UIT DE OMSTREKEN. Burgerlijke Stand. Petronella Wilhelmina, <1. van anders en L. M. Hoogervorst; Pieter- i van Teunis Musch en G. Enslnk. uei de verbreeding van den weg 'm Oosten is een aanvang gemaakt. «rk is opgedragen aan den heer M. vnaar aannemer alhier. RIJNZATERWOUDE. Raadsmutatic. |ti üd van den raad in de vacature S. lïtsüteljn is benoemd verklaard rle heer l Schild.' De kiezerslijst. np kiezerslijst dezer gemeente komen L jus Kamerkiezers, 283 Statenkiezers Li;;'kiesgerechtigden voor den Gemeente- li De bevolking. jl(t voorloopige bevolkingscijfer dezer «reenfe is door B. en W. vastgesteld op [i te «eten 366 mannen en 346 vrouwen. TER-AAR. De a.s. raadsverkiezingen. Lr de R.K. candidatenlijst komen in verklng de volgende personenD. v. [Hwrn, M. Vlsscher, Jao. Valentijn, M. jiVeljden, P. Hoogprvorst, C. de Boer, (at Rijn, M. Mank, Joh. Valentijn, J. tïclder. J. Egberts, H. Markman, mevr. Witerweer, P. Post, Joh. Rekelhof, A. r. d. Hoorn, J. A. Koeleman en O. puis. jj een binnenkort te houden voorstem- K moet worden uitgemaakt de volgorde ie lijst. ZEVENHOVEN. Jaarfeest. Ie Chr. Jongel. Ver. „Zijt Getrouw" vier- dezer dagen haar jaarfeest. Na het uit- igra der jaarverslagen, werd do avond tgebraebt met voordrachten, semenspra- cnz. -Een gehouden collecte voor de zending ie Geref. Kerk bracht f. 25 op. - Te Hilversum is in den ouderdom '9 jaar overleden den heer C. v. d. So Sr., 'oud-koster der Geref. Kerk Iff. - De heer J. Vossepoel tijdelijk onder eet aan de Chr. School aan den Amstel tijdelijk benoemd aan dezelfde school te halzen. AALSMEER. Nieuwe Autobusdienst. r verluidt, bestaan er plannen tot oprichten van een autobnsdienst hen Boskoop, Alphen, Leimuiden, elstaart en Aalsmeer v.v. waartoe een concessie-aanvraag bij Ged. St. Zuid- en Noord-Holland moet inge- ztjn. Arbeidsbemiddeling. |Bj de Arbeidsbemiddeling staan thans minder 86 personen als werkzoeken- ingeschreven. Onze gemeente heeft nimmer zoo'n groot aantal werkloozen H Ongeveer 70 hiervan zijn land- of beiders en grondwerkers, waaruit blijkt, dat de toestand in dit bloemen- tnim niet is zooals de laatste jaren, een voortdurende uitbreiding van aiders in de bedrijven plaats had. Leelijkc val. Efn zoontje van Versteeg, aan den Aals- rderdljk, dat op de o.l. school in het ter school gaat, had gisteren het duk op de speelplaats te vallen, waar de jongen een zijner beenen brak. On- TOuyk werd hij voor eerste hulp naar Ntoiefc gebracht, waarna hij per zie- 2Jto naar zijn ouderlijk huis is ver- Gerrit Noene t. Alhier overleed de heer G. Noene, de we telg uit het .geslacht, dat sinds het, Ji der vorige eeuw en mogelijk ook eerder de touwslagerij binnen deze eente als ambacht beoefende. Enkele t® geleden had de gemeente de schuur oen grond noodig voor verbreeding den hoek DorpsstraatLijnbaan, in .noom overgenomn van Noene. die ®Qsdien mede doordat tegen de touw- neken niet te concurreeren was bedrijf aan kant had gedaan. Met: heer Noene is tevens heengegaan jatste drager van dien naam in deze fente. Zoo is dan met het overlij- den heer Noene weer een stuk ne onzer plaats afgesloten. De heer e bereikte den leeftijd van 77 jaar. De alhier onlangs opgerichte accor- •yreeniging is thans definitief ge- r T o voorzitter werd gekozen de hm ^arff. secretaris de heer H. .flnann en tot penningmeester at; Koster. Auto-botsing. Gistermiddag kwamen te Hoofddorp nabij de Beurs de vrachtauto van den heer E. wonende aan den Aalsmeerdijk en de per sonen-auto van den heer K., wonende aan den Spaarnwouderweg alhier, in volle vaart met elkaar in botsing, vermoedelijk door dat voor beide chauffeurs liet uitzicht door 't sneeuwen belemmerd werd. De bestuur ders kwamen er ongedeerd af, doch de auto's, vooral de vrachtauto, werden zwaar beschadigd en met den kraan wagen van de fa. K. en V. N. naar een garage ge sleept. