CACHET iuTAlVRE PARLEMENTAIR OVERZICHT KOORTS HOOFDPIJN RHEUMATIEK ZENUWPIJNEN RADIONIEUWS. KERK- EN SCHODLNIEUWS. FAILLISSEMENTEN. LAND- EN TUINBOUW. KUNST EN LETTEREN. gelijke hoogte en dc aanwezigheid van een qt in lek ra an midden op het veld, maken het daartoe ongeschikt. Br bestaal naar het oordeed van B. en W., met het oog op het belang van de beoefe ning van de sport door de agenten van politie, aanleiding adressan te's verzoek in te willigen, doch het is dan noodig, dat aan het terrein de noodige verbeteringen worden aangebracht, en dat ook de vorm van in- gebruikgeving van het terrein aan de afdee ling van den bond wordt gewijzigd. In verband met een en ander hebben B. ©n W., in overleg met de betrokken corpo raties, de volgende regeling ontworpen: Het sportterrein aan den Zoelerwoudschsn Singel wordt door de gemeente op haar kosten in dier voege in orde gebracht, dat het ook gebezigd kan worden voor de be oefening van het voetbalspel. De kosten daarvan zullen hi] uitvoering in eigen beheer ongeveer f 2000 bedragen. Het aldus verbe terde veld wordt, met ontbinding van de loo- pende huurovereenkomst, aan de afdeeling Leiden van vorembedoelden Bond op den- zelfden voed in beheer gegeven als dat aan den Hoogen Rijndijk, aanvankelijk voor een zoodanig tijdvak, dat de exploitatietermijn voor beide terreinen gelijktijdig eindigt, dus tot 1 Januari 1932. In de nieuwe overeenkomst, geldende voor beide terreinen, wordt de verplichting opge nomen, dad hel veld aan den Zoetervvou 1- schen Singel kosteloos ter beschikking van de Politie-Sportvereeniging wordt gesteld voor de beoefening o.m. van het voetbalspel en behoudt de gemeente ziel] weer het recht voor van kosteloos gebruik ten behoeve van scholen in de gemeente. Het onderhoud van het eigenlijke sipeelveld van laatstgenoemd terrein komt voor rekening van de ge meente. De subsidie van ten hoogste f. 1000 per jaar, dne de afdeeling thans ontvangt voor het terrein aan den Hoogen ,Rijndijh zal A-oor taan voor beide terreinen te zamen gel den, vermits deze subsidie steeds voor slechts een gedeelte benoodigd bleek te zijn. Een opgemaakte exploitatie-begrooting doet verwachten, dat met een bedrag van f. 1000 voor de gecombineerde exploitatie kan wor den volstaan. Voorts zal de genoemde subsidie van f. 800 per jaar tot f. 350 worden vermin derd, zulks met het oog op de omstandigheid, dat de gemeente voortaan in het onderhoud van het eigenlijke speelveld aan den Zoe- terwoudschen Singel zal voorzien en de subsidie derhalve alleen nog benoodigd is voor de speloursussen. Ook de subsidie ad f. 1200 per jaar, welke de Politie-Sportvereeniging krachtens raads besluit van 9 December 1927 geniet, kan. nu daaruit in den vervolge geen terreinbuur behoeft te worden voldaan, worden vermin derd en wel met f. 100. SUBSIDIE AAN STADSVERKEER. Van de N.V. Leidsche Auto-Boxen-Garage is een verzoek ingekomen om ten behoeve van den aulobusdienst „Stadsverkeer" een subsidie le verleenen, daar sedert het begin der onderneming een aanzienlijk verlies is geleden en ook thans geen sluitende reke ning kan worden gemaakt. De financiëele resultaten zijn door de toememing van het aantal pasagiers gelei delijk belangrijk verbeterd, doch men dient daarbij te bedenken, dat het vervoer lang zamerhand .zijn hoogtepunt en daarmede oen zekere stabiliteit heeft bereikt. Het zou derhalve te optimistisch zijn.