ZATERDAG 17 JANUARI 1931 No. 21728 Jjfficieele Kennisgevingen. Pe" re Bewaar9cl,olc,n in het STADSNIEUWS. Het Voornaamste Nieuws van heden. 71*te Jaar?an? LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentiën uil Leiden en plaalsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenliën 35 Cts. per regel. Kleine Adverlenliën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.:] Voor Leiden'per 3 maanden 'f 2.35, per week ....717... 'f0.lt Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. ^Burgemeester en Weihouders van Leiden; Hlelet op het bepaalde bij de Wet van ISlJuli 1930, Staatsblad No. 333; 1 ..'Brengen ter kennis van belanghebbenden; BPlo dal de hoofden van binnen deze ge- Mfcenle aanwezige inrichtingen, lot de op richting ot uitbreiding waarvan vóór 12 Februari 1929 vergunning is verleend krachtens de Hinderwet ot de voor het in werking treden dier wet geldende Ko ninklijke besluiten, verplicht zijn de hun verleende vergunning vóór 1 April 1931 aan hel Gemeentebestuur over te leggen; 2o dat daarbij tevens moeten worden overgelegd alle daaraan gehechte stukken en alle besluiten, waarbij de vergunning is gewijzigd of waarbij ontheffing van voor waarden is toegestaan; 3o dat bij niet inachtneming van het bovenstaande vóór 1 April 1931, de betrok ken inrichting, te rekenen van 1 Juli d.a.v. geiclit zal worden zonder vergunning in wetking te zijn en dat wijziging der ver gunning of ontheffing der voorwaarden niet ^verleend Van de overlegging der bovenbedoelde stukten zal door het Gemeentebestuur een verklaring worden afgegeven. Binnen éón maand na de overlegging zullen zij legen afgifte van een bewijs van ontvangst aan delbelangbebbenden worden teruggegeven. pe inlevering dient te geschieden ten Ge meen (ehuize, Rapenburg 12 7649 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 17 Januari 1931. o INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden bréngen ter kennis van belanghebbenden: le dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de toelating, met Maart a.a, tot delopenbare lagere scholen op 't Schutters veld, aan de Haverstraat, aan de Paul Krngerstraat, aan den Zuidsingel, aan de Medusastraat en aan de Vrouwenkeiksteeg, gelegenheid zal worden gegeven aan die scholen tol en met 14 Februari e.k. dage lijks, behalve 's Zondags, van des voormid dags half negen tot negen uur en op Maan dag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag boven dien van half twee tot twee uren des na middags; 2o dat hij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden vertoond; Bo. dat de kinderen op 1 Maart a s. den eef tjd van vijf en een (half jaar moeten nebben bereikt A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 17en Januari 1931. D,Ê^R"™G VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. hJüff TeS',er 0n Wethouders van Leiden Hit j r. van belanghebbenden, san h p aa" van der Werfstraat en l1, GrocnM eeg tot en met den 14en Februari a_s. gelegenheid bestaat tot het jÜ ln9c^lrv<!n van leerlingen en wel titie°n0 .agS Va" kwart vó6r 9 lot halt" mlrï f'gezonderd Zaterdag des na- mfidags van kwart vóór 2 tot kwart over A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, .VAN STRIJEN. Secre^r6^' Leiden, den 17en Januari 1931. hinderwet. IGe?'e" Wethouders van L«idcn; vn A. van Tuijn om fabriek «L. uitbreiden van de ijs- perreel VmShT NieuwslTaat op het Sectie I No. 2167 gemeente Leiden, é-Gelet op de artikelen 6 en 7 der Ilinder- aaT1 1,et P"bli<*. dat ge- lari. deze'"2,"e" mel b'''a«en op de Seere- .1 fm<!ente Ier visie gelegd is- ek d^v^n jj Za,erda« den Risten Jan. KnL^Pn dH in te W de aandacht op ves tte ni -t f!."1 n bcroep gerechtigd zijn zij. voor hei^ ITSti gart' 7 der Hinderwet fcm ,h^t™enl^estuur of zi)"er leden piondeling HoH.en^ A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, v.