AGENDA. BINNENLAND. BUITENLAND. CORRESPP^FNTIE. HEDEN: Concordia- Alg verg. tegen de Rijkswet winkelsluiting. 8uur nam. Leger des Heil9, Hooigracht. Padvinders- demonstratie. 8 uur nam. Stadszaal: Gymnasliekuilvoering „D.O.S." 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Toonkunst trio, 8 uur nam. Stadszaal: Paedagogisch concert, kwart voor acht. Volkshuis: Bijeenkomst Ver. tot Bev. der Bel. van S H, 8 uur nam. Vrijdag. Oude Rijn lOi: Alg. verg. v. aandeelhou ders N.V. Eerste Leidsclie Hulpbank, i uur namiddag. Klein-auditorium: Leidsclie Ver. voor Wetensdi Voordrachten. Prof. Simon Frank over Dostojewsky. 8 uur nam. Plantsooen 71: Ledenverg. Ver. „Tot Steun" atd Leidon. 2 1/2 uur nam. Rehoboth (Rapenburg 10): Prot Chr. Rcclasseeringsver. 8 uur nam. Schouwburg: Lilleris Sacrum. ,/Nora". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Toonhuns'llrio. 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal) Voorganger ds. Zandt, uit Delft, halfacht nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 lot en met Zondag 22 Pbr. a.s waargenomen door de apotheken: G. II. Blanken. Hoogewoerd 171 telefoon 602 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon 106. WIJZIGING BEGROOTING P. T. T. Aandrang tot tariefsverlagingen. Verschenen is het verslag der Tweede Kamer over het ontwerp tot wijziging der begrooting P.T.T. voor 1929. Eenige leden merkten op, dal uit dit wets ontwerp weer blijkt, dal elk jaar de begroo ting van dit Staatsbedrijf, wat de baten be treft, veel te laag wordt geraamd. Nu weer blijken de baten ongeveer 1 millioen mee Ie vallen. In verband daarmede vroegen zij, of de minister daarin geen aanleiding kan vinden, de tariefsverlagingen krachtiger door Ie voeren. DE NED. HANDELSBALANS. Invoer in lannari met i. 11 millioen, nitvoer mei f. 1 millioen gestegen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt mede, dal de waarde (zonder goud en zilver) van den invoer hoeft bedragen in Jan. 1931: f.179 (v m. f.165, v. j. f. 220) millioen; de waarde van den uitvoer in Jan. f. 118 (v. m. f. 117, v. j. f. 152) millioen. Het percentage van de invoerwaarde, ge dekt door de uitvoerwaarde, bedroog in Dcc. 1930: 71.1 pCt. en in Jan. 1931: 65.7 pCt. DE VRIJE MIDDAG IN HET SLAGERSBEDRIJF. Wordt een bepaalde dag vastgesteld? Vertegenwoordigers van de Moderne, R.-K. en Christelijke bonden in liet Slagers- bedrijf hadden een uitvoerig onderhoud met den heer Zaalberg, directeur-generaal van den Arbeid, over de toepassing van de Arbeidswet in het slagersbedrijf. Aan de hand van tal van gegevens loon den de vertegenwoordigers van de vakbon den aan, dat het naaT hun meening met de naleving der Arbeidswet in hel algemeen droevig gesteld is, cn dat in het bijzonder voor wat den vrijen middag betreft, het nemen van maatregelen geen uitstel gedoogt. In tal van plaatsen is het toch zoo, dat zelden of nooit een vrije middag gegeven wordt, terwijl door het feit, dat men de ge zellen op den middag, voor den vrijen mid dag bestemd, een klanlenwijk laat rijden dan wel op de slachtplaats laat werken, de controle zeer bemoeilijkt wordt. Op grond van al deze omstandigheden drongen de besturen er bij den directeur- generaal van den Arbeid op aan, dat hij de districtshoofden zal instrueeren, vooral met betrokking tot den vrijen middag, ge bruik te maken van de wettelijke bevoegd heid. om plaatselijk voor het geheele bedrijf een dag te bepalen, waarop de vrije middag aan de gezellen verstrekt moet worden. De heer Zaalberg, overtuigd van de juist heid der klachten, was met de besturen van oordeel, dat het bepalen yan een dag waarop de vrij© middag verstrekt zal moe ten worden, de beste maatregel is om op doeltreffender wijze tot betere verhoudingen