UIT DE RIJNSTREEK. 1 I GEVEILDE PERCEELEN. RADIONIEUWS. FAM I KSCMcmtfn. KUNST EN LETTEREN. LAND- EN TUINBOUW^ KINADRUPPELS SCHEEPSTIJDINGEN. ALPHEN. Geneeskundige aimenpractijk. B. en W. maken bekend, dat ingaande 1 Januari 1931 de volgende geneeeheeren m de Iriema vermelde ressorten voor dait jaar zijn- aangewezen voor de uitoefening van de ge neeskundige armenpractijk. Ressort Aarlan- derveen (dorp) de heer W. v. d. Wind, Lage Rijndijk van den Ziendeweg tot aan de Aar- brug de heer P. de Graaf. Van de Aartrrug 1ot Koudekerk met de Ridderbuurl en den Woubrugsehenweg en de overzijde van de Heymanswetering de heer VV. van Wormes- kerken. Hooge Rijndijk van Zwammerdam lot aan de Hofbrug de heer J. Munting en van de Hofbrug iot aan Hazerswoude de beer A. J. Groen. Auto te water en daarna in brand. 'Door het afloopori van een wiel reed een autobestuurder, genaamd G., afkomstig uit Zeist, nabij de Vemisfabriek in de Hoorn met zijn wagen, geladen met bloemen, ko mende vanuit de richting Leiden en gaande in de richting Utrecht, in de aldaar langs den weg gelegen sloot De bestuurder en mede-inzittenden kwamen er met een nat pak af en werden door omwoners van droge kleeren voorzien; ook de lading bloemen had men spoedig op het droge gebracht. i>ï wagen werd gelicht door een kraanwagen van de fa. B. uit Bodegraven. Men kan zich echter de paniek en schrik der omstanders indenken toen plots een achttienjarig jong- mensch, zekere W„ op zeer roekelooze wijze een brandende lucifer of sigaret op de op het water drijvende benzine wierp en door de fel oplaaiende vlam de auto halverwege op den waJ zijnde, nog in brand geraakte en bijna geheel uitbrandde. Het gecompliceerd ongeval zal voor onzen koopman, die naar de markt te Utrecht moest, een niet onbe duidend schadepostje beteekenen. Per an dere vrachtauto vervolgde G. zijn reis, Ier- wijl ook de overblijfselen v, d. wagen werden weggesleept. Zij bleek niet veel meer dan een oud stuik in elkaar gedeukt blik. W„ db den brand veroorzaakte, werd onmiddellijk door de politie aangehouden, terwijl boven dien tegen hem proces-verbaal werd opge maakt. De afd. van den Bond van Ghr. Trans port- en Fabrieksarbeiders lüeld in het go- bouw „Concordia" oen druk bezochte jaar vergadering. waarbij o.m. bleek, dat ni;t- legenslaande de staking bij de fa. Oos'lioek, het ledenaantal in het atgeloopen jaar onge veer stabiel was gebleven. Uit hel financieel Veis/lag van de Chr. Geref Jongedoehlersver. „Martha" ontleenen wij, duf aan contributiën en giften werd ontvangen f. 166,42, terwijl de uitgaven hebben bedragen f. 166,95, zoodat het afge sloten boekjaar met een tekort van 53 ets. moest worden afgesloten. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna Geerlrudis, D. v. J. W. Jansen en G. C. den Hollander Jo hannes Adriaiuis, Z. van J. P. van Es en J. A. van Dijk Cornelia Adriana Eli^rv^fh, D. van L. van d<er Meer en A. van I eeuwen Lambertus Willébrordus, Z. v. J. A. Gort zak en C. Wortman M-arius Gerard. Z. van G Fluit en M. van Leeuwen Nicoflaas Jöhanries, Z. van M. H. Spring in H Veld en H. Bax. Overleden: Jacobus Hoogenboom 48 j. BOSKOOP. Gemeentezaken. Morgen komt de gemeente-begrooting voor den dienst 1931 in behandeling. De Com missie tot Onderzoek van de Begrooting beeft omtrent enkele posten nadere voor stellen gedaan. De belangrijkste zijn wel deze: De