-op grond van de stijging van de maandonlvangslen. die sedert den aanvang van den dienst valt te constateeren, binnen korten tijd reeds een zich bedruipende exploitatie te verwachten-, integendeel moet althans in de eerste jaren nog op een verlies worden gerekend. Het spreekt vanzelf, dat de financieele uitkomsten van invloed zouden kunnen zijn op de instandhouding van den dienst. Met de Commissie van Financiën zijn B en W. van oordeel, dat deze. thans goed functionneerende, aulobusdienst in een be hoefte voorziet en dat het algemeen belang daarbij in zoodanige mate is betrokken, dat Ier verzekering van het voortbestaan van het bedrijf het verleenen van financieelen steun uit de gemeentekas gewettigd is. Het ontbreken van een dergelijk vervoermiddel j zou olgetwijfeld een hoogst onbevredigende toestand zijn. Eveneens kunnen B. en W. zich vereeni- gen met de door de Commissie in overwe ging gegeven regeling van de subsidie. Zonder aan het toekennen van finan cieelen steun terugwerkende kracht te ver leenen in dien zin, dal het reeds geleden verlies geheel of gedeeltelijk in eens wordt vergoed, moet h.i. bij de bepaling van vorm en bedrag der bijdrage, wel met dat verlies rekening worden gehouden, omdat immers juist in dat verlies de moeilijkheden voor de verdere ontwikkeling van het bedrijf zijn gelegen. De subsidie moet dus ook de functie hebben die moeilijkheden weg te nemen. De Commissie stelt daartoe voor, om ge durende ten hoogste 10 jaren, gerekend te zijn ingegaan 1 Januari 1930, een subsidie le verleenen van 1 1/2 cent per afgelegden K.M., heigeen naar de tegenwoordige dienst regeling en routes neerkomt op pl.m. f. 6000 per jaar. Deze regeling biedt verschillende voordeelen, waarvan wel de voornaamste zijn, dat eenerzijds de vennootschap op een geleidelijke versterking van bare inkomsten kan rekenen wat hare positie, b.v. met het oog op aanschaffing van nieuwe auto's zal vergemakkelijken en dat anderzijds de ge meente meer verzekerd is van het voort bestaan van den dienst, terwijl voorts een bijdrage per K.M. de activiteit van het be drijf, b.v ten aanzien van vermeerdering van de trajecten, zal prikkelen. Al is het toekennen van de subsidie ook in casu een eenzijdige overhoidsdaad. zoo- dat er geen contractueele verhouding ont slaat en de gemeente formeel vrij blijft de subsidie tusschentijds te beëindigen, wel wordt bij de totstandkoming van deze rege ling een moreele band geschapen, volgens welken de vennootschap zich verplicht ge durende 10 jaren den dienst in stand te houden en de gemeente om gedurende dien tijd de subsidie uit te keeren, indien de exploitatie-uit komsten 'daartoe aanleiding geven. TWEEDE KAMER. WATERSTAAT. Bij den aanvang van deze vergadering werd het amendement-Van Braambeek, om voor het Wegenfonds niet 4 maar 5 millioen gulden uil te trekken, met 37 tegen 32 stem men verworpen (rechts tegen inks). Daarna heeft Minister Reymer de spoor weg-sprekers beantwoord. Slechts enkele punten vermelden we Aan hel verzoek om een nieuw station in Den Haag kan de Mi nister niet voldoen. Zoo slecht 19 de toestand in Den Haag nog niet. Wel wil de Minister onderzoeken wat er gedaan kan worden in zake den toestand in het Bezuidenhoul, met betrekking tot het station. Overigens zijn er meer urgente punten dan een nieuw station in Den Haag. Ook een nieuw station in Gouda acht de Minister