Eet Lock-Blijf Jong EEN HEES Co. RADIO APPARAAT to UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. 3504 worpen Vlootwet, iels wal met opzet ge- beurde door de S. D. A. P. Als tweede punt behandelde hij „de natio nale ontwapening". Tegenover de opvatting van de Nederlandsche socialisten plaatste hij hel standpunt dat hun Duitsche, Engel- sche, Fransche en Belgische partijeenooten innemen, die van éénzijdige nationale ont wapening niets willen welen. Ten slotte besprak hij hel standpunt, ge- baseerd op Gods Woord, van de A. R. partij. Ook de geschiedenis van ons vaderland leer' ons duidelijk, dat succes niet verzekerd is door veelheid van wapenen, maar dat ook met geringe middelen een klein land groote dingen kan doen, wanneer iedereen, onder biddend opzien tot God en in vertrouwen oo Hem, zijn beste krachten inspant. De voorzitter, de lieer Vettkamp, die in middels (er vergadering gekomen war, bracht den heer van Tongeren den dank van allen over voor zijn gehouden voor dracht. Na eenige discussie werd de vergadering met dankgebed gesloten DE „ZUÏDOOSTHOEK"-AVOND. Interessant overzicht van moeilijk evangelisatie-werk. De heer C. de Ru uit Leiden, leidde gister avond deze bijeenkomst in de gemeentezaak Na hel Zingen van Ps. 68' 10 en het voor gaan van gebed, las hij voor Matth 13' 1—9 en 18—23 Nadat hij een kor', inleidend woord ge sproken had. gat hij liet woord aan den heer H. Relet, evangelist te Hoornsterzwaag. in dienst van de Classis Heerenveen der Ger. Kerken voor het evangelisatiewerk in den Zuidooslhock van Friesland. Op aangename boeiende wij2e, toegelicht door een mooie serie lantaarnplalen, wist spr. de vergadering bezig te houden met zijn evangelisatiewerk in dien nog duiste ren achterhoek van Friesland. De voorgelezen gelijkenis van den zaaier werd overgebracht op het werk in dal deel dier provincie. Spr. gat een overzicht op maatschappelijk en geestelijk gebied van den armen Zuid oosthoek. waar het zaad van Gods Ko ninkrijk nog steeds gezaaid moet worden. Vroeger sprak men van de arme Friesche heide. Die streek was een dertigtal jaren ge leden nog berucht. Spr. gal een beschrijving van de ellendige woningtoestanden van toen en van de zedelijkp verwildering, waarin de holbewoners in groote vervuiling teelden: men leefde als het ware nis de Holtenlolten. Spr. gat een beschrijving van den loonmaaN onvruchtbaren grond, van de ondeugden der bewoners en do drankellende. Kenige lichtbeelden lieten enkele plaggen- wnningen zien. o.a. van de toen zeer beken de 85-jarige Uiltje. Als men gaat van Hee renveen naar Appelsga langs bitumenwe- gen. ziel men niet veel van de armoede. D» kunstmest en daardoor de ontginning van de heide heelt at heel wat verbetering lot stand gebracht. Langs de Scholcrland- sche Compagnonsvaart staan al veel nette boerderiten. Veel is te danken aan het op treden van Baron van Heemstra, die veel geldelijke opoffering voor een 35-lal er voor over gehad heelt om de bevolking op hooger pcii te brengen. De stichtingen van Baron van Heemstra werden vertoond. Spr. kon tol zijn spijt niet de minderwaardige woningen laten zien, de bevolking dreigde met bijlen, wanneer men foto's wenschte te nemen. Als Evangelie dienaar witde spr, liever met hen in vrede verkeeren. Spr. verhaalde ook uit het leven van ds. Noordhof, die in deze streek de pionier kan genoemd worden. Spr. liet de verschillende kerkjes in de verstrooide gemeenten zien en wist allerlei merkwaardigs uil vroegere en tegenwoor dige tijden op kerkelijk terrein le vertellen. Spr. hoopt in de omliggende gemeenten ook met de lichtbeelden op te treden en hoopt dan ook milde bijdragen te ontvangen in do collecte voor de kerslening van dezen uithoek van het land, waar nog zoo ve-d plaats is voor het communisme en het socialisme. Na dankgebed werd de bijeenkomst ge sloten. Van het dak gevallen. De 11-jarige jongen N. v. R uit dc Zuid- straat is van het dak van con huis gevallen en heetl een pols gebroken. Dr. Eikelenboom verleertde de eerste ge neeskundige hulp. Morgenavond zal te 8 uur in dc ge meentezaal de 2de winterlez.ing gehouden worden van den Nederl. Chr. Vrouwen bond, afdeeling Katwijk. De heer en mevrouw Spier zullen van hun reizen door Java vertellen, toegelicht door lichtbeelden. Zie advertentie. NED. CHR. Vr.