Commissie acht de vergoeding, welke liet Bestuur der Clir. Ned. Herv. School voor het gebruik van verschillende lokalen der Openbare Lagere School betaalt, te laag, in verband waarmede zij voorstelt deze van f. 900.op f. 1100.te brengen, zulks in overleg rael het betrokkèn schoolbestuur. Met het maken van een plan voor de be planting van de nieuw aan te leggen be graafplaats, waarvoor een bedrag ad f 1200.op de begrooting is uitgetrokken, kan de Commissie zich niet vereenigen. De jaarwedden van de beide Wethouders, welke thans voor ieder f. 650bedraagt, acht zij te laag. Zij meent, dat de tijd nu aangebroken is om deze te stellen op f. 750. Verder kan de uitgetrokken post op de begrooting voor het verzQrgen van de of- ficieele raadsnotulen door de Boskoopsche Handelsdrukkerij g**en genade in de oogen der Commissie vinden. Ook B en W. zijn van oordeei. dat de vergoeding, welke de Gemeente ontvangt van het Bestuur der Chr. Ned Herv. School voor het gebruik van een gedeelte der Open bare Lagere School te laag is, op grond waarvan zij zich voorstellen met het be stuur besprekingen te openen tot herziening der regeling Mocht de vergoeding op eon hooger bedrag worden gesteld, dan heeft dit tot gevolg, dal de kosten per leerling aan de Openbare La gere School, als bedoeld in art. 101, 5e lid der L.O -Wet 1920, zullen dalen, zoodat de voorgestelde herziening van de regeling met genoemd schoolbestuur voor de Gemeente tweeërlei voordeel zal opleveren. Het College van B. en W. acht met de Commissie het uitgetrokken bedrag van een beplantingsplan van de te stichten begraaf plaats vrij hoog Het stelt daarom voor het bedrag tot f. 600.te verminderen en naar een goedkoopere oplossing te zoeken. De Voorzitter van het College ondersteunt krachtig het voorstel der Commissie om de .Wethouderssalarissen te verhoogen. Aanbesteding. Bij de alhier gehouden aanbe steding van 15 woningen voor de RJC. Wo- ningbouwvereemging St. Joseph en Patri moniums Woningstichting alhier, architect N. I. V A. J. H. van Osnabrugge aldaar werd ingeschreven als volgt: Voor 15 woningen voor Patrimonium: W. Kranenburg en Zn., Boskoop f 48000. Gebrs. Kwakkenbos, Nieuwkoop f. 45554. A. C. Kraan. Hekendorp f. 45300.Tb. Sekeris. Waddinxveen f. 44960.R. Ver wei j, Haastrecht f. 44903.C. A. van der Wiel, Hazerswoude f 43023Adr Voor- douw, Zwammerdam f. 43000.C. Ver- weij, Boskoop f. 41245Gebrs. van Wijk Alphen f. 42100.Groen en Bregman, Benthuizen f 41419.P. Reehorst. Wad dinxveen f. 39792.—; Jb. Loef, Boskoop f. 39500.J. van Noordt, Benthuizen f. 39980.J. Bontenbal, Zevenhuizen f 39543.S. Mulder, Bodegraven f. 38700: Job. Meijer. Boskoop f. 38500.J. van der Wilden, Boskoop f. 38025.M. Oppelaar, Boskoop f. 37990. Voor 15 woningen voor St. Joseph: vV Kranenburg en Zn., Boskoop f. 48300 Gebrs. Kwakkenbos. Nieuwkoop f. 45585.—; C. A. v. d Wiel, Hazerswoude f. 42878 A. Voordouw, Zwammerdam f. 43000.W. van Beijeren. Alphen f 42500.Gebrs. van Wijk. Alphen f. 42500..T. Deeren- berg, Alphen f. 41964.— A. van Dam, Alphen f. 41917.C. Vcrweij, Boskoop f. 41645.Gebrs. van Bodegraven, Bos koop f. 39819.Joh. van de Vliet, Bos koop f. 38700.A. van Loon. Boskoop f. 37120.— De gunning werd aangehouden. Coop. Brood- en Verbruik*ver. „Vooruitgang" De cocp. brood- en verbruiksvereeniging „Vooruitgang" (heeft in 'hotel „Neuf" haar ïanrvergadering gehouden. Aanwezig waren 80 leden met het geheele bestuur. Als voor zitter fungeerde de heer Jac. Schouten. 