UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. Aanrijding. De chauffeur van een personen-auto, af komstig uit Amsterdam, geraakte op den Hoofdweg gistermorgen vroeg, toen er nog een zware mist hing, de macht over het stuur kwijt en remde zoo krachtig, dat het motorrijtuig dwars over den weg kwam te staan. De bestuurder van een uit de rich ting De Kaag komende vrachtauto trachtte te passeeren, doch kon een aanrijding niet meer vermijden Flij kwam er met zijn zwa- ren wagen nogal goed af. Echter werd van personen-auto het voorste gedeelte deerlijk gehavend, terwijl de chauffeur door den hevigen schok en het openslaan van het portier op den weg werd geslingerd en een ernstige beenkneuzing bekwam. De vracht- autobestuurder hielp den man in zijn wa gen eb bracht hem. met de op sleeptouw genomen gehavende auto, naar zijn woning in Amsterdam. HILLEGOM. Kranige redding. Gisteren geraakte het zoontje van den heer J. W. te water. Het hulpgeroep van zijn vriendjes werd eerst niet gehoord, tot dat eindelijk de arbeider Puraveen het ver. nam, waarna hij gekleed te water sproug en het knaapje, dat reeds tweemaal ouder geweest was, wist te redden. Hulde voor deze kranige daad! KATWITK. Schoolarts. Naar wij vernemen zal de installatie van den door den gemeenteraad van Katwijk benoemden schoolarts voor den kring Kat wijk, dr. A. in 't Veld te Emraen. plaats hebben in de eerste dagen van Januari. Uitge-noodigd zullen worden de Commis saris der Koningin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. Van Karnebeek, de leden van Ged. Staten en de raadsleden der aangesloten gemeenten Katwijk, Voorschoten, Oegst- geest, Leidschendam en Stompwijk. NOORDWITK-AAN-ZEE. Uitvoering „Soli Deo Gloria". den aangegaan een kasgeldleening van f. 150.000 tegen de matige renle van 21/* pCt. Het adres van den heer J. W. Koning te Sassenheim bulbgrower alhier, inhoudende verzoek om terugbetaling van forensen-be lasting over het dienstjaar 1924-1925. le verde heel wat bespreking op. De heeren Jhr. Gevers. J. Passchier en E Oostdam waren van meening, dat het billijk was bedoelde forensenbelasting te reslitueeren. B. en W. beschouwden deze zaak welke reeds door Ged St werd goed gekeurd, geheel als afgedaan. Besloten werd het adres voor kennisgeving aan te ntmen. Besloten werd te voldoen aan het ver zoek van de'R.K. Woningbouw-vereeniging „Sl Antonius Van Padua. om aan haar te verkoopen 723 vierk. M. grond u f. 1.50 per vierk. M. Er zullen 12 woningen op ge bouwd worden Hierna ging men over lot dc voorloopige vaststelling der rekening van het grondbe drijf. dienst 1929; de voorloopige vaststel ling der Gemeente-rekening, dienst 1929 en de vaststelling der begrooting van het grondbedrijf voor hel dienstjaar 1931. Alsnu is aan de orde De begrooting van inkomsten en uitga ven, dienst 1931, met memorie van toe lichting. De volgende punten vragen de bijzondere I publieke belangstelling. De ingeleverde rekening v. gewone ont- j vangsten en uitgaven over het jaar 1929 sluit met een ba tic saldo van f. 18861.60. Over elk jaarhjksch tijdvak van 1 Mei- 30 Aünl zal de gemeente een uitkeering ontvangen van 75 pet. der jaarwedden van den burgemeester en den secretaris, bere kend volgens de regeling welke op 1 Jan. zal gelden. Het maximum bedrag dezer uitkeering beloopt f. 3000. De gemiddelde toenam^ der bevolking wordt jaarlijks geschat op 219 inwoners, en de uitkeering per inwoner is door de ministers van Financiën en Binnenl. Za ken vastgesteld op f 5.3905 In 't geheel za! worden uitgekeerd f. 34294.36. De tegemoetkoming van het Rijk in de uilgaven ter zake van de elfde Algemeene j Volkstelling zal bedragen 7'/j cent per ge- 1 