*. o™. Burgemeester, f Leid "AN TRIJEN, Secretaris. 17 Januari 1931. 765o DE KLOK IN DE MAREKERK. Een gift van f. 500.ingekomen. De secretaris der Gemeente-commissie voor het Ned. Hervormde Kerkgenootschap ie dezer stede, de heer J. P. Mulder schrijft in het heden verschenen Predikbeurlenblad het volgende: .Ieder medelevend gemeentelid zal zich de begin-dagen van 1930 nog wel goed kun nen herinneren, toen zich le dezer stede een Dames-Comité had gevormd, dat in sa menwerking met het Ma re-kerk Comité, een bazar had georganiseerd, ten bate van de restauratie van de Marekerk. De Gemeente heeft haar liefde voor dit schoone kerkge bouw destijds duidelijk geloond, gezien bet groote netto bedrag dal het Comité aan de Gemeente-Commissie kon afdragen. De restauratie is schitterend geslaagd. Een ieder is vol bewondering over den ge- restaureerden kansel, de banken, de kronen. Leidenanrs en niet-Leidenaars, allen roemen bet werk dat daar tot stand is gekomen. Tot stand gekomen door kleine en groote bijdragen van de Gemeente zelf. De Ge meente Leiden k&n wat, als ze wil, dat is alom bekend. Bij al het schoons dat is tot stand ge komen, miste men toch nog steeds iets. Door menigeen is die opmerking gemaakt. Nu was alles zoo goed in orde, inwendig, doch jam mer dat de klok van den toren, die prijkt op het koepeldak, zich niet kan laten hooren. Die klok miste men des le meer toen do sladhuisloren in vlammen was opgegaan. Die klok van den toren, die zoo'n schitte rend deel uitmaakt van het silhouet van onze slad, moest nog in haar ouden staat hersteld. U zult die opmerking oek wel hebben hooren maken. Nu. na zooveel maanden is er een beweging in de Gemeente gaande die wil trachten aan dezen, door velen gekoes- terden wensch te voldoen Datzelfde Comité van verleden jaar (wellicht rnet eenige mu tatie) en het Mare-kerk Comité wil deze zaak gaan aanpakken. Daartoe behoort moed, vooral in deze moeilijke tijden. Nau welijks was dit streven bekend, of een mee levende N.N. gaf al reeds dadelijk een gift van f. 500 om mee te beginnen Aan die prachtige gift ontleende hel Co mité den moed haar streven door te zetten. Het Comité stelt zich n.l. ten doel het luiden van de klok electrisch te doen geschieden én den (oren van een uurwerk le voorzien, dat half en heel uur slaat. Dat is het ideaal dal. het Comité zich voor oogen stelt. Zal dat te bereiken zijn? Wie zal het zeggen? Het Comité overlegde met de Gemeente Com missie. Deze zag zeer zeker wel bezwaren, te meer daar zij vreesde dat andere zaken, zooals daar zijn: „Eeredienst, Verbetering Predikanlstractemenlcn, Aflossing-leening Marekerk enz.", die voortdurend nog steun van de Gemeente behoeven, daaronder zou den lijden. Doch gezien de activiteit van dit Comité wilde ze "dan toch haar sanctie geven, vooral omdat die milde N. N. die met f. 500 wilde beginnen, zeide, nu de zaak te moeten doorzetten, ook al is de tijd on gunstig De lijd is toch ook weer zóó. dat men- schen die werk hebben uit le voeren en dit kunnen doen, dit vooral nu niet moeten na laten: een ieder trachtte voor zooveel in zijn vermogen is door werkverschaffing de wer keloosheid te doen verdwijnen Daarom, het Comité zal haar werk gaan beginnen en hen die voor di' doel gelden kunnen en willen afstaan, trachten te be reiken. Kan men het ideaal met bereiken, dan