B.E.CLUGDUNUM 3—3. ALPHIA—VOORWAARTS 6—1. ARCHIPEL—R.C.L. 1—4. De Racing heeft het achter Duindigt heel wat moeilijker gehad dan de cijfers zouden doen vermoeden. Het eerste halfuur was haar voorhoede volkomen onproductief en waar er in de achterhoede ook nog al eens iets aan haperde, viel het niet te verwon deren dat na vijf minuten spelen de Haag- sche linksbinnen uit een voorzet van den rechtsbuiten het eerste, en zooals nader hand zou blijken, het eenige doelpunt der thuisclub scoorde. In de Racingvoorhoede begon het langzamerhand iets beter te gaan en toen de Haagsche keeper ver uitliep was de jongste Mooten iets eerder bij den bal, die met een boog in het rood-wilte doel ver dween. Door te zacht terugspelen kreeg de Archipel-linksbinnen een gemakkelijke kans maar hij zag kans voor open doel nog tegen den paal te schieten. Een vrije trap even buiten het strafschopgebied werd door Mooten Jr. keihard in den bovenhoek ge schoten, zoodat de rust met een 21 stand voor de Racing kwam. Na halftime vielen de gaslheeren enthou siast aan, maar verder dan een schot tegen den paal en een fraaien kopbal juist over de lat, brachten ze het niet. R .C. L. deed het beter, want toen v. d. Berg goed voor zette, speelde Mooten Jr. den bal handig langs den Archipel-keeper. Archipel veran derde nu haar opstelling, maar ondanks het goede werk van haar linkervleugel zag ze geen kans Kruit te passeeren. Bij R. C. L. deed Sc'hüss dan eens iets goeds, door een voorzet van v. d. Berg te benutten, waardoor de eindstand tenslotte 41 in het voordeel van de Racingclub werd. De heer v. d. Kraats toonde zich een ge moedelijk en goed scheidsrechter, terwijl de gastheeren de aardige attentie hadden, mèt den scheidsrechter en de bezoekers in een nabij gelegen boerderij voor een buitenge woon geslaagde theepartij te zorgen. 0 ALPHEN II—A.S.C. II 2—0. Hel spel van de A S.C.-reserves was ze- kor niet onverdienstelijk en stond technisch hooger dan dat van Alphen. Met de voor hoede wilde het echter niet vlotten. Zij schutterde er maar wat op los en verknoeide daardoor nog al eens een kans. Ook Alphen bracht er niet veel van terecht. De twee doelpunten die de thuisclub maakte, waren verdiend en had A.S.C. niet zoo hardnekkig verdedigd, ongetwijfeld zou de nederlaag grooter zijn geweest. In de eerste helft kwam de thuisclub reeds spoedig iets in de meer derheid. Enkele aanvallen op het A.S.C.- doel blijven onbenut. De bezoekers probeer den het daarna eens aan de overzijde, doch konden evenmin het net vinden. Eindelijk nam Alphen uit een voorzet van rechts door haar linksbinnen de leiding. Na de rust kwam A.S.C. wat meer in den aanval, doch de voorhoede wist de kansen niet te benutten. Geruimen tijd ging het spel daarna over en weer. totdat na pl.m. 20 min. spelens Alphen door van Wilgen den voorsprong .vergrootte. Ondanks het feit dal een A.S^'er door unfair op.treden van een Alphenspèler genoodzaakt werd buiten de lijnen te gaan. wist de A.S.C.- verdediging tegea de telkens opdringende voorhoede van Alphen, stand te houden, en kwam aldus het einde met een 20 over winning voor Alphen. - WADDINXVEEN I— LEIDSCHE BOYS 4—1. Op een terrein dat voor voetbal onmoge lijk was, stellen beide elftallen zich op. L Boys lelt 4 invallers, Waddinxveen is volledig. Direct kenmerkt het spel zich door een groote meerderheid van Waddinxveen. Keer op keer bestookt zij 't paars-wilte doel, doch voorloopig zonder resultaat De Boys welen het spel wal te verplaatsen, doch stranden op de hechte verdediging der thuisclub. Waddinxveen zet het offensief