NIVEA AGENDA. Bij guur weer, bij wintersport LEIDSCHE SCHOUWBURG. BUITENLAND. BEDEN: Den Burcht: Holl. Mij. voor Landbouw. S uur 15 nam. Marekerk. Leger des Heils, zanguitvoering 8 uur nam. Ned. Leger des Heils. Lammermarkt Sa menkomst 8 uur nam. Stadsevangelisatie, Morschweg: Samen komst 8 uur nam. Stadszaal (groote zaal): Leidsche K. v. A. Vocaalconcert, 8'/« uur nam. Woensdag. In den Vergulden Turk: Builengew. alg. verg. v. aandeelhouders N.V. Eleclricileit- en Gas-Mij. v.h. de Vries en Stevens 8 uur nam. Ned. Leger des Heils. Levcndaal. Samen- menkomst 8 uur nam. Nulszaal: Spr. ds. W. Holwenda. 8 uur namiddag. Stadsgehoorzaal. Mij. voor Toonkunst. Af scheidsavond „De Bohemers". 8 uur nam. Volkshuis: Tentoonstelling Nat. Hisl. Ver. afd. Leiden 2—5 en 71/»S'/> uur nam. Donderdag. Klcin-audilorium: Wetensdh. voordracht over Katholicisme. Spr. mr. v. d. Helm. 8 uur nam. Ned. Leger der Ilcils. Levcndaal. Samen komst 8 uur nam. ltemonstr. Kerk: Ge-meenleleven. Spr. ds. Tjalsma over Mussolini. 8uur nam. Volkshuis: Tentoonstelling Nat. Hist. Ver. afd. Leiden. 2—6 en 7'/>O1/» uur nam. Vrijdag. Nulszaal: Ned. Prot. Bond afd. Leiden. Spr. mej. De Ridder. 8 uur nam. Schouwburg. 8e wodstrijdavond Litteris Sacrum. 8 1/4 uur nam. Stadsgehoorzaal: ode abonnementscon cert, directie De Koos. Voordrachtavond van Ludwig Wültner. 8 uur nam. Volkshuis: Tentoonstelling Nat. Hist. Ver. afd. Leiden. 25 en 7*/:9'/: uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e, (Gemeentezaal) Spr. ds. Leemans, van Deltt. 7 1/2 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdicnsl der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Febr. a.s. waargenomen door apotheek W. Pclle, Kort Rapenburg 12, telef. 694. VEREEN. VAN MATHESIANEN. Lezing van dr. A. Micheli. Zaterdagavond hield dr. A. Michels in do goedbezetle collegezaal van het Natuur kundig Laboratorium aan de Nieuwstecg voor bovengenoemde Vereeniging een lezing mei lichtbeelden, over: „De eigenschappen van eenige moderne staalsoorten". Na het openingswoord van den voorzitter den heer G. H. Grocnewegen, waarin hij alle aanwezigen hartelijk welkom heette, in 't bijzonder den heer Michels. die zich bereid had verklaard een lezing voor de Vereeni ging le houden, en een woord van dank lot dc heeren, prof. Keesom, prof, de Haas en dr. Crommelin voor het bereidwillig beschik baar stellen van de collegezaal, was het woord aan dr. Michels. Na een korte inleiding werd de structuur verandering van het materiaal grafisch op- geteekend. Deze veranderingen bleken in sterke male afhankelijk te zijn van de temperatuur en van het koolstofgehalte, hetgeen zeer duide lijk in de grafische voorstelling te zien was, terwijl tevens door middel van het projectie toestel fotografische opnamen werden weer gegeven van verschillende materiaalbreuken Op deze wijze werden de vele staalsooilen achtereenvolgens besproken, o.a. Mangaan-, wolfram-, nikkel-, chroomnikkel-s'aal enz. Hierna volgde do behandeling der hard haarheid, wijze van harden en ontladen, bewerkbaarheid en structuurverandering bij het smeden dor diverse slaallegeeringen. Na vele interessante, mei lantaarnplaatjes verduidelijkte waarnomingen aan de aan- dachlig luisterende aanwezigen te hebben medegedeeld, eindigde spreker deze zeer belangwekkende lezing. Een krachtig applaus en eenige welge kozen dankwoorden van den voorzitter, be loonden dr. Michejs voor zijn zeer leer zame lezing. Eersle-luilenant J. van Wamol, van het 4de regiment infanterie, keert 14 dezer van zijn detacheering bij den gymnastiek- cursus aan de Kon. Mil. Academie te Breda, naar zijn korps alhier terug Onze stadgenoot, de heer M. v. d. Ouweelen, oud-leerling van MSG. is met ingang van 1 Maart benoemd als inspecteur Maatschappij tot Stroomverkoop der Staats mijnen te Limburg met standplaats Roer mond. Donderdag a.s hoopt ds. Tjalsma voor dc vereeniging