T. H. B.—A. S. C. o—4. Eat en mnis. Ergens, heel ver in het achterland van Heemstede, huist T. H. B. de reis er heen is buitensporig lang en er zijn Sherlock Hol mes-talenten voor noodig om den grond te vinden. Maar men komt er per saldo en in tegenstelling met de Leidsche modderpoelen vindt men dan het T. H. B.-terrein kurk droog, maarheuvel en dal, zooals wij het bijkans nergens nog zagen, 't Gaat er allemaal heel gemoedelijk. Een toegang tot het feest bestaat er niet en de thuisclub be gint pas „inhalige" neigingen te krijgen als het de moeite waard gaat worden. En dit werd het gisteren. Goed geteld waren er tien T. H. B.-aanhangers tegenover een honderd tal Leidenaars, welke laatsten overigens op een grandiose wijze zijn bekocht, omdat de verlooning in Heemstede vrijwel niets met voetbal gemeen had. Hoe T. H. B. van Schoten heeft gewonnen en tegen U. V. S. heeft gelijk gespeeld, is ons een raadsel. Destijds in Leiden waren de menschen uit Heemslede uitgesproken zwak, maar hetgeen zij er gisteren van terecht brachten was allerbedroevendst. Wij kunnen zonder voorbehoud schrijven, dat A. S. C. een zeer slechten wedstrijd speelde en als wij dan nog zonder overdrijving aan den kop van dit verslag kunnen zetten „Kat en muis", dan teekent dit wel ten duide lijkste het totale gemis aan voetbalcapaci teiten van de thuisclub. Die thuisclub volledig begon even fanatiek, maar al gauw nam A. S. C., dat met twee invallers speelde Han op de plaats van Reinhardt, Stephanus linksbin nen en Goethart rechtsbinnen, als gevolg van het ontbreken van Janssen, die voor- Ioopig wel niet meer van de partij zal zijn den aanval over. Er waren tallooze ga pingen in de verdediging van T. H. B. Die verdediging was goed beschouwd een zeef en dat A. S. C. in het eerste half uur niet een vier, vijf nul-voorsprong veroverde, was voornamelijk te wijten aan het feit, dat het spel veel te klein werd gehouden. De rood zwarten waren echter uitgesproken in de meerderheid; een meerderheid, welke slechts üwee doelpunten opleverde in de eerste helft. Het eerste van den voet van Oskam, nadat Bij een opgelegde kans glansrijk had gemist en daarna den bal heel gelukkig weer voor zijn voet kreeg. Uit een hoekschop bracht Stephanus na'een halfuur den stand eimde- Iijk op 02. T. H. B. was er in deze eerste Belft slechts sporadisch aan te pas gekomen en wij meenen dat Van Breen in het A.S.C.- doel slechts twee schoten te verwerken kreeg Na de pauze was het spel een enkele minuut oud, toen de T. H. B:-doelman al drie keer zijn heiligdom op meer gelukkige dan kundige wijze had schoongestompt. Uitstel van executie! Want in de tweede minuut stuitte de bal na een voorzet van Van der Leeden via de knieën van De Ruiter in het Heemsteedsche doel. Wij zullen niet trach ten de series aanvallen der A. S. C.-voor- hoede verder te beschrijven. Het ging dik wijls heel vlot wat een wonder bij een dergelijke tegenpartij maar voor het doel was het hopeloos mis. Kinderlijke schoten Besloten die aanvallen doorgaans en verder' ging alles tegen de palen en in het zij-net en zoo nu en dan grabbelde Bosch in het T. H. B.-doel den bal er wel eens verdien stelijk uit. 't Was misère en het bleef dat! Oskam maakte er 0t van, na een vrijen schop toen Goethart tegen den grond werd geloopen. Tegen het einde er kwam een dikke mist opzetten, waardoor 'het spel heel moeilijk viel te volgen waTen er enkele T. H. B.