N.V. LEIDSCH DAGBLAD AGENDA. VISSCHERIJBERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. RADIO-PROGRAMMA. HEDEN: Leger des Heils, Hooigracht Lichlbeel- deDvertooning, 8 uur nam. Nutszaal: Ver. tot Bev. der Bouwkunst. Spr. de heer v. d. Mark. 8 uur nam. Prinsenstraat 74: Evangelisatie-samen komst 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Leidsche Kunstkring. Concert. Hermann Schey (zang) kwart over acht nam. Volkshuis: Lezing van dr. Jan Tinbergen, 8 1/4 uur nam. K a t w ij k-a a n-d e n-R ij n (Ned. Herv. Kerk): Uitvoering „Echo der Duinen") 8 uur nam. Vrijdag. Zoeterwoude (Ik leer nog)Leden, vergadering Wilhelminaver. S uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tol en met Zondag 21 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken G, H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502 en D. J. v. Driessum, Mare 76, telefoon 406. MUZIEKSCHOOL TOONKUNST Openbare les. Het evenement, waarop ieder Toonkunst leerling zich weken van te voren spitst, de groote uitvoering in de Stadsgehoorzaal, is weer achter den rug! Met een hoeveelheid indrukken, die gedurende een ganschen middag en een ganschen avond op hem afgestormd zijn, verlaat de toehoorder ten langen leste deze uitvoering, die men naar analogie van Wagner's „Sangerkrieg", een „Musikerkrieg" zou kunnen noemen. Een strijd, die overigens gelukkig zeer eensge zind en prettig gestemd verloopt, hetgeen in dezen met vredesidealen bezwangerden tijd dan ook begrijpelijk is. Als totaalindruk blijft bij het heengaan één feit onomstootelijk in het brein gegrift: de leerlingen worden op de Muziekschool van Toonkunst op een bewonderenswaar dige wijze in het uitgebreide en moeilijke gebied der Muze geleid en leeren uitste kend den weg kennen in den doolhof van doornige en met tallooze struikelblokken belegde paden. Zij bereiken veelal zelfs de toppen der heuvelen en doen soms reeds een goeden sprong naar de bergen, al zou het te veel zijn te beweren, dat ztj ook daarvan het hoogste niveau betreden. Welk een studie, welk een voorbereiding welk een nauwgezetheid ligt ten grondslag aan hetgeen op zulk een avond gepresteerd wordt. De opoffering, die de jeugd, doch ook volwassenen zich immer nog getroos ten, om het in de kunst werkelijk tot iets te brengen, is opmerkelijk, vooral in deze jaren, waarvan het heet, dat men slechts waarde hecht aan de materie, aan uiter- lijken schijn en waarin het zoeken naar de hoogere dingen in het leven, oppervlakkig beschouwd, meermalen verloren blijkL Op het einde van den avond, wanneer men verzadigd van muziek, in de rueest verschillende vormen en uitingen, huis waarts keert, bezint men zich, dat alleen reeds aan de hand van het programma boekje, een beschouwing van pagina's le schrijven zou zijn, over de uitgevoerde werken en derzelver componistende meest bekende namen lot onbelangrijke anonymi uit de muziekgeschiedenis zijn vertegen woordigd en de wijze, waarop hun de al- of niet toekomende eer gebracht wordt, is in de meeste gevallen voor den loeitijd uiterst lofwaardig. De leiding zorgt erover 't algemeen voor, dat de keuze der uit Ie voeren nummers voor de leerlingen in de diverse Stadia hun ner ontwikkeling de moesl geschikte is: een studie op zichzelf, die een groole verant woordelijkheid oplegt, doch die de moeite loont, gezien de resultaten, die gisteren be reikt werden. Valt bij de kleintjes slechts nog een zekere beheersching der techniek te