ACADEMISCH HISTORISCH MUSEUM beekma 55. J 65. AGENDA. De eerste tentoonstelling. LEIÖSCHE SCHOUWBURG. reclame. BURG. STAND VAN BEDEN: Schouwburg 6de abonnemenlsvoorstel- ling. „Het Nederlandsch Tooneel" met „Beter dan vroeger". 8 uur 15 nam. Stadszaal (groote zaal): Concert Ned. Blindenbond, 8 uur nam. Sladszaal (foyer): Liefdadigheidsconcert II.O.R A. 8 uur nam. Volksgebouw T. van A. O. cursusverga dering 8 uur n.m. Oegstgeest: (Ohr. Bel. a d. Morsch) Herdenkingsavond Zondagsschool „Spreuken 8 vrs. 17b." 8 uur nam. Dinsdag. Breeslraal 81: Ledenvcrg. Ned. Ver. v. 'Huisvrouwen afd. Leiden. Halfdrie nam. Den Burcht: Holl. Mrj. voor Landbouw. 8 uur 15 nam. Marekerk. Leger des Ileils, zanguitvoering 8 uur nam. Ned. Leger des Heils. Lammermarkt. Sa menkomst 8 uur nam. Stadsevangelisalie, Morschweg: Samen komst 8 uur nam Stadszaal (groote zaal): Leidsehe K. v. A. „Haarlemschc Motet- en Madrigaalvereen." 8'/< uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdiensl der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Febr. a s. waargenomen door aipoïheek W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594. Dr. H. F. C. TEN KATE t In den ouderdom van ruim 72 jaar is te Tunis overleden dr. H. F. C. ten Kate, een bekend anthropologisch en elhnologisch onderzoeker, die ook aan de Leidsehe musea verschillende schenkingen deed. o.a. 'n groote collectie publicaties en manuscrip ten van wijlen prof. Hoffmann, welke zich in de Universiteitsbibliotheek bevindt, een gift van zoölogica aan het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie en twee gitten aan het Rijksethnographisch Museum alhier. Hij ontving zijn wetenschappelijke opleiding ge deeltelijk aan de Universiteit alhier. DE IJSBAAN GEOPEND! Pret van korlen duur. We waren '1 weer haast ontwend: 11 wat ons sinds den faineusen winter van 1929 nog aan schaatsenrijroutine in de beenen zat. begon zoo langzamerhand te ver dwijnen! 1930: geen ijs van eenige beteekenis en het zag er naar uit, dat 't dit jaar ook weer niets zou wordenI De winter was al haast voorbij, maar wilde ons toch blijkbaar niet heelemaal zijn geneugten onthouden. Eenige weken geleden bracht hij ons één dag sneeuw en nu gisteren. één dag ijs! Lang niet in alle plaatsen van ons land kon gereden worden, maar dank zij het ijverige werken van het bestuur der Leid sehe IJsclub, hebben onze sladgenoolen er toch op ouderwetsche wijze van kunnen profiteeren, al was de vreugde helaas van korten duur. Toen we 's morgens de schaatsen aan bonden. waren er al heel wat liefhebbers op de baan. die prachtig onderhouden bleekt Geen bobbels of scheuren vertoonde het ijs, liet was integendeel schitterend glad, alhoe wel nog niet zóó sterk, dat men van „ideaal" zou kunnen spreken 't Werd er een gezellig, druk beweeg van veel ouders en veel kinderen: de meesten hadden de ijslruien en de kniebroeken voor den dag gehaaid en dat schonk de kleur en de fleur, die onafscheidelijk aan het ijs- aspect verbonden zijni Op 't krahbelhaantje was 't een dapper „vallen en opstaan" van onze hoop der toekomst, welke eenmaal even lurd zal rijden als lallooze volwassenen, die np hun pijlsnelle Noren gisieren reeds de grooto baan afvlogen. Naast de oud-ver trouwde Friesche doorloopers zagen wij ook veel kunstschaatsen en daarop werden de sierlijkste krullen gezwaaid, prachtige ach ten of cirkels bekrasten het ijs. Steeds voller werd het en ook buiten de hekken stond het zwart van de menschcn, die op dezen vroolijken. zonnigen en geluk kig niet kouden Zondagmorgen van het levendig ijstooneel genoten. De reizigers in den trein drukten hun neuzen plat tegen de ramen: hier viel tenminste wal te zien, want op de slootjes in de omgeving waren de rijders Ie tellen! Tegen een uur of twaalf kwamen de eerste waarschuwingen, dat het ijs wel niet lang 7,on houden: plassen vertoonden zirh en men reed er schuw om heen! Moest het zóó gauw gedaan zijn