Ij'aur nam.: 3>/s gr. C. (38 gr. F.). STADSNIEUWS. BINNENLAND. BURG. STAND VAN LEIDEN VfSSOHERU-RFP'fHlTEN. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Itótermlddag 3 uur: 750 Hedenmiddag 3 mir 150. TELEGRAFISCH weerbericht I 'ar waarneming in den morgen van u Maart, meaegedeeld door het Xed. Meteorol. Instituut te De Bildt. stand 770.6 te Akureyri. Ifaa'Ste stand 743.1 te. Wisby. ISruachting tot den avond van 12 Mrt.: IS matige, Noord-Westelijke tot ISife wind. Gedeeltelijk bewolkt. Imbulen Lichte tot matige vorst nachts. Overdag temperatuur om het Éjiont.' Stormwaarschuwingsdienst. loseind hedenmorgen te 7.10 aan alle „(Veest op uw hoede". luchttemperatuur. Imiste temp. —2 gr. C. (28 gr. F.). I. jut voorm.: 2 gr. C. (36 gr. F.). Inmr 'smidd.: 3 gr. C. (37 gr. F.). lOGffATERtijden te katwijk a. z. Voor Donderdag. j stand des voorm. te 8 u. 48 m. Hoolste stand des nam. te 9 u. 34 min. LICHT op voor fietsers e.a. Ilvjisdag 6.26 n.m. tot 5.54 v.m. BRIAND 25 JAAR MINISTER. parijs, 11 Maart (Ned. Tel. Ag.) De aiiche minister van buitenlandsche za- fc Aristide Briand, viert aanstaanden zijn 25-jarig minister-jubileum. fBriand, die thans 69 jaar oud is, was elf 1 minister-president. KONING ALFONS OP REIS. i'onden, 11 Maart (Ned. Tel. Ag.) Ko- Alfons van Spanje zal binnenkort bezoek brengen aan Engeland, ten- ai zijn zieke schoonmoeder te bezoeken. |lo politieke kringen alhier ziet men in 5 aanstaande bezoek des konings een dat de politieke toestand gunsti- kii geworden. 1VEER RUST IN PERU. OT-YORK, 11 Maart (V. D.l. Naar uit i wordt gemeld zou de crisis in Peru ifèiinitief ten einde zijn en de be- i geschillen zijn bijgelegd. De Zuid- ische leider Samanez Scampo is rüiegtuig te Lima gearriveerd en zou b ioorloopig president met de vorming i een nieuw kabinet belast zijn. HONGERSTAKING VAN GEVANGENEN. [yadrid, 11 Maart (Ned. Tel. Ag.) In Mevangems te Huerca zijn talrijke po- fee gevangenen in hongerstaking ge- demonstratie der gevangenen is oofdzakelijk gericht tegen de houding -gevangenis-directie, die aan de gevan gen geen verlof heeft gegeven bezoek te Prangen. DE KOUDE. WIJDEN, 11 Maart (Ned. Tel. Ag.) Ten- •01?e van de koude der laatste dagen i» M Engeland tien personen om het le- gekomen. .F' 'efscheidene deelen van het land w talrijke dorpen geheel ingesneeuwd >an de buitenwereld afgesloten, zoo- i in menig dorp gebrek aan levensmid- »7l?n hnef««4. boerderijen door sneeuwmassa ingestort. ®nchen, 11 Mrt. (V.D.) In de Beier- ™'saue is tengevolge van den )te>rm van den afgeloopen nacht 0e laatste dagen gevallen sneeuw - enorme hoopen opeengejaagd. Bij ieffien h werden de daken van zes boer- u'J? 5°?r een zoo zware sneeuwmassa 2»L dat zij zijn ingestort. ttetuur beweegt zich in de v',van. 10 graden onder nul. Ook te •allenen 'S weer zeer vee' sneeuw Se~ pantserkruiser b. Mrt- 'v-D-> Bij d0 behan- van de marinebegrooting in de Be- i.,j '^dJommissie van den Rijksdag, mens de sociaal-democratische i muül v.erltlaring afgelegd, dat zij zich .monden van stemming bij de be- 5 °ver den eersten termijn voor den