TENTOONSTELLING - AMSTERDAM AUTOMOBIELEN ■verspreide berichten. x Bi] Kon besl. 19 aan A. [Ieeroma, op .enoek, met ingang van 1 Februari Si eervol onislag verleend uit zijn be ing van commissaris van politie te Am- ■t; RECHTZAKEN. voetbalwedstrijd, porgen zou voor de Zwolsche rechtbank Jjpn de zaak tegen een zestal jongens in ■pul. verdacht van mishandeling van den i 'er Hoedemaker in den beruchlen r a'wedstrijd. Mr Duys, die als verdedi- ?ou °Ptreden, heeft bericht gezonden, u om den zeer ernstigen gezondheids- n' «Van een z^ner kinderen onmogelijk K,én, De zaak is daarom voor onhe il1 M uitgesteld. BUITENLAND. m TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. 23 JANUARI -1 FEBRUARI 4 MOTORRIJWIELEN UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT SPREEKCEL. MARKTBERICHTEN. ■1 dikke pijltje geeft den sland aan van fnmiddag 3 uur it dunne pijltje geeft den stand aan van ïrmiddag 3 uur. fclermiddag 3 uur: 764. Jdenmiddag 3 uur: 7pO. telegrafisch weerbericht ut ivaaroeming ïd dep morgen van 29 Jan., medegedeeld door het Ned Meteorol Instituut te De Bilt. M»9te sland 771.9 te La Coruna. sland 718 7 te Shields, üröchling tot den avond van 29 Jan Et,.e tot krachtigen Z.-W tot W. wind. ikken of zwaar bewolkt. Tijd opklarend. |r opnieuw regen Aanv. zachter. Stormwaaischnwingsdienst. Useind van De Bilt heden te 9 uur aan posten: „Weest op Uw hoede!" LUCHTTEMPERATUUR. luur voorm.: 4 gr. C. (40 gr. F.). B uur 's midd 4 gr. C (40 gr. F.), fuut tam.: 4 gr. C. (4-0 gr. F.). I fooOGWATSRTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Tooi Donderdag. BOgsIe sland des voorm. t© 11 u. 09 min. Engste stand des nam. te 11 u. 39 min. licrl op voor fietsers e.a. woensdag 5.09 n.m. tol 7.10 v.m. i. Bi] Kon. besl. zijn met ingang van 1 Kuan 1931 benoemd lol ontvanger der Kei, invoerr. en acc.. de surnumerairs 1 middelen II. K. Berghuis, ter directie Jerdam, P- J van Kerkoerie, ter directie jsirichl; J- D. Moraal ter directie Am- Bam; J. R. Bonslra, ter directie Zwolle M. de Boer, ter directie Groningen; J. J. Jtonschop, Ier direciie Rolterdam; B A. Jfaüinlijn. ter direciie Rotterdam: J. J. Jler van Groos, ter directie Rolterdam; S. Hfe.'tnn, ter directie Rotlerdam. jdeinspecteur van politie G. J. C. J. Eis- K ie Venlo, benoemd tot plaatsvcrv. com- aris van politie aldaar. Bij Kon. besl. 19 benoemd (ot burge- sler van Hoogwoud de heer D. Hoogen- -j- De gewone audiëntie van den minisier Arbeid. Handel en Nijverheid zal mor- gnjnie'l plaats hebben. j Alle vacalures van arbeiders (rijtuig- fcerse.a.) op de slalions der Ned. Spooi- jrn zullen worden aangevuld door arbei- Irtinraers van den treindienst die door pring van de Kurw.e-Knor-rem overcom- (1 rullen komen Per dienstorder heeft de (rlie der Ned. Spoorwegen dit aan het Bnecl medegedeeld. UIT NED. OOST-INDIE. BANDJIR-niveau gedaald. MARANG, 27 Jan. (Aneta). Nadat gis- hiddag het bandjir-niveau bij de Bocja- bmggen nog ongeveer 30 c.M. was ge len, trad in den loop van den nacht een [bic in van 70 c.M zoodat thans bij de ng van het water gelegenheid bestaat den afvoer van ongeveer 50.000 M3. die bruggen verzameld vuil. waarbij iar voor oplichting van de bruggen op- de blokzitlsche jOgPSVEPRfMniNRFN. 0'!en^e Passagiersschepen zijn j Lln "dio-lelegrafische verbinding na d aj?rn.aast vermelde kust-stations jc-erfilij a''ons rechtstreeks te bereiken rde NTM- Radio-Holland. pv n... Palmas-RadioFlaridria. Gelria, id Indrapoera. wïZfl id - 3- P Coen- id - M van <|P"> 'd Kon. d Nederl id hisiprr» n.j 'd Nickeric Cabo- P'lna j<2 j? 7 Orania Schev -Radio id g g~ [_r_u Nederl id. .Rotterd.