NAGEKOMEN BERECHTEN. BUITENLAND. VARIA. UIT GE OMSTREKEN. ALS EEN POLITIEAGENT VOORZITTER IS.. Dezer dagen werd aldus liet U.D. op liet dorp K in Friesland een vergadering gehou den van een Pluimveevcrecniging, Benige leden wcnschlen hel woord over de openingsrede van het bestuurslid, die door vertrek van den voorzitter als zoodanig fun geerde. Toen dit hen niet verleend werd en zij loch door zouden redenccrcn, dreigde de tijdelijke voorzitter (een agent van politie) hen inet proces-verbaalwegens huis- vrede-broukl De opposanten kozen „eieren voor liun geld" enzwegenll EEN „GESLOTEN" GEMEENTE Het gemeentebestuur van Kloosterburen (Gr.) heeft, met toepassing van art. 19 lid 1 van het Motor- en Uijwielreglcment alle wegen in die gemeente tot 1 April 1931 ge- ploten verklaard voor motorrijtuigen met grooteren wieldruk dan (100 K Gr. Het is te begrijpen, dat deze sluiling waar door praclisc-h elk vrachtautoverkeer in die gemeente tot dien datum onmogelijk wordt gemaakt, den bedrijfsautohouders dus zoo goed als de geheele handel en industrie het bedrijf onmogelijk maakt en daardoor niet alleen- grooleu hinder, maar ook zeer 'aanzienlijke financiëele schade berokkent. De B. B. N. Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, heeft zich naar aanleiding van deze beslissing van dit gemeentebestuur tot Gedeputeerde Staten van Groningen ge- *wend om op de ernstige gevolgen daarvan te wijzen. U. D. JKatfcT Gierige Schot (als de parkwachter het geld voor stoelhuur heeft geïnd): „Gelukkig, do slag is gevallen. (London Opinion). BUITENLANDSCH GEMENGD. TREIN EN TRAM. Te Marseille is gisteravond in een der voorsteden een goederentrein, die uit een tunnel kwam, in botsing gekomen met een tramwagen, die geheel vernield werd. Bij de botsing zijn twee personen gedood en vijf ernstig gewond. KOSTBAARHEDEN VAN DE ROMANOFS. De grootvorstinnen Xenia en Olga, zusters van den vermoorden Tsaar, hebben door hun vertegenwoordigers te New-York stap pen laten doen om een verbod te verkrijgen op het aldaar verkoopen van kostbaarheden cn kunstvoorwerpen, die door de bolsjewiki waren ontvreemd uit het paleis van den Tsaar. O HET PROCES TEGEN EEN DRANKKONING. Na een verhandeling die 33 dagen ge duurd heeft, heeft de rechtbank te Praag vonnis gewezen in de zaak van Gottfried Zeithammer den „Drankkoning", die in de buurt van Pardubilz een geheime onder- aardsche stokerij en branderij had inge richt en daardoor den fiscus voor 3'/J mil lioen kronen benadeeld had. Hij heeft bovendien in zijn proces niet minder dan elf meineeden gezworen en'is tot vier jaar gevangenisstraf met dwangarbeid veroor deeld. Drie zijner helpers kregen straffen van drie tot vijftien maanden. EEN FAMILIEDRAMA Te Kanisza bij Zenla (Zuid-Slaviê) Jieeft zich een verschrikkelijk familiedrama afge speeld. Ongeveer twee maanden geleden heeft daaT een koopman, na zijn geheele vermogen in één nacht bij hel kaartspel te hebben verloren, zelfmoord gepleegd Zijn plaats werd ingenomen door den lö-jarigen zoon. die het geheele uit de moeder en 8 kin deren beslaande gezin moest onderhouden. Ook hij schoot zich een kogel door het hoofd. De moeder en de oudste dochter maakten daarop, de wanhoop nabij, een einde aan haar leven door in de rivier de Theiss te springen. Hoewel visschcrs nog trachtten haar te redden, mocht dit niet meer geluk ken. Do zeven wcezen komen nu ten laste van de gemeente. EEN AARDBEVING IN ALBANIË Volgens ingekomen