I HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIEffl NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS, BINNENLAND. BUITENLAND. BUBG. STAND VAN LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEI KANTONGERECHT TE LEIDEN Hedenmiddag stond lerecht do hoer K W. T., student, oud 23 jaar, terzake, dat hij op 7 Jan. j.l. zonder gerechtigd te rijn de col- legos te volgen, dat van prol. Clevinga heeft bijgewoond Verdnchte bekende. Als getuige werd gohoord de hoor v. Stelens, hoofdcom mies bij het Dept, van KoloniBn. Do ambte naar eischic eon geblbonle van f 10 subs. 6 d. hechtenis. Onmiddellijk wees de kan tonrechter vonnis en veroordeelde verd. ovcroonkomstig den eisch. o Door 'het bestuur van don Rodenbur- ger- en Cronestcynwhen polder alhier, is aan P. van der Stel, op diens verzoek, met ingang van 1 Januari j.l. eervol ontslag ver leend als bodo van dien polder, en is in zijn plaats als zoodanig 'benoemd A. L. .Dee genaars te Leiderdorp. DE AMSTERDAMSCHE TOONEELCRISIS. Kaar wij vernemen zijn hedenmiddag in een vergadering van do leden van het Am- sterdamsch Tooneel de voorstellen van den wethouder aangenopien. De voorstellen houden naar men weet in, dat de contrac ten tot 1 Aug. worden overgenomen door de Kon. Vereeniging De dames Nel Stanls en Elout en de heeren van Iersel, Paul Hul en H. van Meorten gingen met met do voorstellen accoord. BRAND. Hodonnacht heeft een felle brand gewoed in porceel Lijmbeekstraal 43 te Eindhoven. Toen de brandweer arriveorde stond hot ge- hoolo huis in lichter laaie. De brand werd bcmorkt door een der huisgenooten, dio door de brandlucht wakker werd. Het geheele pand brandde uit. Vorzekoring dekt de schade. Gistermiddag te ruim 6 uur brak nabij Schoonhoven, onder de gemeonte Berg ambacht, brand uit in de hoeve „Huize Lena". Do brand is op de bovenverdieping ontslaan en greep snel om zich heen. In korten tijd stond het geheele huis in lichter laaie. Het brandde totaal uit. Do hoeve /verd bewoond door hot gezin Mulderij en hot gezin Schep die ter plaatse een pluim- voe-bedrijf uitoefende. De brandweren van Bergambacht en Langerak konden slechts voorkomen, da! aan het bedrijf schade werd toegebracht. Verzekering dekt do schade. De oorzaak is nog onbekeend. IN VERSTANDSVERBIJSTERING KONINGSBERG, 29 Jan. (Wolff). De vrouw van den douane-inspecteur Neu mann, heeft in den afgeloopen nacht, tij dens de afwezigheid van haar man, haar 14-jarige zoon door een revolverschot ge dood. Haar twee andere kinderen konden zich slechts door een haastige vlucht redden en gingen buren halen, die de politie waar schuwde. Toen de politie het huis binnentrad had do vrouw zichzelf reeds met gas gedood. Men noemt aan dat zij do daad in een aanval van verstandsverbijstering heeft bedreven. VERLAGING DER TURKSCHE BEGROOTING. LONDEN, 28 Jan. (Ned. Tel. Ag.). De „Times" meldt uit Angora: Voor zijn vertrek naar Smyrna hield minister-president Mustafa ICemal een mi nisterraad, waarop besloten werd do be grooting voor het aanstaande jaar 37 mil- liocn Turksche ponden lager te stellen, dus tot 185 millioen Turksche ponden te verminderen. ROOFOVERVAL. OPPELN, 28 Jan. (V.D.). Gisteravond werd tusschen Slawitz en Malbendorff een auto van de Rijkspost, die zich op den terug weg naar Oppeln bevond door drie gemas kerde bandieten overvallen. Zij bonden den