i, T1 Pantserkruiser B. De fractie beat ri eauusersruiser es ue iracrie m de door de uitvoering van het kisÖjp?rt°?am guootere financieele tf- za' worden gecompenseerd door dne 7- van den druk op de be- iatji ,J erlangt uitvoering van een btonrrt"li maatregelen, waaromtrent du za' indienen. Wanneer men Hu P jmeiaal-politiek gebied tegemoet i-q j 2') haar houding ten aanzien ie pantserkruiser nogmaals onder zien. DE ELECTRIFICATIE VAN DE STOOAITRAM LEIDEN—HAARLEM Naar wij uit goede bron vernemen, zal met de electrificatie van de N. Z. H. Stoomtramlijn Leiden Sassenhelm Lisse Hillegom spoedig een aanvang worden gemaakt, zoodat waarschijnlijk in 1932 de electrische tram naar Heemstede zal lo.ioen. raadsheer hooge raad. Als raadsheer in den Hoogen Raad is heden geïnstalleerd mr. L. A. Nijpels. die zitting heeft genomen in de derde Ka mer (belastingkamer.) de schaatsenrijder de koning gevallen. Op de ijsbanen onder Ubbergen bij Nij megen gaf gisteravond de oud-kampioen P. J. de Koning, oud-uurrecord houdei schaatsenrijden een demonstratie. Bij een snelle rit raakte hij met een der schaat sen in de touwen om een wak. Hij viel en bleef bewusteloos liggen. In de tent gebracht constateerde een geneesheer een verwonding van den neus. de sneeuw en de spoorwegen. In het algemeen hebben de spoorwegen weinig last van de sneeuw gehad; alleen de treinen uit Groningen en Friesland kwamen ten gevolge van ingesneeuwde wissels met veel vertraging aan. Ook het goederenverkeer was invertra ging. De electrische treinen hadden geen oponthoud. Alleen door het breken van een rijdraad bij Hillegom moesten daar de electrische treinen met neergestreken beu gels langzaam rijden. de toestand in de textielindustrie. De hoofdbesturen van de textielarbei dersorganisaties „St. Lambertus". „De Eendracht" en „Unitas" kwamen gisteren in gecombineerde vergadering bijeen ter bespreking van den toestand in de textiel industrie. Deze bespreking was in hoofdzaak ge wijd aan de rationalisatiemaatregelen, welke van de zijde der werkgevers worden genomen. De besturen der drie arbeiders organisaties waren eenstemmig van oor deel, dat het zeer zeker, zoowel in het be lang is van de industrie als van de arbei ders, indien het mogelijk is op een reëelen grondslag de concurrentie-mogelijkheid der industrie te versterken. Indien de te nemen maatregelen prac- tisch uitvoerbaar zijn en in voldoende mate overleg wordt gepleegd met de ar beiders-organisaties en rekening wordt ge houden met de belangen der arbeiders, kan daartegen geen bezwaar worden gemaakt. Tegenover deze houding der arbeiders organisaties staat echter de afwijzende houding der werkgevers ten opzichte van de reeds jaren gevraagde loonregeling, be taalde vacantiedagen, regeling der rechts positie van de arbeiders, en enkele andere wenschen. Geconstateerd werd, dat, vooral in Twente, de textielfabrikanten rationali satie-maatregelen doorvoeren, zonder daarbij het noodige overleg met de arbei ders-organisaties te plegen. In vele geval len wordt van de arbeiders meer werk ge- eischt. zonder dat dit