berichten heeft in Al banië opnieuw een hevige aardbeving plaats gehad. Te Koriza is de orthodoxe kerk inge stort. terwijl vele huizen verwoest werden. Twee vliegtuigen zijn uit Tirana vertrokken pfli den omvang van de aardbeving te ver kennen. Alle telegrafische en teletonisene verbindingen zijn verbroken. Tot dusverre zijn er vier dooden. DE LAWINE-RAMP IN ITALIË. Naar Stefani uit Rome meldt, zijn bij de lawine-ramp aan de [taliaansch Fransrhe grens in het Dora Ripariadal drie officieren, twee onderofficieren en 16 soldaten door twee lawines bedolven. OPSTAND IN EEN GEVANGENIS. In het luchthuis van den staat New-Jer sey hebben 190 gevangenen de oppassers aangevallen met het doel uit de gevangenis te ontsnappen. Er ontstond een verbitterd gevecht, waarbij negen gevangenen gewond werden Aan zeven gevangenen gelukte hel uit de gevangenis te ontsnappen. Met behulp van de militie werd de orde weder hersteld. AMERIKAANSCHE TOERISTEN IN EGYPTE BESCHOTEN. Gewapende bandieten hebben gisteren in Egypte op de auto van eeo Amerikaansche expeditie geschoten. De chauffeur werd ge dood. Later hebben potitielroepen de mis dadigers in hun schuilplaats omsingeld en er 2 van gedood en één gewond. HET DRANKVERBOD IN AMERIKA. De agenten, die in Amerika voor naleving van het drankverbod hebben te zorgen, heb ben te Kingston in een geheime branderij een inval gedaan cn voorraden tor waarde van meer dan millioen dollar in beslag genomen. Vier verdachten zijn aangehouden. SPOORWEGBOTSING IN RUSLAND. Op den Sibcrischen spoorweg heeft, nabij het station Myssowaja, een botsing tusschcn ccn .posttrein cn een goederentrein plaats gehad. Zeven wagons en beide locomotieven werden vernield. Twee personen werden gedood en verscheidene ernstig gewond. IN DE SNEEUW. PARIJS, 29 Jan, (Ned. Tel. Ag.) Nog 63 llaliaansche alpenjagers zijn door de sneeuw ingeslpten, terwijl het door den sterken sneeuwval niet mogelijk is de tocht naar be neden te ondernemen. De militaire autoriteiten moeten thans van plan zijn de mannen door een onder- grondsch waterloevoerkanaal te redden. EEN EPIDEMIE IN MEXICO? NEW-YORK, 29 Jan. (V.D.) Uit Mexico- Cily wordt gemeld, dat in de Mexicaansche staten Oaxaca en Chiapas ongeveer 20.000 personen zijn aangetast door oncher-cerco- sis, een ziekte, die vermoedelijk atkomstig is uit Afrika cn in zeer vele gevallen blind heid tengevolge heeft GROOTE SMOKKELAFFAIRE IN OOST-AZIE ONTDEKT. LONDEN, 29 Januari. (V. D.) In verband met do arrestatie Ie Tokio van een zekeren koopman Walter Beck verklaart de Japan- sche politie, naar de „Daily Herald" meldt, dat zij een groot complot heeft ontdekt van smokkelaars van narcotische stoffen en be dwelmende middelen. In eenige jaren tijd zouden de smokkelaars voor een waarde van meej- dan een millioen pend sterling aan verdoovende middelen naar Japan heb ben gesmokkeld. Bijna alle cocaïne-producten werden ech ter weer verder verhandeld naar China cn Indië. Op hot oogenblik bestaat er ren nauwe samenwerking tusschcn de Japansche en do Indische politic, om deze smokkel- affaire op het spoor te komen. Reeds hebben te Bombay en te Calcutta arrestaties plaats gehad. die met deze affaire in verband staan Naar verluidt, zouden ook eenige vooraanstaande Japansehe zakenlieden en zelfs een vooraanstaande politieke figuur bij de aangelegenheid zijn betrokken. HEVIGE SNEEUWSTORMEN IN ZUID-OOST-FRANKRI IK. PARIJS, 29 Januari. (V. D.) Sedert 21 uur