UIT DE OMSTREKEN. s BOSKOOP. Raads agenda. Dinsdag, 23 dezer, komt do Raad dezer gemeente in openbare vergadering des n.ra. om 2 uur bijeen ter bespreking der navol gende punten: 1. Opening. 2. Aanbieding door B. en W. van eene aanbeveling voor de benoeming van een secretaris dezer gemeente. 3. Aanbieding door B. en W. ter vaststel ling van de gemeente-begrooting voor het jaar 1931 met de daarbij behonrende Memo rie van Toelichting en verdere bescheiden. 4. Aanbieding door B. en W. ter vaststel ling van de begroeting der gemoente-bedrii- ven voor het jaar 1931. 5. Aanbieding door B. en W. ter goed keuring van de begrooting van het Burger lijk Armbestuur voor het jaar 1931. 6. Aanbieding door B en W.. ter vaststel ling van een concept-verordening op de hef fing van rei ten voor het gebruik genot van openbare gemeentewerken bezittingen of inrichtingen of door of vanwege bet ge meentebestuur verstrekte diensten. 7. Sluiting. o LEIDERDORP. Verg. Clir. Oxanjevereeniging. Gisteravond hield de Chr. Oranjevere niging onder voorzitterschap van den heer G. Los de 10e jaarvergadering in het ge bouw Irene. Na het lezen van een gedeelte van het Kerstevangelie en gemeenschappe lijk zingen van Psalm 89 vers 10 ging de voorzitter voor in gebed. Na een inleidend openingswoord, werden de notulen gelezen en goedgekeurd, waarop het jaarverslag volgde. Hierna bracht de penningmeester verslag uil Het ledental bedraagt thans 190. Uit het financieel ver slag bleek, dat de kas sloot met een nadee- Iig saldo van f. 132.84. Bij monde van den heer A. van Winkel werd medegedeeld, dat boeken en bescheiden in orde waren be vonden. Tot bestuursleden werden herkozen «Ie heeren G. Groenendijk, J. W. Koning en H. v. d. Vecht, welke allen hun benoeming aannamen. Na de rondvraag sloot de heer van der Beek de vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes en Willem n z. van J. Borreman en A. Mol. Ondertrouwd: Paulus Zwaan jm. 22 j. en «Maartje van Tol jd. 23 j. OUDE-WETERING. Vergadering IJsclub. Gisteravond hield de IJsclub „Ijsvermaak zij ons doel" haar jaarvergadering in hotel Vi\n. den Bosch. Aanwezig waren 52 leden. Wegens het vertrek van de heeren T. du Pau en W. Lommerse. resp. Ie en 2e voor zitter der Vereeniging werd de vergadering geleid door den waarnemend voorzitter den béér H. Vesseur. Deze opende de vergade ring op de gebruikelijke wijze en verzocht daarna den secretaris de notulen van de vorige vergadering voor te lezen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Hierop bracht de penningmeester financieel ver slag uit. waaruil bleek, dat het batig saldo f. 287.82l/t bedroeg. De rekening en be scheiden werden nagezien door de heeren Jac. Vuyk, Jac. Zoet en F. Veen en volko men in orde bevonden. De periodiek aftre dende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. In de 4 nog resterende vacatures werd voorzien door de verkiezing van de heeren J. C. de Jong, C. J. Boot. P H. van den Bosch en D. Los. Geen dezer heeren was ter vergadering aanwezig, zoodat niet direct bekend was of zij hunne benoeming aannamen. Bij de rondvraag stelde de heer J. I. van der Meer voor om den vertrokken voorzit ter, de heer P. du Pau. wegens zijn vele verdiensten voor de vereeniging te benoe men tot eere-voorzittcr. van bestuurszijde werd geantwoord, dat deze gedachte het be stuur wel zeer sympathiek is, doch de ver eeniging heeft reeds een eere-vooriztler in den persoon van mr. W. A. C. van Dam. Hierna werd de vergadering door den voor zitter gesloten, nadat hij er nog op gewe zen had. dat