HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN De verloren Injectienaald. 71sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 18 December 1930 Derde Blad No. 21705 GEMEENTEZAKEN. FEUILLETON. 105. „Je bent gesnapt" zei de cipier erg norsch, Hij had hem bij de kraag gegrepen. „Het is maar goed dat ik je heb betrapt, Je was er sliekura uit geknepen". Hij hield zijn pistool voor 's mans gelaat. Die van angst begon te beven. Zijn haren rezen van schrik overeind. Hij zei: „Wel heb ik van mijn leven". 106. Toen hij over de plaggenhutten dreef, 'l leek hem als was hij aan 't droomen, Zag hij een man bewerkend den grond, En een vrouw uit een der hutten komen. Zij riep Pim toe: „Och jongen kom hier, Waarom blijf je toch zweven?" Pim schreeuwde terug: „Ik kan niet juffrouw, 'k Wordt steeds verder gedreven". HET STANDBEELD VAN BOERHAAVE. Naar aanleiding van hel voorstel van het raadslid den heer Manders inzake het standbeeld van Boerhaave merken B en W. op: Zooals men zich zal herinneren, is in de Raadsvergadering van 5 Maart 1928 een voorstel om de voor verplaatsing van het standbeeld van Boerhaave naar de Ocgst- gee9lerlaan noodige gelden toe te slaan, ver worpen Dit geschiedde in hoofdzaak, omdat de verplaatsing van het standbeeld voor dp gemeente niet van zoodanig gewicht werd geoordeeld, dal deze een geldelijk offer van pim f. 3000 (het bedrag, waarop de ver plaatsingskosten kunnen worden geraamd) kon rechtvaardigen Intusschon zijn de omstandigheden sedert dien veranderd Immers is thans gebleken, dat in universitaire kringen voor de ver plaatsing van het standbeeld groote belang stelling bestaat, welke belangstelling zich heeft geuit in hel bijeenbrengen voor dat doel van een bedrag van ruim f. 2.300. B en W. slaan nog steeds op het in 1928 ingeno men standpunt, dat het standbeeld van Boer haave behoort te slaan in de onmiddellijke omgeving van het nieuwe Academische Zie kenhuis alhier. De plaats aan den kop van het plantsoen in de Oegslgeesterlaan achten zij dan ook zeer gunstig. teTwijl door verwij dering van het monument van zijn tegen woordige plaat? de verkeersbelangen gediend zullen zijn. Waar nu het door de gemeente beschik baar te stellen bedrag slechts pim. f. 700 be loopt, bestaat er h. i alle aanleiding om tot de verplaatsing van het standbeeld mede te werken. Genoemd bedrag kan worden geput uil den post „Onvoorziene Uitgaven." DE HOOGEWOERD EN DE TRAM. Naar aanleiding van het voorstel van het raadslid inzake/het leggen van dubbel tram spoor over de geheele Hoogewoerd, zeggen B. en W. Een gedeelte van de Hoogewoerd, ter lengte van ongeveer 100 M., tusschen de Watersteeg en de Kraaierstraat, heeft thans enkel tramspoor. Het komt ons niet raad zaam voor dit te vervangen door dubbel spoor. Wel is in het algemeen dubbel tram spoor uit verkeersoogpunt te verkiezen boven enkei spoor, omdat de tramwagens dan steeds de rechterzijde van den weg kunnen houden en niet gedwongen ztjn plotseling op het voor hen links gelegen gedeelte van den weg te rijden. Op het onderhavige gedeelte van de Hoogewoerd echter zou het ver dubbelen van het tramspoor groote bezwaren ontmoeten. Aan dit gedeelte toch is ge legen de garage van de firma Stallinga, waarvoor geregeld Automobielen parkeeren en waar steeds veel automobielen in- en uitrijden. Bij aanwezigheid van dubbel tram spoor ter plaatse, dat geen vrjje ruimte naast het trottoir zou overlaten, zouden hierdoor telkens verkeersbelerameringen en -opstoppingen ontstaan, ernstiger dan thans van het ontbreken van dubbel spoor het gevolg zgn en waaraan bezwaarlik zou kunnen worden tegemoet gekomen. Uit deze overweging hoeft de Noord-Zuid-Ho'landsche Tramweg-Maatschappij zich dan ook voor het behoud van den be6taanden toestand verklaard. Daar komt bij, dat thans de plannen