-BON» AFDEELING KATWIJK. 3493 De 2de WinterlezinE met lichtbeelden over do reizen door Java, van den Heer en Mevr. SPIER, a.s. Donderdagavond 8 uur. is toe gankelijk 5 -10 et. voor heeren zoowel als dames. Er zijn nog kaarten voor de 1 laatste winter- lezingen a f. 1.- verkrijgb. aait de Gemeente/aal Aan het gasbedrijf werd in het afgeloo- pen jaar f. 53.000 verstrekt voor ovenbouw. De vaste leeningen bedragen f. 809.718.67 Dit bedrag is met f. 150.000 geklommen door de leeningen voor gasbedrijf en scho lenbouw. Er is thans een saldo schuld van f. 142.079.99Vb- De schuld per hoofd is ge stegen met f. 17.55, daarentegen is de dc*. king per hoofd gedaald met f. 2.30. Niette genstaande de belangrijke toeneming der schuld is de financieele positie der gemeen te steik te noemen. De sterke stijging van de schuld per hoofd maant toch wel tot voorzichtig financieel beleid, opdat de| eco nomische bloei niet door een schuldenlast zou belemmerd worden, 7. Intrekking vasi de verordeningen op de heffing en invordering van opcenten op de Gemeentefondsbelasting. Aangenomen. 8. Verslag Keuringsdienst van Vee en Vleesch in den keuringskring „Iisse". Goedgekeurd. 9. Voorloopige vaststelling van dc ge- mcenterekening over het dienstjaar 1929. Gewone dienstOntv, f. 401.737.07urtg. f. 376.326.81saldo f. 25.459.26. KapitanldienstOntv. f. 369 184.52, uitg. f 359.852.58; saldo f. 9.331.94. b, Aanvragen om subsidie. Verschillend»» vevecnigingen en cursussen ontvangen een subsidie, zooals deze ook andere jsren ge geven werd Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Rede van den heer Chr. v. d. Henvel, Op mlnoodiging der A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" (rad gisteravond als spreker op de heer Chr v. d. Heuvel, Lid der Tweede Kamer In zijn rede behandelde spr. de crisi9 die in onzen lijd doorgemaakt wordt op elk terrein. Schier op elk lerrein der maatschappij go- voelt men de ernst der tijden. Velen ver keeren in groote moeite. Het is wel waar heid geworden wat de groole economen ge- profileer! hebben, n.m.1. dat de na-oorlog- sche welvaart slechts schijn was. De crisis moest komen. En zij i s gekomen. Dc gr- heele wereld lijdt aan verarming. De koop kracht i9 aanmerkelijk gedaald. Er is over productie. De werkeloosheid in alle landen is grooler dan ooit. Vooral de agarische be» drijven, Innd- en tuinbouw, zijn diep getrof fen. De veehandel thans nog niet in die zelfde mate. Nederland is nog het eenige land, waar tiet slelsei van het vrije ruil verkeer wordt gehandhaafd. Afle andere landen beschermen hun productie door hooge invoerrechten, in- en uitvoerverboden enz, Het Nederlandsche stelsel is loch het beste, als ieder land zich eraan hield. Hoe hebben wij als Christenen nu onze houding le bepalen? ten eerste: niet mee doen aan revolutionaire middelen. Gods Voorzienigheid moet eene troost zijn. Wij moeien ook niet fatalistisch berusten, doch met alle krachten pogen de gevolgen te ver zachten. Moei de crisis uitbreken? Men durft het niet aan. alleen in de agarische bedrijven. Men zegt. dat in dc tachtiger en negentiger jaren de Landbouwcrisis ook terecht is gekomen; dus waarom ook nu niet? Wie zoo redeneert bewij9t niet op de hoogte le zijn van de toestanden van