telden persoon of f.477 15. In 't belang van de verbetering der Volkshuisvesting werden renten en aflos- j sing van voorschotten verleend, in 1931 zullen deze bedragen 1.25938 87. De post heffing van haven- en kadegeld wordt ver hoogd tot f. 3400. VOORHOUT. Raadsagenda. Hedenavond te kwart vóór zeven uur vergadert de Raad dezer gemeente. Aan de orde zijn de vólgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling van de instructie voor den TUINBOUW EN PLANTKUNDE Lezing over practische bemesting De afdeeiing Wassenaar van de Konink lijke Nedert. Maatschappij voor Tuin bouw- en Plantkunde, hield eon ledenver- .v. t aii uo luoMuvw- .uu. gadenng. Door ongesteldheid van den voor- emeente-opzichter, levens technisch leider zitter, treedt de heer Aartse als zoodanig van het waterleidingbedrijf. op, die verder mededeelde, dat ook de se- 4. Schrijven van Gedeputeerde Staten cretaris door ongesteldheid verhinderd was omtrent de voorgenomen wijziging der ge- meentebegrooting dienst 1929, met voorstel van B. en W. van 9 December 1930 tot handhaving van genoemde wijziging. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststellen van een tweetal straatnamen. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een pensioengrondslag. 7. Voorstel van B. en W. tot intrekking van den verleenden toeslag op het pensioen van den vroegeren concierge, ingaande 1 Januari 1931. 8. Reclames schoolgelden. Rondvraag en sluiting. 'De Chr. zaïTsrvereeniging ..Soli Deo Gloria" ("directeur de heer Jac. Smit van Leiden) heeft in de Hervormde Kerk alhier een uitvoering gegeven ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. Medewerking hebben hierbij verleend merr. Jo Blokpoelv. d. Berg (sopraan) en de heer Henk Vtekil (tenor), beiden uit Den Haag en eenige 86 VOORSCHOTEN. Teraardebestelling Ds. Alting. Woensdagmiddag: omstreeks half twee was de Gereformeerde kerk geheel met belang stellenden gevuld om voor het Iaat?;, in tegenwoordigheid van de familie en terwijl het stoffelijk overschot van wïlen ds. H. Alting. Em. Pred. der Geref. Kerk voor het spreekgestoelte was opgebaard, een rouw dienst te houden. Het spreekgestoelte was in rouw gebracht, evenals de loopers, terwijl een wart vloer- klood met witte bies. voorin het kerkgebouw, de plaats aangaf waar de eenvoudige kist met zjjn dierbare inhoud nog eenmaal in het midden der gemeente zou gebracht worden. De organist liet. terwijl alle aanwezigen zich van hunne zitplaatsen verhieven, bij het binnenbrengen van het stoffelijk omhulsel, het orgel zachte tonen uiten, scheppende een sfeer van buitengewone rust en eenvoud. (Improvisatie van Gezang 187, vs. 1). Ds. J. C. Houtzagers. Geref. Pred. opende dit samenzijn met bet laten zingen van Ps. 10,3, vs. 8 om vervolgens de familie en aanwezigen toe te spreken. Snr. deelde mede dat deze rouwdienst werd gehouden mede in verband met het koude iaargetrjde. Deze rouwdienst zou niet zjjn een lofrede of lijkrede of om de groot- heid van den mensch uit te roepen, maar Bij de nieuwe schoolgeld-verordening is j „m het woord Gods te leggen op het zwart een tarief vastgesteld, belangrijk lager dan Van het kleed van de doodkist en deed dit hei thans geldende. Veel meer wordt reke- met een woord uit (Petrus) vs. 24 en 25. r.ir.g gehouden met de gezinsomstandighe- Na een korte uiteenzetting van deze tekst, den liet nieuwe tarief zal toch een op- richtte spr. zich tot de kinderen. Gij hebt bron gat van f. 5000 opleveren. De uitkee- een vader gehad, zooals er maar weinig ring van andere gemeenten, ingevolge art. zijn. Uw vader en het woord van God leden vam het Residentie-Orkest, terwijl aan don vleugel de heer L. Mens hnd plaats