-aanvallen, maar de gastheeren speelden zoo onbenullig, dat. Van Breen er maar een enkele maal aan te pas moest tomen. Wij waren heusch heel blij, toen dit voetbalfeslijn was afgeloopen. Na het bovenstaande kunnen wij In onze nabeschouwing kort zijn. Zeker over T. H. B. Daarvan valt niets goeds te vertellen, be halve dan, dat zij prettige gastheeren zijn. Het doet bijkans weldadig aan in onze hui dige voetbalwereld, zoo'n uiterst vriend schappelijk partijtje met handjes-geven en glimlachjes als een tegenstander den bal wegpikt en dan even de tegenpartij aan raakt. Maar.... men kan ook dit spelletje overdrijven. En dat deed gisteren b.v. De Jongh, die heel „lieflijk" voetbalde, maar zeker niet de spil van het A. S. C.-team was. Het trio Van BreenJossonLefrandt kreeg Zoo weinig te doen, dat een beoordeeling overbodig is. In de half-linie debuteerde Han niet onverdienstelijk en was Brouwer wel op dreef. En dan de A. S. C.-voorhoede. Laten wij er maar niet verder over praten. De Rui ter uitstekend, Goethart gevaarlijk door zijn doorzetten en verder. De beste man in het veld was scheidsrechter De Beer, al onderbrak hij het spel naar onzen smaak te veel. L.M.C. I—L.F.C. II 2—4. Het eenste kwartier leverde een gelijk opgaand spel met de withemden iets ge vaarlijker. Als bij een L. F. G.-aanval v. Hoven even weifelt schiet W. v. d. Wijn gaard hard in waardoor L. F, C. leidt. Na eenige L. Ml. C.-aanvallen, die door de L. F. C.-halflinie in de kiem gesmoord wor den doelpunt v. d. Wijngaard weer, doch terecht geeft de arbiter een vrije schop voor buitenspel. Door onbetrouwbaar spel der L. F. C.-backs maakt de L. M. C.-rechtsbin nen gelijk en al spoedig nemen de L.M.C.'ers de leiding. Ondanks verwoede L.F. C.-aan vallen komt de rust met 21 voor L. M. C. Na de hervatting is er van de L. M. C.- ploeg maar weinig te bemerken. In alle op zichten zijn de withemden hen de baas. Als den Helden goed voorzet maakt A. Duf fels den gelijkmaker in, en zeer kort hierna maakt Franken na een snelle ren het derde doelpunt Bij L.M.C. gaat v. Hoven naar voren doch hij is door 't goede spel v. Nieuwenburg den L. F. C.-spil ongevaarlijk. Tien minuten voor tiid passeert den Helden de geheele L. M. -verdediging en brengt met een mooi schot via den paal den stand op 42. Scheidsrechter Graafmans toonde zich een kalm en goed leider. UTRECHT—ALPHIA 4—4. AJphia haalt fraai een 30 achterstand in. Het eerste treffen tusschen Utrecht en Alphia is in een draw geëindigd. Ondanks den erbarmelijk slechten toestand van het terrein stond deze wedstrijd op een hoog peil. Beide elftallen speelden een aantrek kelijk open spel. Hoewel de Alphianen in den beginne reeds in»de meerderheid waren kwamen zij toch telkens een seconde bij de vlugge Utrechtenaren achter. Daarbij be ging de achterhoede der gasten de fout te ver op te dringen wat hun op twee doel punten kwam te staan. De Utrechtsche keeper kreeg over het algemeen meer werk dan zijn Alphensche collega maar hij blees van goed kaliber te zijn. Er is nog maar korten lijd gespeeld wan neer de Utrechtsche voorhoede door de ver opgedrongen Alphiaback? heenbreekt en door haar rechtsbinnen scoort, welk spel letje zich eenigen tijd later herhaalt 20. Dan gaat Alphia op haar tellen passen en haar voorhoede begint nog wat flinker aan te pakken. De midvoor probeert het nogal eens met eenige schoten van tamelijk verre afstand, welke echter niet hard genoeg zijn om den subliemen Utrechtkeeper te ver schalken. Bovendien geniet hij een speciale bewaking en zijn pogingen om alleen door te breken falen dan ook telkens. De Utrecht sche voorhoede is uiterst gevaarlijk en het Alphia-doel ontkomt enkele malen op ge lukkige wijze aan een doorboring. Kort voor de rust ziet de Alphia-midvoor Rans een onverwacht schot in den bovenhoek te zen den. Men denkt reeds aan een tegenpunt maar de keeper weet nog juist den bal over de lat te tippen. Spoedig is het rusten en slaat Utrecht met 2—0 voor. De rust heeft de gasten blijkbaar goed gedaan want van den aftrap af komen zij fel opzetten. Blijkbaar