constateeren, bij de ouderen voelt men dikwijls reeds daarnaast een aanvoelen, van datgene, wat de componist behalve noten alleen, aan waarden schenken wil: een geestelijk bena deren hebben wij bij meerderen der begaafd ste eaeculanten opgemerkt, waaronder er verschillende zijn, dié blijken geven gesne den tezijn uit het timmerhout, waaruit »men ware musici maakt. Men verge van ons in dil geval niet het vermelden van speciale namen: een ieder heeft naar beste krachten en naar beste welen het hoogste gegeven, waartoe hij voor 't oogenblik in slaat is en dal kan, wij zeiden het reeds, belangrijk en zeer de moeite waard genoemd worden Zang, viool, cello. alt. in solo- of ensem- blespel is tot ons gekomen, op een zoodanige wijze, dat hier van een goede ontwikkeling van velerlei talenten gesproken worden kan. Hier en daar werd al hooger gegrepen, dan men 't van dilettanten verwachten zou: wij zijn er dan ook zeker van, dal enkele van de op het "programma vermelde namen later weer gelezen zullen worden, onder die van de vakmusici Al zal het dan ook voor dege nen. die daarvoor in aanmerking komen, in de onmiddellijke of latere toekomst wel eens noodig zijn, de vleugels wijder uit le slaan in de groote wereld, die zoo velerlei biedt, waaraan zij het reeds geleerde toetsen en hel anderzijds nog verrijken kunncnl Een welgemeend woord van hulde aan leeraren zoowel als aan leerlingen is hier op zijn plaats: de eerste vemillen consciën tieus een roeping, die verre uitgaat hoven lesgeven alleen de keuze toonde weer, hoe zij met hun lijd meegaan en hun disci pelen voor eenzijdigheid welen le behoeden - de laalsten hebben bewezen de hun gegeven wenken Ier harte te nemen en daarmee gepaard gaande mei eigen begaafdheid of zelfs oorspronkelijkheid te kunnen woe keren De cultureele waarde, die van deze school uitgaat, is onschatbaar: het is de plicht van den Leidschen burger zich van deze waarde hewusl te zijn! Muziek komt steeds meer in de belangstelling te slaan: de school stelt den kinderen in slaat, zich van jongsaf daarin te bekwamen en hen rijp te maken voor een begrijpen van de tallooze openbaringen en schoonheden der Kunst, waardoor het leven dieper en voller wordt. Een speciaal woord van dank en waar deering zij hier nog gebracht aan den heer J. G Striening sinds lange jaren een hoog geschat leeraar der Muziekschool, die wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd zijn functie als vioolpaedagoog moesl neer leggen Men zag hem ditmaal voor het laatst als leider der orkestklasse en zijn directie, alsmede zijn wals. die den kun- digen en gevoeligen musicus verraadt, had den een onomstootelijk succes! Dit heen gaan beteekent voor de Muziekschool een gevoelig verlies: de tallooze oud-leerlingen die gedurende bijna een halve eeuw door hem werden opgeleid, zullen zijn onweer legbare bekwaamheden én als leeraar èn als componist met groole dankbaarheid her denken Van harle hopen wij dat het den jeug digen en energieken grijsaard nog veie ja ren gegeven moge zijn. zijn krachten te «tellen in dienst van de Kunst, die hij steeds op zulk een uitnemende wijze heeft gediendl In besloten kring hebben de oud-leerlingen en leerlingen hem nog een stoffelijk blijk van hun genegnhoid aangeboden. Als exlTa-nummer werden wij verblijd door een buitengemeen interessantp demon stratie van de methode Jaques Dalcroze. welwillend aangeboden door mevr. A. Sluis Slikker, directrice der Amslerdamsche