genomen. Deze uitvoering stond dan ook werkelijk op een hoog peil. Nadat ds. N. J. Cupédo deze bijeenkomst met gebed had geopend werd spoedig de leiding overgedragen aan den directeur. Begonnen werd met „Lol- zang" van Friezo Molenaar, waarna volgde een sopraan-solo uit „De Messias" van G. F. Handel. Vervolgens werd de cantate Soli I>eo Gloria" van F. Pijlman uitgevoerd. Voor de pauze zong mevr Jo Blokpoel v d. Berg nog zeer goed een Aria uit „Pau- !us" van Mendelssohn Bartholdy en .Bij de Wieg" van Joh. de Zwaan. Na de pauze werd het programma geheel gevuld door een cantate „Geeft Gode lof", waarvan de muziek is verzorgd door den heer Leo Mens. Dit groote werk voor koor, soli. strijk instrumenten en piano werd onberispelijk uitgevoerd. Alles en aften werkten mee lot het welslagen. En er is dan ook veel ge noten. Ds. Cupédo sprak aan het eind woorden van dank tot den directeur, het koor en de medewerkenden, voor het vele. dat geboden w-as. Na het gemeenschappelijk zingen van Gezang 12 vs. 1 ging ds. Cupédo voor in dankgebed. o NOORDWITK-BINNEN. Het batig saldo van de opvoeringen der Noordwijksche revue „'t Is weer voor mekaar" bedraagt plra. f.275.dit bedrag is den penningmeester van de Harmonie- kapel Crescendo door het comité ter hand gesteld. der L. O -wet 1920 is geraamd op f. 1254.57 en wel ten behoeve van 41 leer lingen uit andere Gemeenten op de St -Jo zefscholen 5 leerlingen op de Hervormde School en 64 leerlingen op de bijzondere school „Zilk". De uitkeering van gemeenten, ingevolge art. 104 eerste lid, der L.O.-wet 1920. wordt geraamd op f. 1100. Er gaan hier totaal 237 buiten-leerlingen op de verschil lende scholen. Hiervoor moet betaald wor den aan kosten van instand houding f.9. per leerling, of in totaal f.2133. De uitkeering van andere gemeenten in de aan schoolbesturen tc betalen vergoe ding bedoeld in art. 205 der L. O.-wet wordt geraamd op f. 1900. De subsidie van de provincie in de kosten van verpleging van arme krankzinnigen wordt geraamd op f.2400. Voor rekening van Noordwijkerhout wor den in het St. Boas-geslieht verpleegd vijf waren niet te scheiden. Vervolgens richtte spr. zich tot de aan wezigen om er od te wijzen dat ds. Alting 26 iaren lang het Evangelie had verkon digd, de mensch ging, maar het Woord eeuwig is en hij had alles gedaan als een dienstknecht van Jezus Christus. Hierna ging ds. Houtzagers voor in gebed. Als vriend heelt ds. v. d. Heyde, den over ledene herdacht en er op gewezen, wat hij voor Wassenaar is geweest. Ds FL P. Fortgens, Herv. Pred. heeft ge sproken als collega en namens de Wijkver pleging, ds. Kouwenhoven nam» ns de classis Leiden en ten slotte ds. P. N. Kruvswgk. Na afloop van dezen rouwdienst hebben de leden van den Kerk. raad het stoffelijk over schot grafwaarts gedragen, waar onder zeer grooto belangstelling de teraardebestelling I plaats had Bij het verlaten van het kerk- gebouw speelde de organist Ps. 72. vs. 11. Nadat ds. J. C. Houtzagers nog een enkel patiënten; in huize „Assisie" te Udenhout woord had gesproken beeft ten slotte de - - - heer L. H. Meyhng allen namens de overige broers er. zusters bedankt voor de betoonde belangstelling. Bij de plechtigheid waren o.m. aanwezig ds. J. C. Rullman, nit Wassenaar, ds. Broek stra uit Rijnsburg en ds. Allaart. NOORDWITKERHOUT. GEMEENTERAAD. Kasgeldleening Fcrensenbdasting De begrooting 1931. Voorzitter: Burgemeester van Iersel Af wezig de heer J. van Pareeren (wegens ziekte) en de heer A. H van Noort. De Voorzitter opent met gebed en doet daarna mededeeling van eenige ingekomen stukken van ondergeschikt belang. Aan H Wesseling Gzn. wordt op verzoek een perceeltje grond aan het Juliana plein