niet noodig In het algemeen verklaarde hij, dal verbetering van de spoorweg-toestanden op verschillende plaatsen zijn volle belangstelling heeft: wat de overgangen betreft hoopt hij nog dit jaar met een algemeen financieringsplan te komen Inzake al of niet handhaving van den dienst EnkhuizenStavoren behoeft nu I nog geen beslissing te worden genomen. De Minister heeft voorts nog tal van plaat- selijke omstandigheden besproken en ver betering en overweging toegezegd. Inzake den diensttijd van het spoorweg personeel verkPaarde de Minister zich bereid na te gaan, of beperking wenschelijk en noodzakelijk is. Ter bevordering van de Zon dagsrust zijn reeds verschillende maatrege len genomen. Wat het hoofdpunt van het gehouden debat betreft, de vraag van een evenlueele verlaging der vracht-tarieven voor land- en tuinbouw, verklaarde de Minister, dat de spoorwegen waarlijk wel bereid zijn tot tegemoetkoming Maar de spoorweg-directie staal op het standpunt, dal de tarieven voor land- en tninbonw-predneten ovex het alge meen niet te hoog zijn. De tuinbouwers heb ben dan toch, in weerwil van die tarieven, vaak hun bedrijven uitgebreid. Zeker, de tarieven wegen wel zwaar, maar men kan ze niet doen afhangen van de ups and downs van het bedrijfsleven, want dan zouden ze moeten stijgen als het den bedrijven beter gaat. We mogen geen maatregelen nemen, die weer spoorwegtekorten zouden kunnen veroorzaken. De inkomsten der vervoeren gaan in den laalslen tijd reeds aanzienlijk achteruit Is het nu billijk, thans verlaging der vrachttarieven te verlangen? Echter: de Minister verklaarde zich bereid het gesprokene nog eens ernstig te overwegen en om met spoed een commissie in te stellen, die zal rapporteeren omtrent de vraag, of de vrachttarieven voor tuinbouw-producten ver laging behoeven. Ook za! de Minister de zaak nader bespreken met den inspecteur- generaal. De heer Kampschröer, hoewel erkentelijk voor deze toezegging, verklaarde den Minis ter een'steun in den rug te willen geven en stelde een motie voor, waarin van de Regee ring maatregelen werden gevraagd tot ver laging der vracht-tarieven voor tuinbouw producten. Hierna heeft de heer Duymaer van Twist gevraagd, om een eind te maken aan het rijden van treinen tegen verlaagd tarief op Zondag. De Minister heeft dit het vorig jaar beloofd, maar is zijn belofte niet nage komen. Verschillende spreker5 pleitten opnieuw* voor de verlaging der vrachttarieven. De Minister handhaafde tegenover de motie zijn 9tandpunt. Hij begrijpt dat de Kamer, lagere vrachttarieven voor den tuin bouw wil. en zal een commissie van advies benoemen. Aanneming van de motie zal in den toestand niets veranderen Hij zal aan de commissie opdragen om, zoo noodig. spoe dig voorstellen te doen. Na deze verklaring werd de motie inge trokken. Bij verschillende artikelen werden nog locale aangelegenheden ter sprake gebracht. Ook bij de afdeeling „Mijnwezen" had nog eenig debat plaats, maar het werd niet be langrijk en hierna werd de Begrooting van Waterstaat zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Eveneens werd ha eenig debat aan genomen de Begrooting voor het Post-, Tele graaf- en Telefoonbedrijf. Eenige afgevaar digden spraken hierbij den wensch uit. dat de pogingen, die blijkbaar begonnen zijn, om tot samenwerking tusschen de omroep- veresnigingen te komen, zullen slagen. Donderdag: Zuiderzee. Ondertusschen