URKER SCHOKKER BIT SCHEVENINGEN GESTRAND. Verkleumde bemanning juist bijtijds gered. In een dee! van onze oplaag hebben wij gisteren nog kunnen melden dat gistermid dag de Urker schokker. No. 53, ongeveer 1 K M. ten Zuiden van het Afvoer- of ver- yerschingskanaal bij Scbevcningen was ge strand. De drie leden der bemanning zijn met moeite gered. De „Avondpost" geeft thans nog eenige nadere bijzonderheden. Wij ontleenen hier aan het volgende: Naar de schipper van het gestrande scheepje, tijdens zijn overbrenging naar do havenaan den schipper van de reddingboot mededeelde, is de schokker legen de Zuider- pier van de haven gebotst, en daarbij dus danig lek geslagen, dat het scheepje weldra begon te zinken. Van pompen was geen sprake meer, zoo dat hij besloot zijn vaartuig op het strand te zetten. Daarbij slootte de schokker echter op den kop van een golfbreker, waardoor het roer verspeeld werd, waardoor de opvarenden aan 'het spel van wind en golven waren overgeleverd Na eenige uiterst benauwde oogenblikken sloeg het zinkende scheepje opnieuw op den kop van den breker en bleef daar vastzitten, waarbij het tot aan de verschansing onder water kwam 1e leggen. Door den Noord wester en door de branding kwam de vloed snel opzetten, zoodat men weldra lot het middel in 't water stond. Toen door den zwaren golfslag het scheepje bovendien naar stuurboord kanlelde, werd de toestand kri tiek en was de bemanning genoodzaakt in het want te klimmen. De reddingsboot, aldus schipper Kramer van de U. K. 53, kwam nog net op tijd, want wij hadden gedrieën het geen kwartier meer kunnen volhouden. Zoo verkleumd waren we van de kou. De golven sloegen reeds over de visschers heen en vooral één van de twee knezhts kreeg daarbij veel water binnen. Het vaar tuig waar alleen de mast nog van Ie zien is, moet als verloren worden beschouwd. 'n het huisje van den monteur der red dingsboot Andries Kamp, werden de door weekte schipbreukelingen aanstond opgeno men, in dekens gewikkeld en van een lieele kop koffie voorzien. De reddingsboot „De Zecmanshoop" is 7 minuien nadat het bericht van de stranding binnen was gekomen, reeds uitgevaren, en was bemand met den tweeden schipper Harteveld, den havenbediende Mos, den vletterman Olto Klaassen en den monteur Andries Kamp, Laatstgenoemde vertelde ons nog, dat de boot door de zware branding genoodzaakt was eerst oen goed eind zee in Ie varen, eer men op hel in nood verkecrende schip kon afstevenen. Toen men echter door de kijkers waar nam, dat de bemanning reeds in hel want Oiing, en dus iedere minuut, ja zelfs elke seconde, kostbaar was, beeft men het gevaar van de branding getrotseerd en is de schip per recht op de U.K. 53 afgevaren. Tweemaal slootte do reddingsboot even eens op den golfbreker. Een derde maal raakte de schroef even een tros van hot in nood verhoerende schip. Men heeft, toon een anker uitgeworpen en zich naar het scheepje laten afzakken. De eerste maal kon een der in nood verkeerende mensclien een uithan gend touw grijpen en binnen hoord worden gehaald. De tweede maal botste de boot met groole kracht tegen liet gestrande vaartuig, waarbij schipper Kramer eveneens kans zag een gedekte van de tuigage te grijpen en op de reddingboot te klimmen. De derde op varende echter was zoo verkleumd van de koude, dat hij geen kans zag zelf over te springen. Mos en Olto Klaassen zijn toen met gevaar voor eigen leven buiten boord gaan 'hangen, waarop men de „Zecmans hoop" zóó dicht de U.K. 53 liet naderen, dat men den verkleumden man, die circa 50 jaar oud is, kon grijpen en van 't vaartuig aftrekken. AUTOBUSRAMP TE BLERICK. De chauffeur W., die bij bet ongeval op een overweg Ie Blerick Zaterdag j.l. eenigs- zins gewond werd, heeft naar de „N. Ven- losche Crt." meldt, Dinsdag het ziekenhuis te Venlo kunnen verlaten In den toestand der andere patiënten is geen verandering ten kwade