-i i FRANKRIJK. Het nieuwe Kabinet. Bij do aanvulling van hel kabinet is 'de afgevaardigde van Senegal, een neger, lot onder-staalssecrctaris van koloniën benoemd Dit is de eerste maal in de geschiedenis dal een neger zitting in een Europeesch ka binet heelt. De afgevaardigde heeft in 1914 zijn inlrede in het Fransche parlement ge daan. Vrijdag zal de regeering voor liet parle ment treden. ■®nl~ tffritea-s,amat- id Sluy toöio J 0 Tjerimai. Schev - Wt-Radio nezuela' 'd. Zosma, Alexan- ENGELAND. Uit hel parlement - Mc Donald bemiddelaar - Gandhi's meening. Het Lagerhuis heeft gisteren het verleden week verdaagde debat over de tweede lezing van liet ontwerp tot wijziging van de wet op de arbeidsgeschillen en de vabvereenigingen voortgezet. In hoofdzaak liep het debat gis teren over het juridische aspect van het ontwerp. Sir Bovd Merriman, een bekend conserva tief rechtsgeleerde, verklaarde, dat zijn partij en het land in het algemeen wensdh- ten dat het ontwerp in duidelijke bewoor dingen was gesteld, om te verzekeren dat geen regeering ooit weer werd bemoeilijkt door een gebeurtenis als de algemeene sta king van 1926. De lord-advocaat voor Schotland Atchison beloogde, dat het ontwerp eenvoudig een onrecht goedmaakte, dat de wet van '27 den vakvereenigingen had aangedaan en ver klaarde dat er niels in 9tond, dat het ge won© recht bemoeilijkte. Sir John Simon vroeg aan do regeering te verklaren of, wanneer de gebeurtenissen van 1926 zich weer zouden voordoen, het aanhangige wetsontwerp ze wettig of onwet tig zou maken. Baldiwin diende een motie in tot verwer ping van het ontwerp. De stemming heeft hedenavond om 11 uur plaats. Men ver wacht, naar bekend, een kleine meerderheid voor de regeering. In antwoord op desbetreffende vragen deelde de minister van financiën, Snowden, in het Lagerhuis mede, dat het niet in de politiek der regeering lag, ter leniging van de werkeloosheid leeningen op te nemen voor de uitvoering van openbare werken. Bizondere beleekenis wordt aan zijn ver klaring loegbkend, in verband met een door de liberale partij ingediende motie, waarbij een zoodanige leening wordt bepleit. Op de wekelijksche bijeenkomst van de Lagerhuisleden der arbeiderspartij heeft Bevan een motie ingediend om een natio naal congres bijeen te roepen om het memo randum van De Mosley nopens de werkloos heid te bespreken en te overleggen of het geen bruikbare middelen bevatte om de nog steeds stijgende werkeloosheid te stuiten. Nadat Henderson echter de vergadering ge raden had eerst af te wachten wat Mac Donald Dinsdag in het Lagerhuis zou mee- deelen, is Bevans motie met 97 legen 13 stemmen verworpen. Men ziet uit deze cijfers, dat de bijeenkomst zeer slecht be zocht was. want de partij telt 288 leden in het parlement. Mac Donald heeft afgevaardigden van beide partijen, die bij de uitsluiting der wevers in Lancashire betrokken zijn, uiigenoodigd morgen met hem in zijn ambtswoning Ie komen praten, eerst afzonderlijk, daarna, zoo mogelijk gemeenschappelijk. Beide par tijen hebben dit voorstel aangenomen en de patreons zullen vertegenwoordigd worden door hun voorzitter J. H. Gray en drie andere lieeren. Geïnterviewd aan het ziekbed van Patel, den ex-president der Wetgevende Vergade ring, heeft Gandhi verklaard, dat de uit voerende commissie van het Congres het be sluit genomen heeft voor de invoering der beweging voor burgerlijke ongehoorzaam heid en dat het aan haar is om te besluiten tot staking der beweging. Zonder invrijheid stelling van alle politieke gevangenen zou liet moeilijk zijn zoo niet onmogelijk, dat deze commissie tot