2de voorz. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en sprak vervolgens eenige woorden ter nagedachtenis van den voorz.. wijlen den heer Jac. Akerboom. Daarna kreeg de secretaris gelegenheid tot het lezen der notulen van de vorige ver gadering. welke onder dankzegging onver anderd werden goedgekeurd. Vervolgens was de penningmeester aan de beurt om verslag te doen van zijn finan cieel beleid, wat na enkele vragen van som mige leden eveneens de goedkeuring der vergadering kon wegdragen. Mededeeling werd gedaan, dat aan de leden over hel af- geloopen jaar 13 procent dividend zal wor den uitbetaald. De heer A. v. Wijk, commissaris, bracht vervolgens verslag uil over de ballans der coöperatie, welke uitstekend door (hem in orde was bevonden. Volgde het jaarverslag van den secretaris, waarin mededeel ing werd gedaan over den stand der coöperatie, en waaruit bleek, dat de coöperatie steeds in stijgende lijn is. en zich in een groeienden en bloeienden toe toestand mag verheugen. - Hel ledental der coöperatie bedraagt thanfe 522. Alvorens over te gaan lot de verkie zingen nam de voorz. het woord om mede te d'eelen, dat de heer Af v. Wijk, wegens hoogen leeftijd (82 jaren) niet meer in aan merking wenschte te komen voor een her benoeming als commissaris. De voorz. bracht den heer v. Wijk dank voor alles wat 'hij voor de coöperatie heeft verricht Op voor stel van het bestuur werd de heer v Wijk benoemd tot eere-commissaris. welke mede deel ing door de leden niet applaus werd be groet. De heer v. Wijk, daarna het woord verkrijgende, betuigde zijn dank voor de ge sproken woorden en zeide zeer enkentelijk te zijn voor de verleende onderscheiding. Daarna hadden de verkiezingen plaats, waarvan de uitslag was als volgt: herkozen werden de heeren W. Nieuwerf, J. H. Verbij en H. v. Gemeren. Tn de vacature van wijlen den heer Akerboom werd gekozen de heer B. Bekenkamp en in de vacature van den heer v. Wijk de heer A. Kranenburg De rondvraag bracht niets bijzonders. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering met dank voor de goede op komst door den voorzitter gesloten. In de gehouden bestuursvergadering zijn de functies als volgt verdeeld- Jac Scftiouten lste voorz., J. G. Benschop 2de voorz C. J. v. d Wolf le seer.. J. H. Verbij 2e secr. en W. Nieuwerf penningmeester. rgerlijke Stand. Geboren: Widlem, Z. van P I van Es en A. v. Tilburg Gerrit Ane, Z. van M. van Eijk en W. Davids Andrijntje, D van D. Polderman en K. v. Harskamp Cornells, Z. van C. F. Mounts er» J. C. Alkemadfe Geertje Agatha, D van' W. in 't Wout en E. Roseboom. Getrouwd: P. Koudstaal 48 j. en B. Gel- derblom 32 j. Overleden: J- J. Mathot 75 j. J. H. G. N. Loef echtgenoot* van A. v. Uden 60 j. M. M v. Eijk echtigenoote van G. Bergshoef 30 jaar. De Rechtbank le 's-Gravenhage ver oordeelde in hooger beroep zekeren V. a'lhier lot 5 gulden subs. 2 d. wegens het rijden op een rijwiel in de Dorpstraat op Zaterdag tusechen 6 en 10 uut namiddag. o— LEIMUIDEN. Het 40-jarig jubileum van Pastoor A. H. J. Sprenger. Gisteren hacl de herdenking plaats van het 40-jarig priesterjubileum van den pas toor der R.