ode es 71ste Jaarcan? VRIJDAG 9 JANUARI 1931 No= 21721 CORRESPONDENTIE. Het Voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. nnTTO nrn r,t /nn-rriL PRIJS DEZER COURANTr en per 3 maanden 2.35, per week 'f 0.18 •iden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 ir post 2.35 portokosten. Wat een gelukwenschen voor 1931 ont ving ik. het was zoo'n massa. Als ik kijk naar de stapel mooie Nieuwjaarskaarten, die hier naast mij liggen, dan lijkt het mij wel of ik een winkeltje ga opzetten van mooie kaarten. Ik wil hier even alle namen vermelden van degenen, die mij apart over de post, een Nieuwjaarskaart toezon den, dan weet iedereen of de kaart terecht is gekomen. Hartelijk dank voor mooie kaarten met h. i'wenschen aan Marietje Latervecr, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Jo de Wekker, Dirkje Hopman, Willy de Neys, Martha Schimmel, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Beinier den Hertog, Annie den Her tog, Suze van Folanen. Koos Slootweg, Ly- dia Slootweg. Wijntje Slootweg, Jannïe Verboon, Greta van der LindeD, Anje de Gelder, Jan Wassenaar, Eempien Wasse naar. Willy Rutgers, Truusje van der Ster, Willi© Sehilp, Lena Schilp, Agnes Planje, Johan Ouwersloot. Nellie Ouwersloot, Clara 'Ouwcrsloot, Annie Neuteboom, Jacob van Hees, Nico Kret, Celia Kret, Matje Voge laar, Cor Vogelaar, Lida Collee, Neeltje Meuldijk, Jelly Vogelsang. Annie Zaalberg, Annie van Woudenberg, Jan Evers, Greta de Vries. Jannie de Water, Frans de Water, Lcnv Oostveen, Familie van Rheenen, Cor- Tie "Rodenburg. Annie Boekestein, Bert v. Rcenen, Jopie Wassenaar. Zoekt allen die mij een Nieuwjaarskaart 1 Jiebt gezonden over de post, of je naam hier bij staat Nu is het voortaan natuurlijk weer heel gnnoon. Donderdags de kindercourant en de brieven Maandags vóór 9 uur bureau ,,L. D." of naar Den Haag. Vu ga ik jullie een reuzenlange corres pondentie geven, want nu deze keer heb ik er een dag meer voor. Klazien Parlevliet. bijzonder aardig van je om mij zoo'n langen brief te schrijven. Ik had je heusch nog niet vergeten, want je hebt jarenlang zoo trouw mee gedaan. Hartelijk gefeliciteerd met 't blijde nieuws dat je over je zelf vertelde, ik stel heusch nog veel belang in hetgee.n mijn vroegere raadselnpefjes en nichtjes mij schrijven, en waardeer het erg dat verscheidene getrou wen van vroeger mii in December schreven teen ik 10 jaar 1 aadseltante was. Jan en Eempien Wassenaar las je hïei- voor dat ik een langen brief van K P. heb ontvangen, aardig hè. Neen Jan, ik ken dat boek niet. Het trof goed dat je juist een mooi boek had toen je om verkoudheid in huis moest bliiven Gerard cn Dorus de Geus, heerlijk hoor, dat mooie rapport, ik verheugde er mij wel in, dat het zoo goed voor jullie was. Hebben de oliebollen door Moeder gebak ken, lekker gesmaakt? Heel lief van O dat je er mij zou willen brengen, als ik maar dichterbii woonde, maar van uit Was senaar is wat te ver. Willem en Maarten Plug dank voor alle goede wenschen in je brief. Henk Boom. waarom vertelde je niet tens even over je prijs, hoe die heet. Karei West dank voor de mooie brief kaart die je bij de raadsels had ingesloten. Nico en Celia Kret dus jullie waren het toch zelf. iammer dat ik het niet wist dat jullie niet wisten dat ik boven voor het raam naar jullie zat te kijken. Agnes Louise Planje je mag nog 3Vè jaar