistiek van in- en uitvoer aan toont. Zijn dus de tijden moeilijk, niettemin is deze industrie in Nederland van nog steeds groeiende beteekenis. Het kapitaal, dat in de Nederlandsehb industrie van -bouwmaterialen is geïn vesteerd becijfert spreker op ruim 300 millioen gulden: het aantal menschen, dat er een bestaan in vindt op ruim hon derd duizend. Welke wenschen heeft nu de bouwma terialen-industrie? Spr. gaf als zijn per soonlijk oordeel dat subsidie aan in dustrieën, in welken vorm ook, verkeerd is: een stelsel van protectie is voor Ne derland onjuist, al kan niet ontkend worden dat bepaalde bedrijfstakken er door tot ontwikkeling, zouden komen. Niettemin acht spr. een houding der autoriteiten, waarbij deze zich volkomen onttrekken aan iedere poging om de be- staanskansen der Nederlandsche Nijver heid te vergrooten. volkomen onjuist. De eigen industrie heeft er recht op dat bij overheidsopdrachten volledige kans, zelfs voorkeur wordt gegeven. De thans be slaande mentaliteit bij zeer vele gemeen telijke, provinciale en lands-autoriteiten om uit sleur, vooroordeel en dikwijls zelfs op grond van weinig fraaie motieven in het buitenland te bestellen, wat tenmin ste even goed en voor gelijken of zeer weinig hoogeren prijs in eigen land kan Worden gemaakt, werkt buitengewoon schadelijk. Wanneer de feiten hieromtrent bekend werden, wanneer bij voorbeeld de Rijks commissie voor Werkverruiming eens wilde publiceeren wat haar hieromtrent bekend Is en op hoeveel stille tegenwer king zij stuit, zou er 'n stroom van veront waardiging opgaan. Trouwens ook vele bedrijven, waaronder zeer groote, gaan niet vrij uit. Menig leider van een groot bedrijf pleit warm voor de Nederlandsche industrie, werkt mee in vereenigingen en commissies om het bedrijfsleven te verbeteren, terwijl zijn afdeeling Inkoop, zijn ingenieurs, bij aanvragen en opdrachten de nationale industrie vergeten of achterstellen. Dit vergeten of onachtzaam voorbij gaan van de Nederlandsche industrie ge schiedt herhaaldelijk ook door de finan ciers. Herhaaldelijk gebeurt het, dat bui- tenlandsche bankiers leeningen verstrek ken op voorwaarde dat de opbrengst dezer leeningen gebruikt wordt om bij hun industrie bestellingen te plaatsen voor spoorwegaanleg, bouw van centrales en gasfabrieken, haven en kanalisatie- werken enz. Zulke leeningen steunen de betrokken industrieën, als regel behooren- de tot de bouwnijverheid, zeer sterk. Onze Nederlandsche financiers plaatsen leenin gen van dezen aard zelden of nooit. Maar wel komt het herhaaldelijk voor, dat zij direct of indirect het geld verschaffen voor deze leeningen hunner Duitsche of andere collega's, waardoor zich het zon derlinge geval voordoet, dat met en door Nederlandsch geld aan buitenlandsche industrieelen kunstmatig opdrachten wor den verstrekt, los van iedere concurrentie. Veranderingen in al deze misstanden Vraagt de Nederlandsche bouwnijverheid, verandering ook in den ergerlijken mis stand, dat de collegas in het buiten land beschikken over een zeer actieven handelsvoorlichtingsdienst hunner regee ringen. die ons ontbreekt. Do Nederl. Bouwmaterialen-industrie, zoo besloot spr., vraagt aan alle Nederlan ders vertrouwen en kameraadschappelijke medewerking, vraagt van de Regeering al 't mogelijke te doen om haar gelijke kan sen op de wereldmarkt te geven als haar buitenlandsche concurrenten hebben, vraagt van de leiders van ons economisch leven besef van haar economische en tech nische waarde en steun voor haar verdere ontwikkeling. Na de samenkomst in de industrieele club heeft men onder deskundige leiding de groep bouwmaterialen op de Jaarbeurs bezocht, terwijl tot slot een gemeenschap pelijk noenmaal plaats vond. DE RIJKSSTEUN AAN DE BIETENTEELT. VOORLOOPIG VERSLAG VAN DE EERSTE KAMER. Hoe moeten de uitgaven gedekt? Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk V der Rijksbe- grootmg voor 1931 (uitkeeringen ten be hoeve van verbouwers van suikerbieten). Daaraan is ontleend: Vele leden achtten den thans voorge stelden maatregel, welke ten doel heeft den voortgang van den verbouw van sui kerbieten mogelijk te maken, bijzonder goed gekozen. Zonder hulp van regeerings- wege zou deze cultuur verdwijnen. Verscheidene leden waren van oordeel, dat het wetsontwerp eerder had behooren te zijn ingediend. Verscheidene leden waren over het voorstel naast verheugd, ook verbaasd, wijl nog kort geleden bij de behandeling van den steun aan de aardappelmeel- industrie de regeering zich met kracht tegen het rechtstreeks beschikbaar stellen van geld uit de Staatskas heeft verzet. Andere leden gaven als hun meening te kennen, dat in het bijzonder voor het be drijf, waarvan hier sprake is, een andere vorm van steunverleening verkieslijker zou zijn. Deze leden zouden de voorkeur geven aan de invoering van een z.g. schoolrecht op ruwe suiker tot een bedrag, gelijk aan het verschil tusschen den wereldprijs en een nader vast te stellen loonenden prijs voor het product. Zij stelden in dit verband de vraag, of de regeering bereid is, indien de huidige moeilijkheden nog langer zouden moeten voortduren, voor 1932 en zoo noodig ook voor volgende Jaren een regeling te tref fen, als de door hen voorgestane. De hier verdedigde Invoering van een schaalrecht op suiker werd van andere zijde ongewenscht genoemd. Van meer dan één zijde werd critiek geoefend op de wijze, waarop bij de oplos sing van het onderhavige vraagstuk de medewerking der Staten-Generaal is ge zocht. Vooreerst stelden een aantal leden de vraag of het wel geheel juist is, een wijziging voor te stellen van een begroo- tingshoofdstuk, dat nog geen wet is ge worden. In de tweede plaats verklaarde men het te betreuren, dat de voorgestelde aanvulling van de afd. Landbouw in zoo algemeene termen is gehouden, dat amendeering zeer moeilijk is. Zeer vele leden achtten het te betreuren, dat de regeering nog in verschillende op zichten heeft afgedongen op het voorstel der commissie-Lovink, waarvan royaliteit toch reeds niet het kenmerk was. Tegen de verlaging van het maximum der toe te kennen premie met f. 0.50 be stond bij de hier bedoelde leden ernstig bezwaar. Verscheidene dezer leden zouden er de voorkeur aan geven, dat in het ge heel geen maximum zou worden gesteld. Tegen de beperking van de steunverlee ning tot 80 pCt. der normale productie in plaats van 90 pCt., gelijk de commissie- Lovink had voorgesteld, bestond bij deze leden eveneens overwegend bezwaar. Ook met de verlaging van den suikerprijs, waarbij de steun zal vervallen, van f. 14 tot f. 12.36, konden deze leden zich niet ver eenigen. In dit opzicht zal de regeling niet aan de verwachting voldoen. Andere leden achtten noch voor ver hooging van het maximum bedrag der premie, noch voor verhooging van de limiet, waarboven de steun vervalt, reden aanwezig. Verscheidene leden stelden de vraag op welke wijze de uit deze steunregeling voortvloeiende uitgaven zullen worden gedekt. ZOMERTIJD WORDT NIET AFGESCHAFT. MEMORIE VAN ANTWOORD- BINNENL. ZAKEN EN LANDBOUW. De voorwaarden bij burgemeesters benoemingen. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Ka mer over de begrooting van binnenland- sche zaken en landbouw. Van den Minister zijn geen voorstellen te verwachten tot afschaffing van den zomertijd. De Minister is gaarne bereid, in af wachting van de totstandkoming eener natuurbeschermingswet de mogelijkheid van het verleenen van fmancieelen steun in de kosten van aankoop en instand houding van het Gooische natuurreser vaat nader te overwegen. Ten aanzien van de burgemeestersbe noemingen zet de Minister uiteen, dat de S. D. A. P. precies behandeld wordt als de andere politieke partijen. De geschiktheid van den burgemeester is mede hiervan af hankelijk of de candidaat voornemens is het ambt met alle daaraan door Grondwet en wet verbonden verplichtingen te ver vullen. Deze voorwaarde zal ook in de toekomst worden gehandhaafd. Ten aanzien van de vraag of niet alle ter bescherming van dieren te nemen maatregelen in een wet kunnen worden vereenigd. is de Minister voornemens met zijn ambtgenoot van justitie overleg te plegen. De Minister hoopt, dat het binnen kor ten tijd mogelijk zal zijn een bevredi gende oplossing voor te stellen inzake vogelbescherming. Wat het middel van den heer Van den Berg tegen mond- en klauwzeer betreft, verwijst de Minister naar zijn aan de Tweede Kamer gedane mededeelingen. Overigens werd ten aanzien van het mid del ..Matafto" een uitgebreid onderzoek ingesteld door dr. Frenkel, directeur van het staatsveeartsenijkundig onderzoe kingsinstituut; diens rapport is ter ken nisneming van de leden ter griffie gede poneerd. 241. „Jonge," zei de man, bij zich zeiven, Wat is die zeep, heerlijk koud „Ik wou, dat de barbier de scheerkwast, Tusschen mijn droge lippen houdt," Maar de barbier begreep er niets van Die zeep deed raar en gaf geen schuim, En het lijkt me, alsof het ijs is, „Ik voel het aan mijn kouden duim." 242. Pim wist zijn been weer los te rukken, En zijn kous. ging daarbij te loor, „Maar beter mijn kous weg", zei de jongen „Dan dat ik een been verloor." De jongen, wierp de visch zijn pet toe En het beest hapte er naar. Maar Pim begreep veel zou 't niet helpen Steeds bleef dreigen het gevaar. J. J. BRUNA OVERLEDEN. Een zeer bekend journalist heengegaan. In den ouderdom van 54 jaar is giste ren na een operatie te hebben ondergaan in het Roode Kruis ziekenhuis te Den Haag overleden de heer J. J. Bruna, laat stelijk parlementair redacteur van t Alg. Handelsblad. De heer Bruna, die op 17 Augustus 1876 te Wijchen werd geboren, stamde uit een bekend theologisch geslacht, dat zeer ge zien was in Twentsche kringen. Na te hebben gestudeerd aan de Rijks- Universiteit te Utrecht, heeft de heer Bruna als doctorandus in de klassieke let teren nog eenlgen tijd een leeraarsfunctie bekleed, waarna hij zich in 1904 in de jour nalistiek begaf. Hij begon zijn journa listieke loopbaan aan de „Prov. Overijssel- sche en Zwolsche Courant," waar toen dr. Rademacher hoofdredacteur was. Na hier eenigen tijd werkzaam te zijn