-K Parochie alhier. Het was een dubbel feest omdat dit jubi- leum ongeveer samenvalt met tiet 12V£-jarig herderschap van den pastooT over de Lei- muidensche Parochie. Het kerkgebouw was des morgens zoo goed als geheel gevuld- Op uitdrukkelijke!) wensch van den pastoor, wars als hij is van alle uiterlijk vertoon, werden de feestelijk heden alleen kerkelijk gevierd. Het met wimpels en prachtige bloemen versierde kerkgebouw deed bijzonder warm aan. Voor de hoogmis werd de jubilaris op plechtige wijze begroet met een priester- cantate. Het zangkoor voerde de Mis: „Lauda. Sion" uit Pastoor Sprenger droeg zelf de plechtige H. Mis op, daarbij geassisteerd door twee paters van de orde der Capucijnen. Een dezer Oapucijnen sprak de feestrede uit over .,Het H Priesterschap". In het oude Israël was het priesterschap reeds een heilig uitverkoren ambt. Uit den stam Levi mochten alleen priesters komen. Over al in de donkerste nren is het de priester die redding en uitkomst moet brengen. Een werkelijk priester is de rerdorvenste mensch het liefst, want ..zij die gezond zijn, hebben den medicijnmeester niet van noode. maar zij die krank zijn". Met buitengewone aandacht werd deze vurige en diepgevoelde predicatie aange hoord. Voor het einde werd den jubilaris door de parochianen nog een feestlied toe gezonden Na der dienst bestond de ce!o- genheid om den jubilaris met zijn familie leden mondeling geluk te wenschen. Van deze gelegenheid maakten bijna alle pa rochianen gebruik, bovendien merkten wij ook den burgemeester van Leimoiden en Riinzaterwoiide op. die uit svrnpathie voor den herder den geheelen dienst bijgewoond heeft. Des avonds werd met assistentie van de pastoors uit de omgeving een plechtig Lof gecelebreerd. OUDE-WETERING. Onderscheiding-G. Willems. Aan den heer G. Willems alhier is door bet Carnegie-Helden fonds een bedrag, groot f. 35 als onderscheiding toegekend, wegens de moedige redding van het zoontje van den heer De Blanken, uit het midden van de Wetering Wij wenschen den heer Willems van harie geluk met deze eervolle onder scheiding! o TER-AAR. intrede De. B. Waruink. Na des voormiddags in den dienst des H. Woords bevestigd te zijn door ds. Fer- werda van Arasterdam, trad gisteravond voor het eerst op de nieuwe predikant der Geref. Kerk, ds. B. Warnink. Na het zingen van Ps. 123 1 volgde voorlezing van Psalm 33, waaruit de nieuwe voorganger als tekst had gekozen: „Uwe goedertierenheid. Heere, zij over ons, ge lijk wij op U hopen Spr. zette uiteen dat alle meuschenwerk, ook dat van den predikant weinig vruchten kan afwerpen als niet 's Heeren goedertie- renheid 'a menschep zwakheid en beperkte vermogen® tegemoet komt en besloot nadat nog gezongen was Ps 27 5 met heen te wiizen naar .Tezus Ohrlstus. op Wien de mensch in vol vertrouwen zijn hoop mag stellen. Spr. bracht dank aar ds. Ferwerda. die hem in ziin leeraarsambf heeft willen be vestigen en memoreert dat deze in verschil lende stadia van riin leven invloed op ziin geestelijke vorming heeft uitgeoefend Dank werd ook door spr gebracht aan den con sulent. ds. Moolhuizen. den vertegenwoor diger der Classis ds. v d Weerd en de vertevenwoordieers der burgerlijke ge meente voor hun belangstelling. Voort® sorak de nieuwe voorganeer de hoop uit dat tusschr-n ^«m. den kerkeraad, het hoofd der Oh" Nat school en de gemeente goede harmonie en een geest van samen werking zal bestaan en dat allen zullen mogen genieten van de goedertierenheid Gods. Spr. van ziin kant gaf de verzekering