VOORHOUT UIT DE RIJNSTREEK. Hoe te Alphen een auto met varkens in een welke werd opgericht door enkele bewo ners v. d. Hoogen Rijndijk en den Morsch met pl.m. 17 leerlingen. Binnen korten tijd steeg dit aantal tot 40 en in enkele jaren zelfs tot 178. Dit kleine plantje groeide alzoo tot een groolen boom die vele en goede vruchten heeft mogen voortbrengen. Spr besloot zijn rede met den wensch dat de Zondagsschool nog vele jaren moge blijven bestaan en tot grooten zegen zal strekken. Door een 8-tal jeugdige leerlingen werd een symbolische voorstelling gegeven van l'salm 150, waarbij het muzikale gedeelte werd verzorgd door eenige jongelieden. In allen eenvoud vertelde de heer De Zwart van zijn herinneringen w.o de op richting en de \ele vruchten en rijke zege ningen. l it het diepst van zijn hart hoopte spr. dat broeder van Egmond en velen met hom zullen blijven bidden voor het welzijn van de Zondagsschool. Hierna voerde het woord de heer F. van Dorp. die, zij het maar 1 jaar, heeft mo gen mede-arbeiden aan het groole heil van de opvoeding der jeugd. Ds. Kapteyn, oud-leerling van de Zon dagsschool, oud-onderwijzer aan de Chr. School en thans als Gereformeerd predikant werkzaam aan de zending onder de Joden te Amsterdam herinnerde aan zijn eerste bezoek aan de Zondagsschool waar een ge deelte van de Bijbelsche geschiedenis werd verteld en aan hetgeen hij daarvan heeft mogen medenemen. Het was spr. thans weldadig om een oogenblik uit zijn dagelijkschen arbeid te mogen vertoeven in den ouden kring van vrienden en bekenden. Het is heerlijk te weten, dat ook hier nog als zoovele jaren zijner herinnering, gepredikt wordt het Evangelie in den dienst des Heeren. Deze viering is van zoo groote beteeke- nis en schenkt aan velen groote vreugde. Zoo allen die hier tegenwoordig zijn mogen blijven medewerken aan de ver spreiding van het Evangelie, zoo zal God zeker Zijn belofte houden en Zijn Woord niet ledig doen wederkeeren. Na opvoering van het tweede tableau met zang van een jeugdige leerlinge der Zondagsschool sprak de heer Biesbroek, die reeds vele jaren aan het jeugdwerk aan den Morsch heeft mogen medearbeiden. Met groote dankbaarheid zag spr. op het bijzondere werk van God in het brengen van het Woord van God aan de kinderen. Heerlijk is het dan ook om dezen avond van de vele vruchten en zegeningen te mo gen hooren en genieten. Hij spoort de aan wezigen aan tot medewerking aan de geestelijke ontwikkeling van de jeugd en bidt de Zondagsschool nog vele jaren van gezondheid toe. Als een bijzonder waardig slot werd symbolisch voorgesteld: de wacht van het kind bij het kruis: waarbij'de volgende woorden werden gesproken: Laat kind en kruis nooit los en God van den Hemel zal liet U doen gelukken. Aan het einde dankte de voorzitter allen die aan het welslagen van dezen avond hebben medegewerkt, inzonderheid de mu ziek, verzocht te zingen Psalm 72 11 en sloot den welgeslaagden avond met dank gebed. Abonnementen en advertentiën kunnen vanaf heden worden opge geven aan den heer H. TREFFERS, Engelschenlaan 31, alhier. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Tjitske, D. van J. J. Col pa en T. den Os. Getrouwd: J. C. van Leeuwen en P. G. de Jong C. L. Borstboom en C. H. Hooijmans II. P. van Bk en A. Borst. Gevestigd: J. J. Timmers en gezin, van Leiden; G. W. Zuidam, van Voorburg; K. Kruis, van 's-Gravenhage. Vertrokken: C. van der Werf, naar Oegst- geest; B. E Henderson, naar 's-Gravcnhage; A. C. de Lugl, naar Leiden; A. Le'.terie, naar Leiderdorp. Gevonden voorwerpen: een autoband. WARMOND. Burgerlijke Stand. Goboren: Wilhelmus Valenlinus, zoon van H. Smit'en C. C. A. v. d. Berg Adrianus Cornells, zoon van J. van Tongeren en A. Schakenbos Johannes Francisca Petro- nella dochter van P. G. Cornelissen en C. Hendriks Johanna Helena, dochter van J. P. de Feyter en M. E. van Egmond Klaas zoon van K. v. d. Struys en II. Schellens Alida Maria, dochter van A. A. Koppers en M. C. v. d. Knaap. Gehuwd- J. II. Montagne oud 28 jaar en J. M Heymans oud 31 jaar J. J. v. d. Horst oud 27 j. en M. A. Schavemaker oud 25 j aar. Overleden: Catharina Komen oud 38 jaar dochter van N. Komen en A. de Lang. Gevestigd: H. B. M. Kemma komende van Leuven J. Th. Verhaar komende van Al kemade C. E. Witsenburg komende van Alkemade P. J. Kraakman komende van Heemstede J. H. W. Luneman komende van 's-Gravenhage A II. Bont komende van 's-Gravenhage C. J. de Haas komende van Berkel P. Ammerlaan komende van Voorschoten J. II. Montagne komende van Leiden C. L. M. Marks komende van Haarlem Vertrokken.J. W. C. Bouma naar Ned. Oost-Indie Th. W. Keyzer naar Alkemade J. Brielzke naar 's-Gravenhage E. E. Hieronimus naar Zwitserland A. Schaart naar Amsterdam A. L Duvnhoven naar Berkel Th. C. Heemskerk naar Den Haag M M. Johns naar Voorhout C. C. Roest naar Voorhout .1. Th Hartveld naar Haar lem J. C. van Hoekelen naar 's-Graven hage C. J. de Haas naar Voorhout. R.-K. Volksbond. ,,ln Ilolel „de Stad Rome" alhier had de laatste wedstrijd plaats, uitgeschreven door de aldeeling Tooneel van den R.-K Volksbond alhier Door de R.-K Tooneelvereeniging „Leo XIII" te Purmerend werd opgevoerd het too- ncelspel in drie bedrijven, „de Hellas", een stuk met een diep sociale strekking. Het stuk werd zeer vlot gespeeld en allo medespelers waren hun rol volkomen machlig. Een krachtig applaus na afloop bewoes. dat ook de aanwezigen het spel zeer op prijs hadden gesteld. Na de pauze werd door de R.-K. Tooneelvereeniging ,,St. Tareisius" te Stomp wijk opgevoerd liet blijspel in een bedrijf getiteld „Joost Ulenspieget", een stuk vol grappige momenten. De diverse rollen waren schitterend verzorgd en vooral Joost gaf van zijn rol een prachtige creatie. Het was we derom een avond vol kunstgenot en een waardig slot van den succesvollen wed strijd. Gedurende de afgeloopen maand werd op de Spaarbank van het Postkantoor alhier ingelegd een bedrag van f. 3670.99, terwijl werd teruggehaald een bedrag van f, 3370 66 Voor het examen lingerie slaagden de dames Anny Sikking en A. Derriks alhier en voor costumière de dames Anny Sikking, A. Schakenbos, B. Duvnhoven en W. Ver- sluys. WASSENAAR. Auto-ongeluk. Op den Rijksstraatweg is de vracht-auto van k' alhier in botsing gekomen met een zware auto voor zandvervoer van de firma Van der E. uit Den Haag. De auto var. K. werd beschadigd. Ce gladde weg. Een dochler van den heer L. op den Oost- dorperweg is tengevolge van do gladheid ge vallen. Hel meisje liep een hersenschudding op en werd per polilie-auto naar haar huis vervoerd. Een brievenbesteller had eveneens door de gladheid het ongeluk te vallen Door een dokier werd hersenschudding geconstateerd en de patiënt naar een ziekenhuis overge bracht. Lezing ran den heer Johau Koning. Door den heer Johan Koning werd voor het Departement