U&duxjd&ó OWOMOvcucAm NIVEA TOM NEILLAN's PROEFTIJD AGENDA. RECHTZAKEN. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN HET N. V. V. Bij minder aangenaam weer SPORT. FEUILLETON. HEDEN: Kleine Nutszaal: Bijeenkomst Intern. Communisten, 8 uur. SchouwburgHet Schouwtooneel, „De Baas in Huis". S.15 uur n.m. Dinsdag. Schouwburg: Hel Nieuw Vlaamsch Volks- tooneel. „Astrid". 8.15 nam. Jeruël (Groenest.): Bijbelbespreking 8 u. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Jan. a s. waargenomen door de apotheken: G. II. Blanken, Hoogewoerd 171, tolef. 502 en D. .1. van Driesum, Mare 76, lelef. 406. Gistermiddag te circa halfvier is door onbekende oorzaak ten huize van de familie H. in de beneden-achterkamer van perceel Hoogewoerd 160 een Kerstboom in brand gevlogen. Het vuur deelde zich onmiddellijk mee aan het behang en het meubilair, zoo dat in een ommezien het geheele vertrek in lichte laaie stond. De politie en brandweer slaagden erin den brand to'. deze kamer te beperken, doch konden niet verhinderen, dat de geheele inboedel een prooi der vlam men werd. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Gisteravond tegen elven is de wal- muur van de Oude Vest nabij de Turf- marktsbrug over een afstand van eenige tienlallen meters plotseling verzakt, waar door eenige boomen en een straatlantaarn scheef kwamen te staan. Zaterdagavond te halftwaalf is een begin van brand ontstaan in een kamer van perceel Hermanslraat 15, dat bewoond wordt door de familie D. L. De oorzaak was, dat een wieg, welke vlak hij een brandende kachel stond, vlam vatte. De bewoners wis ten het vuurtje met behulp der buren te blussehen. De schade is gering. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen. Volwassen Datum Dagen pers. Kinderen Totaal 29 Deo. Maandag 4ö 45 30 Dcc. Dinsdag 46 46 31 Dec. Woensdag 48 1 49 1 Jan. Donderdag 2 Jan. Vrijdag 42 1 43 3 Jan. Zaterdag 43 1 44 DE MOORDZAAK-LANS. Verwezen naar het Gerechtshot te 's Hertogenbosch. De Hooge Raad heeft heden bij vervroe ging uitspraak gedaan in de zaak van den gewezen procuratiehouder G. J. van Oud- heusden, die in hooger beroep door het Ge rechtshof te Den Haag veroordeeld is tot 20 jaar gevangenisstraf wegens doodslag op zijn pairnon Lans te Rotterdam en terzake van verduistering en valschheid in ge schrifte. meermalen gepleegd. Evenals de procureur-generaal in zijn ennclusie reeds had gesteld, achtte ook de Hooge Raad het arrest niet voor instand houding vatbaar op grond van het bezwaar aangevoerd in het vijfde enssatiemiddol van den verdediger mr Kokokskv dat hel proces verbaal der terechtzitting van 19 Septem ber 1930 niet vermeldt, op welke wijze de getuige-deskundige James Polak de belofte beeft afgelegd. De Hooge Raad heeft dan ook arrest ge wezen. conform de conclusie en de zaak- verwezen naar het Gerechtshof te 'sHcrto- genboseh. Een drukbezochte receptie. Geschenk der arbeiders voor een vacantie-oord aan zee. In de Koningszaal van „Artis" te Amster dam heeft het bestuur van het Nederlandsch Vakverbond Zaterdag een druk bezochte receptie gehouden ter gelegenheid van het zilveren jubileum. De heer E. Kupers sprak een openingswoord en huldigde de oprich ters van het N. V. V. Hij deeldo mede, dat het N. V. V. besloten heeft f. 5000 per jaar beschikbaar te stellen, om gratis eenige leden van organisaties in staat te stellen op het Troelstra-Oord een week te verblijven. Van dit bedrag kunnen 250 leden per jaar profiteeren. Voorts krijgt de A. J. C. f. 8000 voor den bouw van nog een „Rood Valken nest". Spreker zeide voorts, dat honderden tele grafische gelukwenschen waren ontvangen, 0.a. van minister Verschuur, van Alb. Tho mas, van het Int. Arbeidsbureau te Genève en van den Alg. Raad der Belgische Werk liedenpartij. Hel woord was vervolgens aan den heer L. van der Wal, voorzitter van den Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond, die. sprekende na mens een jubileumcommissie, zijn gelukwen schen bezegelde met Me aanbieding van een som van f. 23.000 als eerste bijdrage voor de actie tot stichting van een groot vacantie- oord aan zee voor de Nederlandsche arbei ders. Dit mooie geschenk ging vergezeld van een fraaie oorkonde. Tweede spreker was de heer Jos. Sassen- bach. de secretaris van het Intern. Verbond van Vakvoreenigingen, die namens het 1. V. V.