A LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 28 Januari 1931 Tweede Blad No. 21737 lundborg gevallen. aanslag op den sneltrein bordeaux—parijs. vliegongelukken. twee scholieren gedood. 'n trein op rubberbanden. bioscoopsluiting op zondag. gouddief gevat. verduistering bit de hongaarsche postspaarbank. Jaargang verdronken. nachtelijke inbraak. een jongen aangereden. de dijkdoorbraak te meyel. ernstige val. GEMENGD NIEUWS. vijf goederenwagens ontspoord. stremming op de lijn hilversum—utrecht schot door de kamer. nt' ?en k°Be1, W6lke d- - brand. aan de gevolgen overleden. slikker van lepelstelbn overleden. op klaarlichten dag ingebroken. „Oh, Bertus, ik heb mijn verloviflgsring verloren". Bertus: „Zeg dat is nou al de vierde maal, dat je hem verlore hep, je denkt zeker dat de kwartjes op ine rug groeie?" (Passing Show) o BUITENLANDSCH GEMENGD. De bekende Zweedsche vlieger-kapitein Lundiborg, die door zijn wakkere redding van generaal Nobile bekendheid heeft verwor ven, is in de nabijheid van Lindköping met zijn toestel neergestort. De machine werd geheel vernield. Lundborg zelf werd zwaar gewond. Later wordt gemejfl, dat de vlieger aan de gevolgen is overleden. o De sneltrein BordeauxParijs is in den afgeloopen nacht om 3.45 u. bij Angoullëme ontspoord. De locomotief, de tender en de twee bagagewagens liepen niet uit de rails, maar het eerste personenrijtuig ontspoorde. Een reiziger liep kneuzingen op. Uit het ingestelde onderzoek blijkt, dat de sporen aan den buitenkant waren losge schroefd. Toen de trein over deze plaats heen reed, werden de rails verwrongen. Een dergelijke aanslag heeft onder dezelfde omstandigheden niet ver van daar, plaats gehad vóór ongeveer twee jaar. o Te Bushy Park in Middlestone (Engeland) is een vliegtuig neergestort. Beide inzitten den werden gedood. Twee vliegers werden gedood bij een vliegongeluk op het vliegveld van Geslow .(Australië). Maandagmiddag had in Koningsbergen een ernstig ongeval plaats, datt twee jongfë ihenschenJevens eischite. Een vrachtauto, die van de speelplaats van de Eichdorffschoolde straat opreed, botste tegen den pijler van een hek aan', waardoor deze afbrak en omviel. Twee scholieren, die zich in de nabijheid van het helk bevonden, kwaimen onder den neervallenden pijler terecht. Eén hunner werd op Slag gedood en de andere overleed tijdens zijn vervoer naair het ziekenhuis. <5 Op de Fransche spoorwegen is gisteren een' proef genomen met een trein, waarvan de wielen uit massieve rubberbanden beston den. Volgens de „Journee industr." heeft de proef uitstekend voldaan. Het schoikken van den trein was veel minder en ook het lawaai werd tot een minimum gereduceerd. S In Engeland zullen voortaan de bioscopen op Zondag niet meer mogen spelen, volgens een beslissing van het hoogste gerechtshof, dat uitgemaakt heeft, dat het geopend zijn van bioscopen in strijd met een oude wet op de Zondagsheiliging is. In belanghebbende kringen is thans een beweging gaande om krachtige propaganda te maken voor een wijziging van de desbe treffende wet. 0 De politie te Bazel vernam Zaterdag, dat een zending goud in baren, ter waarde van 23.000 Zw. frs., afkom-1 -uit Egypte en be stemd voor Duilschlanü, was gestolen. Bij onderzoek bleek, dat de diefstal te Bazel moest zijn geschied. De politie is er in geslaagd den dief, een 20-jarig postbeambte uit Bazel, te arres teeren. Het goud kon nog worden teruggevonden. De leider van de safe-afdeeling van de Hongaarsche postspaarbank, Barenyi, is in hechtenis genomen daar hij onder verden king staat effecten en contanten voor meer dan 100.000 pengö uit de safes te hebben ontvreemd. Te Zijpe (N.-H.) is door den hevigen wind een kind van den heer J. B. in de i Egalementssloot gewaaid en jammerlijk verdronken. o Maandagnacht zijn twee mannen binnen gedrongen aan de achterzijde van een wo ning aam de Eijsderstraait te Heerlerheide. Zij slopen vervolgens naar de sflaapkamer. waar de vrouw des huizes en haar dochter sliepen. De eerste werd wakker en tot haar grooten schrik zag zij een man. diie een revolver op haar gericht hield en zei. dat wanneer zij schreeuwde, hij haar dood zou schieten. Ook de dochter was inmiddels wakker geworden; deze werd bij de keel gegrepen en in bedwang gehouden door een tweeden inbreker. Door het gestommel ech ter waren de mannelijke bewoners van het huis ook wakker geworden. Toen de indrin gers dit bemerkten, kozen zij het hazenpad. De Heeifensche politie is er in gedlaagd hen te arresteeren; het zijn twee mijnwer kers Gistermorgen is bij het station ie Nieu- werkerk aan den IJssel de 15-jarige Kool mees, die zich daar met een handwagen met sinaasappelen bevond, door een vTaoht- aiuto aangereden. De jongen kreeg zoo zware kwetsuren, dat hij kort na de aanrijding aan de bekomen verwondingen is overleden. „iHbld." 