Wassenaar in het Centraal Theater eene lezing gehouden mei lichtbeel den en een Indische film over 't onderwerp, Mooi Indië en Moderne reizen door den Archipel. Door den voorzitter van hel Departement, de heer M. Peereboom werden alle aanwezi gen met een hartelijk woord welkom ge- heelen. Door dezen werd eerst eene korte in!e:- ding gegeven waarhij o a. werd gewezen op de schoone natuur, de zeden en gewoonten van de inlanders, de rijke cultuur en de le genden en sagen, waarop men de film ver toonde waarbij een reis wordt gemaakt pier mailstoomer van do RotteTdamsrhe Lloyd, „de Patria". In gedachten werd vanaf Rotterdam ver trokken, via Southampton langs de straat van Gibraltar naar Tanger, vandaar nkar Marseille, Port Said met het mooie imponee- rende standbeeld van Ferdinand de Lesseps, via Colombo, Sabang; Singapore naar Tand jong, Priok gevaren. Deze reis met af wisselende panorama's en stadsgezichten, zoowel het leven zelve aan boord werd in woord en beeld vertoond. Na do pauze werd de lezing door den lieer Koning voortgezet en verduidelijkt met lan taarnplaatjes over het reizen enz. in Indië zelf. Hierbij gaf spreker een kijkje in de tegenwoordige moderne hotels, tochten door mooie streken werden gemaakt, prach tig natuurschoon, mooie wegen, moderne woningbouw, bijzondere gebruiken door In landers, begrafenis, rijsffeest; prachtige bergpaxtijen, mooie meren enz. Deze zeer interessante en leerzame lezing werd dan ook met een warm applaus be loond. De heer Pecrenboom sprak hierop het sluilingswoord. De polilie alhier, heeft op den Rijks straatweg: een autobestuurder aangehouden, omdat het voertuig niet verlicht was Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dal deze aulo door een ander van achter was aangereden, waardoor de verlichting defect was geraak! ZOETERWOUDE. 25-Jarig Priesterfeest. Op het einde van dit jaar viert de heer Klaverweijden, rector van het Kruisheeren klooster alhier zijn 25-jarig priesterfeest. In verband daarmede heeft zich een comité ge vormd uit de buurtbewoners, hetwelk voor nemens is den jubilaris een passend cadeau aan le bieden. Daartoe zullen met goedvin den van den deken in de parochie Zuidbuurt gelden worden verzameld evenals onder de buurtbewoners. Het cadeau zal bestaan uit paramenten. ALPHEN. Excursie Chr. Hist. Jongerengroep. In vervolg op de door den burgemeester dr. H. J. Lovink alhier voor de Chr. Hist. Jongerengroep gehouden lezing over het onderwerp betreffende de verhouding van ons land ten opzichte van Indie en de ge volgde regeeringspolitiek van Nederland, werd Zaterdag onder leiding van den bur gemeester een bezoek gebracht aan het Ko loniaal Instituut te Amsterdam Te onge veer 1 uur vertrok men van hier per auto bus van de ..Moda" via Uithoorn naar de hoofdstad. Het bezoek aan het instituut duurde ongeveer 1 uur. Na het bezoek maakte men een wandeling door de voor naamste straten van de stad en aanvaard de te ongeveer 7 uur de terugreis. Op de terugreis werd ook nog te Haarlem gezel lig vertoefd. Te ongeveer 9 uur arriveerden allen hoogst voldaan over deze zeer leer zame excursie in onze gemeente. De voor zitter der jongerengroep de heer G. v. Wie- ringen was dan ook zeer zeker aller tolk, toen hij op den terugweg den burgemeester in welgekozen bewoordingen dank bracht voor al hetgeen men gezien en genoten had. PASSAGIERS AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT; BOSKOOP. Ouderavond