de vereeniging door vertrek verschillende leden was verloren, reden waarom hij een beroep deed op alle leden om het le tental weer omhoog te brengen. Door het bestuur werd tot voorzitter ge kozen de beer J. C. de Jong. o TER-AAR. De Kerkweg. Nog steeds verkeert de Kerkweg naar Korteraar in een zoodanige toestand dat ongelukken niet kunnen uitblijven. Gisteren was het weer een luxe auto uit Hoogmade die halverwege dezen, den laatsten tijd be lucht gewordeD weg, het onderspit moest delven tegen de vele kuilen en het volgen de oogenblik in de, langs den weg liggende sloot terecht kwam. De inzittenden kwamen er met een nat pak af. Een kraanwagen bracht de Ford weer spoedig in normale positie. GEMEENTERAAD. Geldleening - Vleeschkeuringsdienst - De tuinbonwcredieten - Begraafplaats. De raad dezer gemeente kwam in spocd- eischende vergadering bijeen. Afwezig wa ren de heeren Hendrik se. Apeldoorn en Van der Weijden. Voorzitter was de burgemees ter, jhr. K. W. L. de Muralt. Opening der vergadering met gebed. De notulen van de vergadering van 27 October j.l. werden voorgelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Het proces-verbaal van kasopneming werd voor kennisgeving aangenomen, alsmede een wijziging van de begroeting 1930, en de goedkeuring van de classificatie-verordening inzake de gemeen te,bndsbo las ting. Eenige verzoeken tot teruggave van schoolgeld en hondenbelasting werden in gewilligd. Het van dc gecombineerde electricrteits- commissie ingekomen ontwerp beheerveror- dening. dat voor de vier gemeenten gelijk luidend zal zijn. weid met algemeene stem men aangenomen, alsmede de percentages van afschrijvingen Hierop kwam in behandeling een aan vrage om subsidie van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen te Rijn zate rwoude voor een door deze Mij geoTganiseerden cursus in electro-techniek. Xa nog eenige discussie werd besloten met 6 tegen 2 stemmen (de heeren Van der Hoorn en FTolscher; een subsidie van f. 50 te verleenen. Met algemeene stemmen werd aangeno men een voorstel van B. er W.. houdende hel aangaan van een geldleening ten be drage van f. 14.200 bij de N.V. Bank voor Xederlandsv.be Gemeenten tegen een rente van 4pCt 's jaars (koers 1(XT ter algc- beele aflossing van een viertal obligatie leningen. Nader werd vastgesteld de vleeschkeu- ringsverordening, zooails die dPor de raden der gemeenten Nieuwkoop, Xieuwveen, Ze venhoven en Ter Aar zal dienen (n worden bepaald. De gemeente Xieuwveen werd in deze regeling als centrum-gemeente aange wezen. De voorzitter besprak hierop de c-rediet- aanvrajre en de behandeling daarvan door de commissie uit Gedeputeerde Staten. Naar aarrlsiding van deze bespreking meende de heer Kroon, dat het verieenen van credreten niet afhankelijk mag worden gesteld van de centralisatie der veilingen. Nu samen- smelting der veilingen vermoedelijk niet zal plaats hebben, zouden op deze wijize de tuinders de dupe worden. Sr»r. achtte het noodig, dat de gemeente tussc hen beide komt en dat °en commissie uit den Raad wordt benoemd om een spoedige oplossing te ver krijgen. De beer Karrrmeraat achtte de benoeming van pen commissie uit den gemeenleraad niet gewensêht en wilde eerst de beslis sing van de Provinciale Staten afwachten. Ocrk de voorzitter is van meening. dat eerst dan verdere besprekingen van de zijde der gemeente kunnen plaats hebben, de benoeming va.n een raadscommivrie heeft nog geen zin. Met drt gevoelen kon dc raad zich vereenigen. I> heer Kammeraat klaagde bij de rond vraag over het riechf functioneren