in het loon tot uit drukking komt; in enkele gevallen hebben de organisaties zelfs actie moeten voeren om loonsverlaging te bestrijden,. Met den meesten nadruk verklaren de besturen der drie arbeiders-organisaties, dat daarmede geen genoegen kan worden genomen. Zij houden met beslistheid vast aan den eisch, dat hetgeen van de arbei ders gevraagd wordt binnen redelijke grenzen moet blijven, en dat voor het meerdere werk een behoorlijke belooning moet worden gegeven. Indien de werkgevers op dezelfde wijze blijven doorgaan, moet dit tot conflicten lelden. Besloten werd deze belangrijke aangelegenheid eerst in eigen kring te be spreken en binnenkort opnieuw bijeen te komen om na te gaan wat in dezen winter dient te geschieden. brand. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is op de 2de verdieping van de Stichtsche Matras- senfabriek v. D. Wijzenbeek a. d. Ganzen markt 24 te Utrecht, een uitslaande brand ontstaan. De vermoedelijke oorzaak is het wegwerpen van een brandende lucifer door een jongen. De verdieping brandde geheel uit, doch de brandweer wist door krachtig optreden verdere uitbreiding te voorko men. De brand ging gepaard met een enorme rook-ontwikkeling. die tot ver in den omtrek zichtbaar was. Bij het in vei ligheid brengen van de voorraden in de benedenverdiepingen, raakte een persoon door den ropk bedwelmd. Hij kon echter tijdig uit het brandende perceel worden gehaald. De vrij aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. DE POSTVLUCHTEN. Het elfde retour-vliegtuig is heden om 5 uur 15 uit Jodpur vertrokken, om 8 uur 45 te Karachi aangekomen, om 9 uur 40 weer vandaar vertrokken en om 13 uur 30 tc Djask gearriveerd. Voor het monteurs-examen van den Nederlandschn Bond van Radiohandela ren zijn o.m. geslaagd de heeren M. Valk, Ter Aar, en W. J. Wakker, Hoofddorp. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMTNTSTRATTE 2 500 (op a lijnend REDACTIE „ut. :*i» 1507 OEGSTGEEST. Vereen. „Gemeentebelang Ocgstgeest". i11 de oude O. L. school aan de Gevers straat heeft gisteravond de propaganda- commissie van Gemeentebelang een bij eenkomst gehouden. De voorzitter dezer commissie, de heer dr. K. Simon Thomas riep bij den aan vang den aanwezigen hartelijk welkom toe, inzonderheid den heer H. G. A. van Swieten, vert, van de N.V. Electriciteits- Maatsch. „Electrostoom" te Rotterdam en het bestuur van Gemeentebelang. Deze avond, zeide spr. is het resultaat van de verleden jaar benoemde propa- ganda-commlssie. Sedert deze instelling mochten wij reeds uitbreiding van het le dental constateeren. Onze commissie was van meening dat een avond als deze, er veel toe zou kun nen bijdragen om „Gemeentebelang" meer bekendheid te geven en meer onder de aandacht van de zich voortdurend uitbrei dende bevolking van Oegstgeest, in het bij zonder met het oog op da a.s. verkiezing van leden voor den gemeenteraad. Zooals bekend, telt de Raad 11 leden, van wie er twee door Gemeentebelang zijn afgevaardigd nl. de heeren Bakker en Varekamp. Dit jaar moeten, met het oog op hot aantal inwoners 13 raadsleden