NIVEA AGENDA. INGEZONDEN. BUITENLAND. Bij guur weer, bij wintersport TELEGRAMMEN. W HEDEN: Chr. Geref. Kerk (S(eenschu'ir)Spr. prof. Cr. Wisse. 8 puor nam. Schouwburg: 6de wedslrijdavond „Litleris .Sacrum". „Liefdesduel", 8 1/4 unr nam. Stadsgehoorzaal: 4de abonnementsconcert G de Koos, Alexandra Trianti. 8 uur nam. K a t w ij k, GemeentezaalDs. Zandt uit Delft, ha.Hac.hi nam. Zaterdag. Schouwburg: 6de wedslrijdavond „Lilleris Sacrum". „Liefdesduel", 8 uur nam. StadsgehoorzaalLeidsch Harmonie-Ge zelschap „De Posl81/4 uur nam. Zondag. Volksgdbouw: Caibarclavond. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Jan. a.s. waargenomen door apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, lel. 807. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al ol niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DIACONIE DER NED. HERV. GEMEENTE. In dezen moeilijken lijd, met het enorme probleem der werkloosheid is voor de in stellingen van weldadigheid eeD zware periode ingetreden. Natuurlijk kan van geen enkele geêischl worden, dat ze in de fmancieele nooden geheel voorziet. Daar toe zijn de meeste instellingen nog maar nauwelijks in staat in normale omstandig heden. Dankbaar kunnen diakenen der Ned. Herv. Gemeente vermelden, dat de op brengsten der gehouden schaalcollecten op Kerstmis en Oudejaarsavond, alsook die der gewone collecten bewijzen, dat de ter kerk gaande medeleden de nood der lijden verslaan. Ook de reeds ontvangen op zich zelf staande giften bewijzen dit. Zeer terecht verwees het bestuur van den Armenraad in zijn oproep naar de in stellingen van weldadigheid. Het is editor aan velen nog niet bekend, dat de Armen raad zelf geen ondersteuningen verleent, li'J levert slechts bemiddelend werk, opdat de ondersteuningen gegeven worden daar, waar ze niet gemist kunnen worden. Dia kenen sluiten zich gaarne bij dien oproep aan, en vestigen de aandacht op hun moei lijke taak. Naast de zorg voor ouden van dagen, zieken, ongelukkigen, onvolwaardi- gen, verwaarloosden, behoefligen in 't alge meen, hebben zij nu ook nog een aanvul lende taak naast de arbeidersbonden en do overheid ten opzichte van de werkloozen. Aan die taak willen diakenen zich geens zins onttrekken, omdat zij die voelen als een onderdeel van het bevel van Christus, om barmhartig en weldadig le zijn. Om die taak zoo goed mogelijk le vervullen kunnen zij niet nalaten, allen die van de noodzakelijkheid en het nut van hun ar beid overtuigd zijn, aan te sporen hun gif ten aan diakenen af le dragen, opdat in veler nood kan worden voorzien. Ook in nalura worden gaarne gaven aangenomen. Reeds werd ons door een winkelier 100 pond rijst toegezonden. Zoo kan op velerlei wijzen, en in onderscheidene vormen wor den medegewerkt en daardoor elkanders lasten godragen worden. Diakenen der Ned. Herv. Gemeente W. Wiethoff, voorzitter, ütrechlsche Jaagpad 9 Th. Barnard, secretaris, Rijn-en-Schiekade 121d; J. C. B. Hüncr, penningmeester, Roodenburgerstr. 6; C. J. Kromwijk, Hoogc Rijndijk 26; II. v. Leeuwen, Kaiserslr. 47; Joh. Sierat, Mauritsstraat 4; W. Keere- weer, Mauritsstraat 44; W. C. J. Pcra, Morschstraat 4; J. Bink, Middelslegracht 20; T. Spruitenburg, Pieterskerkhof 24; Dr. P. M. de Planque, Plantage 12; B. van Kleef, Rijnsburgersingel 41; G. F. Kiers, Cobelstraat 36; K. West, Leliestraat 56 P. Sanders, Doezastraat 14; L. N. den Older, Rijn-en-Schiekade 110; W J. Batist, Koninginnclaan 62; Th van den Burg W.Fz,. Witte Rozenstraat 4; D. Bos. Hee renstraat 130; W A. van der Tang, Oude Rijn 48; J. de Roode, Koninginnelaan 26; 11. J. van Haarlem. 