geweest, werd de heer Bruna benoemd tot Berlijnsch correspondent van het „Han delsblad." Vervolgens werd de thans ontslapene secretaris van de hoofdredactie der „Nieuwe Courant" te 's-Hage, onder het hoofdredacteurschap van mr. L. J. Plemp van Dulveland. Tijdens de ziekte van de zen hoofdredacteur heeft de heer Bruna de hoofdredactie waargenomen, terwijl hij later tot hoofdredacteur-directeur van de „Nieuwe Courant" werd benoemd. Na de opheffing van dit blad is de heer Bruna weder bij het „Handelsblad' terug gekeerd, waar hij secretaris werd van de hoofdredactie. Als zoodanig was hij eeni- ge jaren werkzaam, waarna hij als opvol ger van den heer Elout werd aangewezen als parlementair redacteur van dit blad. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot heeft as. Zaterdag te 's-Gra- venhage plaats. GEZELSCHAPSBILJETTEN BIJ DE SPOORWEGEN. Opnieuw belangrijke reductie. Hoewel gezelschappen bij de Ned. Spoorwegen bij vervoer reeds een aanmer kelijke reductie genieten zullen naar wij vernemen met ingang van 15 Maart a.s. de prijzen van gezelschapbiljetten 1ste, 2de en 3de klasse met 10, 15 en 20 pro cent verlaagd worden naar grootte van het gezelschap. S.O.S.-BERICHTEN VOOR SCHIPPERS. De directeur van de Prins Hendrikschool te Vreeswijk, heeft een schrijven gericht aap den minister van Waterstaat, waarin hij den minister in overweging geeft, de mogelijkheid te scheppen, dat de uitzen dingen van de S.O.S.-berichten door on derscheidene radio-uitzendingen ook in den avond op een vast uur worden her haald. Deze S.O.S.-berichten worden n.l. in den loop van den dag op willekeurige uren uitgezonden, waardoor het vaak voor komt, dat zij de betrokkenen te laat of in het geheel niet bereiken. ALG. RAAD VOOR PSYCHOPATHENZORG Bij Kon. besl. zijn benoemd tot lid van den Alg Raad voor Psychopathenzorg mr. L. C. Besier, adv.-generaal bij den Hoogen Raad; prof. dr. K. H. Bouman, hoogleeraar in de psychiatrie en neurolo gie aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam; dr. F. S Meijers, zenuwarts te Amsterdam, voorzitter der maatschap pelijke belangen van zenuw- en zielsziek ten: prof. dr. W. P. J. Pompe, hoogleeraar in het strafrecht aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, en mevr. A. E. J. de Vries Bruins, lid van de Tweede Kamer te Den Haag. o VERSPREIDE BERICHTEN. Gisteren is op de werf „Gideon" van de firma J. Koster Hzn. te Groningen de kiel gelegd voor het nieuwe instructievaar- tulg van het Onderwijs-Fonds voor de Binnenvaart, dat bestemd is voor de oplei- ling voor de Zee-, Rijn- en Binnenvaart. Bij Kon. besl. is aan G. Nijssen, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei, eervol ontslag verleend als burgemeester der ge meente Diessen; is aan H. M. Tromp, op zijn verzoek, met ingang van 20 April, eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Wijnbritseradeel, met dankbe tuiging voor de langdurige diensten, door hem als burgemeester bewezen. Bij Kon. besl. is aan den Minister van Staat dr. W. H. Nolens, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van de Cen trale Commissie voor de Statistiek, onder dankbetuiging voor de belangrijke dien sten. als zoodanig gedurende een lange reeks van jaren bewezen. Bij Kon. besl. is aan Th. H. Lucassen, op zijn verzoek, met ingang van 31.Maart eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Deventer. UIT