Gemeenteloven" in het kerkgebouw der Rem gemeente te spreken over' „De persoonlijkheid van Mussolini". Voor verdere medcdeelingen zij verwezen naar de annonce in dit nummer. Hedenmorgen omstreeks elf uur reed de melk-auto „Zeelandia" de Schrijversbrug aan doordat er niet genoeg ruimte was om te passeeren. Een ijzeren paal brak af en het hekwerk werd onlzel. Hedenmorgen is de 60-jarige J. Z. door eigen onvoorzichtigheid met zijn hand be kneld geraakt tusschen een machine, tenge volge waarvan dit lichaamdeel vrij ernstig werd verwond. Na voorloopig door den E. H D te zijn verbonden, is hij ter verdere behandeling van het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Blijkens een advertentie die in dit blad voorkomt, stelt de H B.S.-club der Christe lijke H B S zich voor een uitvoering te ge ven in de groote Stadsgehoorzaal op Vrij dagavond a.s. RECLAME. 9135 Vó6f qö U n««r buiftn bogooft, <6rj» Inwrijven. Niveé dtinqi gobeel in de huid zonder gtam edifer le leten. Zij meekf oe huid gezond en krachtig, en geoft weerstandsvermogen togen weer en wind. Een roode en gesprongen huid is bij gebruik ven Nivee onmogelijk. Wrijft ook iederen avond voor hef neer bed gaan gezicht en handen grondig met Nivee in. Nivee is niet te vervangen, want haar bijzondere wer king berust op het gehalte aan huidverzorgende Eucerit, dat in geen andere huidcreme aanwezig ia. Oooren? 15, 20, 40 en 90 et Tuben: 45 «n Tf et PEBECO MIJ., AM8TERDAM-C. KON. VEREENIGING HET NEDERL. TOONEEL. „BETER DAN VROEGER" Tconeelspel in 3 bedrijven van L. Pirandello. Zondagavond een ouderwetsche draak gisteravond een moderne draak. Zooals steeds gaal ook deze vergelijking ietwat mank, doch in hoofdlijn gelooven we haar toch juist. Pirandello kent door on door het loonecl, weot, hoe do hedendaagscho stroo mingen zielkundig haar eischen stellen en zoo brengt hij steeds tooneel van dezen tijd. Het is tenminste een verdienste, doch een verdienste, die alleen een tooneelwerk toch piet kan redden. Telkens en telkens voelt men hem psychologische vraagstukken van onze tijden beroeren, nu en dan zelfs raak en treffend, doch steeds weer ontbreekt het beslissend woord; we zouden willen zeggen „the finishing touch". Schijn en werkelijk heid worden allerzonderlingst dooreen ge mengd, sjoelen als het ware het spelletje der molenwieken: zij kunnen elkaar niet krijgen. Bijzonder erg is dat wel hot geval in „Beter dan vroeger". Men voelt nu en dan, dat de schrijver daarin iets algemeens massaal heeft willen zeggen, doch ontroe ren doel hij niel, tenzij men in 'het ver werkte thema niets dan „een geval" wil zien en niel meer dan dal. Doch doet men dit laatste, dan komt men met de bedoeling van den aulcur in strijd. Verklaard wordl er vrijwel niels, men heeft slechts le accep- tccren, zooals Pirandello het u voorzei in bonte mengeling van scènes, waarbij er zijn, die trekken en trekken, doch andere, die op en top tooneel zijn van een meesterhand. En loch mankeert de bevrediging. Men ziel: een vreemde combinatie van allerlei goed en slecht; echler zoo gemengd, dat het geheel hot niet doet. Trots een keurige vertolking van het vröegere gezel schap van Verkade. Als die vertolking niel zoo schitterend was geweest. 13 jaar lang is Fulvia bij haar geleerden man weg. Steeds dieper is zij gezakt in de pool van ellende zelfmoord zal het éinde zijn. Haar hand misl, zij wordt slechts zwaar gewond cn hot is haar man, die door een operatie haar leven redt. Na harden strijd met een dolzinnig op haar verliefden rechter een lype van een halven gek die voor haar alles opoffert, gezin en be roep, weet haar man haar over te halen, terug le keeren in hun huis, naar haar doch tertje Livia, die echter gelooft, dat haar moeder dood is en deze vereert als een hei lige. De werkelijke' moeder zal de rol moeten spelen van sliofmoeder. Natuurlijk komt het tot steeds feller gekleurd