-bestuur en de aangesloten organi saties in do geheele wereld gelukwenschen uitsprak en het N. V. V. dank bracht voor hetgeen het ook verrichtte op internatio naal terrein, o.a. in den vorm van grooton steun. Namens het partijbestuur der S. D. A. T. sprak de heer W. H. Vliegen, die vooral het N. V, V. dankzegde voor hetgeen dit gedaan heeft om de vakbeweging in Nederland tot buitengewone ontwikkeling le brengen. Als aandenken aan den feestdag bood hij namens het partijbestuur een mooie nieuwe vlag aan. De burgemeester van Amsterdam zcidc een persoonlijk woord te willen spreken. ..In vroegere functies heb ik de totstandkoming van het Vakverbond met veel belangstelling begroet. De heer Piel Verdorst een voor recht vond ik het hem hier weer eens de hand te kunnen drukken weet hoe inder tijd het stelling nemen tegen den groeienden invloed van het anarchisme ook in werk geverskringen met vreugde begroet werd. De oprichting van het N. V. V. is toen gezien als een begin van de onderdrukking der „anarchistische gymnastiek". Over het wel slagen der tegenactie zeide spreker zich nog steeds te verheugen Bij het overbrengen van zijn gelukwenschen, als burgemeester der hoofdstad, verklaarde de heer Dc Vlugt, dat nagenoeg iedere bestaande instelling in zich houdt het trio: opkomst, bloei en ver val. De opkomst en de bloei zijn nu her dacht en worden gevierd. Wanneer onver hoopt verval zou komen en dit zou beteeke- nen een nieuwe opkomst van het anar chisme, dan hoop ik, aldus besloot de bur gemeester, dat de bloeiperiode van het N.V.V. nog lang bestendigd zal mogen blijven. Ir J. W. Albania herinnerde er aan, dat eertijds de arbeidersvertegenwoordiging in hei parlement geen goede vakbeweging ach ter zich had. Bij de oprichting van het N.V.V. is dat andors geworden. Spretkcr orach't o.a. warme hulde aan Henri Polak en huldigde ook de verdere strijders voor en in het N.V.V. Vervolgens sprak dr. E. M. Wibaul als president-commissaris der N.V, „De Arbei derspers" Namens de Soc.-Dem. Vrouwen- clubs, speciaal namens den nieuwen Bond van Huispersoneel, dankte mevr. Wibaut Berdenis van Berlekom het N.V.V. voor zijn voorlichting en steun. De spreekster bood fraaie bloemen aan. Er was verder nog een heele rij van spre kers Namens dc gezamenlijke bestuurders- bonden voerde de heer S, J. Pothuis het woord, die o.a. het werk van'wijlen Jan Portuin herdacht en het hecht verband der bonden met het N.V.V. prees. Uit naam van zestig bestuurdersbonden overhandigde spre ker het N.V.V. een som van f. 1400 voor bet nieuwe vacantie-oord. Vervolgens werden redevoeringen gehou den door dc builenlandsche afg-wa.ardigöen Ten slotte spraken nog namens de Jeugd organisaties de heer Koos Vorrink, uit naam van hel Instituut voor arbsidersont- wilekcMng, de heer Polderman, "lie een fraai schilderstuk overhandigde, verder de heer Dc Vries van de V A.R.A., de heer De Boer van den CenlT. Bond van Ned. Verbruikscoöperaties, die ook nog vnededee- ling deed van een geschenk in geld. De heer Kupers dankle len slolie voor de vele betuigingen van sympathie Des avonds is een groote feestvergndering gehouden in het Concertgebouw, dat stamp vol was en waarin de heer E. Kupers als spreker optrad. Medewerking verleenden het V.A.R-A.-orkest. ..De Siem des Volks' A J.C. en Aubeiderssportbond. Uitgevoerd werd o.a het werk „Arbeiders aller landen'van den XiV.V.