chauffeur en twee passagiers en roofden alle brieven met een waarde van naar schat ting ongeveer 1000 mark. GEBOREN Christiaan, Z. v. A. H. Gans en C. Groe nendijk. Cornelia Maria, D. v. M. J. Wes- solman on S. M. de Vrind. Johannes Adrianus Gerardus, Z. v. A. G. de Jeu en J. C. Zandvliet. Hendrik, Z. v. A Hoelen en H. C. A. W. de' Bruijn Hubcrtus Jo hannes, Z. v. E. H. Haarlem en W. J. Schenkeveld. Alida, D. v. A. Lepelaar en A. den Oude. Cornelis, Z v. J Rietkerk en N. Breedijk. Krijnljc, D. v. A H. van Leeuwen en A. Verduijn. Johanna Maria Harriëtta, D. v. A. Blonk en J. M. Horree. Jacoba, D. v. J. H. van Heyningen en J P. Kapaan. Jacoba Theodora, D. v. W. Lubert en J. F. van Dragt. Johannes, Z. v. A van Kempen en M. J. Kokshoorn. Jacobus, Z v. J. J. Vliegenthart en L. Popp. Catharina, D. v. P. J. Hartevelt en D. Wallaart. Helena, D. v. N. van den Hoed en K. Ruis. Johannes Jacobus, Z. v. W. Planje en A. M. de Water. Hendrica, Z. v. J. Boom en H. Laterveer Anna Henriêlla Wilhelmina, D v H H. Calin en H. C. M Hoogeveen Jacob Anloon, Z. v. A. Sloot en A. J. C. Schulz. Leonardus, Z. v. W. v. d. Aar en M. C. Vermunnichl. Hendrikus, Z. v. W. v. d. Aar en M. C. Ver munnichl Jacoba Lusina, D. v. J. Ver. kerk en M. F. Duinkerken. Pieler Her- manus. Z. v. J. J. van Veen en S. Kwant. Willemina, D. v. P Plu en J. v. Abswoude. Maria, D v. P. Mieloo en J. Kramer. Cornelia, D. v. A. Leuering en A. van Po lanen. Maria, D. v. A. A. Langeveld en D. v. Steenbergen. Nicolaas Cornelis, Z. v C. H. v. d. Voort en C C. do Konink. Wilhelmina, D v. L. don Os en A. den Oude Oalharina, D. v. M Sierat en M. Dtibbc- laar. Johannes, Z. v. J. Selier en E, C. v. d. Burgh. Nanny Elisabeth, D. v. W. Keijzer en E. Visser. o GEHUWD F. Boting jm. en H van Schaik jd. K. C. Roman jm. en L. M. Kret jd. W. Bres jm. en M. Micremcl jd P. de Jager jm. en J. W. Ruf jd. P. M. de Jong jm. en F. M Duinkcrko jd. I. van der Veer jm on P. C. den Hoed jd. OVERLEDEN A van WeslricnenTcrraohorsl, wed. 72 j. M. L. BoekraadPrison, geh vr. 33 j J. L. A. Mcijs, m., 63 j. J. Geenjaar— Kreft, vr. 71 j. M. A. E. du CroixLancet wed 86 j. Chr. W. Driosscn, m 54 j. J. van WolzenDreef, wed. 74 j. J. J. P. van der Post, m. 51 j. W. Zoutman, z., 8 m L Boot, m. 81 j. J. van dor Klugt Van der Laan, vr. 51 j. Ph. Bakker, ong. m 80 j, M S. van der DriftZoet. vr. 69 j. G. S. BailerMalga, wed. 85 j. II. van Gemert, wed. 75 j. A. Sabee, z. 4 m W. H Slingerland, z. 2 j.N. BurgerRuijten'beek wed., 92 j. I. Kragt, ongeh. vr. 83 j. W. L. Ju, 4 m. o GEVESTIGD S. K. Arbouw en fnm., chauffeur, Dalia- 9lraat 4a G. A. Arentz, verpleegster, Rijnsb weg 10 J. A van den Borg, Met- solaar,- Hooigracht 4 P. Bernard, Leven- daal 96a J. R. Bloot en fam., handels agent, Lammenschnnsweg 37 M. E. G. Buers, witte Singel 48 L. B. van Bom mel, off. v. gez. 2e kl. Ind. leger, Rijnsb. weg 10 J. de Bruijn, dienstb., Stations weg 35a A. II. Burger, verpleegster, Mee- zenstraat 2 J. W. A. Bijl, verpleegster, RijnSb weg 10 C. JansenDelfos, Gas- slraat 80 J. L. van der Does, dionslbodo, Hooigrachl 100 W. J. Elberg, kantoor bediende, Oegslgeesterlaan 29 J. C. Els- geest on fam., verz. inspecteur, Warmonder- strnat 12 C. Faas. kantoorbediende. De Wetstraat 30 G. Frese, dienstb., Visch- markt 6 J. van Gcmerden, hulp i. d. huis houding. Rijnsb.weg 10. J. de Graaf, rei ziger, H. Rijndijk 182a. A. Chr. M. de groot, dienstb Sophiastr. 