Dale roze school. Met onverdeelde aandachl heeft het tal rijke publiek de dansen gevolgd, waaraan een Uitvoerige explicatie omtrenl bedoeling «•1 wezen voorafging. Moge het der directrice gelukken, ook le dezer stede zulk een cur sus in te stellen; het opgetogen applaus ge tuigde van een onverdeelde bewondering voor het gebodene! Jamjner, dat de avond zoo Iaat beéindigd werd: nog meer beperking is raadzaam. o De minister van Waterstaat brengt ter kennis, dat het rijbewijs A. op 13 Oc tober onder jaarnummer 87279 door den commissaris der Koningin in do provincie Zuid-Holland uitgereikt aan P Lucas, stu dent alhier, door genoemden commissaris op grond van art. 16. 2e lid. der Motor- en Rijwielwet ongeldig is verklaard. De Gcref. Kerk in Hersteld Verhand te Amersfoort heeft een beroep uitgebracht op ds. II. C. van den Brink, alhier Hedenavond te 8 uur wordt vanwege de Ver. „Proleslanlsch-Nederland" in de Marekerk alhier een propaganda-avond ge houden, waarin dr. W .1. de Wilde, Her vormd predikant te 's Gravenhage zal spre ken over „Tweeérlei Schriftbeschouwing (Roomsch en Proteslanlsch)". Do bijeen komst wordt opgeluisterd door orgelspel en zang van mej. Madzv Dekker (sopraan to A'dam) en den heer J. P. Dekker, bas bari ton te Hillegersberg, terwijl ds. Groot Enzerink en ds. Locher respectievelijk een inleidend en een slotwoord zullen spreken. Gisteravond le half zes iiad op den Zoelerwoudschen weg een botsing plaats lussehon twee wielrijders v. d. L. en J. P. Doordat v. d L. le veel links reed geraak le J P. in de lang» den weg liggende sloot. Met een nat pak en den schrik kwam hij vrij. De rijwielen waren nogal beschadigd. Gisteravond tegen achten is de 57- jarige mej. A. toen zij op den Hoogen Rijn dijk uit een in beweging zijnde (ram wilde springen, zoodanig gevallen, dal zij een lichte hersenschudding bekwam. Zij werd naar haar woning gebracht, waar de huis dokter haar behandelde. Ten nadeele van R., wonende aan de Volmolengracht, is een rijwiel ontvreemd, dat hij onbeheerd voor een café In 't Noord- einde had neergezet. De politie hcetf twee rijwielen onbeheerd gevonden, een aan de Sleenslraat en een In hel Gangetje. Inlich tingen zijn aan het politiebureau le ver krijgen. Op 17 December 1930 stonden 1401 werkzoekenden bij de Arbeidebeurs inge schreven tegen 671 op 17 December 1929. 1JMUIDEN, 16 Dec. V1SCHPRIIZEN. Tarbot per K G. f. 1.TO—1.37. Tongen f 3.30-8.15 Griet per kist van 30 K G. f. 65 - 30. Groote schol f. 36—33. Middel schol f. 40—35. Zetsrhol f. M— 36. Kleine schol f. 40—15. Bot f. 17.50—14.50. Schar f 30—4.30. Roggen per 20 stnks f. 39—28. Vieeten per stuk f. 4.70—3.50 Pieterman en Poontjes per kist can 30 K G. f. 1511. Groote schelvisch f. 5045. Middel schelv. f. 41—26. Kleinmiddel schelv. f. 30—19. KI. Schelv. f. 18.50 7. Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f 73- 40. Gullen per kÏ6t van 50 K.G. f. 28 - 4.20. Wijting f 7—1.70. Ma kreel f. 20. Lengen per 6tuk f. 5,500.70. Koolvisch f. 2.30-0.85. Aangevoerd 480 kisten versche harh,- f. 10—8.50 per kist. Aangekomen 23 stoomtrawlers! IJM 125, met f. 7531: IJM 272, met f. 2100; I.TM 48, met t 3531IJM 175, met f. 2321 I.TM 44, met f. 4156; T.TM 152, met f. 3225; I.TM 281. met f 1593: T.1M 331. met f. 9000; MM 350, met f. 3756: IJM 104, met f. 2200; I.TM 52, met f. 1900; T.TV 67, met f. 2000; I.TM 9.3. met f. 3050: T.TM 137. met f.2667; ITM 16. met f 1701I.TM 290. met f. 3004 I.TM 