-bestuurder C. -v. d. Lenclc, door Jo Stcrnheiim (declamatie) begeleid door zang RECLAME. 6818 RIJKSOPVOEDINGS GESTICHTEN... Opheffing van het gesticht te Avereest. In de Memorie van Antwoord betreffende het vierde hoofdstuk der Rijksbegrooting voor 1930 deelde de minister mede dat in krimping van de Rijksopvoedingsgestichten voor jongens in het voornemen lag, aange zien handhaving van de bestaande drie ge stichten. met een gezamenlijke activiteit van 580 plaatsen, noch uit financieel, noch uit opvoedkundig oogpunt ware te verdedigen, nu hun gezamenlijke bevolking tot 290 ver pleegden was gedaald. Daarbij werd er tevens op gewezen, dat, bij de buitendienst stelling van een dezer gslichten (dat le Avereest, waarheen destijds vele Leidenaars zijn overgeplaatst) de beide overblijvende, ter opneming mede van de eategorién van hel opgeheven geslicht, zullen moeten wor den gereorganiseerd en verbouwd. Voor deze verbouwing wordt thans f. 279.500 hij een wetsontwerp tot wijziging van bovengenoemd hoofdstuk der begroo ting aangevraagd. In de beide overblijvende gestichten blijft een aantal van 320 plaat sen, n.l. ttO voor het Rijksopvoedingsge sticht te Doetindhem en 180 voor dat te Amersfoort, ten einde eenige speling Ie be waren. Het Amersfoortsche gesticht zal uit sluitend bestemd worden tol vakgesticht, het Doetinchemsc'he in hoofdzaak voor de be oefening van land- en tuinbouw: dit ge sticht zat echter ook dienen voor de eerste opneming van verpleegden, terwijl hier de zwakzinnige knapen en de schooljongens mede zullen worden ondergebracht Voorts wordt f. 50 000 aangevraagd om aan de instellingen, welke voor algemeen subsidie in aanmerking komen, een gelijk oercen ta ge barer algemeene kosten te kun nen vergoeden als ten vorigen iare is ge schied. RECLAME. 5447 en altijd in Kef koude jaargetijde-, wrijft dan Uw gezicKt en Kanden dagelijlcscK in met niet alleen lederen avond, doch óolc overdag, voor U naar buiten geat. Nivaa beschermt Uw huid tegen het ruwe weer en houdt hoer soepel en zacht. Nivea is niet te vervangen, went hear bijzondere werking berust op bet gebalte aan buidverzorgende Eucerit, dat in geen andere huid-creme aanwezig is. Zonder eenige glans achter te faten dringt zij snel en volkomen in de huid, en alleen de ingedrongen creme ken hear weldoende werking uitoefenen. Doozto: 15,20,40 en JO ct. Tütwr 45 en 75 ct. Pebeco HIJ, tmiiaréim-C. HET CONFLICT IN HET ZEEVISSCHERIJBEURIJF. De reeders handhaven hun voorstellen. In de Zaterdagmiddag te Den Haag onder voorzitterschap van den heeT W. Riphter Uitdervbogaardt gehouden zeer druk be zochte vergadering van reeders van vis- sehorsvaartuigen ré met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: De vergadering van reeders van vissdhers- vaarluigen, gehouden op 3 Januari 1931 te 's-Gravenhage, ten voMe waardeerende de lol 31 December 1930 gevoerde onderhandelin gen van de Looncommissio uit de Reeders- vereeniging voor dc Nederlandsche Haring- visscherij me4 de vertegenwoordigers der samenwerkende organisaties in het Zee- vissoherij-bedrijf, spreekt als haar meening uit, dat, hoewel in de vergadering van 31 December 1930 een conflict tusschen boven genoemde organisaties en de Reedersver- eeniging voor dc Nederlandsche harrngvis- scherij is geschapen, zij van oordeel is, dat dc reeders niet verder kunnen gaan met de door genoemde looncommissio gedane loon- voorstellen, besluit, op voorstel van de toon- conimissie, genoemde organisaties in de gelegenheid te stellen de reedcrsvoorstellen vóór 7 Januari a.s. alsnog te aanvaarden. BEGRAFENIS LUIT.-GENERAAL W. G. F. SNIJDERS. Op de algemeene begraafplaats te 's-Gra- venliage ré Zaterdagmiddag onder veel be langstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den gep. luitenant-generaal W G. F. Snijders. Onder de aanwezigen waren de comman dant van het veldleger, luit.