gekomen. Gisteren hebben we uit de „Nieuwe Von- losche Courant" de mededeeling overgeno men dat de man van de baanwachleres te Blerick vroeger reeds overplaatsing had aangevraagd, wijl de bediening van de wachtpost voor de vrouw to zwaar word geacht. Wij hebben aldus het „U. D.", geïnfor meerd of dit juist was en vernamen van de zijde der Spoorwegen, dat inderdaad deze overplaatsing van het betrokken wacli ters gezin was aangevraagd; die aanvrage ge schiedde zoowat anderhalf jaar geleden, toen de vrouw een baby verwachtte en zich tijdelijk minder goed gevoelde. In verband met deze omstandigheid is de vrouw toen huiten dienst gesteld, vóór haar bevalling en ook na haar bevalling, welk verlof eeni ge maanden heeft geduurd. Toen de vrouw van de bevalling geheel was hersteld, is zij weder gewoon in dienst gekomen en heeft zij haar functie van baanwachteres her vat. Na dien tijd het toen geboren kind is al ruim een jaar oud is nooit meer om overplaatsing van het gezin gevraaga. De reden daartoe was vervallen en men heeft van het gezin dan ook noodt meer vernomen dat het naar elders verlangde te verhuizen. De betrokken overweg bij Blerick is vol strekt geen drukke post. Bovendien moet men wel in het oog houden, dat wanneer een trein gepasseerd is en de bediening der sluilboomen 5 a 6 minuten heeft gevor derd een zéér lichte bezigheid ondertus- schen vaak anderhalf uur en soms Iwee uur verloopen. waarin de overweg niet be diend behoeft te worden. Al dezen tijd is de baan-wachleres volkomen in haar gezin. In welk gezin met kinderen is de moeder wel niel eens even afwezig? En dan is een baan-wachferes in de onmiddellijke nabij heid der woning met vrijwel constant toe zicht op het gebeuren binnenshuis, een zeer gunstige omstandigheid dus voor haar. Het werk dat zij als wachleres aan deze overweg verricht, is geenszins vermoeiend neerlaten en ophalen van eenvoudige sluitboomen Er wordl hier en daar geroepen: geen wachteressen meer die moeder zijn! De leus is prachtig, vooral voor degenen die zonder nadenken gaarne direct mooie woorden na zeggen. Als men alle baan-wachteressen moest gaan ontslaan op grond van haar moederschap, dan zouden vooral in Lim burg en Brabant héél waf ontslagen moeten vallen en talloos vele spoorweg-gezinnen zeer in hun verdiensten worden beknot. Dan zou men in al deze open-komende plaatsen beambten moeten aanstellen, voor wie de bediening van een overweg lang geen volle dagtaak kan opleveren. En voor de veiligheid zou die maatregel zeker niet geboden zijn. want verzuimen door vrouwelijk wachters-personeel begaan zijn uitermate zeldzaam. „O, mammie, vindt U hem niel knap, hij denkt dat hij in de tram aan de lus hangt." (London Opinion). BUITENLANDSCH GEMENGD, EEN TREILER GEZONKEN. De treiler Norburg van de reederjj Ebe- ling te Bremerhafen had ten Zuiden van IJsland een defect aan de machines ge kregen. De treiler Venus uit Wesermünde nam de Norburg op sleeptouw om haar naar de dichtsbij zijnde haven te brengen. Onder weg is de Norburg echter gezonken. De geheele bemanning is door de Venus aan boord genomen. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Te Bromberg zjjn in de woning van een slager vier dienstmeisjes gevonden, die door kolendamp waren bedwelmd. Gisteravond hadden zij voordat zjj naar bed gingen een kachel aangemaakt. Een van de meisjes is overleden, de anderen vorkeeren in levens gevaar. o EEN GEVAARLITK GEVANGENE De beruchte inbreker, Lewandowski die die tot een langdurige gevangenisstraf ver oordeeld werd zou gisteren te Bremen op nieuw door den rechter van instructie ge hoord worden. In liet rechtsgebouw rukte hg zich echter plotseling los en sloeg met een puntig voor werp op den wachtmeester die hem be waakte, los. Twee burgers, die hem trachtten tegen te hcuden, werden eveneens gewond. Tenslotte slaagde een andere wachtmeester er in, den gevangene