conflict tusschen moeder en kind en ten slotte, na de geboorte' van een „nieuw leven", komt het tot de uitbarsting. De moeder verbreekt het idool en schTeeuwl hel haar bij de keel gegrepen dochterlje (oe, wie zij feitelijk is. Opnieuw gaal zij dan heen, nu „beter dan vroegei", want liond haar eerst nog de band met haar eerste kind, nu is deze band ook verbroken, is zij volkomen vrij. Of zij gaat met den inmiddels haar teruggevonden hebbenden dwaas? Charlotte Kohier heeft de zware moeder rol met prachtige dramatische accenten ge speeld. Trots al haar jammeren en jere- mieeren, dat af en toe begon le vervelen, handhaafde zij zich in volle kracht. Gewoe kerd heeft zij met haar slem van voor- drachtskunstonares. een fraai half gevoileerd orgaan, dat haar volledig ten diensle staat in alle schakeeringen. Hoe vol effect daarbij haar gebaren, haar gang als gebroken vrouw in het eerste bedrijf, hoe volmaakt beheerscht trots de kracht haar uitbarsting aan hel slot Het was een creatie op zich zelf op ons hedcndaagsch tooneel, waar wel eens en terecht! geklaagd wordl over hot afwezig zijn van dramatische krachten. Charlotte Köhler is er een van prima kwaliteit! Naast haar willen wij direct stellen den halven gek een type a la van Riems dijk! van pen rechter, door Cruys Voor berg met groote innigheid en vol kleine, prachtig gevonden typeeringen gegeven. Vooral zijn handonspel werd keurig volge houden. Paul Huf had de zware taak den echtge noot tot leven ie brengen. Geheel geslaagd is hij daarin o.i. niet, hetgeen wij meer wil len toeschrijven aan het dualisme, door den auteur in deze rol neergelegd, dan aan den tooneelspeler. Dan is er nog de dochter Livia, die een lesje had op te zeggen en Willy Haak slaagde daarin naar behooren, zelfs met gevoel. De bijrollen, waarbij nog een vreemd type, n.l. tante Ernestine, door Dora Wal- land verzorgd, pasten zich goed aan in dit spel van schijn en wezen. Alles bij elkaar genomen, heeft de 6de abonnementsvoorslelling gebracht een stuk, dat. al heeft het niel voldaan, toch waard was, er mede kennis tee maken, al is het een moderne draak. Vooral dank zij de vertolking, die het applaus alleszins ve> diende. DE ALGEMEENE TOESTAND. Moskou doet mee aan de Europeesche conferentie Nieuwe politiek van Polen? Rede van Henderson. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de Russische Volkscommissaris van Builcn- landsche Zaken, Lilwinov, in een uitvoe rige nota aan den secretaris-generaal van den Volkenbond, het standpunt van de Sovjctregeering uiteengezet en verklaard, dat zij bereid is aan de Conferentie der Europeesche Commissie deel te nemen, en zich daar te doen vertegenwoordigen. Of de Russische regeering aan de verdere werk zaamheden der Europa-Commissie zal deel nemen. kan eerst worden beslist, wanneer het noodzakelijke materiaal daarvoor aan wezig zal zijn. Vervolgens behandelt Lilwinov do kwestie van de inleiding tot de Europeesche Con ferentie, in dit verband verklaart hij dat de beslissing over de voorbereiding niet geval len is in den door de_Sovjet-Unie verwach ten zin. Pan-Europa moet die landen vcreenigen, die geografisch in Europa lig gen. Zooals bekend omval de Sovjet Unie 45 pCt. van Europa, terwijl Zwitserland slechts '/a pCl omvat. Do Conferentie moet werkelijk hel belang van den vrede in Europa dienen en mag niet worden uitgebuit voor een strijd legen die politieke machten, die zich lot nu toe nog niet hebben aangesloten hij dc Pnn- Europa-gedachle. De Sovjel-regeering, aldus eindigt de nota, bewijst door haar deelneming aan deze Conferentie opnieuw haar goeden wil, om den vrede in Europa le consolldoeren. V Naar de Berliner Monlagspost uit poli tieke en diplomatieke Engelsche kringen verneemt, heeft Pilsudski op zijn reis naar Madeira le Parijs besprekingen gevoerd over een geheel nieuvye oriënteering van zijn builenlandsche politiek. In verband