met de pret? Het was haast niet te gelooven: maandenlang had iedereen op een dag ais dezen gewacht. Znu het gennt, dat de winter ons te weinig biedt, nu al weer moeten eindigen? Het viel haast niet te gelooven: maar de tcekenen waren onverbiddelijk! Was men even het restaurant binnenge- j wipt. om een heete kop chocola naar bin- nen te werken en kwam men na een kwar- liertje weer naar buiten, dan kon slechts I met ontzetting geconstateerd worden, dat het water steeds meer de overhand kreeg, terwijl ook meerderen een nat pak opliepen, ondanks de ernstige waarschuwingen der ijverig rondrijdende bestuursleden Tegen drie uur luidde dan nok het consigne: de haan moesl gesloten wordenl De talloozen, die van alle kanlen opgetrokken waren, om weer eens op heerlijke wijze van het schaat senrijden te genielen, logen somber gestemd huiswaarts, om aan de thee me! een tinte- lend-dnor«lraald lichaam nog wat over da korte vreugde na te praten. At had 'I dus maar eenige uren geduurd: deze ijsdag was toch maar weer meegeno men en we hadden tenminste even een proetje gehad, van wal 1929 en de winters uit den goeden ouden tijd in zulk een ruime male geboden hadden. Tegen vier uur lag de ijsbaan weer verlaten: zouden we er dit jaar nog eens op kunnen staan? Enkele dapperen hebben zich ook al in den omtrek op de slooten gewaagd, maar over 't algemeen viel het ijs hier nog niet mee. Op stukjes ondergeloopen land, o a. in de richting Oegstgeest scharrelden heel wat kinderen en ook zij profiteerden zoo hard ze konden van dezen ijsdag, wellicht de eenige die wij dit jaar zullen krijgen. Daar moest uitgehaald worden, wat et uit te halen wasl Er is dus gisteren al lerm gereden: zóó intens ais 't maar eenigszins kont Want we wisten 't allen wet: het zag er niet naar uit, dat het lang zou blijven vriezen. Zij, die 't nog een dagje wilden aanzien, hebben veel gemist: liet is in ons landje maar het beste, zoo gauw mogelijk de schaatsen onder Ie hinden' Vanmorgen, hii liet wakker worden, was het ongelukkig genoeg - mis! liet had geregend en een licht nachtvorstje zorgde voor een spiegelglad wegdek, dat voetgangers en fietsers leelijke buitelingen bezorgde of hen te laat op kantoor of aan den trein deed komen! Ook de trami naar en van Katwijk en Noordwijk en de autobus LeidenHaarlem ondervonden vertraging. Dal was het miezerige einde van een sehillerenden Zondagmorgen, die aanvan kelijk veel goeds beloofde! Maar daarom niet getreurd, de winter is nog niet voorbij! Mis schien dat er toch nog wat komt, al zullen er velen zijn. die na alle somberheid, die dezen natten winter bracht, vurig om den eersten warmen lentedag smeekent Ook verschillende ijsbanen in andere declen van ons land zijn gisteren geopend geweest: ook daar was de vreugde maar van korten duur! Bij doorgaand vriezend weer waar we een zwaar hoofd in heb ben, zelfs voor het Noorden van ons land zullen wedslrijden gehouden worden, o.a. Dinsdag te Sappemeer, Woensdag te Deven ter (kampioenschap van Overijsel) en te Steenwijk. Hel gemeentebestuur van Leiden heett het uitvoeren van slootdempingen en riotee- rings- en beslratingswerken op terreinen nabij de Koninginnelaan en Kaslanjekade opgedragen aan L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand alhier, voor f. 20.555. Tengevolge van explodeerende ben zinedampen is Zaterdagmorgen ten huize van den kapper v. d. L. aan den Stations weg een spiegelruit vernield. De brandweer behoefde geen dienst te doen. Hedenmorgen is op den Zijlsinge! ten gevolge van de gladheid van den weg een vrachtauto van Creyghlon's kolenhandel, bestuurd door P. W. van D. geslipt en te water gereden. De chauffeur wist den wagen bijtijds te verlaten. Door de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel is aan de directie der N'oord-Zuid-flolI. Tramweg Mij. verzocht om inzake de uitbreiding van hel tariehverk in hel bepalen van het tarief medezeggen schap