te binden. De ernstig gewonde politieman werd in het ziekenhuis opgenomen. ENGELSCH SCHIP IN DEN STORM GESTRAND. Gisternacht is gedurende een hevigen storm het 3700 ton metende stoomschip Hallmoor, van de Moor Line, nabij Sunder land op een rots geloopcn. De reddingboot van Sunderland voer ter assistentie uit en er werd levens gebruik gemaakt van een vuurpijl-installatie De bemanning van de Hallmoor zag kan? de afgeschoten lijn aan boord te krijgen en was tegen den morgen veilig aan land gebracht, mei uitzondering van den kapitein, den eersten- en tweeden- officier cn drie machinisten me', zes matro zen, die aan boord zijn gebleven, omdat men hoopt het schip bij springtij weer vlot te krijgen. Tot de eersten, die aan land werd gehaald behoorde de vrouw van den kapi tein. Hel schip was op weg van Duinkerken naar Tyne. ZWAAR WEER BOVEN ITALIË Uit alle deelen van Italië worden hevige onweders gemeld. In het Noorden des lands woeden zware sneeuwstormen en in het Zuiden hevige regenbuien. Het San Marco- plein te Venetië staat tengevolge van den hoogen stand van het zeewater 20 c.M. blank. Uit Milaan en omgeving wordt zware sneeuwval gemeld, waardoor veel onge vallen hebben plaatsgehad. De straatweg PannaSpezzia is op verscheidene plaatsen len gevolge van sneeuwversluivingen ver sperd. In de haven van Livorno heeft de storm tal van scheepsbotsingen veroorzaakt. Boven Rome en Napels hebben zich zware onweders ontlast en Napels is op enkele plaatsen overstroomd. In het bergland van Belluno zijn ver scheidene lawines losgebroken. Het spoor wegverkeer BellunoCalazo is verbroken. Een lawine heeft de hoogspanningsleiding verbroken, zoodat Belluno gedeeltelijk zon der licht is. VREEMDE SCHIETPARTIT. Het is te Roentgenthal bij Berlijn tot een hevige schietpartij gekomen, vaarbj een schildersbaas gedood en 2 postambtenaren ernstig gewond werden. De 3 hadden een begrafenis bijgewoond en een lokaal bezocht. Toen zij dit wilden verlaten, vielen er plotseling verscheiden schoten, die door een venster gelost werden en waardoor de schilder gedood en de 2 anderen gewond werden. Men tast nog in het duister omtrent den dader of de daders en het motief. ARRESTATIE van een BELGISCH JUWELIER TE BERLIJN. De recherche te Berlijn heeft den juwe lier Henri Mandelbaum uit Antwerpen in de voorstad Steglitz aangehouden. Mandel baum was na het faillissement van zijn vader (welk faillissement een passief van 600.000 franken aanwijst) gevlucht. Men vermoedt, dat hij voor het faillissement een deel der juweelen naar Luxemburg heeft gebracht. Hij zal aan de Belgische justitie worden uitgeleverd. SPIONNAGE IN HET TSJECHO- SLOWAAKSCHE LEGER. In verband met de twee spionnage-za- ken tegen de Tsjecho-SIowaaksche weer macht zijn nog twee lieden in hechtenis genomen cn wel een Duitscher te Lobositz en diens vriend te Vsjenory bij Praag. Bei den hadden de opdracht communistische propaganda in het leger te maken, hoofd zakelijk in Noord-Bohemen, met het doel oen communistische organisatie te vor men. die van Duilschland uit zou worden geleid Zij hebben een groot aantal ge schenken onder Tsjechische dienstplichtigen verdeeld en beschikten over tot dusver nog onbekende geldbronnen. 'N KONING ONDER ZIJN VOLK De wijze, waarop koning Karei van Roe menië zijn aangekondigd voornemen om met de bevolking in direct contact te tre den, heeft verwezenlijkt, beeft sensatie ver wekt. Vergezeld van een particulier secre taris verscheen hij. nadat hij alle audiën ties voorloopig voor 11 dagen had afgezegd, onverwacht in de vroege morgenuren op bet hoofdbureau van politie, waar hij met een aantal ambtenaren sprak, aete-slukken doorlas en opheldering vroeg over ver traagde afdoening van een aantal kwesties. Daarop begaf de Koning zich naar het bc- laslingbureau, waar hij eveneens bijzondere toelichtingen vroeg om vervolgens nog de hoofdmarkt te bezoeken, waar