der Chr. Scholen Nienwitraai en Rozenlaan. Nadat in de middaguren aan ouders van schoolgaande kinderen gelegenheid was ge geven tot het bezichtigen van de vervaar digde handwerken, had in de avonduren onder zeer groote belangstelling de ouder avond plaats van de Chr. scholen Nieuw- straat en Rozenlaan. De leiding voor dezen avond berustte bij den voorzitter, den heer E. Guldemond, die dan ook de samenkomst opende met een toepasselijk woord. Vervolgens werden eenige nummers ge zongen door de zangvereeniging „Sursum Corda, waarna de voorzitter het woord gaf aan ds. Pierson, voorzitter van den school raad. die een keurige rede hield over „Bijbel, huisgezin en school". Na de pauze werden door een 5 tal bekroonde leerlingen van beide scholen eenige voorstellen voorgelezen, he tgeen zeer in den smaak viel. Door een tweetal vaders werd vervolgens nog het woord vervoerd. Tot slot, werd den heer D. Mesman ge huldigd in verband met het feit, dat deze 25 jaren onafgebroken zitting heeft gehad in het bestuur, en werd hem éen fraaie rook tafel aangeboden, welk geschenk dankbaar door den heer Mesman werd aanvaard. Het slotwoord werd gesproken door den heer F. J. Grootendorst, eere-voorzitter der vereeniging. Een nat pak en wat er op volgde! De werkman C. M. v. d. Laan, werkzaam aan de werkverschaffihg alhier, had het on geluk, om lijdens zijn werkzaamheden kopje onder 111 de wetering van de Biezen le ge raken. De man kon spoedig uit zijn koud bad verlost worden. Te betreuren is orhler, dat de man circa 10 minuten in zijn nat pak moest rondloopen, eer hij zijn woning be reikt had. ook moest hij nog eenigen tijd voor de Boskoopsche brug wachten, daar deze juist geopend was Was er ter plaatse dan niemand, die de man aan droge klecderen kon helpen? Op het door 't groole aantal auto-ongevallen beruchte weggedeelte in de Emmalaan nabij de Vernisfahriek te Alphen is gistermorgen omstreeks 7 uur tengevolge van de glad heid van den weg die daar ter plaatse zeer afbelt een vrachtauto 'Chevrolet) geladen met een 10-tal vette \arkens in de sloot gereden. De bestuurder W. v. Dam uit Papekop en een mede-inzittenden zoon van een landbouwer, aan wien de varkens toe behoorde, wisten zich zelf zonder eenig letsel uit de wagen te bevrijden. Ook de viervoeters, waarbij enkele van 150 Kg die al knorrende en i een soort van zwemrace onder hel den, wi9t men na veel moeite oph te brengen.'De wagen, waarvan t carosseno het zwaar te verantwooij gehad, is inmiddels gelicht. Oi demonstreert duidelijk, hoe de ui door het inslaan van een der pwi aan een groot gevaar wisten te o:: Het verkeer moest ongeveer een v; legd worden door het z.g. „Rtxdi Uitvoering der „Harmonis". De „Harmonie van Hazerswoude" heeft in caTé Natzijl een goed geslaagde uitvoering gegeven. De voorz.de heer N. v. Rijssel opende met een hartelijk welkomstwoord, en heette dc talrijke aanwezigen hartelijk welkom In zijn openingswoord sprak do j voorzitter den wensch uil, dat velen zich I zullen opgeven als donateur-contribuanl. I Het muzikale gedeelte onder de bekwame leiding van haar directeur, den heer W. Bol- I derdijk van Leiden, was goed verzorgd en j werd een succes Verschillende nummers zijn op zeer verdienstelijke wijze ten ge- hoore gebracht. Het optreden van Trio van der WoerdBeurse van Leiden, viel alge meen in den smaak. De aanwezigen hebben van dit gezelschap genoten Ook het tweede gedeelte was goed verzorgd Aan het einde sprak de voorzitter een woord van dank en richtte zich in het bij zonder tol den eniinenten direrlcur, die bij voortduring blijken geeft van het warme hart, dat deze de Harmonie toedraagt, waarna de gezellige avond gesloten werd. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, D. Van J. Vonk en P. Kraan, Johannes Gerardus, z. van H. v. d. Zwet en A. v. d. Meer. Getrouwd: J. Leemans, 40 j. en G. N. Verburg, 20 j.: Chr. de Bruin. 23 j. en A. Verhoek, 18 j. Overleden: Jan van der Wilk, 71 j. De opbrengst van de bussen, geplaatst op de algemeene begraafplaats en in de raadzaal van het gemeentehuis, bedraagt f. 218.76. Dit bedrag zal worden aangewend ten behoeve van alle noodlijdenden in deze gemeente, zonder onderscheid van godsdienst. De heer A. Keizer, lid van den ge meenteraad heeft in de vergadering van de A. R. Kicsvereeniging medegedeeld, dat hij niet meer in aanmerking wenscht Ie komen bij de e.k. raadsverkiezingen, evenals de heer A. Th Houdijk. die zitting had voor de R. K. partij. Tot bestuursleden van de A. R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" alhier z.ijn gekozen de heeren D. v. Wijk ,\zn W Eelderink en C. Akerboom. HAZERSWOUDE. Rasdsagenda. De Raad dezer gemeente koml op Donder dag 12 Febr. 1931. des vóórmiddags (e 10 urpn in openbare verg. bijeen. Punlen: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek G. v. d. Bijl de rooilijn voor het le bouwen perceel aan den Rijndijk nader vast te stellen. 3. Voorstel tot aanvulling van de Bouw en bewoningsverordening 4. Voorstel tol het verleenen van een voorschol aan de Bouwvereeniging „Volks belang" alhier voor het bouwen van 15 arbeiderswoningen aan den Rijndijk. 5. Voorstel f. 20.subsidie te verleenen aan de afdeeling „de Rijnstreek" van de Alg. Ned. Politiebond. 6. Benoeming leden en plaatsvervangende leden v. d. stembureaux voor de verkiezin gen Prov. Staten en Gemeenteraad 7. Benoeming hoofdstembureau voor de verkiezing v. d. leden van den Raad 8. Benoeming van een lid van de Com missie van plaatselijk schooltoezicht. 9. Wijziging begrooting. 10. Mededeelingen. Jaarverg. Gei. Bond. De aldeeling van den Gereformeerden j Bond kwam jn hel lokaal „Salvatori" in I jaarvergadering bijeen, i Na hel zingen van Ps 32 1 en gebed van den voorzitter, den heer J. Zwcmstra, werd gelezen Heb. 12 en sprak een kort, kernachtig openingswoord, waarin alsnog in herinnering werd gebracht het zoo plotse ling verscheiden van den penningmeester D. Jongehreur van Veenendaal. Door ongesteldheid van den secretaris las de heer J Blijlevcn de notulen en bracht het jaarverslag uit, hetgeen de goedkeuring der vergadering had. Ook dc penningmeester was wegens onge steldheid afwezig, waardoor dc heer A. M.ilze het financieelc verslag der vereeni ging len gehoore bracht, waaruit bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van f. 69.24 Alhoewel niet aanwezig, bracht de voor zitter loch, den dank over aan de beide functionarissen voor het keurig verzorgde werk. Bij de daarop gehouden bestuursverkie zing werd met bijna algemeene slemmen dc heer A. A. Matze herkozen. Tn de plaals van den heer J. J. Blijlcven, die voor de herbenoeming bedankte, werd gekozen de heer W. Tom. Vervolgens werd het verslag uilgebracht van de te Utrecht gehouden Bondsvergade ring en dankbaar geaccepteerd. Met algemeene slemmen