hadden wij ons naar ie overzijde van het Binnenhof gespoed. EERSTE KAMER. KRUISER-ONTWERP. In don Senaat was aan de orde het ont werp van Minister Deckers, waarin gelden worden gevraagd (eerste termijn) voor den bouw van een kruiser voor Oost-lndië en een flottielje-vaartuig voor de West. Den geheelen tijd voor de pauze heeft de heer van Embden volgepraat, om op de be kende en vaak-onlwikkelde gronden zijn anti-bewapen in gs-standpunt te demonstree- ren en zijn stem tegen het ontwerp te motiveeren Na hem deed mevr. Corrie PothuisSmit hetzelfde- beider, verdedig den het stelsel der eenzijdige ontwapening. Maar veel korter: terecht zeide zij. dat er al zooveel ontwapen in gs-redeneeringen ge houden waren. En na deze twee tegenstanders kwamen twee voorstanders van het ontwerp aan het woord Van de chrislelijk-historischen de heer de Savornin Lohman en van de katho lieken de heer Heerkens Thijssen. Beiden bobben zij den steun hunner fractie toe gezegd Eerstgenoemde bestreed daarbij allerlei argumenten van prof. van Embden en betoogde, dat hel petitionnement der S D. A. P. van weinig beleekenis is ge weest. Toen hij zei, dal in België, onder Fransche pressie, de bewapening ten top wordt gedreven, riep de heer Oudegeest: „Nederlandsche bankiers financieren deze maatregelen tegen Nederland!" De heer Lohman antwoordde: „Als dat zoo is. wiJ ik van deze plaats verklaren, dat ik zoo-iets een nationaal schandaal vindt!" (Teekenen van instemming). Waarop de heer van Embden weer riep: „De Nederlandsche Handel-Maatschappij brengt die leening aan de markt!" De derde en vierde voorstander, die spra ken. waren de heeren Briët en Fock, de derde tegenstander de heei Mendels. En: x*erder kwam er een onverwacht incident. De voorzitter was van plan, (aangezien de Minister Donderdag in de Tweede Kamer moest zijn) de vergadering 's avonds voort te zetten en dan te laten stemmen Daar tegen protesteerde de heer Moltmaker. Hij vond voor zulke spoedige behandeling het ontwerp te belangrijk en stelde voor. het debat voort te zetten op nader te bepalen dag. Doch deze poging mislukte: het voor stel werd met 22 tegen 6 stemmen verwor pen, zoodat er nog juist gemoeg leden waren. De vergadering werd dus '9 avonds voort gezet. In die AVONDVERGADERING heeft de Minister van Defensie, de heer Deckers, zijn ontwerp verdedigd: En: hij deed dat op de bekende gronden, want uitteraard zat er niets nieuws in het debat. De Minister heeft de argumenten der tegen standers evenals in de Tweede Kamer stuk voor stuk besproken en zijn eigen zienswijze daartegenover gesteld Hij heeft b^lnogd. dat onze vloot in Indië wel dege lijk iels beleekenen kan, en dat de voor- gpstelde kruisPr geen uitbreiding beteekent. Immers de kruiser wordt niet bemand, en hieruit reeds blijkt dat er geen uitbreiding, maar reserve wordt bedoeld Zeer uitvoerig is do Minister in allerlei technische bijzon derheden omtrent den kruiser gelreden, en om de waarde hiervan in het licht te stel len Ook heeft hij betoogd, dal er waarlijk nog een neutraliteit bestaat, die verdedigd dient te worden, en dat ook in dit verband op ons land een plicht rust. Oorlog moge in de toekomst minder vaak kunnen voor komen, een hersenschim is hij nog niet ge worden. Na 's ministers rede werd er nog gere pliceerd. maar de stemming zal plaats hebben Donderdag om 1 uur. RECLAME. Waarom lijden 7 Een