hebben zij ingezien dat er vlugger moet ingegrepen worden om hun tegenstanders de baas te worden en nu is het Utrecht, dat telkens te laat bij den bal is. Toch is het succes weer bij de thuis club. Bij een goed voorgezetten bal van links komt de rechtsbinnen voor open doel en het i9 30. Het is voor de Alphianen een zware taak te trachten dezen achterstand in te halen en het geroep van de Utrechtsche suppor ters langs de lijnen er 50 van te maken, klinkt weinig bemoedigend. Het pleit echter voor de Oranjehemden dat zij er niet aan dachten bij de pakken neer te gaan zitten. Zij komen verwoed opzetten en Utrecht wordt geheel teruggedrongen. De druk wordt groot en bij een snellen aanval krijgt de Alphia-linksbuiten de kans hoog in het net te schieten en zoodoende het eerste tegen punt te scoren. Direct daarop ziet de mid voor een gaatje waar hij doorheen kan glippen en den keeper geen kans geeft 32. Utrecht verdedigt wat zij kan maar kan niet verhinderen dat Alphia's rechtsbinnen uit een corner den stand gelijk maakt 33. Weer komen de bezoekers terug maar uit een snelle doorbraak weet Utrecht een corner te forceeren, welke goed ge nomen en onberispelijk ingekopt wordt. Er is nog een 7-tal minuten te spelen en ieder een is het er over-eens dat Utrecht met 43 zal zegevieren. Alphia's linksbinnen niet. Een minuut voor het einde zet de voorhoede nog even de tanden op elkaar en is het genoemde speler die doorbreekt en op het laatste oogenblik nog weer ge lijk maakt. Direct als de bal middenuit gaat is het eindigen en zijn de punten toch nog gedeeld. Er is aan beide kanten amicaal gevoetbald waartoe de uitnemende leiding van den, arbiter niet weinig bijdroeg. 0 LEIDSCHE BOYS I—D.V.S. I 5—1 Na een rustperiode van 8 weken is het Leidsche Boys mogen gelukken te zege vieren met 51 over het bezoekende D. V. S. dat één invaller telde. Direct na den aflrap ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd met de Boys een tikje sneller. Na 10 min. spelen weet de Boys-rechtsbuiten keu rig voor te zetten uit welke voorzet de linksbuiten zijn club de leiding geeft. L. Boys blijft de meerderheid behouden doch weet van de kansen voorloopig geen gebruik te maken. D.V.S. zit ook niet bij de pakken stii en valt herhaaldelijk gevaarlijk uit doch vindt de Boys-achterhoede in uitstekende conditie. Uit een harer aanvallen weet de rechtsbuiten keurig te doelpunten (11.) De Boys-linksbinnen lost enkele minuten voor rust een hard schot dat door den D.V.S.-doelman keurig weggèwerkt wordt. Rust (i_i.) Na de thee komen de Boys overdonderend opzetten. Keurig combineerend trekken ze sleeds ten aanval waardoor een grootedruk op het D.V.S.-doel ontstaat, sleeds zetten de Boys-buitenspelers voor doel, uit welke voorzetten het binnentrio gretig gebruik maakt en in zeer korten tijd den stand opvoert tot 41. D. V. S. probeert thans een andere opstelling, doch niets mag balen daar de Boys thans het spel geheel in handen nemen. Steeds weer ko men de Boys terug. Zij nemen het D.V.S.- doel in deze periode met felle schoten onder vuur, doch D.V.S. ontsnapt telkens op het nippertje. Kort voor het einde weten de Boys door hun rechtsbinnen het 5de doel punt te scoren en alzoo de eerste overwin ning in de 4de klas K.N.V.B. in de wacht te slepen. D.V.S. toonde zich een prettige tegenstander. Scheidsrechter v. d. Poort leidde den wedstrijd op lofwaardige wijze. U.V.S.-TUNIORES R.C.L.-JUNIORES 5—0 De U.V.S.-,.toekomst" speelde in dezen wedstrijd buitengewoon goed. Voor de rust hadden de R.C.L.