UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. HAARLEMMERMEER. Een nieuwe ijsbaan. In de gehouden vergadering van de IJs club „Hoofddorp" werd het plan besproken tot het maken van een nieuwe ijsbaan aldaar. De voorzitter gaf eenige toelichtingen en wees er op dat de oude langs den Genie- dijk gelegen ijsbaan door het vele riet niet meer voor het beoogde doel geschikt is te maken. Er werd voorgesteld om een langs den Kruisweg gelegen stuk land te huren, ter grootte van ongeveer 2000 M2. en dit na het maken van een afsluitdijk onder water te zetten. Wijl de kosten van een en ander moeilijk door de vereeniging kunnen worden gedragen, heeft een combinatie van personen een aanbod gedaan, waardoor het risico voor de IJsclub minder groot wordt en het voorstel van het bestuur mot alge- meene stommen kon worden aangenomen. Het ligt in de bedoeling het daarheen te leiden, dat de nieuwo ijsbaan waarop alle wedstrijden zullen kunnen worden ge houden in dezen winter in gebruik zal kunnen worden genomen. Werkloosheid. Op het bureau voor arbeidsbemiddeling zijn thans ruim 475 personen, hoofdzake lijk landarbeiders en grondwerkers, inge schreven. Ernstige aanrijding. Op den Sloterweg nabij Sloten alhier, werd 's avonds mej- v. d. K., terwijl zij aldaar liep en vermoedelijk door de duister nis werd misleid, plotseling door een pas serende auto aangereden. Met een gebro ken pols en ernstig aan het hoofd verwond werd ze opgenomen, voorloopig door een dokter verbonden en daarna naar een zie kenhuis in Amsterdam overgebracht. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. van Buren en J, M. Monteban. J. H. Leuven en O. M. A. Duindam. Tb. Hoogkamer en G. van d. Linden. Getrouwd: D, G. van Zuilen en C. Kool. Bevallen: J. M. v. Leeuwen—Van Rui ten z. M. A. Veldluiyzen van Zanten— Moolhuyzen z. en d. J. van Wonderen- Biesheuvel d. J. van de<r Meer-^Van der Kwaak d. Overleden H. Warmerdam m. 82 j. Gevonden voorwerpenAanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des namiddags 7 tot 8 uur, de gevonden voorwerpenautoband met wiel, kindermuts, kinderportemonnaie, 'n paar kinderhandschoenen, rood gummi kin- dertaschje inh. portemonnaie en zakdoek. Gegrooting Openbare Werken. Het gemeentebedrijf van Openbare Wer ken heeft zijn begrooting voor het ja-ar 1931 ingediend. Er is een afdeeling Openbare Werken, bod afdeeling Gemeente-reiniging, en een Ka pi taaldienst, De baten en lasten der afdeeling O. W. zijn f. 366.075.85, die van de reiniging f. 10.000 en die van den Kapitaaldienst f. 29.830.70. Volgens de memorie van toelichting is f. 244.275.85 op de gemeefttebegrooting uit- gefcroklen voor het onderhoud van wagen en straten, plantsoenen on wondelplaatsen, openbare gebouwen en andere openbare werken. Voor den aanleg van nieuwe wegen e.d. welke werken in de gemeente-rekening grootendeels op den kapitaaldienst worden verantwoord, is f. 170.216.10 geraamd. Voor den gewonen dienst is aan directe loonen en materiaal-kosten f. 68.507.50 ge raamd en verhoogd met 30 pCt. opslag voor onkosten, administratie en uitvoering. Wer ken van buitengewonen aard zijn geraamd op f. 157.607.50 met, 8 pCt. als opslag voor administratie en uitvoering. Een overzicht van uit te voeren werken ten laste van den gewonen dienst, is als brdrage opgenomen. Plantsoen im de Hoedendoos en Van der Endelaan is begroot op f. 3000, afrastering om de Hoedendoos f. 840. 