LAATSTE BERICHTEN. VISSCHERIJBERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Het dikke pijltje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 7 7 TELEGRAFISCH WEER3ERICHT naar waarneming in den morgen van V> Dec. medegedeeld door het Kon. Ned. Vleteoroi. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 766.0 te Breslau. Laagste stand 743.3 te Akureyri Verwachting tot den avond van 7 Dec.* Zwakke tot matige Zuid-We-steltjke tot Zuidelijke of Zuid-Oostelrjke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijn lijk eenige regen. Zachter. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste stand V1 Sr Cl. (31 gr. F.)v 9 uur voorm.' Vs Sr- C. (33 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 1 gr. C. (34 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te 3 u. 12 min. Hoogste stand des nam. te 3 u. 33 min. Vooi Maandag. Hoogste stand des voorm. te 3 u. 53 min. Hoogste stand des nam. te 4 u. 13 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 4.22 n.m. tot 7.25 v.m. Zondag 4.22 n.m. tot 7.27 v.m. FRANKRIJK. De crisis. De president der republiek heeft de be sprekingen over de oplossing van de regee- ringscrsiis gisteren den geheelen dag voort gezet. O.a voerde hij besprekingen met PoincarÊ Bienvenue Martin, Paul Bancour, Herriot, Léon Blum. Louis Matin, Chautemps en Franklin Bouillon. De a'.gemeenc opvatting is. dat de rfisls zeer moeilijk op te lossen zal zijn, Poinraré confereerde bijna een uur met den president der republiek, doch weigerde eenigo mede- deelingen voor de pers te doen Paul Boncour verklaarde, dal hij ut het bijzonder over fmt vraagstuk der büiten- landscbe politiek '.iceR gesproken. Onder .Ie tegenwoordige omstandigheden is het nondig, dat de rejecting voor de voort- ze'.üng van een stabiele buitenlandsche poli tiek kan beschikken over een vaste meer derheid. die slechts door een vereeniging van alle republikeinsche elementen moge- lijk ia. Onder de personen, die voor de vorming van een nieuw kabinet in aanmerking komen, werden in de wandelgangen van de Kamer genoemd ChCron en Lava!, die tot nog toe minister waren, en de senatoren Louis R.irlhnu en Albert Sarraut Doch dit zijn slechts proefballonnetjes. ENGELAND. Het standpunt der iegeerino. - Uit de industrie. Gisteren heeft Llojd George, de leider der liberalen, een rede gehouden, waarin hij verklaarde, dat de tegenwoordige regee ring gefaald heeft. Het is een erkend feit, dat zij achttien maanden lang de gelegen heid tot handelen in het vraagstuk der wer keloosheid vermorst heeft. Echter bestaat er niet het minste verlangen de regeering door een conservatief kabinet-Baldwin te vervangen. Een mogelijkheid is samenwerking van de liberalen met de arbcidersregeering, zon der dat de liberalen in alle verantwoorde- lijkheid der regeering deelen. maar in zoo danigen vorm dat zij de regeeving met hun ervaring en kennis dienen. Wij hebben echter noch een pact met de reseering gesloten, noch mef haar ruil handel gedreven Ik wenseh dat dit duide lijk begrepen wordt, opdat er geen misver stand besta Indien wij geen evenredige vertegenwoordiging kunnen krijgen, zullen wij vrede nemen met de alternatieve stem „die belet, dat een candidaat door een min derheid zal worden gekozen, wanneer zich raeor dan twee eandidaten aanmelden. Dit wordt opgevat als een aanwijzinc, dat het a.s wetsontwerp over het kiesrecht een bepaling zal bevatten betreffende de alternatieve stem. Lloyd George waarschuwde het Hooger- *>uis. dat het. mdien het het ontwerp voor de kiesreehthorvormincr verwerpt, er de consequenties van zal ondergaan. Een ander liberaal leider, Hei'bert Sa muel. verklaarde 'n dezelfde vergadering, dat dp gedragslijn der liberalen deze moest zijndat zij van heeler harte met de re geering moesten samenwerken, wanneer zij maatregelen overeenkomstig het liberal program aanvaardde, maar dat zij altijd hun