voort, doch Hanno c.s. zijn op dreef. De onvolledigheid der Boys doet zich echter gelden daar de enkele aanvallen zeer slordig afgewerkt worden. Vijf minuten voor rust scoort Waddinxveen's midvoor (10) met welken stand de rust ingaat. Na de rust zijn het voorloopig de Boys, die de meerderheid hebben, doch ook deje enkele kansen worden niet benut. Het spel wordt thans wat ruw waarvoor legio vrije schoppen vallen, doch ook deze brengen de Boys niet het succes. Waddinxveen zet alles op alles, doch de Boys behouden het beste van het spel en een ver schot van inv. Neutoboom treft doel (11). De Boys spelen thans goed. doch moeten hel tegen hel robuste spel der thuisclub afleggen. Deze weel dan ook door den linksbinnen te doelpunten (21.) De Boys laten den moed eenigszins zakken en Waddinxveen weet den Boys doelman nog 2 maal te verschal ken. Scheidsrechter Idenburg leidde goed. A. S. C. III—LUGDUNUM II 2—2 Als om 2 uur de scheidsrechter voor be ginnen wil fluiten... kan hij dat niet, aan gezien hij z'n fluit vergeten heeft! Iets nieuws op voetbalgebied. Na lang zoeken wordt om halfdrie een fluit gevonden. Di rect wordt er dan begonnen met A.S.C. gevaarlijker. Na vele vergeefsche pogingen gelukt het na 25 min. spelens aan Koop- mans om z'n club bij een scrimage de lei ding te bezorgan 1—0. Lugd. komt er dan beter in en v. d. Berg zorgt met twee goede doelpunten dat de rust met 21 voor Lugd. aanbreekt. Er wordt weer spoedig begon nen. Lugd. is nu en dan uiterst gevaarlijk, maar ook A.S.C. met Hegenbarth en Koop- mans aan het hoofd, bezorgen de Lued- achterhoede heel wat hoofdbrekens. Uit een gevaarlijken, roodzwarten aanval gelukt het Koopmans om na 25 min. den stand onhoudbaar gelijk te maken. Het laatste kwartier domineert Lngd. vrijwel, doch Rooyakkers in het roodzwarte doel, doet goed werk. Het einde komt met 22. De leiding was zeer goed. SCHOOLWEDSTRITDEN VAN A. S. C. De Chr. H.B.S. wint 4»n Leidscb-Dagblad-beker. 't ls met een zucht van verlichting, dat we tenslotte gewag kunnen maken van de eindstrijden in het A.S.C.-schoolvoelbai- tournooi. Bijna drie maanden zijn noodig geweest om dit tournooi tot een einde te brengen, niet zoozeer als gevolg van het buitensporig groot aantal deelnemende elf tallen als wel door de talrijke verregende Zaterdagen, waardoor de commissie telkens weer genoodzaakt was de vastgestelde wed strijden af te lasten. Gelukkig heeft dit niet fnuikend gewerkt op de animo der spelers en hun aanhang. Er was Zaterdag op de Pomona-terreinen vrij veel belangstelling en de toeschouwers hebben genoten van een enthousiasten en vinnigen kamp tusschen de beide finalisten in het winnaarstoumooi: de Ambachtsschool en de Chr. H.B.S.waarvan eerstgenoemde door iedereen al bij voorbaat was aange wezen als de winnaar. Hoe geheel anders is het uitgekomen. De Chr. H.B.S. scoorde reeds in de eerste minuut door haar links buiten, maar drie blunders van haar doel man gaven de Ambachtsschool een 31 voorsprong De H.B.S.'ers gooiden er een schepje op en wisten met een prachtig schot van den midhalf en uit een strafschop den stand weer gelijk ie maken. Vlak voor de rust hernam de Ambachtsschool de leiding (43). Direct na de thee kwam de Chr. H.B.S. geweldig opzetten en drong de Am bachtsschool geheel terug. Toen eenmaal de gelijkmaker was gescoord, was er geen hou den meer aan en in 10 minuten tijds leidde de H B S. met 74. Tegen het einde nam de Ambachtsschool nog even het offensief over. waarvan één doelpunt het gevolg was. doch toen de heer Caro het einde aankon digde van dezen spannenden