van de straatverlichting te Korteraar. Do voorzitter zegde toe hierover met don chef-monteur te zullen spreken. Voorts merkte de heer Kammeraat op. dat zeer binnenkort verlaging dor spoorvrachi- taneven in de Tweede Kamer aan dc orde zal komen, en vroeg of het geen aanbeveling zou verdienen, dat de gemeenteraad, in ver band met het groote belang voor de ge meente alsnog telegrafisch bij de Kamer op die verlaging zmi aandringen. Met .ulgenrxne stemmen weid hiertoe besloten zulks to doen. Wethouder Van deT Geest wees op den slechten toestand, waarin de Kortweg mo menteel verkeert en vroog of hiertegen geen maatregelen konden genomen worden. Dc heer Kroon, tevens voorzitter van den be trokken polder deelde mede. dat er gewacht wordt op grind. Zoodra dit is aangekomen, zal verbetering plaats hebben. Dc voorzitter deelde nog mede. dal de Ge zondheidscommissie en de inspxrhur van de Volksgezondheid thans geen bezwaar meer maken tegen den aanleg van pgti nieuwe begraafplaats Daar thans niet lan ger behoeft te worden gewacht drong de heer Krocm aan op bespoediging van de uit tc voeren werken. In verband hiermede werd bes! 'en. dezer dogen mei de desbe treffende commissie te vergaderen, wrr-hij dan de voorloopige maatregelen kunnen worden genomen. Hierna sluiting der vergadering. WADDINXVEEN. Mej. M. van der Loo, onderwijzeres bij het Chr. Onderwijs te Papekop, is be noemd aan de Chr. School aan de Klei- kade. ZEVENHOVEN. FOmveitooning. De film „Het is volbracht" is door zeer velen bijgewoond. Allen waren vol lof over dc vertooning. Dc collecte in de Herv. Kerk voor noodlijdende kerken en personen, heeft op gebracht de som van f. lö.b&li. AALSMEER. GEMEEN TEK A AD, Installatie Raadslid Berghoef Algemeent Beschouwingen Gemeentebegroting. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen, onder voorzitter schap van Burgemeester J. Kastelein. Na de opening werden de notulen der vergaderin gen van 7 cn 28 November jl. onveranderd vastgesteld. IngckomeD was een schrijven van den heer H. Eveleens. waarbij hij ont slag nam als lid van den raad. Als zijn opvolger werd aangewezen dc hoer J. P. Berghoef, die de benoeming had aangeno men. Deze werd na onderzoek der geloofs brieven als lid van den raad toegelaten en lap in bandon van den voorzitter de bij de wel geöischte eeden af Vervolgen? had de verkiezing plaats van een wethouder. De heer J. P. Berghoef verkreeg 8. de heeren Spaargaren en Jb. Alderden ieder 1 stem, terwijl er 2 blanco werdm uitgebracht. De heer Berghoef was dus als wethouder ge kozen. Op voorstel van B. en W. en de commissie van Gemeentewerken keurde de raad goed te verkoopen 147 R. R. land voor f 750 aan D. ran Daatselaar en Co.: aan dc heeren Gebrs. Stevens een perceel teel- en rietland voor resp. f. 15 en f. 5 per R. R. Vervolgens bracht de voorzitter in behande ling de Gemeenfebegrooting en de begroolin- gen van het Grondbedrijf, het bedrijf van Gemeentewerken, hel Woningbedrijf, het Gem Elcctricitcitsbedrijf en het Burgerlijk Armbestuur. Bij de algemeene beschouwingen der ge meen tebegrooting wees dc heer M. Alderden Czn. er op dat dc raad de uiterste soberheid dient te betrachten en vooral ten opzichte van het onderwijs cn het wegenvraagstuk een voorzichtige politiek volgo. Van de zijde van B, en W. werd hier tegenover gesteld dat het college zoo sober mogelijk tracht tc regeeren en speciaal ten opzichte van het wegenvraagstuk heeft men het laatste jaar veel geleerd. Dit neemt niet weg dat de kosten van deze materie lang zaam aan het verminderen zijn. zoodat men kan zeggen dat men hiermede den goeden kant uitgaat. Het onderwijs wordt zoo goed mogelijk verzorgd en het heeft ook de voortdurende aandacht van B. en W. Maar wat tenslotte van Rijkswege komt dat is iets waar de raad weinig aan te doen heeft. Ook door het raadslid Spaargaren werd aan de algemeene beschouwingen dpel ge nomen. De S D-A.P.