is het wellicht mogelijk dat men alleen kan bereiken, de klok electrisch Ie doen luiden. Dit Comité dat dan aanstonds haar werk zal aanvangen, hoopt een verloting te hou den. eenige thee-middagen en -avonden to organiseeren enz. enz Daarover zal men binnenkort wel meer publiceeren. Nog iedere week blijkt dat de liefde voor de Marekerk nog sfeeds voortleeft. Men kan dat zien aan de groote en kleine giften dio voortdurend nog inkomen. Met groote dank baarheid mogen wij dil hier neerschrijven. Zoo deze week nog f 50 Het comité hoopt dan ook hartelijk, dat haar pogen met een goeden uitslag mag be kroond worden. Is het in deze tijden niet verder le brengen dan alleen tot het elec- tri?-h luiden, dan ziet het Comité al reeds haar mopilen beloond, maar hot neemt niet weg. dat het met al haar krachten toch zal ijveren om, kon het zijn, het ideaal te be reiken; dan eerst is de Marekerk M.' De namen van de leden, welke deel zul len uitmaken van het comité zullen binnen kort worden bekend gemaakt. Ongetwijfeld zal dit streven in breede kringen der burgerij worden gewaardeerd en met geldelijke bijdragen gesteund De koepel der Marekerk neemt in het Leidsche stadsbeeld een zóó vooraanstaande plaats in. dat iedere poging om haar in letterlijken zin nog meer te doen spreken dan tot dusverre ook bij niet-(Mare) kerke lijke inwoners onzer stad sympathie zal ont moeten. ADRES AAN DEN RAAD. Over een geweigerde kindertoeslag. Volgend adres is lot den Raad gericht: Geven met verse huldigden eerbied te ken nen ondergeteekenden, J. H. Schüller en J. v. d. Hoeven, respectievelijk voorzitter en secretaris der afdeeling Leiden van den Nederlandschen Bond van Personeel in Overheidsdienst in dezen optredende na mens mej. H. Glasbergenv. d. Nagel en domicilie houdende Langebrug 10 a te Leiden dal aan mej. H Glasbergenv. d. Nagel, toen zij als dienstbode in dienst was bij de Openbare Bewaarschool in het Sint Elisa- bethhof aan de Oude Vest, geen kindertoe slag werd uitgekeerd, hoewel zij daarop •naar de meening van adressanten, terecht aanspraak kon maken; dat een verzoek van adressanten aan het College van B. en W. tot uitkeering van den kindertoeslag door dit College is afgewezen; dat aan meergenoemde Mejuffrouw ten onrechte de toeslag is onthouden; redenen, waarom adressanten, onder ver wijzing naar een memorie van toelichting, Uwen Raad beleefd doch zeer dringend ver zoeken te willen besluiten aan haar aJsnog den toeslag te doen uitbelalen. VOORSTELLEN AAN DEN RAAD. De heer Verweij stelt voor volgnummer 506 der uitgaven van de begrooting voor den dienst van het jaar 1931 te verhoogen met f. 1.565, teneinde het weekloon d$r 4 suppoosten van het Stedelijk Museum ,.De Lakenhal" te verhoogen en nader vast te stellen overeenkomstig het minimum-uur loon door de gemeente aan ongeschoolde werklieden betaald. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. De jaarvergadering. In de intieme, groote zaal van het Vrij zinnig Christelijk Federatie-huis hield de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden gis teravond onder leiding van dr. F. C. A. Kui pers haar jaarvergadering. In zijn openings woord herdacht de voorzitter allereerst het overlijden van het mede/bestuurslid, prof. H. T. de Graai, die zeer veel voor de vereeni ging had gedaan en o.a. een huishoudelijk reglement had opgesteld'; ook door de ern stige ongesteldheid van den penningmees ter, den heer N. M. Sleyser, werd de ver eeniging zwaar getroffen. •Nadat de door de secretaresse voorgelezen notulen der vorige vergadering waren goed gekeurd, brachit