VOORSCHOTEN NAGEKOMEN BERICHTEN. GEMEENTERAAD v. LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. 120 ARBEIDERS ONTSLAGEN TE KAPELLE. Mei ingang van heden zijn le Kapelle Ji nderd en twintig arbeider? aan de groen- I 'roogerij „Vlinderco" Princenhagen en Kapelle ontslagen tengevolge van een meeningeverschil tussohen B en W van Kapelle en de directie van de „Vlinderco" over de uitvoer van de hinderwet, n.m.l n afvoer van het afvalwater der fabriek. o UIT DE OMSTREKEN. MASSA-ONTSLAG TE VEUR- LEIDSCHENDAM. Door de Enkesfabrieken te Veur-Leid Echendam zijn tengevolge van slapte een 150 personen voorloopig ontslagen. Onder de ontslagen personen zijn er, die vanaf het verlaten der schoolbanken in deze fa briek werkzaam waren en door de speciali seering van dit bedrijJ zeer moeilijk elders werk zullen vinden. (Zitting van hedenmiddag.) Voorzitter: de burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennis geving de heeren Huurman, Kuivenhoven en v. Rosmalen. Reeds en kwartier voor tijd was de pu blieke tribune geheel bezet. Een 25-tal per sonen werden toegelaten, de overigen moesten buiten het gebouw blijven. Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van eenige Ingekomen Stukken, w.o. missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten etc. Het voorstel der soc.-dem. raadsleden Schüller. van Eek en Groeneveld inzake aanwijzing vart een tweede terrein aan de Lammermarkt voor Stadhuisbouw stellen B. en W. voor in prneadvies te nemen Conform wordt besloten. Het adres van de N.V. Nederl. Theater- Exploitatie Mij. inzake Zondagsontspanning willen B. en w, in hun handen gesteld zien ter afdoening. De heer VAN ECK vraagt of het adres niet aangehouden kan worden tot^ de be- grooting. De VOORZITTER meent, dat dit puht zelf bij de begrooting kan worden betsprbken, los van het adres, dat alleen is ter compe tentie van B. en W. De. heer KOOISTRA verdedigt ook aan houden van het adres tot de begrooting. Coniorm het voorstel van B. en W. wordt dan besloten. Het voorstel v. Stralen inzake werkloozen- ondersteuning stellen B. en W. voor le nemen in praeadvies. De heer v. STRALEN dringt, gelet op de urgentie, op spoed aan en vraagt een spoed- eischende vergadering op 29 Dec. hierover. De VOORZITTER zegt. dat wel spoed zal worden betracht en vermoedelijk zal nog deze week praeadvies afkomen. Toezegging voor een zitting op Maandag a.s. kan hij echter niet doen De heer v. STRALEN vraagt of dan een week later de behandeling zal geschieden. De VOORZITTER kan ook dit niet toezeg gen. De beste behandeling lijkt hem bij de begrooting. daar in de Memorie van Ant woord diep op deze kwestie wordt ingegaan. In Januari echter zal dus de zaak behan deld kunnen worden. De heer v. ECK kan daarmede ook geen genoegtn nemenlanger dan een week uit stel kan de zaak niet lijden. Denk b.v. eens, dat hel gaat vriezen! Uilstel lot de begroo ting is z.i. onmogelijk en ook hij vraagt een aparte vergadering in deze zoo uiterst be langrijke materie Laat hei college daartoe toezegging doen Ook B en W. komen wel eens met spoerkischende voorstellen. Wethouder GOSLINGA zegt. dat op 17 Nov. deze kwestie door den heer v Stralen in de sectie is gebracht, waarop B en W. in de Memorie v Anlw zullen antwoorden. Waar om deed de heer v. Stralen toen niet direct een apart voorstel als het zoo urgent is? Het gaat toch niet aan. een stuk der begroo ting eerder te behandelen. De heer v STRALEN zegt inderdaad in de secties hierover te hebben gesproken, doch toen