woeden sneeuwstormen van buitengewone sterkte in eenige Zuid-Oostelijke provincies van Frankrijk en in het bijzonder m Savoyn bij Chambéry, Annecy en Moutiers, waar groolc schade werd aangericht Honderden boomen werden ontworteld en een aantal gebouwen beschadigd In do omgeving van Bonneval moest het verkeer geheel worden stopgezet. Over groote afstanden, zijn allo telegraafpalen omver geworpen. Sedert twee dagen kon geen goederentrein uit Saint Jcan de Maurienno vertrekken. Een perso nentrein. die 's morgens om 10 uur uit Saint Jean de Maurienne vertrok naar Medonc. had 19 uur noodig om zijn plaats van be stemming te bereiken. MENSCHENREDDER. Bismarck droeg doorgaans maar één de coratie on nog wel 'n décoratie, die geen déeoratie is; het was een kleine medaille... voor het redden van een drenkeling. Het was zijn eerste medaille, zijn eerste bcloo- ning. Met groot levensgevaar redde hij eens een zekeren Hildebrand, een groom, wiens paard onhandelbaar werd en met zijn berij der in het Lippenermeer terechtkwam. Eens vroeg een jong diplomaat aan Bis marck van wier die déooratie, dat kleine ding, tooh was. Bismarck antwoordde Och, nu en dan red ik eens een men- schenleven en daar is het voor. Een feit is 't echter, dat het de eerste en de laatste maal is geweest, dat hij een menschenlcven redde. KATWIJK AAN ZEE. CONSISTORIE EN VERGADERZAAL „IRENE". Plechtig ingewijd ondei gioole belangstelling Reods gerumien tijd voetden de Gerefor meerden le dezer plaa(se behoefte aan een vergaderlokaal en een geschikte kerkeraads- kamer. In den nazomer van 1929 werd een com- commissie benoemd, om de mogelijke tot standkoming le onderzoeken. Deze com missie bestond uil den voorzitter N. Par.e- vliet Jr en de leden G. van Holst, IJ. Plug, L. Parlevliet Jz., .1 v. Egmond, C. Haasnoot, A. Ouwehand Rzn D. Parlevliet Dzn„ C. v. Tongeren, L. Guyt en D. C. van Leeuwen. Aanvankelijk werd het plan geopperd om in een ander gedeelle van het dorp een tweede kerkgebouw te stichten, mede met het oog op de vele badgasten; dit gebouw zou dan aan een 700 4 800 personen een zit plaats kunnen bieden. Van dal plan werd afgezien en na nag enkele wijzigingen kwam het gebouw klaar, zooals hel er nu staat Op die plaats stonden eenige oude huisjes, die aan de Geref. Kerk behoorden; deze werden atge- broken voor de vervanging der beide zalen. Gistermiddag konden belangstellenden het mooie gebouw bezichtigen, waarvan ve len gebruik maakten Er is een mooi ge bouw verrezen. De vergaderzaal draagt een intiem karakter en biedt plaats aan ruim 3U0 personen. Tevens werd een nieuwe consistoriekamer gebouwd, waar ook groote behoefte aan be stond. Door een gang is er verbinding met de kerk. Voorts is er een groote Lips kluis gemaakt om het archiet te bergen, alsmede ccn vertrek, waar de installatie voor de kerktelefoon is ondergebracht. De architect van het werk is de lieer Kraan uit Oegstgeest, de aannemer de heer L. Guyt van hier. De tirma H. P. Bloot le verde de electriciteitsinstallatie en die voor de kerktelefoon. Hel stucadoorswerk is van den heer J .Arnoldus. Het lood- en zinkwerk van Gebrs. Kuyt, liet schilderwerk van deo heer E Schonevcld en do meubileering en .stoffeering van de heeren Baalbergen en Lugthart. Gisteravond to half acht had dan de plech- tigo opening plaals, de zaal was geheel bezet. Ds. Ingwersen liet zingen Ps 951. Na het voorlezen van den 133slen Psalm sprak dezen een openingswoord naar