volledige zelfstandigheid moesten hand. haven. De Schotsche mijnwerkers hebben beslo ten het werk Maandag weer te hervatten. De leiders van de vakbonden, die te Glas gow geconfereerd hebben, zijn bereid tot een wapen .stilst and van drie maanden. In dien ttisschentijd zal over een permanent* overeenkomst beraadslaagd wordeD. De patroons in de katoen industrie in Lancashire hebben gisteren aan hun gezel len doen weten, dat de nieuwe loonschalen over vier weken zouden ingaan en tevens de proef, waarbij aan één wever de bedie ning van meer getouwen zou worden opge dragen. Deze proef zou echter zeer gelei delijk genomen worden en in het eerste jaar zouden niet meer dan 25 pCt. van de wevers er voor aangewezen worden. In Bombay is het wéér tot ernstige schermutselingen gekomen naar aanleiding van de ,,vereering" van de 7e maand van Gandhi's arrestatie. Ruim 200 personen werden gewond, w.o. 15 zwaar. OOSTENRIJK. De verklaring der nienwe regeering. Scheuring in de Heimwehren. In de gisteren gehouden zitting van den Oostenrijkschen nationalen raad heeft de bondskanselier, dr. Ender, zooals was aan gekondigd, zijn regeeringsverklaring voor gelezen. Het document begint met de woorden „De regeering neemt mei een bezwaard hart haar taak op", wat er wel op wijst, dat de regeering groote moeilijkheden ver wacht Dr. Ender legde den nadruk op den eer bied, dio de nieuwe regeering voör de grondwet koestert en sprak de verwachting uit, dat ook de niet in de regeering verte genwoordigde partijen al haar krachten zouden aanwenden, om het economische leven (e steunen. Het bestuursapparaat moet vereenvou digd en goedkooper worden. Het kies systeem moet gewijzigd worden. Oostenrijk moet zijn vrijheid op handels- politiek-gebied herwinnen. De regeering zal met aandacht de pogingen der agrarische Oost Éuropcesche staten volgen. De werkzaamheden der overheid zullen lot het minimum beperkt worden. Ook op de Oostenrijksche bondsspoorwe- gen en de scheepvaart op den Donau, zal de regeering grooteren invloed moeten ver krijgen. Dr. Ender stelde de inwerkingtreding der invaliditeitswet en de arbeidsverzekering voor arbeiders in uitzicht. Bovendien zullen met de naburige staten sociaal politieke wederkeerigheidsverdragen gesloten worden, speciaal met het Duitsche rijk. Op het gebied der buitenlandsche poli tiek zal de regeering het handhaven van Vriendschappelijke verhoudingen met alle naburige staten nastreven, doch speciaal in de verhouding tot den grooten Duitschert broederstaaf zal de hondsregeering de tra ditie, die door de gelijkheid van taai en cultuur gegeven is, dus in «le natuur der beide volkeren ligt op hartelijke en open lijke vriendschappelijke wijze blijven vol gen en steeds trachten de verhoudingen op elk eebied beter te maken. Dr Ender sprak vervolgens over het door Srhober op de jongste Volkenbonds-assem- blée ontwikkelde program van de toenade- ringsmogplijklieden der Furopeesche staten.' en verklaarde, dat de regeering haar best zal doen. de te Genève gedane voorstellen allereerst door den regionalen opbouw van Furopa door het.vormen van economische handen met de staten, die dezelfde belan gen hebben, voor (e bereiden De verklaring van Dr Ender werd in het huis rustig opgenomen Slechts toen dr. En der sprak over de samenwerking mei Duilschland werd bijval betuigd, een hij- val die ook. en nog luider, lot uiting kwam. toen hij sprak over de vermindering der prijzen. Bij de debatten, die op de rede van dr. Ender volgden nam allereerst de sociaal democraat Renner het woord Hij viel de regeering Vaugoin heftig aan Hierbij kwam het tot heftige interrupties van de Heim- wehrlieden, die door de sociaal-democraten werden beantwoord Toen Renner ook de „fïeimwehr" heftig hecritiseerde. trok Starhembcnr een voorwerp uit de zak, waarop de sociaaJ-democraten opsprongen en riepen- ..Hij heeft een revolver" Starhemberg toonde