enkel VAN beeft een onmiddelijke pijnstillende uitwerking bij PIJNLIJKE MENSTRUATIE Onschadelijk voor het organisme {•131 FRANKRITK'S KOLONIAAL STATION. Het nieuwe kortegolfstation, bestemd voor de verbinding van Frankrijk en de Fransche koloniën nadert haar Voltooiing. Het is gebouwd te Pontoisc bij Parijs en za! vermoedelijk in Januari a.s. beginnen me' proefuitzendingen. Als deze proefuitzendingen slagen, dan zal het station in Februari a.s. officieel worden geopend. Het vermogen is 30 K.W. en men hoopt uitzendingen in alle Fransche koloniën de- wereld te kunnen ontvangen. RECHTSTREEKSCHE RADIO TELEFONIE MET Z.-AMERIKA. De Engelsche Posterijen hopen binnen twee of drie weken een rechtstreeksche ra dio-telefonische verbinding tot stand te kunnen brengen tusschen Engeland en Ar gentinië. Deze dienst zal evenzoo aange- svend kunnen worden voor Uruguay en Chili, door middel van Tandlijoen vanuit Buenos Ayres. Tenslotte schijnt men ook nog een der gelijke vprhinding op het oog te hebben met Brazilië. (Vervolg van gisteren). In de gistermiïdag voortgezette vergade ring is z. h. s. gradgekeurd het voorstel van Ged. Staten tot het bijdragen van ten hoog ste f. 200.000 in de kosten van verbetering van den weg op den Merwededijk in de Al- blasserwaard. Bij het wegenverslag wijst de heer Trouw (lib.) op de ongunstige wegverbindingen op de Zuid-Hollandsche eilanden. Hij bepleit uitvoerig verbetering dienaangaande. Bijzondere aandacht vroeg spr. voor den aanleg van den weg RotterdamBrielle in hel belang vooral ook voor de tuinders, die voor het vervoer van hun producten dezen weg noodig hebben. De heer Ten Hope (lib.) sluit zich aan bij hetgeen de heer Trouw heeft gezegd en brengt overigens lof aan Ged. Staten vuor hun beleid inzake de wegenverbetering. De heer Drees (s.d.) zou een provinciale verordening tegen lintbebouwing en andere ondoelmatige bebouwing langs de wegen willen zien tot stand gebracht. Voorts dringt hij aan op de opneming van bepalingen lot verbindendverklaring van de collectieve arbeidsovereenkomst in de provinciale bestekken. De heer Vlielander (lib.) acht het ge- wenscht de brug over de Vliet in het water schap Mijnsheerenland en Moerkerk in be heer door de provincie te doen overnemen en aan de gemeente Maasdam een subsidie toe te kennen voor de bestrating van den weg ter plaatse. De heer Gardenier (s.-dzou tot spoedi- gen aanleg van den Groene Kruisweg wil len zien overgegaan, ook uit een oogpunt van werkverruiming. Nog verschillende wenschen worden met betrekking tot de provinciale wegen door onderscheidene sprekers geuit, zoo vroegen de heeren Jansen Maneschijn (a.-r.) en Werker (v.-d.) naar de financieele uit komst van het provinciale wegenplan. De heer von Fisenne (r.-k.) antwoordt den heer Trouw, dat voor iederen weg veelal aankoop van een groot aantal per- ceelen moet plaats hebben. De totstandko ming van den Groene Kruisweg zullen Ged. Staten zooveel mogelijk bevorderen. Ged. Staten zijn Den Briel zeer ter wille geweest om den aanleg van de wegen Rot terdamHoogvliet en SpijkenisseBrielle te bevorderen. Het ligt naar hun meening thans in de eerste plaats op den weg van de gemeente Brielle zelf om te trachten van den minister van onderwijs gedaan te krijgen dat de weg SpijkenisseBrielle als nog over de vestingwallen van Brielle zal mogen worden doorgetrokken. Intusschen zijn Ged. Staten bereid, te