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. KATWITK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen avond 12 Maart 1931, des namiddags 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling: 1. Vaststellen notulen. 2. Mededeeling van ingekomen stukken, waaronder behoort: a. voorstel tot intrekking van Raadsbe sluit d.d. 10 December 1930 tot verhuur van een woning aan J. Koning. b. voorstel tot het verleenen van resti tutie en vermindering van pacht respectie velijk over de jaren 1930 en 1931 aan een pachter van Gemeente-landerijen. 3. Voorstel tot benoeming van een lid der schattingscommissie der Rijks-inkom sten belasting. 4. Voorstel tot benoeming van tw<*e des kundigen voor herschatting van perceelcn aangeslagen in de straatbelasting. 5. Voorstel tot benoeming van leden Hoofdstembureau. 6. Voorstel tot benoeming van leden Stembureau x. 7. Voorstellen tot- verkoop van grond. 8. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de heffing, en die op de invor dering van de straatbelasting. 9. Voorstel tot aankoop van grond. 10. Voorstel tot vaststelling van het voor schot op de vergoeding krachtens artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920. 11. Voorstel tot verhooging van het toe gestane crediet voor werkverschaffing. 12. Voorstel tot verhooging van het grond- voorschot aan de Katwijksche Bouwvereeni- ging voor den bouw van 61 woningen te Katwijk aan Zee, met ontwerp besluit tot wijziging der gemeente-begrooting 1931. 13. Voorstel tot het onteigenen van gron den in het Zuiderkwartier. 14. Voorstel tot wijziging der geineente- begrooting, dienst 1930. 15. Voorstel tot wijziging van de instructie van den directeur van de Gemeente-be drijven. 16. Voorstel tot het verleenen van dis pensatie van het bepaalde bij art. 22 der Bouwverordening. 17. t Rondvraag. Nieuwe Rijksontvanger. Tot Rijksontvanger der Directe Belas tingen en Accijnzen te Katwijk is benoemd de heer B. van Blanken, thans Rijksontvan ger te Grootegast. De straatbelasting. Een 50 tal aangeslagenen hebben tegen hun aanslag volgens de nieuwe schatting bij liet gemeentebestuur reclames ingebracht. HAARLEMMERMEER. Brand. 'Jen Nieu wemeer dijk in Haarlemmer- .ontstond 's morgens omstreeks 8 uur m een kamer van het huis, be- ^°°r mej. de B., terwijl de be- r afwezig was. Een in deze kamer Inefl lijn, waarop een deken hing gevolg, dat de deken op h, e' viel en vlam vatte. Het vuur sne* 0,11 zich heen, dat 't nood- Wer(i geacht de hulp van de brand- W.nroepen, die er spoedig in- flen brand te blusschen. De buren Riddels ook met emmers water verricht. Verzekering dekt de KATWITK AAN DEN RITN. De werkloosheid. Er heeft zich een commissie gevormd uit „De Hanze", verceniging voor den Handel- drijvenden en Industrieelen Middenstand en de R.K. Volksbond, welke commissie tot taak heeft wat voor de werkeloozen kan worden gedaan. Het idee is uitgegaan van „De Hanze" als een gevolg van een des betreffend voorstel, gedaan in de jaarver gadering. Tot leden dier commissie zijn benoemd voor „de Hanze" de heeren L van Paridon en M. J. Alkemade en voor da R.K. Volksbond de heeren C. v. d. Marei en C. v. d. Lubbe. Nu cle werkeloosheid, al is het in ver minderde mate, blijft voortduren, moet het in het voornemen van B. en W. liggen nog een extra crediet aan den raad aan te vragen ter hostrijding dezer werkeloosheid. Late ijspret. Gisteren werd den gehcelcn dag schaat sen gereden in de zanderij. Tegen den middag werd het ijs zacht. Enkele waag halzen behaalden een nat pak. Het is zeker iets ongewoons, dat tegen dezen tijd van het jaar schaatsen gereden kan worden. Het is te hopen, dat er spoedig ander weer mag intreden. Dan kunnen de werkzaamheden op het veld een aanvang nemen. Naar wij vernemen zal de A.R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" bij de aanstaande Gemeenteraadsverkiezing, even als bij de vorige verkiezing, met een eigen Lijst uitkomen. KATWITK AAN ZEE. Vegadering van dc A.