was nog onbekend, dat de behan deling der begrooting pas in de tweede helft van Januari zou plaats vinden. Bovendien roert hij 2 nieuwe punten aan in zijn voor stel van nu en deze zijn z.i. voldoende reden voor een aparte vergadering, gelet ook op den voorgestelden datum inzake eventueele invoering. Aan hel verzoek van spoed bij het praeadvies over 't adres van het P. A. S. i9 -ook niet voldaan, anders was dit nu reeds afgekomen en was deze kwestie wel aan de orde gekomen in welk geval zijn voor stel misschien achterwege had kunnen blij ven. Daarom vraagt hij nog eens. een zitting op 29 December of uiterlijk 5 Januari. De heer v. ECK zegt. dat voorstellen moe ten komen op den juisten tijd en die lijd voor het voorstel v. Stralen was nu pas ge komen. anders was toch gezegd: het is zoo rrg nog niet Ook hij vraagt nogmaals spoed- t:^hende behandeling. De VOORZITTER ontraadt in te gaan op de voorstellen v Stralen en v. Eek Het col- leze van B en W heeft zich voldoende op de hoogte getoond van de ernst der tijden en bij vriezend weer .zal hel college ook niet aarzelen maatree Men te nemen fjet praeadvies op bet adres van het PAS wordt sne' behandeld, doch is nog niet geheel gereed Een geroutineprd lid als de heer v Stralen kan weten, dat de begrootincbphandeling niet eerder kan plaats vinden. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 189 stemmen. Tegen de S.D A P. De heer VAN ECK zegt, dat zjjn fractie dan een spoedeischende vergadering zal aan vragen. Het adres der Werkloozen-Agitatie-Comi- té's, Zaterdag door ons vermeld, wordt in handen gesteld van B. en W. voor prae advies. De volgende raadszitting zal plaats heb ben 12 Jan., terwijl 19 Jan. de begrooting aan de oTde zal komen. AGENDA. lo. Benoeming van 5 leden van de Plaat selijke Schoolcommissie. (251) De aftredenden worden herkozen. 2o. Praeadvies op het verzoek van Ir. Cii. C. van der Vlis, om ontslag als Ingenieur der Gemeentewerken. (2521 Conform besloten. 3o. Voorstel tol verhuring van verschillen de perceelen wei- en teelland. 1,259) De heer BOSMAN vraagt of het praead vies over het sportterrein afwijzend zal luiden, da-ai ook verhuurd zal worden het terrein Maredijkschen polder, hetgeen hem anders niet wenschelijk voorkomt. De heer v. ECK wijst op den nood in den tuin- en landbouw, zoodat bij Prov. Staten een voorstel aanhangig is tot steun door credietverleenmg. Ook de gemeente kan misschien hier iets doen door huurver- hooging eerst in uiterste instantie in te voeren. Willen B. en W. rekening houden met dezen toestand en niet aJ te zeer vast houden aan de huursom Bij 5 is de opzegginstijd 1 maand. Is dat niet veel te kort. als geen schade wordt toe- gezpgd Wethouder SPLINTER zegt den heer Bosman, dat dit verhuurvoorstel niet voor uitloopt op het sporlveldenbesluit en de huur i9 steeds met 3 maanden op te zeggen. Wat het verzoek van den heer v. Eek betreft, B en W. kennen den toestand en daarmede is ook in deze voorstellen reke ning gehouden en zij zullen dat blijven doen in de toekomst. De opzegging van 1 maand hindert in dit geval niet. naar hij uiteenzet. Na' nog eenige repliek en dupliek wordt het voorstel z. h. st. aangenomen. (De zitting duurt voort) KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten Willem, z. v. A. Hoes en J. Meijvogel. Marijtje, d. v. G. v. Duijn en J. B. Berkheij. Nceltje Hen- drika, d. v. T. van Duijn en J. Quijt. ïlaohiel, z. v. G. Vooijs en J. de Jong. Overleden: Pieter v. Duijvenbode, 58 j., echtgenoot van M J. Hus