3 Octoberslraat 3; T. P. do Koning, De»Ruyters(raat 2; D. G. S. Toeliejoe, Langebrug 85. HULP AAN DE WERKLOOZEN. Geachte Redactie. Met veel belangstelling las ik de beschou wingen in uw blad, welke uil den boezem der raadsvergadering naar voren zijn geko men. betreffende de zeer belangrijke kwestie der werkloosheid. Tot mijn leedwezen moe9t ik echter con- slaleeren dal we niets nader zijn gekomen 'ol hel daadwerkelijke sleunen der gezinnen die in grooten nood verkecren. Het meest belangrijke wal ik in uw blad aantrof was wel heigeen de hoer Wilbrink naar voren bracht, door voor le stenen om vTijwilügen steun le verleenen aan deze zwaar getroften mensehen. het andere was niets anders dan politiek, die de zaak niet ten goede komt maar alleen beoogt stemming te maken voor de komende verkiezingen. Vooral de S D A P is tegen particulieren steun, doch ik stel mij op het standpunt dat er direct geholpen moet worden, en of dil nu „rooio" centen „wille" guldens of „blauwe" briefjes zijn. dat zal den wermoozen men sehen wel een zorg zijn; hoofdzaak is sleun. en als we nu allen hetzeirde doen door maar te pralen en de portemonnaie dicht te hou den, daar kunnen de men9chen niet van eten. Mijnheer de Redacteur, wal ik voor wilde slellen is dil, kan hel eensgezinde Leiden wanneer het op feestvieren aankomt ook geen heelje vreugde brengen in de huisge zinnen der getroffen raenschen? Volgens mijn meening kan er gemakkelijk maande lijks 20.000 gulden bij elkaar gebracht worden wanneer ieder van zijn vaste in komsten 2 1/2 pCt wekelijks of maandelijks in de kas van een le vormen crisis-comité slorl Maar de actie meet algemeen zijn en niemand btijve achler, vooral niet de men- schen die vaste Rijks- en Gemeentebetrek kingen hebben, doch ook niet de arbeiders en arbeidsters in winkel en fabriek, en voor- ai niet de goed gesitueerden. Laai Leiden nu eens zijn vroegere traditie hooghouden en talen zien waf hef kan Indien er een klein briefje gedrukt wordt en verspreid huis aan huis. kan ieder daar op invullen wat hij of zij maandelijks oT we kelijks kan missen, en kunnen we spoedig beginnen Mijnheer de Redacleur, u bij voorbaat dan kend, Abonné X. P.S. Beleefd verzoek ik alle plaatselijke bladen dit stukje over le nemen. Zou de inzender niet het beste doen. zich in verbinding te stellen met het comité, dat hier gevormd wordt en zich b.v. wenden tot mevrouw Manders, Oegstgeesterlaan 12 Red. „L. D." BEROEP OP DEN RAAD. Mijnheer de Redacteur! Will u zoo goed zijn deze regels te plaat sen in uw Blad. Nu er in den Raad zooveel gepraat wordt over den nood der Werkloozen. zou het nu niel een daad zijn van medeleven met dezen, als men hel aardige, met praten ver diende sommetje (presentiegeld), van a! deze vergaderingen eens aan Maatschappelijk Hulpbetoon ter hand sleldell Misschien doet een der arbeidersafge vaardigden dit voorste] nog?? Hopende dat het nog niet te laat is voor deze „daad"! EEN ARBEIDERSVROUW. DE ALGEMEENE TOESTAND. Uit den Volkenbondsraad Het Fransche kabinet gevallen De werkloosheid De regeering van Danzlg. De Raad van den Volkenbond heett giste ren het rapport aangenomen, dat samenge steld is als resultaat van een studiereis van een bijzondere commissie naar de landen in Oosl-Europa, waarin de omvang van den opiumhandel wordt behandeld. Gedurende de eersle tien dagen van de maand November van dit jaar zal te Bang kok een internationale conferentie gehouden worden, welke zich zal bezighouden mei de bestrijding van den opiumhandel. Voorts hield de Raad een besloten zitting, waarin het mandaat van de regeering van hel Saargebied voor den tijd van een jaar werd verlengd. Henderson sprak hierbij de hoop uit, dat de bijeenkomst zal kunnen worden gesloten. Curtius verklaarde evenwel, dal de Raad zich aan de gedachte moet gewennen, dat de zittingen nog lot in den