met hel dreigende Sovjet-Russische gevaar zou, volgens dit blad, Pilsudski zich zoo mogelijk willen verzekeren van de absolute neutraliteit van Duitschland. Zijn onder handelingen te Parijs zouden nu voor alles ten doel hebben gehad te beraadslagen over het doen van desbetreffende voorstellen aan Duitschland. Voor dit voorstel zou Pilsudski zich don steun hebben verworven van de Fransche cn Engelsche diplomatie. Op een betooging van de inlernationale vrouwenliga voor ontwapening heefl de Engelsche minister Henderson het woord gevoerd. Ontwapening, zeide hij, is beperking der nationale weerkracht op grond van een plechtig internationaal verdrag. Ontwapening is thans een zaak der prac- lische politiek geworden. Ze is tevens de eerslc kwestie der internationale politiek van onzen lijd geworden. In het door de voorbereidende ontwape ningsconferentie onlworpen concepl hebben we thans een uitgangspunt voor de ont wapening. Op de ontwapeningsconferentie, evenais elders, zullen de regccringen dat doen, want de volken willen Indien de volken ontwapening willen, kunnen ze die krijgen. Henderson merkte verder op, dat de vrien den van den vrede nog twaalf maanden tijd hebben, om de publieke wereldopinie :e mobiliseeren, een schitterende gelegenheid, die wellicht nooil wederkeert, als men ze nu onbenut laai. Spreker hoopt, dat deze manifestatie der vrouwenliga het begin zal zijn van een groole door dc vredesvrienden van heel de wereld te voeren campagne. De volgende oorlog zou, mocht het ooit nog lol oorlog komen, door luchtstrijd krachten uitgevochten worden, door lucht strijdkrachten, die met gifgassen opereeren. Het is overbodig te zeggen, aldus Hender son, dal een dergelijke oorlogvoering een internationale misdaad zou zijn. We hsbhon zeer zeker een ding geleerd, en dat is dal het onze macht le boven gaal, de moderne oorlogvoering te humaniseeren. Indien eenmaal de oorlog losbreekt, kan geen machl ter wereld hem nog onder con trole houden.' België is het eenige oorlogvoerend land geweest, welks versterkingswerken in den krijg geheel zijn verwoest. De door de regeering aanvaarde plannen willen in hoofdzaak het defensieve stelsel, dat voor den oorlog bestond, hersteilen en raotlerniseerea. Dit stelsel werd voldoende geacht, toen Beigie geplaatst was onder een regiem van permanente en contractueele neutraliteit België had toen den plicht het land te ver dedigen tegen aanval van wie zijner buren ook. Het nieuwe program der versterkingen be antwoordt aan de verplichtingen, welke er voor België uit zijn nieuwe internationale positie voortvloeien, welke haar grond slagen en waarborgen vindt in het volken- bondsstatuul. de overeenkomsten van Locarno en het Brjand-Kellogg-pact. De minister wees er nog op, dat de oor- logsbegrooting voor 1931 met inbegrip van de credieten voor de versterkingen nog niet de helft bedraagt van die voor het jaar 1921. BELGIE. Verdediging van minister de Brocqueville. Het Belgisch Tel. agentschap- heefl den minister van nationale verdediging, De Brocqueville, gevraagd wat hij wel dacht van 9ommige inlichtingen door eenige Neder- landsche bladen gepubliceerd, volgens welke de door België ontworpen versterkingen slechts een voortzetting zouden zijn van het Fransche vordedigingsslelsel aan Frankrijke Oostgrens. De minister antwoordde, dat het program der versterkingen, dat binnenkort in het Belgische parlement zal worden behandeld, door militaire aulorileiten huiten elke blri- tenlandsche inmenging is opgesteld. DUITSCHLAND. Uit den Rijksdag. - Ontwerp-noodwet tot verkorting van den arbeidstijd. Om 3 uur gistermiddag zou in den Duit- schcn Rijksdag het debat over de wijzi ging van 't reglement van orde een aan vang nemen. Voordat met de behandeling begonnen werd, dienden de nationaal-so- cialisten een voorstel tot verdaging van hel debat in. Zij zeiden n.l. te betwijtelep, ot het vereischte