voor de demping van het Levendaal binnen af- zienbaren tijd aan de orde zullen kunnen komen. Het ligt in de bedoeling in verband met deze demping het vraagstuk van de verbetering van de verkeerstoestanden op do Hoogewoerd in zijn geheel onder de oogen te zien, waarbij ook de verlegging ^an de tram naar het Levendaal zal worden VERRUIMING MARKTTERREIN. De gestadige uitbreiding van de veemarkt in deze gemeente maakt, dat de toestand op de tegenwoordige marktplaats tengevolge van den grooten aanvoer van vee dikwijls onvoldoende is en verbetering daarvan dringend noodig moet worden geacht. Wel zijn de plannen voor het stichten van een nieuwe veemarkt in een vergevorderd stadium van voorbereiding, maar aangezien met de verdere voorbereiding en met de uitvoering van dit plan uit den aard der zaak nog geruime tijd gemoeid zal zijn, zijn I*. en W. met de Commissie voor de Markt- en Havendienst van oordeel, dat in afwachting daarvan tot eenige verruiming van bet bestaande marktterrein dient te worden overgegaan. Deze verruiming zouden B en W. willen zoeken ten noordoosten van de Nieuwe Beestenmarkt, door een ge deelte van den voormaligen tuin van „Ami- citia", te.r grootte van olm. 760 M2„ bij het marktterrein te voegen. Het is de bedoeling naar dit gedeelte te verplaatsen de balies voor vette kalveren en verkocht vee. thans staande oo het driehoekige pleintje tusschen de le en de 2a Binnenvestgracht, zoodat dit pleintje ge heel voor de plaatsing van schapen zal kunnen worden bestemd. De nieuwe plaats der balies is zoodaoig gekozen, dat geen booraen behoeven te worden gerooid, be strating behoeft slechts te komen op en roDdom de veestandplaatsen en op de twee ontworpen verbindingswegen met het overige marktterrein. De kosten van de te verrichten werkzaam BENOEMING EN ONTSLAG. In de periodieke vacatures van de leden der Plaatselijke Schoolcommissie mevr. J. C de Kierde Bruyn en de heeren A. L. Boot, W. P. Melief, A. B. Mulder en Jac. Tjalsma worden de aftredenden opnieuw voorgedragen, terwijl als no. 2 op de aan beveling zijn gesteld resp. mevr. C. Wijland v. d. Burg, mevr. W. W. S. BlokAberson cn de heeren W. D. M. Vreeburg, H. M. Markusse en D. Bosma. Op verzoek stellen B en W voor eervol ontslag le verleenen aan den heer ir. C. v d. Vlis, benoemd lot directeur van Gemeente werken te Leeuwarden. KERSTGAVE VOOR DE WERKELOOZEN. Naar aanleiding van het voorstel van het raadslid Van Stralen de Kerstgave aan de werkeloozen le ve-rhoogen en uit te breiden, zeggen B. en W.: Toen in 1925 besloten werd lot hel ver leenen van een Kersttoeslag op de steun bedragen, wa? de werkeloosheid langduriger dan thans. Dit is op te maken uil het be drag aan steun, dat over de eerste 10 maan den van 1925 werd uitgekeerd, nl. f. 116 613.05 tegen f. 55.958 60 over de eerste 10 maanden van dit jaar. De steun bedragen waren toen ook geringer, nl. f. 13 voor man en vrouw, f. 1 voor elk kind tot een maximum van 8 kinderen, met een maximum van 65 pCt van het loon. ter wijl geen huurtoeslag werd verleend en van alle gezinsinkomslen twee derden op het steunbedrag in mindering werd gebracht Thans is de regeling aldus: f. 13.50 voor man en vrouw, f. 1.25 voor elk kind bene den 14 jaar, tot een maximum van 7 kin deren, met een maximum van 70 pCt. van het loon. Huurtoeslag: het huurbedrag boven f 4 tol een maximum van f. 2. Van de gezinsinkomslen zijn de eerste f. 5 vrij, van de rest wordt twee derde in mindering gebracht. De normale steunbedragen (d.w.z. de steunbedragen al? er geen gezinsinkomsten zijn) variëeren dus thans van f 13.50 voor een echtpaar zonder kinderen tot f. 22 25 voor een gezin met zeven kinderen Hierbij komt eventueel een huurtoeslag van maxi maal f. 2 en de gebruikelijke wekelijksche kolenbon voor 1 II.L parelcoke?. Een Kersl!oe?!ag