RAADSELS. OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. raadsels voor allen om uit te kiezen de grooteren i, de kleineren 3. I. Ingezonden door Abram Crama. Ud is zwart, hol vliegt, het heet! vier «ten, vier vleugels. Ra, ra, wat is dat? II. Ingezonden door Willv Mulder Waarom loopt een kuiper om een kuip? III. Ingezonden door Rika Klapwijk. Waarom wordl de haard van een man injd wal later grijs dan het hoofdhaar? IV. Ingezonden door Krans v. d. Nat. Welk spreekwoord staal hier: I sla dnievre rich nibenn taag, Inik koin el grocv raam sdeels el taal. V. Ingezonden door Annie Boute. 01 ik grool ben of klein. 9teeds ben ik tin vuel lang. Wie ben ik? VI ingezonden door Lena Geenjaar. ik spin mij zelf een zijden graf tin leg mijn eigen leven af. Dan neem ik uil dat graf de vlucht En vlieg snel vroolijk door de lucht. VII. Ingezonden dooi Tonia de Jager Een badplaats in Belgie en een ver- lijfplaats voor kippen maken samen iets, Lit vele kinderen graag doen oni dan kr een pleziertje te kunnen hebben ol 'ren een pleziertje te kunnen doen. VI11-' Ingezonden door Jannie en Frans de Water. 11 ik met K begin, dan vindt men mij df keuken, als ik met T begin kom ik t hel oog, als ik mei G begin ben ik een mtlig gewa9 OPLOSSINGEN der raadsels uit het vorige nummer. 1 ken kraai. Het was een stoul hondje, hel zwom kcli. Als je ham zegt, gaat de mond dicht, i )e spek zegt, gaal de mond open. 1 Een ei. 0 Wesp, bij, lor, mot, mier. 0 Koos, kous, kies, kaas. I. Dood. 8 Marconist. o OPLOSSING VAN DEN REBUS nit 't vorige nummer. Hein gaf een halven stuiver aan den trt*!draaier. q Ui) schreef zelfs niet zijn ganzeveer Verhalen en gedichten A'Is hij die voorlas, zag hij steeds Weer lachende gezichten. Na al zijn werk ging Groenrok eens Op reis, naar 'n mooien vijver. Zijn knecht, de trouwe Jan Kwaak Kwaak, Pakt' al zijn goed vol ijver' Ook schilderde vriend Groenrok graag De grappigste lafreelen Of 't leek op di natuur? Och, jal 't Kon wel een beelje schelen! Meneer, zei hij, hel is al laat: 't Is waarlijk al bij achten! Wat denk je, dat toen Groenrok zei? Dan moet de trein maai wachten! - Ja, ja hij was een deftig heerl Dal liet heusch niets te wenschen! Alleen 't was in zijn eigen oog. En niet in dal der menschen. Vriend Groenrok, 'n deftig Kikkerheer, Kon reek'nen. schrijven, lezen. Ik zou ook /ei hij lel kens weer, Geen domoor willen wezen! Zoo was zijn nieuwste schilderij: Schels uit het Kikkerleven. Hel riet langs 'l kantje van de sloot Slond wel wal erg te beven! Will allen het begin der correspondentie lezen, daar dal anIwoord is op vele dezelf de vragen en verbalen, en dan behoef ik niet steeds hetzelfde te herhalen. Zeer velen schrijven mij nu al: maar Tante, de volgende week kan u dan wel raad/seis en correspondentie geven, want u werkt toch altijd den heelen Dinsdag voor ons en u kunt toch Dinsdags 10 Maarl niet den heelen dag aan ons schrij ven? Neen dat zou ook minder aangenaam zijn Maar ik heb al zóó'n bedacht: raad sels krijgen jullie in ieder geval, hoor! En ik zal verzoeken dal hel pakket Maandags morgens direct na 9 uur per expresse wordl verzonden, dan werk ik Maandags zooveel ik kan. ik zal heusch wel alles lezen wal mijn raadseljeugd mij schrijft, ik zal de raadsels nakijken, de namen vermelden en dan een stuk corresponden tie, een brief aan allen te zamen, is dat goed? Ziezoo, dit is dus al antwoord op een vraag, die in vele brieven voorkwam Dan verder lk dacht Zaterdagmiddag heel veel aan mijn raadseljeugd, die daar in grooten getale naar de Stadsgehoorzaal gingen. Wal zou ik daar graag met jullie zijn geweest lk vind heel hartelijk dat zóóvele kinderen mij nog weer bedankten, omdat ik gezorgd heb dat zij naar die film konden gaan. Dat zóóvelen nu genoten hebben, is mij een belooning geweest, dat ik er toen zoo heel veel extra werk door had. Er is veel en aardig gewerkt met de linkerhand. Tel maar eens door hoevelen. grooteren en kleineren, bij elkaar. En of er erg gekrabbel hij was, dat vond ik niets erg, dan kon ik duidelijk zien dal het met de linkerhand was gedaan Er waren een paar (namen noem ik niet) die zóó netjes hadden geschreven dat ik er aan twijfel of het met de linkerhand is gebeurd. De 8 gelukkigen, wel gefeliciteerd met hun prijs. Schrijft mij maar als je het mooie boek hebt gehaald de volgende week. Abram Crama, er zal toch natuurlijk wel iemand zijn, die den prijs voor jou wil gaan halen, nu jij dat onmogelijk zelf kunt gaan doen. Voor velen der 8 gelukkigen is het de eerste prijs, maar niet voor allen, is het wel? Ziezoo nu nog vele aparte antwoorden, maar er waren ook veel kinderen, die er geen brief bijdeden om mij geen extra werk te bezorgen met de prijsraadsels. Joop van Wijk. vond je het Zaterdag zoo'n preltigen middag? Gerrit Koolhaas, ik kon zien dat je echt je best had gedaan om met de linkerhand te schrijven. Annie v. Woudenberg, wel, wel, deed je hand pijn van de inspanning? Karei West, heel flink hoor, dal je het vers ook nog eens in drukletters had ge schreven. Ru van Dijk, wel gefeliciteerd met den lOen Maart, ja grappig hè, dat wij tegelijk jarig zijn, daardoor kunnen we hel beiden goed onthouden van elkaar. Coba v. d. Plas, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, dal trof prettig, dal het net op Zondag was. Je schreef: Tante zet uw lorgnet maar op. Ja ik zet altijd een lorgnet op om te lezen, ook al is het niet met de linkerhand geschreven. Neellje Haasnoot, natuurlijk waren 2 versjes van 10 reges net even goed. Rietje en Floor hadden toch wel op een apart papiertje kunnen schrijven, met de lin kerhand en dan geen brief er bij. Dat raad sel is heel onduidelijk van die soldaten, dat kan ik heusch zoo niet plaatsen Zijn je beenen weer beter? Willy Rutgers, hoe kwam je aan dat grappige versje, waar stond dat in? Willy Mulder, van harte beterschap, ik hoop dat de koorts spoedig zal verdwijnen en de keel genezen. Maartje v. d. Marei, ik ben heel blij voor je, dat je de tram niet miste en dus net nog vroeg genoeg binnen was, vóórdat de film begon en dat je de film zoo mooi vond. Gelukkig dat er nog een meisje te gelijk met jou kwam, die kwam ook van buiten de stad. Henk v. d. Woerdt, ben jij links en werd het je altijd verboden, als je iets links deed? Ja dat begrijp ik wel, maar dit wa9 niet verboden, dit was maar voor de aar digheid, afe prijsraadsel.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 15