te willen verlcenen, en bij een gun stige beslissing uit de vakvereenigingen een commissie van belanghebbenden samen te stellen. De directie zal dezer dagen oen beslissing nemen. De clublciitoonstelling der L. P. V. is Zalerdag en Zondag door slechts- 239 per sonen bezocht. Ongetwijfeld is het ijsver maak in niet geringe mate debet aan tiet be droevend klein aantal bezoekers. In de Stedelijke Werkinrichling waren opgenomen: Datum. Volw. pers. Kinderen. Totaal Maandag 2 Febr. 46 !G Dinsdag 3 Fbr. 52 1 53 Woensdag 4 Fbr. 51 1 52 Donderdag 5 Febr. 51 1 52 Vrijdag 6 Febr. 48 1 49 Zaterdag 7 Febr. 48 1 49 De universitaire gebouwen in den loop der eeuwen. AMSTERDAMSCH TOONEELGEZELSCHAP. Onder de daken van Parijs. We 'dachten, daft we de oud-romantische periode van ,,De voddenraper van Parijs" ,.De Roode Brug", ..Jean Darlot" etc. nu toch eindelijk te boven waren; zelfs voor z.g. voorstellingen voor het volk. We hebben ons blijkbaar vergist, want gisteravond gaf het gezelschap van .lan Nooy hier nog eens woer zoo'n echl-ouderwelsche draak in 6 be drijven met heerlijke lileis als „Te vonde ling gelegd", „Het verwisselde kind", „Krankzinnig verklaard" en „Ontmaskerd", met verleiders en schurken, die gestraft worden, met de beloonde onschuld etc. Hoezeer men daaraan echter ontgroeid is, loonde de onrust in de slechts matig bezette zaal. die af en toe zelfs zat Ie gnuiven van stil plezier bij z.g dramatische scènes. En terechtHet spel was bovendien, zonderen we de Marie Jane van Riek Berkhout uit, weinig geschikt om nog iels te redden Meer zullen we er niet van zeggen. We hopen, dat deze poging de oude draken te doen herleven, voldoende de mislukking heeft aangetoond! 9092 Zoo is dan heden in de voormalige zgn. Koepelkamer der Universiteit de eerste ten toonstelling geopend als eerste levenslecken der nieuwgestichle Historische Commissie der Rijksuniversiteit te Leiden. Zooals wij reeds meermalen hebben mede gedeeld, is het initiatief tol deze oprichting uitgegaan van het college van curatoren met het tweeledig doel de kennis van de ge schiedenis der Hoogeschool e bevorderen en daarvoor belangstelling te wekken. Zij tracht dit doel o.a. te bereiken door het bijeenbrengen van voorwerpen op die geschiedenis betrekking hebbende, zooals prenten, zegels, platen, promoliebullen, brie ven. reisjournalen, enz door de inrichting van een museum, derhalve De commissie heeft zich op het slandpunl gesteld niet te willen concurreeren met de reeds beslaande Universileits-inslituten, zooals de Biblio theek. het Prentenkabinet e. d. Ook zullen in verband met het brandgevaar geen zeld zame en kostbare stukken worden aange kocht Welk een schat van gegevens zou de stu dentenmaatschappij niet reeds kunnen leve ren Helaas, hoevele leemten vertoont de historie onzer roemruchte Lcidschp Univer siteit. Waar is de historicus, die een eeuw nadal het voortreffelijke werk van Matthijs j Siegenbeek liet licht zag. ons de eoed gedo cumenteerde Jiiographieën levert van e^n Scaliger, f-feinsuis, Vulcnnius. Als eerste poging om te toonen hoe de commissie haar taak opvat, heeft zij een tentoonstelling ingericht van afbeeldingpn der universitaire gebouwen in den loop der eeuwen. Zooals reeds in den aanhef gezegd, is zij ondergebracht in de zgn Koenclkamer, vlak onder den (oren en ongeveer boven het zweelkamortje. het bureau der pedellen en den corridor voor hef klein-auditorium Tot dusverre was dit gedeelte van het gebouw als rommelzolder in gebruik, terwijl in vroe- gefr jaren de vrouw van den concierge er de wasch te drogen hing! Dank zii de goede zorgen van den Rijks gebouwendienst en de medewerking van den administrateur van het college van curato ren. den heer A. van Hoogstraten, werd dit vertrek keurig gere.slaureerdde zware eikenhouten hinten van hun stof- en kalk laag ontdaan en zoo konden de inrichters beginnen met de organisatie der eigenlijke tentoonstelling