RAADSELS. ANEKDOTES. Jan en Tinus v. d Born, ik moet de lijst der namen en adressen sturen aan het be stuur der Dierenbescherming en moeten jullie maar afwachten. Gré Rotteveel, neen voor mij behoef je geen opstel te maken, enkel dat raadsel op lossen, en ik stuur dan alle namen en adressen op aan die dame. Klaas en Henk Vonk, ja hoor. ik krijg natuurlijk altijd het Leidsch Dagblad, dat spreekt toch vanzelf. Ik vind het een heef mooie instelling een Dierenasyl. Jo de Josselin de Jong ja dus jij zal in ieder geval wel naar den propaganda-middag gaan, dat is zeker. Celia Muyzert we! gefeliciteerd met jo verjaardag. Neen, dan is je tijd nu voorbij. Heel hartelijk als jo mij eens komt bezoe ken om mij te bedanken zooals je het noemt. Ali lórassenburg jo oplossing was goed. jo naam zal ik opgeven, do belooning i3 dat ■men dan vrij entree heelt op den propa- ganda-middag. Johan en Hendrik Mulder ik wensch Jo- han van harte beterschap. Doet dus voortaan alleen Hendrik mee? Annio v. d. Logt zou jij dat niet durven, zooveel tanden en kiezen? het werd mij niet gevraagd, het moest. Mic9je Ovcrmecr zoo, zoo was dat paarse briefje van jou. Ja jo oplossing was goed hoor. Agnes Planje goed geraden, liet was een licele drukte, die stapels brieven maar zoo als ik al schreef, ik voel erg voor do Dieren bescherming. Willy de Neys, neen dio dame heelt een schuilnaam gezet bij dat raadsel maar ik weet wel wie het is. Bram Lasschuit aardig voor je om die leg kaart te maken en aan mij te sturen, want dat hoeft niet, boor. Marictjo Laterveer dat had ik er toch bij geschreven, do goede oplossers krijgen dan vrij entree op den propaganda-middag der Dierenbescherming. Jacoba Betgeen ivat ben jo aan het feest vieren geweest, wat een vroolijko avondjes! het leek wel avond aan avond leest. Wim Kruit jo hebt prettige cadeaux ge- bad, geniet je van de steenen blokkendoos. Martha Schimmel o, iederen morgen kijk ik verlangend ot het mooi zonnig weer wordt, ik wou zoo graag eens uit. Frans van der Nat van harte beterschap met je moeder, o het is zoo naar om zoo lang ziek te zijn. dal weet ik bij ondervinding. Arnoud Langeveld ja dat zou jammer zijn, als je met naar dien middag voor de Die renbescherming kan gaan. Ik zou ook dol graag willen, maar kan onmogelijk. Johannes de Looit ik heb nog veel raad- sols liggen, dus wacht nog maar even, be waar ze maar. Annie v. Woudenberg ja dat zal gezellig zijn samen mei Miesje naar die film van de Dierenbescherming. Matje en Cor Vogelaar, ik ben er eenige dagen weer ziek van geweest Ik moest wel durven, hel was noodzakelijk. Adri en Jopie v. Geenhuizen, hoe is het met de kiespijn van kleinen broer, heefl hij nng een dik gezicht? Grappig wat je schreef over die 2 namen van je vader en van dien jongen. Grellia van der Linden, ja 2 brieven nu van je. Waarom loste je dat raadsel van de dierenbescherming niet op? Annie den Hertog ja zeker, nu heb ik jou ook hij de goede oplossingen vermeld. Abraham van Es wat een schrik dat je broertje opeens naar 't ziekenhuis moest, hoe is het nu met hem? Saar Bekooy, dan moet je zusje met haar pop spelen, je broertje met zijn beer, ieder zijn eigen speelgoed Lydia en Koos Slootweg, hoe is het met L.? locli niet ziek geworden? Bewaar je raadsels nog maar wat. Marlinus Offringa, niets erg als jo over slaat door te veel huiswerk. Suze v. folanen, heel aardige dingen waren dat in je brief, wel bedankl. Heb jij dat aardige verhaaltje gemaakt, is dat soms je opstel voor de Dierenbescherming? Jannie en Corrie Florisson, ja te druk feest gevierd verleden week, dat begrijp ik best, hoor en neem het niets kwalijk dat jullie toen niet schreven. Garda en Rie Lepelaar je hebt vergeten je adres Ie schrijven bij het raadsel der x>/ww H Als 'k 's avonds in mijn bedje Hg, En Moes is weggegaan, Dan kjjk ik naar de sterretjes. Die aan den hemel staan! 