-gen. Insinger, de inspecteur der artillerie, gep. maj. J. C. Schuurman met den luitenant-adjudant De Roo van Aldewerelt, kolonel Hardemberg. in specteur der inlanieric met den kapitein adjudant De Vos. kolonel De Goeijen, com mandant van de brigade grenadiers en ja gers, mr F. J. II Cocvan, oud-directeur van Justitie in Ned,-lnd;ui. Br was voorts o. m. een deputatie van de afd. Generale Stal van het Dep. van Defensie, bestaande uit luit.- kol. baron Van Voorst toé Voorst en de kapi tein van Voorst Evekink, terwijl verder nog werden opgemerkt kolonel Oudeman van den Gen. Staf, maj. de Waal van het 3e half regiment huzaren, luiit.-kol. Hack3troh, overste Ten Broecke Hoekstra, de gep. gene raals VVeber, de Radder, Storm van 's-Gra- vesande, van Terwréga, Van Rijswijk de Jong, kapitein Thoden van Velzen, de gep. kolonel van Toorenbe.rgen, oud-rilmeester Van Kxter, en de heer Staal, oud-gouverneur van Suriname. In dgn stoet waren o,m. de generaal Snij ders. oud-opperbevelhebber, broeder van den overledene, verder vico-admiraal Van den Bosch en de generaals-majoor Habbema en Jtoogeboom. Er werd op verzoek van den overledene aan de groeve niet gespróken. De zoon, mr. Snijders, dankte voor de be wezen belangstelling. VERSPREIDE BERICHTEN. Dc Minister van Financian is Zater dag voor tien dagen naar liet buitenland vertrokken. Naar men aan de „Maasbode" mede deelt, heeft baron Tindal ontslag genomen als bestuurslid van de A V.R.O. en is hij aangesteld als tweede-secretaris van de A.V.R.O. Aan den heer T. ter Laag is op zijn verzoek met ingang van 30 April a.s. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris to Meppel. UIT NED. OOST-1NDIE. D JOK TA ZONDER WATER, DJOKJAJCiAlRTA, 3 Januari (lArneta). Een nader onderzoek wees u.t, dat de bodem van bet Kali lKoening-Ravijn zoodanig is ui'tgeschuupd dat broncapteering vruchteloos zou zijn, waardoor momenteel de Djokja- waterloiding volkomen zonder water is. Diverse hulpaanshiJtingen worden overwo gen. Een bulpput is geboord nabij de Ivatta, welke reeds is aangesloten. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. MAiKiASSAL, 3 Januari (Aneta). Naar wij vernemen uit Aimbon heeft aldaar een ern stig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij dc controleur van den Post-, Telegraaf- en Te lefoondienst, de heer Veneman, ernstig ge wond werd, terwij] de cdhtgenoote van den chef van hét Postkanfoor werd gedood. VOETBAL. BLOEDIGE WEDSTRIJD PERU—URUGUAY. BELANGEN SPOORWEGPERSONEEL. Naar wij vernemen heeft de minister van Waterstaat de overeenkomst tusschen de Spoorwegdirectie en den Personeelrand in zake uitstel der herziening van het Regle ment Dienstvoorwaarden 192G voor den tijd van één jaar, goedgekeurd. ..IlblcL' Verscheidene dooden en gewonden. Vaz Dias meldb uit New-York: Uit Lima, de hoofdstad van Peru, wordt gemeld, dat aldaar gisteren onder groote belangstelling de voetbalwedstrijd tusschen de nationale ploegen van Peru en Uruguay plaats vond om een zilveren voetbalcup. De roemruchte Urugeesche ploeg wist ook dezen wedstrijd te winnen, doch de over winning eindigde in bloedige onlusten. Toen na afloop van den wedstrijd de zil veren trophee aan den captain van -het Urugeesche elftal zou worden overhandigd, stormden Peruaanschc soldaten het veld op en trachtten het uitreiken van den zil veren beker te verhinderen. De politic greep oogenblikkelijk in, doch zag geeri kans de orde te herstellen en moest van haar vuurwapens gebruik maken, tenge volge waarvan eenige toeschouwers door de kogels der politie doodelijk getroffen werden en verscheid enen gewond. De ver ontwaardigde volksmenigte belegde toen buiten het stadion een groote pi'otesbdc- monstratie en sloeg verscheidene politie agenten neer. Tot laat in den avond duur den de onlusten voort, die verder nog vijf dooden cischten. Oorspronkelijke novelle van CORRY DOMMER ING. Nadruk verboden. HOOFDSTUK I. De overeenkomst. 