Deze laak berustte in hoofd zaak bij den dirccteup van hel Rijksprenten kabinet. dr J J de Herder en zijn assistente, mej. Siegenbeek van TTeukelnm .welke laat ste levens secretaresse der Historische Com missie is. Wie in de komende maand door een ner- soonlijk bezoek aan deze tentoonstelling blijk "cefl van zijn belangstelling in de ge schiedenis onzer Alma Mater, kan zich zelf overtuigen van den alleszins lofwaardigen arbeid van dit. tweetal. De inzendingen zijn in hoofdzaak afkomstig van de TJniversiteUs- bihbolheek. hpf Gemeenle-archief en den Rijksgebouwendienst. Het is niet wel doenlijk hier in een kort beslok een volledig overzicht te geven van deze tentoonstelling, zoodal wij moeten vol staan met de vermelding van het belang rijkste van hetgeen ons de voorzitter der Commissie, prol dr. L- Knappert bij ons voorbczoek Zaterdagmorgen heeft gewezen. Allereerst geeft de tentoonstelling een overzicht van de gebouwen, waarin de Uni versiteit achtereenvolgens gevestigd is ge weest: l i) de slichting in liet voormalige Barbarnklooslcr ("Prinsenhof! afin hel Ra penburg Noordzijde; in 1577 in de Failede Bagijnekerk (tegenwoordig Universiteits bibliotheek), in 1581 naar hel vroegere klooster der Witfe Nonnen, waar zij nu nog is Dat in die dagen de Academie een heel ander beeld vertoonde dan heden ten dage, blijkt uit tal van prenten, schilderijen en teekeningen We denken hier bijv aan het fijne schetsje in het Album Amicorum van Jodocus van Amstel van Mijnden 1600), waarop de toren nog ontbreekthel doek van H van der Burgh (1690). waarop men een promotiesloet uit de Academiepoort ziet komen. Op de plaats van deze poort, welke in 1828 werd afgebroken, slaat tegenwoor dig het bekende ijzeren bek Een in Delft studeerend stadgenoot, Huug van Oerle ont wierp in 1925 de plannen voor de recon structie van deze poortmuur. Het eerste lorenontwerp dateert van 1670 van de hand van W v, d. Helm. Een slel orgeldeuren, versierd met de wa pens der curatoren, herinnert aan den tijd, dal in het groot-auditorium nog een kerk orgel stond De „Lakenhal" stond een houten beeld in bruikleen af. voorstellend Vrouwe Justilia. In vroegere eeuwen was er nl. een afzon derlijke rechtbank voor berechting van alle geschillen, betrekking hebbende op de Aca demie zoowel voor de hoogleeraren als voor de studenten. Prof. Knappert zeide ons. dal er pogingen in het werk worden gesteld om dit beeld voorde Academie (e behouden Het zou dan waarschijnlijk een plaats krijgen boven de deur van het groot-auditorium. Verder vinden we er een reproductie van den stichtingsbrief der Hoogeschool, geschre ven uil Middelburg en een foto van Prins Willem I naar een gravure van Gollzius. Na het springen van het kruitschip in 1807 werden op last van koning Lodewijk Napo leon door W van Weslerhout., Thibaut en A. van der Hart de plannen ontworpen voor den bouw van een .Koninklijke Aca demie" op het terrein van de Ruïne Een aparte loonkasl wordt door deze plannen in beslag genomen. Ook over de huisvesting der verschillende universitaire instellingen bevat deze expo sitie interessant materiaal De Bibliotheek en hel Thealrum Anatomicum waren van 1591 af gevestigd in de Faliede Bagijnekerk, waarin ook de Schermschool en de Engel- sche Kerk waren ondergebracht. De anatomie ging eerst in 1860 naar een eigen gebouw over Voorts zien we afbeel dingen van de Bibliolheca Thysiana, van den Horlus, het Statencollege ten behoeve der theologische studenten, geslicht in 1591 in hel voormalige klooster der Leliebroe ders cn opgeheven in 1800. Tegenwoordig is er de Manege in gevestigd. In 1630 werd óp het dak van de Acade mie liet eerste academisch observatorium ge bouwd. eerst in 1863 tijdens het beheer van prof. Kaiser werd een zelfstandige Sterren wacht gebouwd. Tenslotte zijn er nog een aantal prenten en foto's, betrekking hebbende op het zie kenhuiswezen. We zien Herman Boerhaave. den