meedoen als je wilt en er tijd voïVr I hebt. .Jo mag wel raadsels sturen. Tacobus Laurier en Jan Geen jaar, stuurt V°uÜtaan maar same-n de raadsels in de zelfde enveloppe, dat mag best. Dank voor je gelukwenschen Bevalt het nieuwe werk je goed, Koos Zeker weet ik die druk kerij. Jany van Tol dank voor wenschen. Ja hoor de eene keer zijn de raadsels weer eens gemakkelijker dan de andere. Ru en Bas van Dijk zoo, vindt Ru zijn oek het mooiste dat doet mii plezier liern. Insgelijks veel heil en zegen hoor. onze van Polancn heb je 200 gezellig erstfeest gevierd Je hebt mij dikwijls een mooie kaart gestuurd, wel bedankt. 1 1? Cin ^.enk Vonk, neer. Klaas ik ken a oe* niet, maar er bestaan zooveel geschiedde aan de hand vafi versdhiülende meegebrachte proefstukjes. V oor den tweeden avond siaa/t op 't pro gramma: De berekening van verschillende lasch- naden, het ontwerpen van projecten en net uitwerken van teekeningen, de economie van lasschen in vergelijking met klinken, laschvoorschriften en controle-methoden, net toezicht in het laschbedrijf, terwijl de laatste avond aan allerlei uitgevoerde wer ken gewijd zal zijn, zulks onder toelichting van vele lichtbeelden. JoorC£.Je £,il Ie J"logerwaarct Elkeri morgen gaan drie muisjes, Roode mutsjes in een rij Kwart voor negen langs mijn venster Dansend, opgewekt en blij Want daaronder loopen meiskes Zusjes zijn het welgemoed. Geen toch van het drietal moppert, Dat zij weer naar school toe moet! En als 't middag is geworden, Komt diezelfde mutsenrij Weer geregeld langs mijn venster, Dansend, opgewekt en blij. Want daaronder loopen meiskes Zusjes zijn het welgemoed. Geen toch is er het drietal, Die voor straf schoolblijven moet. Zeg eens even, roode mutsjes, Roode muisjes in een rij, 'k Heb heusch schik in jullie drietjes. Omdat j' altijd danst zoo blij! Heb plezier, maar, huppel dartel En ik knik je graag eens toe. Als je vroolijk langs den weg loopt, Wordt je lang zoo gauw niet moe! duizenden boeken, niemand kan die alle maal lezen. Greta de Vries dank voor je gedicht en goede wenschen. Neen voortaan is het alles weer gewoon, de kindercourant op Don derdag, en de brieven Maandags vóór 9 uur, maar nu kwam de kindercourant al Dinsdags en jullie hadt vacantie, dus kon je de brieven best wat eerder bezorgen, dat was voor mij één keeTtje ook wat ge makkelijker. Nico van der Hout voor allen thuis mijn beste wenschen terug. Dirkje Hopman ja dat zou een heel goed teeken zijn, als ik dit jaar weer eens in Leiden kon komen. Het heeft hier 2en Kerstdag ook heel flink gesneeuwd, maar den volgenden dag was het 's middags al alles veidwenen. Heb je nog lekker even sneeuwballen gegooid Marietje van Leeuwen je brief was mooi op tijd, voortaan altijd weer gewoon. Maan dags vóór 9 uur aan het bureau L. D. ol Maandags in Den Haag. Dank voor heil- wenschen. Ali Krassenburg eveneens gelukkig Nieuwjaar loegewenscht. Gerk en Chr. Eggink zeker zoo was het net zoo goed op een briefka-art. Willy de Neys vervelend hoor dat. je weer ongesteld bent geweest en in bed moest liggen. Wees maar voorzichtig met dit gure, natte weer, hier hagelt het telkens, in Leiden ook Vondt je het zoo'n mooie briefkaart.? nu dat verdiende je wel voor je aardig handwerk. Neeltje Meuldijk en Jelly Vogelsang, dank voor alle goede wenschen. Ja dat hoop ik zeker dat ik een beter en voor spoediger