-juniores dan ook weinig in te brengen. Met de rust was de stand reeds 4—0. Na de thee ging het spel gelijk op. U.V.S. scoorde nog eenmaal en won verdiend met 50. Scheidsrechter Vogelen zang paste zich goed bij de jeugd aan. R. C. L.POSTDUIVEN 5—2. R. G. L. verschijrit met invallers voor Van Weizen Sr. en v. d. Berg, die door v. d. Linden en Brussee vervangen worden. Daar de bezoekers in zwart-witte kleuren spelen, hebben de Racingmenschen zioh van roode broeken voorzien. Nadat de heer Bezemer zijn eerste fluit signaal heeft laten hooren. blijkt het al spoedig dat de partijen aan elkaar gewaagd zijn. De Haagsche backs pröbeeren echter wat veel buitenspel te zetten, waardoor Moeten Sr. plotseling een vrij veld voor zich krijgt, wat dan ook het eerste doelpunt der gastheeren tengevolge heeft. Vijf minuten later plaatst Burggraaf een zuivere through-pass naar Mooten Sr., wiens schot den Haagschen doelman te machtig blijkt. Wel doen de Postduiven ver woede pogingen om te scoren, maar keeper Kruit weet verschillende malen fraai red ding te brengen. Het spel gaat volkomen ge lijk op. maar de Racing heeft meer geluk dan de bezoekers. Mooten Sr. maakt het leder fraai vrij en uit zijn pass scoort zijn jongere naamgenoot van dichtbij het derde doelpunt, terwijl dezelfde speler even later wederom een kans krijgt, die voor de Racing het vierde doelpunt oplevert, waarbij de Haagsche doelman zijn volkomen hulpeloos heid om zich uit den modder te werken, demonstreerde. Het een veiligen 4O-voor sprong voor de Racing komt de rust Na halftime kan er niet van een meer derheid van een der partijen gesproken worden. De Hagenaars zijn niet fortuin-]ijk als hun rechtsbuiten hard tegen de lat schiet, maar verder krijgen zij niet veel kan sen meer om te doelpunten, waaraan het uitstekende spel van Beurse niet vreemd is. Toch maken de Postduiven nog een goallje, wanneer Kruit geen voldoende modderver- achbing toont te bezitten om zich bij een rollertje te laten vallen. Het doet aan de goede zaak intus9chen niet veel af. want aan de andere zijde geeft Mooten aan Schüss een niet te missen kans en het vijfde doelpunt der Racing is daar. De opkomende mist maakt het spel in tusschen moeilijk be vol gen, maar even later zien wij bij een ver keerd terugspelen op het Racing-doel den bal nog eenmaal in het Leidsche doel ver dwijnen. Het is voor R. C. L. echter een ge wonnen wedstrijd en wanneer de uitstekend leidende scheidsrechter, de heer Bezemer. het einde aankondigt, is de eindstand nog steeds 52 voor R. C L. o U.V.S. II—B.M.T. II 1—3 U.V.S.dat voor deze gelegenheid in het rood-wit was gestoken, heeft het tegen de goed spelende Hagenaars niet tot een over winning kunnen brengen. Hoewel U.V.S. het geluk niet aan haar zijde had, geeft de .uitslag het krachtsverschil uitstekend weer. B.M.T. was voor de rust iets sterker, al waren de U.V.S.-aanvallen gevaarlijker. De Haagsche keeper kreeg enkele moei lijke schoten te stoppen, doch ook Kaay in het lï.V.S.-doel rrioê^t een paar maal in actie komen, zonder dat hij het buitenge woon moeilijk kreeg. De rust kwam met dubbel blank. Na de hervatting waren de Hagenaars weer iets sterker, maar toch was het U.V.S. dat de leiding nam toen Arbouw een voorzet van links onberispelijk in het net plaatste. Lang heeft U.V.S van dezen voorsprong geen plezier gehad want toen de B.M.T.-linksbuiten, die meer vrijheid genoot dan wel wenschelijk was, den bal hard voorzette, raakte Hanno het leer zoo. ongelukkig dat het onhoudbaar voor Kaay in het net verdween. Even later had de zelfde Hagenaar weer succes toen de U.V.S.-doelman een hoog schot in eigen doel sloeg De thuisclub pakte toen weer goed aan en een keurige aanval besloot Gertenaar met een schot dat doel trof. doch de scheidsrechter annuleerde dit doelpunt zeer terecht wegens hands. Wel bleef U.V.S. even sterker, doch toen de B.M.T.