10 zitbanken f. 300. hek en inrijhek bij het gemeente huis f.1650. Voor de afwatering van den Rijksstraat weg worden 50 straatkolken nnodig ge acht. Pe uit te voeren werken ten laste van den kapitaaldienst ziin van orooter be- teelcenis dan dc bovengenoemde. Er bestaan plannen voor een modern weg dek in den Hoftuin. Raadhuisstraat. Van Meerheekstraat en Prins Hendrikstraat. Hierbij is poodicr ophooeïng, rioleering, voetpaden en teeels, waardooT de heelo post komt op f. 35,100. Pastoorslaan en Loosterweg TI wovden bewerkt volgens een reeds crenomen be sluit. Het nieuwe weedek wordt doorgetrok ken tot het Stationsplein en vevdrr tot dc hoek Wilhelminalaan. Niet geraamd ziin de kosten van te. onteigenen grond en voet paden. Er ziin ook aansluitingen op het rioo) te maken. Straatwerk is er bii de jhr. Mockkade, Verlenede Pr. Hendrikstraat enz. De rijweg op den Hoftuin zal verbreed worden in vrvband met de plannen voor den tuinaanleg. Aan personeel wordt in 1Q31 betaald f. 56.803, voor onenbarc werken, en f. 9593 Voor de reiniging. Do schulden ten laste van het hrdriif voor O. W verstrekt kapitaal door de gemeen te, zijn f. 49 500 gropt. Conflicten onqpheven. Op twee bouwwerken zijn conflicten Voorgekomen tussehen de bouwers en de bouwpolitip- Het ging om een versnhil over de teekening inzake den scheidingsmuur van gen belendend perceel, welk verschil èr ernstig uitzag, daar de bouwvpkarbeir ders reeds ontslagen waren. Dit verschil i* opgeheven. Het tweede was ontstaan om dat te zware eischeD waren gesteld; ook dit conflict is bijgelegd, zoodat de stilge legde werken weer voortgang hebben. In de afgeloopen week stonden bij de Arbeidsbemiddeling ingeschreven 28 bouw vakarbeiders, 182 land- en tuin bouwarbei ders, en 2 kantoorbedienden. KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: AJeida, d. v. D. Schonenberg en W. Parlevliet. Cornelia, d. v. C. Vooije en D. van Rijn. Dirkje, d. v. J. Klinkenberg en D. Schaap. Dirk Klaas, z. v. C. J. Glasbergen en C. Ouwehand. Cornelia, d. v. P. Schaap en C. Schaap. Jannetje, d. v. G. den Hollander en W. Aandewiel. Cornelis, d. v. C. Zandber gen en L. Verdoes. OverledenLevenl. aangeg. kind van J. Parlevliet on T, van Duijn. Grietje van Duijvenbode 73 j., echtgenoote van Klaas Ouwehand. Cornelia v. Duijn, 3 m., d. v. B. van Duijn en N. de Jong. Ondertrouwd C. van der Plas en L. v. Duijn. J. van der Huoht en A. W. Ooyevaar. D. van Rhijn en P. Hus. B. Ouwehand en J. Vlieland. GetrouwdC. Jonker en A. van Duijn. H. van Du ij venvoorde en M. Kuijt. N. van Duijvenvoorde en J. Varkevisser. o KATWITK-AAN-ZEE. Vergadering van den Katwijkschen Gbr. Besturenbond. Om 8 uur opende de voorzitter de heer v. d. Heijden gisteravond de vergadering in Casa Cara met gebed en het voorlezen van Spreuken 22. Gehandeld zou worden over de toepas sing der Ziektewet en de ervaringen, die reeds zijn opgedaan. De secretaris, de heer Vink, stippelde de punten aan, die een on derwerp van gesprek zouden uitmaken n.l.: a. Zijn de arbeiders, die volgens de Ziekte wet daarvoor in aanmerking komen, inder daad verzekerd? b. premievaststelling; c. premie-inning en verhaal op den arbeider; d. bepaling van het bedrag van het ziekte- geld; e. uitbetaling van het ziektegeld, door wien, op welke wijze, over welke termij nen; f. rechtsspraak; g. behandeling van klachten; h. afdeelingskassen. Over al deze punten werd uitvoerig ge- discusseerd. Uit de verhandelingen bleek, dat er aardappeltelers zijn, die bij het rooien personen aannemen, die niet verzekerd zijn. Er werden