daarop. een sigarettenkoker! In de „Heimwehr" van Neder-Ooslenrijk is liet tot een scheuring gekomen. Op een vergadering der afdeelingsleiderp verklaar de graaf Stnrhemberg, de vroegere minister van binnenlnndsrhe zaken, dat de „Heim wehr" het parlementaire stelsel verwerpt en tot een politiek van actie overgaat Wie. met den nieuwen koers niet instemt, be hoort niet meer in den „Heimwehr" thuis, mpendc hij. De lnndsleider Graab wees er echter op, dat de opperste leiding volgens do statuten van de „Heimwehr" uitsluitend bil de ge zamenlijke landsleiders berust. Meer dan de helft van de afdeelingen verklaarde zich echter voor Starhemberg. De overige afdee lingen onder leiding van Graab besloten daarop een nieuwe groep te vormen. JAPAN. De werkeloosheic Het aantal werkeloozen in Japan wordt officieel geschat op 80.000; maar de niet- officieele schattingen zijn veel hooger. De regeering heeft goedgekeurd, dat een leening zal worden gesloten tot een bedrag van 30 000 000 jen voor werkverschaffing (wegenaanleg enz.). RUSLAND. De doodstraf geëischt. In het verdere requisitoir in hel zg. industrie-proces verklaarde de aanklager Krvlenko o.a.: Degenen, die in de beklaagdenbank zitten, verrichten hun werk ernstig. De vertegen woordiger van het O. M. vestigde de aan dacht op de verklaring van Ramsin, dal het practische program der industriepartij ook de voorbereiding van een militaire dictatuur van Loekomski inhield en wees er aan de hand van citaten uit het orgaan der Witte gardisten „Renaissance" op, dat het pro gram dezer dictatuur bestaan had in het herstel der monarchie. Ramsin beoogde on getwijfeld doodschieten op groote schaal en straf-expedities, want het doel ware alleen te bereiken geweest met het ten'offer brengen van millioenen van de arbeiders-klasse en van den boerenstand. Inzake het bewijsmateriaal zeide Krylenko dat de voornaamste plaats daarin wordt ingenomen door de bekentenis der beklaag den. De bewering, dat deze bekentenissen hel resultaat zijn van folteren is absolute onzin De omstandigheid, dat de beklaagden bekennen, is te verklaren uit het gemis van iedere hoop, dat hun loochenen tot iels zou kunnen leiden. Na uitvoerige beschouwingen over de bij de kapitalisten toenemende crisis, het toe nemend oorlogsgevaar, do tegenstellingen lusschen overwinnaars en overwonnenen ging Krylenko over tot de „buitenlandsche zijde" van dit proces: De Rnmsin-organisafie is niet alleen door burgerlijke kringen en de vroegere Russische hof financiers gesteund, doch ook door Russi sche sociaal-democraten, die in het buiten land vertoeven. Ramsin heeft niet kunnen ontkennen, triomfeerde spreker, dat '.ns^chen Frankrijk. Polen. Roemenië en de rand staten een overeenkomst bestaat, die tegen Rusland gericht is De eerste rol in den strijd der sovjet-unie speelt Polen! Deterding heeft verklaard, dal hij den «drijd tegen Moskou een 1oonenden strijd acht. Poincaré is de geestelijke auteur van den strijd tegen sovjet-Rusland. Een bijzonder middel in den strijd tegen de sovjetregeering, is de sabotage en meri moet daden van sabotage beschouwen als daden "van klassenstrijd tegen de sovjet. Stalin heeft den binnenlandsche-< ooiiti ken toestand van de sovjet-unie juist beoor deeld. Hij heeft de noodige maatregelen ge troffen. om hef collectivisme op hel land zonder moeilijkheden door le voeren. Hierdoor is voorkomen, dat de hoeren aan de Ramsin-organisatie zijn overgeleverd. Deze stap van Stalin kan niet hoog genoeg geschat worden. Tens'otle eisehte hij tegen alle beschul digden de doodstraf, daar er z.i geen ver zachtende omstandigheden waren. TELEGR AMMEN, NIEUW BANKSCHA*NDAAL TE PARITS. PARIJS, 6 Do. (V. Dj De Parijsche politie arresteerde gisteren twee leden van den Raad v. Commissarissen van do Banque Commercial de France. Een derde commis saris. togen wien eveneens een arrestatie bevel was uitgevaardigd, was tijdig ge vlucht. De Bank hield zich voornamelijk bezig inct het verhandelen van geldswaar dige papieren. Van verschillende effectenbe zitters had de Bank ongeveer 7 millioen Tranes aan papieren in haar bezit, die zich in het bankdepot moesten bevinden. In wer kelijkheid bleek zich in het depot nog slechts voor 2l/i millioen francs aan waarden to bevinden. De rest hadden de drie commissa rissen len eigen behoeve aangewend. o IN WESTEN NICHTS NEUES. BERLIJN. 