-midvoor op fraaie wijze het derde doelpunt wist te scoren, speelden de blauw-witten een ver loren wedstrijd. Het einde van dezen wed strijd kwam met een verdiende 31 over winning voor de fair spelende gasten. De leiding van scheidsrechter Eversteijn was boven 'allen lof verheven. 0 A.D.O. III—ALPHEN II 4—4. Door dezen uitslag hebben de Alphen- reserves de leiding in haar afdeeling be houden. Direct na den aftrap neemt Alphen het spel in handen en binnen enkele mi nuten nemen de bezoekers door v. Wilgen reeds de leiding. De thuisclub heeft zich nauwelijks hersteld of dezelfde speler weet den voorsprong te vergrooten. A.D.O. weet dan het 9pel geleidelijk naar de overzijde te verplaatsen en als haar rechtsbuiten eens goed voorzet verkleint de rechtsbin nen den achterstand. De Haagsche aanval len worden steeds gevaarlijker en spoedig heeft A.D.O. het genoegen gelijk te maken, doch ook Alphen laat zich niet onbetuigd. Haar voorhoede valt vinnig aan, de rechts buiten zet het leder voor, waarop J. Mulder van de linksbuiten-plaat9 een kogel in zendt, die doel treft. Met 32 voor Alphen komt de rust. In dè tweede helft ontwikkelt zich een vlugge, gelijk opgaande strijd. Toch is het A.D.O. dat spoedig gelijk maakt. Weer gaat do strijd om de leiding. De bezoekers blij ken de gelukkigen. Als hun linksbuiten het leder voor het doel plaatst, geeft de Greef met een fraaien kopbal andermaal zijn club de leiding. A.D.O komt weer aan de beurt, doch de verdediging van Alphen houdt stand Vooral keeper Grobbe verricht uitstekend werk. Vijf minuten voor het einde constateert de scheidsrechter hands bij een der achterspelers der bezoekers, en de strafschop wordt door A.D.O. benut. Het einde komt aldus met gelijken stand wat de verhouding goed weer geeft. D. W. S. I—U. V. S. III 3—3. De thuisclub is-met 10 man, waaronder een invaller; U. V. S. kómt met één reserve uit voor den miidvoor. Na een kort overwicht van U. B. S. wordt D. W. S. sterker en de goed spelende linksbuiten brengt den stand op 10. Nu zet U. V. S. weer op, de D.W.S.- vverdediging raakt in de war en de stand is gelijk 11. Door den D. W. S.-midvoor wordt het 21 met welken stand de rust komt. Na de hervatting maakt U. V. S. weer gelijk en vergroot spoedig den voorsprong tot 23. D. W. S. spant zich nog eens extra in en het lukt tegen te scoren. 33. Een penalty wordt door de thuisclub gemist en dan komt het einde van dezen goed goh ,on wedstrijd. U. V. S. IV— LEIDSCHE BOYS 2—4 Voor de rust wogen de partijen goed legen elkaar op. Leidsche Boys nam de leiding, die even later werd vergroot, toen scheidsrechter de la Rie, die overigens uit stekend leidde, de gasten een doelpunt ca deau gaf. Na de rust was U.V.S. steeds slerker. Met een schitterend schot ver kleinde de U.V.S.-linksbinnen den achter stand. terwijl de rechtsbinnen met een kopbal de partijen op gelijken voet bracht. Een snelle doorbraak van Leidsche Boys was U.V.S. noodlottig en even later brach ten de gasten den stand op 24 waarmee het pinde kwam. Leidsche Boy9 kreeg hier mee veel meer dan haar toekwam. o D.S.O.—D.V.S. III 2—3. Na twintig minuten spelen neemt D.S.O. de leiding. Dan trekt D.V.S. ten aanval en de linksbuiten weet uit een voorzet van rechts tegen te scoren 11. Na rust krijgt D.V.S. een strafschop toe gewezen. welke geurig wordt ingeschoten. Als er 10 minuten gespeeld is. krijgt D.S.O. eveneens een strafschop, welke door keeper Kasleelen keurig wordt weggewerkt. Uit een corner maakt D.S.O gelijk 22. Vijf minuten voor het einde weet de linkshalf van D.V.S uit een vrije trap het winnende doelpunt te scoren. Scheidsrech ter v. d Hoogt leidde uitstekend. LEIDSCHE BOYS IV LUGDUNUM V 0—9. De paarswitte „jongsten" hadden tegen het met 10 man spelend Lugdunum V. niet veel in te brengen. Ondanks hardnekkige pogin gen der Boys-verdediging om zulks te voor komen, schoten de groen-witte aanvallen, 9 fiksche cafen in het Boys-doel. Aan de andere zijde bleef de groenwitte verdedi ging glansrijk meester van het terrein, zoo dat met een behoorlijke 90 overwinning voor Lugd. 5 het einde kwam. De scheids rechter had het niet moeilijk. 