klachten geuit over personen, die b.v, f. 30 per week verdienen, doch slechts ziekengeld kregen uitbetaald naar eon inkomen van f. 26.40 Ook duurde het dikwijls veel te lang, eer het ziektegeld werd uitgekeerd. Een voorbeeld werd aan gehaald van iemand die den 7den Novem ber in de ziektewet viel en tot nu toe geen uitkeering had ontvangen. Er werden ook bezwaren ingebracht legen de Landbouw- Onderlinge, die de gelden van de Ongeval lenwet na een tijdsverloop van eenige we ken nog niet uitbetaalt. De heer v, d. Plas brak een lans voor de onvolwaardige ar beidskrachten. Hij hoopte, dat de kiesver- eenigingen en de neringdoenden wel wat voor hen konden doen. Het bestuur besloot dit punt aandachtig onder de oogen te ne men. De heer D. de Jong verzocht het ge meentebestuur er opmerkzaam op te willen maken, dat alle werk uitsluitend door Kat- wijksche arbeidskrachten moet uitgevoerd worden; nu werken er menschep van bui ten Katwijk bij de Woningbouwver. Door den heer v. d. Zwan werd hierop geant woord, dat die vraag al in een raadszitting aan B. en W. gesteld is. Dp vepgadering heeft toen daaromtrent reeds een besluit ge nomen. De heer Vink deelt mede, dat de direc teur van het Arbeidsbemiddelingsbureau te Lelden aangeboden heeft om een spreek beurt te vervullen, waarin het een en ander over de werking van dat bureau zal mede gedeeld worden. Er werd besloten, dat eerst de heer J. S. Rqppert. penningm. van het C. N. V. uilgenoodigd zal worden om te spreken over de Ziektewet. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de heer v. d. Zwan de vergadering met dankzegging. Ladelichter betrapt. Door de politie werd aangehouden G. V. uit het Gommandeurspar) te Katwjjk a. d. Rijn, die op heeferdaad betrapt werd dc la Ie lichten bij den verlofhouder v. in de Voorstraat aldaar. Zaterdag beeft dit jong- mensch jn dezelfde winkel een doosje siga retten ontvreemd. Stand der werkloosheid. Bij bel Correspondentschap der Arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 253 werkzoekenden, zijnde: 4 Scheepmakers, 1 ijzerwerkep, 75 grondwerkers, 4 metselaars 8 opperlieden, 7 schilders. 1 straatmakeF. 8 timmerlieden, 96 losse werklieden. 1 kuiper, 6 fabrieksarbeiders, 1 stoker. 1 man den maker, 1 bloemist. 13 landarbeiders. 1 tuinman, 2 varensgezellen. 23 visschers. Geplaatst werden 2 grondwerkers. 3 losse werklieden en fabrieksarbeider. Door de politie werd aangehouden C. R. uit de Jan Tooropstraat, die nog 14 da gen gevangenisstraf te goed had. o- LISSE. 25-JARIG JUBILEUM GHR. SCHOOL. Een belangwekkende herdenkingsrede. Alhier werd een ouderavond ge houden in de Chr. School waarin tevens het jubileum der school is herdacht. De heer R. H. C. Tromp hield een rede waarin hij de geschiedenis der school bp- hantjelde Spr. bagen de oprichting te memo- reeren en hetgeen daaraan vooraf gins. Het was wijlen Ds. J. Overduin die den stoot gegeven heeft gegeven om tot oprich ting e<mer Christelijke Schoo.' te komen. Hij i9 het geweest die de christelijke burgers op de noodzakelijkheid ervan gewezen heeft. Het eerst© offer voor d© op te richten Chr. School werd gecollecteerd op een familie avondje ten huize van G. Tromp. 