6 December De eerste opvoering van de film „lm Westen nicht Nëiles" te Berlijn is mislukt, daar rechtsche radicalen met stinkbommen wierpen, dat kwam tot hevige vechtpartijen, zoodat de politie de zaal ontruimde. ZES KINDEREN GESTIKT. BRUSSEL 6 Dec (V.D.) Te Ukkel zijn G kinderen van 7 maanden tot 7 jaar in hun slaap door gas gestikt. STADSNIEUWS. TENTOONSTELLIN G (OHS. NICOLAAS Ir. In de bovenzaal van Ar; Aemula. Pielers- kerkgracht 0. heeft de schilder Johs. Nico- llas Jrover wien in April van dit jaar in ons blad reeds een levensbeschrijving en een beonrdeeling van zijn werk gepubliceerd werd, een collectie van zijn schilderijen, aquarellen en leekeningen ten toon gesteld. De collectie verdient zeker belangstelling: er zijn mooie werken uit Java en Bali le bewonderen, blauwe en lila tinlen, de ken merken der luministische school zijn over- heerschend. Het coloriet is tijn en licht ge houden, veel spreekl van poëzie en fantasie. De heer Nicolaas beschik! over een prijzens waardige veelzijdigheid; zijn schilderstuk ken uit Holland bevallen dikwijls sfeer, wij denken aan het wintergezicht te Abcoude, de molens in oud-Amslerdam. terwijl aan den specialen Indischen wand ons bei berg landschap Singosarie me! op den achlergrond de Smeroe, bijzonder heeft getroffen Zoo zou er meer te noemen zijn; men ga zelf eens een kijkje nemen: dit werk is vlol en veelal boeiend opgezet, terwijl de levendige kleuren 'I een bijzondere charme verleencn. De tentoonstelling blijft geopend tot 18 deïer. BINNENLAND. ROOFOVERVAL OP EEN POSTKANTOOR te AMSTERDAM 32 waaxdestakken uit postzakken gestolen. Toen hedenmorgen te ongeveer 10 minuten over halfacht de postbeambte belast met het openen van het bijkantoor der posterijen in dc Terpstraat 152156 te Amsterdam nabij de Spiegelstraat, als gewoonlijk het kantoor betrad, heelt hij niet kunnen vermoeden, welk avontuur hem wachtte. Het is de gewoonte, dat de eerste aanwe zige ambtenaar de trommels en postzakken in ontvangst neemt, die per auto van het hoofdkantoor worden gebracht. Toen de be wuste beambte hedenmorgen de trommels en zakken had ontvangen en de deur weer had gesloten, ging hij zich" verkleeden in het kleedkamertje. Op een gegeven oogenblik stond plotseling een gemaskerde man met een revolver achter hem. De gemaskerde sommeerde den ont stelden beambte de handen omhoog te ste ken. waarna hij hem onder bedreiging met de revolver dwong zich in de kolenkelder te begeven. Dc postbeambte moest hieraan voldoen, waarna de aanvaller de deur sloot. Toen eenigen lijd later de schoonmaakster kwam, werd de deur van het kantoor niet geopend. Zij vermoedde onraad en waar schuwde de buren. Een werkman van een naburige werkplaats ging naar de achterzijde van het gebouw en wist door over een afdak le klimmen het kantoor te bereiken, waar hij het hulpgeroep van den opgesloten beambte vernam. Door een ruit in te slaan, slaagde de werkman er in den gevangene te verlossen. Bij een onmiddellijk ingesteld onderzoek kwam vast te staan, dat (wee postzakken, die in dc gang stonden, zijn opengesneden. Onmiddellijk werden de politie en de post- ftutorileiten gewaarschuwd. Vast kwam te staan, dat 32 waardestukken, d.w.z. brieven met aangegeven geldswaarden waaronder een met f. 3000 zijn vermist. Tevens i9 getracht de trommels te forceeren, doch de pogingen hiertoe mislukten. Vermoed wordt, dal de dader of daders zich in het kolenhok hebben