verkocht 5 f. 3.50 per vierk. M. Dp vaste werklieden zullen voorlaan 75 cis per week meer loon ontvangen, ais tegemoet koming in de te betalen pensioen-premie. Tot leden der stemburoaux worden dezelfde personen benoemd, die daarop steeds zit ting hadden. Aan de provincie Zuid-Holland wordt op overeengekomen voorwaarden overgedra gen, in eigendom, beheer en onderhoud, de Gooweg, de Heerenweg en dc Zilkerduin- Weg. Goedgekeurd wordt de opnieuw vastge stelde gemeenschappelijke regeling voor den schoolartsendieost De te benoemen functionaris zal f.8000 genieten aan sa laris. De Gemeente Noordwijkerhout zal hieraan naar proportie bijdragen Voor 1931 zal als kassier der gemeente, óief wien een rekening-courant overeen komst zal worden gesloten worden aange wezen de plaatselijke Coöperatieve Boe renleenbank. Met deze instelling zal wor* drie kinderen; te ..Endegeest" in Oegst- geesl één patiënt en in „Sancta Maria" al hier, eveneens één patiënt. De totaal verpleegkosten dezer tien pa tiënten worden geraamd op f. 7200 per jaar. De provincie verleent hieraan een een sub sidie van 1/3 dier kosten, of f. 2400, terwijl voor deze zelfde patiënten door particulie ren wordt bijgedragen f. 1278 en aan ouder domsrente wordt terugontvangen f. 286 De belasting op de hoïiden wordt geraamd op f. 250 en de zakelijke bedrijfsbelasting op f.2000; de opbrengst van aanmaningen bedraagt f 120 De bijzondere belasting, wegens eleclrificatie van een gedeelte van den Heerenweg. den Zilkerduinweg. en den Delftweg. wordt geraamd op f. 700. Terugontvangen wordt f.3000 voor te veel betaalde kosten in zake den bouw van. een Raadhuis. De voorschotten van het Rijk in '1 belang van de verbetering aer Volks huisvesting zullen bedragen f. 33933.13 Volgt vaststelling der salarissen der ge- meentp-ambtenaren De subsidie ten behoeve van bijzondere bewaarscholen wordt bepaald op f. 1500. Voor volksfeesten wordt f. 550 uitgetrok ken. De ondersteuning van behoefiigen in geld, wordt geraamd op f 2000. Aan den autobusdienst „E. N. A." wordt een jaarlijksche subsidie gegeven van f.300. De kosten van het bouwen van hel nieuwe Raadhuis worden vastgesteld op f. 76.200.32 met alle bijkomende zaken, wordt de vol ledige onkosten van liet gebouw bepaald op ruim f. 103.000. Bijna alle posten worden zonder discus sie aangenomen. Bij de post van te benoe men chef-agent, waarvan het salaris zal be dragen f 2100 lot f.2300 vraagt jhr. Gevers ditmaal eens iemand te benoemen niet van de R.K religie, aangezien alle gemeente ambtenaren R.K zijn en het benoemen van een andersdenkende* niet meer dan billijk zou zijn Hiermee zal rekening gehouden worden. Met den eigenaar van hotel ,,'t Recht huis" zal geconfereerd worden, om de mu ziektent op zijn terrein te plaatsen, tegen billijke pachtsom. Hierna verzoekt jhr. Gevers om evenais bij de R.K scholen ook bij de school (dorp) waarschuwingsborden te plaatsen: „Lang zaam rijden". Hierna geheime zitting. Aanrijding. Op den hoeg van de Gebr. Treubstraafc en Leidschenweg had een aanrijding plaats lusschen een auto, bestuurd door T. G. van Z uit Veur en een tram der N. Z. H., waar door materieele schade ontstond. Bij het onderzoek trof den bestuurder van de tram geen schuld, hij had signalen gegeven en het roode sein-Fioht brandde. WASSENAAR. Begrafenis wijlen architect Joh. Matters. Onder zeer groote belangstelling is heden op de begraafplaats Oud Eik en Duinen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Joh. Mutters, architect alhier. Onder de zeer velen, die bijeengekomen waren om den bekenden bouwkunstenaar de laatste eer te bewijzen, waren dr. Lun- sigh Scheurleer, voorzitter van de Academie v. Beeldende Kunsten