32.06 kon al9 eerste steen worden afgedragen aan de kerke raad der Geref. Gemeente. Een voorioopige commissie werd benoemd en ge ïnstalleerd n.l. de heeren W Segers. A. Balkenende. G. Overduin, J. Mijnders. G. Tromp en P. S. v. Waveren. Verder ging spr. na op welke wijze de bouw der school zich had toegedragen. De benoeming van een Hoofd gaf veel zorgen. Aan 17 sollicitanten werd een be zoek gebracht Het eindresultaat is geweest, dat de heer P H. Steenwinkel, Hoofd te Strijen, benoemd werd op 24 Juli 1905. De eerste onderwijzeres die benoemd werd was mej. B. Strietman Ceen oude bekende!) ook nu nog' De opening der 9ohool had plaats 1 Dec 1905. De officieele opening werd door vele autoriteiten bijgewoond. De uitbreiding der school ging steeds vooruit. In 1907 waren er reeds 186 leer lingen. De school moest uitgebouwd worden doch de finantien lieten zulks niet toe. De heer C. Segors schonk uitkomst door 2 lokalen te schenken. Een naaischool werd opgericht. Bij de oprichting der U. L. 0.- school moest de Naaischool verdwijnen De school bleef groeien. Ln 1911 was het leerlingenaantal gestegen tot 288. Nieuwe leerkrachten werden benoepid. We noemen pleehtp de namen van meester Vermeer, mej. Van der Ende, meester Paltz, waar voor in de plaats kwam meester Herrewijn, die in 1909 aan de school verbonden werd. Met dankbaarheid werd zijn avbeid geme moreerd. Mej. v. Hoeken vervulde de plaats van mej. v. d. Ende Twee figuren die bij vele kinderen geliefd zijn De heer Steenwinkel heeft intusschen de school ook wat de leermethoden betreft op peil gehouden In 1912 is er gesukkeld met vertrek van personeel. Niet minder dan 4- maal werd van personeel veranderd. De heer J. van Keulen van Stavoren, een kranig onderwijzer, heeft ook toen zijn beste krachten gegeven. Ook werd het oorlogsjaar 1914 gememo reerd, waarin de heer Steenwinkel zijn dub bel zilveren jubileum mocht vieren. In dien tijd was het een komen en gaan van het personeel door verschillende om standigheden. Door school en personeel werden moeilijke tijden doorgemaakt ook op financieel gebied. Verhaald werd vervolgens de oprichting der U.L.O,-school en de arbeid van den beer J, Veepstra en zijn personeel. In 1924 moest de heer Steonwinkel wegens ziekte zijn arbeid neerleggen. In zijn plaats werd benoemd de heer W. P. de Jonge. In waardeerende woorden werd de zoo goed bekende „meester Bertus Steenwin kel" herdacht. Een onderwijzer, bij de kin deren geliefd als weibTgen. Plotseling werd hij ons door den dood ontnomen. Ook meester Herrewijn moest wegens ziekte ziin arbeid neerleggen. In 1927 nam hij ontslag. Vanaf de oprichting zijp aan de lagere gchool 50 onderwijzers en onderwijzeressen werkzaam geweest. De overleden bestuursleden Spruyt en v. Waveren, werden herdacht. Ongeveer 1800 kinderen hebben aan de school onderwijs genoten. De heer Tromp eindigde met den Heere den lof en dank toe te brengen voor de vele zegepingen die 'genotep werden. Na een gezellig samenzijn werd do verg. gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, dochter van J- A. Bouma en G. Algera Hermapus Jo hannes, zoon van R. v. d Poll en A v. d. Voort Huberlus Jozef Maria, dochter van B de Vries en M. W. Venne Willem Cornelis. zoon van L. G. Hageman en A. W Hul Pelronejln, doch (er van H. de Ivoo- ker en E. Romeijn. Ondertrouwd i N. J. IToogorvorsI en M. M. van Rooi jen. Getrouwd: E, Luijk en C. Kranenburg. o- NOORD WITK-A AN-ZEE. Vergadering Vereen. „Zeebad." De veFeepiging „Zeebad" vergaderde in hotel Centraal. De voorzitter, de heer A. Vermeulen opende met een welkomstwoord en constateerde dat de resultaten van het afgeloopen seizoen beneden het middelma tige zijn gebleven. De notulen werden ge lezen en daarna pnder dank vastgesteld. Aan het bestuur werd schriftelijk dank