kamp, had de H.B.S. een volkomen verdiende 7—5 over winning behaald In het verViezerslournooi had ..Kennis is Macht" weinig moeite met de Ulo-school van den heer Snijders, welke met 70 het onderspit moest delven. Onmiddellijk na afloop heeft de voorzitter der A.S.C -commissie voor Schoolvoeibal, de heer J. G. A. Janssen de prijzen uitgereikt en daarbij dank gebracht aan de directie van dit Blad, die door den fraaien wissel beker beschikbaar te stellen, deze wedstrij den mogelijk maakte, aan de directeuren en hoofden der diverse onderwijsinrichtingen, aan de schenkers der prijzen t.w. den Leid- schen Voetbalbond en den heer W. Brou wer, het Lugdunum-bestuur voor het be langloos afstaan der kleedkamers, aan de scheidsrechters, de spelers, kortom aan allen, die tot het welslagen van dit tournooi hebben medegewerkt. Na den wensch te hebben uilgesproken, dat het volgende jaar nog meer schoolelftal len aan het tournooi zullen deelnemen, ging hii over tot de uitreiking der prijzen. Deze werden als volgt gewonnen: W i n n a ars tour nooi le prijs, zilveren Leidsch Dagblad-wTssel- beker en elf draagmedailles aangeb. door A. S, C.: Christelijke H.B.S. 2de prijs: zilveren plaquette, aangeb. door het bestuur van den L.V.B.: Ambachtsschool 3de prijs: verguld bronzen medaille aan geb. door A.S.C.: Gymnasium. 4de prijs: bronzen med. van A.S.C.: R.-K. H.B.S. Verliezerstournooi le prijs, zilveren bekertje, aangeb. door den heer W. Brouwer: Kennis is Macht. 2de prijs: verzilverd bronzen med. van A S.C.: R.-K. Ulo-school. Troostprijs: boekwerk, aange. door den heer W. Brouwer: Centrale School. HET ZUIDELIJK ELFTAL. Het zuidelijk elftal, dat op 4 Januari t« Roermond een wedstrijd speelt tegen Graz F. C., amateur kampioen van Oostenrijk, is als volgt samengesteld Lavrijssen (De Valk) doel. Van Run (P.S.V.) en Vsm Loon (Willem II) achter. De Leeuw (Willem II)» Massy (Roermond) en Van Opstal (N.A.C.) midden. Lommen (P.S.V.), v. d. Broek (P.S.V. Fleuren (B.V.V.), Hermans (P.S.V.) en Visser(P.S.V.) voor. o DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen der le klasse zijn: ArnenalNewcastle Un. 15 BirminghamLiverpool 2O Blackburn R.Sheffield Wedn. 5S BlackpoolGrimsby Town 3—1 Derby County— Huddersfield 4—1 Leeds United—Manchester Un. 50 Leicester CityBolton Wand. 2—1 Manchester C.Aston Villa 31 PortsmouthChelsea 11 Sheffield Un.Middlesbrough 4—2 Sunderland—West Ham Un. 61 De uitslagen der tweede klasse-wedstrij den waren als volgt; BarnsleyTottenham U. 01 Bradford CityOldham Athl. O—O Bristol CityPreston N. E. 1—1 BuryReading 22 Cardiff CityBurnley 40 Charlton Athl.—Notts Forest 11 Ever ton—Southampton 5—1 Plymouth Arg.—Wolverhampton 32 Port ValeMiHwall 32 Swansea TownBradford 21 .W. Brorawic.h Alb.—Stoke City 1—0 b KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. West I Noord: OlympiaD. T. V. 12; WcslcrkwartierD V. D. 41; D D. V. Swift 2—0. West. I Zuid: VitesseH. K. V. 01; VeioxFluks 20; Hel ZuidenO. Eiber nest 41. Oost I A Nov io mag urnHellas 43. Oost I B: II. K. C— A. K. C 2—4. West II AR TeckaExcelsio r24; Afoort—A. W. 1—2, Lulo—BI. Wit 2—5. West JT B: K. V. D.Eendracht 53; AvantiW.fcw. 2 10. West II C: Deelos 2'Het Zuiden 2 25; A. L. O.O. S. C. R. 11; Rozenburg H. S. V. 3—3 West III F: Fluks 2—H. K. V. 2 2—4; ReadyGymnasiasten 17. Overzicht. De Leidsche vereenigingen hebben giste ren een negatieve prestatie geleverd. Vi tesse heeft zich door H. K. V. laten Moppen, en Fluks heeft weliswaar niet slechter ge speeld dan Yolox. maar alleen de Rotter dammers hebben doelpunten weten te maken Het Zuiden