aanleiding van voornoemden Psalm. Hij eindigde met den wensch uit le spra ken, dat dit gebouw moge gewijd zijn aan God. Jezus Christus en den Heiligen Geest. Door allen werd nu gezongen Ps. 133: J, mevr. Ingwersen begeleidde op het orgel. Er volgde nog een rij van sprekers De heer N. Parlevliet Jr. sprak als voor- ziller der commissie. Hij gaf een overzicht van de tot slandkomihg en eindigde met den kerkeraad geluk te wenschen alsmede ds. In"wersen, die de stuwkracht is geweest. De Iweede spreker was de heer P. Paria- vliet Jz, namens do bouwcommissie. Na een overzicht van het werk dezer commis sie bracht hij woorden van dank aan archi tect Kraan aannemer L. Guyt, aan allen die aan het werk van dit gebouw hun kra -ht gaven, alsmede aan Jan Ingwersen, die mooi kunstwerk geleverd heeft Tenslotte dankte hij de commissieleden van der Lee en Baalbergen en de jonge dames die f. 722 50 collecteerden. Vervolgens verklaarde men er zich ac eoord mee dat de zaal „Irene" zal heeten, hetgeen beleekent „vrede", waarop werd aangeheven het voor deze gelegenheid ge schreven „Zaallied". De heer M. Bonefaas, secretaris van de Mannenvereeniging sprak nu een kort woord en bood met een toepasselijk wcord een stof felijk blijk voor de consistoriekamer aan: een papiermand en een inktkoker. Aan hei woord kwam voorts de presidente der Meisjesvereeniging mej. W. Baalbergen, die een nuttig cadeau aanbood, nt. een 20-tal tafelkleedjes. De voorzitter der Jongclingsverecniging, de heer A W. Ingwersen hield een korte rede en bood een mooie klok aan voor'de zaal De vice-voorzi lier van het Zendings- comité. de heer J. Vink sprak uit naam van dat comité. De voorzitter van de Zondagsschool, do heer J. v d Meer. sprak met betrekking iot deze school. fis. Ingwersen dankte aile sprekers. Ten slotte spraken nog de heeren Baalber gen en van Tongeren Ds. Ingwersen sloot den avond. Hij dankte allen, ook namens mevr. Ingwersen voor de harmonische samenwerking Spreker liet nog zingen het laatste vers van Ps. 133, waarna hij met dankgebed stool. WARMOND. VERG. R.-K. KIESVEREENIGING Belangrijke lezing. Protest tegen hestnm. De R.-K. Gem. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" hield een algemeene Jaarver gadering in Hotel „De Zon", onder voorzit terschap van den heer A. H. Burcksen De vergadering was zeer druk bezocht Spreker heette prof. Heskes van harte welkom, die spreken zou over „Conservatief en Modern", cn dankte hem voor zijn bereidwilligheid Mede riep hij een woord van welkom toe lot wethouder C Zwetsloot en de Roomsehe Raadsleden. Rest mij nog. aldus spreker, een woord van welkom toe te roepen aan onze propa- gandaclub die onder de' bezielende leiding van mej. Haverkort prachtig werk heeft ge leverd. Hierna werden door den secretaris de no tulen der vorige vergadering voorgelezen en na een kleine bespreking ongewijzigd vast gesteld. Uil hel hierna voorgelezen jaarver slag van den secretaris teekenen wij aan. dat het aantal leden van 517 was gestegen lot 592. Gehouden werden acht bestuurs vergaderingen en -i algemeene vergaderin gen. De voorzitter bracht den secretaris een woord van bijzonderen dank voor zijn keurig jaarverslag. Uit liet hierna uitgebrachte [inancieelc verslag door de penningmeesleresse bleek, dat over het afgetoopen jaar de ontvangsten hadden bedragen f.271 75 en de uilgaven f. 241.01, zoodat een batig saldo te boeken viel van f 30 74 Ook aan haar bracht de voorzitter