quotum wel aanwezig was. president Loebe tiet daarop, om vast te stellen of voldoende leden aanwezig waren om een besluit te kunnen nemen, de slem- kaarten ophalen, waarop de nationaal-so- cialisten, de Duitsch nationalen, de com munisten en enkele leden van <!e landvolk- partij ijlings de zaal verlieten. Na bet ophalen der stemkaarlen, werd vastgesteld, dat er 276 kaarten waren in geleverd, zoodat de vergadering onvoltal lig was, en geen besluit kon nemen. President Loebe sloot onmiddellijk de zitting cn kondigde aan, dat men om vier uur opnieuw zou bijeenkomen. „Dan gaat 't net eender," schreeuwden de nazis. Om 4 uur ging het echter beter, er wa ren toen 291 leden. Het Huis was toen derhalve bevoegd tot stemmen. Hierna werd o\ergegaan lol de beraad slaging over het voorstel van den Centrum- afgevaardigde dr. Bell, strekkende tot wij ziging in het Reglement van Orde. De president van den Rijksdag Loebe stelt een spreektijd van drie kwartier per fractie voor. De communisten en natio- naal-social.isten stellen 2 uur spreektijd voor. Over dit voorstel wordt hoofdelijk gestemd Dit voorstel wordt met 297 tegen 170 stemmen verworpen. Hierna wordt een Duilsch-nationaal voorste! in stemming gebracht strekkende den spreektijd op 1 uur vast te stellen. Dit voorstel wordt met 294 tegen 91 stemmen verworpen. De nationaal-socialistische afgevaardig de dr Frick verklaart, dat slechts het se niorenconvent den spreektijd op minder dan het gebruikelijke uur kan vaststellen. President Loebe bestrijdt deze opvatting. Onder groot tumult voeren dan nog eenige sprekers het woord. Ten slotte wordt het compromis-voorstel van den Rijksdag-president den spreektijd op een uur per fractie vast le stellen, aan genomen. Onder groot tumuli van de zijde der com munisten licht dr. Bell vervolgens zijn voorstel toe. De communistische afgevaardigde Muh- sal wordt dan ,voor drie zittingsdagen ge schorst. De president dreigt vervolgens met nog krasser maatregelen, indien de oppositie voortgaat de orde te verstoren. Onder ont zettend kabaal van zijn parlijgenooten en lovendigen bijval bij de leden der regee- ringspartijen wordt de communist Kreuz- berg voor acht zittingsdagen uitgesloten. Dr. Bell zet dan zijn rede voort. Hij verklaart, dat de flnancieele voor stellen der partijen vergezeld moeien gaan van dekkingsvoorstellen. Het gaat er om agitatievoorstellen tegen te gaan. De ver dere voorstellen van spreker betreffen moties van vertrouwen, de interpellaties en de bevoegdheid sprekers het woord te ont nemen. De tegelijkertijd voorgestelde wijzi ging der perswet beoogt een einde te ma ken aan het veel voorkomende misbruik maken der immuniteit. Spr eindigt zijn rede met er op te wijzen, dat de parlementaire hervorming in het ka der valt van de maatregelen die een bei-rij dende buitenlandsche politiek cn een bevre digende oplossing van het Herstelvraagstuk mogelijk zullen maken. Heftig was het verzet van nalionaal- socialislen en communisten. Verschillende voorstellen tot verdaging der vergadering en tol onbevoegd verklaring tol stemming worden verworpen, waarna de debatten woiden gesloten. In stemming komen dan het voorstel Bell, benevens eenige voorstellen der oppositie partijen, zoomede een voorstel Esser om over te gaan tot de orde van den dag. Het voorstel Frick (nat.-soc.) de onder handelingen te beëindigen, subs, alle voor stellen in handen te stellen van de Com missie voor de Oide. wordt verworpen. Onder grool rumoer der oppositie wordt dan lot stemming overgegaan van het voor- stel Esser via de wijzigings-voorstellen over te gaan tot de orde van den dag en het voorstel Bell (Centrum) tot wijziging van het reglement van orde. Deze voorstellen worden aangenomen mei 300 tegen 160 stemmen. Verdere voorstelten tot verandering van andere bepalingen van het Reglement van Orde werden verworpen met 286 tegen 173 stemmen. Bij den Rijksdag is een ont»e tot verkorting van den arbeidstijd Dit ontwerp beoogt de ai' ontlasten. Volgens het ontwern Rijksminister van Arbeid den /!!