gekozen worden. Op deze verkiezing vraagt Ge meentebelang uw aandacht. Spr. wil op deze zaak thans niet verder ingaah maar alleen zeggen dat Gemeente belang niet aan politiek doet in den ge wonen zin des woords maar, waar wij volgens onze statuten: de belangen van onze gemeente behartigen vrij van kerke- lijken of clerlcalen invloed en los van klassenbelang. houden wij ons wel bezig met gemeente-politiek en daarom met de verkiezing van leden van den gemeente raad. Gemeentebelang is echter niet uitslui tend en niet in de eerste plaats een kies- vereeniging maar beweegt zich ook op an der terrein w.o. de bekende winterbijeen- komsten: de plantenkweekwedstrijden etc. Zoo zal onze vereeniging voortgaan en steeds doen wat haar hand vindt om te doen, in de overtuiging, dat zij daarbij zeker lean zijn van de sympathie van zeer vele inwoners van onze bloeiende ge meente. Na deze rede werd op zeer verdienste lijke wijze een quartet van MdZart uitge voerd door dc heeren F. K. van Asselen, P. M. Heertjes. A. Pel en J. H. Pel. Een wel verdiend applaus viel hun ten deel! Hierna hield de heer van Swieten een voordracht met lantaarnplaten over „De montage van electrische locomotieven voor den St. Gothard-Spoorweg. Deze voordracht betrof alleen het tech nische gedeelte van den locomotief en de daarvoor benoodigde electrische installa ties (centrale en onderstations). Na de pauze werd een filmvoorstelling gegeven waarvan het eerste gedeelte: de opbouw der locomotief en verschillende in dienst gestelde locomotieftypen en het tweede gedeelte een reis langs den St. Gothard-spoorweg met schitterende Zwlt- schersche landschappen. Aan het einde dankte de voorzitter de heer van Swieten voor zijn onderhoudende rede en de vertoonde film. alsmede de heeren van het strijkkwartet voor hun medewerking. De voorzitter van Gemeentebelang, de heer Wichers Rollandet dankte de rvro- paganda-comrrvssie voor het gebodene en rreri'chte haar succes op den ingeslagen weg. WASSENAAR. PROF. SLOTEN 1KER DE BRUINE GAAT HEEN. Opzegging van het contract door kerkeraad. Aan het Hbld. wordt het volgende ge meld: De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Wassenaar heeft aan prof. dr. J. R. Slo- temaker de Bruine, die als hulpprediker aan deze gemeente verbonden is, met in gang van 1 Juli ongevraagd ontslag ge geven. Eenlge jaren geleden deed de voortdurende groei van deze gemeente den wensch ontstaan, dat het aantal voor gangers zou worden uitgebreid; de ge meente werd te groot voor één predikant. Dat was ook het gevoelen van hen. die in het park de Kievit wonen, en die dus de Kievitskerk plegen te bezoeken. Zij brachten dan ook een som gelds bijeen en zochten prof. Slotemaker de Bruine aan om geestelijken arbeid in de ge meente te willen verrichten. Prof. Slote maker verklaarde zich bereid, om de veertien dagen te preeken en huisbezoek te doen. rDe kerkeraad benoemde daarop prof. S. tot hulpprediker. Het werk van dr. Slotemaker werd in de gemeente zeer 'gewaardeerd. De ge meente-avonden. waarop hij bijbellezingen hield, waren steeds zeer druk