jaar zal hebben dan het vorige, altijd sukkelen is niets vroolijk. Vonden jullie het prettig dien 2en witten Kerst dag. Koosje Nieboer van dat boek dat jij kreeg, heb ik dikwijls gehoord, heb je er al veel in gelezen 1 zeker wel in de va cantie. Leni Outshoorn ik hoop dat jou goede wenschen voor mijn gezondheid vervuld zullen worden. Jo de Josselin de Jong, kijk maar wat ik schreef over waterval en niet muizen val. Mag je konijn altijd los loopen door den tuin, kan" het dan nooit ontsnappen Miesje Overmeer wel gefeliciteerd met je aanstaanden verjaardag, veel plezier dien dag, het treft mooi net op Zondag. Neen hoor ik kon niet opblijven op Oudejaars avond. Franciena Brussee dank voor de mooie briefkaart, die je bij de raadsels had inge sloten. Matje en Cor Vogelaar ik dank je voor de gelukwenschen voor 1931, ik hoop het ook hoor, dat ik goed vooruit zal gaan. Marietje Latervecr van jou heb ik nog allerlei liggan, dat ik eens zal plaatsen, dat zie je wel dat je naam dikwijls voor komt bij anecdotes of raadsels. Ik ben heel wat vroeger naar bed gegaan, dan jij op 31 December. Dank voor je wenschen per kaart en per briet. Gerrit van Rheenen laten wij elkaar een voorspoediger jaar voor ons beider ge zondheid toewenschen, dat is het beste Wat wij doen kunnen. Je familie zond mij ook' heilwenschen Heb je dikwijls bezoek ge had met al die feestdagen ik hoop het voor jo. Arie dc Graaff wat 'n alleraardigst gedicht weer deze keer. Je had het daar gezellig in Katwijk, daar logeerde je immers, eu ging je toen op bezoek bij je grootmoeder in Voorschoten, je trok dus heen cn weer. Je wenschte mij veel goeds in je gedicht. Corry van der Veen, dank voor je wen schen. Van dat veertje heeft er al eens in gestaan. Chris Burg ik neem jou en Corry als buurtjes altijd maar samen. Ja hoor het moest waterval zijn. Verleden jaar ben ik heel erg ziek geweest en dit jaar (ik bedoel 1930) weer, maar in 19^0 heb ik toch altijd voor de raadseljeugd kun nen werken. O, foei al dat schieten op Oudejaarsavond, ik vond het niets prettig, het duurde tot lang na middernachl. Aartje van Tol dat hoop ik ook hoor dat je mij dit jaar heel dikwijls kan schijven. Annie v. d. Logt dank voor de goede wenschen van jou en al je familieleden. Erg jammer, dat eerst je moeder en daar na je groot moeder ziek was, en dat net met al die feestdagen. Beterschap! Piet Nieboer weer zoo'n mooi dik boek gekregen. Aardig dat de juffrouw je her kende van de vorige keer. Heb je het boek al uit Frans van der Nat ik kreeg je mooie Kerstkaart nog net voor Kerstmis. Je had dus heerlijk veel te lezen in de vacantie, 3 boeken voor je verjaardag, dat is heel wat. En heb je het geld in de spaarpot gedaan T Tonia de Jaeger heb je nu weer een vriendinrietje gevonden dat in je buurt woont, want dat is gezellig. Eveneens een gelukkig iaar, hoor. Annie van Woudenberg daDk voor je Nieuwjaarswenschen. Ja je hebt heel aar dig postpapier. Is het zoo'n prachtig boekt ja dat wist ik wel. Frieda Sladek ik hoop dat je goede wen schen voor mij vervuld zulleD worden. Hé, wat naar dat je broer ziek ie. Hoe oud oud is je broer, gaat hij nog op school of is hij al volwassen Gelukkig dat jij weel beter bent. ;ter handel;. rnink's Belon- ■g 114, Leiden. ouder Spaar- •iging handels- verhuur. ln. 46-jarigen E. gisteravond te ie messteken zijn in zorge- uis te Haarlem en J A Plu, besteller aan geslaagd voor den postdienst n wielrijder is streeks 1 uur ïeer J. W. IJ. {brug gereden, li-gd en moest 1 weggesleept. Hsel. negenen zijn Rapenburg en jto, bestuurd /an der Z. uit van de firma )e personen- I.H.T M.