193, met f. 2100- I.TM 57. met f. 3400; T.TM 12, met f. 2000; T.TM 116. met f 261.3; I.TM 42. met f 2329- TTM 177, met f. 2914; I.TH 997. met f. 1727: en de loggers KW 40 met 9 last pekelharing; KW 41. met 6; KW 32, met 6 last: en voor Katwijk: KW 34. met 72 kanffes- KW 105, met 48- KW 144. met 112- KW 167. met 107KW 149, met «O: KW 29. m«t «01; KW 4.3 met 981; KW 49, met 86; KW 175, met 72 kantjes. EEN TELEFOONTTE UIT INDIë. Het Haagschc ontvangstation van Anela. Het Nederlandsche Ancla-kanloor, dat sedert eenigen tijd een vaste woonplaats heelt gevonden aan het Tournooiveld in Den Haag, heeft daar een eigen radio-ontvang station ingericht, waarmede gistermorgen ter gelegenheid van een conferenlie van de direc teuren der groote dagbladen werd gedemon streerd Ir. T. C A. Keukenmeester, hoofd van den dienst Telegrafie en Telefonie in Nedcr- '.andsch-fndiê, sprak van Java uit de in de Radiokamer verzamelde genoodigden o.w. de heeren H. Kuijpers, H. Nijgh en ir. A. Hel dring fde heer Holdert was verhinderd) toe en gaf na een korte inleiding, waarin hij er op wees, hoe dank zij de pers het radio-tele fonisch verkeer met Indië in de bijna twee jaar van zijn bestaan een hooge vlucht had genomen, een beschrijving van zijn labora torium in Malabar, waar thans Droeven wor den genomen met beeldtclegrafie met Neder land. Me! het thuisvliegonde vliegtuig PII.- A G A. had hij lot Jask verbinding kunnen houden. De proeven mei betrekking tot de geheime telegrafie staan wegens den aan schaffingsprijs der apparaten thans op den achtergrond. Op 23 December, zoo zeide de heer Keu kenmeester tenslotte zal de radio-telcfoni- sehe dienst met Australië worden geopend. Het gesprek had nog al wat te lijden van fading en locale sloring. doch werd mot ge spannen aandacht gevolgd. Msb. o— STENHUIS WEER LID VAN DE S. D. A. P. De heer R. Stenhuis le Beekbergen, ge wezen voorzitter vart hel N' V. V en oud lid der Tweede Kamer, heeft zich aange sloten bij de afdeeling Apeldoorn van de S. D. A. P. „Tel." o RADIO-TOESTELLEN. Gemeld wordl; Dezer dagen heeft de arbitrage-commissie, beslaande uil ir C. II. de Vos, I-I W. Snij ders en prof dr. A. R. Ribbius, uitspraak gedaan in een geding tussrben Philips Radio en den heer J. Schiere le Zeist. De heer Schiere beweerde, een schema Ie hebben gevonden volgens helwelk hij radio toestellen kon bouwen, zonder in eonflicl te komen mei de octrooien van Philips. Genoemde arbitrage-commissie heen den heer Schiere in hel gelijk gesicld en Philips' Radio veroordeeld in de kosten len bedrage van f. 723 67. 0•m DE POSTVLUCHTEN. Hel 7de postvliegtuig vertrok gisteroch tend om 7.27 uit Athene en arriveerde mul een lusschenlanding van 13 tot 11.30 le Mersa Matru om 17 uur te Cairo Hol 3de retourvliegtuig kwam gisteren 15 15 in Bagdad énn. Het was om 6 uur uit Djask vertrokken en heeft den tocht van 10 tot 11.03 uur in Bushir onderbroken. R.-K. WERKLIEDENVERBOND. In de gisteren te Utrecht gehouden alge meen© vergadering van het R.-K Werklie denverbond is het bestuur gemachtigd om, ter vervanging van de federatie van dioce sane woningbouwccnlralos, een centraal in stituut voor de volkshuisvesting in '1 leven te roepen. UIT riED1 WEST-INDIE. AANBIEDING BOLIV AR-M ON UMENT. WILLEMSTAD. 