loop van de vol gende weck zullen duren. De beslissingen over de groote bij den Raad aanhangige vraagslukkon zijn nog niet gevallen. Vooris moet de Raad zich nog bezighouden mei de Duitsche proteslen legen Lithauen inzake de gebeurtenissen in hot Memelgebied en die betreffende de Pless. Henderson antwoordde, dat hij uiteraard bereid is de zittingen van den Raad uit te breiden. Volgens hem is er evenwel bij de Duilsche bezwaren tegen Polen geen sprako van een Poolsch-Duitsch conflict. Hij moes', als voorzitter van den Raad constaleeren, dat het hier om de directe verantwoordelijk heid van den Volkenbondsraad gaal. Mocht de rapporteur in de kwestie der minderheden niet tot een bevredigende regeling kunnen komen, dan zal spr. zich als voorzitter van den Raad genoodzaakt zien in le grijpen, om de veranlwoordelijkheid van den Vol kenbondsraad vast le stellen en een defini tieve beslissing uit te lokken. Het spreekt vanzelf, dat de Raad over voldoenden tijd moet kunnen beschikken om de bespre kingen tot een beslissend einde le brengen. Met hel oog op den huidigen stand der onderhandelingen over de Opper-Silezische kweslie en de nog aanhangige voorstellen van den rapporteur over de slavernij in Liberia, besloot de Raad hedenochtend geen zilling te houden. De eerstvolgende bijeen komst is bepaald op hedenmiddag .3 uur. Mochten de door de delegaties gevoerde onderhandelingen dan nog geen resultaat hebben gehad, dan zal de Raad zich eerst bezighouden met vraagstukken van onder geschikten aard. Wat de verklaringen van Henderson be- trelt, deze worden aldus uitgelegd, dat hij een zekeren druk heeft willen uitoefenen op de Poolsche regeering, opdat deze het oor zal leenen aan de Duilsche eischen Ook be schouwt men deze uitlatingen als een nieuwe bevestiging van de hypothese, dat de Engelsrhe regeering ernaar verlangt, dat hel Oppersilezisch conflict len spoedigste wnrdl bijgelegd Naar verluidl komen de Duitsche eischen inzako de minderhedenkwoslie op het vol gende neer' 1. Vastslelling door den Volken- bondsraad. dat de door den Pnolschen Minis ter van Buitenlandschc Zaken in den Raad afge'egde verklaring een schending van de arll 75 en 83 der Geneefsrhe Mindcrhcdcn- cnnvenlie door Polen behelsl 2. Afkeuring dnnr den Raad tegenover Polen wegens openlijke nie'-nakoming der len aanzien van de minderheden aanvaarde vern'icMingen. 3. Het uitbrengen door de Poolsche regee ring in de Meizilling van den Raad van een rapport over de uilvoering van de door haar aanvaarde verplichting van bestraffing der schuldige beambten en verleemng van schadevergoeding aan de gedupeerde min derheden 4. Waarborgen voor de toekomst door wij ziging van het thans in Opper-Silezié vigee- rend regiem. In Duitsche kringen is men geneigd instel ling van een commissie van onderzoek te vragen, indien er geen overeenstemming omtrent bovengenoemde eischen mogelijk mocht blijken. In dit geval zou dr. Curlius wellicht ge dwongen zijn het verhoor van Calonder door den Volkenbondsraad le eischen, Een en andeT is ter kennis gebracht van de rap porteurs inzake de Minderheden-kweslie. De debatten over de rapporten van de commissie van onderzoek inzake Liberia in de publieke zitting van den Raad werden met een korte verklaring van Henderson gesloten. Hij uitte zijn voldoening over het feit. dat de regeering van Liberia de voor stellen van de commissie van onderzoek aanvaardt Hel onderzoek heeft aan hel lirW gebracht, dat prineipieele veranderingen in den Libcrischen staatsvorm dringend nood zakelijk zijn. Gisteravond is opnieuw vergaderd met ge sloten deuren 'I Ging om de ontwapenings conferentie Een beslissing werd nog niet genomen. Als voorzitter wordl nu weer Dawes genoemd. Toen