bezocht, ook door andersdenkenden. Dr. Slotema ker doet ook vee! aan huisbezoek. Predi kant der gemeente is ds. J. Laneman, die tot de jongste Kamerverkiezingen Chr Hist. Kamerlid is geweest, voordien Ned Herv. predikant te Groningen. De kerkeraad is reeds geruimen tijd bezig maatregelen voor te bereiden tot vestiging van een tweede predikantsplaats De machtiging van het class, bestuur van Den Haag voor deze plaats is echter nog steeds niet verleend, ook zijn de gel den voor de tweede predikantsnlaats nog niet bijeen. De kerkeraad heeft nu plot seling het door niemand verwachte be sluit genomen om dr. Slotemaker te ont slaan. door een schriftelijke mededeeling. dat hii met ingang van 1 Juli a.s. het contract met den hulpprediker wenscht te doen afloooen. Iets. dat mede daarom verontwaardiging heeft gewekt omdat prof. S. gedurende zijn verblijf in de gemeente nimmer het plan voor ae vestiging van een tweede predikantsplaals in den weg heeft gestaan. Een groote groep leden uit de gemeente zoowel uit het dorp als park de Kievit heeft nu een vergadering belegd tegen a.s Vrijdagavond in het Gebouw voor Chr belangen om den toestand nader onder cogen te zien. en ev. een beroep te doen op den kerkeraad om het besluit ongedaan te maken. geboren. Jacoba, D. v. A. Piket en M. H. de Haas. Antonie, Z. v. A. v. d. Dop en J. Pikaar. Cornells, Z. v. C. W. Vermeer en M. K. Verschoor. Maria Johanna, D. v. J. Haas en H. C. van Mechelen. Alwin Rijk, Z. v. R. H. van Es en J. M. van Emmerik. Eduard Theodorus Christiaan, Z. v. C. F. E. van Eijken en G. P. M. Koopman. Johan Herman Hendrik, Z. v. J. C. van der Wilk en J. C. v. d. Berg. Hendrik, Z. v. H. Schouten en M. F. van der Steen. Elisabeth, D. v. J. F. Hartman en J. T. M. Aniba. Elisabeth Geertruida, D. v. H. J. P. van der Hart en E. G. van Houten. Johanna Maria, D. v. H. J. P. van der Hart en E. G. van Houten. Jacoba Anna, D. v. J. G. W. Rijnders en P. A. Verhoeven. Maria, D. v. J. H. Sommeling en C. Dreef. Johanna Louisa, D. v. L. Verwoerd en A. C. Grandia. Anna Alida, D. v. C. v. d. Klauw en A. P. Hoogenboom. Theodo rus Jacobus, Z. va J. van Slingerland en W. E. Witteman. Sara Maria, D. v. J. Harland en J. Boekkooi. Joannes Luds. Aloysius, Z. v. J. G. A. Meijs en M. J. Kuijper. Meino. D. v. P. J. v. Duuren en A. van der Linden. Pieternella Theo dora, D. v. A. Nagtegaal en W. C. van Weerlee. Johannes Wilhelmus Maria, Z. v. J. H. M. de Graaf en M. J. C. B. van Wichen. Theodorus Dirk Johannes, Z. v. T. D. Welling en M. F. Spierenburg. Elisabeth Margaretha, D. v. T. Devilee en W. M van Kampen. Johanna, D. v A. J. de Later en J. Monshouwer. Maria Theodora, D. v. F. Dorr en T. H. Wijsman. Bemardus, Z. v. B. A. Kennedie en A. H W Knijnenburg. Adrianus Machiel, Z. v. G. Schouwenaars en H. Wolfsen. Hendrikus, Z. v. J. Bosman en M. E. van Rossenberg. Christina Johanna. D. v. J. P. la Lau en M. E. van Dam. Cornelia Alida Maria. D. v. J. v. Teylingen en M. M. v. d. Heemst. Pieternella, D. v. J. de Vink en P. Dijkhuizen. Elisabeth- Jo hanna. D. v. P. J. Roem en M. Neuteboom. Pieternella. D. v. A. Vermond