een woord van dank voor haar ac curaat beheer. Bij punt 6 der agenda „mide- deelingen" deelde de voorzitter mede. dat voor de a.s. Raadsverkiezingen candidaten lijsten kunnen worden ingeleverd tot en met 15 Februari a.s. De heer Van Stijn Jr. vond den gestelden termijn le kort hetgeen ook 'le zienswijze was van den heer II L. van Delft Na discussie wordt bedoelde datum door het bestuur verlengd tot en met 25 Februari aanslaande. Vervolgens zette prof. Heskes uiteen, wat onder de begrippen „conservatief en mo dern" moet worden verslaan. Wie de werke lijkheid van het leven wil zien en de l?ssen leert en de taal verstaat die het werkelijke leven lot ons spreekt, kan geen van beiden zijn. Men moet zich de vraag stellen: wat is het leven, veranderlijk of onveranderlijk Het werkelijke leven dat u medeleeft, geeft u hierop zelf antwoord. Daar is iels in ons leven dat onfeilbaar zeker blijft bestaan maar aan den anderen kant is het leven voor een geweldige ontplooiing vatbaar. Thans doen zich problemen voor, dringen zich ver schillende vragen naar vuren, aan welks be slaan men vroeger niet dacht. Het wprketijke leven, aldus spreker, bestaat uit blijvende factoren en factoren die lot den dag van lieden en morgen behooren. Men moet beide bcgerippen in 'n harmonische eenheid verce nigen. en wat inen dan krijgt, zou ik willen noemen het principieele streven cn dit prin- cipieele streven moeten wij Katholieken toe passen op alle takken van het leven zoowel op het individucele leven, het gezinslevm. als in het leven als staatsburger. Een krachtig voorbeeld van het princi pieele streven aldus sjjreker, is le vinden in de onlangs verschenen encycliek van den Paus over het Christelijk huwelijk welke en cycliek hij warm ter lezing aanbeval Meer uiivoerig behandelde spreker het principieele streven van den Katholiek in het politieke leven Hierin moet het Katholieke beginsel worden uilgedragen. In een krachtige pero ratie drong spreker aan op het behoud van de eenheid in de partij Een krachlig applaus bewees. dal de rede met bijzondere aandacht was gevolgd. De voorzitter bracht hem een woord van harle- lijken dank voor de leerzame uiteenzetting. Bij de rondvraag werd uitvoerig gediscus sieerd inzake de Candida tuur-Van Delft' de heer v. Sleyn Sr. meent in deze le moeten pfotesleeren legen de handelwijze van liet bestuur In tegenstelling met hetgeen in de vergadering besproken was. werd de heer Bader als no. 1 op de lijst geplaatst. De voor. zitter zegt. dit het bestuur reglementair ge handetd heeft, en dat ieder Katholiek ver plicht is om op den aangegeven candidaat te stemmen. De heer v. Sleyn zegt. dal men op deze wijze zuiver stemvee wordt. Ook de heer Haverkort teokent krachtig protest aan; op deze wijze wordt een kiesvereeniging to taal overbodig. De heer Delft sluit zich hier bij aan en noemt nog andere feilen op waar in het bestuur z.i. verkeerd gehandeld heet!. Na nog eenige discussie werd de verg. op de gebruikelijke wijze gesloten. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede van den burgemeester Nog geen beslissing inzake de aanschaffing van een ladderwagen en uitbreiding der noodslachtplaats De gemeente garandeert aflossing en rente der leening ten behoeve der te stichten zweminrichting Geen wedstrijden op Zondag in deze inrichting. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig waren met kennisgeving de heeren Prins, Rooyakkers, Vroom en Wouters. In z'y'n Nieuwjaars-redo wees do voorzitter op den huidigen econo- mischen crisis, waarvan evenwel de gemeente door speciale omstandigheden niet veel na deel ondervindt. Het terugloopen van het belastbaar inkomen dat in 1930 tot ruim 29 millioen was gestegen wordt ondervangen door de nieuwe financieele verhouding tus- schen het Rijk en de gemeeate. Het inwoner tal nam in het afgeloopen jaar met ongeveer 500 toe. Evenals elders maken tuin- en akkerbouwers en de bloembollenkweekers in deze gemeente een moeilijke tijd door. Ook de bterschende werkloosheid werd door den voorzitter besproken. Met nadruk vestigde spr. de aandacht op de pogingen om de positie van het college B. en W. te onder mijnen, terwjjl B. en W. toch slechts naar beste weten en kunnen de besluiten van den Raad voorbereiden en de door dit lichaam genomen besluiten naar hun meening stipt eerlijk en volledig overeenkomstig de bedoeling van den Raad hebben uitgevoerd. In het tweede deel zijner rede gewijd aan de directe gemeente-bemoeiingen noemde de burgemeester den bouw der nieuwe R.K. Kerk, de restauratie met gemeente-hulp der Ned. Herv. Kerk, den bouw van de openbare scholen aan de van Zuylen van Nyeveltstraat en Bloemcamp- laan en van do Chr. school, den bouw van een groot aantal woningen, de verwijdering van vuil naar Nieuwkoop en de aanhangig gemaakt» annexatie van een deel der ge meente. De heer Versteeg bracht als oudste aan wezig lid den voorzitter dank; hij was ervan overtuigd, dat alle leden doordrongen zjjn van de groote verantwoordelijkheid van B. en W., om deze gemeente goed te be sturen en sprak de hoop uit, dat God hen bij hun arbeid zal steunen. Hij wenschte den voorzitter en zijn gezin wederkeerig alle goeds toe. Ter tafei kwam een adres van den heer J. A. AI. Meddens, houdende verzoek bjj het aanleggen van voetpaden langs de van der Oudermeulenlaan een ruimte van plm. 1 Meter ter weerszijden open te laten als als ruiicrpad. Dit verzoek werd door de vereeniging van Parkbe»0to Op voorstel van B. en \V. werd i dit verzoek ir, te willigen. Vervolgens was aan de orde eenaJt M. L. de Witt, boekhandelaar alhier bezwaren werden geopperd tegen U pc-raen "an de leverantie tenbehoe» de openbare scholen en de politie zocht werd, hem wederom de lew,.., te dragen. eui> Werd ran een uitgebreide discu - banden van B. en W. gestto verdere afdoening; evenals" dat G. Remmerswaal,' om een tegemoetkoming in de kosten n! bezoeken door een zijner kinderen school voor buitengewoon lager ond/ Een bezwaarschrift van II. van den" sclaar legen geweigerde beslissin" verzoek, om verbouw- van een perceel- Gang, werd afgewezen Besloten werd tot wijziging van par. 2 der Bouwverordening. In hiermede werd ingewilligd een vcrroij J. W. van der Aa lot verbouw van J. ceel in de Kerkstraat. Een voorstel lol vaststelling va0 - sionsgrondslagen van diverse ambtei werd goedgekeurd. In de commissie voor onderzoek va loofsbrieven werden benoemd de hts». M. Drop. C C. van der Kroft en D Barnevold. als plaatsvervangers de hees C. Provo Kluit, A. Versteeg cn G. P c Leeuwen. Tot onderwijzer in lichamelijke oeb aan do openbare scholen werd benota heer J. P. F. Mulder te 's-Gravenhage Het salaris van een le benoemen u derwijzeres in handwerken aan de ope school voor U.LO. word bepaald op per wekelijksch lesuur. Hierna was aan de orde een voorste het vaststellen van een verordening bioscopen. De voorzitter zeide, dat de commissi toezicht tot het aanbrengen van entói zigingen adviseerde, waartegen B. geen bezwaren hadden. De heer Boender achtte het een gro zwaar, dat er verbodsbepalingen werdo genomen voor het bezoeken van bits: aan kinderen beneden 12 jaren. Voorls uitte hij bezwaren tegen desa, omtrent het bevestigen van reclama riaal, eischen, welke niet uitvoerbaar.