werden twee nieuwe leden lot de afdeeling toegelaten. Als afgevaardigden naar de Bondsverga dering werden geen leden benoemd, aange zien een 4-tal jaersonen, dat voornemens is die vergadering te bezoeken, daarvan ver slag zal uitbrengen Bij de rondvraag werd geïnformeerd of er nog oen spreker voor den Bond zal op treden, welke vraag bevestigend werd beantwoord. Hierna werd het samenzijn op verzoek, door den heer N. v. d Bosch Sr. met dank gebed gesloten. KOUDEKERK. Ve-g. Chr. Nat. Werkmansbond. Dc Chr. Nat. Werkmansbond in de Koor zaal der Ned. Herv. Kerk haar 7de jaarfeest. De voorzitter de heer A. v. d. Ent open de de vergadering met het zingen van Ps. 103 vers 111 en gebed. De Eere-voorzitter ds. Odé hield hierna een rede over ,.De Zegen van het Chr. geloof". De verslagen van penningmeester, secre- laris en bibliothecaris, werden mc! groote aandacht gevolgd. De Ver. is van 27 lot 3-4 leden voorui'tgegaan. Ook is van de Afd. Koudekerk het initiatief uitgegaan tot op richting van de Kring Rijnsburg van den Chr. Werkmansbond, waarbij 4 vereen, zicih hebben aangesloten. Verschilletj hielden nog leerzame voordrachten de lieer Stroo een bespreking j| „Arbeidsvreugde". Gelukwen9chen werden uilgeka afgevaardigden van diverse veras De avond is voorts opgeluisterde van mej. van Rossum en orgelspel heer Stroo. De feestavond werd gesloten mil woord door den voorzitter, waan: eindigde met dankgebed. NIEUWKOOP. Radio-Centtale. Naar wij vernemen is aan G hel Rijk de gevraagde machtigi:j voor het aanleggen en exploiteer!;' Radio-dislributie-centrale in hel Loop der bevolking over IK Op 31 December 1929 bestond éi king in deze gemeente uit 3354 wla van 1729 mannen en 1625 vrouwe, boortecijfer was in 1930 zeer las; waarvan 43 jongens en 35 meisje.'I ren werden elders geboren. De vest slond uit 100 mannelijke en lijke personen, een vermeerderinju men 287. Hel aantal overledenen bedroe; van 21 mannelijke en 22 vroiwjB snnen, 15 hunner woonden in -| liefdegesticht. Van de 43 overledenen waren 'I 80 jaren of ouder, 17 tusschen 70ui ren, en 1 beneden het jaar, Ier* f als levenloos werd aangegeven. Als zeldzaamheid valt le vernet het vertrek geringer was dan de vesSI wel met 8 personen. Van de 201 T die zich hier vestigden waren 86 n en 115 vrouwelijke personen zooh'| lale vermindering bedroeg 244! saldo een stijging van het zielen! J van 43 en wel 36 mannelijke en' lijke personen en derhalve thansOB king gevormd wordt door 339" ridf Een bijzonderheid is hier ook. éj g-mslolling met de meeste ander?r ten. het aantal mannen groole: is* van vrouwen en .wel mol dan 133. NOORDEN. Gonden Huwelijkilee't Heden vieren de heer Servaas gepensioneerd directeur der Posa zijn echtgonnote Adriana van Hat' gouden huwelijksfeest De heer wordt op 14 dezer 75 jaren en genoole is 73 jaren. TER-AAR. z De Veilingen en de Gril Zooals reeds gemeld zouden - lingen elk een buitengewone ring houden om le komen lot liiPT ner vereeniging. een en ander 1 met de gezamclijk opgerichte centrale tuinbouwveilingvereen. en Omstreken". Inderdaad hebben einde vorige drie vergaderingen plaats gehad. heerschende griep maakte het «j tot bindende besluiten te koarj geen dezer vergaderingen 2/3 der wezig was. wat toch kraehleas 1 voor liquidatie der veilingen riIt 1 Besloten is deze week opnieu*J deren waarbij dan 2/3 der aaa"| slist.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12