-fraclie achte hel geld aan onderwijs besteed, ook in de huidige omstandigheden niet vergeefs uitgegeven. Na artikelsgewijze behandeling werd de begrooting zonder hoofdelijke stemming in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f. 608.169.54 gew dienst en f. 2.230.547.81"' kapitaaldicnst. Gemeente-eigendommen: Een adres van D Daatselaar, handelende als beboerend vennoot der Comm. Vennootschap D van Daatselaar en Co. om koop van een per ceel rietland. Sectie Cr. no. 850. werd op voorstel van B. en W. en Commissie van Gemeentewerken ingewilligd alsmede een verzoek van Wed. H. Stevens, om koop van een perceel teel- en rietland. Buitengewone werken: Een besluit en plan van aflossing voor de op de gemeente- begrooting 1931 vermelde buitengewone werken, geraamd op f. 260.000, waaronder f. 56 000 voor het Grondbedrijf, f. 160.000 verbetering van wegen. f. 42.000 aanleg al- gomoene begraafplaats, f. 2000 sproeiwagen word goedgekeurd. Voort9 besloot men tot verhuur voor 1931 van tuingrond bij de acht woningen te Kudclstaart aan dezelfde drie personen en op dezelfde voorwaarden en tot het aan gaan van een geldleening ter voorziening in de behoefte aan kasgeld voor 1931. groot f. 300.00CT. KATWITK-AAN-ZEE. Ver. Ger. JongelingSlereenifling. Voor de Geref. Jongehngsver. ,,De Heer is onze Banier" trad gisteravond in de Geref. Kerk op dr. J. Hoek uit Den Haag met het onderwerp,.De beteekenis van het lidmaatschap der J. V. in het geestelijk leven onzer jongeren." Na het zingen van Ps. 89 7. uitspreken van het gebed en voorlezen van Efez. 6 10—18. ving spreker zijn rede aan. Hem Was gevraagd een bijzondere propaganda- redo voor de J. V. tc houden. Spr. vestigde de aandacht op de beteekenis van de J. V. voor het jeugdige geloofsleven der jonge ren. Zij raakt het bestaansrecht der J. V. niet enkel voor het geestelijk leven, maar ook voor het lichamelijke. Gebeurt dat niet, dan verliest zij meer en meer invloed. Spre kers bedoeling is het niet do lichamelijke bewpeing te onderschatten, die is zeer te waardeeren, wanneer die in Gods banon wordt geleid. Spr. vindt, dat de lichame lijke oefening rn bijzondere organisaties thui? hoort- Het programma der J. V. is reeds groot genoeg, het zon overbelast raken en een geheel ander karakter krij gen de geestelijke arbeid zou meer op den achtergrond komen. Het lidmaatschap deT J. V. moet bevor derlijk zijn aan het geestelijk leven der leden. Men moet het niet opvatten ate een bekeeringsinstituut. De taak is, dat dc ar beid niet gaan mag om het geestelijk leren heen. De jaren van den jongeling zijn do moeilijke jaren, het is de tijd van striid. de jaren van storm en drang Hoe dankbaar is het dan te weten, dat zij in de J. V. gees telijken steun ontvamren. Tn een uitvoerig betoog behandelde spr. a. dat pt kennis van Gods Woord bijge bracht wordt: b. dat er sprake is van de behandeling van onze geloofsbeliidenis; c. de behandeling der "Kerkgeschiedenis en d. de behandeling der geschiedenis des vaderlands. Na het zingen van Ps. 25 2 en 3 grag spr. voort, dat er in de J. V. uitnemenae gelegenheid bestaat van omgang met gees telijk gelijkdenkendendat de jongelingen meer en meer worden ingelijfd in de Ge