GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 11 Maart 1931 Tweede Blad No. 21773 EEN LOCOMOBIEL ONTPLOFT. merderij in vlammen opgegaan. Drie licht gewonden. Gistermorgen te ongeveer half acht wroen de bewoners uit de omgeving van j:?tatl°n te Slochteren (Gr.) plotseling ■5 tevigen knal. Bij onderzoek bleek, dat locomobiel van een dorschmachine, ,™e stond bij de boerderij van en in |j® was bij den heer W. Veltman, ver- -«eujk door bevriezing van den mano- ontploft was. Stukken ijzer vlogen oet rond, de locomobiel zelf kwam 10 ■cr verder in de schuur terecht, waar oorschmachinc stond. Er ontstond hï~'en niet lang daarna stond de ge- l?'„. boerderij in vlammeh. De auto- ji "Piit van Slochteren was spoedig 1 doch kon tegen den feilen J™* niets uitrichten. De boerderij rade tot den grond toe af. De inboedel oog door de familie gedeeltelijk wor- r. Jered-Toen het ongeluk gebeurde, raen bij de dorschmachine de drie MmS? Holman. van Timmeren en Doo- r-3ri ,r" dle a"en licht werden ge- u..,' Wester uit Slochteren verleende n -offa êeneoskundige hulp, waarna de tiactk naar hun woning werden ,cn ?emeentepolitie stellen een tie locomobiel behoorde toe ae[1 hew E. Wussing. us in de zuiderzee. wordt gemeld: feu» het °°g reikt, ligt de Zul- "oht gevroren. de ramp van de „noordpool". Het schip niet meer te bergen. De berichtgever te IJmuiden van het „Hbld" verneemt, dat deskundigen nu den toestand van den nabij Fraserburg gestranden stoomtreiler „Noordpool" hebben opgenomen en van oordeel zijn dat het schip niet meer geborgen kan worden. Daarom hebben zij. aan assura deuren voorgesteld het schip te verkoopen in den toestand zooals het nu tegen de potsen ligt. o aanrijding op een onbewaakten overweg. Wielrijder ernstig verwond opgenomen. Op den onbewaakten overweg op den Zwarteweg te Gouda werd gisterenmiddag de 23-jarige wielrijder J. Zwanenberg al daar door een trein in de richting Utrecht gegrepen. Ofschoon deze trein, die juist het sta tion Gouda had verlaten, kwam aanrijden wenschte Z„ alvorens de trein den over weg bereikte, dezen nog te passeeren. Zijn poging mislukte en het rijwiel werd door de locomotief gegrepen. De wielrijder werd van de fiets geslingerd en van den spoor dijk geworpen. Met een gapende wonde aan het hoofd en klagende over inwen dige pijnen, werd hij opgenomen. Dr. Mon- tagne was spoedig ter plaatse en legde het eerste verband. De jongeman bleek boven dien een dijbeenbreuk en inwendige kneu zingen te hebben opgeloopen. Per brancard der E.H.B.O. is hij naar de wijkverpleging overgebracht. Het rijwiel werd niet beschadigd. o man levend verbrand. Vreeseüjk ongeval te Alblasserdam. In den vorigen nacht omstreeks half- drie is door onbekende oorzaak brand uit gebroken te Alblasserdam in de woning van den zestigjarigen kleermaker Slot boom. Men is er niet in geslaagd den man, die te bed lag, uit het brandende perceel te redden. Toen de brandweer het vuur meester was, vond men het totaal verkool de lijk van den bewoner. o door het ijs gezakt. Achtjarig jongetje verdronken. Te Nieuw Vosmeer (N. Br.) zakten twee zoontjes van den heer van de Wetering door het ijs. De vader werd gewaarschuwd en begaf zich onmiddellijk te water. Het gelukte hem spoedig een der jongens te redden. Bij zijn verdere pogingen kwam hij ech ter zelf in levensgevaar te verkeeren en eenmaal kon men hem slechts redden door touwen toe te werpen en onder het ijs vandaan te trekken. Het 8-jarig zoontje Nico kon niet meer worden gered. Het lijkje werd even later opgehaald. Kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. o persdelict. Naar aanleiding van een in „De Maan dagmorgen" van 9 Maart verschenen stuk, waarin ds. R. te Winterswijk beticht wordt van het schrijven van anonieme brieven aan allerlei personen te Amers foort en Hoogland betreffende de stich ting „Zandbergen", heeft ds. R. te Win terswijk