en J. M. Ligtvoet. Johannes Albertus Jacobus, Z. v. H. A. P. Thijssen en H. C. Wesselman. Nicolaas, Z. v. P Sinteur en J. van der Linden. GEHUWD: H. L. de Haas jm. en J. M. v. Tie] jd. F. de Rooij wedr M. T. v. Bottenburg jd. M. L. Kurpershoek jm. en A. C. Land man jd. G. Meijers jm. en M. W. Leget jd. S. Monteba jm. en P. G. Laterveer jd. S. v. Oosten jm. en J. Blansjaar jd. J. Ruijter jm. en M. C. Freeke jd. N de Vogel jm. en A. S. Overmeer jd. Th. v. Westbroek jm. en M. Springer jd. OVERLEDEN: H. Flippo wede P. Meijers wede 76 j. H. Zïrkzee man 60 j. G. Smittenaar wedr 79 j. N. M. C. v. d. Vlist wede 87 j. H. T. Wijsman man 61 j. J. Ver hoog man 68 j. C. Spruitenburg man 71 j. W. A. Laverman wedr 86 j. A. Kranenburg zn 1 j. G. PrinsVerhoeff vr. 69 j. J. Vlaardingerbroek dr. 3 w. W. v. d. PloegWeerdman wede 73 j. P. Westerveld man 36 j. M. Verver van den Berg wede 72 J. W. Rijnsburger man 58 j. J. Bekooij wede de Boer wede 87 j. E. JansenArbouw, vr. 68 j. T. Nielen geh. met H. J. Vernet vr. 63 j. L. H. J. Philippo dr. 5 mnd. A. de Hen dr. 74 j. P. de Vries zn„ 3 mnd. GEVESTIGD: J. P. M. Balet en fam., Z.W. weg 13 A. Bergauer, dienstbode. Plantsoen 49 G. Brouwer en fam., arts, Oegstgeesteri. 19 L. H. Christiaanse, Oude Vest 107a H. Engemann, kellner, Morschkade 12 N. van der Ent, ambt. Rijksbel., Konin- ginnelaan 74 J. H. Erven, eierenhande- laar. Janvossensteeg 5 H. Hogewoning, dienstbode Rijnsburger weg 129 P. Froesch, dienstbode, N. Rijn 61a E. Ge- bauer, Rijnsb. weg 148 J. C. H. van Gooi dienstbode, Julianastr. 21 A. P. Gort zak, schilder, Mauritsstr. 33 C. M. Huis man, dienstbode, Doelensteeg 3a Karni Merelstraat 1 L. Kluvers en fam., com mies N. S„ Lijsterstraat 17 J. Koen- raads, bakker, Sieboldstr. 38 C. van Kralingen en fam., veldarbeider, Lange- straat 34 A. J. J. Linderhof, agent van politie, Rijndijkstr. 106 M. H. Los, Lijsterstr. 26 M. v. Marsbergen, dienst bode, Hooigracht 24 G. Massaro, gra nietwerker, O. Rijn 126a L. K. Molitor, dienstbode, Joubertstr. 11 B. Montenij Rijnsb. weg 67a J. Mulder en fam., timmerman. Lammermarkt 17a N. A. Muusse en fam.. kapper. Oostdwarsgr. 19b H. Nieboer, fabr.-arb.. Clarensteeg 21 - M. van Nofen, dienstbode. Roodenb. str. 18 W. Obenaus, kunstvormer, Lamme- schansweg 34 M. L. Ouwerkerk, empl. B. P. M„ Oosterstr. 2a H. Pardon, koop man, N. Beestenmarkt 19 M. M. C. van der Ploeg, dienstbode, Haarlemmerstr. 46 F. J. Rauwerda, assuradeur. Hooigracht 110a J. J. F. de Ridder en €am„ boek houder, Lammermarkt 64 J. W. Roe- loffs en farm, houtvester, Fagelstr. 35 Sajem, kindermeid, Fagelstr. 35 H. Scheck. dienstbode, Maredijk 161 H. M. Schiere, Haven 24a E. Schmits, dienst bode, Rapenburg 35 J. Schuchhard en fam.. fabr.-arb., Langegracht 56 N. Sebel, dienstbode. Stationsweg 2 J. M. Somsen, kinderjuffr.. Plantage 12 N. v. Spanje, timmerman. H. Morschweg 92a - M. E Starkenburg, hulp in de huish., St.- Jorisst. 18 C. MansfelderSteenbergen L. Rijndijk 45a K. Szabo, Middelste gracht 63 J. H. van Urk, apoth.-ass., Hoogewoerd 70 J. Th. Vermeulen, Co- betstraat 60 Th. Vermeulen en fam., Cobetstr. 