reformeerde traditie. Toen dr H. Colijn het eerevoorzitter schap van den Geref. Jongelingsbond werd aangeboden, zeide deze dat zeer op prijs te stellen, omdat hij zeK van de jongelingsver, den heerlijken zegen ondervonden had. Nadat spreker nog een opwekkend woord tot ouderen en jongeren gesproken had, weTd met zin en van Ps. 103 9 en dank gebed deze bijeenkomst gesloten. LISSE. LEZING VOOR DE N. R. V. OVER „VLOEIBARE LUCHT"* Nieuwe perspectieven voor de Bloembollencultuur. De N.R.V. afd Leiden h; d in samenwer king met de afd. Lisse een lezing georga niseerd waar de heer v. d. Starre, bestuurs lid van de afd. Leiden, sprak over „vloei bare lucht." De voorzitter, de heer D. F. Hardeweg, heette de aanwezigen welkom en merkte daarna op, dat Leiden naar Lisse komt, omdat andersom blijkbaar groote moeilijk heden met zich brengt. Hierna verkreeg de heer v. d. Starre het woord. Allereerst wordt dc vraag beant woord hoe lage temperaturen bereikt kun nen worden Merkwaardig is daarbij dat afkoeling eigenlijk wil zeggen: vertraging van de beweging van de moleculen. Abso lute stilstand beteekent het absolute nul punt-, wat op 273 gr. Celsius bereikt wordt. Dit absolute nulpunt is dicht benaderd, maar is zeer moeilijk geheel te bereiken. Spr. gaat uitvoerig na boe de vloeibaar- making van verschillende gassen in z'n werk <ring en hoe eindeliik op 10 Juli 19C8 prof. Keesom ook het Helium in vloeibaren toestand wist to krijsen, nadat het door prof. Kamerlrngh Onnes tevoren in vaste vorm was gebracht. Iets wat een tempera tuur van 268 gr. neodisr maakt. Eenige interessante bijzonderheden van de techniek van deze vloeibaarmaking. wer den met lantaarnplaatjes verduidelijkt. De kper v. d. Starre wees er o.a. op dat de uitvinder van het Vacuum<rlas, onze Ther- mosflesch. bii slechts weinigen bekend i®. Het is wel de eer van het gedenken waarrt in dit verband den naam van den Engeiseh- man Dewar te noe«m^n Tal van belangwekkende proeven toonden niet alleen de waarde voor do wetensohap, maar evenpens de mogelijkheden van prac- tiseho toenassing. We noemen o.a. de Domp- werking, de toepass'ne in mijnen voor ont ploffing. bii de sra^fabrioatie enz. Vooral in mijnen kan vloeibare lucht groote diensten bewijzen, daar het afgeslo ten. een enorm exolosie-veTmoeen bezit. Deze wijze, van exploderen heeft dit voor op dynamiet, dat de kolemrebmïkers eeen gevaar meer loopen voor dynaraietwerking in hun kachel I Eenvoudige maar niettemin merkwaar dige proeven, toonden bijv aan, de inwer king van temperatuur op kleur of weer stand. op verharding (kwik, petroleum) enz. enz. Met oen kort. woord sloot de voorzitter, cv nog op wijzende, dat deze lezing over vloeibare lucht-, ook vooral was georgani seerd met het oog op de belangrijkheid voor de bloembollencultuur. Als tweede spreker is toot de Chr. Winterlezingen opgetreden ds. W. Bijle- veld, Chr. Geref. pred. te Haarlem. NOORDWITKERHOUT. Verg. Stemgerechtigden N.-H. Kerk. In cone gehouden vergadering van stem gerechtigden in de Ned. Herv. Kerk, werden gekozen tot notabelen: twee jonge krachten, n.l. de heeren L. C. Bouwmeester Gzn. en J. Parlcvliet Jzn. In hartelijke bewoordingen herdacht de waarnemende president-kerkvoogd, de heer K. J. Noy den aftredenden kerkvoogd, den heer J. "Wassenaar, die ruim dertig jaren do belangen der kerk behartigde in verschillen de funcliën. waarvan de laatste jaren al9 kerkvoogd. Tevens memoreerde hij het feit, dal de heer J. Wassenaar was een stille weldoener, die bij verschillende gelegenheden, werk zaamheden voor kerk en