5 Gisteravond was men bezig met het leg gen van een dam in de Noordervaart te Meyel op 100 Meter van de plaats, waar de dijk is bezweken. Aanvankelijk was men van plan dezen dam te leggen in het Deur- nesche Kanaal, doch hiervan heeft men af gezien. In den loop van den dag moest nog een drietal huizen, die 1 Meier onder water stonden, door de bewoners worden ont ruimd. De snelheid van de strooming van het water is inmiddels sterk verminderd. Te Andel (N. Br.) is de 16-jarige W. van Noorloos van een hooizolder gevallen en op een cementen vloer terecht gekomen. Hij bekwam een hersenschudding en mocht niet naar huis yervoerd worden. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN AN NA PAVLOVA, de groote danseres, die dezer dagen overleed, is gisteren van 's Gravenhage naar Londen overgebracht. Het Stoffelijk overschot wordt op de Bdfavier II te Rotterdam gebracht. GISTERMIDDAG heeft de heer Ch'. van Spall, directeur van de N.V. Leidsche Duin water Mij. afscheid genomen. De heer van Spall, temidden van zijn familieleden en personeel dat in grooten ge tale de receptie bezocht. Gistermorgen om kwart vóór 7 is op het rangeer-emplacement IJsselmonde te Rot terdam een rangeertrein ontspoord. Achter een locomotief van het zwaarste type liepen enkele leege, lichte goederenwagens. In een sterke bocht moest plotseling sterk worden geremd. Vijl goederenwagens zijn toen ont- sjaoord. Drie kwamen over den weg te staan en zijn totaal vermeld. Persoonlijke onge lukken zijn er niet bij gebeurd. Gistermiddag tien minuten voor halfvier zijn bij den Liberger overweg bij Hilversum op de lijn naar Utrecht van een daar ran- geerenden goederentrein tengevolge van ontijdige wisselbediening twee goederen wagons ontspoord. Tengevolge van dit déraillement raakten beide sporen versperd en was daardoor het personenverkeer Hil versumUtrecht gestremd. Het reizigers- vervoer uit Hilversum moest over Amersfoort worden geleid, om zoodoende de vertraging tot het geringste te beperken. Van de ontspoorde goederenwagons was een geladen. Onmiddellijk i9 begonnen de spoorbaan weer vrij le maken, en te kwart voor vijf kon het verkeer Hilversum Utrecht weer over enkel spoor worden geleid. Te ruim zes uur waren beide lijnen geheel vrij en kon weer over beide sporen worden gereden. De materieele schade is zeer gering, per- soonlijke ongelukken deden zich niet voor. It I',!0 k' tonende te Hiflegersberg u„ j- mc' z')n gezin in zijn woning ■e<m ,neuTe Kerkstraat aldaar gezellig onverwachts de ruit der kamer «jorro X.r, Jtreffcn v zoni^cr evenwel iemand Ba n. iu" ^cn sc'hutter was niets te Politie heeft een onderzoek iuge- tywoonYdoOT6?!6'11''6 Is een dubbele woning, toebphnn jvan Kemmen en J. Postma bfand n,°i! aan S- Geertsma afge- bfen, Jat mmen grepen zoo snel om zich *0n worden Bm i '"boedels niets gered V»n r le n°g moeite den be- ST v«> Kemmen te redden. In het ziekenhuis te Deventer is de heer Bodifé, een der slachtoffers van het auto ongeluk op den Rijksweg bij Bathmen, Maandag aan zijn verwondingen overleden. o Toen een 30-jarige Rotterdamsche stof feerder. die in het huis van bewaring te Breda was ingesloten, op 15 Januari j.l. zich voor de rechtbank te verantwoorden had wegens het plegen van een inbraak, meldde hij zich ziek Men veronderstelde, dat hij deze ziekte voorga!. Hij had echter een lepel- steel ingeslikt, terwijl hij later nog meer metalen voorwerpen naar binnen werkte. Thans is hij in het ziekenhuis te Breda aan de gevolgen bezweken. ÜF. OVERBRENGING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN WXA PAVLOVA. De lijkkist wordt uil helt R -K. Ziekenhuis te Den Haag in de gereedstaande auto gebracht voor het vervoer naar Rotte rdam. Het Stedelijk Museum De Lakenhal te Leiden is door aankoop in hel bezit gekomen van ee schilderij van de'hand van A Schelfhout, voor stellende een gezicht op de Vliét, met in het ver schiet de slad Leiden Rechts het kasteel Cro- nestepn, kort voor den afbraak in 1828. is op klaarlichten dag een bru- wwaak gepleegd bij de Griffie van het aan de Weteringschans te zou geneigd zijn le veronderstellen, dementen, die een kraak op het gewe- ol op het oog hebben, de omgeving van Huis van Bewaring schuwen. In de blijkt dit echter niet altijd het ge- zijn en er zijn zelfs inbrekers, die uit bij voorkeur hun slag slaan waar het voor hen het ge ls. leit is overigens, dat op de plaatsen, vrouwe Justitia zetelt, de waakzaam- onzer ordebewaarders minder scherp inbraak als deze zou anders onmo- zijn geweest. De inbreker heeft zich het gebouw van de Griffie begeven de fietsenbergplaats, aan de achter van het huis. De deur ervan is met sloten, benevens een klink aan gegrendeld, inbreker heeft echter op zijn dooie al deze sloten geforceerd. Daarop bi) met dezelfde koelbloedigheid de en best-onderhouden fiets uitge- Jok hier zat een slot op, doch dat allerwaarschijnlijkst op de een wipe er af weten te halen, slotte is hij rustig peddelend de straat is het opgevallen, diefstal is het eerst ontdekt, toen hel s middags het hok opengebroken de griffie van het Kantongerecht.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5