18 Dec. (Aneta). De bur gerij van Curacao bood het gouvernement e«n Bolivar-monument aan. De onthulling werd verricht door den gouverneur. Vee! autoriteiten waren aanwezig Er bestond groota belangstelling. Een comité irit de burgerij legde een krans te Curacao. o UIT NED. OOST-INDIE. DE WERKING VAN DE MERAPI. DJOCJACARTA, 17 Dec (Aneta). De orup- tics van de Mera.pi duren voorl. De obser- valic-post te Maron registreert dagelijks 10 tot 30 bevingen. Speciale maatregelen zijn gotroffen ten emde de bevolking van do hoogstgelegen dessa's tijdig le waarschuwen. Hoewel een dergelijke waarschuwing zeer waarschijnlijk overbodig zal blijken, is hel gevaar toch niet denkbeeldig. De dagelijk- se.he erupties, gepaard aan lavastroomingen dreigen enkele ravijnen te doen voiloopen, waardoor een natuurlijke dam wordt ge vormd. welke het water van de riviertjes uit de bedding opstuwt rn andere richting, waardoor bandjirs niet uitgesloten worden geacht. De lava bereikte reeds de ravijn hij de Kali Banljang. De bevolking van dit natuur-phenomeen echter laconiek op. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. DUITSCHLAND. Nog sleedt ,ilm Westen nichts Nenes". Dc soc. democraten hebben een interpel latie aangekondigd over het verbod van de film ,,Im Westen nichts Neues". Zij zullen do volgende vragen stellen 1. Is de rijksregeering bereid en in staat hl t materiaal dat den filmkeurdienst heeft bewogen de film te bestempelen als een schending van het Duitsche prestige, ter kennis te brengen van het Huis 1 2. Wat wenscht de Rijksregeering te doen teT bestrijding van de voor Duitschland uiterst nadeelige gevolgen van politieken en econoraischen aard waartoe het verbod van de film in het buitenland aanleiding zal geven 1 3. Is de rijksregeering bereid de bevoegde instanties bij oen op verzoek van den ver-, vaardiger der film te houden nieuwe keu- rine te ragen, rapporten in te dienen die rekening houden met het verlangen van het Duitsche volk naar vrede en verzoe ning De fractie vnm de Duitsche volkspartij heeft harerzijds in den RvksdfiT een motie ingediend waarin een nieuwe bioscoopwet wordt vorlaned Het gebeurde met de Re- marquo-film zou hebben bewegen dat de tegenwoordige wet onvoldoende is. o FRANKRMK. Poincaró herstellend, - Püsndski te Parijs. In den toestand van Poinearé is eon uit gesproken verbetering ingetreden. Hij ncerrt normaal voedsel m is koortsvrii. Vol gens doktorenverklnring heeft hij een bloedvaatkramp gehad. De PooTsche maarschalk Pilsudski. die op Madeira een rustkuur gaat doen, is op doorreis te Pariis anngekomem, waar hij cenige dagen zal bliiven. Voor besprekin gen met regeeringskringen 1 o ENGELAND. Kleine overwinning van Labour in het Lacerhnis Een manifest van vier conservatieven. In het Lagerhuis heeft Graham een motio ingediend, dat het Lagerhuis het niet eens is met het amendement der Lords, waardoor de wel op de kleurstofindustrio nog met 12 maanden wordt verlengd, die de reges- ring had voorgesteld na afloop van haar geldigheid ^duur, op 15 Januari a.s. niet meer te verlengen. De stemming gaf het verrassende resul taat, dat het voorstel met 214 tegen 238, dus een meerderheid van slechte 6 stemmen» werd aangenomen Er waren vrij wat regee- ring9afgevaardigden afwezig en 12 leden van den uitersten linkervleugel stemden blanco, terwijl ook de liberalen verdeeld waren. De meerderheid van de liberalen stemde voor, maar acht waren er tegen. De uitslag werd met ironisch handgeklap door de conserva tieven begroet. Er is een manifest geteekend door vier vooraanstaande conservatieven, w. o. sir Robert Home, gepubliceerd, waarin aange drongen