te komen. Hij verklaarde zich dan ook bereid, in de door de besturen gewenschte richting zijn medewerking te vcrleenen. De gezellenbonden zullen thans, na over leg, gezamenlijk die maatregelen treffen, welke tot een bevredigende oplossing zullen kunnen leiden. NIEUWE HAVEN TE VLISSINGEN. Men meldt, dat de Koningin voornemens is Vrijdag 17 April a.s. de nieuwe haven werken te Vlissingen officieel te openen aldus het „Hbld.". DE NOOD DER BINNENSCHIPPERS. Gisting te Rotterdam. Onder de ongeorganiseerde binnenschip pers, die zeker wel zwaar door de slechte tijdsomstandigheden getroffen worden, gist het. Op de schippersbeurs te Rotterdam komt eiken dag weer, als te drie uur, half- vier blijkt, dat er weer geen zaken te doen zijn geweest, geen vrachten aan te nemen, de algemeene ontevredenheid tot uiting. En men verwijt elkaar, te hooge provisies aan de runners van de bevrachters af te staan, waardoor d© vrachten, naar men zegt, in hel geheel niet meer loonend zijn. Er vormen zich groote groepen, waarin druk gepoliti seerd wordt, soms vrij heftig. Uit vrees, dat de debatten lot onregel matigheden zouden leiden, hadden Dinsdag de beursbeambten poliliehulp gevraagd. Deze werd verstrekt in den vorm van eenige agenten te voet en een paar bereden agen ten. Optreden van de politie is evenwel niet noodig geweest. Een bezwaar is, dat de schippejs op cco- nomischen grondslag zoo goed als ongeor ganiseerd zijn. Er wordt thans, zooals dat telkens in tijden van malaise gebeur! is, getracht een organisatie in liet leven te roepen Men had blijkens een strooibiljet den heer Ilarkema te Groningen, dèn voor zitter van den Nalionalen Sehippershond, die vrijwel alleen in het Noorden des lands zijn leden heeft onder d© schippers met schepen, kleiner dan 100 ton, bereid ge vonden, gisteravond voor de schippers (o Rotterdam te komen spreken over- verbete ring van het lol der schippers, doch wegens ongesteldheid van den spreker is deze ver gadering niet doorgegaan. In Rotterdam liggen thans ten minste 500 schippers op vracht te wachten en als er een. na weken wachten, een vracht krijgt, kan het gebeuren, dal hij in acht dagen ruim zeventien gulden daaraan verdient. .-o BRITSCH INDIE EN NEDERLANDSCH-INDIE RECLAME. Ren vergelijking in het voordeel van het Nederlandsche gezag. In de Daily Telegraph vergelijkt Richard Sheepshanks (door de redactie bij de lezers ingeleid als een goed kenner van de toe standen in Britsch-Indië en Nederlandsch- Indië) de Engelsche en de Nederlandsche inethoders tegenover Oostersche volken. Shetphanks zegt dat in Indië de vier groote vijanden van do inlandsche maatschappij de malaria, de landheer, de geldschieter en de rechtbank zijn. Tegen alle deze wordt de Indonesiër beschermd. In Britsch-Indië is de sterfte tengevolge van afwendbare ziekten schrikbarend. In Indonesië worden afwendbare ziekten door 6en bewonderenswaardig stelsel van hygiëne bestreden. Bij gevolg is het sterftecijfer in Britsch-Indië 32. maar op Java en Madoera 20 en de bevolking in dezelfde evenredig heid gezonder. De schrijver zet is bewonderende woorden uileen hoe in Indonesië de landerijen ver deeld zjjn, hoe de economische positie van den Javaan en den koeli is, hoe de inlander tegen geldschieters beschermd wordt. Hij toont aan dat het lot van den Indone- sischen landbouwer zoodanig is dat zijn Erilsch-Indische broeder hem kan benijden. De Indonesiër heeft dit aan een goed be- sluurstelsel te danken. Deze uitkomsten zijn, volgens den schrij ver, in de eerste plaats bereikt, omdat de Nederlanders er zich van ontbonden hebben Europcesche kwakzalversmiddelen op poli tiek en onderwijsgebied in Oostersche kelen te gieten, in de tweede plaats omdat de Nederlanders alle