in Frankrijk hel kabinet Steeg optrad was het zeker, dat het niet lang zou be staan. Toch is de val gisteren men zie onder Frankrijk nog betrekkelijk onver wacht gekomen. In het kabinet was echter de eenheid zoek en Steeg had geen over wicht voldoende om deze le herstellen. Aan innerlijke zwakle is het ten gronde gegaan. Wat nu? Het eerst schijnt de beurt te zijn aan Flandin, den overwinnaar van het kabinet on dan doemen weer de namen op van Laval en Tardicu Volgens de laalsle gegevens zouden er (hans in Europa niet minder dan 11 millioen werkloozen zijn. In Duitschland zijn er 4'/j millioen, in Engeland 2V' millioen, Italic meer dan een half millioen. Polen 200.000 en in Tsjegho-Slowakije meer dan 150.000. Verder wordt het aantal werkloo zen in de Vereenigde Staten van Amerika geschat op 510 millioen en in Japan op 400.000. Het Internationaal Arhaidshureau meent, dat in de geheele wereld thans waar schijnlijk 20 millioen werkloozen bestaan. Te Danzig zijn de regeeringsvoorstellen om 6 pCt. te korten op de salarissen ver worpen. Zeer waarschijnlijk zullen de regeerings- partljen, len einde 'n financieele catastrophe af te wenden, nieuwe ontwerpen indienen. Men spreekt reeds van een belasting voor hen die een vast salaris genielen. Communiseln en nationaal-sociatislen veroorzaaklen zooveel lawaai, dat de politie in den A'olksdag moes! ingrijpen! RECLAME. —55, 7277 I BELGIE. Twee milliard voor de verdediging. Brogueville. de minister van Nationale Verdediging, heeft vanmorgen vóór de commissies van financiën en nationale verdediging van do Kamers een uiteenzet ting gegeven om do militaire credieten te rechtvaardigen, die door de regeering wor den gevraagd. Hij begon met le verklaren, dal het ont werp was gesteld zonder de tusschenkomst van eenige builenlandsche mogendheid. Het werd geredigeerd door een speciale commissie van elf leden, onder wie vier generaals, en is goedgekeurd door don gene- ralen staf en de regeering. Hel ontwerp gaat uit van de 9lelling, dat de vestingen in 1914 onvoldoende waren. Daarom stelt het voor vestingen op to rich ten te Eben, Emsel. Luik, Namen en .Ant werpen De forten op den rechteroever van de Maas zullen worden afgeschaft en hel ontwerp voorziet alleen de constructie van bruggchoofden. België zou in geval van oorlog beschik ken over 350.000 man Een gedeelte van de grenzen zou verdedigd worden door dit leger, daar het andere verdedigd zou wor den door Frankrijk en Engeland. Frankrijk heeft medegedeeld, hoeveel divisies het naar België zou kunnen zenden op verzoek van de regeering. De minister wees er op, dat Frankrijk slechts 200 K M. gemeenschappe lijke grens met Duitschland heeft, terwijl Belgie er 209 heeft Sprekend over Antwerpen, verklaarde de minister, dat de metropool met meer be schouwd kon worden alp nationaal „róduil". Men heeft overwogen om een vestinggordel om Antwerpen te houwen, die naar de zee verlengd zou worden. Het ontwerp stelt ook voor 175 K.M. van de grenzen te versterken. De uitgaven zouden twee milliard bedra gen. Betreffende do luchtvaartverdediging meent de minister, dal zij de verdediging le land niet kan vervangen, maar deze op doeltreffende wijze kan helpen, Tusschen de eigenlijke forten zullen schuilplaatsen op regelmatige afstanden worden gebouwd Do forten zullen als effectief enkel do manschappen hebben, die noodig zijn voor hun verdediging. Do heele grens te versterken, zegt de minister, kan niet in aanmerking komen, daar de uitgaven te hoog zouden zijn. De minister bestreed de argumenten van generaal Hellebaut beloerende dat vol gens het plan der regeering, 3 under de wa pens geroepen lichtingen voldoende zouden zijn. om het veldleger te vormen. Woensdag a.s. komt de commissie weer bijeen. Vóór ga U naar buiten begeeft, óérit inwrijven. N.y©e dringt geheel in de huid zonder glans achter te laten. Zij maakt de huid gezond en krachtig, en goeH weerstandsvermogen t«g«n veer en wind. Eon roodo en gesprongen huid is bij gebruik van Nivee onmogelijk. Wrijft ook tedoren avond root het neer bed geen geiicht en handen grondig mot Nïvea in. Ni r bijxi Jing borust op het gehalte ean huidveraorgende Euceeit, dat m geen andere huidcreme aanwezig is. Pooien: 15. 