werd op doortastende nationale bezuiniging, met het doel de overzeesche markten te behouden en op het sluiten van overeenkomsten met de dominions. De onderteekenaars verklaren, dat zij bet niet eens zijn met de opvatting, dat de regeering zich niet met de zaken- problemen kan bezighouden, zooals deze zich thans voordoen en zij dringen aan op discipline en opofferings-gezindheid van de zijde der werkgevers en werknemers. Ontkend wordt, dat het manifest moet worden bosrhouwd als een revolutionaire daad van de onderteekenaars tegen hun politieke partij. De Australische premier heeft een ha f millioen pond beschikbaar gesteld als huip aan de werkeloozen. o SPANJE. De mislukking der rebellie. Heb telefonische verkeer, zoowel met het binnen- als buitenland is in ganech Spanje weder vrijgegeven In den afgeloopen nacht patrouilleerden ook geen soldaten meer door de straten van Madrid. Wel zijn de voornaamste punten van de stad nog be zet door de infanterie met machinege weren en worden alle openbare gebouwen en banken nog streng bewaakt. Te Valencia, Bilbao, Santander, San Se- bastiaan. Murcia, Malaga, Burgos en Sara- gossa, is de algemeen© staking nog in vol len gang. Het mislukken der omwentelingspoging is vooral het gevolg van het feit. dat bij de voorbereiding slechts een klein deel van de troepen was betrokken, dat bij het uitbre ken een deel dezer troepen is omgezwenkt en dat te Madrid het garnizoen be sterk op do band van BerengucT was. De vliegeTS, die de eigenlijke kern der beweging vorm den, voelden zich dan ook volkomen ge ïsoleerd. De regeering was bovendien doOT de ver schillende verschijnselen reeds van te voren gewaarschuwd Dp opstand fce Ja-ca. die een tpeken voor de alvemeene revolutie had moeten rijn wprd een waarschuwing voor de regeering. die haar maatregelen kon nemen Borpndien ontbrak aan de organi satie der rennhlfb-pinsrhe massa, die mis schien voor de omwenteling iets zou voe len. eveneens veel. zoodat de regering h*- trekkelnk weinig moeite had, om de ove-- haod te kregen. Allepn in AhVante schijnt de toestand nog eenige zorg te baren. De Gouverneur van Madrid, een broeder van minister-president Berenguer, heeft verklaard dat de regeering er van af heeft gezien een bataljon van het vreemdelingen legioen uit Marokko naar Madrid te diri- geeren. De Bank van Spanje heeft besloten een crediet van 200.000 peseta's ten behoeve van de burgerwacht goed te keuren. Voorts wordt een bedrag van 50.000 peseta's be schikbaar gesteld voor de nagelaten 'betrek kin iren van hen. die bij straatgevechten vielen. De leiders der partijen dringen nogifiaals aan op spoedige bijeenroeping van 't parle ment als eenig middel, verbetering in den toestand te bremgen. o ITALIË. Generaal gearresteerd? Gezant teruggeroepen. Naar het Milaneesche blad „Debate" meldt, zouden de generaals Carriglia en Giardini, kort geleden gearresteerd zijn op grond van het feit. dat zij een memoran dum tot den koning richtten, waarin zij diens aandacht vestigen op het feit, dat de officieren der nationale militie begunstigd worden boven de officieren van het leger. Het memorandum werd nan Mussolini medegedeeld die daarop het bevel gaf, de beide generaals onmiddellijk te arresteeren. Volgens de bladen heeft de Italiaansche regeering Piacentini, haar gezant te Sofia, die het huwelijk tusschen Koning Boris en Prinses Giovanna tot stand bracht, terug geroepen. In zijn plaats komt Cora, de ge wezen