-R. Kiesvereeniging. De AR. Kiesvereeniging vergaderde, onder voorzitterschap van den heer Veltkamp. Een ongekend groot aantal leden woon de deze vergadering bij en staande de vergadering gaven zich nog 5 personen als lid op. Na de opening door den voorzitter was het punt: „Ingekomen Stukken" aan de orde van behandeling. Hieronder was de bekende „Persmotie" Besloten werd adhaesie te betuigen met deze motie. Daarna volgde de vaststelling van de groslijst voor de a.s. Gemeenteraadsver kiezing. Van het raadslid R. Ouwehand was een schrijven ingekomen, dat hl] voor een eventueele eanditatuur niet meer in aanmerking wenschte te komen. De stemming voor de groslijst volgde. De uitslag daarvan zal in een volgende ver gadering worden bekend gemaakt. Voor het tellen van de stemmen en verdere daarmee in verband staande werkzaam heden werden aangewezen de heeren J. de Jong en Van der Meer. Naar de Depu- tatenvergadering werden als stemheb bende afgevaardigden gekozen de heeren D. van Leeuwen en Van Hulzen, terwijl naar de a.s. Statencentrale werden afge vaardigd de heeren A. den Dikken en Ds. Ingwersen. Daarna kreeg de heer N. Parlevliet Jr. het woord voor zijn inleiding over „Werk verruiming." Deze breed opgevatte, goed gedocumenteerde rede werd met groote aandacht aangehoord en gevolgd door een levendige discussie. Een luid applaus gaf duidelijk weer de ingenomenheid met het door den spreker geleverde. Nadat ook in de rondvraag nog enkele punten ter sprake waren gebracht werd de vergadering door Ds. Ingwersen met dankgebed gesloten. Onderscheiding. Bij Kon. besl. van 9 Maart is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau ver bonden eere-medaille in brons, aan den heer D. Blok, wonende .in de Stationstraat alhier, die sinds 59 jaar in dienst is bij de firma de Best als timmerman. LISSE. Bedankt. Ds. G. Salomons te 's Gravenzande heeft bedankt voor het beroep der Chr. Ger. Kerk alhier. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar Smink gehuldigd. Gistermiddag werd in gebouw „Reho- both" de receptie gehouden van het Dia manten Huwelijksfeest van het echtpaar K. Smink, waarover wij reeds uitvoerig berichtten. Te 4 uur hadden de familieleden zich in de zaal van „P.ehoboth" opgesteld en werd het Bruidspaar binnengeleid onder het zingen van .Dat 's Heeren zegen op TJ daal". Nadat de jubilarissen door de fa milieleden waren gelukgewenscht nam het Bruidspaar plaats op de eere-zetels. Toen de familieleden zich aan den feestdisch geschaard hadden, werd een mooie wensch gezongen door een buurmeisje van het Bruidspaar, Jis Statema, op het orgel begeleid door haar broertje Piet Statema. welke daarna op verdienstelijke wijze een feestmarsch speelde. Nadat de thee rondgediend was, trad Ds. M. de Graaf naar voren en hield tot het Bruidspaar een hartelijke, welgemeen de toespraak, waarin hij gewaagde van de vele zegeningen die hun deel geweest zijn. Spr. wenschte het Bruidspaar een rustigen en zonnigen levensavond toe. Nog velen hebben op deze receptie blij ken van belangstelling gegeven en har telijke woorden tot liet Bruidspaar ge richt. Na de receptie ving het Intieme fami liefeest aan. Wij willen gaarne van deze plaats het diamanten Bruidspaar nogmaals onze beste wenschen en een goeden levens avond toewenschen. De installatie van den nieuwen Burgemeester. Baron v. Wijnbergen, onze nieuwe bur gemeester, die, zooals wij reeds melden op Woensdag 18 Maart a.s. in zijn nieuwe functie zal worden geïnstalleerd en dezer dagen op plechtige wijze afscheid namen in een gemeenteraadsvergadering zijner vorige gemeente Waalre, zal dien dag om half twee aan het station te Leiden door de beide wethouders en den