te 's Gravenhage met dr. ir. Plantenga, directeur van dat insti tuut en Jacques Rijkse, conservator: de vereeniging Arti en Tndustriae was verte genwoordigd door de heeren P A. van Eldik en Logher en mr. v d Haagen: mr. H. Smeenge en de heer G. H Morhaus uit Driebergen vertegenwoordigden de vereeni ging tot veredeling van het ambacht Met den stoet kwam nog mede dr. J. Th. de Visser, oud-minister van Onderwijs. K. en W. Er waren meer dan 20 bloemstukken ge zonden. Onder het spelen der Nocturne Op. 15 van Chopin werd de kist in de rouwkapel geplaatst en verzamelden zich familie en verdere aanwezigen rondom het stoffelijk overschot. Dr. de Visser heeft vervolgens in sympa thieke bewoordingen de groote verdiensten van den overledene geschetst, waarna mr. H. Smeenge. als voorzitter van de ver. tot veredeling van het ambacht, de plaats schetste, die de heer Mutters in deze ver eeniging heeft ingenomen. aanwezig te zijn. De waarnemend voorzitter heet vervol gens het nieuw gekozen bestuurslid, jhr. W. K. von Weiler hartelijk welkom bene vens de inzenders van de planten en bloe men en do overige leden. Jhr. von Weiier dankt den fungeerend voorzitter voor zijn hartelijke welkomst woorden. Hoewel spreker zicih wel een beetje vreemd op deze plaats gevoelt, aaar hij weinig verstand heeft van deze moo»e cultuur, zal door hem getracht worden zoo veel mogelijk wijsheid op te steken en hij zal hierbij denken aan het gezegde dat met het ambt het verstand zal komenhij hoopt dan ook spoedig een weinig vam het een en ander op de hoogte te zijn. Hierna leest de heer J. van Vugt, 2e se cretaris de uitvoerige en correcte notulen voor die na een kleine wijziging onder dankzegging door den voorzitter worden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer D. T. Ruys, waar bij wordt konnis gegeven dat hij zijn her benoeming tot penningmeester aanvaardt en van den heer jhr. W. K. von Weiier dat hij zijn benoeming tot bestuurslid aan neemt. Vervolgens wordt door den voorzitter tot jury benoemd voor het te keuren ingezon- dene voor de prijsvragen en voor het pun- tenstelsel de heeren W. Maarsen, D. Schnitzler en W. Zegwaard. Aan den heer W. Zegwaard uit Nood dorp wordt hierop het woord gegeven die een belangrijke le-zinc hield over de prac. tiwrhe b*m°sting in den tuinbouw. Als 'n eerste vereischte bij dc.n Tuinbouw geldt de grondbewerking, verder de afwa tering van de terreinen, bet coed vlak Jeeeen der gronden en het verwijderen van de vasto ond°riftcen in den crond. Want ondanks goede bemestinc zal de opbrenest niet bevredigend kunnen zon als een tuin aan een dezer euvelen lijdt. .Spreker 'be handelt in volcrorde 3 grondsoorten t.w. kleigrond; zware veengrond en zandgrond. De praetiik heeft bewezen, dat ais er vier stoffen in den grond aanwezig ziin, n.l. st'kstof. kali. nhosfor en kalk er be hoorlijk op geteeld kan worden. Deze vier stoffen kan men er in brengen door de kunstmest bekend onder 5-f>-8, waarin zieh bevindt ammoniak, superphos- fast en patentkali. Verder moet er humus aanwezig ziin en dit kan men bereiken door het annhreneert van turfmolm of molmmest, waardoor de opbrengst van de gewassen zeker 25 nGt. wordon verhoogd terwbl daardoor de klei grond zieh gemakkeli;ker en vroeger laat bewerken en de natuur bptpr in de klei kan doorrtrinvon. zooals licht, lucht enz. Ook o>h1o rotte varkensmest is zeer nut tig voor VIpi grond. Hier en daar wordt ook nog wel zand op de klei aangebracht maar dit is een nutte loos werk daar het zand binnen een jaar geheel verdwenen is daar het zand onder de klei zakt. Op zwarten veengrond is kunstmest het aangewezen middel. Tenslotte behandelde spr. de zandgronden. Hier