dat hij alle mogelijkheden tot nauwer con tact met zijn gemeente zal benutten en deelde ook namens mevr. Warnink. mede dat de pastorie geen onbekend gebied voor de gemeenteleden mag blijven. De heer J M van Vliet sprak hierop namens den kerkeraad en verzocht de ge meente te zingen Ps. 75 1, waarop ds. r. d. Weerd dep nieuwen predikant eeluk- wensehte met het bereiken van het ideaal, dat elk theologisch student zich heeft ge steld. Spr hoopte, dat, indien mocht blij ken dat niet alle idealen worden vervuld, toch zal blijven het vertrouwen op Gods ri'ken zegen Nadat nog was eesproken door den afgev. van de Classis die vertrouwde dat de nieuwe herder en leeraar ook de gemeeo- Fchappeliike belangen der Ger Kerken zal behartigen volede ©er» harteli'k speerhie van dfi FerweTda Tenslotte sprak nog de heer v. d. Loo. hoofd der Chr school, waar na ds Warnink de gemeente, na dank te hebben gebracht aan de verscKillende spre. kers, verzocht alsnog te rineen het 10e vers van het Gebed des Heeren. o WADDINXVEEN. Ned. Herv. Gem. .^t ouderling der Ned. Herv. Gemeente is herkozen de heer G. Zijdeman, en tot diaken de heer P. Hofman. Baldadigheid. De heer F. uit Gouda liel alhier even zijn auto onbeheerd staan. In dien tijd hebben een drietal kwajongens zware ver nieling aan den wagen toegebracht, o.a. werden enkele kabels stukgetrokken en de radiateur vernield. De schade bedroeg circa f. 20. Gelukkig is de politie bekend met de daders. Statenverkiezing. De heer G. van Lange alhier komt op de lijst voor van candidaten voor de Sta tenverkiezing in de provincie-Zuid Holland voor den Vrijzinnig-Democratischen Bond in de kieskringen, Gouda, Leiden en Rid derkerk. De chauffeur C. H. kreeg door het terugslaan van den motor de aanzetslinger tegen de kaak, waardoor een zeer ernstige verwonding ontstond. De man moest ter be handeling naar de Goudsche Wijkverple ging worden vervoerd. Zekere J. D. zou een draaibrug oroi de Kerkwegvaart omhalen, toen hij uitgleed en zoo viel, dat zijn linkerarm uit de kom schoot. Medische hulp was spoedig aan wezig. Onze plaatsgenoot do heer B. Eenk- hoorn is tegen 1 Januari a.s. benoemd tot onderwijzer aan de bijz. lagere school aan de Oranjelaan alhier. De chauffeur P. H., die, zooals reeds gemeld werd, zich schuldig maakte aan diefstal van meubelen ten nadeele van de fa. M. en D. alhier, blijkt ook nog diefstal te hebben gepleegd van een partij binnen- en buitenbanden ten nadeele van den heer v. N. alhier. De houtbewerker P. v. B. verwondde zich bij zijn werk aan de linkerhand en kreeg waarschijnlijk daardoor een ernstige bloedvergiftiging. Ilij moest ter behandeling naar het Leidsche Ziekenhuis worden over gebracht. WOUBRUGGE. Bij K. B. is als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de zilveren eere-penning voor menschlievend hulpbetoon en een lof felijk getuigschrift toegekend aan den heer J. H. C. Mugge alhier. Gehouden verkooping in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag 19 December 1930, ten overstaan van ^e navolgende notarissen te Leiden 1. B. J. J. X. Troost: het iheerenihuis Haag- weg 54. kooper J. Flipse, qq. voor f.7830. 2 A. J. van der Heyden: Rijnsburgerwcg 95, N. A. van Zijp qq. voor f. 10.400; Pie- terskerickoorsleeg 24, F. H. Gastra, voor I. 45GO ;vier huizen le Zoeterwoude, F. Nrs. 168, 169, 170 en 171, kooper A. van der Laan c.s. voor f. 6580. 