gemeente secretaris worden afgehaald. Vervolgens wordt gereden naar het Raadhuis, waar de loco-burgemeester, wethouder Tromp den nieuwen burgemees ter zal toespreken en installeeren. Na een rondrit door de gemeente zal de nieuwe voorzitter een rede uitspreken in „de Witte Zwaan", daar de Raadzaal te klein is, voor welke samenkomst talrijke personen zijn uitgenoodigd. Na afloop vindt een receptie plaats, Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia, d. van P. J. v. d. Zwet en L. v. d. Voort; Cornelia Elisabeth, d. van P. Kortekaas en G. Ver laan. Hendrika Maria, d. van Th. J. Was senaar en J. M. Heerens; Marinus Cornells, z. van P. van Stoin en M. C. v. d. Melj; Maria Gerarda, d. van G. M. Paardekooper en A. W. Wassenaar. Gehuwd: T. Vissor en A. M. Seifert. Gevestigd A. J. M. v. d. Burg, van Purmercnd, Heerewcg 441 a; Th. Bulteel, van Hillegom, Kanaalstraat 252. Vertrokken: Mej. M. W„; Tulen, naar Leiden: J. Rietmulder, naar Doetinchem. Vanaf heden worden in do Chr. Geref. Kerk en de Geref. Gemeente geen weelt- kerkdiensten ineer gehouden. Met ;io46 der Stat. werden verzonden afdruk van de akfe betreffende de N.V. Lissesche Bankvereeniging. Onder de veestapel van den heer L. A. v. d. Zon alhier is mond- en klauw zeer uitgebroken. deren f. 60.192 41. Op 31 Dec. 1930 had de Boerenleenbank van de leden en reke ning-courant te vorderen f. 295.942.77; waar van in 1930 in rekening-courant werd uit betaald f. 627.423.70, terwijl het saldo op dien datum bedroeg f. 256.è05.12. Saldo te vorderen van de Centrale Bank f. 60.192.41. Aandeelen van de Centrale Bank 170. Nog te vorderen rente en provisie van voorschotten f. 3.477.49. Kasgeld f. 29.9'9,45. Aandeel Coöperatieve Grond-kapitaal, ank 100. Het totaal actief op 31 Dec. 1930 bedroeg f. 670.393.16. Het totaal passief op dien zelfden datum bedroeg f. 670.393.16, Over 1930 bedroeg de rente van spaar gelden l pet.; van deposito's in loopende rekening 4 pet. De rente, die van voor schotten, zoowel van gewone voorschotten als van voorschotten in loopende rekening moest worden betaald, bedroeg 5 pet. Het nazien der bceken en bescheiden door den Raad van Toezicht en door het Bestuur vond regelmatig plaats, terwijl door den voorzitter van Raad van Toezicht en Be stuur te zamen, tweemaal een onverwachte kascontrole verricht werd. Bij den kassier werd alles steeds in do beste orde be vonden. Het bestuur vergaderde twintig maal, zoo noodig met den Raad van Toe zicht. In het afgeloopen jaar traden 27 nieuwe leden toe. Op 31 Dec. 1930 bedroeg het aantal leden 322. Uit alles blijkt, dat ook in 1930 de Coöp. Boerenleenbank in groei en bloei toenam. De hepr K. J. Noy, lid van den Raad van Toezicht van de Coöp. Boerenleenbank, wenscht zich niet meer als zoodanig her kiesbaar te stellen, wegens vertrek uit de gemeente; in zijn plaats wordt candidaat gesteld als nummer eén de beer Nic. Mens, alhier. NOORDWITKERHOUT. Finantieel verslag Boerenleenbank. De kassier der Coöperatieve Boerenleen bank, de heer J. J. van Noort, heeft het verslag der bank opgemaakt over 1930. Hieraan ontleenen wij het volgende: In 1930 werd ingelegd f. 618.800.53, te rugbetaald f. 613.302.55. Saldo op 31 Dec. 1930 f. 608.006.55. In 1930 werd verleend aan nieuwe voor set often f. 129.570. Terugbetaalde voorschot ten In 1930 f. 531.258.76 Totaal uitstaande voorschotten op 31 Dec. 1930 de som van f. 280.600.04. Op 31 Dec. 1930 had de Boerenleenbank van de Centrale Bank te Utrecht te vor OEGSTGEEST. Ledenvergadering van de Neutr. Coöp. Boerenleenbank. Bovengenoemde vergadering werd gehou den in hotel „Het Witte Huis". Namens het bestuur en den Raad van Toezicht, riep de voorzitter de opgekomen leden een hartelijk welkom toe en deelde mede dat vele leden door ongesteldheid bericht van verhindering hadden gezonden. Het bestuur van de Bank had