hij zich in teresseerde voor de prijzen der levensmid delen en zijn rondgang te besluiten met een bezoek aan bel bakkorskwartier HAARLEMMERMEER. ü- Door de gladheid. De 19-jarige D. P. had op den Hoofdweg met zijn rijwiel doordat het achterwiel tengevolge van de gladheid van den weg slipte het ongeluk onderstboven te slaan. De jongeling, die niet bij machte was om overeind te komen en een vrij ernslige been kneuzing had bekomen, werd door den chauffeur van een passeerende auto opge nomen en bij een dokter gebracht, De door de IJsclub „Hoofddorp" aan de genie gevraagde vergunning tol hol maken van een nieuwe ijsbaan langs den geniedijk en bij den Kruisweg aldaar, is thans ver leend. o HILLEGOM. Zang in de Herv. Kerk. Door de Chr. Gemengde Zangver. „Zingt den Heer" is gisterenavond een uilvoerjng gegeven in de N. II. Kerk alhier met welwil lende medewerking van mejuffrouw I, Slik ker (piano) uit Heemstede. Ds. Mulder, eere-voorzitter opende de bijeenkomst met gebed en een toespraak. Hij betreurde de niet groote opkomst, en ver- lelde dat er na de herdenking van het 23- jarig bestaan,'n inzinking is gekomen. Door de griep is hot koor gehandicapt- De ee'rste vier liederen van het programma en het eerste orgelstuk voorgedragen door den heer S. P. Visser, waren gewijd aan de herinne ring van den overleden voorzitter den heer N- C Veldhuis. De twee liederen, waarmee in liel atgeloopen jaar op het concours te Oegstgeest den tweeden prijs is behaald J(erstkloklonen" en ..Dit is do dag" zijn ook gezongen. Voor deze nummers was zeer veel aan dacht; zij werden uitstekend gezongen. Het laatste lied van het koor was een Cantate van G Hamm, waarna de heer Visser de directeur nog een mooi nummer aan het orgel ten gehoore bracht en het dankgebed uitgesproken werd door den heer I. C. Baas. KATWIJK AAN DEN RITN. Vereen, voor Gerei. Schoolonderwijs. Gisteravond hield de Vereeniging voor Gercf. Schoolonderwijs in de zaal der Ger. Kerk haar jaarvergadering. De voorzitter, ds. H. Meijering, opende de I bijeenkomst op de onder ons gebruikelijke wijze. Hierna srpak hij een kort welkomst- i en openingswoord. i De secretaris, de heer A. Wassenaar, las de notulen en hel jaarverslag, welke onver anderd weiden vastgesteld. De penningmeester, de heer J. v. d. Perk, gat een overzicht van den toestand van de financiën der Vereeniging, alsook van de exploitatierekening der Gemeente De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn veelomvaltenden arbeid. Hierna'verkreeg het hoofd der school, do heer W. van Veen, het woord om mede- deelingen omtrent den loop vaD het onder wijs te doen. Het aantal leerlingen is voor uitgaande. Het gemiddelde aantal over J930 bedroeg 105. Voorts is er ook reden tot veel dankbaarheid. Geroemd werd de verhouding lus9ch?n personeel, bestuur en ouders. Een hoogte punt in het atgeloopen schooljaar was de jaarlijksche kijkdag en ouderavond. Aan de beurt van aftreden waren de be stuursleden A. Wassenaar en P. Ravens- bergen, welke niet herkiesbaar waren. Ge kozen werden de heeren P. Slingerland en C. Zwaan, die beiden hun benoeming aan namen. Aan de aftredende bestuursleden wera een woord van dank gebracht, voor wat zij voor de school hebben gedaan. Ten slotte kwam het punt schoolarts aan de orde. De voorzitter lichlle dit punt aller eerst uitvoerig toe. Hierop ontwikkelde zich een uitgebreide en geanimeerde be spreking en werden vele vragen gesleld. Ook de instructie van den schoolarts werd besproken. Het bestuur zal, gehoord de be spreking, een nader onderzoek instellen omtrent de vrijheid van de ouders Na rondvraag werd de vergadering door den lieer W. van Veen met dankgebed ge sloten. KATWIJK AAN ZEE. Teraardebestelling van wijlen den heer D. Vooys. Gisterenmiddag werd onder veel belang stelling, vooral van 'hen met wip de over ledene uit den aard van zijn werkkring in betrekking