mogelflke partij van de dorpsorganisatie hebben getrokken, welke de Engelschen hebben laten vervallen. A. B. KLEEREKOFER. De hoer A. B. Kleerekoper, die het laatste halfjaar in de verpleging „Villa Elisabeth" te Scheveningen vertoefde, is weer in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam in Pavil joen 2 opgenomen, waar hij zich wedc-rom onder behandeling van prol Brouwer zal stellen, aldus lezen wij in Het Volk, NEDERL. FABRIKATENHUIS TE UTRECHT GEOPEND. Gistermiddag is in tegenwoordigheid o.a. van den Utrechlschen burgemeester bet Nederlandsch Fabrikateahuis aan den Catharijnesinge! te Utrecht officieel geopend. De voorzitter, de heer J. Bom, heeft bij die gelegenheid een toespraak gehouden. Hij uitte zijn vreugde over de aanwezigheid van verschillende induslrieelen en gaf als zijn meening te kennen dat zoolang hel leger van verbruikers zijn kennis omtrent pro ducten van eigen en vreemden bodem niet vergroot er van voorkeur of voorliefde voor de in Nederland vervaardigde goederen geen sprake zal kunnen zijn. Alle wetenschappen worden gedoceerd maar de kennis van de Nederlandsche producten blijft vrijwel be perkt tot een enkeling. Reeds lang geleden rijpten de plannen lot deze stichting en de benarde tijden hielpen ze slechts sneller voltooien. Het geheele jaar door zal in dit eerste Ned. Fabnkatcnhuis gratis toegang en voorlichting worden verleend. Spr zette het doel van het Nederlandsch Fabrikatenhuis uiteen en bracht o.a hulde en dank aan den kunstenaar H Pieck die zijn talenten ge heel belangloos in dienst van de stichting stelde als ontwerper van het behagelijk interieur, ingericht in het gebouw aan den Catharijjiesingel 56, Utrecht. Dc opening gold niet alleen een nieuwe instelling maar tevens reeds een tentoonstel ling van verschillende goederen. Deze werden na de toespraak van den heer Born door de belangstellenden in oogenschouw genomen. Blanke T an d e n door regelmatige verzorging met pastol. de zuivere tandpasta- Wrijft eens wat pastol tusschen Uw vingers- dan kunt U consta- teeren, dat scherpe of grofkorrelige deelen er niet in voorkomen. Pastol isdaarom de ideale pasta, zi) zal zelfs het teerste tandvleesch niet beschadigen Pastol wascht de tanden schoon, maakt ze parelblank en houdt den mond gezond. Probeert Pastol en ziet hoe blank Uw tanden worden. Doo« 20 ct. Dubbele doos 35 ct. Tube 35 ct. Dubbele tube 60 ct. 'OLDOOT 3 9735 ONTSLAG AAN TECHNICI. Men meldt van de zijde van den Neder landsclien Bond van Technici te Amsterdam De Directie van Werkspoor te Amster dam heeft zich wegens gebrek aan orders genoodzaakt gezien, per I Maart a.s. aan circa 30 technici ontslag aan te zeggen. Onder de ontslagenen bevinden zich enkele beambten met meer dan 20, en meerdete met 10—20 jaren dienstverband. Door de afdeelingsbesturen van de vak organisaties van technici is naar aanleiding hiervan een vergadering gehouden en be sloten zich met de directie in verbinding te stellen, teneinde te trachten voor de betrok kenen een wachtgeldregeling te verkrijgen, evc-nlueel een billijke tegemoetkoming, ver- baad houdende met het aantal dienstjaren aan Werkspoor doorgebracht. NEDERLANDSCHE STUCADOORSPATROONSBOND In een te Utrecht gehouden vergadering van den Nederlandschen Slucadoorsbond is met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: De vergadering van den Nederlandschen Slucadoorspalroonsbond, enz., van oordeel, dit hel lid zijn van eerr gezellenorganisatie en een combinatie van stucadoors, die work aannemen van aannemers of bouwers, in strijd is met art. 5 tweede lid van het lan delijk collectief contract, draagt bet bonds- besluur op, van de gezellenorganisalies te eisclien, deze leden van hun ledenlijst af te voeren. o VERSPREIDE BERICHTEN. Aan den Minister van Justitie is door het bestuur van de Ncd. R.