was ditmaal niet op dreef en O. Eibernest heeft daarvan partij getrokken om de nederlaag klein te houden. In Noord-Holland is D. T. V. in Bussuim ongeslagen gebleven. Dat dit met één doel punt verschil geschiedde, spreekt vanzelf. D. V. D. is iiog verder achterop geraakt en D. D. V. heeft een energieke poging ge waagd om van de laatste plaats te komen. De wedstrijd tussohen Vitesse en H. K. V, heeft sensatie noch goed en vloeiend samen spel gebracht. Ter weerszijden moesten de aanvallers het afleggen tegen de verdedi gers en zoo vierde het defensieve en destruc tieve spel den heelen middag hoogtij. Van Beeck had in den Vitesse-aanval on voldoende steun van zijn drie medespelers, wier spel technisch zwak was. In het mid* denvak boezemde Uittenbioek zijn tegen stander merkbaar ontzag in. doCh de vurig spelende De Jong kon in de oog en des scheidsrechters maar zelden genade vinden. Ter Poorten deed Van Baaien, den Haag- schen aanvaller, klein lijken. Steeds zat de slanke Yilesser tussclhen het sarmenspel der Haagsche aanvallers, scherp en vast als het mes van een chirurg. En daarin j speel den ook mej. Ensink en Waldeck een vast beraden partij. H. K. V. heeft stug verdedigd en daardoor den kleinen voorsprong behouden, dien zij aan het begin van den middag veroverde. De Haagsche aanvallen waren primitief van opzet en IiieT diende, evenals in het midden vak, meer de ijver dan listig opgezette com binaties le worden geprezen. De heer Van de Vrande leidde op besliste wijze. De spelers paikte hij mogelijk altijd even tactvol aan, maar zijn beslissin gen waren steeds nauwkeurig. VITESSEH.K V. o—1. Vitesse begint met de eerste aanvallen, doch de Haagsche verdediging weet deze het hoofd te bieden. Evenmin 6lagen de Haagsche aanvallers er in de Leidsche ver dediging te passeeren, ook niet als. na slordig wegwerken, een der blauwe speel sters een opgelegde kans krijgt, die zrjl glansrjjk mist. En even later doet de Haag sche aanvoerder het niet beter. Na tien minuten verovert H.K.V. de leiding, als van Koert den bal met één hand door den korf werpt (0—1). Vitesse komt hierna wat in de meerderheid, doch veelal Ioopen haar aanvallen dood door onvoldoend samenspel. Toch krjjgt ook hier een der speelsters een eenvoudige kans, die echter nog te lastig blijkt om benut te worden. Met onveranderden stand komt de rust. Na de hervatting begint Vitesse weer weigemoed. De Haagsche aanval kan tegen Ter Foorten en Waldack weinig of niets uitrichten, en als een Haagsch speelster inschiet, is er juist voor een overtreding gefloten. Even later maakt H.K.V. wederom een ongeldig doelpunt, dat evenmin wordt toegekend. In den Vitesse-aanval geeft v. Beeck zich alle denkbare moeite om het kwartet op gang te brengen, doch het wil niet vlotten en zonder zelfvertrouwen speelt do aanval verder. In de laatste minuten on derneemt Vitesse nog eenige gevaarlijke aanvallen, doch zij slaagt er niet in den stand te wijzigen. VELOX—FLUKS 2—0. Ia dezen wedstrijd waren de partgen voor de rust goed tegen elkaar opgewassen, maar 2 gelukkige schoten bezorgen Velox een nuttigen voorsprong. Na rust was Fluks zeker in de meerderheid, maar hoe haar aanval 00K zwoegde en schoot, de Velox- korf bleef hermetisch gesloten. Talrijk waren in deze periode de ballen die op de rand van de mand kwamen. Over den wedstrijd zelf het volgende. De eerste aanvallen zijn voor Velox. De Fhiks-verdediging is goed op haar post. De Fluks-aanval schiet echter te vér. In een periode van Fluks-overwicht heeft Mo fenaar geluk met een schouderschot (10). Even later doet v. d. Broek het hem na op verren afstand (20). Spoedig hierop is het rusten. Na rust blijkt dat Fluks niet ontmoedigd is. maar haar aanval heeft weinig succes. De Velox-aanval tracht te forceeren, maar scheidsrechter Welter had er een goede kijk op en Velox kreeg weinig kans om haar voorsprong zoo te vergrooten, daar zoowel Tuk als van Weeset aroed verdedigden. Het einde komt onder groote spanning. 