Ondertrouwd: A Haasnoot en A. HoeK. J Haasnoot en D. C. Ouwehand. P. van Tol cn P. M M. de Lange. J, van Duijn en A. van den Oever. Getrouwd: M. v. Duijn en M. Sehalkers. D. Guijt en L. van der Plas. J van DuijvenbodcD en P. Schaap A de Vries en B. Meijering o KATWITK-AA*1 7FE. De haring visscher ij. De vloot van de kustplaatsen is nu bijna geheel binnen! Nog enkele vaartuigen oefe nen de Kanaalvisseherij uit. In de volgende week zal ook daar wel de visscherij beëin digd worden en dan behoort de teelt 1930 weer tot het verleden. De haringprijzen zijn op een flink peil gebleven en hebben een uitzondering ge maakt op de algemeene daling van nagenoeg alle levensmiddelen Te "Vlaardingen is tot nu toe door Kal- wiiksrhe schepen aangevoerd in 76 reizen 30178 kantjes haring (in 1929: 354423); te Maassluis in 13 Teizen 6001 kantjes (f021) en le TJmuiden in 342 reizen 127368 kantjes (133327). Arbeidsbemiddeling. Bij het Correspondentschap der Arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 353 werkzoekenden, n.l.l scheepmaker, 1 ijzerwerker, 84 grondwerkers, 4 metselaars, 7 opperlieden, 8 schilders. 1 straatmaker, 9 timmerlieden, 128 losse werklieden, 1 kuiper, 6 fabrieks arbeiders 2 stokers. 1 mandenmaker, 1 bloemist, 14 landarbeiders, 2 tuinlieden. 2 varensgezellen, 1 chauffeur, 85 visschers. Dankstond voor de Viascherij. In de Nieuwe Kerk en in de Oude Kerk werden gisteravond, door ds Kalkman en ds Pr3s een dankstond gehouden voor de visscherij. Bijgewoond in beide kerken door een zeer groot aantal toehoorders, zijn de zegeningen herdacht, die dit jaar ondervon den zijn. Er is op gewezen, dat dit jaar de zee geen slachtoffers geëischt heeft van de Katwijksche vloot. Toepasselijke psalm- en gezangverzen werden gezongen Opbrengst Zendingszakjes. Het totale bedrag, dat in de offerzakjes ge durende de Katwijksche Zendingsweek ge stort is. is f. 1655.17, d.w.z. f. 247.71 meer dan verleden week. Na aftrek van een bedrag van f. 200, ten be hoeve van de Classicale Zendingsactie (zen deling Eggink), een paar kleine bedragen ten behoeve van andere Zendingsvereeni- gingen, benevens noodzakelijke onkosten, werd alles gestort in de kas van de samen werkende Zendingscorporaties te Oegst- geesf v Aanrijding. Op den hóek Ten BrittenstraalSluisweg -eden 2 personenauto's op elkander in. Van de eene werd een treeplank en van de andere een koplamp en bumper vernield. Daar beide bestuurders schuld aan deze aanrijding hadden, werd onderling de aan gerichte schade geregeld. Op hel politie-bureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een heerenrijwiel, dat onbeheerd op het Prins Hendrikkanaal werd aangetroffen. De collecte ten behoeve van de Prinse3 Juliana-bewaarschool in do Herv. Kerken gehouden, heeft opgebracht f. 210 64. LISSE. HULDIGING NAGEDACHTENIS N1COLAAS DAMES. Een monument zal opgericht worden. Omtrent de huldigingsplannen van wijlen Nicolaas Dames, aan wien de bloembollen cultuur zoo buitengewoon veel te danken heeft en waarover wij indertijd reeds be richtten, vernemen wij het volgende Er is een Eerre-Comifé en een uitvoerend Comité samengesteld Deze bestaan resp. uit de volgende leden: Eere-Comité- De Burgemeester van Lisse; A Guldemond Voorz. Commissie van toe zicht der Rijksbloembollenschool; E H. Kre- lage Voorz. van d? Algemeene Ver voor Bloembollencultuur: S Schoneveld. 