-K. Ver. van Handelsreizigers en Handelsagenten „Si. Chrisloffel" namens de twee duizend leden van die vereeniging een adres gezonden, waarin zijn Exc. hulde wordl gebracht voor de toezegging wettelijke maatregelen- te ontwerpen ter voorkoming van godslaster lijke uiüngen, die men dagelijks moei aan- hooren, of lezen, zoowel in treinen als in geschriften --- De Gemeenteraad van Amsterdam heeft tot onderwijzer aan de van Boelze- UerSchooJ benoemd den heer Fcdde Schurer, vroeger aan de Bijzondere School te Lem mer, mei wicn zich aldaar zooals be kend is een kwestie heeft voorgedaan betreffende zijn inzichten inzake het mili tairisme UIT NEP. OOST-INDIE. MOORDAANSLAGEN IN DE GEVANGENIS. SOERABAJA, 18 Februari (Anela). Giste ren en vandaag geschiedden in de gevan genis alhier drie moordaanslagen bij de eerste, welke gistermorgen plaats vond ver wondde een Madoerees een Boegineeschen voorman met een stuk bandijzer levensge vaarlijk De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in minnenijd. De tweede moordaanslag, welke heden morgen geschiedde cn waarbij tijdens de uildeeling van messen in de zadelmakerij een Boeginees een Madoerees plotseling doodstak vond zijn oorzaak in een ruzie op dc slafipzaal Fen derde moordaanslag ge beurde eveneens hedenmorgen, toen een wild geworden Madoerees die gewapend was met een stuk hout. bij het passeeren van een smederij op een 'I-tal Boegineezon toesprong, doch deze aanval werd tijdig verijdeld. De directeur van de gevangenis deelde mede. dat tegen den Pokasatijd wel meer geprikkeldheid en verbitterdheid on der de gevangenen is te bespeuren p. v. te L. Over interne clubaange legenheden kunnen door ons geen inge zonden stukken worden opgenomen. Mevr. B—M. Alleen volledig onder- teekende stukken kunnen door ons in deze kwestie worden geplaatst. DE ALGEMEENE TOESTAND. Laatste tioet van den Spaanschen koning. In Spanje is een monarchistisch kabinet gevormd door rechts en liberalen, want de kleurloozen sympathiseeren toch met deze richtingen. Zal dit kabinet in staat zijn de crisis op te lossen? We zullen eerst moeten afwachten, hoe de overige partijen hier tegenover staan, met name die van Sanchez Gucrra, Alvarez en Cambo. Of zij in de ge geven omstandigheden echter tot medewer king bereid zullen zijn, staat nog te bezien. Zoo niet, dan heeft koning Alfonso door deze poging zijn troon te handhaven zijn alge meene positie nog verzwakt en bij' wijze van spreken zijn laatste troef uitgespeeld. OUITSCHLAND. Onderzoek naar de werkloosheid. De oud-minister Braun heelt voor de Va- dio een rede gehouden over de werkzaam heden van de commissie van onderzoek in zake het werkloosheidsvraagstuk, die on langs is ingesteld. Spr. wees er op, dat er thans 5 millioen werkloozen zijn. Hun naaste vei-wanten medegerekend, zijn er dus ongeveer 10 mil lioen menschen, die door de thans heer- schcnde werkloosheid getroffen worden, d 1/6 deel van de totale bevolking Van de arbeiders in de industneele bedrijven is op het oogenblilc 1/3 deel werkloos, terwijl 1/6 met verkorten werktijd arbeidt. Slechts de helft van alle vakarbeiders heeft nor maal werk. Van de 5 millioen werkloozen worden er meer dan vier millioen volwaar dige werkkrachten dus meer dan een vierde deel van alle werknemers op al lerlei manieren ondersteund. Dit is een noodtoestand, die in de geschiedenis zijn weerga niet kent. De Bijksregeering heelt nu een hieuwe poging gedaan om de oorzaken der werk loosheid op te sporen. Zij heeft een com missie ingesteld, die geheel onafhankelijk cn onbevooroordeeld, zal onderzoeken ot aan de hand van de wetgeving iets gedaan zal kunnen worden