stond, bet stoffelijk overschot van den heer D Vooys ter aarde besteld. De gemeente was vertegenwoordigd door den gemeentesecretaris, den heer D. C. O. Boekhoven: ook waren aanwezig leden van verschillende bondsbesluren. Nadat de kist in de groeve was neergela tentrad Ds. Kalkman naar voren om enkele woorden te spreken. Spr. zei, dat 'hier neergelaten werd bet slof van een man, die in de volle kracht van het leven is heengegaan. In sleehls enkele dagen is dil leven afgebroken Wie had kunnen denken, dat hij nu reeds bij de dooden zou zijn? Als wij op zijn leven terugzien, was dat in overeenstemming met de tragische steer van thans. Een vrouw en i kinderen heeft hij grafwaarts gebracht, hij 'lieett een wereld van weedom en smart ge kend. En nu hij dacht, dat een betere tijd zou aanbreken, is dat leven afgebroken en staan bier de nagelaten betrekkingen met rouw on smart in T 'hart. Spr. beaiëndigde zijn ernstig woord met er op te wijzen dat w-e allen hier reeds een 'heimwee moeten hebben naar het leven daar Boven. [R tweede spreker was de heer Stronk, een vriend uil Amsterdam. Deze wees erop, dat het leven van den overledene vól tegen slagen is geweesl. Dit had een stempel ge drukt op zijn persoonlijkheid en lelkens wist 'hij hel hoofd weer omhoog te heffen. Ht, had hem leeren kennen als een kundig en vertrouwbaar man. De laatste spreker, de lieer Jonger!, zeide vele jaren met den gestorvene in Amsterdam te hebben samengewerkt. Hij was volkomen berekend voor zijn taak en stond steeds voor anderen klaar om te helpen, wanneer luj ook maar eenigszins kon! Hij ruste in vrede! De lieer Jonkert dankte ook naméns de familie voor de betoonde belangstelling. LISSE. DE NIEUWE BURGEMEESTER. Nog eenige bijzonderheden. In vervolge op ons bericht van gisteren vernemen wij nog, dat de nieuwe burge meester, dr. S. F. A. C. M. van Wijnbergen, te Katwijk het Gymnasium der Tesuïeten heeft atgeloopen. Hij gevoelde zich tot de philosophic aangetrokken. Aan deze facul- tei'l studeerde hij dan odk aan de Grego- manstfhc Universiteit te Rome, waar hij in 1926 tot doctor in de u ijsbegeerte promo veerde. Vanaf Augustus 1926 lot 27 Januari 1928 is de -burgemeester vervolgens werkzaam geweest aan dc secretarie te Utrecht. Ilct nieuwe raadthuis te WaaJre, waarover wij gis-leren berichtten, kwam in Mei 193(1 lot stand volgens plannen van den Bossclicn architect H. W. Valk. Op het gebied van natuurschoon heeft de burgemeester nog medegewerkt aan de re - taura'tie van de oude Kerk, die uit dc 101e eeuw dateert. De burgemeester heeft in het onder invloed van Eindhoven zich snel ont wikkelende Waalre, de handen vol werk gehad. Hij was o.o. nog voorzitter van het. waterleidingscomité voor de omgeving van Eindhoven, terwijl hij tevens als actief Md optreedt van de- afd, Brabant van de Ver eeniging van Xcd Gemeenten Dr. Sweder Ferd.nand Anlonius Canisius Maria baron van Wijnbergen werd te Eind hoven geb. 16 Dec 1897, waar zijn vader liet Tweede Kamerlid mr A. baron van Wijnbergen toentertijd ambtenaar 'bij het O. M. lè Eindhoven was. Jong.ver. „Zacharia". Voor de J.V. „Zacharia" alhier trad in het Kerkgeb. der Geref. op ds. ,T. Vreugden- hil van Bruinisse met h.et onderwerp „Het vrije gebonden en het gebondene vrij" Spr. hield zijn rede naar aanleiding van Hand. 28 30 en 31 Met nadruk wees spi op het onverhinderd zijn van het Koninkrijk Gods. lis verhindering kwam met de zondeval in hel Paradijs en is op elk terrein des levens te vinden. Het Koninkrijk Gods toch is steeds onverhinderd. Wie als Paulus van dat Koninkrijk onderdaan mag zijn is waarlijk onverhinderd een Kind van God. De wereld- ling echter, hoewel niet in lichamelijke banden, mag het onverhinderd zijn niet ge nieten, hij is verhinderd in alles Met stille aandacht word sprekers rede gevolgd. NOORDWITKERHo^ Aanbesteding. Bij dc gehouden aanbestede, bouwen van tien