gemeentewoning voor eigen rekening liet verrichten. Uit naam der geheele Ned. Herv. Gem. nam hij har telijk afscheid en wenschte den heer J. Wassenaar bij zijn aanstaand vertrek uit de gemeente pog vele en gelukkige jaren toe om te kunnen genieten van zijn welverdien de rust. Verg. „Oranje-Vereenigino". In ,,'t Wapen van Noordwijkerhout" ver gaderde het bestuur der Oranje-Vereeniging. De eere-voorzitter, de heer A. A. C. M. van Iersel was mede aanwezig. De voorzitter, de heer E. Oosfdam, opende de bijeenkomst en herdacht- met genoegen het in September gehouden Oranje-feest, dat zoo uitstekend slaagde. Hulde werd gebracht aan den afgetreden voorzitter, den heer R. van Dijk. die gedu rende 27 jaren de leidende kracht der Ver eeniging geweest was, en die, hoewel thans afgetreden, door zijn aanwezigheid op deze samenkomst blijk gaf van zijn medeleven en sympathie voor de Oranje-Vereeniging. Hierna deed de penningmeester, de heer L. van Hensbergen, rekening en verantwoor ding. welke dank zij het nauwkeurig be heer. sloot met een aardig batig saldo. Verder besloot hel bestuur om een volgend jaar de exploitatie van het feestterrein zelf ter hand te nemen. De gemeente beschikt thans over een uitgestrekt terrein op het nieuw aangekochte grondbedrijf. Dit terrein zal in het vervolg als feestgelegenheid wor den ingericht Dit is ten eerste voordeeliger en ten tweede blijft het bestuur baas over de vermakelijkheden en spellen welke het wil laten komen. Tot lang nk middernacht bleef men gezel lig bijeen. Tot tijdlijk agent van politie alhirr is benoemd de heer P. Jansen te Noordwijk. Bij den landbouwer W. brak brand uit, welke gelukkig in den beginne gestuit kon worden met behulp van slangen op de wa terleiding. RITNSBURG. De bloemenhandel. Na een Mnmerkelijke verlaging der prij zen in het begin dezer week was er than3 weer eenige opleving te constateeren. De prijzen van Scharlet due zijn echter veel te laag en geven voor de trekkers verlies. Be taald werd: Due de Berlin f 4.805 10. Witte due Max. f. 3 90420 Scarlet due f. 1.902.10. Hvacinthen f.8 30—9.10. Ro zen per bos van 20 stuks: Hadley f. 1 40 1.60 Butterfly f. 1 301 50. Rosalandia f. 1.30—1.60. Trosgry san then per bos f. 0.25 f. 0.30. SASSENHEIM. Zanguitvoering. Het kinderkoor ..De juichende Kinder schaar" afd van „Dc Lofsiem" gaf m .Het Bruine Paard" een uitvoering. Ds. Krijkamp opende met een hartelijk woord van welkom aan de zeer talrijke aan wezigen. Het programma dat uit een 13-tal nummers bestond, werd zeer vlot afgewerkt. In don aanvang was het koor min of meer zenuwachtig, doch spoedig herstelde t zich en werden de overige nummers door dc ouders en andere aanwezigen aandachtig aangehoord. Bijzonder in den smaak vielen „De Kleppermarsch" (die herhaald moest worden) en „Koning Winter en zijn trawan ten" (gecoslumeerd). Medewerking verleenden mej. L. Papen- dTeeht (piano) en de jongeheer D. de Nobel (viool), die op onberispelijke wijze do „Kir- chen Aria" van Stradella uitvoerden. Het was een zeer goed geslaagde avoml en ten zeerste voldaan keerden de aanwe zigen huiswaarts. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, Z. van J. v. Bpmondl en J. v. Osnabruggc. Overleden: Xicolaas Josephus van den Raad oud 83 j.. wedn. van J. Wijn and?. Ondertrouwd: Petnis Gerardus Josephus Bosman 21 j. met Maria Elisabeth Juffer- mans 23 j. Getrouwd: Teunis van den Boom 56 j. en Geertje Moerkerken 49 j. Gevestigd: Mej. W. P. v. d. PijlSelis, Tijloos? I ra at 5 van Haarlemmermeer Ge zin A. J. A. v. d. Geest, Hoofdstraat 287. van Stomp wijk Mej. C. M Ruiter. Lindelaan, van Voorhout Wed. M. Tibboel, geb. Zie ren, Beukenlaan 28. van Haarlem F. M, Tibboel geb. Hoogerworve. Beukenlaan 28, van Haarlem Mej. P. H. Weyers, H. Ba derstraat 8. van Alkemade Mej. J. Hoeckx, Tijloosstr. 