overwegen, wat zij te dezen opzichte kunnen doen. Wat de opneming van bepalingen inzake verbindend-verklaring van collectieve ar beidsovereenkomsten in de bestekken dei- provincie betreft, herinnert spr. eraan, dat deze bepalingen vroeger in de bestekken voorkwamen, doch dat destijds Ged. Staten meenden, het Rijk te moeten volgen, dat op grond van verschillende overwegingen die bepalingen er buiten hield. o.a. omdat de verhouding tusschen werkgevers- en werknemersorganisaties reeds voldoende sterk zou zijn. Thans is deze zaak in de Kamer weder ter sprake gebracht en heeft de minister van Waterstaat ernstige over weging toegezegd. Ook Ged. Staten wijden hun volle aan dacht aan deze aangelegenheid. De heer Borghols (Ged. Staten) acht de zorg voor de provinciale wegen bij den hoofdingenieur van den Prov Waterstaat in deze provincie in goede handen. Het is niet wel mogelijk. de kosten tevoren steeds met juistheid op te geven. Overwogen wordt of bij het volgen de wegenverslag iets meer definitiefs om trent de financieele uitkomst kan worden gezegd Het wegenverslag wordt daarop voor kennisgeving aangenomen. De algemeen© vergadering, gehoord de finanliëele commissie, dechargeerde bestuur en directie voor het door hen gevoerde be heer. Nadat wegens periodieke aftredingen te verkiezingen hadden plaatsgehad, hield de heer J H. de Boer. directeur van het Onder ling Boeren Verzekeringsfonds te Leeuwar den een inleiding met als onderwerp: „Is de levensverzekering voor den boeren stand gewenscht en zoo ja. welke middelen „kunnen daarbij den boer van dienst zijn." Verschillende, over dit onderwerp gestelde vragen werden door inleider beantwoord. Met een woord van dank sloot de voorzit ter, dc heer T. van Delden te Terwolde. de vergadering. DE VARKEiNSSTAPEL. Stand op 1 December 1930. Omtrent den toestand van den varkens stapel op 1 Dec. j.l. kan in verband met dc mededeelingen der Rijksveeteellconsulenten het volgende worden gemeld. In de afgeloopen drie maanden is er een belangrijke wijziging gekomen in de uit komsten van de varkenshouderij. Zoowel fokkerij als meslerij verkeeren thans in aan merkelijk minder gunstige omstandigheden dan bij den aanvang van dit tijdvak. De prijzen van de biggen zijn sterk gedaald, waardoor de fokkerij, die aanvankelijk zeer loonend was, in een weinig winstgevenden toestand is overgegaan. Deze prijsdaling was vooral het gevolg van het minder gunslig worden der vooruitzichten van de varkens- mesterij. De prijs van het varkensvleesch is. zooals uit onderstaande indexcijfers kan blijken, zeer vftel achteruitgegaan. Het mag dan ook uitsluitend aan de bijzonder lage voederprijzen worden toegeschreven, dat nog geen verliezen bij de varkensmesterij wor den geleden. De daling van het indexcijfer voor mais tol het peil van de andere voeder middelen was daarbij voor vele bedrijven van gunsligen invloed. Sept. Oct. Nov. Maïs62 55 46 Rogge 45 43 40 Gerst 47 45 41 Varkensvleesch 82 75 69 Hoewel in enkele 9treken reeds eenige kentering schijnt te komen ten aanzien van de uitbreiding van den varkensstapel, zoo heeft deze uitbreiding zich in het algemeen nog met kracht voortgezet. Gemiddeld over hel geheele land was het aantal gedekte zeugen 10 tot 15 pCt. grooler dan op het zelfde tijdstip van het vorig jaar; hetzelfde is het geval met hei aantal biggen. De var kens hoven den leeftijd van 6 weken, doch minder wegend dan 60 kg., vermeerderden mei ruim 15 pet.; de varkens van 60 tot 100 kg. met 30 tot 40 pet., en de- varkens boven 100 kg met bijna 10 pet. De omvang van den varkensstapel in Zuid-Holland heeft zich slechts weinig ge wijzigd. Bij de gedekte zeugen valt zelfs een achteruitgang van ongeveer 10 pet. waar te nemen. Alle andere groepen bleven vrijwel onveranderd. Uitgesproken: N. Laan, timmerman en aannemer, Nieuw Vennep. R.