van 25 pCt. op de sleun- hedragen varieert derhalve van rond f. 3 40 5.50 voor de normale gevallen. Bij gezinsinkomsten daalt hel steun bedrag vaak tot geringe bedragen van b.v. f 1 en f. 2. Hoe lager de 9leun, hoe meer gezinsinkomslen er zijn. Een gezin b.v. van man. vrouw en vier kinderen beneden 14 jaar dat f. 2 steun trekt, heeft een aftrek van (f. 13.50 plus 4 maal f. 1 25^ f 18.50 f 2 of f. 16.50, 3/2 van f. 16.50 is f 24.75. Er zijn in dat geval dus f. 29 75 (f. 24.75 pius f. 5) gezinsinkomslen. Zoo'n gezin krijgt behalve de f. 2 steun ook nog den huurtoeslag benevens de kolenbon. Bij steunbedragen beneden f 1 wordt noch huurtoeslag noch kolenbon verstrekt. Vermits het totale steunbedrag in do Weck van 22—27 December geschat wordt np f. -1000 Cin de week van 17—22 Novem ber bedroeg het f 2856), komt 25 pCt. Kerst- losslag op pl.m. f. 1000. Bij de gemeentelijke commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon zal het steunbedrag in de Kerstweek zeker ook f 4000 bedragen, zoodat ook daar de 25 pCt. f. 1000 kost. Inmiddels heeft deze Commissie Dinsdag 2 December een voorstel, om den toeslag op 50 pCt le brengen, met 5 tegen 2 stemmen verworpen, eensdeels uit overweging, dat het niet aanging vooruit le loopen op 's Raad? beslissing, andersdeels. omdat door deze Commissie voor eenigen lijd besloten is, om aan de ouder9. die gesteund worden en wier kinderen school voeding genieten, voor het gemis daarvan in de Kerslvacantie f 1 per kind per week toeslag te geven. Deze maatregel zal. aangezien hel aantal ge steunde partijen groot is (reeds meer dan 700). ongetwijfeld ook ongeveer f. 1000 kosten. Ten opzichte van een verdubbeling van de Kerstgave voor de steuntrekkende werk- Icozen kunnen B. en W. niet gunstig advi- seeren. De steunregeling is behoorlijk en Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch dooT J E. DE B K. 62") Hoger zag naar het grauwe, witte gezichtje op het kussen. Het was zoo mager, zoo weg getrokken. Hoe kon ze in een paar dagen zoo veranderd zijn? Ze had donkerpaarse krin gen om de oogen. „Dokter," fluisterde hij. „bent u tot eenige conclusie gekomen over haar geestelijken toestand Met moeite bracht hij de woorden uit „Ik ben geen zenuwspecialiteit," ant woordde behoedzaam de kleine man. „Ik heb eenige algemeene kennis. In den korten tijd, dat ze bij kennis was, leek ze mij normaal, maar dat is geen bewijs. Men moet haar onder observatie hebben. Als het is zooa's dr. Sartorius zegt, dat ze tijdelijke afwij kingen heeft, kan ze ook tijdelijk volkomen goed zijn. Zulke patiënten leiden een dub bel leven, ze verzinnen allerlei romans, waarin ze als slachtoffer fungeeren en ze vertellen alles zoo overtuigend, dat andere menschen ze gelooven." „U bedoelt dat men aan niets kan mer ken dat ze niet normaal was?" „Juist, tenzij men het bewijs had, dat haar verhalen onwaar zijn." Roger's hart zonk hem in de schoenen. Het was verschrikkelijk te denken aan de misdaad die in dit huis was geschied, nog verschrikkelijker was het Esther als geeste lijk zieke te beschouwen. steekt niet ongunstig af bij die van andere gemeenten Hetzelfde kan gezegd worden van de Kerstgave. Er zijn enkele gemeenten, waar ook 25 pCt toeslfg wordt gegeven, maar nergens wondt meer gegeven, wel min der. Ook in de uitgebreidheid van de werk loosheid kan geen motief worden gevonden om de uitkeering te verhoogen Evenmin aLs aan de beperktheid van de werkloosheid in 1929 een argument kon woTden ontleend, cm de Kerstgave le verkleinen Wat nu de uitbreiding van de Kerstgave betreft tot kastrekkers, meenen B. en W., dat deze in haar algemeenheid moet worden ontraden. Zij toch, die met Kerstmis nog in de werkloozenkassen loopen. zijn over 't algemeen nog slechts kort werkloos en kunnen niet geacht worden reeds 'n