mej. J. G. van Manen haar jaarverslag uit. Ook hierin werd gewezen op de groote verdiensten van wijlen prof. De Graaif, terwijl ook de overleden bestuurs lede n-col'loctanten werden herdacht. Uit het jaar-overzicht bleek nog. dal 't aantal leden in het afgeloopen jaar is toegenomen van 540 tot 620 en het aanbal begunstigers met 2 is vermeerderd en thans 68 bedraagt. Ook de jaarlijks lerugkeerende plechtige bevesti ging der aannemelingen in Rijswijk werd besproken. Met dankbaarheid vermeldde de secretaresse het werk der verlot'inigscom- missie, die voor het orgelfonds een bedrag van f. 975 en ten behoeve van de kas de som van f. 1000 afdroeg. Met een opwekkend woord voor hef streven van hef Federatie- huis werd het jaar-overzicht besloten Nadat het jaarverslag was goedgekeurd, bracht mevrouw N. C Key, als plaatsver vangend penningmeesteresse. het financieel jaarverslag uil Het batig saldo van 31 Dec. 1929 inbegrepen hadden de ontvangsten in totaal f. 6409,93 bedragen, tegenover een be drag van f 5650.29 aan uitgaven, zoodot het batig saldo ultimo December 1930 de som van f. 759,64 bedroeg. Daar door het verlo- lingscomité reeds een bedrag van f. 500 in de kas was gestort, kon de financieel? toe stand nog niet rooskleurig worden genoemd. Nadal door den heer P J. van der Zeeuw namens de kas-conlrole-commissie was medegedeeld, dat alle bescheiden in orde waren bevonden en de penn Lngmeesteresse décharge was verleend, werd na goedkeuring van de voorgestelde begrooting voor 1931 besloten aan de Provinciale Vereeniging subsidie aan te vragen. De heeren Koets en Vos weiden benoemd tot controleurs van de kas in 1931. De be stemming der verschiilende gelden lokte een langdurige discussie uit, waaraan door een stemming een einde werd gemaakt. Vervol gens bepleitte de heer Vos den aankoop door de leden van den door ds. Van der Wissel uit te geven bundel van preeken, door hem gehouden, tijdens zijn bediening hij de ver eeniging. Hierna werd overgegaan tot de verkiezing van 5 besluursleden Gekozen werden mej. J. M. C Snitker en de heeren dr. D. van der Klauw. B. Moolenburgh, P. J. van der Zeeuw en G. C J. van de Wal. Na eei uit gebreide rondvraag en een verloting van een tweetal spreien, besloot dr Kuipers met een opwekkend woord voor het Federatie- huis de vergadering. LIBERALE STAATSPARTIT „DE VRITHEIDSBOND." Algemeene vergadering der aideeling Leiden. Gisteravond hield de Leidsche afdeeiing van bovengenoemde partij onder voorzitter schap van prof. dr. B. D. Eerdmans in hotel „Den Burcht" een algemeene ledenvergade ring, welke vrij druk bezocht was. De voorzitter sprak een kort openings woord, waarin hij allen hartelijk verwel komde, waarna de notulen, samengesteld door mr. A. J. Romijn, onveranderd werden goedgekeurd. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. In het jaarverslag van den secretaris, den heer N. J. Ballego, werd allereerst melding gemaakt van de verschillende bestuurs- mutaties en de afvaardiging naar diverse vergaderingen, zoomede van de totstand koming der Statencentrale Leiden. Het ledental nam in het afgeloopen jaar met 100 toe en bedraagt thans 450; ook het ledental van de Jongerengroep nam ge stadig toe. De werkcommissie, ingesteld ter voorbe reiding der verkiezingen in het bijzonder en ter versterking van de liberale organisatie in het algemeen, heeft reeds eenige malen vergaderd en werkt ook overigens hard. Zij is gesplitst in drie subcommissies, respectie velijk voor de werving van leden en huis bezoek, voor de pers en voor de propaganda en spreekbeurten. Het jaarverslag werd