grondlegger van het klinisch onderwijs, op bezoek in de zalen van het stedelijk ziekenhuis, het Caecilia-gasthuis, waar te genwoordig de Stedelijke Werkinrichting is gevestigd.. Natuurlijk ontbreken foto's van liet nieuwe Bocrhaavekwartier niet De ten toonstelling blijft geopend lot 8 Maart a.s. Koninklijke belangstelling. Zaterdagmiddag heeft H. K. H. Prinses Juliana, vergezeld door E. baronesse van Hardenbrock en mr. J. G. baron Baud, een bezoek gebracht aan het Academiegebouw alhier. Haar werd daar door curatoren der Universiteit een thee aangeboden, waarbij het gehecle college aanwezig was. Daarbij overhandigde de president-curator, mr. A. v d Sande Bakhuyzen de Prinses namens hel college een vaas met inscriptie als aan denken aan haar studie aan de Leidsehe Universiteit De Prinses betuigde haar er kentelijkheid voor dit geschenk, dat zij ver klaarde bijzonder op prijs te stellen. Vervolgens werd een bezoek gebrachl aan liet academisch historisch museum, dat in een der bovenzalen van hel academiegebouw i9 gehuisvest. De Prinses werd daar ontvan gen door den voorzitter van de historische commissie der Universiteit, prof dr. L. Knappert, de secretaresse van de commissie, mej. O. C. D. Siegenbeek van Heukelom, tevens conservatrice van het museum en het lid van de commissie dr P. G. Molhuysen. Onder hun leiding word de tentoonstelling bezichtigddie door de historische commis sie werd ingericht. De Prinses toonde voor de tentoonstelling groote belangstelling. De oiiicieele opening. Nadat de gonoodigden waren terugge keerd van de receptie, welke de reclor- magnificus na afloop van zijn oratie in Huize Bruyns had gehouden, had tegen 4 uur in het klein-auditorium do officiee'.o opening plaats. De voorzitter der H. C prof. dr. L. Khan- perl heette alle aanwezigen hartelijk wel kom en vervolgde ongeveer aldus: In zijn inleidend woord vóór den catalo gus dezer tentoonstelling heeft dr. Mol huysen het doel dor stichting, zooals Cura toren der Hoogeschool haar hel aanzijrt hebben geschonken, omschreven als de be vordering der kennis van en der belangstel ling in de geschiedenis der Leidsehe Univer- site t. Een treffend doel. in waarheid' Want, ofschoon hel bij velen noch nan die ken nis noch aan die belangstelling mangelt, er ontbreekt toch nog genoeg aan de uitge breidheid en de algemeenheid ervan om hri wezen onzer Commissie te rechtvaardigen. De geschiedenis eener instelling als onze Hoogeschool is immers meteen het verhaal van den groei en de ontwikkeling dor we tenschappen, daardoor óók van de verrijking van den menschel ijken geest en van de ver dieping van inzicht in tal van vraagstuk ken. en» nogmaals, tegelijk ook van dat on geduldig navorschen en belangeloos onder zoeken. van dat hartstochtelijk verlangen naar ook maar een klein slukje der waar heid. een verlangen, dal te bescheidener m te stiller is. naarmate het onzelfzuchtiger en waarachtiger den onderzoeker bezieit, adelt en voortdrijft. En de geschiedenis in hel hijzonder onzer Hoogeschool geene mogelijke verdenking van lugdunitis zon mij weerhouden hel vast Ie stellen sinds hare stichting vóór ruim vierdehalve eeuw door Prins Willem, hoog- Ioffetijker memorie, die geschiedenis is de historie van terecht geroemd hooger on derwijs, van het leven en werken van waar lijk groote mannen, van eene met goede re den verkregen wereldvermaardheid en van eenen invloed op het geestelijk leven onzes volks, die natuurlijk ook andere universitei ten .geoefend hebben, maar die schoon en gezegend genoeg geweest is. om voor het he den hare dienaren het „adeldom verplicht" als bezielende 'euze bij eigen arbeid in de ooren te doen klinken. En toch moet de geschiedenis onzer hoo geschool. hoeveel soeds Siegenheoks hoek ontwijfelbaar bezit, nog den schrijver vin den, harer glorie waardig. Toch moeten wij nog de biografieën ontvangen van tal barer geleerden welke classicus geeft ons als proefschrift