-c. mr. S. J. Pit. Cur. mr. .T. C. Y. Nieuwenhuis, Haarlem. N.V. Bloemenhandel v.h. P. O. Spittel. Hi!- legom. R.-c. mr. S. T Pil Cur. mr. T. A. M. A. van Löben Seis, Haarlem BEDRITFSVER. „NATIONALE BOEREN ONDERLINGE." De algemeene vergadering van bovenge noemde vereeniging werd gisteren te Utrecht in hotel „l'Europe" gehouden en werd be zocht door afgevaardigden uit alle deeten van het land. Het jaarverslag en de balans gaven wederom een gunstig beeld van den toestand der vereeniging Hoewe! het ledental thans 7150, met ruim honderd leden toenam, ver- loonde het verzekerd loonbedrag een gerin gen teruggang, hetgeen zeker reeds is toe te schrijven aan de in de landbouw heerschen- de malaise. Het aantal afgewikkelde ongevallen, 1531. bleef vrijwel stationair terwijl ook het aan tal ongevallen van ernstigen aard, waar onder zes mei doodplijken afloop, hef nor male aantal, niet overschreed De hieruit voor de leden voortvloeiende finantiëele lasten bleven dan ook tot een redelijken omslag beperkt en bedroegen voor de hoofdvereeniging f 5.71 per f.1000 loon, terwij! de koslen der afdeelingen gemiddeld f 6 72 hebben bedragen De balans sluit, nadat de kosten van op richting geheel zijn afgeschreven met een bedrag van f. 484 728.52. zoodat het ha!f millioen bijna is bereikt Het pffe. tenbezit, uitsluitend bestaande uit Staats- en Ge- meenteleeningen en pandbrieven van solide Hypotheekbanken is gestegen tot f. 328.783.75. PREDIKBEURT. SASSENHEIM. Chr. Geref. Gom.: Vrijdagnam. halfacht, ds. Bij'.eveld van Haarlem. NED. HERV. KERK. Beroepen (toezegging) naar Hall (bij Eer beek) K. H Calleubach, cand. te Amers foort; te Valburg ds. E. Warmolts te Scher- penzeel; te Huizen (N.-H.) 2e pred.-pl., J. .T. Timmer te Ermelo (toezegging); te Vaas- sen, J. G. Wolthers te Onstwedde. Aangenomen naar Amsterdam (Vrije Ge meente) P. van der Veer te Drachten; naar Den Burg (Texel) F. Visser, cand. te 's Gra- venhage; naar Slochteren, K. G. Kwint te Terkaple. Bedankt voor Papendrecht: G. J. Kool haas, fe Charlois. GEREF. KERK. Beroepen te Campen (Oost-Friesland): ds. G. Schrovenwevcr te Veldhuizen (Bent- heim); te Anna Paulownapolder: J. v. d. Leek le Zaltbommel. Bedankt: voor Smildp, S. E. Wesbonk le Hoorn. TOONKUNST-TRIO. Fransche avond. Vrijdag 20 Februari 1931 zal hel Toon kunst-trio, bestaande uit Jacq. van den Burg (viool), mejuffr. C. Batenburg (violoncel) en H. Geirnaert (piano), met medewerking van mejuffr Harry van der Harst (declamatie) een Fransehen avond geven. De heer Jacq. van den Burg zal ook eenige soli spelen. Het programma bestaat o.m. uit: Trio van Ohnusson. Trio van Saint Saëns, Poème van Chausson (viool-solo), moderne Fransche gedichten etc. Leerlingen van de Muziek school van de Maatschappij voor Toonkunst genieten op den prijs een reductie. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2«;oo (op 2 lijnen) REDACTIE1507 2S

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10