60 E. P. van de Werken, dienstbode, Plantsoen 17 H. J. de Sit terZoetelief Tromp, Sterrenwacht 5. VERTROKKEN: C. C. van Beek, Rotterdam, Heemraad- singel 36 P. TreurBernard, Alphen a. d. R„ Hoofdstr. 80 H. Berns, Dinslaken Dl. J. J. Bleiji, Doetlnchem P. Hors mande Bock, Waarder. Voordijk 117 J. van Broek Den Haag, Spinozastr. 9 Wed. A S. PrinsBunt, Ermelo K. Cig- gaar. Rijnsburg, Oegstgeesterweg 36 J. M. Dam en fam Lisse, Narcissenstr. 32 H M. A. van Dam, Warmond, Rutgersdam B 52 C. Davids Den Haag, P. Bothstr. 22 H. H. Dingemans, N. O. Indië - A. J. M. Doove, Den Haag, G. Doustr. 87 - M. A. Duymaer van Twist. Rotterdam, Bergweg 81 C. van Dijk, Zuid-Schar- woude, A 35 H. M. Endenburg en fam., Katwijk aan Zee, Voorstr. 12 R. Gazan Haarlem, Emmastr 22 P. van Gils en fam., Haarlem, aan boord woonschip J. Gijzenvaart A. J. de Groot, Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 36 C. Gulde- mond, Oegstgeest E. Heil, Alphen aan den Rijn, Huize ter Rijn C. Janzen, Warmond, Huize Ludwina E. Jonker, Dedemsvaart, Julianastr. 252 J. van Kampen en fam.. Den Helder, Hoogstr. 4 J. Kersbergen, Den Haag, Suriname- straat 23 G. Kraan en fam., Zoeter- woude, Vrouwenweg 60 Wed. A. G. Gul- demondKragting, Utrecht, Gritstr. 3 bis J. Krasser, Oegstgeest, Geversstr. 19 M. Krimp, Utrecht, Westerkadé 1 bis M. Kuivenhoven en fam.. Bergen op Zoom, Wouwscheweg 73 L. Lips, Bergen op Zoom, Zuivelstr. 15 G. C. Maarschalk, Breda, Hendrikstr. I H. M. van Stapele Manschot, Gouda, Bleekerssingel 15 A. Moraal en fam., Leiderdorp, Konings straat 15 P. A. Muller, Venlo. Infanterie Kazerne A. den Ouden, Baarn, Groene- veld 6 M. den Ouden, Den Haag, Popu lierstraat 88 M. M. Piantoni, Dordrecht, Doelstr. 30 E. C. Pouweis, Oss, Tulpstr. 4 R. Prins. Katwijk, Voorstraat J. van Schie, Benthuizen, Hoeve de Meter C. B. Selier, Hazerswoude. A. 264 W. C. P. Snoek, Haarlem, W. Pyrmontstr. 54 J. C. van Staveren, Rijnsburg, Smidsteeg 60 W. B Stipdonk, Zandvoort, R. K. Pasto rie A. Stuart en fam.. Den Haag, van Hogendorpstr. 28 E. Tereick, Duisburg- Beeck Dl., Frankenstr. 35 M. M. Velt- man, Schiedam. Middelharnisschestr. 4 Wed. H van SchaikVenne, Voorburg, Heeswijkstr. 78 Wed. A. van Leeuwen- Visser. Dordrecht, Wijnstr. 128 MA H. de Vroom. Zoeterwoude A. van Wolde en fam.. Den Haag, van Hogendorpstraat 16 b C. Worp, Arnhem. Hertogstr, 20 M. Zaof, Waarder 124 J. J. Zindel. Rot terdam. Scheveningsehestraat 8a G. van Zuijlen, Sassenheim, Tylloostr. 38 N A. van Zijp en fam„ Oegstgeest. Gevers straat 19. IJMUIDEN, 11 Maarf. vischprijzen. Tarbot per K.G. f. 1.80—1.30. Griet per kist van 50 K.G. f. 70—38. Tongen per K.G. f. 3.05—2. Grootë Schol per kist van 50 K.G. f. 27-20. Middelschol f.34—25. ZetschoJ f.50 -29. Kleine Schol f.33—8,50. Bot f.5—2.80. Schar f. 173.20. Tongschar f.46—41. Roggen per 20 stuks f.28—18. Vlee- ten per stuk f. 4.50—2.60. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 10—6.50. Groote S helvisch f. 47 -32. M.ddel Schel- v.sch f.36—30. Kleinmiddel Schelvisch f.27 —22. Kleine Schelvisch f. 23—5.70. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.34—17.50. Gullen per kist van 50 K.G. f. 19—7.50. Lengen per stuk f. 2.50—0.55. Heilbot per K.G. f. 1.75—1. Wijting per kist van 50 K.G. f. 7.50 2.80. Koolvisch per stuk f.2—0.19. Makreel per kist van 50 K.G. f. 15. Aangekomen 20 Stoomtrawlers: IJM. 7 met f.4481. 1JM. 58 met f.2663. IJM. 196 met f.3306. IJM. 73 met f.3518. IJM. 2 met f.3734. IJM. 26 met f.3700. IJM. 261 met f.800. IJM. 176 met f.1794. IJM. 104 met f.1054. IJM. 19 met f.2400. IJM. 80 met f.1200. IJM. 139 met f.1080; IJM. 147 met f.2300. IJM. 115 met f.2197. IJM. 1*2 met f.1380. IJM. 32 met f.1460. IJM. 29 met f.1098. IJM. 191 met f.1400. IJM. 15 met f.2700. IJM. 40 met f.1500. de beugers: VL 86 met f.1012. VL 103 met f.1201. VL 197 met f.1585. 2 loggers: SCH. 250 met f.465. SCH. 19 met f.970. 2 Engelsche haringdrifters: IJH 711 met f.2129. LT 492 met f.1982. AMSTERDAM, 11 Mrt. Vaste stemming. Ford willig. Industrieele fondsen. Suiker waarden, Philips en Tabakken lager. Olie- waarden prijshoudend. Scheepvaarten en Mijnwaarden verwaarloosd. Amerik. fond sen verdeeld. Young leening vast. De markt had een vast voorkomen, met zeer geringe afmetingen. De Fordaandee- len werden in een groote hoek verhan deld en behaalden een koerswinst van ongeveer 40 »/o. De oorzaak van deze stij ging, sproot voort uit het bericht dat over 1931 een dlv. van 2 zal worden uit gekeerd. Zonder twijfel beïnvloedde de koersbeweging der Fords de geheele In- dustne-afdeeling, tenminste Philips-aan- deelcn werden zonder aanwijsbaren oor zaak hooger afgedaan. A.K.U.'s waren eer der iets lager. Accoustiek onveranderd. De Oliemarkt was stil en slechts zeer weinig veranderd. Tabakken hadden een zeer stil verloop, hetgeen niet verhinderde, dat de Sumatrasoorten lager werden geno teerd. Rubberaandeelen waren volkomen op den achtergrond en waren weinig gewij zigd. Suikerwaarden waren kalm, doch liepen wat op. Mijnwaarden en Scheep- vaartaandeelen hadden een veronacht zaamd aanzien. Amerikaansche fondsen waren verdeeld. In United States Leader ging weer het noodige om, waarbij de no teering hooger kwam. WISSELKOERSEN. Engeland 12.117/8, Dultschiand 59.40 1/2, Frankrijk 9.76 1/4, Belgie 34.76, Zwitser land 48. 50, Oostenrijk 35.07 1/2, Denemar ken 66.70, Zweden 66.75, Noorwegen 66.80, New-York 2.49 7/16. AMSTERDAM, 11 Maart. Veemarkt. 255 vette kalveren le k\v. 90—1. 2e kw. 82 88 per K G. levend gewicht 3e kw. 70—80. 90 nuchtere kalveren 7—13 per stuk. 650 varkens: vleeschvarkens wegende 90—110 K.G. 51—52 per K.G. slachtgcwichtr zware varkens 50—51, vette varkens 47—49. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 7 wagons geslachte runderen uit Dene marken. KÜUPÈKERK, 11 Maart Eierenveiling „Koudekerk R indijk*'. Aanvoer 807J stuks. Kipeieren f. 4.40-6.0Ó. eendeieren f. 4.10 4.70. Boter f. 0.75—0.80 per pond. Kaas f. 0.41 —0.45 per pond. WOl.RlJi N, 11 Maart Kaasmarkt Aan voer 28 partijen kaas. Mei rijksmerk 1ste kw. f.39-42.50. 2e kw. f. 36-38. Handel matig. 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3