het leven van Scaliger, Hein- sius, Ruhnkenius, Wijltenhaeh Cobet? toch moet. zelfs na Molhuysens bronnen uitgave nog heel wat ander matpriaal ver zameld worden, voor die geschiedenis van belang, portretten brieven, reisverhalen, prenten, penningen zegels ik heb. hoop ik. genoeg opgesomd om u van het recht en de beteekenis van een arbeid als van onze commissie Ie verzekeren Als teeken daarvan dan, de eerste eener Ai W tot SPECU, AANaiEDlK C/yCb costuum ae Sfieciale etaL ^KOREVAAR^TFjAa rij van tijdelijke tentoonstelling voornemens zijn te geven, naasi. het Museum als vaste inrichti^ reeds aanstonds rnijn plicht als verzaken, zoo ik niet boekstajj naast andere leden onzer cooimis, vooral mej. Siegenbeek van Hst dr. de Gelder geweest zijn, die. moeite ontziende, de verzameiicj en fraai hebben gemaakt als jij bewonderen zult. Hierna verzocht spr. den pret) tor hel Museum te willen opener; deze met een korte toespraak Rede van den presided Nauwelijks eenige maanden geies ik aldus spr. Uwe Commissie in9lu nu reeds valt de eerste rijjae vruekt toen geplanten boomt De Curate Universiteit zijn U wel zeer dat Gij, Hooggeschatte Prof Knappe medewerkster en Uwe médewerta voortvarendheid aan den dag ge' Ons initiatief is buiten rechtmatige ling beloond! En dat Gij ons op den verjaui Universiteit komt verrassen mei toepasselijke tentoonstelling, als duct van Uwen arbeid, is een attentie, die niet alleen de Curatr allen, die dit gebouw vandaag té treffen en met waardeering voort Hel geelt den dag een gepaste e wijding De stichting der Hoogeschool <j was een daad van een machtig g. zicht en bleek daarenboven, Ion stichting reeds dadelijk de eerslu Europeesche geleerden, Scaliger, wist te trekken, een feit van r.i leekenis. Valt het dan te verwonderen dl (oren naast de zorg die zij voo.' en de toékomst betrachten, de nis niet willen veronachtzamen? Onze bedoeling met het in hei pen van Uwe Commissie was se dat Gij bouwstoffen zoudl opsjw ren en voor teloor gagn behouda. zoudl wijzen op de waarde van brifl ten, phoio's, souvenirs, hoe eenval viaal ook, voor het vastleggen beeld van het Universitaire leve: gegeven tijdstip .En ziet, reeds dal Gij in staat gebleken ons een tets te bieden van de geschiedenis bouw dat voor ieders oog oprijs! hij vandaag zijn alma maler gr., Ik ben verheugd, dot heden. M toch reeds ruimeren kring van li lenden, ook een groot aantal vrienden, leden van UniverssÖ tuigen mogen zijn van het eersS Uwer Commissie in het openbar, dat ook zij in hun kring op bel «d Historische Commissie op zich zorgt, zullen willen wijzen en a!> denaars opwekken eens na te fia oude papieren niet nog een el u venir bevatten, waaruil de tijden beleefden, gekend kan worden. Dat wij met de door U verpsd ten geen fraaiere behuizing kont bieden dan een simpel ..onder meesl letterlijken zin van hel 11 d roe ft mij niet overmatig. 'I veel met eenvoudige mid leien k' bracht Dat echter de zolder, die U T' tot tentoonstellingszaal werd ut zon goed mogelijk aan het doel iéJ hebben wij te danken aan de belang medewerking van 's Rijksgebouw De hulp. die U, Baron van L vedel geven heeft en uit Uw arrive?'5 Uwe medewerkers van Hi -svvijk" ter. is groot en wij zijn er U in óre dankbaar voor. De tijd dringt en hierbij wil i" Gaarne voldoe ik aan Uw verzout de Voorzitter, en verklaar de ting „de Academische Gebouff'f opend. Moge een druk hu' moeite betoonen. Ten slotte werd nog hel wttf* door den rector-magnificus, pro' Vogel. ONDERTROUWD J. Stol, jm. 26 j. en J. M. Maa-v J. van Rooijen jm 24 j en M jd. 23 j. J. Ouwerkerk jm. 21 f' der Waals jd. 22 j. L. Kop P A W. Wagemaker. jd 24 j Kriek jm. 23 j. en C Slingerland. F. Schouten jm. 23 j. en G. Era - W. Vuurpijl jm. 22 j en E 19 j. T. O. Groenendijk jw- H van Weizen jd. 30 j. - wedr 64 j. en F P. Leemans k J M J Baak jm. 27 j. en C. C jd. 30 j.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2