0 WAT ER ZONDAG GESPEELD WORDT. Voor aanstaanden Zondag zijn 0. m. de volgende wedstrijden vastgesteld: £lphiaH. V. C., A. S. C.—L. F. C., Scho tenLugdunum, U. V. S.Alphen, Zee meeuwen—Hill inen, WaddinxveenR. C. L., PostduivenLeidsche Boys, Forluna II U. V. S. II, Alphen IIVios II en R. V. C n—A. S. C. II. VRAGEN AAN HET BESTUUR VAN DEN K. N. V. B. In zijn hoedanigheid van lid der bonds vergadering heeft de heer W. Dorenbos, voorzitter \'an Blauw-Wit, te Amsterdam, de volgende vragen gericht aan heft bestuur van den K. N. V. B.: 1. Is het bestuur, na de slechte resultaten van ons Nederlandsch Elftal in den laabsten tijd. doch vooral na den bedroevenden in druk van ons nationaal team in den wed strijd ZwitserlandNederland, niet van meening, dat alle mogelijke maatregelen ge nomen dienen te worden om hierin ten spoe digste verbetering te brengen? 2. Is het bestuur na de slechte resultaten van ons elftal niet tot de conclusie gekomen dat zulks niet alleen te wijten is aan den achteruitgang van ons spelpeil in het alge meen. doch hoofdzakelijk door de onoordeel kundige samenstelling van het elftal? 3. Indien beide vragen bevestigend door u beantwoord worden, acht u het dan niet van algemeen Nederlandsch sportbelang, ten spoedigste frisch bloed in de technische commissie te brengen? 4. Acht het bestuur het geen ernstig pre cedent wat geschapen is door de verkiezing van een speler in het Nederlandsch elftal, die reeds gedurende 3 jaren niet meer in Holland in competitiewedstrijden is uitge komen? 5. Indien vraag 4 ontkennend door u wordt beantwoord, acht u het dan ook oirbaar, dat een speler uit Nederlandsch-Indigekozen kan worden? DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen der le klasse zijn: Bolton W.Birmingham 20 ChelseaArsenal 15 Grimsby T.Leeds United20 Huddersfield T.Manchester C. 11 LiverpoolSheffield U61 Manchester U.Sunderland 11 MiddlesbroughDerby C. 41 Newcastle U.Blackburn R. 23 Sheffield W-Blackpool71 Westham U.Leicester C20 En die der tweede klasse: BradfordEverton 41 BurnleyCharlton A. 11 MillwallPlymouth A41 Nottingham F.W. Bromwich A. 16 Oldham A.Swansea T21 Preston N.E.Bradford C42 ReadingBristol City 41 SouthamptonBarnsley 40 Stoke CityBury 31 Tottenham H.Port Vale 50 Wolverhampton W.Cardiff C41 LAWN-TENNIS. NEDERL. LAWNTENNISBOND. Noordwijksche kampioenschappen van 5—13 Jnli. Zaterdag hield de N.L.T.B. in Den Haag zijn najaarsvergadering. Op voorstel van den voorzitter werd de heer G. J. Scheur leer tot eerelid benoemd. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de internationale kampioenschappen wederom le Noordwijk zullen worden gehouden en wel van 513 Juli, de nationale kampioen schappen te Hilversum, van 2026 Juli. het competitie-kampioenschap van 31 Juli tot 2 Augustus op een nader te bepalen terrein. Waarna eenige compet.-bepalingen van ondergeschikt belang zonder eenige discus sie of slemm. aanvaard werden. Zij behel zen dat onuitgespeelde partijen van een wedstrijd, met toestemming van den com petitie-leider, ook op een ander terrein dan het oorspronkelijke uitgespeeld mogen wor den. Voorts dat het spelen van niet-gerech- tigde spelers gestraft kan worden met schor sing van de geheele ploeg. Bij de rondvraag zeide de voorzitter, dat gestreefd zal worden om interlandwedstrij den te laten spelen voor de z.g. tweede ca tegorie van spelers. Alleen Diemer Kool en Timmer zullen dan uitgesloten zijn. Uit een oogpunt van