54 M' ,t Hart, nachtstoker, Magd. Moonsstr. 68. Th. G. M. van do Kamp, étaleur, Stationsweg 20. J. Kern, Apothekersdijk 18. E. D. de Ko ker, verpleegster. Rijnsb.weg 10 Th v. Laar, koopman, L. Agnietenslraai 9. S. B. Lie, Groenhovenstr. 18 J H. van Maarschalkwcerd, Magd. Moonsslr 7a. P. Molenaar, Mariënpoelslr. 37. Th. C v. Noort. Kraaierslr. 20 H. M. van Oven. Morschweg 11. II. J. van Oijen, postbode, Jcuberlstr. 9. Chr. Pelt, Waardgr. 8. E. C. Pouwels, dicnslb., Volmolengr 6. G Sirach, kpffiehuisbediende, Oosterslr. 6a. J. Sobolewski, dienslb., Witte-Singel 6. A van LeeuwenSpierenburg. Tolienstr. 10. F, F. Thie, meelfabr., H.-Rijndijk 2. L. M. van der Velden, koopman, Jan Vos- sensteeg 44. G. Verheul en fam., timmer man, Merelslr. 1G. W. II. Verkerk, dienst bode, Lijslerstr. 1. J. Wolting, Javastr. 22. II. KuiperZwart, Narmstr. 35 VERTROKKEN L. Biesel, Rijswijk (Z.H.), Haagweg 178 D Boelee, Den Haag, v. Dijkstraat 113 L Boelee, idem J. C. van den Broek, Den Haag, Mijdrechtschestraat 16 S Drag- ten, Berlijn E. de la Fontaine Vcrweij, Rotterdam, Henegouwerlaan 29b A. van LimmenGeerekink, Noordwijk, J. Kroons- weg 60 E. Goudriaan, Uithoorn, Tha- merweg G Groenendijk en fam Reeuwijk C. J. Chr. Haverkorn, Haarlem, Burg wal lOrd. R. H. Hendricks. Den Haag, v. Zaeckstraat 4 1 J. H. M. Seck-Hoh- roann, Zoeterwoude, H. Rijndijk 55f A. D Hansen, Den Haag, Nassau Odijckslr. 14 A Kessels en fam., Amsterdam, Mer- catorstraat 41 HI H. van Klaveren, Kou dekerk H. J. Koevoefs, Deventer. Groot- burgerstraal 60 I Koorenhof, Amsterdam, Rapenburg 98 J. M. Lansen, Deventer, J. P. Sweelinckstraat 23 W. F. Louw- rier en'fam.. Den Helder, v. Galenslraat 70 J. J Oosterom, Haarlemmermeer, N. Vennep, Slolerweg 1189 J. H. Ooijendijk, Eindhoven, Bergstraat 38 E. J. Schipper, en fam.. Wassenaar. Havenplein 6 W. .T Stipdonk, Hazerswoude, D 94 M J. Visser, Oegstgeesl, Rijnzichtweg 126 Ch. C. van der Vlis en fam., Leeuwarden. Gou verneursplein 35 A H. Zonderop; Hazers woude, A 390. KATWIJK AAN ZEE. Lezing voor den Chr. Besturenbond. Gisteravond sprak in Casa Cara, op uit- noodiging van den Katwijkschen Chr. Be sturenbond, de heer J. S. Ruppert Jr., uit Utrecht, penningmeester van het C. N. V., over „de Ziektewet". De voorzitter, de heer A. v. d. Heijden, opende de druk bezochte bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. Hij heette allen en m het bijzonder den spreker hartelijk welkom op deze eerste vergadering in 1931 De voorzitter gaf vervolgens een overzicht van het organisalieleven in 1930 en wijdde nog enkele hartelijke woorden aan den oud voorzitter, den heer van der Bent. Do heer Rupperl begon met een overzicht te geven van de bestaande wetten op sociaal terrein, te onderscheiden in verzekeringen, die vrijwillig en die verplicht zijn Spr. be handelde in het kort de Onge.allenwet, do Invaliditeitswet, de Land- en Tuinbouw- ongevallenwet en de Zee-ongevallenwet en kwam ten slotte op de Ziektewet. Spr. zei dat deze het produet van een lan gen levensweg was De geschiedenis van deze wet werd nagegaan van Talma af tot aan Slotemaker de Bruine toe. Spr. behandelde eerst, welke arbuiders onder de Ziektewet vallen, nl. die, welke in een onderneming werkzaam zijn. Uitgezon derd zijn zij, die in dienst genomen zijn voor onderricht, en