-. apbeidsdag op minder dan 8 uv vaststellen. Inplaals van een verp den werkdag of in verbinding d^' volgens hel ontwerp ook een w?>' minder dan zes dagen mogelii; worden. Nadat de bevoegde instanties ke zullen hebben bestudeerd zullen regelen kunnen worden vastgéslej verschillende lakken van bedrijf De werkgevers zullen, bij verfe- den arbeidstijd, het aantal wertji. hun bedrijven moeten uitbreiden Een verkorting van den werktó plaats kunnen hebben, indien er redenen bestaan, dat zulks voor bedrijf niet mogelijk zal zijn, <fM geen ontlaating van dc arbeidsn een of ander bedrijt zal kimm-, bereikt. De Pruisische minister van 0n4 Ecredienst heeft verklaard, dal de delingen met de Evangelische Kei schappen geleid zijn op een zoodari dat zij voor slaat en kerk op eta* gende wijze zullen worden bedui mel lichtbeelden, over: „De ea ENGELAND. De nieuwe gouverneur-generaal Canada. - Indische leening vol Het Russische hont. De Koning heeft Earl Bessborc- noemd tot gouverneur generaal ïa5 als opvolger van Lord Willingdon, h Irwin als onderkoning van Iodiè volgen. Lord Bessborough is 50 jaar oud a een groote handelsondervinding. fe twintig jaren geleden trad hij tol 1 toe. Voordat hij den titel van ij erfde was hij Lagerhuislid. De leening der Indische regeenq 12 nhllioen pond was snel volta; inschrjjvingslgsten werden reeds g uren gesloten. In het Lagerhuis werd de rep vraag gesteld of de SovjetregeeSf: medewerking zou verleenen aan is: stellen van een commissie van i naar de arbeidsvoorwaarden ia gelijk aan het volkenhondsonde ingesteld wordt op aandrang van i ring van Liberia. Henderson m: dat do Sovjetregeering den Britse te verstaan had gegeven, dat zij verzoek tot het houden van een in de houtindustrie in Rusland weging zou nemen. Henderson r aan toe. dat hij vreesde, dat 20 teiten een onderzoek ook geen hebben. De conferentie van Australische heeft een besluit genomen waaii: wordl verklaard, dat alle regeenq het gemeenebest moeten zorgen, d>: drie jaar het evenwicht in het hersteld. Verder zal een commissie woróa steld, welke de productie zal co" teneinde een nieuwe baisse te re:.' ITALIË. De uitvaart van senator Tiltai Met buitengewone plechtigheid lt' teren de uitvaart van Tiltom plaat met het ceremonieel, dal voor df van de Annunziata-orde voorbehouds lijkwagen werd door zes paarden (6 en wa^ omgeven door hofpages. Du de minister van het Koninklijke Hel. Pasqualini, als vertegenwoordiger te Koning, vervolgens de leden der 1' van het corps diplomatique en de At de hoogwaardigheidsbekleeders UJ staat, het leger en de kerk. Lanfjè ten waren troepen opgesteld, «- zich een reusachtige menigte void de kerk San Carlo al Corso weide" tig requiem opgedragen. VEREENIGDE STATEN- De marine-hegiooting. Het dran Naar uit Washington wordt de bcgrooling9commissie van hel Bs Afgevaardigden de Marinebe.groolini' drage van 344 millioen dollars goedp De onderhavige begrooting is 36 do'Iar lager dan die van verleden In den loop van het komende V» drie nieuwe kruisers van 10.000 ton slapel worden gezel, terwijl bovenf aanvang zal worden gemaaki mei bouw van twee groote gevechlsvw De Marine zal aan hel einde va» -' gend jaar over 1000 vliegtuigen h* De minister voor Marine Adam:, de begrootingscommissie verklaart regeering niet voornemens is de 1> marinetroepen, welke in Ni'c3rajw* delacheerd, le verminderen. In het jaarverslag van den tionistischen Matigheidsbond wordl» wezen dat de dronkenschap onder® van 15 lot 25 jaar sterk is toepen01®™ als het aantal sterfgevallen leni®"* het gebruik van ondeugdelijk"' jaarverslag is opgebouwd uit de fa'" cijfers, die door 575 politiebutf'®, groolslc sleden des lands zijn W*

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2