'Voor zitter van het Holl Bloembollenkweekers- genootschap: J M van Til. voorz. der Comm voor het Wetensch. Onderzoek van het C B.C.: M. Veldhuyzen van Zanten, Voorzitter van de Ver ..De Hyacinth"; A. Verduvn. Voorzitter der afd Lisse van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur; Ir K. Volkersz. Rijkstuinbouwconsulent: H. van Zonneveld. Voorzitter van den Bond van BIoembollenhandelaTen Het Uitvoerend Comité: Prof. Dr E van Slogteren. Voorzitter. Heemstede; J. P En gelhard. Secretaris. Lisse; J Borbee Gzn Penningmeester. Lisse: A. Colijn. Oegst- geest: .T F Ch. Dix Heemstede H Hop man. ITillegom: H. Hulsebosch. Hillegom; W Jonkheer. Hillegom. J. W A Lefeber, Lisse: L Onderwater. Lisse: J. P. Segers, Lisse. H J. Voors. Heemstede. Men meent de nagedachtenis van den heer Dames niet beter te kunnen eeren, dan door: le. het plaatsen van een monument od het terrein vóór het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek en naast de Rijks bloembollenschool, en 2e. door het vormen van een Dames-fonds waaruit periodiek voor belangrijke prestaties op het gebied der bloembollencultuur een gouden Dames-medaille kan worden uitge keerd. We denken daarbij in de e'erste plaats aan verbeterde cultuurmethoden, speciale tentoonstellingen in binnen- of buitenland, het beantwoorden van prijsvragen, of iets dergelijks. De uitwerking dezer plannen moet natuurlijk samenhangen met het to tale bedrag, dat bijeen wordt gebracht. Het Comité heeft den beeldhouwer, den heer Bon. Ingenhousz te-Js-Gravenhage be reid gevonden een ontwerp voor een monu ment te vervaardigen, dat zoowel de nage dachtenis van den heer Dames zal eeren, als de beoefenaren van ^bloembollencul tuur. die op zoo waardige wijze hun dank baarheid aan een der hunnen willen toonen Het op te richten monument zal wijlen den heer Dames en de Bloembollencultuur waardig zijn. terwijl de uit hel le vormen Dames-fonds beschikbaar te stellen medail les of andere belooningen, een sterke prik kel kunnen zijn voor de pogingen ter be vordering van den bloei der bloembollen teelt Het staat reeds volkomen vast. dat het plan op waardige wijze ten uitvoer kan worden gebracht! OUDERAVOND NED. HERV. SCHOOL. Afscheid van het Hoofd de heer G. J. Wansink. In de Ned. Herv School werd de ouder avond der N. H. School gehouden. Ds. v. Dijk opende de drukbezochte ver gadering. gezongen werd Ps 103 vers. 1 en 2, waarna gelezen werd Joh. 21 1519. Ds. van Dijk hield een interessante ope ningsrede. Voprts wee9 spr. op de onover brugbare klove die er istusschen de Chr. en Openbare scholen. Na een duet van de heeren Kuiper en Kloet sprak dé heer Kamerbeek over „Tus- schen twee werelden". Vervolgens werd uitnemend voorgedragen waarna de heer A. R. Kuiper een onder werp over de opvoeding der kinderen, ge titeld „Verkeerd begrepen" behandelde. Aan gehaald werd op welke wijze vaak het ge zag der ouders wordt ondermijnd. Na de pauze werd een gedicht van den heer Kamerbeek voorgedragen gewijd aan het afscheid van den heer Wansink. In aansluiting op dit gedicht sprak ds. v. Dijk hartelijke woorden van afscheid tot de heer Wansink. Wij danken u hartelijk voor de joviale houding waarmede u met de kin deren hebt omgegaan waardoor u de ach ting der ouders hebt verworven. Spreker wen9Chle hem in Arnhem een aangename werkkring toe. Als blijk van waardeering bood spr. den heer Wansink een fauteuil aan. Eveneens werd mevr. Wansink een woord van dank gebracht. Namens het personeel sprak de heer Ka merbeek een woord van afscheid. Wij heb ben in u een goed hoofd gehad. Gij naamt het steeds voor ons op. Onze nooden wa ren ook de uwe Het meeste wat wij in u