NED. OOST-INDIE. VULKANISCHE WERKING. MENADO, 12 Maart (Aneta). De vul kaan Awae, gelegen op de Sangi-eilanden, toont verhoogde werking. Het water van het krater-meer is 20 M. gerezen, terwijl de temperatuur van het water is ge stegen. Vier inheemsche dorpen werden ontruimd. VEROORDEELD WEGENS BRANDSTICHTING. MEDAN, 11 Maart (Aneta). De Landraad van Loeboek Pakam heeft een Chineesche Kedeh-houder te Pantaitjermin wegens brandstichting veroordeeld tot 3 jaar ge vangenisstraf. VERDACHT VAN BRANDSTICHTING. MEDAN, 11 Maart (Aneta). De veld politie arresteerde twee Chineezen, die verdacht worden van het stichten van den brand te Patoem Boekan, ten einde de verzekeringssom machtig te worden. Bei den ontkennen. Een Bengaleesch nacht waker werd eveneens aangehouden. Het vermoeden, dat bij den grooten brand kwaadwilligheid in het spel was, wordt steeds sterker. EEN POOLSCHE INBREKER. Met vreugde de gevangenis in. Voor de rechtbank te Almelo stond te recht een 32-jarige Pool, verdacht van in braak op 1 Februari j.l. bij de firma Oost vogel te Almelo Verdachte bekende en deelde tevens mede in Januari in Enschedé verschillen de diefstallen van eetwaren te hebben gepleegd. Het bleek, dat hij reeds zeven jaar in Nederland is, waarvan 6Vi jaar in de gevangenis. Ook heeft hij eenigen tijd, op last der rechtbank te Maastricht, in een krankzinnigengesticht doorgebracht. De officier van Justitie vorderde een gevangenisstraf van vier jaren, wat ver dachte prachtig vond. want als hij in de maatschappij terugkomt, vindt hij toch geen werk en moet weer stelen. De verdediger mr. Noyon vond het diep treurig, dat deze jongen zoo afgezakt is en dat een straf van vier jaren hem wel kom is. Als verdachte dit echter graag wil dan sluit hü zich bij het requisitoir van den officier aan. Verdachte merkte nog op, dat hij dit geen straf vindt: ik ben er aan gewend, zegt hij. VERDUISTERING UIT EEN DOSSIER. Advocaat voor het Gerechtshof. Gistermiddag werd door het Gerechts hof te Den Haag behandeld de zaak tegen den gewezen advocaat-procureur mr. E. P. M„ die terecht stond ter zake van verduis tering van een brief uit het dossier van den rechter-commissaris. Mr. M. was in verzet gekomen van het door het Hof bij verstek gewezen vonnis, waarbij hij wegens verduistering is ver oordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Zooals men weet, betreft het hier ver duistering van een brief uit het dossier van den rechter-commissaris door ver dachte. die het dossier ter inzage ge vraagd had. Er waren 19 getuigen gedagvaard, die persisteerden bij hun verklaringen, bij de eerste behandeling voor het Hof af gelegd. Na dit verhoor, was het woord aan den procureur-generaal die vernietiging van het arrest van het hof en veroordeeling van verdachte wegens oplichting, twee maal gepleegd en wegens verduistering vroeg tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden. De verdediger mr. H. J. Rink conclu deerde, dat het hof bij nadere overweging zijn arrest zal wijzigen en verdachte, die ten aanzien van de oplichting reeds werd vrijgesproken, ook ten opzichte van de kwestie van den brief, zal vrijspreken. Uitvoerig zette verdachte daarna nog maals zijn onschuld uiteen. De uitspraak werd bepaald op 25 Maart, i VOOR VRIJDAG, 13 MAART. Hilversum, 1875 M. 9 00- V 10 00: VPRO. 10.15—12.00: VARA 12.00: AVRO. 4.00—8.00: VARA. - 11.00: VPRO. Daarna VARA. Gramofoonpl. 