bijzon- deren overheidssteun van noode te hebben. Nu zijn er evenwel steeds een aantal geval len, die door de bepaling dat men in de Kerstweek steuntrekkend moet zijn. om voor den toeslag in aanmerking te komen, juist den toeslag missen, omdat zij, vlak na Kerstmis in den steun komend, niet vol doen aan het gestelde criterium. Om het aantal dezer gevallen aanzienlijk te beper ken. is er geen bezwaar om hen, die met Kerstmis reed? eenige weken onafgebroken werkloos zijn. doch nog niet van hun kas zijn uitgetrokken, te doen deelen in de Kerstgave. Als grens meenen B en W. tc moeten stellen 1 December en als datum van be oordeeling 20 December. Door deze uitbrei ding worden alle schrijnende grensgevallen weggenomen, al zullen, er natuurlijk altijd personen blijven, die er buiten vallen. Dit is evenwel hel geval in elke regeling. STRAATNAAM. Nu de weg bezuiden de trambaan der H. T. M. gereed is, dient deze weg een naam le ontvangen In overeenstemming met de Commissie van Fabricage geven B. en W in overweging dezen weg naar het voormalige klooster „Mariënpoel", hetwelk ongeveer ter plaatse aan de zuidwestzijde van den Rijns- bungerweg heeft geslaan, Mariënpoelweg te noemen. SCHOOL VAN HET GESTICHT DE VOORZIENIGHEID. B. cn W. stellen voor in overeenstemming met het advies van de Commissie voor het Onderwijs, te rekenen met ingang van 1 Oc tober 1930: I. aan het Gesticht „de Voorzienigheid" eene vergoeding te verleenen in de kosten van stichting van de bijzondere school voor buitengewoon lager onderwijs aan den Zoe- lerwoudschen Singel ten bedrage van f 1010 per jaar: II per leerling van deze school een jaar- Iijksche exploitatie-vergoeding le verleenen, berekend voor de in de Gemeente Leiden wo nende leerlingen naar het gemiddeld bedrag per leerling van de kosten (inbegrepen die voor vakonderwijs en na aftrek van de ont vangen schoolgelden! over hetzelfde jaar van de openbare school voor buitengewoon la ger onderwijs te Leiden, een en ander overi gens op den voel van het bepaalde bij arti kel 101. le. 2e. 5e en 8e lid der Lager- onderwijswet t920 en voor de buitenleer- lingen vastgesteld op een jaarlijksch bedrag van f. 20 per leerling. ITT. le vergoeden de verhooging van d* jaarwedden van het onderwijzend personeel der sub I genoemde school, alsmede, even tueel. dc jaarwedden van boventallige onder wijzers. zooals geregeld bij artikel 25, 3e en 4e lid van het Koninklijk Besluit van 22 Oc tober 1923. S 189. gewijzigd bij de Ko ninklijke Besluiten van 24 December 1925. S 512. en 20 November 1930, S 424. VERPACHTING LANDERIJEN. B cn W. komen met pen reeks voorstel len lol verhuren van landerijen, nadat een deskundige een taxatie heeft verricht. OVERDRACHT GEDEMPT SLOOTGEDEELTE. De NT. Leidsche Exploitatie Mij. van On roerende goederen biedt aan kosteloos aan de gemeente in eigendom over te dragen het haar behoorend gedeelte gedempte sloot langs den Lage Morsehweg, lang pim. 75 M. B. en W. stellen voor dit aanbod te aanvaar den. „Hebt u zelf geen vreemd verschijnsel op gemerkt dokter?" „Alleen haar hevige antipathie tegen dr. Sartorius en dat vind ik een slecht teeken. Het is een symptoom dat veel bij zulke pa- tiénten voorkomt." Nog een vraag deed Roger en hij schuwde het antwoord „Hoe komen we er achter; u zegt dat ze onder observatie moet?" „Dat geloof ik zeker, mijnheer, er moeten proeven genomen worden. Ik zou u aanra den. om. indien u belang stelt in dat jonge meisje," hij kuchte tactvol, wat Roger heel goed opmerkte, „dat u haar voor een paar weken laat verplegen in een kalm sanato rium. Bij Grasse is er een Dr. Sartorius of ik kunnen dat voor u in orde maken." „Dank u dokter, we zullen er over den ken." Hij zag den kleinen man vertrekken en was vast van plan om, wat er ook ge beurde, Esther nooit in een sanatorium te