gezant in Abessinië. Dit zou in ver band staan met diens rede voor Bulgaar- sche fascisten, die in Bulgarije veel kwaad bloed heeft gezet. o VEREEN1GDE STATEN. De toetreding tot het Internat. Hof. Do commissie voor buitenlandsche zaten van den Senaat, heeft met 10 stemmen legen 9 besloten, de overweging der vraag van Amerika's toelredinE tol het Internatio nale Hof, tol December 1931 uit te stellen. VOOR VRJTTDAG 19 DECEMBER. Hilversum, 298 M. 8.00—12.00 VARA 12.00±.00AVRO-Uitzending 4.00 8,00: VARA 11.00: VARA 8.00: Gramo foonpl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15; Frrlz Bouwmeester ..Do geestverschij ning" en „Hel Gebed des Konings" uit „Hamlet" van Shakespeare 10.30; Zie- kenuurlje 11.30: Gramofoonpl. 12.00 2.00: Concert. Omroeporkest 2.05 2.30: Schooluitzending 2.303.00: Gra mofoonpl. 3.004.00: Concerl AVTiO- kwintet 4.00: Orgelspel Tohan Jong 4.45: Kinderuurtje 5.30: Concert VARA- orkest en GTamofoonpi. 7.00: Actueel Nieuws door hel N.V.V. 7.15: Literaire Causerie A. M. de Jong 11.00: Graano- fc" '-sr. Huizen, 1875 M. Uilsl. KRO-uitzending 8.009.-15 Gramofoonpl. 11.3012 00 Ziekenuurlje 12.011215: Politieber. 2 30—1.30: Twee telefoongesprekken tus schen Nederland en Indië 1.30200: Concert KRO-kwanlet 2 00245: Kook- praatje mej. Lauwers 3.154.00; Gramo foonpl. 4.006.40: Concert KRO-orkest 6 457 15; Cursus Engelsoh 7.15 7.30: Felix Timmermans: „Vlaameche Hu mor" 7.308.00: Poiitieber. 8.00 9.00: Concert Haarl. Ork. Vereen, o. 1. v. E. van Beinum. H. \V. Ramseiaar (piano) 9.00—9.10: Vaz Dias 9.10—930: Cau serie Felix Timmermans 9.3010.30: Vervolg Concert 10.3012.00: Cramo- foonplalen. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgen wijding 11.05: Lezing 12.20: Concert. M. Gold (viool). M Jardine (piano) 12.50 Orgelspel door B. HolTins F. Manley (bas) 1.50—250: Gramofoonpl. 420Orkesl- onccrt 5.35: Kinderuurtje G 20: Le zing 6.35: Berichten 7.00: S. Ealon en M. Mullinar (viool en piano) 7.20: Lezing 7 45: Lezing S.05: Piano-recital door E. Lush 8 20: „De Messias", Oratorium van Handel 9 20: Berichten 935: Ver volg concerl 10 35: lezing 10 50: Be richten 10.551220: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris 1725 M. 12.50 2 20: Gramofoonpl. 4.05: Gramofoonpl. 6.50: Gramofoonpl. 820: Causerie met muzifc. illustratie 9.05: ..Iphigenie en Tauride" van Gluok. Koor, oékest en so listen. Kalondborg, 1153 M. 11.20—1.20: Or kestconcert 2 20420: Orkeslconcert. Orkeslconceri. Zang 4.20—150: Kinder uurtje 7.208.35: Kerkconcert. Orgel mei en zang 8.45—9 15: „Plai ng Krone", blij spel van A. A. Mijne 9.30—10.30: Kamer- muziek Brussel, 508.5 M. 5.20' Dansmuziek 6 50: Gramofoonpl. 8.35: Orkeslconcert en zang 9.20: Liederen en voordracht 9.50: Dansmuziek 8.35 (338.2 M.) Con cert, georganiseerd door de SAROV Zeesen, 1635 M. 5.4011.20: Lozingen en lessen 11.2012.05: Gramofoonni. 12151.20: Berichten 1.201.50: Gra mofoonpl. 1.503.50: Voordrachten en lessen 3.504 50: Concerl 4 50' Le-. zingen en lessen 7.20: Voordracht 7,)0 Opera-uilzending m.m.v, orkest en koor 9 35: Berichten en daarna lot ca. 11 49 Avondconcert. Langenberg, 473 M. 6.20—7.20: Gri- mofoonni. 10.00—10.15: Gramoroonpi. 11.30: Gramofoonpl. 12.25: Conrei-i Or kest en bariton J 35535: Orkeslconcert 7.057.50: Orkestoor ert 8 20- "'■■rr sprechen d-icb an". Orke.' koor solo-.--,» p declamatie. Hierna berichten en tot 11.20 Dansmuziek. 2—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2