30. van Leiden A M. Kiebert geb. v. d. Velde, Rusthofflaan 37, van Was senaar W. v. Eeuwen, H. Baderstr. 28, van Lisse H. Molenaar, geb. Griekspoor. Hoofdstraatvan Leiden. Vertrokken- C. X. v. d. Straaten van Tijloosstr. 3-1 naaT Leiden Mej. M. Ver hoef van Hoofdslr. 120 naar Zutphen J. J. van Veen, van Hoofdstr. 261, naar Zoeter- woude. Aan het postkantoor alhier zijn de lo helft der maand December als onbestelbaar terug ontvangen- 1 briefkaart zonder adres en 1 briefkaart geadresseerd aan M. v. d. Vlugt, Leipzig-Breslan. o VOORSCHOTEN. Verg. RJK. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging vergaderde ia het R.K. Vereenigingsgebouw onder leiding van den heer C. Schipper, voorzitter der vereeniging, die de vergadering opende met een woord van "welkom. Spr. mempreerdo het overleden medelid der vereeniging, de heer L. H. van Wissen, Oud Wethouder der gemeente. Tevens uitte de voorzitter zrjne vreugde over het herstel der eenheid in de R.K. raadsfractie inzake de subsidie Bnrgerwaoht. De heer J. .J Smit bracht verslag uit van de gebonden vergadering van de R.K, Kamercentrale te Gouda en de heer P. v. d. Werf van de gehouden vergadering der Statenkieskring te Leiden. Beide afgevaar digden dankten den voorzitter. Als candte daten voor de groslijst verkiezing Provin cialen Staten werden gesteld de heeren IL Bader te Sassenheim, Mr. Bolsius te Leiden, J. Heemskerk te Leiden en G. Bulten te Voerhout. Vervolgens werd het woord verleend aan den heer A. de Bot, kapelaan te 's-Graven- hage, die eene lezing hield getiteld: „De Godlooze op zftne machine en de motor op de St. Petrus-rots". In een zeer interes santo lezing, die met groote aandacht werd gevolgd behandelde spr. den grooten strrjd onz°r dagen, waaraan geen enkel katuoliek zich kan onttrekken. Met een aansporing om te zorgen voor een sterke R.K. Staats party eindigde spreker zftne schoone lezing. De voorzitter dankte den spreker. o ZOETERWOUDE. Ongegrond-verklaring van beroep. Door den Min. van Binn. Zaken en Land bouw is ongegrond verklaard het beroep van den gemeenteraad tegen de beslissing van Gvd Staten, waa-rbij werd vastgesteld, in verband met de nieuwe financieele ver houdingswet tusschen Rijk en Gemeenten, het bedrag voorgesteld door de letter u van art 9 van hel K.B. van 4 Nov. 1929 (StbL 476). Dit beroep had betrekking op het feit, dat door Ged. Staten niet in aanmerking waren genomen de uitgaven door de ge meente gedaan voor een vakonderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school en wegens aan de bijzondere schoolbesturen 'betaalde vergoeding inge volge art. 101/ negende lid der L. O.-Wete Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornelia Arnoldus, zoon van J. N. van der Salm en K. J. J. Lansbergen Joannes Hendrikus Jozef, zoon van J. M. Roeleven en J. M. C. van Prenten Cornelia Johanna Alida, dochter van Ch. C. van Leeuwen en P. M. Heems kerk Johannes Gerardus, zoon van G. Onderwater en A. M. Overdevest. Anna Maria Margaretha. dochter van J. A. do Groot en C M. BelL Getrouwd: Cornelis Rijlaarsdam, 23 jaar en Gerntje van Vliet. 25 jaar. Overleden: Maria van der Toel. 80 jaar. De heer J. 1. J. Kortmann, arts. alhier is door B. en W. benoemd tot doodschouwer voor het jaar 1931. 3-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7