1) Ellen Rowland liep in haar kamer op en neer met de dunne lippen op elkaar ge klemd. Hel was een ellendige gedachte, te weten dat ze Tom Neillan lief had en zich tevens de sterkste van hen beiden te voelen, belgeen voor een onafhankelijke vrouw alleen plezierig was wanneer het zakelijke dingen betrof, doch allerminst wanneer er sprake was van liefde. Het kwam natuurlijk door het groote verschil in opvoeding Ellen bad zich vanaf haar achttiende jaar zelf standig moeten maken en Tom Neillan was de eenige zoon van den petroleum-koning Thomas Neillan 1-Iet was zeker heel verlei delijk om „ja" te zeggen toen hij haar gis teren vroeg zijn vrouw le worden, maar iets in haar binnenste had haar gewaar schuwd en ze had geantwoord: „Morgen zal ik het je laten weten". Ellen keek op de klok. Het was half acht. Over een half uur zou Tom er zijn en moest ze beslissen Ze ging naar haar schrijftafeltje en nam er een portretje af. Een oogenblik keek ze er aandachtig naar, toen zette ze het weer neer en ging op den divan zitten, zoodanig, dat ze den glim lach van Sandy Carruth niet zien kon, want die glimlach was Sandy's grootste charme. Hij was tiaar beste vriend voordat Tom Neillan in haar leven kwam en voordien had ze er nooit aan getwijfeld of ze zouden trou wen zoodra ze beiden voldoende hadden overgespaard. Ze hield van Sandy en ze hield ook van Tom, maar er waren in Tom dingen die zo in Sandy miste en daarom viel haar besluit onherroepelijk in Tom's voordeel uit. Tom hield veel van muziek en gebruikte geen sterken drank, terwijl Sandy niets om muziek gaf en drinken zijn groofste zwak heid was. Eenmaal had zij hem gezien, juist toen hij eenigszins beneveld uit een klein kroegje kwam en vanaf dat oogenblik had ze geweten, dat ze zich geheel voor hem zou moeten opofferen wanneer ze getrouwd waren, wilde ze hem kunnen helpen dezen kwelgeest le overwinnen. Het was zeer zeker een mooie taak, maar er was héél veel liefde voor noodig om die te volbren gen en toen zo Tom Neillan leerde kennen, wist ze met pijnlijke zekerheid dat haar liefde le kort schoot en hun huwelijk op den duur zou moeten uitloopen op een te leurstelling. Hel was een groote srijd ge weest. die vanavond eindelijk zou zijn be slist en het hinken op twee gedachten zou gelukkig afgeloopen zijn. Sandy zou zich gemakkelijker kunnen schikken in deze breuk dan in een totale mislukkig van zijn huwelijk, die onherroepelijk zijn maat schappelijke positie zou vernietigen Het was beter en zuiverder hem nu los te laten, in zooverre, hem niet anders te beschouwen dan als een goeden vriend, dan een last op haar schouders te nemen dien ze niet dra gen kon. Resoluut stond ze op, nam het portretje weg zonder er naar te kijken en borg het in de lade. Dat was één ze zuchtte van opluchting en het leek alsof haar hooM veel lichter was geworden. Ze kon nu beter nadenken over het tweede punt van overweging en dat was Tom. Hun verschil in opvoeding was zoo groot, dat dit gemakkelijk botsin gen zou kunnen veroorzaken. Een vrouw paste zich over liet algemeen beter aan bij de maatschappelijke positie van haar man dan andersom En dat was 't juist zij was niet van plan om zich Ie wennen aan alle dwaze en nuttelooze conventies van de wereld waarin Tom Neillan leefde. Hel geld zou haar heelemaal geen voldoening schen ken. wanneer ze het aan al die overdreven luxe besteed zag. hel zou haar ergeren, en waar ergenis kwam in het huwelijk daar sloop verbittering afs een kwade vijand in huis en verstoorde de harmonie. Misschien zou Tom. van zijn kant. haar opvatting van het geld te willen besteden, een dwaasheid vinden, hetgeen natuurlijk niet het geval zou zijn als hij eenig denkbeeld had van de werkende klasse. Ellen was nog bezig om alle gedachten in haar brein te verwerken, toen er gebeld werd