-' blijken. De bepalingen inzake eventueele tu ring waren na zijn meening even a leven. Na nadere besprekingen van de heg Van Tol, Van Barneveld, Van Leem;: Boender, werd de verordening aannsa met 8 tegen 1 stem (van den heer Boö Ter tafel kwam vervolgens een voa van B. en W. ten behoeve van de B.-j weer een aulomobielbrandladder merk 15 gyrus en een rookmasker aan te sü en daarvoor een crediet te verleen» f 11400. Na discussie word bestolen jbyete onderzoek in te slellen naar de hhièu beid van andere merken. Op voorstel van B. en _W. wenibö tot het aanleggen van Irotioirs in deSei slraat en in de Kerkslraat De kosten bet Gen resp. f 2330 en f 2300. Goedgevonden werd het aanbrenger ren plantsoen in de Langstraat. Ka f. 1220. Naar aanleiding van een verzoek aldeehng Wassenaar van het Groenet'. werd besloten haar een bijdrage toe lik non in de kosten van verpleging va-ie haar uilgezonden lijders aan lubetctitael ten hoogste 55 pet. van de ko9ten. Do voorgestelde wijzigingen ten opa) van de begrooting voor de jaren 193) 1931 werden aangenomen. Hierna was aan de orde de bes,.— van een ingekomen plan tot oprichtingl een zweminrichting. Door een comité uil de ingezetenen - oen plan ingediend, waarvan de kosten» den geraamd op f. 160.000. Dit plan omvat een bad- en zwemini ting bij de hofstede ,,'t Huis Duin". Del schikking kan worden verkregen over terrein ter grootte van 3 H.A. Hel verwacht, een. bedrag van f. 50000 te krijgen en is van plan om het restanti geldlecning le sluiten. Hij vroeg thans de gemeente, de rente en aflossing 1 leening te willen garandeeren. Ge.— werd. dat de rente 41/2 pet. zal bete en dat jaarlijks f.2000 moet worden r' lost. De totale uitgaven der gemeente len dus nimmer meer van plus f. 7000 jaar bedragen. D en \V. achtlen dit plan alleszin- vaardbanr cn slellen voor in principe sluilen tot het verleenen der garantie, dat het comité met de voorbereidingen dooi-gaan. De heer Van Leeuwen meende, dat mcenle zich niet moet begeven op bi rein der exploitanten. Zij moet alleen uitwassen waken en gaf in overweginf zwemmen in de morgenuren op wel toe te slaan, maar wedstrijden bieden. Het voorstel Van Leeuwen werd aaat"1 men met 7 legen 2 stemmen (de heeren'- Tol en Van Barneveld.) Met algemeene stemmen werd hieropj sloten zich garant le stellen voordel® en aflossing der aan te gane geldleen® Besloten werd een verzekering te s>'" tegen verliezen of schade, ontslaande fraude of anderszins. Hierna deelde de voorzitter mede, l.et hoofd van den Vleescbkeuringsfji® een voorstel was ingekomen tot het ui' den van de noodstachtplaals met een ringslokaal, dan wel lot het stichten nieuwe noodslachtplaats met M voor een der keurmeesters. i belt Iré fe« I, dat11 ngste -t uit* t» n van el Na eenige discussie werd aan - te stellen opgedragen een onderzoek in zijner tijd met voorstellen te komen, Besloten werd tol hel aanleggen v voetpad van de halte Kerkdam naar ZuyJen van Nyeveltstraat- de kosten v/orden geraamd op f 1000. Tenslotte werden behandeld enkel' komen vragen oj

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6