waardeeren is dat u steeds ruim in uw op vatting waart en niet alleen de uwe als de eenig juiste wildet decreteeren. Dat is een mooie trek in uw karakter. Spr. bood een sigarenkastje aan. De concierge, de heer Verhagen, sprak ook een woord van afscheid en bood spr. een vulpenhouder aan. De oudste onderwijzer de heer Lueas richtte nog in het- algemeen een woord van afscheid. De heer Joh. v Dijk sprak woorden van afscheid namens de ouders. De heer J. Kuipers bracht den heer Wansink dank voor zijn arbeid op ver schillend terrein Ontvangt onzen dank voor het brengen van Gods Woord aan onze jeugd. God sohenVe n zegen op uw levens- weg. De heer Wansink het woord verkrijgende zei dat het afscheid der kinderen het hoog tepunt van dezen dag is geweest. Het deed mij goed te Jiooren dat onze school een thuis" is geworden. Dat moet ons streven zijn. Wij moeten als onderwijzers weten wat een kind noodig heeft. Eon kinder hart is zoo vatbaar voor de liefde van Christus. Spr. wees voorts op het voor naamste in het onderwijs, n.l. het Bijbelsch onderwijs. Spr. richtte vervolgens woorden van af scheid tot het bestuur, personeel, de con- cierce en de ouders Voor alle cadeaux dankte spr met welgekozen woorden. Ds. v. Dijk sprak nog eenige slotwoor den waarna gezongen werd Gezang 96. De hoer Tibboel eindigde met dankzeg- ging. NOORDWITK. PASTOOR TH. P. C. SARTER. t Eenvoudig priester doch wijs raadgever ging heen. Gistermorgen is in het St. Jeroensgesticht alhier gestorven Pastoor Sarter, na een reeks van jaren bijna blind en de laatste jaren geheel blind in dit geslicht te hebben ver toefd. Pastoor Sarter werd op 1 Augustus 1846 te 's-Gravenhage geboren en volbracht zijn studiën op Klein- en Groot-Seminarie en werd tot priester gewijd op het feest van Maria Hemelvaart in het jaar 1871 te Haar lem. Aanvankelijk werd de neomist als assistent in de St. .lozefsparochie te Haar lem benoemd. Slechts drie maanden verbleef hij daar en werd toen benoemd te Vlaar- dingen. Ook hier vertoefde hij slechts korten tijd n.l. van Nieuwjaar 1872 tot eind Maart van hetzelfde jaaT In den Paaschtijd van 1872 keerde kapelaan Sarter weer terug naar de Haarlemsche parochie van St. Jozef. In die dagen, toen de St. Bavo nog niet was ge bouwd. was de St. Jozefkerk de Kathedraal. Op 30 September 1882 werd kapelaan Sarter henoemd naar de St. Catharina-parochie te Amsterdam. Op 2 Juni werd de kapelaan benoemd als pastoor te Niéuw-Vennep, waar hij bijna 16 jaar werkzaam is geweest. Op 24 Februari 1904 werd hij benoemd tot Pas toor alhier, waar hij werkzaam was tot Januari van het jaar 1922. De pastoor heeft gewerkt zoolang het dag was, want niet eerder heeft hij zijn post verlaten dan toen zijn gezichtsvermogen zoover was vermin- derd, dat hij niet meer kon lezen. Zeer veel heeft deze eenvoudige priester, die voor zichzelven zoo weinig behoeften had, tot stand gebracht. Speciaal het onderwijs had zijn belangstelling en daarvan getuigen ook nog de bouw van de R.