om redding te brengen. Tevens zal dc commissie alle voorstellen, die van alle kanten ontvangen worden, on derzoeken en schillen. De commissie zal de openbare meening geregeld op de hoogte houden van haar verrichtingen. Echter vestigt zij er de aandacht op, dat ook haar taak bepaalde grenzen zijn gesteld. Zoo kan het uiteraard niet haar taak zijn het pro bleem der werkloosheid in zijn geheel te onderzoeken en een allesomvattende op lossing aan de band te doen. Het werk der commissie kristalliseert zich rondom twee vraagstukken: lo. Hoe kan op grooter schaal dan voor heen aanvullende werkgelegenheid worden geschapen en langs welken weg kan deze verkregen worden? 2o. Is het noodzakelijk de drie vormen, waarin de werkloozenhulp thans bestaat (werkloosheidsverzekering, crisissleun en openbare voorzorg) meer dan tot dusverie met elkaar in overeenstemming te brengen en ze elk voor zich en in verhouding tot elkaar, in hooger mate bij het veranderd risico der werkloosheid aan te passen? De commissie hoopt, niettegenstaande de vele moeilijkheden, die haar wachten, tot positieve voorstellen te geraken. o FRANKRIJK. Steun aan slachtoffers van rampen. - De linancieele schandalen. De Fransche Kamer heeft een wetsont werp goedgekeurd, volgens hetwelk een cre- diet van 300 millioen zal worden verleend, om de personen te steunen, die in 1930 het slachtoffer werden van openbare rampen. Uit het rapport der deskundigen, door den rechter van instructie belast met het onder zoek naar de zaak Holfre, een door Oustric gecontroleerde maatschappij, blijkt, dat er aan derden minstens een schade van -12 mil lioen francs is berokkend. OOSTENRIJK. Vechtpartij in den Nationalen Raad. In de Nationale Raad is het gisteren tijdens di> begrootingsdebatten tot een vecht partij gekomen tusschen de socialisten en de afgevaardigden van het Heimatsblock. Bij het hoofdstuk Handel had de afgevaar digde Wallisch hel woqrd gekregen. Hij is van Hongaarsclie afkomsl en behoorde in de communistische periode lot een Hon- gaarsche organisatie. In Juni 1927 vertoefde hij te Brtlck aan de Mur, waar hij de prole tarische dictatuur uitriep. Hierop werden tijdens het debat toespellingen gemaakt door de leden van het Heimatblock, die Wallisch niet aan hel woord wilden laten komen. Er ontstond een vinnige woordenwisseling, die tenslotte vlak voor Mini9tersbank in hand tastelijkheden ontaardde. De Heimatsblock- atgevaardigde Hainzl en de socialist Hart man gingen elkaar te lijf en een nogal cor pulente afgevaardigde van de Chr. Socialis ten wierp zich tusschen de vechtenden. De strijd bleef echter onverminderd voortwoe den en men moest alle inktpotten verwij deren om erger te voorkomen. Ook de minister HeinI, die als eenig Minister in de bank zat. borg in allerijl zijn inktpot op.... De President had bij het begin van de kloppartij de zaal verlaten, zoodat de zitting onderbroken was. Tenslotte schoolde voor de Ministerbank een vechtend kluwen afge vaardigden samen, die elkaar met vuisten bewerkten Eerst na tien minuten slaagden leden van de middenpartijen erin de vech tenden te scheiden. Verscheiden hunner hadden buiten en schi'ammen opgetoopen en een was aan de hand gekwetst. Eindelijk was de orde hersteld en toen Wallisch opnieuw het woord wilde voeren, verlieten de leden van het Heimatsblock onder het geroep van „De Sovjet is geopend", de zaal. ENGELAND. Regeeringsnederlaag in het Hor De besprekingen oei - Scheuring in AnihaKj) Het Hoogerhuis heeft met ia J_ stemmen liet wetsontwerp ventr,51 den sehoolplichligen leeftijd veiW een der voornaamste maatree]'"1 het regeeringsprogram. Deze verwerping zal eohter i ringscrisis veroorzaken. De verwerping beteCkent een «y, jaariijksche besparing van