goedgekeurd, waarbij de voorzitter woorden van dank richtte tot de heeren Ballego en Romijn voor het door hen verrichte werk. Ook richtte spr. zich tot den heer Reime- ringer, die zich gelijk bekend, voor de a.s. verkiezingen niet meer als candidaat be schikbaar stelt, daarbij herinnerend aan den tijd, dat de heer Reimeringer zijn intrede deed in den gemeenteraad. En als raadslid èn als wethouder heeft de heer R. meer malen getuigenis afgelegd van zijn groote liefde voor onze stad en groote nationale instellingen, zooals hij deze uit liberaal oog punt zag. Het is spr. een behoefte hem te danken voor de wijze, waarop hij al die jaren en ondanks de gewijzigde politieke constellatie de Partij in den raad heeft ver tegenwoordigd. Spr. besloot met den wensch, dat de heer Reimeringer nog vele jaren ge tuige moge zijn van den groeienden invloed der liberale beginselen. (Applaus). De Kascommissie rapporteerde de boeken en bescheiden van den penningmeester, den heer B. Planjer in volmaakte orde te hebben bevonden, waarna tot déchargeverleening werd besloten. De kascommissie 1931 zal bestaan uit de heeren Uittenbroek. Stoffels en J. Ballego. De ontvangsten bedroegen f. 1987 84; de uitgaven f. 1579.75, zoodat er een batig saldo is van f. 44)8 09. De aftredende bestuursleden, de heeren prof. dr. B. D. Eerdmans, dr. R. van Eecke en F. H. Sobels werden bij acclamatie her kozen, terwijl in de bestaande vacature, ontstaan door het bedanken van mevrouw C Eerdmansde Hol'l werd voorzien door de verkiezing van mevr. EscherBrozy. Als afgevaardigden naar de Alg. Verga dering der Partij, welke op 5, 6 en 7 Maart te Deventer zal worden gehouden, werden aangewezen de heeren mr. A J. Romijn en ir. A. G. Bosman, terwijl de Vrouwengroep een derde afgevaardigde zal aanwijzen De heei^n N. J Ballego en P. C. Labrijn zullen eventueel als hun plaatsvervangers optreden. Voor de verkiezing van leden van het Hoofdbestuur zal vanwege de Leidsche afdeeling alleen mr. J. Best (Almelo) can didaat worden gesteld, wanneer deze althans bereid wordt gevonden een candidatuur te aanvaarden. Mr. Romijn zette uiteen, dat het de be doeling is als lid der Provinciale Staten dit maal te trachten een vertegenwoordiger van den kieskring Leiden gekozen te krijgen. Als candidaten zullen aan het bestuur der Sta tencentrale worden opgegeven de heeren ir A. G Bosman. Aug. L. Reimeringer en J Baak. Bij de bespreking der gemeente-begrooting informeerde de heer Labrijn naar het sta dium, waarin de Stadhuisplannen verkeeren. De heer Reimeringer zeide hierop o.m., dat het waarschijnlijk nog wel eenigen tijd zal duren, voordat B. en W. met voorstellen kunnen komen, aangezien er te dezer zake geen overeenstemming in het college be staat. Misschien zijn we. aldus spr daar van momenteel verder af dan op den dag na den brand. Spr. gelooft niet uit de school te klappen, wanneer hij mededeelt, dat er een commissie is benoemd om te onderzoe ken in hoeverre het plan zich aanpast bij de omgeving Persoonlijk hecht spr. aan dat rapport wei nig waarde en geeft hij er den voorkeur aan om ook door andere architecten, zooals v. d. Kloot Meyburg en Kropholler een plan fe laten ontwerpen Een hypermodern raad huis in dit milieu acht spr. uit den booze. De heer Bosman ziet in de benoeming 'dezer commissie niet anders dan een poging om van Dudok af te komen. BINNENLAND. Monument onthuld ter nagedachtenis van de omgekomen redders van. Hoek van Holland. (Binnenland, 2e Blad). De forensenbelasting met Februari prac- tisch buiten werking. (Binnenl., 2e Bladj- Van Speyb-herdenking door de Koninklijke Marine op 5 Februari (Binnenl., 2e Blad)- De bruggenbouw bij Nijmegen en Arnhem; nog dit jaar wordt begonnen. (Binnenland, 2e Blad). Besluiten van het hoofdbestuur van den Ned R.