-lijnen ijk/Noord wijk, en Leiden oopen maand m 18.978.— in dit Blad isver. „Nieuw ..Den Burcht" arin als spre- Donker Pm., nd met het q wet op de en. NUARI. r hatf tien en nderbeek van tien en nam. half tien en tien en nam. tien en nam. 10 uur, ds. t 7 uur, ds. n nam. 6 uur, den, de heer 6 uur, ds. de halftien en halfelf, ds. irecht. 10 uur, dr. (en IJssel. halftien, ds. aiJN. half tien en den en nam. Vermindering door overlijden 292 304 596 Idem vertrek: 2024 2359 4383 2316 2663 4979 Verschil tussclien de geheele vermeerdering en de geheele vermindering Bevolking op 31 December 1930 -t 161 34.298 299 36 514 460 70.812 KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. hallzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. J. Riemens van Leiden; nam. halfzeven, ds. Tonnon van Hoogmade. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. - binnenland. De Vara dagvaardt den Staat wegens hef afbreken van Zwertbroek's radio-rede te Leiden (Binnenland, 3de Blad). Steunregeling voor de Binnenschipperi) noodzakelijk? (Binnenland, 3de Blad). Krijgen de K. L. M.-vliegtuigen goede Hollandsche namen? (Binnenland, 3e Blad) buitenland. Een Deensche nota aan den Volkenbond (Buitenland, lsrte Blad). Venizelos geeft een interview aan de persvertegenwoordigers te Rome (Budtenl., lsle Blad). In Dnitschland tracht men door een noodverordening de Roer-crisis ie bezweren (Buitenland en Tol., late Blad). LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: 'Voorm. halftien, ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftien, leesdienst; nam. halfdrie, ds. van der Weerd. NOORD WIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Nam. 5 uur, ds. Cupedö van Noordwijk aan Zee. OUDE- EN NIEUWE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H.D.), ds. Broeyer. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, de heer Sijbrandrj, cand. te A'dam. RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. de Bruin. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krjjkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D. en Voorb. H.A.) en nam. helfzeven, ds. Hermanides. VEURLEID SCHEND AM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. de Wit. Geref. Kerk: Voorm. kwart voor tien en nam. 5 uur, ds. Boukema. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H.D.), ds. de Looze; nam. 6 uur, leesdienst. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. P. Cannegieter van Idaard. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Goïngarijp c.a. J. v. Rhijn, cand. en hulpprediker te Wemeldinge. Aangenomen. Naar Haamstede, A. Kentie, cand. te Woudriehem. Bedankt. Voor Vaassen, J. C. Wolthers te Onstwedde. GEREF. KERK. Tweetal: Te Rotterdam Zuid (Katendrecht), Dr. E. D. Kraan te Vlaardingen; en W. A. Wiersinga, te Weesp. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal. Te 's-Gravenhage, A. de Bloois te Dirksiand en A. Verhagen te Middelburg. Bedankt voor Meliskerke ds. M. Heikoop te Utrecht. VRIJ EVANG. GEMEENTEN. Beroepen. Te Rotterdam J. Enter te Nieuw v'iet-Cadzand.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1