voor heen en thans. Van vergelijken is geen sprake, hetgeen spr. op duidelijke wijzo aan toont De meening der A.R. Kamerclub is. dat landbouw en tuinbouw recht hebben op bescherming door de Overheid. De regee ring heeft elke tak van bedrijf te bescher men tegen handelspolitieke aanvallen van builen. Spr. staat stil bij de sociale crisis en wijst op het organisalie-leven. Het men- sc.helijk lichaam is een beeld der samen leving. Is het lichaam gezond, dan is ook de maatschappij gezond. Organ iseeren op de beginselen van klassenstrijd i9 een groot gevaar Ook dc politieke parlementaire crisis laat spr. de revue passeeren. Vele landen huldigen 't parlementaire kiesrecht. Bijna overal en opk in ons land komt daar niets van terecht. Uitvoerig wordt de crisis op redelijk ler rein besproken. Men wil de Chr. grondsla gen voor huwelijk en hulsgezin ondermijnen. Gelukkig is do wetgeving voor het huwelijk gegrond op God's Woord, dank zij de strijd der A.R. Partij. Worden de banden Gods in he t huwelijk weggegeven dan moet de maatschappij ineen storten; zie slechts naar Rusland. aldu9 spr. Ook de crisis op geeslelijk terrein wordt door hem besproken. Het vraagstuk van den oorlog wordt onder de oogen gezien en de houding der Overheid in helder licht ge steld. Laten wij in onze houding tegenover de cnsi9 ernstig zijn en laat het beeld der nieuwe aarde ons troosten en sterken in den strijd. Énkele vragen werden gesteld en beant woord. Dr. Ruys dankte den spreker en sloot den avond. NOORDWITK. BEKNELD GERAAKT. Te Amersfoort is gistermiddag de onge veer 30-jarige groentehandelaar J. van Soe- ren, op den Soesterweg met zijn rijwiel be kneld geraakt tusschen een vrachtauto en een langs den weg stoanden boom. Een zr/. ner voeten werd totaal verbrijzeld. De man is per ziekenbrancard naar het St. Elisa- bethsgasthuis overgebracht. De oorzaak van liet ongeval is te wijten aan een defect in de stuurinrichting van dc vrachtauto. Deze is in beslag genomen voor een nader politioneel onderzoek. BRAND. Dc houtwol wilde werkelijk branden Gistermiddag om ongeveer vijf uur was pen 14-jarige jongen bezig de centrale ver warming op te stoken van het gebouw op den hoek van Rokin en Wijde Kapelsteeg te Amsterdam. De pook, die hij daarvoor gebruikte, werd rood gloeiend en toen pro beerde hij of houtwol, dnt in de nabijheid lag vlam zou vatten. Het gelukte maar al to goed, want pogingen om de vlammen in de houtwol te dooven mislukten hem ten cenenmalc. De jongen vluchtte voor het vuur en de zich ontwikkelende rook. Deze laatste trok door het geheele gebouw. Uit den winkel van de firma J. M. Schmidt, in optische artikelen, Rokin 72, sloegen weldra rookwolken en uit de vensters van het vijf verdiepingen hooge kantoorgebouw, dat zijn ingang in de Wijde Kapelsteeg heeft, krin gelde overal rook. Weldra verdrongen zich een aantal jonge- flames voor de vensters van de tweede ver dieping, die dooT den zwaren rook, welke optrok langs het trappenhuis, niet naar be neden durfden. Zij werden spoedig uit hun minder aangennme, maar niet gevaarlijken toestand, bevrijd door de brandweer. Deze zette een mechanische ladder op en langs dezen voor haar ongewonen weg verlieten ze haar kantoor. Inmiddels had de brandweer ftoli haar aandacht aan den brand gewijd. Met reus achtige golven sloeg de rook uit de kelder vensters, zich verspreidende in de richting van de Kalverstraat, waar hij deze straat op dat gedeelte in een blauwig waas zette. Ondanks deze minder aangename materiê verdrong 't publiek zich a. d. Wijde Kapel steeg om getuige te zijn van den brand, die geen vlammen, maar alleen rook scheen te proditcceren. De brand zelf was spoedig gebluseht. Er is veel waterschade. ZIJN ZUSTER GEDOOD. Het 15-jarig Duitsche meisje Josephine Lijnen, dat