2 Vijf minnten voor het einde nog 13. Deze voor beide partijen belangrijke wedstrijd is er voor Lugdunum een gewor den van vreugde en teleurstelling. Vreugde om het zeer goede spel der volledige Leid sche ploeg, die lot 5 min. voor het einde een in alle opzichten verdiende 31 voor sprong had. Teleurstelling door de manier waarop de thuisclub gelijk wist te maken, wat uit het verslag zal blijken. Als om 2 uur de heer Sterke laat beginnen, blijken beide partijen volledig le zijn. Het veld is uitstekend bespeelbaar en er is veel belang stelling. De thuisclub neemt het spel direct in handen, doch de linksbinnen schiet net naast. Het spel is echter spoedig meer ver deeld, en bij een goeden Lugd.-aanval schiet v. d. Laan tegen den uitgeloopen keeper aan. Beide doelen komen dan beurtelings in gevaar, doch beide verdedigingen spelen zeer doordacht. Als er 25 min. gespeeld is zet de snelle Ramakers den bal keurig voor en v. d. Laan schiet in. Buitenspel is echter oorzaak van het niet toekennen der goal. Het is echter slechts uitstel van exe cutie, want als even later Ramakers weer voorzet, kopt v. d. Laan op schitterende wijze in, 01. Het spel blijft snel op en neer gaand, doch er wordt voor de rust niet meer gescoord, zoodat met 01 de rust aanbreekt. Na de rust zet B.E.C. alles op alles om gelijk le maken en daar Lugd. nog niet op ..stoot" is, beleeft keeper v. d. Berg ang stige oogenblikken. 5 Minuten na den aan vang ontstaat er een hevige doelworsteling voor het Leidsche doel en de midvoor slaagt er in het leder langs v. d. Berg te jagen, 11. De thuisclub neemt het spel thans geheel in handen, en we vreezen een soort gelijke inzinking als die welke de groen- witten een week geleden zulk een gevoe lige nederlaag bezorgde. Gelukkig duurt het 'blauw-witte offensief slechts kort. Rama kers krijgt dan een harden bal toegespeeld, ieder denkt dat hij het leer niet meer bin nen houdt, doch juist op de lijn zet hij voor en de linksback slaat het leer met de hand naar beneden. Logisch gevolg: penalty. Deze wordt door v. d. Laan benut: 12. De thuisclub ziet in dat het zoo niet lan ger gaat en treedt overdonderend op. Het spel wordt steeds forscher. De Roo is men uit den wedstrijd hier ter stede lang niet vergeten en wordt dan ook streng bewaakt. Als hij 20 min. voor het einde het leer bemachtigt, springen vele Delvenaren hem op de huid. zoodal hij van verder spelen moet afzien. Dool valt voor hem in. Als Vermond den bal heeft, geeft hij een hard schot op doel. De Delftsche keeper kan het leer niet klemvast krijgen en v. d. Laan jaagt no. 3 in de touwen, 13. Er zijn dan nog 6 min. te spelen. Wal we echter toen te zien kregen, was meer dan erg. Heel B.E.C. viel als een wild geworden stier op de Lugd.-verdediging aan. Even nog hield de Leidsche defensie stand, maar er was geen houden aan. De scheidsrechter trad onvoldoende op, er werd gegooid en gesme ten. Neuteboom raakte het leer half en ter gend langzaam rolde de bal in het doel. 23. Nog 2 min. Luide aangemoedigd, viel de thuisclub opnieuw aan. Nog 1 minuut, zou Lugd. het halen? Neen, het mocht niet zoo -wezen. Do rechtsbuiten zette voor, de Graaf wilde corner trappen, doch raakte het leer zoo ongelukkig, dat het ver buiten bereik van v. d. Berg in eigen doel ver dwijnt, 3—3. Nauwelijks was afgetrapt of de scheids rechter laat inrukken. Het zit den gr.