zij die op schepen varen 3 mijlen buiten de Nederlandsche kust; huispersoneel is ook uitgeschakeld. Arbeiders, die werkzaam zijn in werkver schaffing, mits het een onderneming is. val len ook in do Ziektewet, evenals de arbei ders, dio in zoogenaamd aangenomen werk arbeiden. Wat do losse arbeiders betrelt, voor hen kunnen aparte maatregelen geno men worden. Spreker stond stil bij art 39, dat handelt over do gehuwde vrouw. Toen kwam spr. aan de uitkeeringen, hij haaldo aan. hoe'zij geregeld zijn en wie de premies moesten be talen In don breede behandelde spreker do uitvoering van de wel mei de kassen van do Raden van Arbeid en de Bedrijfsverenigin gen. de scheidsgerechten daarvan en het collego van toezicht Spreker had in zijn rede ook aangetoond de gebreken van deze wel; maar eindigde met te verklaren, dat zij een grooten zogen onder het volk heeft ge bracht. Verscheidene aanwezigen stelden eenig» vragen, die door den heer Ruppert beant woord werden. De voorzitter dankte den spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting waarna de heer L v. d, Zwan do bijeenkomst met dankgebed sloot. H. B. van de Binnensluis deed bij de politie aangifte dal ten zijne nadeete een vischfuik verduisterd is De politie onder zoekt deze zaak. D K. uit de Zeesteeg deed bij de politie aangifte, dat hij gebeten was door een hond van L. v. D. van de Wassenaurkade. Dezo hond zal gemuilkorfd moeten worden. NOORDWIJK. Vernielingen. De heer R. alhier heet bij de politie aan gifte gedaan van vernieling van den deur knop van zijn winkel. Een onderzoek naar de daders wordt ingesteld. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren P alhier wegens het vernielen van een glas-mntel van een gaslantaarn 'loebehoorende aan de gemeente. Deze baldadigheid bezorgl hem bovendien nog een aanzienlijke vordering van het gem. gasbedrijf. Bij de politie alhier werd kennis ge geven van 't feit dat een verpleegde van het St Bavogesticht Ie N'oordwijkerhout is weg- geloopen. Signalement: plni. 40 jaar, gekleed in gestichtskleeren, lange zwarte jas. zwarte pet. gladgeschoren gezicht. NOORD WIIK-BINNEN. Pinksterconcouis. Ter viering van het 2e lustrum zal door het R.K. fanfarecorps Excelsior alhier op Hemclsvaarlsdag en de daaropvolgende Zondag een concours worden gehouden. OEGSTGEEST. Vergadering der Liberale Partij. Alhier vergaderde de afdeeling Leiden van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" in hotel,, Het Witte Huis." De voorzitter, prof. dr. B D Eerdmans, opende de vergadering mei een inleidena woord Wij zijn hier. zoo begon spr. in deze landelijke omgeving bijeengekomen om ons uit te spreken over het doel der Liberale beginselen. Vroeger bestond in deze gemeente een af deeling van do Liberale Unie en waar hier nu nog zoo vele punten van gemeenschap bestaan die eigenlijk overal moesten gevon den worden, is het ons doel om zoo krachtig mogelijk te strijden tot verkrijging van een goede onderlinge samenwerking. In den loop der jaren hebben de men- schen geleerd in onderlinge samenwerking te kunnen leven en daarom ook heeft de af deeling Leiden de behoefte gevoeld de poli tieke belangstelling uit te breiden om meer één geheel te verkrijgen. De politieke zaken moeten worden geleefd zooals het leven moet worden geleefd Hoeveel twijfelenden er ook zijn, wij moe ten met kracht voortzetten