-K. Middenstandsbond. (Binnenland, 2e Blad). BUITENLAND. De bijeenkomst der Enropeesche Com mis sie. De indruk van Colijn's rede. (Buitenl., le Blad). Naar het einde der Ronde-Tafel-confe- rentie. (Buitenl., le Blad). Een incident in de Fransche Kamer. (Bui tenl.. le Blad). Storm in Engeland en Dnitschland. (Tel., le Blad). De voorzitter deelt mede, dat er moment teel een landelijke protestactie tegen dit moderne raadhuis wordt gevoerd. De heer N. J. Ballego informeert hoe het staat met den aanleg der sportvelden in den Leidschen Hout. De heer Bosman antwoordt, dat deze kwestie bij B.- en W. in prae-advies is en dat hij goede hoop heeft op een gun- stigen uitslag. Spr. heeft een kijkje geno men in Hilversum en Alkmaar en geïnfor meerd naar de exploitatiekosten. Volgens de begrooting van den architect, den heer K. G- van Nes, zou de aanleg ongeveer l1/2 toiï kosten, maar bij aanleg in werkverschaffing, waarvan spr. een groot voorstander is, zou dit bedrag aanzienlijk lager zijn. Mevrouw RomijnSjollema bepleitte ver laging der gas- en electriciteitstarieven en invoering van een metertarief bij de water leiding; de heer Uittenbroek vroeg naar het stadium, waarin de plannen tot reorgani satie der brandweer verkeeren; de heer Kwestroo bepleitte openbare inschrijving voor de levering van auto's en rijwielen ten behoeve van de gemeentediensten; de heer Planjer vestigde er de aandacht op, dat vele openbare scholen slecht zijn gehuisvest, ter wijl. het bijzonder onderwijs over voortreffe lijk geoutilleerde schoolgebouwen beschikt. Z.i. werkt dit remmend op het bezoek aan de openbare scholen. Juist door de groote offers aan het bijzonder onderwijs, wordt het open baar onderwijs verwaarloosd. De heer J. Ballego informeerde naar de perspectieven in zake oplossing van het overwegvraagstuk aan den Rijnsburgerweg. Nadat verschillende vragen waren beant woord, dankte de heer Reimeringer daarop den voorzitter voor zijn vriendelijke woor den en voor het vertrouwen, dat de liberale kiezers zoovele jaren in hem hebben gesteld. Spr. heeft zijn wethouderschap steeds met veel genoegen waargenomen en geeft de verzekering, dat hij ook na zijn treden uit het politieke leven de beginselen van den. Vrijheidsbond, waar zulks mogelijk is, warm zal behartigen. (Applaus). Hierna sloot de voorzitter de vergadering. SCHENKING AAN 's RITKS ETHNOGRAPHISCH MUSEUM. Gisteren is voor notaris Volgraff te Deii Haag een acte verleden, waarbij onze ge zant te Praag, dr. Hendrik P. A. Muller aan den Staat ter plaatsing in het Rijksmuseum van ethnographie alhier heeft geschonken een zeer belangrijke collectie van ongeveer 500 ethnographische voorwerpen uit hel ge bied tusschen de Zambesi en de Limpapo in Oost-Afrika, welke ongeveer vijftig jaar ge leden door den schenker persoonlijk te dier plaatse is bijeengebracht. Aangezien de bevolking van die land streek door Europeeschen invloed haar oor spronkelijk karakter sindsdien meer en meer verloren heeft, is de verzameling thans van unieke waarde. Bij dezelfde gelegenheid heeft dr. Muller een collectie zoölogische voorwerpen uit Afrika ter plaatsing in het Rijksmuseum van natuurlijke historie alhier, ten ge schenke aangeboden. Aan den schenker, die zich het vruchtge bruik tijdens zijn leven heeft voorbehouden, is de oprechte erkentelijkheid van de Regee ring betuigd.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1