laten opnemen Sartorius had ook al over die kleine inrichting bij Grasse gesproken. Dit alle9 was voldoende om hem er tegen te ma ken. Hij was nu met Esther alleen; hij had zijn tante even te voren overgehaald om naar bed te gaan en te trachten wat te sla pen Zij had eerst tegen geprutteld, maar hij had haar naar de deur gebracht. „Als je het wenscht zal ik hef doen. maar je bent zelf ver van wel en het zal een heele toer zijn." „Onzin, deze gebeurtenis heeft mij mezelf doen vergeten. Als u er op staat om de wacht te verdeelen zal ik u morgen vroeg roepen." Zij knikte half tevreden en zag -hem be zorgd aan. „Roger, waar denk je toch dat het arme kind de twee vorige dagen ge weest is?" „Als we dat wisten, Dido, dan hadden we de sleutel tot dit ellendige mysterie." Hij zonk neer op een stoel bij het bed en trachtte met ijver te overleggen wat hij doen moest, maar dat xvas heel moeilijk, daar hij zoo weinig vasten grond had. Hij kwam niet verder en geestelijk en lichamelijk voelde hij zich hevig afgemat. Bij het schermerachtige licht zag hij de figuren op het behangsel heen en weer zweven en niets kon hij goed onderscheiden. Telkens weer vestigde hij zijn blikken op Esther, wier bleek, teer gezichtje angstig was en zelfs in den slaap nu en dan zenuwachtig trok. Haar toestand gaf hem groote ongerustheid, misschien werd ze wel zwaar ziek en zou het maanden duren eer haar geest zich genoeg herstelde om alles te vertellen en aan het licht te brengen en misschien zou ze alle herinnering verloren hebben Zacht ging de deur open en Chalmers bracht hem een kop koffie. „De dokter is op zijn kantoor, anders zou ik hier niet zijn mijnheer; ik ben den hee- Ien tijd in den gang en op de trappen ge weest." „En lady Clifford?" „Ze heeft geen poging gedaan om uit haar kamer te komen Tk hoorde haar lang aan de telefoon, ze schijnt geen aansluiting hebben gekregen." „Heeft ze kan9 gezien om met den dokter te spreken?" „Neen mijnheer, dal zou ik gemerkt heb ben. maar Aline heeft een paar maal bij uw kamer gedrenteld en deed dan net alsof ze uit het raam keek Ik vertrouw die vrouw niet." „Geloof je, dat ze in mijn kamer wou gaan?" „Ik ben er zeker van mijnheer." Over dit alles nadenkend, dronk Roger zijn koffie. „Er is nog iets wat ik gemerkt heb mijn heer, van vele deuren missen de sleutels en vroeg op den avond staken ze nog in de slo ten. Er was geen reden om ze weg te nemen." „Dus je denkt, dat Aline ze heeft genomen om mijn deur open (e maken?" „Zoo is het mijnheer. Maar ik had haar kunnen vertellen, dat er geen twee gelijk-? sleutels in huis zijn. Om tien uur kwam ze me heel vriendelijk eens uithooren of het waar was, dat zuster Rowe dronken was binnengekomen, maar ze kreeg niets los. Ik begreep waar ze heen wilde." Uren verliepen. In de schermerachtig ver lichte kamer zat Roger het heele verloop van zijns vaders ziekte na te gaan. Hij kon niets bedenken dat eenigszins verdacht leek. Alles was gewoon gegaan. Maar neen, dat telegram, dat niet verzonden was. Mis schien had ze een heel urgente reden gehad om hem maar weg te houden. Misschien wap ze bang geweest hem in huis te hebben. Hifj was de eenige. die bekend was met de ver houding tusschen haar en Holliday, hij al leen doorzag haar. Met een gevoel van wal ging dacht hij aan haar pogingen om een bondgenoot van hem te maken Had ze dat gedaan om hem te blinddoeken? Dat zou af schuwelijk berekenend zijn geweest. Hij doorleefde weer 't oogenblik toen ze hem zoo liefkozend had omhelsd, haar geparfumeer- de wang vleiend tegen zijn borst. Een gesmoorde gil uit het bed deed hem opspringen. Esther zat op eens overeind, de oogen vol afgrijzen, een magere hand klem mend tegen haar mond. „Esther, lieveling, wat i? er?" Ze bleef in doodsangst staren naar de deur „Stil," fluisterde