bij de oprichting een groote verantwoordelijkheid j op zich genomen en thans mogen wij, na de eerste 5 jaren ons verheugen in 'n goeden gezonden toestand waaruit blijkt dat tie Bank in een groote behoefte voor ziet. Vooral de middenstand ziet deze be langen in, gezien mede de rentestandaard. Op 5 Maart 1930 had de Bank een schuld aan de Centrale Bank van f.26.221.54 en op 5 Maart 1931 had de Centrale Bank aan onze Bank een schuld van f. 49.842.09, het geen een verschil is van f. 76.063.54. Dit is van groote beteekenis! Het groote vertrouwen van de leden heeft daartoe in niet geringe mate medegewerkt waarvoor het bestuur dankbaar is. Voorzichtigheid blijft echter geboden en dat is wel eens oorzaak van teleurstellingen. Ir, het bestuur is in deze eerste periode een kleine wijziging ontstaan en de goede onoerlingc verstandhouding is gebleven. Zich richtende tot de kassier, den heer M. v. d. Heui, dankte de voorzitter hem voor zijn aangename medewerking en ac curatesse, en verklaarde de vergadering voor geopend. De notulen, voorgelezen door den heer v. d. Heul werden onveranderd goedgekeurd. Hierna bracht de kassier een keurig samengesteld jaarverslag uit, dat met ap plaus werd beloond. De gemaakte winst ten bedrage van t. 716.08'/s werd volgens voorstel over gebracht naar de reserve. Veikiezing: Aftredend waren de heeren P. Oudshoorn en Abr. Uittenbogaard, resp. bestuurslid cn lid van den Raad van Toezicht, werden met meerderheid van stemmen herkozen. Beiden namen hun benoeming aan. Een tweetal vragen over de Balans wer den naar genoegen door den voorzitter beantwoord. Twee leden werden van de lijst afgevoerd. Namens het bestuur deelde voorzitter mede, dal voor loopende rekeninghouders de rente is teruggebracht van 5]/3 tot 5jj pet. De spaarbank is ook tot renteverlaging overgegaan. Met nadruk wijst spr. de leden op het overschrijden van het beschikbare crediet dnt èn voor de bank èn voor de leden vele lasten veroorzaakt, ook al is voldoende aanwezig op de spaarbank. Hij vraagt aller medewerking en sluit daarna de vergadering. Namens de Raad van Toezicht bracht de heer v. d. Meene hulde aan den kassier en den voorzitter voor al hun moeite en zorgen. Aanrijding. Gisterenmiddag om ongeveer half vijl had nabij de Postbrug een aanrijding- plaats tusschen een tweetal auto's, nl. een vrachtauto en een personen auto, bestuurd door mevr. M. uit Haarlem. De vrachtauto was te breed beladen met riet. Bij het passeeren der personenauto braken hiervan een tweetal ruiten. Drie der vier dames werden door glasscher ven ernstig gewond en moesten door dr. V. alhier worden verbonden. De perso nenauto werd eenlgszins beschadigd. De vrachtauto is doorgereden en de po litie heeft de zaak in verder onderzoek. Ter hoogte van de Deutzstraat op den Rijksstraatweg had gisterenmiddag om ongeveer half zes een aanrijding plaats. De oorzaak lag in het feit dat de be stuurder van een vrachtauto niet vol doende voor een personenauto uitweek die daardoor tegen een langs den weg staande boom opreed. De auto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd en werd naar de garage van de firma van den Ameele vervoerd ter reparatie, daar de auto materieele schade verkreeg. De bumper werd afgereden en de stuurin richting geraakte defect. Personenauto in de sloot. In den afgeloopen nacht is ter hoogto van de Postbrug een personenauto van den heer T. uit Delft ten gevolge van de gladheid van den weg in de sloot ge reden. De auto liep ernstige materieele schade op en werd door de kraanwagen van do firma van den Ameele uit de sloot ge takeld en naar de garage vervoerd ter reparatie. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. RITNSBURG. De Bloemenhandel. Hel is de laatste dagen iets betér met de prijzen. Eenigen vorst schijnt in den bloemenhandel altijd een gunstige uitwer king te hebben. Al geeft de vorst dan ook eenige moeilijkheid, het wordt betaald. Do prijzen waren voor tulpen per dozijn: Vict. d' Olivierre f. 0.40—0.45. Vuurbaak f0.40O.