ge bracht voor haar bemoeiingen tot het bin nenkrijgen van geld van niet-betalende bad gasten. De Winkeliersver. verzocht adhaesio voor haar actie tot tariefsverlaging van eleclriejteil. Ook werd adhae9ie gevraagd door de HoleJ en Pensionhouders van Zand- voort voor hun adres aan den minister in zake het werktijdenbesluit voor persorjeel in dienst van hotels en pensions in het seizoen. Hiermede ging men, behoudens de heer v. d. Niet accoora. Het jaarverslag van dep secretaris was in optimistischep toon gesteld en vermeldde de voor de vereeni ging gewichtige dingen o.a. ook de Fusie plannen en een uiteenzetting van de hou ding van het bestuur dat wel wil samen werken maar dap jp federatief verband met behoud van zelfstandigheid. De rekening en verantwoording van den penningmeester gaf een credit 9aldo van f. 750 20 en een debet-saldo van f. 603.dus een batig saldo van f. 147 80. De heer Urlus bracht verslag uit voor de commissie tot nazien der boeken en had alles keurig in orde be vonden Aan kamerlijslen zijn verzonden 18U stuks en 1553 reclame Senf. Door Berke^ meier werden 4580 briefje* van aanvrage gedistribueerd, De bestuursverkiezing af tredend de heeren Th. V.erloojp .eh V. Ph. Braun had tot resultaat dat de heer Th. Verloop werd herkozen en de heer Braun zich terugtrok, waarom: gekozen werd de heer C. H. v. d. Polm. Dank werd gebracht aan den heer Braun. die een uitstekend bestuurslid was en zeer veel nieuwe leden heeft gewonnen. Dc plannen voor concen tratie kamerlijst-informatie bureau en Boelarafonds ondervonden geen tegenwer king. De commissie, die deze zaaik onder haar beheer zal krijgen, bestaat urt 2 leden van Zeebad, 2 uit V.V. en 2 uit de combinatie van Hotel- en Pensionhouders. Het zijn dé heeren Adr. Dorsman, S. A. van Konijnen burg, Th. Verloop, H. Lieferm'k, W. Tappen- beck en N. Zelie; voorzitter is de heer Tn-p- penbeok. De inrichting van de kamerlijst werd besproken en verschillende opmeikin- gen zullen in de commissie worden bespro ken. Medegedeeld werd, dat er dit jaar 10.000 exemplaren zullen worden gedm'kt Daar de waterleiding tarieven door eenige raadsleden reeds aan de orde werd gesteld, zai juen afwachten wat er van deze besprekingen terecht komt om per jaar af te rekenen en niet per kwartaal. De heer Roos vraagt me dewerking voor de actie der electric ite its- tarieven om verlaging te befcomen. De voorzitter verwijst deze en andere 'klachten naar V.V., die in deze dingen eigen lijk het aangewezen lichaam is. (Hierna sluiting. _o RITNSBURG. Bloemenhandel. Betaald werden de navolgende prijzen: Grysanthen per stuk 15—18 ct. Grysanthen per bos 30—40 ct. Spaansche peper per mand f 2803. Fransche anjers f. 11.20 per dozijn. Rozen por bos van 20 sluk9: Glaudius Pernet f.11.10. Columbia f. 1.10 1.30. Headley f. 1.301.50. Butterfly f 1.10—1.40, Roselandia f. 1—1.30. Gold Ophelia f. J. 10—1.40. Scarlet due f. 2.10— 2.40. Witte due max f. 2.70—3. Due de Ber lin f 3.80—4. Proserpine f. 6.80 Hyacin then wit f. 5.60—H. Hyacinthen rood f.6-— 11.50. o SASSENHEIM. Alg. Vereen, van Bloembollencnltnnr. De afdeeling Sassenheim van deze veree niging vergaderde in het hotel „Het Bruine Paard" ter behandeling van» den beschrij vingsbrief voor de Alg. Vergadering. In zijn openingswoord heette de waarne mend voorzitter, de heer Bader, in 't bij zonder welkom den heer Vooren, directeur van het postkantoor. Hij stelde dit blijk van meeleven met het hoofdbedrijf van Sassen heim op hoogen prijs. Hierna