laten in sluiten en daar den nacht in de afwachting van den ambtenaar en de buit hebben doorgebracht. Hoe groot d? waarde van de ontvreemde stukken is. staat nog niet vast. Hedenmorgen vroeg heeft de commissaris van politie, de heer H. J. dc Jong, een onderzoek ingesteld, doch elk spoor van den dader (de daders) ontbreekt nog. o OVERREDEN EN GEBOOD. Terwijl de ongeveer 27-jarige ongehuwde zoon van den landbouwer B. Buurman te Westerbroek bezig was mest to vervoeren, sloeg het paard op hol. De jongeman ge raakte ondeT de wipkar en werd met ern stige inwendige verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen-ver voerd, waar hij is overleden. DE ACHTERUITGAANDE SPOORWEG-ONTVANGSTEN. Over de maand October 1930 is door de Ned. Spoorwegen f. 1.400.000 minder ont vangen als over October 1929. De voor naamste factor is de verminderde op brengst van het goederenvervoer met ruim één millioen. Het reizigcrsvervoer liep bovendien ook nog met ruim 2^ ton ach teruit. o DIEFSTAL. Gisternacht is op dc slaapkamer van de weduwe D., filiaalhoudster van dc firma Jamin te Roermond, een bedrag van f. 1000 uit een geldkistje verdwenen, 's Middags was het geld nog in het kistje. Van den dief stal is aangifte gedaan bij de politie, die een onderzoek instelde, tol nu toe echter zonder resultaat. Van den dader heeft men geen enkel spoor. K. Z. II. de Prins der Nederlanden heeft het beschermheerschap der Interna tionale tentoonstelling „De Suiker" aan vaard. Overleden is de burgemeester van Lonneker de heer M. A. II. Slroink. Hij werd 65 jaar. IJMUIDEN, G Dec. 1930. VISCHPRI (ZEN. Tarbot per K.G. f. 1.501.05; Griet per kist van 50 K O. f. -18-27Tongen per K.G. f. 2.50180, Groote Schol per kist van 50 K.G f. 2523. Middelschot per kist van 50 KG. t. 3126. Zelschol per kist van 50 K.G. f.3625; Kleine Schol per kist van 50 K Cr. f. 256 90; Bol per kist van 50 K.G. f. 5.505; Schar por kist van 50 K G. f.15 —2.60; Roggen per 20 st. t. 3—2 20; Groote Schelviseh per kist van50 K.G. f. 39—30; Middel Schelviseh per kist van 50 K G. f. 28 —23; Klelnmiddel Schelviseh per kist van 50 K.G. f. 1612; Kleine Schelviseh per kist van 50 K.G. f.8 503.20; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 7761; Gullen per kisl van 50 K G f.211.10; Lengen por sluk f.31.70: Wijting per kisl van 50 K.G. f. 5.201,30. 705 kisten versche ha ring en 780 manden. Prijzen f. 8.607.60 per kisl en van t. 7 705 40 per mand. Aangekomen 12 stoomtrawlers IJM. 417 met f 2400; IJM 272 met (.2656. IJM. 175 met f 2300, IJM 101 met f. 1602 IJM 3 mei f 2986, IJM. 79 mei f.1501; IJM. 92 met f 3204; IJM 153 met 1700 IJM. 193 met f. 900; JIM. 42 met f. 2237; IJM 177 met t 2231; O. 36 mot f.1333: en de log gers KW. 65 met f.885; IJH. 176 met f.2439; IJH. 51 met 1.3541. K W 147 met 167 kantjes-, KW. 4 met 133 kantjes voor Katwijk. DE TER-AARDE-BESTELLING VAN LION VAN LIER. Naar gemeld wordt, heeft het gemeente bestuur van Amsterdam aan de familie van wijlen den heer Lion van Lier aangeboden do begrafenis van den overledene op Maandag a.s. te doen geschieden van den Stadsschouwburg uit, welk aanbod is aan vaard. AMSTERDAM, G Dec. Een gedrukts markt met weinig zaken. Margarine Unie's flauw evenals H.V.A.'s. Industricelen prijs houdend. Rubbers en Tabakken prijshou dend. Koninklijke iets vaster. Scheepvaar ten en Mijnwaarden verlaten. Amerikanen weinig veranderd. De beurs bleef hedenmorgen haar s$il voorkomen ten volle behouden, hoewel en kele fondsensoorten wat Uitgebreider ouiJ zetten gaven te aanschouwen. Van de in- dustrieelen werden Margarine Unies vrij druk verhandeld. Er bleek nog al wat nah- bod te zijn, waardoor de noteering lang zaam aan terugliep. Het verlies beliep plm. 4 pCt. De Philips-, Aecoustiek- en Aku- aandeelen waren in doorsnee maar weinig gewijzigd. Eenige -bewecinsr ontstond o^p de Suikernfdeeling in H.V.A.'s, die op do vorige slotprijzen