stopzetting der cam pagne besluit. Wij kunnen niet afzien van het recht om zout te winnen, te posten, de drankgelegenheden te boycotten, evenals de winkels van buitenlandsche katoenen. Gand'lii zeide, dal, zelfs indien de regeering deze punten aanneemt, de nationalistische medewerking en liet opgeven der burgerlijke ongehoorzaamheid zullen afhangen van de regeling der andere punten van zijn pro gram. Bij zijn komst te Bombay was hel gedrang zoo groot, dat 31 personen gewond werden. Een vrouw bezweek later in het ziekenhuis. Inlusschen hebben weer eenige botsingen plaats gehad. In een plaatsje werden 5 per sonen gedood, 12 gewond en ook 9 politie agenten gewond. De burgemeester van Calcutta is gisteren (ot zes maanden slTeng arrest met dwang arbeid veroordeeld wegens het uiten van opruiende (aal, het organiseeren van een verboden optocht en het doen ontslaan van vol'ksoploopen en samenscholingen. POLEN. Rnmoerige discussies in de Sejm. In de zitting van de Poolsche Sejm ging het eenige malen zeer rumoerig toe. Na de rede van den Minister-President werd een Nationaal-Democratisch voorstel, waarin een speciaal onderzoek naar de ge beurtenissen te Brest Litowsk en bestraffing van de schuldigen werd geëischt met de stemmen van het Regeeringsbloc tegen, verworpen. Na de selmming en ook daarvoor zette de oppositie onder soms stormachtig rumoer van de zijde van het Regeeringsbloc haar standpunt ten aanzien van de te Brest Litowsk gevolgde methode, die zoowel van het standpunt van het Pool sche staatsbelang als van de Christelijke en menschelijke moraal len scherpste te ver- oordeelen waren, uiteen. ZWITSERLAND. Aanslag op den Italiaanschen consul-generaal te Zurich. Gistermorgen werd in hei gebouw van hel Italiaansche consulaat-generaal le Zlirich een aanslag gepleegd op den consul-generaal Bianchi Een onbekende schoot hem in de borst. fn ernstigen toestand moest hij naar het ziekenhuis worden vervoerd. De dader is gevat en uit het onderzoek bleek, dal hij de in 1898 nabij Trient ge boren metselaar Rino Bassi is. Hij had den wereldoorlog aan dv zijde van Oostenrijk medegemaakt, een ongeneeslijke ziekte op- geloopen en zich herhaaldelijk bij het con sulaat vervoegd om een schadeloosstelling. Toen hem werd medegedeeld dat hem die niet kon worden verleend, aangezien zijn ziekte niets met den oorlog te maken had. verlangde hij een ondersteuning van 100 francs. Toen de consul-generaal hem hel afwijzend antwoord van zijn regeering voor las, ontstak Bassi in woede, trok een revol ver en vuurde die af. Het eerste schot drong den consul-generaai in den buik en het tweede ging hem door een der handen en vervolgens in de longen. Bassi trachtte te vluchten, doch kon op straat me', behulp van voorbijgangers worden vastgehouden, nadat hij eerst nog Iwee consulaire ambtenaren had neergeslagen. De consul-generaal werd in het ziekenhuis geopereerd. Zijn toestand is zorgwekkend. De Zwitsersche regeering heeft onmiddel lijk aan de Italiaansche regeering haar leed wezen uilgesproken over dezen aanslag op Zwitsersch gebied op een Ttaliaanseh hoofd ambtenaar. De Zwitsersche regeering is echter van oordeel dat door de omsiandig- heden waaronder deze aanslag heefl plaats gehad, iedere verantwoordelijkheid van Zwilsersclic zijde ontbreekt. HONGARIJE. Apponyi pleit tegen den Volkenbond. In het Huis van Afgevaardigden heeft graat Apponyi het ontwerp der voorberei dende oniwapeningsconferentie ter sprake gebracht. Daar Hongarije noch in de voorbe reidende commissie, noch in den V.B.