werd pvergegaan tot de behande ling van den beschrijvingsbrief. De aftre dende voorzitter van het hoofdbestuur, de beer E H. Krelage werd herkozen. Als candidaten voor het hoofdbestuur zul len worden gesteund de heeren .T. Volke ring Tzn. te Limmen en J. G. v. d. Meer te Noordwijk. Tot afgevaardigden werden aangewezen de heeren J. Wijntjes en J. Braun. Bij de rondvraag werd geïnformeerd of aan het bestuur eok bekend was, dat de in Februari te houden tentoonstelling ook op Zondag geopend zal zijn, waartegen ver schillende leden zeer ernstige bezwaren zouden hebben. Door de afgevaardigden zal hieromtrent aan het Hoofdbestuur vragen worden gesteld. Ernstige aanrijding. Door 4e neerslaande rook van de stoom tram is langs den Rijksstraatweg onder deze gemeente een Cadillac auto van den heer K. in botsing gekomen met een yan de te genovergestelde richting komende auto (Ford), waardoor aan beide auto's zware schade werd aangericht en de auto van den heer K in de sloot langs den Rijksstraat weg terecht kwam, echter zonder persoon lijke ongelukken te veroorzaken. De chauf feur van de Cadillac-auto, de zoon van den heer K. was door de neerslaande rook van de stoomtram eenige oogenblikken niet in staat den weg te overzien, waardoor het opgeval ontstond. In de kas van de firma Warnaar en Co. slaan de eerste Mendeltulpen reeds in bloei. Mej. W. A. Meujenbrugge. werkzaam aan de openbare lagere school alhier, is be noemd tot onderwijzeres te Overlangbroek. Tot haar opvolgster is benoemd mej. E. Vissers onderwijzeres te Haarlem. o VOORSCHOTEN. Teraardebestelling van wijlen den heer L. H. van Wissen. Zaterdagmorgen om 9 uur vond in de R.-K Kerk van deD H. Laureptius alhier onder groote belangstelling de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van den heer L. H. van Wissen. De overledene was lid en ge durende 43 jaar voorzitter van het P -K. Armbestuur dezer Parochie. Tevens was de overledene van 1893 lid van den gemeente raad en vanaf 21 October 1909 wethouder. Als zoodanig bedankte hij in Juli 1927. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor P. Meyer. Onder de aanwezigen merkten wij o.a oii het College van B. en W., den heer Schram de Jong, ambt. van den Burg. Stand, den heer Turion. gemeente-opzichter, den heer J. Dijkman, lid van het polderbestuur en 4en heer Hoogenstraten. notaris alhier. Om 10 uur vond op het Kerkhof naast de Kerk de teraardebestelling plaats De boaar- ding werd hier eveneens verricht door den heer P Mever, Pastoor der Parochie. Ds. H. Alting. f Zaierdagavond is in den ouderdom van 80 jaren oyerleden ds. H. Alting, emeritus predikant der Gereformeerde Kerk alhier. 1 Juli 1921 werd de overledene door de classis Leiden emeritaat verleend en Zon dag 26 Juni 1921 nam hij na ruim 46 jaar het predikambt, waarvan 26 jaar te Voor schoten, vervuld te hebben afscheid van zijn gemeente met een predikatie over Hebr. 13 vs. 20 en 21. De Gereformeerde Kerk was dien avond lot in alle hoeken gevuld, waarbij vele personen van elders. Woens dagmiddag a.s. om half 2 heeft in de Gere formeerde Kerk een lijkdienst plaats, waar na de teraardebestelling plaats heeft. Aanrijding. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur heeft op het kruispunt Leidscheweg, Gebroeders TreubslraatSchoolstraat een aanrijding plaats gehad tussehen twee auto's. Van de richting Leiden kwam een auto bestuurd door C. W. v. d. B. De bestuurder moest -naar links rijden voor het passeeren van een geparkeerde vrachtauto in de School straat, deed dit waarschijnlijk iets te vroeg en te veel naar links, terwijl uit de Gebroe ders TreubBtraat een personen-auto kwam van T. A. A. L. uit den Haag. Beide wa gens botsten tegen elkaar, waardoor beide ernstige materieele schade opliepen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Door de politie is proces-verbaal opge maakt. Burgerlijke Stand. Overleden: L. H. van Wissen, 81 jaar. F. W. J. de Jong, 84 j. C. Hoogendoorn geb van Zeideren, 60 j. Getrouwd: C. Mechelse en W. C. M. de Ruijter. Gevestigd: Th. van Boheemen, v. Stomp- wijk; P. Hagendijk en echtgenoote, van Leiden. A. M. A. Bakker, van Harlingen; J. P. Soetmulder, van 's Gravenhage; H. Stant, van Hoogezand. Vertrokken: Jac. Griffioen, naar Noord- wijk; A. van der Me.ij, naar Oegstgeest; K. Sloot, naar 's GravenhageJoh. van Win den, naar Wassenaar; C. J. Knappstein, n*. 's Gravenhage. Gevonden: een kinderhandschoen. WASSENAAR. Kerkelijke verkiezing. Bij de herstemmirug voor een vacature in het kiescollege der Ned. Herv. Gem. alhier is de heer D. Buit, candidaart van de kerke lijke kiesvereeniging Evangelie en Belijdenis met '408 stemmen gekozen. De heer G. .T. van der Stoel, candlidaat van de kiesvereeiui'ginig Kerkelijk Leven, had 344 stemmen. Een parkeerterrein. Binnenkort zal een aanvang wordon ge maakt met het aanleggen van een parkeer terrein langs het Wassenaar9che Slag var café Duinoord tot aan het Zeestrand. Burgerlijke Stand. Geboren: Adolf Cornelis, z. van A. T. YerkleijA. C. Leenders Wilhelmina Helena, d. van C. T. van der PloegB. M. van Veen Elsje. d. van J. van Polanen E. Dijkstra Johanna Francisca, d. van W, B. AlkemadeC. G. M. van Eeden. Overleden: Maria Anthonia van der ICroft 74 j.. weduwe van J. A. Remmerswaal. Ondertrouwd: M. C. P. J. DiebenC M. C. Uffink J. M. Visser-4Ï. Schuit. Het R.K. Armbestuur heeft het aanleg gen van een plantsoen rondom het pension voor ouden van dagen in de Kerkstraat op gedragen aan den heer A. H. Zandvliet alhier. HOLLAND AFRIKA LIJN. HELDER, tbuisr., 11 Dec. van Takoradi. SCHELDESTROOM, uitr12 Dec. van Duals. BANDOENG, thuisr., 12 Dec. van Kaapstad. SUMATRA, thuisr., 12 Dec. van Genua. RIETFONTEIN, Jhuisr., 16 Dec. bij Dakar verwacht. RIJNLAND, 13 Dec. van Amst. n. W. Afrika, HOLLAND—AMERIKA LIJN. KINDERDIJK, 12 Dec. van R'dam te Curasao. STATENDAM. R.dam n. New York, pass, 12 Dec. Cape Race. ROTT LLOYD. KOTA PINANG, thuisr., 13 Dec. v. Belawan. PALEMBANG, uitr., pass. 13 Dec. Perim. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, thuisr., 13 Dec. van Port Said. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALUDRA, thuisr., pass. 12 Dec. Fjnisterre. STOOMV. MIJ OCEAAN. EURYBATES, 12 Dec. van Batavia n. Amst. HOLLAND—O AZIE-LIJN. OOSTKERK. thuisr.. 13 Dec. van Colombo. ZOSMA, thuisr., pass. 13 Dec. Gibraltar. HALCYON-L'JN. STAD HAARLEM, 12 Dec. van San Nicolas n. R'dam. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. BARENDRECHT, 12 Dec. van Charleston n. Londen. GALGEWATER, Donau n. Antw.rpen, pass. 12 Dec. Ouessant. JOBSHAVEN, Antwerpen n. Montevideo, 12 Dec. van St. Vincent. KE1LEHAVEN, Leningrad n. Boness, pass. 11 Dec. Kopenhagen. KATWIJK, Caen n. Lubeck, pass. 13 Dec. Brunsbuttel. ROZENBURG, 12 Dec. van Hull te Bilbao. TEKNEI'ZEN, 12 Dec van Sunderland n. Lissabon. TOWA. 12 Dec. van Antwerpen te Monte video. VEERHAVEN. R'dam n. Jacksonville, pass. 12 Dec. de Asoren. 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10