!5a>71«te Jaargang LEiDSCH DAGBLAD, Maandag 19 Januari 1931 Tweede Blad No. 21729 JLEMENGD NIEUWS. I S DE ZWARE STOgrfff- 2weeple Vrijdag en Zaterdag het water hoog op. Verschillende overstroomin^ir hadden weer plaats. Zoo liep de kade te Monnikendam geheel onder water en bezorgde den bewoners veel overlast HOE HET STORMDE. Het nieuwe stoomschip „Tjinegara", gebouwd voor de Java-China-Japanlijn, zou Zaterdag een proeftocht maken op de Noordzee. Door den hevigen storm was het echter niet mogelijk, de haven van IJmuiden te verlaten en de sleepbooten hadden handen vol werk, om het schip in de haven binnen dc baan te houden. Rechts: DE LEDftN DDR W3LLEBRORD SNiELLIUS EXPEDITIE, die dezer dagen uit Indië zijn teruggekeerd, zijn Zaterdag in Artis te Amsterdam gehuldigd. Bij deze huldiging was ook Z K. H. Prins Hendrik tegenwoordig. IE S-GRAVENHAGE had in de zaal Bouillet een scherm wedstrijd plaats om den Bouillel-beker. Op onze foto de deelnemers: Evenblij en K. Weber. IN HET RIJKSMUSEUM TE AMSTERDAM is Zaterdag door Z. K H. Prins Hendrik het borstbeeld van Jhr. van Riemsdijk, oud-directeur van het Rijksmuseum onthuld. Het oogenblik der onthulling. DE STORM. Te Gouda een gevel ingestort. Hel bij Hoek van Holland in gevaar ver- icerende stoomschip Ethel Wolll is Zater-1 dagmiddag in veiligheid gebracht. Tengevolge van den westerstorm i9 het water in de Eem dermate opgestuwd, dat verschillende landerijen onder Baarn <m Soest onder water zijn geloopen. RDoor den hevigen storm Is Zaterdag d«. zijgevel van het café van den heer De Gni'.l aan de Keizerstraat te Gouda inge stort Het puin richtte in de gelagkamer en de daarnaast gelegen Remonstranlsche kerk veel schade aan. Het bouwvallige perceel is op last van de politie ontruimd. Het eiland Marken is onder water ge- Bopen, zoodat de voetpaden onder water ■laan en het verkeer per roeiboot moet ge- ■chieden. De visschersvloot was binnen, Rocdat er geen ongelukken voorkwamen. DOOR 'N HEIPAAL GETROFFEN Te Schiedam is de 40-jarige opperman J. A. v. d. Waart, wonende aan de Leliestraat aldaar, op een heiwerk van de firma Neder- veer aan de B.K.laan getroffen door een heipaal, welke, doordat de ketting brak omviel. De man kreeg den heipaal op he 1 hoofd en het linker gedeelte van het lichaam. Hij was onmiddellijk dood. OPLICHTER GEARRESTEiERD. De namen van zijn slachtoifers in zijn notitieboekje! De laatste weken werden ie Rotterdam oplidhtingen gepleegd door een man. die ziöh agent van den K.R.O. noemde en die busjes met spaargelden ophaalde uil katho lieke gezinnen. Bij zijn opsporing bleek, dal de man ook door de AmslerdainscJie pplitic voor derge lijke feiten werd gezocht Uit Amsterdam kreeg men zijn signalement en zijn porlret, alsmede de mededeeling, dat bij zich veel in dancings ophield In een van de Rotlerdamsche dans-gele- genheden is de man gisteravond gearres teerd. Het bleek de 25-jarige rerziger H B te zijn. Hij heeft bekend zicli aan oplichting te hebben schuldig gemaakt lil zijn zakboekje werden de namen van zijn slachtoffers keurig genoteerd terugge vonden. BRANDEN. Mosterd- en azijnfabriek te Arnhem tn viammen. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks kwart over een brak een felle brand uit in de Mosterd- en Azijnfabriek van de firma J. Heilmann, aan de Hofstraat te Arnhem De brandweer was spoedig ter plaatse en tastte van alle kanten met 6 stralen op de waterleiding dc fabriek, die van 1851 dateert en inmiddels een gr op te vuurzee geleek energiek aan Niettemin sloegen de vlammen door het dak en kon niet voorkomen worden, dat de eerste ver dieping zoo goed als geheel uitbrandde De andere deelcn der fabriek, benevens het kantoor, bekwamen groote waterschade Na eenige uren kon de brandweer inruk ken. De schade, die vrij aanzienlijk ls, wordl gedekt door de Arnbemsche Brand waarborgmij Ondanks het middernachtelijk uur sloegen zeer velen het blusschingswerk gado. Omtrent de oorzaak tast men in het duister Men vermoedt kortsluiting Door de jus titie werd gistermorgen een nader onder zoek ingesteld Eergistermiddag brak te De Lier, een felle brand uit in het vergaderlokaal- Varia", die weldra oversloeg op de aan grenzende bakkerij en woonhuis van S. v. d. Slis Het perceel brandde uit De capaciteit van de gemeentelijke motorspuit bleek bij den sterken wind met voldoende Binnen een half uur was de brandweer uit Delfl aanwezig die door krachtig optreden er in mochl slagen de aangrenzende perceelen te behouden De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade. Eergistermiddag tijdens een kort doch hevig onweer, dat gepaard ging met hagel slag, sloeg de bliksem in den toren te Wijk bij Heusden, dateerende uit de 14e eeuw. Een deel van de spits werd verwoest. Er ontstond een begin van brand, dat spoedig gebluechl was Door onbekende oorzaak brak gister nacht brand uit in de kapitale boerderij be staande uit een voorgebouw en een twee tal groole schuren van den landbouwer R. Oudman te Achtertezinge, gemeente Ten Boer. Het dienstmeisje ontdekte den brand om half twaalf en wekte de gezinsleden. Maat regelen tot redding van dc inventaris en in boedel konden niet meer worden genomen Tegen middernacht stonden liet voorgebouw en een der schuren in lichter laaie. De brandweer uit Bedum, die om half een ter plaatse verscheen, tastte met twee stralen aan en slaagde erin de groole bijschuur, waarin zich een groot aantal paarden en varkens bevonden te behouden De rest van de boerderij brandde af. 19 koeien, 7 paar den, 2 zeugen en 15 biggen kwamen in de vlammen om Ook een hoeveelheid hooi en tarwe ging verloren De verzekering is laag De eigenaar is een uitnemend veefokker, die met veel zorg en kosten zijn veestapel had welen op te voeren. FRAUDE MET PERRON K AARTEN Opgevallen was, dat te Den Haag aan het station Laan van Nieuw Ocst-Indié, de ontvangsten van de perronkaarten geregeld achteruitgingen terwijl de andere ontvang sten stegen. Bij een onderzoek dat vanwege de direc tie der Ned. Spoorwegen werd ingesteld, kwam aan het licht, dat de loketbeambte de perronkaarten meerdere malen verkocht, en de opbrengst dier perronkaarten niet afdroeg (verantwoordde). De ontrouwe ambtenaar is daarop door do directie der Ned. Spoorwegen uit zijn be trekking ontslagen. DE INBRAKEN IN EN OM NIJMEGEN. Na de inbraak te Wyctien werden door de Wyöhensche politie en de recherche van Nij megen drie personen aangehouden, die bij hun pogingen tot inbraak in de Wychensehe Zuivelfabrek op heeterdaad werden betrapt. Bij nader onderzoek is nu ook gebleken, dat de drie daders, waaronder zekere H. uit Nij megen eveneens betrokken waren bij in braken. waaj-door Nijmegen den laatsten tijd onveilig werd gemaakt. Bij fouilleering werd op een der daders een bos sleutels gevonden, welke afkomstig waren van hel R -K. Parochiaal Armbestuur in welks gebouw op den Doddendaal eenige weken geleden tot tweemaal toe is ingebro ken en waarbij de iheeren tevergeefs ge tracht hebben de brandkast te forceeren.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5