-'ö. Rose La Reine 1.0.28—0 31. Ru bra Max f. 0.40—0.44. Pelikaan f. 0.40-0 44. Couronne d'or f.0600.64. Crimson Queen f. 0.35—0.38. Gele Prins f. 0.51—0 55. Titiaan f. 0.45-0.50. La Reine f. 0.28—0.30. Ibis f.0.38 —0 39. Prins van Oostenrijk f. 0.30—0.33. Prosperity f. 0.28—0.31. Crain Brillant f. 0.24 —0.28. Witte Valk f. 0.40-0.45. Flamingo f. 0.34 -0.38. Peach Blossom f. 0.40—0 45. Theeroos f. 0.34—0.38. Murillo f. 0.30—0.33. Mr. v. d. Iloeff f. 0.60-0.64. Mac Kinley f. 0.40—0.44. Rose Gris-de-!in f. 0.24—0.28. Red Admiraal f. 0.45—0.70 William Cop land f. 0.400.45. Sanders f. 0.400 45. Bar- tigon f. 0.50—0.55. Le Notre f. 0.60—0.65. Elisabeth f. 0.60—0 70 William Pitt f.0.60 -0.65. Narcissen per 100: Emperor f. 1.10—1 30. Golden Spur f. 1.10—1.30. Victoria f. 1.20—: f. 1.40. Ornatus f. 0.70—0.S0. Sir Watkin f. 1.10—1.20. L. Koster f.0.90—1. Sion f. 1.60 1.80. Lucifer f. 0.90-1. Hyacinthen wit per 100: f. 4—4.20. idem rood en ros f. 3.80—3.90. Hyacinthen wit per bor f. 0.28—0.31. idem rood en blauw f. 0.21-0.27. De omzetcijfers in het vorige overzicht eischen een kleine correctie. Deze waren over Febr. 1931 f. 317.211.93, en over 1930 f. 346.649.98, of 1931 bijna f. 30.000 lager. VEURLEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. C. de Bruyn geb. in 't Veen d. M. G. Hooymans geb. Verhagen z. P. J. H. Jammink geb. van Lint z. C. M. Ruiterman geb. Tetteroo d. Overleden: T. Vieveen m. 84 j. I. C. van Oorschot vr. 74 j. J. W. Koelman m. 20 m. VOORSCHOTEN. Auto in de sloot. Gisteravond is tengevolge van de glad heid van den Leidscheweg een personen auto van het wegdek in een sloot gereden nabij „Beresteyn." De familie, uit Rijswijk afkomstig, is per andere gelegenheid naar huis vertrokken, Er kwamen geen persoenlijke ongelukken voor. WASSENAAR. Regeling van den grondwaterstand. Naar wij vernemen is door het inge nieursbureau voor bouw- en waterbouw kundige werken, dir. ir. S. Netto en J. Smit te 's Gravenhage een plan ont worpen voor regeling van den grond waterstand, door opmaling van water uit den boezem van Rijnland) voor hoogge legen terreinen, gelegen onder deze ge meente van Jhr. H. Loudon en andere groot-grondbezitters. Volgens het ont- werp-plan zullen twee electrische gema len het water oppompen en brengen in de te verruimen Kaswetering, welke wetering de gronden van de «belangheb benden doorsnijdt. Vanuit det Kaswetering wordt het water in de terreinen gevoerd door mid del van slooten en draineeringen. De levering en de opstelling van pom pen en motoren is opgedragen aan de Fa. Gebr. Stork en Co. te Hengelo, de grond- en bouwwerken aan de N.V. Volker Beton te Sliedrecht. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ZENDING. Zeer geachte Redactie, Het ls helaas weer noodig. dat ik Uw hulp moet inroepen tegen het misbruik maken van de woorden „Zending" en ..Zendingsbureau te Oegstgeest". Er wordt weer op verschillende manieren lectuur op straat en langs de huizen ten verkoop aangeboden, die blijkbaar afkomstig is van Adventisten, maar die wordt aangeboden onder de misleidende leuze, dat zij handelt over „De Zending", en dat deze aanbie ding uitgaat van „het Zendingsbureau te Oegstgeest". Het goedgeloovlg publiek gaat daar op in en komt dan later tot de ont dekking, dat men niet kreeg wat men ver wachtte. Alle menschen, die met onzen arbeid in verband staan, moeten zich kunnen legl- timeeren. Wie dat niet kan, aanvaarde men niet als gezonden door het Zendings bureau te Oegstgeest. U beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, blijf ik Hoogachtend, Uw dw. JOH. RAUWS, Zendingsdirector. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7