-wit ten dit seizoen nu eenmaal niet mee. schreef de overzichtschrijver Zaterdag. Het bewijs ervan kwam gisteren weer duidelijk naar voren, 't Zit niet mee dit seizoen. Echter: een gelijk spel tegen een sterke club als B.E.C. is ook een keurige prestatie. D.V.S- ICELERITAS I 1—1. In een wedstrijd, waarin D.V.S. voor en Celeritas na rust de overhand had, zijn de punten gedeeld. Zeker had D.V.S. de over. winning kunnen behalen als voot rust de doelpalen niet eenige malen redding had den gebracht voor Celeritas. Kort voor bet einde kreeg D.V.S. nogmaals de gelegen heid om in den stand verandering te bren gen, toen een Celeritas-speler den bal in het beruchte gebied met de hand bewerkte. De strafschop, goed genomen, werd echter op schitterende wijze gekeerd. D.V.S. heeft H Piket weer in de ge-le deren, maar miste nu C. Tuin. Onder leiding van den heer Bezeraer trapt Celeritas af. Haar aanval wordt on- dersohept en de bal naar de voorhoede van D.V.S. gezonden. Ook deze vindt in de vijandelijke achterhoede haar meerdere, maar toch weet D.V.S. het spel op de Ce- leritas-helft te houden. En als Piket goed voorzet is het v. Duu- ren, die met een kopbal D.V.S. de leiding geeft. Aangemoedigd door dit succes valt D.V.S. onstuimig aan, en Celeritas mag van geluk spreken al6 De Water en Baart tegen den paal schieten. Als de rust- aan breekt is de stand nog l—O. Na de rust zijn de bordjes verhangen én is Celeritas voortdurend sterker. De links buiten van Celeritas maakt roet een hard schot den stand gelijk. D.V.S. weet zich niet los te werken zoodat Celeritas thans op de D.V.S.-helft, bliift spelen. Echter de achterhoede van D.V.S. weet schitterend stand te houden cn voorkomt doelpunten. Enkele aanvallen van D.V.S. gaan verlo ren door buitenspel. Kort voor het einde kwam het handsgeval met het bovenom schreven gevolg. Met Celeritas in den aanval kondigt de Scheidsrechter het einde aan en. de stand is 11. Scheidsrechter Bezemer leidde goed.- 5 Voortdurend overwicht der thuisclub. In dezen wedstrijd werd van beide zijden forsch spel te zien gegeven. Zoowel Alphia als Voorwaarts zaten fanatiek op den bal met Alphia iets enthousiaster. Gedurende de geheele eerste helft waren de Oranjehem den 't beste. De achterhoede der thuisclub was goed tegen het peuterige spel van de Voorvvaarts-voorhoede opgewassen en had hef dan ook niet al te zwaar. Daarom kon voldoende aandacht geschonken worden aan het voeden der eigen voorhoede, zoodat deze vijf voorwaartsen hun spel goed kon den ontwikkelen. Binnen 10 minuten had Alphia uit een voorzet van Jinks door haar rechtsbinnen de leiding, terwijl even later dezelfde speler er 20 van maakte. Haai midvoor voegde er later nog een doelpunt aan toe, zoodat na nog geen half uur spelen Alphia reeds met 3—0 de leiding had. Daarna ging het spel meer gelijk op en kreeg ook Voorwaarts eenige keeren de kans om le doelpunten. De midvoor schoot een keer tegen de lat en verder wist de Alphia-kecper zijn doel op behoorlijke wijze schoon te houden, zoodat de rust aanbrak met 30. Na de thee speelde Alphia niet zoo fana tiek meer als voorheen. Vooral toen haar midvoor er 40 van maakte, voelde zij zich in veilige haven. Voorwaarts kwam toen flink opzetten en het gelukte haar links binnen den achterstand te verkleinen. 