do dingen die in liberale kringen zoo belangrijk zijn Hel verheugde spr dat mr J. Rutgeis, partijsecretaris van „de Vrijheidsbond" zich bofcid verklaard heeft hieraan met zijn beste krachten te willen medewerken. Hierna werd het woord gegeven aan mr. Rutgers. Na een korte inleiding voerde 9pr. een persoonlijk woord over een gedeelte van zijn vroegere opleiding. Naar aanleiding daarvan zeide spr is het de moreele plicht van iederen Nederland- schen Staatsburger hot Nederlandsche volk te dionen, welk standpunt hij nader uiteen zette. Het is niet de bedoeling, zoo vervolgde mr. Rutgers, om alle stroomingen van de plm. 36 partijen die op hel stombiljet voorkomen te bespreken Daarom bopaalde hij zich tot de behandeling van de principieelc beginse len van: de R -K Staatspartij, de A -R Chr Hist.. SDAP. Vrijz -Demoor. en de Libe rale Staatspartij. In korte trekken schetste spr. de eerste vijf groepen tegenover die van den Vrijheidsbond, waarbij hij zich meer speciaal bepaalde tot de leer van de S.D. A F. over den klassenstrijd Het Liberalisme echter stelt voorop be perking van bewapening. Zit erkent en eer biedigt bovonal de vrijheid en alle gods dienstige beginselen. Zii slreeR naar een heid en is tegen een overheerschende mnoht. En juist de Chr. partijen gaan in vete geval len in zoo geringe male mede mot de bedoe ling dezer opvatting. Het Liberalisme er kent ook het kapitalisme in tegenstelling met de opvatting van de S.D A P Met treffende bewijzen zetle spr. uiteen dat de Liberalen niet zijn de vertegenwoor digers van de werkgevers, maar streven tot bevordering van de vrijheid en samenwer king tegen allo belemmering van handel en industrie ten voordeelo van consument en industrieel en waardoor vrede en welvaart verkregen kan worden. Spr. doet- een beroep op alle aanwezige liberalen om met kracht mede te werken aan de welvaart van het Nederlandsche volk. Met applaus werd dc rede beloond De voorzitter stelde de gelegenheid open, tol het stellen van vragen, waarvan door ccnige aanwezigen werd gebruik gemaakt. Mr. Rutgers heeft de vraagstellers, voor zoo ver hem mogelijk, naar genoegen be antwoord en mocht aan het einde een har telijk woord van dank. ontvangen voor zijn krachtige medewerking. De voorzitter sloot daarna de vergadering VOORSCHOTEN. Verg. „Jonge Liberalen". Gisleravond hield de afdèeling Voorscho ten van den Bond van Jonge Liberalen een openbare vergadering in Hotel Deurloo onder leiding van den heer J. C. Meyboom. De heer J. Schmid hield een lezing over „De Landbouwcrisis". Spr. merkte op dat de liberalen vroeger hun aandacht concentreer den op den landbouw. Later is dit echter veranderd en richtten de liberalen zich meer naar de industrie, handel, enz. Zij kwamen hier in botsing met het socialisme en het Katholieke solidarisme. De landbouwcrisis is geen onderdeel van de thans mede heerschende algemeens eco nomische crisis. De eerste heerscht reeds sind9 1920 en is eigenlijk ontstaan door de sociale verzekering. De verzekeringspremies kunnen in andere bedrijven steeds afgewen teld worden op de verbruikers, in de land bouw niet. Zoo ontstaat er een wanverhou ding tusschen de loonen van de landarbei ders eenerzijds en die van andere J ders anderzijds. Een tweede oorzaak -1 landbouwcrisis is gelegen in de ver;,'J| in do verhouding van geld en J Deze buitengewone