en even tater Tom Neillan luidruchtig de kamer binnenkwam. Hij gooide zijn hoed op de tafel en nam Ellen in zijn armen. Het was alles zoo vlug gegaan dat zij er ge heel door overrompeld werd en pas nadat zij haar armen vrij kon maken en zijn gezicht wegduwen, was ze in staat een woord le zeggen: „Moet dat zoo Tom? Je weet. „Dravende paarden hollen naar stal. viel hij haaT in de rede. „en als je een uur lang hebt moeten stilzitten, wachtende ap het gezegende oogenblik, dat mama het sein geeft om van tafel op te staan terwijl er- I gens een lief vrouwtje naar je verlangt, dan kun je het mij wel vergeven, is het niet?" Ellen keek hem aan en in haar blauwe oogen was een ondeugend lichtje. „Weet je dat wel zeker. Tom, dat zij naar je verlangde? Slel je eens voor dat ze het niet deed, en je haar overrompelde zooals je dat .mij zooeven gedaan hebt. Wat zou js dan als excuus aanwenden?" „Ik zou zeggen: Oh pardon, 'k heb de ver keerde voor en dan zou ik haar eens goed aanzien en dand3nzou ik het nog eens overdoen." Tom lachte. „Wat een feest zou dat zijn Elly, de eerste begroeting met Ellen Rowland zooals zo niet is en de tweede met Elly, mijn meisje, zooals ze wel is. Niet slecht hé?" Etlen begon te lachen. Ze kon niet boos op hem worden, hoewel zc zich stellig voor genomen had om vanavond van het begin tot het einde ernstig te zijn Tom was zoo'n echte jongen zonder zorg. die er veel te veel van overtuigd was, alles wat hij hebben wilde gemakkelijk te kunnen krijgen. Ze wist al vooruit, dat hij heelemaal vergeten had. waarom hij vanavond bij haar kwam en dat het hem niet eens was opgevallen, dat zc buitengewoon ernstig gestemd was. Tom Neillan maakte van de kussens op den divan ren stapeltje, ging zitten en trok zijn gezicht in de plooi Hij keek naar Ellen, toen zij bedrijvig de kopjes op de theetafel schikte en het water uit den blinkenden ko peren ketel in den pot schonk. Zooals hij daar zat leek hij een jongen van een jaar of achttien, niettegenstaande hij reeds de vijfentwintig gepasseerd was zijn donkere haar was keurig in het midden gescheiden en zijn fijn besneden gezicht fee- kende geheet zijn zorgeloos b«staantje van nuttelooze pleziertjes. Toch. bij nadere beschouwing, sprak er een onmiskenbare ernst uil de brecde rimpels tusschen zijn oogen, die aan Ellen veel van zijn verborgen gevoelsleven hadden geopenbaard. Tevens waren zij voor haar het teeken of Tom voor rede vatbaar was of niet. Toen zij langs hem heen liep. trok hij haar naast zich op den divan en hield haar vast niettegenstaande haar protest. Ze zat daar tegen de kussens geleund en keek zoo ernstig met haar donkeroverschaduwde oogen, dat het Tom Neillan eindelijk opviel, dat zij van avond anders was dan gewoonlijk. De bekende rimpels kwamen tusschen zijn oogen en hij legde heel leer zijn arm om haar heen, haar zacht naar zich toe trek kende. „Ben ik te ruw geweest, kindje? Er is to ril niets dat je hindert?" Ellen legde haar hoofdje tegen zijn schou der, het was een heerlijk, veilig plaatsje om over ernstige dingen te spreken. „Tom, ik vroeg je niet voor niets of je er wel zeker van was dat ik naar je ver langde. Ze merkte een plotselingen schrik en haar vrouwelijk instinct riep heel even een kleine ijdelheid in haar wakker dat hij van haar hield en onrustig werd bij de gedachte. als zij eens niet. Maar een blik op het gebogen hoofdje was voldoende om Tom Neillan gerust te stellen, en toen, op eens, ging hem een licht op ze zou hem van avond zeggen of ze genoeg van hem hield om zijn vrouw !e worden en hij was zoo zeker van haar geweest, dat hij er heelemaal niet meer over gedacht had. Er was dien middag een modeshow ge weest. die hem geheel in beslag had geno men en hij nam zich stellig voor om in hat vervolg beter door te denken. (Wordt vervol edV 2-i

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2