i9 de grondbewerking een allereerste vereischte. vervolgens een goede afwatering b.v. door middel van wiepen (dit zijn veelal bossen oude boonenstokken bijeengebonden en omwoeld met afgedankte rietmatten) en deze in een afloopende scherp gestoken grep gelegd en met aarde overdekt of takkebos- sen of rijshout e.d. mits er maar afgevoerd kan worden op een beslaand water. Is dit niet het geval, zooals veel in Wassenaar voorkomt, dan dient men greppen te maken waardoor ook veel water wordt onttrokken. Na nog verschillende belangrijke raadge vingen bracht de heer Aartse den heer Zeg waard den spreker zijn dank. Na de pauze bracht de Jury bij monde van den heer Schnitzler verslag uit van het gekeurde Deze luiden al9 volgt: Prijsvraag Cyclamen. Ie prijs met 45 pnt. de heer J. H Lourens; 2e pr. met 44 pnt de heer G Heijselaar; 3e pr. met 42 pnt. de heer D de Gans. Begonia's. Ie prijs de heer A. H Aartse; 2e prijs de heer D. de Gans. Sierpepers le prijs de heer D. de Gans. Na behandeling van interne zaken, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. GEMEENTERAAD. Adressen. Rechtsgeding mei grondeigenaren Het electrisch kabelnet. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen onder voor zitterschap van den Burgemeester. Tegen woordig zijn alle leden. Na mededeeling en ingekomen stukken is aan de orde een adres van de Buurlvereeni- ging Nieuw Wassenaar, waarin wordt ge- \raagd nabij het pompstation aan den Wit- tenburgerweg geen plantsoen aan te leggen, zooals in het voornemen ligt, omdat dit het uitzicht zal wegnemen, maar om den Wit- tenburgerweg te leiden langs het pompsta tion en den op den hoek staanden boom te rooien. B. en W. adviseeren op het verzoek niet in te gaan. Zij vreezen dat, indien de weg langs het pompstation zal worden gelegd, het uitzicht juist zal worden benomen. Zij gevoelen meer voor aanleg van een laag gehouden plantsoen en achten het beter een rechte bocht te houden dan een flauwe bocht te scheppen. Bovendien achten zii ter plaatse staanden boom een natuurlijk en mooi stootblok 4 In hetzelfde adres wordt gevraagd de rij boomen langs de trambaan aan den Zijde- weg te rooien en ter plaatse een fietspad aan te leggen. Ook te dezen opzichte luidt het advies van B. en W afwijzend, omdat zij er niet voor voelen deze mooie boomen om te hak ken en de behoefte aan een fietspad nog niet zoo groot is. Op een verzoek van mej. P. Remmerswaal om een subsidie van f 200 uit de gemeente kas te mogen ontvangen in de exploitatie kosten van 't badhuis wordt gunstig beschikt Een verzoek van dc Gewestelijke Land- slormcommdssie om f.50 subsidie wordt in gewilligd. Besloten wordt mede te werken tot stich ting van een Christelijke school aan de Blo wmkampl aan Hierna komt ter tafel een bezwaarschrift van J. W. van der Aa in verband met de onmogelijkheid om een perceel in de Kerk straat te kunnen verbouwen. De voorzitter wijst er op, dat de raad geen juist besluit heeft genomen. Aan adressant is te kennen gegeven, dat hij opnieuw een verzoek moet indienen bij B. en W. Daarop zal weder afwijzend worden beschikt, waarna adressant zich weder tot den raad zou kunnen richten. Deze raad heeft hij niet opgevolgd. Besloten wordt adressant dezen weg als nog aan te wijzen om tot zijn doel te geraken Daarna is aan de OTde een bezwaarschrift van H van den Barselaar tegen een gewei gerde vergunning tot verbouw van een on bewoonbaar verklaard perceel in de Gang. Verschillende leden zijn vóór inwülliging van het verzoek. Tenslotte wordt aangenomen een voor stel van Leeuwen, om alvorens te beslis sen een onderzoek in te stellen omtrent de ligging der perceelen ten opzichte van een eventueel uit te voeren