20. 40 en cl Tuben45 en t» et PEBECQ MIJ.. AMSTERDAM-C. ENGELAND. Moeilijkheden in Labour Hoe Indië denkt over Mc. Donald's verklaring. "Naar verluidt, zou den minister van on derwijs Trevelyan willen aftreden naar aan leiding van de geleden nederlaag, doch Mc Donald1 zouhem niet willen laten gaan en in deze richting pressie oefenen. Enkele Labourleden willen volgende week een buitengewone vergaderiug d6.' partij om te praten over de werkloosheid. Men ver moedt, dat sir Mosley dan een scherpe aanval op de regeeringspolitiek zal richton. Het bestuur van de Indische Congres party is gisteren tot een eenparig besluit over de verklaring van MaoDonald gekomen, maar zal die niet openbaar maken, vóór de afgevaardigden uit Londen zijn aange komen. Middelerwijl zal het Congres voor rijn program blijven werken. De nationalis'ische partij vindt in de verklaring van Mo Donald een bevredigend aanbod, een diepgaande studie waard, zij kan zich met den hoofdinhoud ervan ver- eonigen en zeer zeker ook met den geest waarin het aanbod werd gedaan. Zij is eohter van meening, dat een vol ledige o .partijdige en symputhieke over weging der voorstellen onmogelijk is zonder wapenstilstand en opheffing der politiemaat regelen. Zij acht hot hopeloos te werken voor het scheppen van een atmosfeer van vrede, zoo lang de organisaties van het congres onwettig worden verklaard en in vloedrijke leiders in de gevangenis zitten. Hardnekkig houden de geruohten aan over een amnestie. FRANKRIJK. Het kabinet Steeg gevallen Maarsohalk Patain in de Academie. Gistermiddag vergaderde de ministerraad over het conflict in eigen boezem over de landhouwregeling. Steeg deelde mede, dat hij voornemens was aan den President van de Republiek het gezamenlijke ontslag van het mini9lcrie aan le bieden, wegens de ontwikkeling van het incident Boret Meyor De leden der regocring meenden, dat het gezag der regeering door de ontwikkeling van dit incident niet gecompromitteerd was en dat alleen Boret en Meyor bij het geding betrokken waren. Meyor hood aan om zijn ontslag in le dienen, evenals Boret. De toestand scheen op deze wijze ge regeld, toen het bleek, dat de verklaring, die do minister van Landbouw (Boret) in zijn ontslagbrief aan zijn slap wilde geven, niet beantwoordde aan het algemeen ge voelen van zijn collega's, daar dege niet kunnen dulden, dat hun toewijding aan de zaak van den landbouw in twijfel getrok ken wordt. Daar men het niet eens kon worden, werd besloten, dat de regeering aan do Kamer zou overlaten om het geschil uit te maken bij gelegenheid van do inler- pellatie-Buyat Dit is geschied, maar ten nadeele van Steeg. Buyat stelde volgende vraag: „Kan do regeering uitkomst geven over de mreningsverschillen, die in den school van het kabinet bestaan in verband met den graanprijs en waardoor, indien zij voorlduren, een voor de boeren en de verbruikers schadelijke speculatie zal ont staan?" Aanvankelijk scheen voor de rogeering het gevaar niet groot, doch Steeg bracht de politiek in het geding en toen was het mis. De oud-minister Flandin uit het kabinet Tardicu, richtte toen een scherpe aanval op de rogeering en won. Met 293283 stem men bleef Sleeg in do minderheid. Steeg. Het kabinet