woningen ej j gen met winkel op een tertei^ Nieuwe Duinstraat alhier, vootl de ILK. WoningbouwvereenianTÏ nius van Padua is als volgt mVii Kort en van der Wiel, le Rij-V* Wijk voor i. 4058-f; Gebr. vat alhier voor f. -f0380; C. J. Oids-" iem voor f. 39975; N.V. Menton t,i voor f.39895; H. I. Assendelft voor f.39860. De gunning is aangehouden De personen-auto van b- gesticht, welke geheel rechts va. stil slond. werd aangereden de,., seerende auto. Proces-verbaal maakt. OEGSTGEEST. Aanrijding. Aan den Haagsdhe-Straabti „Rhijnihof" had een aanrijding schen een tweepersoons-Buict-a^, firma W. te Leiden en een Chevn van B. te Sc'heveningen. Beide den zwaar beschadigd. Persoonlik, lukken hadden niet plaats. Dow Kranenburg werd de Chevrolet kraanwagen weggesleept. Ten nadeele van F, F. alhar zoo goed als nieuw Juncker-njti vreemd, dat hij voor caJé CeaSj neergezet. De veldwachter J. J. Vos j steld als onbezoldigd rijksveldnjA Door een vrachtauto. beU4 bollenkisten, werd in de Dorpsta gaslantaarn omgereden, waaide»: i er uil stroomde. De politie onder» zaak. SASSENHEIM. Goed atgeloopen. Een vrachtauto, dio de Kerïh kwam, werd door een tram aanga* danig beschadiêd. Dank zijn de opin en het krachtig remmen van den werd een ernstig ongeluk voorkei Vrijz. Kiesver. „GemeentebeliS| In het Hotel „Het Bruine Paait gaderde de Vrjjz. Kiesvereeniging ,8 tebelang". De iinancieele toestand van ging, die zich uitsluitend bezig hot de gemeenteraadsverkiezingen, bi* gunstig te zijn. Tot secretaris werd gekozen J. Overvoorde. De candidatenlrjst voor de a.s. ga raadsverkiezing werd voorloopig a en luidt als volgt: 1. Joh. Speelma 2. H. Gerrits. 3. Joh. Kaptejn. Daunijs. 5. J. van Duiker. Hierna volgde een geanimeerde king over verschillende gemeentel gal de heer Speelman een over» hetgeen in de afgeloopen 4 gemeente tot stand gekomen is. Na verloting van een aantal fraait werd de vergadering gesloten. Zanguitvoering „De Lolsten) Gisteravond gaf de Herv. Zangrj, Lofstem" haar 7de uitvoering in 4 Kerk onder leiding van haar directe heer Jac. Smïltenaar urt Wassens De eerc-voorzitter der vereeniginl na gemeenschappelijk psalmgezang inleidend 'woord waarin hij de rai de beteekenis van het geestelijk zette en de aanwezigen welkom w.o. de voorzitter van den Ring Uil Omstreken van den Bond van Chr. vereenigingen in Nederland. Het was te betreuren dat niel ffl luisteraars aanwezig waren, dar reeds het mooie en rijk gevarira gramma een grootere opkomst w.unlj De avond werd ingezet met hel Beethoven-lied „De heem'len w waarvan de mooie en gevoelvolle ring direct het beste deed verwacht! het verdere programma. Ook no. 4 Programma Jezus' Dood en Opstandiü Harwood, gat het aandachtige te genieten. En verder deed het koor voortreffelijke wijze kennis maken keur van liederen, waarvan de insti zeker niet altijd even gemakkelijk geweest en waarvan de uitvoering van een degelijke en volhardende vot ding, waarvoor niet in het minst I* komt aan den directeur der vereenig Jammer is het dat ook deze vena te kampen heeft met het euvel van dere zangvereenigingen: een tekort m ren-Ieden, waardoor van hen vaas inspanning wordt gevraagd en vaam nadeelige gt-volgen zich ook nu deze uitvoering deden gevoelen, voering van ,.In 't Woud" van E- Weissenborn was eenige on onzuiverheid merkbaar. Dit bla' tot dit nummer van het progm perkt en heeft aan liet geheel geen gedaan. Verder vermelden wii ,,n! de taP hrevea cl i Kt- van het vereenigingslie' den voorzitter der 'Ver Kwaasteniet en door den mreclenr Smittenaar op muziek gezel - De avond werd opgeluisterd orgel-soli uitgevoerd door den Aangeenbrug, die zich daarbij a! kwaam organist deed kennen. Verg. „Dierenbescherming v.' fel De afd. Sassenhcim der X j ging tot Bescherming van PfcF-Ja hotel „Ilct Bruine Paard dering. De opkomst der leden ■-

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6