een i' pond. Tijdens het debat leemde Beux- liberale lejder, het beginsel vljU werp volkomen goed, maar voor een, nieuw onderzoek, (en yj oplossing van de godsdienstig, vergemakkelijken. Ponsonby, die namens de re-,,.; woftrdde, zeide. dat uit de\J blijken zou, dat bet Hoogerhuis er- opvoeding van de massa's belenmiü, Dc Brïtedhe Onderkoning nt hebben gisteren hun gesprek voort,. Gandlji leek goedgeluimd toea f paleis van den Onderkoning verlet. Gandhi zal nu met de ander, overleg plegen en dan over enid, weer met den Onderkoning spiek,,. Patel is door Gandhi naar Deih den voor dit doel. De Australische staten Tasmanif Australië en Queenlar.d, te zamen'j kende 3/5 deel van hot Australië, gebied, zijn voornemens uit den ic schen statenbond te treden. De oorzaak hiervan is te zoeken slec'hlen toestand der Australische i financiën. Do drie genoemd boni verwachten de linancieele m-:w beter te boven te komen, als zij pu meer uitmaiken van den statenbond Het aantal bewoners in de dn» omvat slechts een vierde deel der 1 lische bevolking. SPANJE. Een kabinet Aznai gevormd. Admiraal Aznar is er in geshvi kabinet te vormen. De nieuwe Spaansche ministerpre'; kapitein-generaal van de Spaan Hij is 70 jaar en is te Coruna g heeft deelgenomen aan den oorlog Amerika en was in den Santiago de Cuba derde commands: den kruiser „Maria Theresia". In IS hij minister van marine in het kabii door Primo de Rivera ten val werd gs Hij had toen bet voorstel gedaan vloot naar Barcelona te varen en daar en zjjn aanhangers gevangen te nea De ministerpresident is ridder g Gulden Vlies, Hjj heeft evenals Rivera die als a van marine optreedt, geen bepaalden kleur. Het liberale element wordt verfega digd door den nieuwen minister ras! landsche Zaken, Romanones, die langt de leider is geweest van den tischen vleugel der liberalen en die h naamste rol hoeft gespeelt bij dea n regeering van den thans weer 3b van Oorlog terugg k erden gita guer, door den minister van Justi hucemas, die de laatste mimster-ffi is geweest vóór de dictatuur vai i de Rivera en door prof. Marin als van onderwijs. Als bjjzonder reactionair staan bels minister van Economische Zaken, Bï en de minister van Openbare Werk# Cierva. Als vertegenwoordiger der dooi aar. gevoerde regionalisten heeft de Cau Ventosa (Financiën) zitting in het u De benoeming van Rivera tot aü! Marine zou plaats gebad hebben of zoek van den minister-president wega wensch om in het kabinet een wl woordiger te hebben van de ricbirf Sanchez Güerra. Men beeft dezen l<' om zijn toestemming voor de bet" van Rivera. Guerra heeft daarop tf- stemming gegeven. Misschien komen er nog twee wijn- Generaal Berenguer is ziekelijk en a portefeuille kunnen aanvaarden. Vers" de formateur nog in onderhandeld Llado, een vriend van Romanones te bewegen een portefeuille aan te Aznar zeide, dat aan de Cortes grensde bevoegdheden moesten verleent den om tot grondwetsherziening Wj gaan. Alle beperkingen uit de periode de Rivera en Berenguer moeten opgeheven en in de samenstelling gemeenteraden en provinciale staten f eveneens ingrijpende wijzigingen gebracht. Aznar stelt zich voor de «wf voor de gemeenteraden reeds in de provinciale staten in Mei en einW de Cortes in Juni uit te sohrijr» verdere algemeene program zon ccnstitutionalisten het meest wbj Hoe de ontvangst van dit kabinet a Naar verluidt, hebben de sociaal-;» ten een motie aangenomen, waan» j steld wordt, dat zij geen gw™ gebruiken. Uit Barcelona komt echter b" dat de syndicalisten daar will0"'-' algemeene staking af te kondig® LETLAND. Op 't nippertje. De Landdag van Letland beeft tegen 4i stemmen zijn vertrouw nieuwe kabinet uitgesproken.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2