een aanklacht bij de justitie in gediend tegen den schrijver van bedoeld artikel. branden. Omtrent den hevigen brand welke in het meubelpakhuis van den heer Govers, aan den Dijkweg te Den Helder heeft ge woed. valt nog te vermelden, dat de schade geraamd wordt op ongeveer drie ton, welke gedeeltelijk door verzekering wordt gedekt. Eenige der inboedels n.l. die in het pak huis waren opgeslagen, waren niet door de eigenaars verzekerd, zoodat dit een schadepost is. De oorzaak van den brand is onbekend. Het pakhuis had een totaal inhoud van 2500 M3. en is verleden jaar gebouwd. Te Termunten (Gr.) is tot den grond toe afgebrand de behuizing waarin café en winkel gevestigd was van den heer H. van der Paard. De oorzaak is onbekend. Alles was verzekerd. Gisternacht brak te Deil (Geld.) brand uit in den korenmolen van G. J. de Heus. De bewoners lagen rustig te slapen en hadden van den brand nog niets gemerkt, toen ze door eenige agenten werden ge wekt. Aan blusschen viel niet te denken, daar door den sterken wind de molen spoedig in lichte laaie stond. Een groote hoeveelheid granen, die evenals de molen laag was verzekerd, verbrandde. Tevens ging 750 mud eierkolen die niet waren verzekerd, verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. o de remmen waren niiet in orde. Ten aanzien van het ongeluk aan het Wolfaartsdijksche veer, waarbij de heer Schippers uit Oostburg het leven verloor, kan nader worden gemeld, dat gebleken is, dat de remmen van den auto niet in orde waren. door neerstortend zand bedolven en gedood. Bij het graafwerk aan het waterleiding kanaal in de duinen onder Zandvoort. is de 34-jarige E„ afkomstig uit Putten (N.B.) onder een neerstortende zandmassa be dolven. Kameraden wilden hem redden, maar werden door een tweede zandlaag, die los liet, eveneens bedolven. Zij werden bewusteloos te voorschijn gehaald. Toen men E. had uitgegraven, was hij reeds overleden. E. was voorman bij dit graaf werk. Hij laat een weduwe met 4 kinderen achter. onder een auto. Tengevolge van de gladheid van den weg heeft gistermiddag te halfvijf te Elden, gem. Eist, een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto van de A.P.C, kwam uit de richting Eist en moest bi] de Rijnbrug remmen. Daardoor gleed de wagen weg en kwam in aanraking met een fietser, die juist wilde afstappen. De beide voorwielen gingen den man. zekeren B. S. uit Hulssen, over het lichaam. Hij werd met ernstige inwendige kwetsuren een café binnengedragen, waar een ge neesheer de eerste hulp verleende. o verdronken. Te Kortgene (Zeeland) is het 9-jarig zoontje van M. in het water geraakt en verdronken. o honderdjarige overleden. Te Midwolde, gemeente Leek, is over leden de 100-jarige Geertje Emp, weduwe Boeke Boekema. Le Jaargang HET NIEUWE STADHUIS VAN HILVERSUM (architect de heer Dudok) nadert zijn voltooiing en zal eerlang gereed zijn. DE POLITIEAGENT OP SCHOOL. In de school der Nieuwe School- rereeniging te Amsterdam werd vanwege de verkeers-politie het ver- «ersexamen afgenomen. Een ongewone verschijning tijdens het theo-* retisch examen in de klasse. De man van het verkeer bekijkt het werk der jeugdige examinandi. ONDANKS DEN SNEEUWSTORM hield de keeper bij de Inter- Academiale Hockeywedstrijden in het Stadion te Amsterdam, welke gisteren gespeeld werden, dapper stand. MAAKTSCHE BUIEN. Het dikke „-.eeuwpal., dat stad en land bedekte, gaf aan de grachten te Amsterdam een pittoresk stemmingsbeeld. De contouren lichtten op in de witte bekleeding van 't sneeuwdek. Zeldzaam mooie plekjes doemen uit het donker op. Rechts: HET ALARM. De brandweer en het alarmsignaal zijn goede vrienden. Op de Jaarbeurs zijn moderne alarmsignalen geëxposeerd en wie zou er meer interesse voor hebben dan de brandweerman, die voor het wel en wee van de geëxposeerde voorraden heeft te zorgen

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5