Steeg heeft direct zijn ontslag aangeboden en dit is aanvaard De zooveelsle crisis moei in Frankrijk worden opgelostI Tijdens de stemming kwam het in de wandelgangen van do Kamer lot een ir,.B dent. De algevaardigde De Tessa t-Jbe moeite toevallig den directeur vae cH weekblad en verweet hem in heftige H den, dat hij daarin medodeeiingen over \Jf particuliere leven van Kamerleden had ;i.By puhlieeerd en zoodoende hun familie hI beleedigd. Daarop werden het Kamerlid de directeur van het tijdschrift handgert,-pj aan welke botsing het personeel vsnijJ Kamer een einde maakte. Het incident rel wekte in de wandelgangen veel opwinfaB Maarschalk Petain heeft Joffre's ingenomen in de Fransche Academie. G:>l teren is hij geïnstalleerd, I In rijn inaugureele rede zeido hij ui Hoe kan iemand, die niet het versland ij verloren, nog aan oorlog denken? Bestaat el één enkele natie, welke niet erkenl, ijl deze als een verschrikkelijke droom is weest? Is er één volk, dal een oorlog :-kl durven voeren, zelfs al zou het zegevienjiB Want kan men wel spreken van een we-b lijke overwinning in een tijd, waarin -I oorlog den omvang zou aannemen van wil geweldige catastrofe die al het leven, el verschillij welk, aan beide zijden der pgl zen op een uitgestrekt dichtbevolkt geïjB volkomen zou vernietigen? POLEN. Incident aan de Russische grens. Gisternacht hebben agenten van de 0 peoe do Poolsch-Kussische grens bij Mib detsno overschreden en den in het ron jaar uit Sovjet-Rusland naar Polen gevlnl ten boer Szezepko over den grens gesleept Szezepko genoot in Polen asyl-recht Poolsche grens-autoriteiten hebben zich Ik- op officieel tot Rusland gewend met ds eisch Szezepko uit te leveren. De conns «fant der Russische grensafdeeüng heelt S echter geweigerd, en verklaarde dat Ss zepko op grond van een opdracht van I» gerhand over de grens is gesleept; in S» land wacht hem de doodstraf. MIDDEN-AMERIKA. Grensregeling getroffen. De minister van buitenlandsehe zaken I Nicaragua heeft het protocol onderteek»; betreffende de nieuwe grensregeling nt Honduras, waarbij 400.000 H.A. aan ii Oostkust en een landstrook van de p» vincie Nueva Segovia aan Honduras worde afgestaan. Hiermede is het oude grense» flict definitief bijgelegd. -I NOG EEN LAWINE-ONGEVAO INNSBRüCK, 23 Jan. (V.D.) Op een ski tocht bij Kuchlai werden gisteren (weeded nemers aan een skicursus door een lawine bedolven. De uitgezonden hulp-brigade is ef nog niet in geslaagd de slachtoffers le rie den, zoodat men de hoop dat zij nog in leve' zijn, heeft opgegeven. DE GRAANOOGST IN URUGUAY. MONTEVIDEO, 23 Jan (Belg. Tel Ag) D< minister van Landbouw heeft verklaaid dil I de graanoogst van het afgeloopen Jaar bene I den die van het jaar daarvoor is gebleven l en niet voldoende is voor de behoeften. PORTUGEESCH MINISTER AFGETREDEN. I LISSABON, 23 Jan (Belg. Tel Ag.) Dr mi- nisier van Justitie is afgetreden. De mini?- I ter-presidenl zal zijn functie vervullen W dal een opvolger is benoemd. VOOR DE AMERIK. BOEREN. 1 WASHINGTON, 23 Jan. (Reuter). Pr"' I den! Hoover, ex-president Coolidge en ver- I se.heidene andere bekende persoonliikluden. I o.a de bekende filmsier Mary Pickford heb I ben in verschillende deelen van de Ver I Staten voor de radio een rede gehouden nm I de actie van het Roode Kruis om de 19 mil- I 'ioen dollar voor de slachtoffers van de I droogle bijeen le krijgen, aan le bevelen - LASTIGE STORING. LQNDEN 23 Jan. (Ned. Tel Ag Gisleren werd door een sloring aan den sliWlW' voer hel geheelp ondergrondse he rerkeer In Londen stopgezet. De storing had iuift plaats in hel spitsuur, zoodai een ware dsrm loop op de overige verkeersmiddelen pW had. 2-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2