-raad een plaats heeft, is hel parlemenl de plek om legen dit ontwerp le protesteeren en de uittreding uil den Volkenhond le overwegen. Spr. verzocht de regeering haar houding ten aanzien van deze kwestie le omschrijven. De minisier van buiten! zaken graaf Karolyi verklaarde onmiddellijk, dat de Hongaarsche regeering voor algemeenen vrede en ontwapening is. doch in geen geval een verdrag kan aannemen, dat voor de kwestie der ontwapening nog verder den tegenwoordigen toesland, waarin een onder scheid gemaakt wordt tusschen overwin naars en overwonnenen, bestendigt. VEREFNIGDE STATEN. Beschuldiging tegen de regeering. Green, de president van de Amerikaan- sche arbeidersfederatie, heeft in een toe spraak gezegd, dat de regeering blijkbaarden ernst van het werkloosheidsprobleem niet begrepen heeft. Zij heeft zich schuldig ge maakt aan een „onvergeeflijk uitstel" in liet verschaffen van werk en de indiening der vereischte wetten. WEER ONRUST IN SPANJE? MADRID. 27 Jan. (Belg. Tel. Ag.) Sedert gisteravond neemt de politie hier buitenge wone maatregelen. De agenten zijn verdeeld over het cen trum der stad, de reserves zijn geposteerd bij de hoofdverkeerswegen, de civiele garde surveilleert in de voorsteden. Men schrijft de maatregelen toe aan de agitatie in studentenkringen. Behalve de universiteit te Madrid, zijn ook die te Oviedo en Vailadolid gesloten. ANNA PAVLOVA's OVERBRENGING. LONDEN, 28 Jan. (V.D.). Hedenmor gen vroeg arriveerde de Batavier-boot uit Rotterdam mei het stoffelijk overschot van de Russische danseres Anna Pavlova aan boord te Londen. Er waren le Gravesend, waar de boot meerde, eenige belangstellen den en vrienden aanwezig. Per trein werd het sloffelijb overschot van Gravesend naar het Victoria-station overgebracht en vandaar naar de Russische orthodoxe kerk. waar een korte rouwdienst plaats had. Het lijk werd opgebaard op een staiie-bed, waar het zal blijven tot morgenmiddag 2 uur. Daarna zal het worden overgebracht naar liet cremato rium le Golden Green. WEER EEN LAWINE-ONGEVAL LYON, 28 Jan. (Belg. Tei. Ag.) Uil Mo dena wordt gemeld, dat van een hulpco lonne, die vermiste Alpenjagers was gaan zoeken, en door een lawine werd bedolven, de kapitein en Iwee man werden bevrijd. De vermiste compagnie is intusschen uitgeput le Bardonneche teruggekeerd. Zij waren door sneeuw boven in het ge bergte opgehouden. Volgens hun berichten moet de geheele hulpcolonne (nog 10 man) om liet leven gekomen zijn. o KETELONTPLOFFING. KLEEF, 27 Jan. (Wolff). In de slagerij der (irma Hoffmann ontplofte hedenavond een worstkete! van 750 liter inhoud. Een gedeelte van den ketel vloog door de zolde ring. Alle vensters van het huis werden verbrijzeld. Twee arbeiders werden zwaar, een licht gewond. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op in dit; blad voorkomende openbare kennisgevingen van den burge meester betreffende het in dit jaar te houden onderzoek van de gewone dienstplichtigen der landmacht en aangaande de inschrij ving van leerlingen voor de openbare lagere en bewaarscholen. Namens de N.V.' Gebrs. van Zonneveld Philippo te Sassenheim werd gisteren in Café-Rest. „Brinkmann" te Haarlem, door het Architectenbureau Lohmann en Ponsen te Sassenheim en te Leiden aanbesteed, het bouwen van een bloembollenhuis met bij- behoorende werken aan den Schagerweg te dc Zijpe (N.-H.). Er waren 2i gegadigden. Hoogste inschrijver: H. I'reeke. den Helder f. 50.000. Laagste inschrijver Gebrs. Stik- voort te Leiden f. 32.975 aan wien het werk ig.o"" dragen. CONCENTRATIE IN HET PROVINCIAAL BANKIERS- BEDRIJF. AJs tegenwicht van het groot-bank-bedrijf. Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt, hebben sedert eenige maanden besprekingen plaats gehad tusschen leiders van diverse provinciale Bankierskantoren en commis sionairs in Effecten, ten doel hebbend te geraiken lot de stichting van een „Bank- Cenlrale" te Amsterdam als bolwerk tegen de steeds verder voortschrijdende penetratie van het Groot-bank-bedrijf in de z.g. „Pro vincie", waardoor vele provinciale bankiers en commissionairs zich ernstig bemoeilijkt gevoelen in een gezonde expansie van het van oudsher gevestigde bedrijf. Beoogd wordt een „Tegen-Concentratie" van vrije bedrijven in den lande, welke, on der handhaving van ieders zeUstandigheid en onafhankelijkheid, o.m. door de stichting eener Centrale Bank in de Hoofdstad, voor de aangesloten bankiers en commissionairs, den weg zal effenen tot hét centrum van den geld- en effectenhandel. Door een „voor- loopig comité" zijn de noodige voorberei dende maatregelen genomen voor de tot stand-brenging van de te stichten beoogde organisatie. Dit comrlé is thans zoover gevorderd met de voorbereidende werkzaamheden, dat het de verdere leiding heeft overgedragen aan een „voorloopig bestuur", dat ziöh heeft ge vormd, waarin meerdere bestuurders van oude vrije bedrijven, als vertegenwoordigers van bepaalde gewesten, hebben zitting ge nomen, welt voorloopig bestuur zal worden uitgebreid met afgevaardigden van vrije be drijven in diverse provincies, voorzoover die giog met tn het voorbereidend comité, dat de kern zal blijven uitmaken van het voor loopig bestuur, vertegenwoordigd waren. Verwacht wordt dat de oprichtingsverga dering van de N.V. „Centrale Bank", welke instelling de bakermat zal worden van de beoogde „Tegen-Concentratie" der vrije be drijven, uiterlijk in den loop van de maand Juni a.s. zal kunnen plaats hebben. VERHOOGING VAN DEN ACCIJNS OP GEDISTILLEERD. De Eerste Kamer heeft heden met 25 tegen 8 stemmen (tegen S D A P. en V.D.) het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op gedistilleerd aangenomen. DE TOONEELCRISIS TE AMSTERDAM. De heer Eduard Verkade verzoekt ons, het volgende mede te deelen: In verband met de mededeeling, dat mr. J. de Vrieze persoonlijk of namens den heer Verkade den artisten verzocht heeft, alsnog in een zekeren vorm het „Amster- damsch Tooneel" voort te zetten, berust op een misverstand. Het ligt met in de bedoe ling, le trachten het „Amsterdamsch Too neel" op dit oogenblik als zoodanig in stand te houden. De tijd, dat dit nog mo gelijk was, is voorbij. Op dit moment gaat het om een juiste oplossing, die de naaste toekomst van alle geêngageerden verzekert, met inachtneming van de artistieke belan- gen in de toekomst van de artisten, zooals zij zicli als geheel en ieder afzonderlijk verhouden. HET SPOORWEGONGELUK BIJ GRONINGEN. De toestand der gewonden. De toesland der gewonden van het spoor wegongeluk te Groningen, is bevredigend. Geen hunner kon echter tot dusver worden ontslagen uit het Academisch Ziekenhuis. De Koningin heeft telegrafisch den Com missaris van de Koningin in de Provincie Groningen het groo'.e leedwezen te kennen gegeven, waarmee Hare Majesteit het nood lottig spoorwegongeluk vernomen heeft en verzocht omtrent den toesland der gewon den te worden ingelicht. DE VERDWENEN f. 13.000. Z003IS men zich zal herinneren werden de vorige week ter beschikking van de justi tie te Amsterdam gesteld een rijwielhande laar uit de Harlenstraal, verdacht van dief stal van f. 13 000 uit de tasch van een loop jongen van een effectenkantoor op de Kei zersgracht te Amsterdam en een rijwielhan delaar uil het Oosten der stad Thans heeft de politie »en derden rijwielhandelaar, die zijn zaak nabij de Nieuwe Markt heeft, gearresteerd. DeZe laatste is de compagnon van der 'weeden aangehoudene Hoewel het drietal blijft onlkennen, meent de politie dat het net om de verdachten hoe langer hoe dichter wordt aangehaald. RECLAME. geopend VAN IOVM.