geopend, enkele proeen ten reageerden. Ook' de minder courante soorten moesten iets van hun koers prijs geven. In Rubbers ging in 't geheel niets om en ook de koersen gaven maar weinig variatie te zien Dit kon overigens ook ten volle voor de Tabakken gelden, alleen Deli Batavia latren iets luier in do markt. Van handel in Scheepvaarten en Mijnwaarden was niets to bespeuren. De Oliea-fdeeling was stil, doch prijshoudend. Koninklijke konden zich handhaven op de hoogste prij zen van gisteren. Dc buitenlandsche soor ten bleven op peil. In Amerikanen ging niets om en in navolging van Wallstreet, waren de koers-fluctuaties geheel onbetee- kenend. Anaconda's golden eerder iets lager. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De handel op de afdeeling Kalf- of melk koeien en ook die van 'Vare Koeien is al hier op de Leidsche markt wel voor een groot gedeelte afhankelijk hoo het verloop is op de slachtveemarkl en daar deze gister, door wat minder aanbod en wat meer vraag heel wat gunstiger verliep en prijzen beter waren, viel er ook een meerdere omzet in gebruiksvee waar te nemen. Prijzen gingen dan ook in geen geval lager Melkkoeien van f. 230.380, Vare Koeien f. 200325:' Sommige heel besle exemplaren nog wat hooger in prijs. Vetle Koeien van f. 0 90- 1.10 per Kg., Dito slieren f. 0.901.00 per K.G. De marklen van gister te Leeuwarden en Zwolle waren echler niet williger geslemd. Vetle Koeien stug prijshoudend. Slieren lager in prijs, Kalf en Melkkoeien en pin ken ook zeer stille handel. De Kalveren, waren over 't geheel voor do vetle mestkal- vcren flauwer. Graskalveren en nuchlere voor de slachtbank bestemd nogal duur, maar dan ook schaarsch aangevoerd. Veel schapen werden er gister aan do markten gebracht, doch de ruime aanvoeren in aanmerking genomen, had de handel er levens do prijzen een bevredigend verloop. De vette lommeren gingen voor de goede soorten alle boven de f. 30per sluk. De heele hesten konden zelfs f 3536 opbren gen. Oude schapen wel prijshoudend f. 34 -=—12 per stuk. Varkens ging niet beter. Te Leeuwarden voerde men toch niel zooveel aan 648 vette en zouter? Nnteering: 2224 ct., en Zouters 2222 1/2 ct. Te Zwolle 2123 ct. per pond. De magere varkensmarkt verliep hier gister heel kalm en nauwelijks prijshoudend LEIDEN, G December. Botermarkt. Do prijzen van boler op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) van f. 1.55 per K.G.; prima boe- renboter van f. 1.45155; goede boeren- boter van f. 1 301.40. Aangevoerd 29/8, 11/16 vaten, wegende 680 K G. Handel vlug. Turfmarkt van 1—G December. Aanvoer lange turf 610.000 stuks. Prijzen f.88.50 per 1000 stuks. Noleering Coöperatieve groen len-, truit en btoemenveiling-vereeniging „Leiden en Omslreken", d.d 5 December. Andijvie per 100 stuks 0.701.90. Bloemkool It. 1224. Bloemkool II f.211. Roode Kool J 48. Savoye Kool f. 510. Groene Kool f. 25. Pieterselie f. 3G. Prsi J 33 Selderie f. 35. Kropsalade f. 14. Knolselderie 1.36. Kroten per 100 Kiio f 3—f Kroten, gek. f.5—10. Witloof f 20 25. Spinazie f.2530- Wortelen f.211. Spruiten I f.1522 Spruiten II (.211. Anrdappeien f. 45. BOSKOOP, 5 December Coöp. Veroeniging „Do Boskoopscho veiling Rozen: Kilham f. 1.802.10 Claudius Pcrnet f. 1.40—2.10. Germania f. 0.70—1.20. Rosalandia f. 0.901 60. Butterfly f. 0.80 1.20. Columbia f. 0.60—1.05. Ophelia f.0 67. lladtey f. 0.62—0.90. Mac. Keiler f. 1.10 1.50. Wilh. Kordes J 1.402 00. Gemengde rozen f. 0.60—1.10. Marcel Royer f.120. Keiserin Aug. Victoria f. 0.73. Klse Pnuleen f 0 560 76 Flnrex f.1 702 00 Edith He len f. 0.90. Phoebe f. 0.60 Koningin Louis" f. O 59 Diversen: Chrysanten gr. bloemig t. 1 30— 150. tdem tros f 1.10—1.20, alles per 10 stuks ROELOFARENDSVEEN. 5 December, Tomaten f.0 40—1 90 per 100 pond. Krop sla f. 0 306,00 per 100 krop. Bloemkool 1112 cent per sluk. 3-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3