3. M. G. Bon: Morschweg 12, kooper M. de Tombe qq. voor f. 11.000; Morschweg 10 en 10a, J. Zitman qq. voor f. 9450; Haag- weg 7, J. H A. Manders qq. voor f 12.900; Oud© Hoefslraat 6, 6a, D. Brieër, voor f. 4630; St Jacobsgracht 14, A. Dorrepaal qq voor f.3100: UiterstegracM 178, P. v. d. Kley voor f. 500. 4 .T. A. van Hamel: Oude Singel 164. 164a, H. M. Swaak voor f. 5900. 5. H. M. Markusse: Heerengracht 23. B. J. Huurman qq. voor f.7800 2de Gorle- straat 62. H. de Vos qq. voor f. 688; Witte Rozenstraat 38, 38a, B. J. Huurman qq. voor f. 9200. Overige perceelen zijn niet gegund. DE ZENDERS TRIëST EN PALERMO. De beide nieuwe zenders Triest en Pa lermo zouden fe.itëliik bij den aanvang van het nieuwe jaar klaar moeten zijn geweest. Met den bouw van den Triëst-zender is men nu werkeliik beconnen, nadat eerst een aantal onoverkomelijke moeilijkheden zijn overwonnen. Als inwiidingsdafcum wordt de eersto helft van Januari genoemd, hoewel men ten zeerste rekening moet houden met eventueele. den bouw belemmerende weers omstandigheden. Wat bptreft Palermo behoeft men niet te rekenen op een opening eerder dan Pa sehen 1931. Men is het er nog niet over eens, dat Triest en Bozen in 'fc vervolg eensluidende programma's zullen uitzenden. In de week van 1520 Dec. zijn in Ne derland uitgesproken 70 faillissementen. WEEKBLADEN. Verschillende zeer schoone Kerstnummers liggen op onze schrijftafel. Daar is allereerst het uiterst origineele van „De Groene Am sterdammer": het is geheel gewijd aan ..den gneden ouden tijd", in het bijzonder 't jaar 1895. Een buitengewoon aantrekkelijk num mer, met aardige platen en verhalen, waar aan zoowel de ouderen, die zelf dien lijd meemaakten, als de jeugd het hart zullen ophalen. Reeds de geslaagde voorplaat zal de aandacht van een ieder trekken. Feürieke foto's van nachtelijk New-York biedt het Kerstnummer van „De Wereldkro niek". dat ook eenige mooie platen buiten de tekst heeft, o.a. van Pieler Brueghel, Schumacher. Dirk Nijland, Jan Sluyters en Charley Toorop. Hoogst interessant is het ar tikel over „Oude Beschavingen in Amerika", Indiaansche dorpen en bouwvallen uit den Maya-tijd (2000 j. v. Chr.) Prachtige lucht foto's. Hef Kerstnummer van „Hel Leven" wijdt weer veel aandacht aan het vrouwelijk schoon, voorte mooie gekleurde Alphen- foto's en eenige aardige puzzles en prijs vragen. De „Haagsche Post" over „Groene Kerst mis. witte Paschen", „Onthullingen over groote spionnage". Kerstliederen voor Jong en Oud. Borneo, het Land van de Koppen snellers. naar aanleiding van een studie van den Zweedschei) schrijver Dr. E.( Mjöberg. v Vraag: Kan een zoogen. Kerstboom later met goed gevolg in den tuin worden uitgeplantl Welko plaats moet zoo'n boom hebben 1 J. C. S. te L. Antw.Do Kerstboom (meestal wordt daarvoor een Picea gebruikt) kan na ge bruik goed in den tuin geplant. Noodig is daarvoor, dat deze boom met wortels wordt geplant in pot of kuip en niet to lang in huis wordt gebruikt. Twee dagen kan heel goed. Houdt het vertrek niet te warm. Geef den boom een zonnige standplaats. Meestal zal hij goed doorgroeien. Vraag: Hierbij een takje van mijn Azalea. Wat kan oorzaak zijn van het ver- steenen van do blaadjes! Is er iets tegen te doen S. te L. Antw.: Dit is het gevolg van het op treden van het Azalea-motje. Bloemisten ondervinden hiervan soms groote schade. Dit