-5N.M; aNM.-ION.M.D,fl I UUR N.M. 8230 SLUITING ZONDAG 5 ALPHEN. Hooiberg geheel afgebrand. Hedenmorgen omstreeks 4 uur brak brand uit in den hooiberg, staande op het erf van den landixmwer v S. in Wijk Hoom. De brandweer, die spoedig met een motorepuit ter plaatse was, wist de woning en omlig gende gebouwen te behouden. De hooiberg brandde geheel af. De oorzaak schijnt te wij ten aan kwaadwilligheid. Naar wij vernemen is de politie den ver- moedelijken dader reeds op het spoor. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. AMSTERDAM, 28 Jan. Een weifelende tegdenz. Philips na vast begin terugloopend. Accoustiek- en Fordaandeelen willig. Uni levers prijshoudend. Koninklijke nauwelijks prijshoudend. H.V.A.'s hooger. Rnbberaan- deelen en Tabakken vast. Scheepvaart-aan- deelep en Mijnwaarden kalm. Amer. fondsen verdeeld. De handel was heden iels grooler, doch concentreerde zich op enkele Industrieelc fondsen, waarbij de Philipswaarden de hoofdrol speelden Bij de opening demon streerde zich een flinke vraag, waarschijn lijk in verband met de gunstige cijfers van Pope over 1930, die 10 pCt. dividend uit keert tegen 3 pCt. in 1929. De koers der Phiplipswaarden demon-' teerde dan ook lot 240 pet. De Nederl. Ford' aandeelen boekten een belangrijke winsL De Accouslieken liepen enkele pet, op. Uni levers waren nagenoeg onveranderd. Ko' ninklijke gaven nu en dan blijken van aan wezigheid. Nu den omzet op een niveau boven 300 lag trad een reactie' van enkele punten in. Rubberaandeeien waren goed gedispo neerd en Amsterdam Rubbers stelden zich hooger. Tabakken bleven vast gestemd. Deli Balavia's en Oude Deli's liepen ver der op al konden zij zich later niet geheel handhaven. De stemming in Suikerwaar den was beter. H. V. A.'s en minder courante soorten profiteerden hiervan en bedongen hoogere prijzen. Mijnen en Industrieele fondsen lagen huilen de belangstelling. Amerik. fondsen hadden een verdeeld voorkomen, doch golden meerendeels eerder wat lager. o WISSELKOERSEN. Engeland 13.08, Duitschland 59.10, Frankrijk 9.751/4 België 34 681/2, Zwit serland 48.12, Oostenrijk 34.97 1/2, Dene marken 66 52 1/2, Zweden 66.57 1/2. Noor wegen 66.52 1/2, New-York 2.4813/16. Prolongatie 1 pet. STRAATVERLICHTING. 1 Het bestuur van de Woningbonwver. „De Eendracht" heeft uit protest tegen de af- wjjzrnde b'sch kking der St?d. Lich fabrieken om verbetering aan te brengen in de ver lichting van een gedeelte der Lombokstraat, ter plaatse een petroleumlamp opgehangen! Natuurlijk hoopt het, dat de autoriteiten hun beslissing zullen herroepen. AMSTERDAM, 28 Jan. Veemarkt. Aan voer 284 vette kalveren. Prijzen le kw. 90— 1 00 p. K G levend gewicht. 2e kw. 8088, 3e kw. 7080 31 nuchtere kalveren 1016 p stuk. 540 varkens, vleeschvarkens 90 110 K.G. 5556 ct. pre K.G slachtgewicht zware varkens 5253 ct., vette varkens 50 51 ct. HAZERSWOUDE. 26 Jan. Aangevoerd 7816 eieren. Prijzen- Kippeneieren f.56.10 p. 100 stuks. Eendeneieren f. 5.606 60 KOUDEKERK. 28 Jan. Eierenveiling „Kou dekerk-Rijndijk". Aanvoer 3450 stuks Prijs Kippeneieren f. 5—6.40 Eendeneieren f. 6— 6 50; Kippen f. 1.50; Hanen f. 1.46 p. stuk. Boter f. 0.60—0.75; Kaas f. 0.40—0.42 p. p. WOERDEN. 28 Jan Kaasmarkt Aange voerd 73 partijen kaas Mel Rijksmerk lsie soort 38—41, 2de soort 35—37. Mandei matig. 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3