oefening hebben laatstgenoem den interland-wedstrijden niet bepaald van noode. Na eenige verdere besprekingen werd de vergadering gesloten nadat op voorstel van mr. Punt nog goedgekeurd was het daar heen te leiden dat het bondsbestuur en niét de wedstrijdgevende vereeniging uit de lijst een bondsgedelegeerde voor het tournooï aanwijst. HOCKEY. LEIDEN—VICTORIA 3—0 (dames.) Het Leidsche dames-elftal vond in. Hét onvolledig opgekomen Victoria-elftal geen sterke tegenstandster. Het wa9 dan ook voornamelijk aan het zware, modderige ter rein te wijten dat zich geen snelle strijd kon ontwikkelen. Bij voortduring werd het Rot- terdamsche doel belegerd. De keepster en rechtsback van Victoria speelde een goede paTtij, terwijl de Leidsche voorhoede met déveine te kampen had. Herhaaldelijk stuitte goede schoten tegen de goalpalen af, In de eerste helft kon slechts éénmaal de Rotterdamsche keepster gepasseerd worden, Na de rust werd de pressie op het Victoria- doel nog sterker. De Leidsche achterhoede kreeg slechts enkele aanvallen te verwerken, de voorhoede wist nog tweemaal te scoren, zoodat het eindsignaal een zeer verdiende 30 overwinning bracht voor Leiden. 0 DELFTSCHE STUDENTEN- LEIDEN I 1—2- In een vlotten en spannenden wedstrijd heeft Leiden gisteren op Waalsdorp haar 2de overwinning van het seizoen behaald. Voor den scheidsrechter was geen makkelijke taak weggelegd, daar beide elftallen in bijna dezelfde kleuren gekleed gingen. De Deliftenaren spelen met meer vuur dan Leiden. Herhaaldelijk zetten zij den off-side val open, waardoor menige Leidsche aanval in de kiiem gesmoord wordt. Toch weet Lei den het eerste doelpunt te maken. Delft laat het er niet bij zitten en weldTa volgt de gelijkmaker. Met den stand 11 gaat de rust in. Na rust geeft Delft den indruk de meer dere te zijn. De Leidsche doelman, nog wel invaller, weert zich uitstekend. O.a. houd't hij een zeer hoog schot er schitterend udt. De Leidsche voorhoede trekt dan weer ten aanval, doch staat herhaaldelijk off-side. Toch weet van Gulik na eenigen tijd zijn partij ten tweede male de leiding te geven-. Delft doet alle moeite weer gelijk te maken wat niet lukt. Dan wordt het einde gefloten. 0 TE WERVE II—LEIDEN H 0—7. De opstelling van het Leidsche elftal ïS (van Links naar rechts): doel: De Ruyter de WilcCt. achter: Meyer en Goekoop. middenVan Haaf ten, Mas Moein en Wer» nink. voor: Minderhoud, De Ronde, HanndvoorH De Wolf en Wouters. Bij een der eerste aanvallen keert de kee per een schot van den Leidschen rechtsbin nen, maar de midden-voor loopt goed in (01). Een straf corner voor Leiden wordt zacht ingeschoten, maar de achterhoede mist (02). Leiden blijft in de meerderheid. De voorhoede mist enkele moeilijke kansen. Dan lost de linksbinnen een 'hard' schot, dat de keeper met zijn hand uit 'het doel slaat. De toegekende straflbully wordt door den spil benut (03). Met dezen stand wordt ge draaid. Na de rust speelt de achterhoede der gast heeren sterk op buitenspel, wat dikwijls lukt. Echter worden vele aanvallen zeer gevaar lijk. De rechtsbinnen mist een kans. Dan onderneemt de rechtsbuiten een ren en be sluit deze met een goed schot (04). Kort daarop wordt weer een strafbully toege kend, die de spil weer benut (05). Als de linksbinnen en de linkshalf ieder van een kans prnMeeren komt met 07 het einde» o DE TOURNEE VAN DE AUSTRALISCHE DAMES. Zaterdagmiddag speelden de op tournee zijnde Australische hockeysters te Brussel een landenwedstrijd tegen België. Bij de pauze leidden de Australischen met 21, ofschoon ze meerendeels met 10 speelsters op het terrein waren. Na de pauze waren de Australische dames nog sterker en won nen tenslotte met 42. 2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14