den laatsten tijd te Blijerheide in de gemeente Kcrkrade woonde, is in den nacht van Maandag op Dinsdag door haar 22-jarigen broer S. vermoord. Hij had sinds eenigen tijd het voornemen zijn zuster te dooden, vermoedelijk daar hij zich ergerde aan haar lichtzinnige leefwijze. Omstreeks elf uur gisteravond begaf hg Zich per flets naar Blijerheide, waar hij zijn zuster dwong met hem terug te kee- ren naar Würselen, even over de Neder- Jandsche gTcns gelegen. Daar heeft hij het meisje met haar halsdoek geworgd en hsar daarna een prop in den mond geduwd, om dat hij er niet zeker van was dat de dood reeds was ingetreden. Hij heeft het lijk op een weiland nabij zijn woning laten liggen. Gistermorgen heeft. S. L. aangifte bij de justitie gedann. Uit niets bleek, dat L. berouw van zijn daad had: integendeel, glimlachend deelde hij mede het meiaje vermoord te hebben en het lichnam in een weiland te hebben ge sleept. Het was bekend, dat zijn zuster den laatsten tijd ondanks haar leeftijd omgang met een jongen Duitscher had. Reeds meer dere malen had zij met hnar familieleden daarover oneenigheid gehad. De justitie te Aken heeft zich" gisteren naar de plaats des misdrijfs begeven en het lijk in beslag genomen. L. die ook nog ge tracht. had, gelukkig zonder resultaat, den geliefde van zijn zuster te vermoorden, is in verzekerde bewaring gesteld. (Tel.) 0 NOODLOTTIG ONGEVAL'. Gistermorgen heeft de 14-jarige scholier ,T. H. te Bellingwolde tijdens het voetballen den bal op zoo ongelukkige wijze tegen den buik gekregen, dat. hij aan de gevolgen hiervan is overleden. Bijziende jager (op grof wild): „Neemt U me niet kwalijk, mijnheer, maar heeft U misschien in den omtrek ook een gorilla gezien?" (Humorist). BUITENLANDSCH GEMENGD. SMOKKELSCHIP IN BESLAG GENOMEN. Naar uit Helsingfors wordt, gemold, heeft de Finsche politie na een hevigen strijd, waarbij gebruik werd gemaakt van vuur wapens, beslag gelegd op een dranksmok- kelschip met ongeveer 5000 gallons spiri tualiën aan boord. Zeven smokkelaars wer den aan boord van het schip, dat een vroegere Duitsche duikbootjager was en dè Perzische vlag voerde, gevangen genomen. VLIEGONGEVAL. Op een weiland bij Greensburg (Pensyl- vanië) is een particulier vliegtuig gevallen waardoor de bestuurder en zijn verloofde op slag gedood werden dc eigenaar, een broer van den bestuurder, die overigens pas drie weken in het bezit was van zijn brevet als vlieger, zulke zware brandwonden op liep dat hij in hopeloozen toestand is op genomen. STORM IN DE IONISCHE ZEE. Boven de Ionische Zee heeft gedurende 48 uur een hevige storm gewoed, die o.a. te Syracuse groote schade heeft aange richt. In de haven werden tal van schepen vernield. Een aantal zeelieden is door ver drinking om het leven gekomen. Ook de te velde staande gewassen hebben ernstig te lijden gehad. VERGIFTIGING. Te Veles in Zuid-Slavië zijn 30 personen na het gebruik van bedorven kaas onder verschijnselen, die op vergiftiging wezen» ziek geworden. Achttien verkeeren in levensgevaar. HEVIG GEVECHT IN 'N TREIN. Gisteren werden onder bewaking van 2 beambten vier motorbandieten van Win chester naar Princetown overgebracht. De gevangenen hadden de handboeien aan. Desondanks wierpen zij zich op een gegeven oogenblik op hun bewakers met wie zij een hevig gevecht voerden, in den loop waar van de bewakers het onderspit zouden heb- ben gedolven, wanneer niet op het critiekc oogenblik een treinconducteur te hulp was geschoten, die de kansen deed lceeren. Hier- 'Jp wist één der bandieten zich toch nog los te rukken en uit den trein te springen. Hij was op slag dood. RECLAME. 