plan voor aanslui ting aan het Plein. Hierna worden eenige verzoeken om ont heffing van de bouwverordening behandeld. Een verzoek van do firma Van Rooyen om aan de Van Zuylen van Nijevelfcstraab een slachtplaats te stichten, wordt na eeni ge discussie ingewilligd. Besloten wordt de levering van stalen ramen voor de school aan dc Bloemcamp- laan op te dragen aam de N.V. Beka voor f. 6320, en het maken van een centrale ver warming aan de N.V. voorheen Ir. T. Knape alhier voor de openbare school ten bedrage van f. 5325, en in de Christelijke söhool voor f. 3085. Goedgekeurd wordt do veïkoop van een huis aan het Havenplein aan J. N. Henkes. Besloten wordt mej. J. E. Langeler, on derwijzeres aan de openb. u.l.o.-sehool in gevolge haar verzoek over te plaatsen naar de o.l. school aan de Van Zuylen van Nije- veltstraat. In haar plaats wordt met algcmeeD» stemmen benoemd tot onderwijzeres aan dc u.l.o. school mej. J. Ephraim te Leiden. De leden der comm. tot wering van school verzuim worden bij acclamatie her benoemd. De heer C. van Tol wordt herkozen als lid van de plaatselijke schoolcommissie, do heer Brouwer als voorzitter vaii de werk loosheidscommissie en als leden in de com missie voor georganiseerd overleg de hee ren A. Versteeg, C. C. van der Kroft en W. Boender. De termijn van ontruiming van diverse onbewoonbaar verklaarde woningen wordt verlened tot 1 April 1931. Wordt besloten voor gedeponeerde kas gelden van de bedrijven in den vervolgd dezelfde rente te berekenen, welke dc ge meente van de Bank van Nederlandscho I Gemeenten ontvangt. Besloten wordt het brandweerpersoneel b» verzekeren bij de onderlinge Risico van Ne- derlandsche Gemeenten. Daarna is aan de orde een voorstel van B en W. lot hel aanleggen van tegel voetpa den langs beide zijden van den van der Oudermeulenlaan, een gedeelte van de Stoeplaan, langs den Oud Wassenaarsche weg en de Klingenlaan. Do kosten worden geraamd op f. 8221. Medegedeeld wordt dat het profiel van den Wittenburgerweg zal worden veranderd. Langs de trambaan zal een ligusterhaas worden geplant, vervolgens wordt een fiets pad aangelegd. De bestaande rijweg wordt naar de boomen verlegd en het voetpad ach ter de boomen geheel betegeld. De kosten worden geraamd op f. 26000. Wordt goedgevonden. Thans is aan de orde een voorstel tot het voeren van een rechtsgeding tegen de eige naren van den grond, waarop de Johan de Wittstraat moet worden gelegd, omdat het niet mogelijk is gebleken den benoodigden grond in der minne te verkrijgen. Na langdurige discussie geeft de Voorzit ter als oplossing aan. te trachten dc eige naren te bewegen, om alsnog tot overeen stemming te komen. Hij raadt echter, om inmiddels te beslui ten tot het voeren van de procedure. Komt dan de overeenstemming tot stand, dar. is geen procedure meer noodig. Thans komen ter tafel adressen van de Buurtvereeniging Deijleroord en andere be langhebbenden om het electrisch kabelnet door te trekken langs den Rijksweg tol de Maaldrift, om de bewoners van electrisch licht te voorzien. De heer Provo Kluit wil in afwijking van het afwijzend advies van B. en W. het ver zoek inwilligen, temeer, omdat de bewoners willen bijdragen in de kosten. De Voorzitter zegt. dat B. en W. het ver zoek willen afwijzen om de financieele consequenties, welke aan inwilliging vast zitten. Na langdurige discussies en uiteenzettin gen wordt het voorstel van B. en W. ver worpen met 11 stemmen tegen 2 stemmen, die der wethouders. Het voorstel-Van Leeuwen om tegen kost prijs licht te leveren, wordt met dezeüfde stemmenverhouding aangenomen. Hierna wordt de vergadering verdaagd 3—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11