'k Probeer ze vaak te tellen dan, Maar 'k raak er nooit mee klaar. Want nu eens zie 'k een lichtje hier, Dan weer een lichtje daar! Zij konten eiken avond weer, Zij schijnen heel den nacht. Zij gluren in elk kamertje En houden trouw de wacht! Maar als de dag dan weer M Dan zijn ze o, zoo moe! Dan gaan die vele sterretjee Gauw naar hun bedje toe! k. wa Dierenbescherming, die moet ik ook invul len op die heele lijst. De nieuwelingen: Angenieta Bey, Bep v. Egmond, Elsje van Egmond, Joop v. Wijk, Wim Ouwerkerk, Piel Langezaal, Nellie Nagtegaal, Annie Dorrepaal-, Ilanneko Koert, Kees Slarre, Ilennio de l'Ecluse, zijn allen hartelijk welkom. Tot 11 jaar behoort men tot de kleineren. Men mag mij Tanle noemen en gerust meerdere brieven in één couvert doen. Er behoeft niet altijd een brief bij, alleen de oplossingen is ook vol doende. Hiertoe hooren ook nog Johahnes Verhart, en Dirk Hartkamp Abrant Wijnnobcl, bijzonder aardig wat je mij schreef over dat katje. Marielje van der Meij ga gerust maar meedoen. Ja zeker herinner ik mij je lante G. SI. nog. Je mag al mei de grooleren meedoen. Nel Hagoort wat een mooie leekening had je er bij gemaakt, heel aardig. Beter schap met Jannie. Karei en Dirk West van beiden eene aardige teekening, zelf gemaakl? Clazientje Spaargaren vertel mij maar wat de dokter heelt gezegd. Waarom deed Leni niet mee aan liet raadsel der Dieren bescherming? Ziezoo nu is al dit werk klaar en ga ik een groote lijst opmaken van al de kinde ren, die goede oplossingen van het Leidsch Dierenasyl" inzonden, en die opzenden aan de dame der Dierenbescherming die het raadsel inzond. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Ingezonden door Wim Crama. Op een bruiloft. Genoodigde, zijn glas opheffende: ,,Ik ledig mijn glas op het welzijn van mijn vriend, den gelukkigen bruidegom! Moge hij nog veel van dergelijke gelukkige dagen beleven!" Ingezonden door Marietje Laterveer. Mama (tot liaar dochtertje, dat heel bang is voor een blaffend hondje): „Maar kind lief, dat hondje zal je geen kwaad doen, kijk eens hoe hij kwispelt met zijn staartje." Marietje: „Maar Mama, dat staartje zal mij niet bijlen, maar het andere eind van dat hondje." RAADSELS VOOR ALLEN OM UJ KIEZEN DE GROOTEREN t DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Tonia de h*| Mijn lo is niet kort, mijn 2e 1 opia mijn geheel is eene streek waar ij gemaakt, wat ieder draagt. II. Ingezonden door Nelly Omraslel Mijn geheel een dier van 7 tellers: 1, 5, 3 een nuttig viervoetig dier 7, 2, 1 eet men bij Ihce ot k( III. Ingezonden door Johan en Hendrik 1 Mijn geheel ven II letters :i 's zomers. 1, 2, 3, 11 kan loeien. I, 9, 10, 11 moet door den dokl:::> deld. •1, 9, G een dier. II, 7, 8, 2, 11 een jongensnaam, 8, 2, 3 ia aan een visch. 8, 7, i zit wijn of bier in. 1. 7, 10, i, 5, 3 is lekker warmW handen. -1, 7, 3, II, 5, 10 zitten in de moni 6, 5, 5, 11, 5. 6 bezit schepen, IV. Ingezonden door Annie van Wotihi Mijn le is een muzieknoot, mijn 2; lichaamsdeel, mijn geheel ontvangt* daal. V. Ingezonden door Leny Oostveri Welke menschen zetten hun voek sterk neer, dat men het in de heele hooren. VI. Ingezonden door Annie van der U', Waarom zijn lange menschen hel: lui? VII. Ingezonden door Jo en Bep Meyd. Ik ben een hemellichaam, zet pr® het midden daarvan een klinker, dan' ik een viervoetig dier. VIII. Ingezonden door Grellia van der L De halve waarde i3 grooler dan ii en een kwart weer grooler dan d.e Welke 3 dingen zijn dat?.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 16