motje is zeer moeilijk afdoende te be strijden. Pluk de aaDgetaitc blaadjes weg en houdt do plant vctoral niet warm. Sproei haar eens per week met lauw water af. Vraag: Hoe is de naam van de varen waarvan een blad hierbij gaat 1 Hoe de be handeling. Er komt ook een stekje naast. Wanneer kan dat worden afgenomen 1 Mevr. L. to O. A n t w.De naam van uw plant is Nephraulepis. De plant moet goed in 't licht staan en vooral koel, dus niet dicht bij de kachel. Gedurende den winter moet de aarde matig vochtig gehouden. In 'net voorjaar wanneer zich nieuwe bladeren ver- toonen, geeft u meer water en af en toe opgeloste kunstmest. Het jonge plantje kunt u 't best in Maart afnemen en in een klein potje voortkweeken in lichte aarde. Vraag: Hoe moet een Capsicum be handeld. Ook heb ik zaad van die plant. Hoe en wanneer moet dat gezaaid Mej. G. te Antw.: Een Capsicum moet nu zoo koel mogelijk staan, desnoods in een ongcstoont vertrek. De grond moet regelmatig vochtig blijven. Het zaad kan gezaaid in Maart in warme kas of bak of begin Mei in een bakje in huis. V raag: Zaad van Zonnebloemen e.n van Hulst, wanneer kan dat gezaaid Mej. G. te 1 Antw.: Zonnebloerazaad kan half April buiten gezaaid, dat van Hul9t half Maart. Vraag: Ik heb nog een plant als bij gaand blad. Mag die mest hebh-n Mej. Q. te 1 Antw.: Uw plant Impatiens Sultani (Vlijtige Betje) moet nu geen mest hebben. De plant moet koel en met weinig water overwinteren. Gedurende de donkere dagen moet deze plant niet veel groeien. Dit doet. ze weor in Maart en April. Ze krijgt dan ook meer water en af en toe wat in water opgeloste kunstmest. Vragen op Land- en Tuinbouwgebied aan de Redaotio onder motto „Tuinbouw". RECLAME. Dr H.NANNING's EETLU5T-0PWEKKEND. f 1.30 p. fl. 4976 ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALPHERAT, thuisr, 19 Dec. v. Rio Janeiro. ALCHIBA, 19 Dec. v. R'dam te B. Aires. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. TEXEL. 20 Dec. v. Hamburg n. Antwerpen. KON. NED. STOOMB. MIJ. PRINS FRED. HENDRIK, Ihuiar22 Dee le Madeira verwacht. POSEIDON, Amsl. n. Middl. Zee, pasf 19 Der. Gibraltar. ODYSSEUS, 20 Dec. v. Amst. n. Hamburg. CRYNSSEN, vertrekt 24 Dec. v. Barbados n. A nrs! STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". POELAU ROEBIAH, 20 Dec. v. Amst. naar Java. SEMBILAN, thuisr.. 22 Dec. le Genua verw. POELAU TELLO, thuisr., 23 Dee te Londen verwacht. JAN Pz COEN, thui9r., 24 Dec. Lij Perün verwacht. ROTT. LLOYD. SLAMAT, uitr., 23 Dec. le Sabang verw. MERAUKE, thuisr., 23 Dec. te Londen ver wacht PALEMBANG, uitr., 19 Dec. van Bombay. INDRAPOERA, 20 Dec. v. Batavia »e R'dam KON HOLL LLOYD ZEELANDIA, thuisr., 23 Dec. te Las Palmas verwacht. BOLLAND—AMERIKA LIJN. EEMD1JK. Pacific Ku9l n. R'dam. 19 Dec te Los Angelo9. DAMSTERDIJK, is vlot gekomen en wegens mi9t ten anker gegaan. VOLENDAM, arr. 20 Dec. te R'dam. HOLLAND—AFRIKA LIJN HELDER, thuisr. 18 Dec. v. Sasaenheim GAASTERLAND, thuisr., 20 Dec v. Duale. RIJNLAND, uitr., ID Dec. v. Bordeaux REGGESTROOM, uitr., 19 Dec. v. Lagos. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN BEVERWIJK, Bona n. R'dam, pa9s 20 Dec. Finisterre. SPAR, Savannah n. Bremen, rass. 20 Dec Ouessant. TELA, R'dam n. Marseille, pass 19 Dec. Ouessant. TWEED, 19 Dec. v. Huelva n. Amst TIBA. 18 Dec. V. R'dam te Algiers 3-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11