ze. luister." Roger luisterde maar hoorde niets. Het heden worden geraamd op pim. f. 3.350 welk bedrag gevonden zal kunnen worden uit den post „Belasting op tooneelvertoo- ningen en andere vermakelijkheden", waar op een hnogere opbrengst dan geraamd is verwacht kan worden. AANKOOP GROND. De heer J. A. W. Aalbersberg te Oegsfc- geest biedt te koop aan voor f. 3000. een nabii den Endegeesterstraatweg gelegen perceel grond groot 831 M2. B. en W. stellen voor daarop in te gaan. Voorts stellen .B en W. voor aan te koopen met het oog op een rechtstreeksche verbinding Rijnsburgerweg— Haagsche Schouw: van den heer ir. A. G. Bosman een strook grond, groot 1771 M2. voor f. 2.50 per M2.; van den beer ir. P. J. v. Voorst Vader een strook grond, groot 3600 M2. voor f.7200, plus f. 8650 voor verwijdering van een hek, bloemenkassen met centrale verwarming, schuui etc.; van de BLT.H. een strook grond, groot 4360 M2 voor f. 1.48 per M2. en een strook grond, groot 1280 M2. voor f. 1.06 per M2. HET SPORTTERREIN AAN DEN ZOETERWOUDSCHEN SINGEL. Van de Leidsdhe Politie-Sportvereeniging is een verzoek ingekomen, om haar voor de beoefening van de aflhletiek en de voetbal sport de beschikking te geven over het sportterrein aan den Zoet e rwou dsc h en Sin gel, dat thans is verhuurd aan den Neder- landschen Bond voor Lichamelijke Opvoe ding, afdeeling Leiden, voor f.25 per jaar. De gemeente heeft het kosteloos gebruik van hel terrein voor het onderwijs aan leer lingen van verschillende scholen; daarnaast geeft de afdeeling het terrein in onderhuur aan vereenigingen, uit de baten waarvan, voor zoover mogelijk, de kosten van onder houd en exploitatie van het terrein met toe- behooren moeten worden gedekt. Bij raadsbesluit van 11 Juli 1921 werd voorts aan de afdeeling een subsidie van f. 800 toegekend als bijdrage in de kosten van onderhoud en bewaking, alsmede voor de kosten van spelcursussen van school kinderen. Het veelvuldig gebruik voor verschillende sportdoel einden vraagt hooge kosten voor onderhoud, zoodat in verband met haar financieele positie, de afdeeling niet dan met zeer groote moeite het terrein aan eenigs zins redelijke eisohen kan laten voldoen. Zooals de toestand op dit oogenblik is. is de beoefening van athletiek op het terrein wel mogelijk, doch voldoet dit niet aan de eischen voor een goed voetbalveld. De on- was doodstil in huis. Zacht nam hij haar hand, die beefde als een espenblad en hield ze in de zijne. „Kindje, er is niets om bang voor te zijn. Wat dacht je dat je hoorde?" Met vreemde, schorre stem zeide ze: „Het was de dokter, hij was daar buiten in de gang. ik weet het." „Nonsens, als het iemand is dan is het Chalmers." „Luister dan." Roger luisterde, en beiden luisterden, hun adem inhoudend. Toen hoorden ze zacht een voetstap kraken, alsof iemand die daaf gestaan had zich voorzichtig verwijderd» Roger wilde opstaan, maar ze hield hem t# gen. „Neen, neen, laat me niet alleen." „Zeker niet, als je dat niet hebben will maar je bent hier geheel veilig; je behoef* nu niet bang meer te zijn Ze leunde tegen hem aan en fluisterde schor; „Ik ben niet veilig zoolang ik met hem in hetzelfde huis ben Hij is bang voor mij. hij wil me beletten te spreken, hij zal alles doen om me te laten zwijgen, hij wacht zijn kans af." Ze begon hevig le beven, dikke zweet droppels parelden langs haar voorhoofd, haar oogen schitterden wild. Men kon ni» gemakkelijk gelooven. dat zij een aanval van vervolgingswaanzin had en dat haar ziek brein de geheele historie gefabriceerd had. Zich den raad van dr. Bousquet her innerend trachtte hij haar te kalmeeren en zeide: .Esther, je weet wel, dat al die mor fine die je gehad hebt nog nawerkt," en toen, bevreesd iels verkeerds gezegd te hebben, zweeg hij. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9