-K. Jongensschool en Meisjesschool, die nadien ook weer zijn uit gebreid. Het bouwen van een school in den tijd toen er nog geen gelijkstelling was van openbaar en bijzonder onderwijs, was een heel werk Ook heeft hij het huidige St. Je- roensgesticht' waar de grijze herder zijn laatste levensjaren heeft doorgebracht, tot stand gebracht, ter verzorging van ouden van dagen. Op 15 Augustus 1921 werd het gouden priesterfeest van pastoor luisterrijk gevierd. Zeer velen zullen in den ouden pastoor een wijzen raadgever gehad hebben: daar van kunnen en willen getuigen degenen die hem zijn raad gevraagd hebben. HET 25-JARIG SCHOOL-JUBILEUM. Bijeenkomst in het „Casino". In het „Casino" is nog een bijeenkomst gehouden, ter gelpgenheid van het 25-jarig bestaan van de School met den Bijbel Dit maal waren de genoodigden oud-leerlingen. Nadat gemeenschappelijk was gezongen Psalm 105 vrs 1 opent ds. Koers dezo samenkomst met gebed. In een kort openingswoord wees hij dan op den band welke gelegd wordt tusschen de schoolkameraden. Er bevinden zich thans oud-leerlingen in het buitenland. Er zijn er ook welke zijn afgezworven en een andere levensrichting hebben gekozen, en zich daarom in ons midden niet meer thuis zou den gevoelen. Er zijn er helaas ook door ziekte verhinderd, laat ons. voor hen bidden, aldus spr. Er ziin er ook door den dood weggeno men Zijn Eenv. verzoekt een oogenblik stilte om hen te gedenken. Ons allen heeft Hepre gespaard. De School heeft Hij doen bloeien Immers begonnen met 104 leerlin gen, mogen wij er nu 240 tellen De bloei der school is ook onafscheidelijk verbonden aan het Hoofd, den heer H. de Boer. De heer de Boer is een bekende persoon- !i:kheid in onze gemeente F>n persoon van beteekenis voor ons dorpsleven. Spr wilde wensch uitspreken, dat de heer de Boer, met degenen die hem terzijde staan, nog lang mag arbeiden voor de school. In verband met de toebrenging van de kinderen tot Jezus, leest ds. Koers enkele verzen uit den Bijbel. Hef Schoolbestuur bood den heer de Boer een ruststoel aan. Hierna droeg da Koers de leiding over aan den heer de Boer. De heer de Boer richtte zich dan aller eerst tot zijn oud-leerlingen en wilde hier een vergelijking maken met een ladder van 25 sporten, waarop de kinderen staan van 636 jaar. ..Jullie vormen dan te samen een Tableau-Vivant." Enkele onderwijzers zijn hier aanwezig. De heer Volbeda is wegens huiselijke omstandigheden verhin derd. Nu werden voorstelling gegeven, aller eerst een humoristische film en een gedeelte historie uit den tijd der de Witten. Enkele cadeaux werden aangeboden, gevolgd door samenspraken en voordrachten. De heer W. v. Veen. Hoofd der School te Katwijk aan den Rijn was na een persoon lijk woord, de folk van oud-onderwijzeressen en onderwijzers. De heer Baalbergen van Katwijk a, Z. spfak over zijn schooljaren. Ook sprak nog de heer H. H de Boer Ds. Koers sprak een slotwoord waarin dank werd gebracht aan de leid ts van dezen avond, aan de feestcommissie, aan de di rectie van het Casino en allen die hadden meegewerkt tot het welsldgen van dezen feestavond Tof slof werd gezongen Psalm 100 vrs 4. waarna allen dankbaar huiswaarts gingen. Ned. Herv. Kerk. Het beroep naar de N.H. Kerk alhier is door Ds. W. W. Siddü te Zevenbergen aan genomen. NOORDWITK-AAN-ZEE. Beter een c°fde bunr dan een verre vriend! Van een bewoner van de Piet Heinstraat werd bij de politie aangifte ontvaDgen van mishandeling gepleegd door J. B. Wat was namelijk de oorzaak? Van een schuurtje, staande op hef erf van B. liep het regenwater op dat van buurvrouw N. Toen dit de buurvrouw verdroot en waar schuwen niet hielp, improviseerde zij op een regenachtigen namiddag een goot. van oude blikken, welke door haar aan het schuurtje werden getimmerd. Het is moge lijk, dat een ander met dezen vriendendienst ingenomen zou zijn. doch alzoo niet de buurman, die een stok nam en even gauw de imitaliegoot eraf- en de buurvrouw op de handm sloeg. De buurvrouw, die waar schijnlijk aan de kalmeerende werking van water