41. Door goed aangeven van den midhalf ging Al phi a's midvoor er alleen van door om het vijfde doelpunt te scoren. Voorwaarts gaf zich nu gewonnen en liet het verdere ge deelte van den strijd aan de gastheeren over, die uit de nog verkregen kansen nog een doelpunt aan den stand toevoegden, daarmede het halve dozijn volmakende. Korf voor het einde schoot haar .midvoor nog een keer onder de lat, waardoor de bal achter de doellijn terecht kwam, hetgeen de scheidsrechter niet constateerde en daarom geen doelpunt toekende. Verder kwam er in de stand geen wijziging meer en wonnen de Oranjelruien met 61. Het Alphia-elftal maakte een behoorlijken indruk met haar linkshalf als uitblinker Voorwaarts gooide haar elftal nogal eens door elkaar en speelde op een enkele uitzondering na, een trap man r-raak systeem. V.U.C. II—U.V-S. II 3—2. De uitstekende V.U.C.-ploeg met Jelle Dill (dezelfde die pas wegens een voetbalover treding voor de Haagsche Rechtbank terecht Blond) als midvoor heeft op de U.V.S.- reserve's een verdiende overwinning behaald. Toch hebben de Hagenaars het niet mak kelijk gehad, daar de U.V.S. verdediging met keeper Kaay aan het hoofd uitstekend op dreef was. De eerste aanvallen waren voor V.U.C. dat een uitstekend samenspel te genieten gaf, waartegen de U.V.S.-backs zich slechts met moeite kon staande houden. De weinige U.V.S. aanvallen werden on voldoende afgewerkt, zoodat de Haagsche keeper geen moeilijk werk te verrichten kreeg. Aan de overzijde kreeg keeper Kaay net buitengewoon zwaar te verantwoorden, doch op ongelooflijke wijze hield den U.V.S. doel man zqn heiligdom schoon, waarbij1 tweemaal de paai hem terzijde stond. Even voor de rust schoot Gertenaar na een snellen aanval hard op 't doel doch de bovenlat bracht voor V.U.C. redding. Rust 0—0. Na de thee was V.U.C. direct sterker en reeds spoedig had de gevaarlijke Dill uit een voorzet van links met een keurig schot succes, terwijl even later dezelfde speler, toen de hal van de lat terugsprong, Kaay ten tweede male liet visschen. Hoewel U.V.S. met vlugge uitvallen de V.U.C.-verdediging trachtte te verrassen kon den de blauw-witten in deze periode geen succes boeken. Integendeel, bij een Haagschen aanval bracht de V.U.C.-rechtsbinnen den stand zeffs op 30. U.V.S. ging toen, ondanks den grooten achterstand uit een ander vaatje tappen, en nadat de V.U.C.-keeper enkele malen had gered, bracht Gertenaar den stand op 31. terwijl weinige oogenblikken later Arbouw nogmaals tegenscoorde. U.V.S. zag haar kans en onvermoeid heb ben de blauw-witten tot het einde gewerkt. Op soms gelukkige wijze ontkwam het Haagsche doel aan een doorboring, zoodat V.U.C., ai had een andere uitslag geen juist beeld van de krachtsverhouding in het veld weer gegeven, rich met deze uitslag gelukkig mocht achten. Scheidsrechter Rjjsdijfc heeft den wed strijd uitstekend geleid. R-C.L. III—LUGDUNUM IV 2—4. Lugdunum is direct een tikje sterker, wat zij in twee doelpunten van haar links binnen Sira uitdrukt. Dan zet de Racing geducht op en als een Lugd.-back freekick maakt, wordt de daarvoor even buiten het strafschopgebied toegekende vrije trap door De Haas in een doelpunt omgezet. Uit een penalty brengt de Racing-midhalf de partijen op gelijken voet. Na rust ma ken de groen-witten nog twee doelpunten, waarna de heer Derogee, die goed leidde, einde floot. WAT ER ZONDAG TE DOEN IS. Voor aanstaanden Zondag zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: SchotenA. S. C., AlphenHillinen, Leid sche BoysCeleritas, S. O. A.Waddinx veen, BodegravenPostduiven en A. S. C. II D. H. C. H.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14