tijd was er ooi jaren 1870'75 en 1880'95 'I Om uit de crisis te geraken kuntit M gens spr. drie wegen worden mgesls-.B 1. Verlaging der loonen van andere ders. 2c. Men kan niets doen wJarj,» landbouw opgegeven zal moeten Dit is al zeer origowenscht, daar de la.JP wers het beste deel der natie vormen i wijl een groote werkloosheid zou oafc' en men in oorlogstijd zou vastloopen J. loonen van de landarbeiders moeien hoogd worden. Dit kan alleen doorfc, schermende rerhlen, enz. De liberalen echter steeds groote voorstanders .7, van hel vrijheidsbeginsel Dil beru-Tr, vrije concurrentie; deze is echler tlna gevaar gebracht door de organisatie arbeiders en werkgevers (trust, karb! Nadat door spr nog meerdere mji naar voren waren gebracht, had etc moord debat plaats. ZOETERWOUDE. Aanbesteding. Gistermorgen had ten gemeentehiij hier de aanbesteding plaats van den genomen verbouw van het raadhuis, [i aanbesteding werd gehouden oede sluitend Zoetorwoudsche aannemers, t schreven werd als volgt: Erven pa koopc-r f 19-173; Chr. J. Kluiten A. H. Votleberg f. 22518; A. J. va! f. 28558; Nic. Overdevest f.218ë0; t Bosman 1.23760 en J. Rodewijk f.b Het werk is nog niet gegund. Naar we vernemen hebben de vers voor het verbouwen van het r» met uitzondering van den laagsten i», ver, een verzoek tot B. en W. genei; hun een bedrag van f. 250 ter hese! te stellen teneinde daarmede de dot gemaakte kosten en tijdverlies te J Door den burgemeester da» meenle is opsporing, aanhouding en vg leiding verzocht van een man vano-is» 40 jaar, die met liedjes langs de hmz.-i en de kans heeft gezien een paar srla te ontvreemden. IJMUIDBN, 2ÖJIÏ VISCHPRIJZEN. Tai-bot per K.G. f. 1.801.40; Grki] kist van 50 K G. f. 7838; Tongen pet f. 3.401.75; Groote Schol per kist ml K.G. f. 28—25; Middelschol f. 36-3.tr schol f. 473S; Kleine Schol f. 43-11; Bot f. 15.50—10.50; Schar f. 23-11» Roggen per 20 stuks f. 3322; Vfeög stuk f. 7.503.70; Pieterman enk j>er kist van 50 K.G. f. 13; Grootik'; viscli f .7473; Middel SChehisch I. S 58; Kleinmiddel Schelvisch f 43-35;! van 125 K.G. f. 7951; Gullen per tósti Schelvisch f. 3217.50; Kabeljauw peril 50 K.G. f. 2512; Lengen per stuk U- 1.25; Heilbot per K.G. f. 1.55—1.!"" ling per kist van 50 K.G. f. 1611 I- viseh per stuk f. 1.500.73. Aangevoerd 270 kisten versrlie I. 3.70 per kist. Aangekomen 14 Stoomtrawlers. IJM. 7 met 1. 4579; IJM. 2 met i. MM. 120 met f. 2058; IJM. 326 metl.S IJM. 201 met f. 2835; IJM. 36 met I. IJM. 20 met f. 1957; IJM. 38 met f. 31! IJM 91 met f. 2202; IJM. 133 met 1.1". IJM. 154 met f. 1790; TJM 50 met!.!''" IJM 105 met f. 2033; IJM. 140 met 1.9 besomming En 3 logger K.W. 49 m. I 18 K.W. 67 met f. 956; K.W. 20 met 1311' somming. RECLAME. Sit: 169. Op zijn beurt kreeg de man de klappen, Van den vader, lang niet bang. Hij had deD Loopman vast gegrepen, Schudde hem toen hard en lang. En toen hij hem genoeg geschud had, Als een hoop knikkers in een zak. Wierp hij den arme, die om hulp riep, Tegen den muur met Hinken smak. 170. Pim dreef steeds verder over Duitschland, Kwam over 'n dorpje in 'n dal Zag hooge. dicht begroeide bergen, En een mooien watervat. Hij zag ook zwarte dennenbosschen. Een weg. die. door het dorpje liep, Hij hoorde het kleppen van den toren, Dat voor het Angelus riep. - 2-i

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6