dacht, nam een tuinslang en spoot den buurman nat. J31 ijkbaar was het water niet op goede temperatuur om kalmeerend tc werken, want verbolgen klom de buurman over de afscheiding en nam de vrouw de slang af; waarbij hij niet zachtzinnig te werk ging en volgens de aangéefster haar mishandelde. Vermoedelijk speelt liet volgende en laatste bedrijf zich af voor den Politierechter, die er wel raad mee weten zal. In de Ned. Herv. Kerk werd gisteren de jaarlijksche dankstond gehouden voor Vis scherij en Gewas. Ds. Cupédo sprak bif de-ze gelegenheid naar aanleiding van Psalm 100. Naar wij vernemen zal de heer L. v. d. Meer alhier, benoemd tot Evangelist tc Oostvoorne, op 4 Januari a.s. aldaar tot zijn dienstwerk worden ingeleid door ds. Loran vaai Den Bricl. o RIJNSBURG. De bloemenhandel. Zelfs thans met de naderende Kerst dagen zijn de prijzen der tulpen te laag voor de trekkers, al was er voot Scarlet due iets meer vraag. Betaald weid voor: Witte due. max f. 2.103.30; Due de Berlin f4.10 L30; Scarlet due. f. 2.202.40; Hyocin- Hhen, wi't, f.99.20, idem, rood, f. 9.10 9.40; Rozen per bos van 20 stuks, Hadley, f.2.10—2.40; Bosa-landia f. 170—2.10; But terfly f. 1.601.80; groote Chrysanthen p. stuk f. 0.140.16; Troschrysanlben f. 0.17 f. 0.30. SASSENHEIM. Muziekuitvoering „Crescendo". In de Geref. Kerk gat het Chr. fanfare corps „Crescendo" een goed geslaagde uit voering. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter, de heer C. v. d. Heijden, mede, dat sinds de vorig© uitvoering verschillende nieuwe instrumenten zijn aangeschaft, waarmee hij de aanwezigen een avond van muzikaal genot toewen9chte. Hierna werd een aanvang gemaakt met de uitvoe-ring van het een 11-tal nummers bevattende programma Het corps toonde onder de bekwame lei ding van den directeur, den heer W. J. Sm'oldeTs van Leiden, zeer goede vorderin gen gemaakt te hebben, vooral de ouver ture „Cannenburgh" van GeTharz, werd goed uitgevoerd en werd door de aanwe zigen met aandacht gevolgd. Het was een goed geslaagde avond. De opbrengst der collecte voor aan schaffing nieuwe naaimachines, gehouden op den feestavond van Dorcas" hesft f 61 53 opgebracht. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan M. G. EMEIS K.Azn., Boekhandel, Schoolstraat, alhier. WARMOND. Kostelooze inenting. Morgen heeft op hel Oude Raadhu.s van halfdrie lot halfvijf de tweede kostelooze inenting plaats tegen diphteritis. Deze tweede inenting 19 alleen voor de kinderen, die 2 Dec. 1.1. voor de eerste maal zijn ingeënt. De ouders worden er attent op ge maakt, dat inenting tegen diphteritis drie maal moet plaats hebben, wil men succes hebben. Ten behoeve der firma G. B. de Vroo- men en Zn. alhier, heeft door den architect J de Beurs te Den Helder, een aanbeste ding plaats gevonden voor het bouwen van een woonhuis met bloembollenschuur aan de Middenvliefc te Koegras. De laagste in schrijver was M. C. v. d. Plas te Den Hel der voor f. 19.890, aan wien het werk is gegund. o WASSENAAR. Eervol ontslag aan den heer N. de Bruyn. Aan den heer N. de Bruijn, tijdelijk ge meente-opzichter, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend ingaande 1 Januari a.s. De heer De Bruyn. d-ie thans 77 jaar is, kwam op 1 Mei 1901 als opzichter in d'cnst bij de gemeente. Na zijn pensionneering in 1918 is hij in tijdelijken dienst gebleven. Tot onderwijzer aan de Chr. Ulo-school aan den Heerenweg is benoemd de heer J. P. Verheule te Vliesingen. 3-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7