10.00Morgenwij 10.15: Voordracht Fritz Bouwmeester, 10.30: Ziekenuurtje 11.30Gramor platen 12.302.00: Concert. A orkest o. l.v. Nico Treep m. m.v. H Dalen (Piano) 2.30—3.00: Ultz. -1 Scholen 3.004.00: Concert AV kwintet o. 1. v. Fr. Lupgens 4.00: spel Joh. Jong 4.30: Na School Knutselwerkjes voor kinderen j Concert. VARA.-orkest o. 1. v. H. de 0 M. m. v. B. v. Kreveld (zang) en 8. (pianobegeleiding) 6.50: Actueel leid door het N.V.V. 7.05: Ca door W. H. Vliegen 7.30: Polltleber 7.458.00: Toespraak 8.00: Ca satie door Ds. F. W. J. v. d. Kieboo 8.30: Concert 9.00: Cursus Mej. Dr A. Bruining: „De waarde van ons t dienstig geloof voor den individu" 9.30: Concert 10.00: Persber. V, Godsd. Persbureau 10.05: Vaz Diis' 10.15: Mevr. D. A. Cramer—Schaap H. Cramer: „Over Kinderboeken". 10.4511.00: "Concert (Vervolg). ^BerkhoutScherps (zang) en Berkhout (piano) 11.00—12.00: mofoonplaten (VARA) Huizen, 298 M. Nederl. Omroep meen Programma. Verzorgd door KRO. en vanaf 7.30: NCRV. 8."" Gramofoonpl. 10.0011.30: Gra 11.3012.00: Halfuurtje voor i en ouden van dagen 12.00—1.30: eert KRO.-kwintet o.l.v. P. Lus wer 1 302.00: Gramofoonpl. l 2.45: Kookpraatje Mej. Lauwers - —4.00: Concert. KRO. Salon-orkest o M. v. 't Woud 4.00—4.15: Gramo! platen 4.15—5.00: Concert. M. Ti ipiano), L. v. Wijngaarden (viool), F d. Bosch (alt), J. Wagemaker (cello) 5.00—5.15: Gramofoonpl. 5.155 Vervolg Solisten-kwartet 5.456; Max. K. Gerisch: „Nu eens naar Zwarte Woud" 6.006.45: Vervolg eert KRO. Salon-orkest 6.45-7 Cursus Engelsch 7.15—7.30: Gra foonpl. 7.30—10.30: Bach's „Matth Passion door de Kon. Chr. Orat. Ver „Excelsior" o. 1. v. B. Diamant. Jong koor o.l.v. P. 't Hart. Begeleiding: dentie-orkest. In de pauze Causerie d Ferd. Kloek 10.30: Vaz Dias 10 11.40: Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35: Mo wijding 11.05: Lezing 12.20: Con G. Hay Dillon (sopraan). J. Coll (bariton) 12.50: Orgelspel door Wright. B. Scott (alt) 150: Gr foonpl. 2.45: itz. voor scholen - Orkestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Lezing 6.35: Berichteni - Concert, Brosa Kwartet 7.20. ue 7.45: Lezing 8.05: Concert. Orkest zang 9.05: Lezing 9-20: Berich 9 35: Berichten 9.40: „The Reso naar een novelle van Joseph Conraa 11.20—12 20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris". 1725 M. -- Gramofoonpl. 12.50: Gramofoonpl. 125: Gramofoonpl. 4.05: Gramofoo 6.50: Gramofoonpl. 8.20. Toon uitzending 9.50: Kamermuziek, i» piano en cello. Langenberg, 473 M. 6-29—'26- mofoonpl. 9.3510.35: Granl?' 11.30: Gramofoonpl. Orkestconcert 4.20520: Orke eert —'7.05—8.10: Concert. Orkest. Ai sandro Valente (zang) 8.20. Orkest en cembalo. Daarna: Her en tot 1120: Orkestconcert. Kalundborg. 1153 M. Orkestconcert 2.204.20: Ork eert en voordracht 6.40—(-zu ocncert. - 7.35—9.50: Bijeenkomst.' spraken - 10.05—11.50: Dansmuaes. Brussel, 508.5 en 338.2 M.: 5.20: Gramofoonpl. 6 05: CMi 7.20. Gramofoonpl. - 8.20: CeUo-rM 8.50: Concert. Orkest 338.2 Orkesteoncert - 7.20 GramoW- 7.50: Gramofoonpl. - 8.20: Orkestconc en zang. Zeesen, 1635 M. 5.40H20 U,,i gen 11.20—12.15: Gramofoonpl - —1.20: Berichten - 1.20-2.20. o» foonpl. - 2.20-3.50: Lezingen- 453: Concert 4.50—7.20' T50: Orkestconcert 9.40 Berlc. daarna Concert ten behoeve loozen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10