3'298 AALSMEER. Kerkelijke verkiezing. Bij »ie gisteren gehouden verkiezing van 7 gemachtigden jn het kiescollege der Ned. iHerv. Kerk alhier zijn uitgebracht GO stom men, waarvan 1 van onwaarde. Hiervan verkregen de heeren Alb. BaaTdse 31; P. Balenburg 22, B. Broeckmans 46. G. v. Dil- lewijn 52, D. Jongkind Jzn, 31, P. Kuite 48. Jac. V. d. Laarse 52, J. v. d. Linden 8. W. Linthout 20. M. Tichelaar 6, J. IV. Wegman 24,1. van der Zwaard Pzn. 30 stemmen. Ge kozen dc heeren Alb. Baardse, B, Broeck mans (afilr.), G. v. Dillewijn (aflr.), D Jong kind Jzn., P. Kuilc (aftr.), Jac. v. tl Laarsc (aftr.) en J. v, d. Zwaard Pzn. Gouden dienstverband. Gis toren was het 50 jaar geleden, dat dc heer Jdh. dc Grauw ais boomkweekcr bij de familie Aid. Keessen alhier in diens! was getreden. Zeer vele bewijzen van belang stelling rooc/hl de jubilaris op dezen dag ontvangen. Door „Aa'lsmeer's Fanfarecorps" werd in den avond fen huize van den jubi laris een serenade gebracht, een attentie, welke zeer op prijs wend gesteld. - .e BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jansje Elisabeth. D. van Adria- nus Olie en Jantje Maria Mulder. Bij enkele candidaalslelling zijn gisteren tot kedkvoogd der Ncd. Herv. Kerk liefkozen de heer M. Idema. en lol notabelen de hee ren A. v. d. Bijl en J. Nooidam Jz. HAARLEMMERMEER. ERNSTIG ONGELUK. Tusschen twee anto's bekneld geraakt. De garagehouder J. M. te Nieuw-Vennep wilde gisteravond den motor van een auto aenzetten en stond tuSschen twee auto's in. Terwijl hij den slinger aansloeg, raak te op hetzelfde oogenblik de versnellings inrichting los met het gevolg dat het mo torrijtuig vooruit schoot en hij tuasdhen de twee auto's bekneld geraakte. Ernstig ver wond, hoofdzakelijk aan afmen en polsen, werd hij voorloopig vertoonden door dr. V. H., die overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk achtte. Dit kob met de ziekenauto van den Gem. Geneeskun digen Dienst spoedig geschieden. Onze Hollandsche molens. De in het dorp NieuW-Vennep slaande groote windmolen, die zoovele jaren de om geving aldaar tol eên schilderachtig en aeshelisch geheel hcéfl gêmnakt, verkeert in houtwal ligen toestand, zöódait er feeds meermalen over gedacht is om hem te sloo- peii en te vervangen door een inrichting met eleclrische drijfkracht. Met het oog op het gevaar, dat er aan verbonden is. doet de molen geCn dienst méef. 'l'odh Staat hij daar nog als een sieraad voor het dotp en het zou jammer Zijn als lot stooping zou woeden overgegaan, want het mooie aspect van de omgeving zou daardoor ongetwijfeld voor een groot gedeelte verloren gaan. Het is dan ook te hopen, dat de bekende vereeniging, die op hel gebied vam het behoud van onze Hollandsche molens reeds zooveel succesvol- lén arbeid heeft verricht, ook hier met den eigenaar nog een regeling zal kunnen treffen waardoor de molen Voor Niéuw-Vennep ge spaard zal kunnen wórden. Kerkbouw. Door den aannemer, den heer Kieberl le Sasscnheim, wordt met den bouw van een nieuwe R.-K. hulpkerk met pastorie op het land van den lieer Stokman aan den Hoofd weg nabij de Kaag veel spoed betracht, zoo dat het wet le verwachten is, dat het reeds onder de kap slaande gebouw in den a.s. winter geheel gereed komt en in gebruik zal kunnen worden genomen. In brand gevlogen. Gisteravond reed de bestuurder van een motorrijwiel met zijsjvanwagen, de lieer K. uit Amsterdam, nabij Hoofddorp een erf op om gebruik te maken van een benzine-appa- raal. Bij ongeluk kwam de hoeveelheid ben zine op de gloeiend heete eylihdere terecht, met het gevolg dal de motor weldra in lichte laaie stond. Gelukkig waren er eenige hulpvaardige personen in dc nabijheid, die er met zand en andere brandblusclimiddelen in slaagden het vuur te blusechcn. De heer K. zag zich genoodzaakt met een ander ver voermiddel z'n reis te vervolgen, terwijl liet deerlijk gehavende motorrijwiel op een vrachtauto naar Amsterdam werd vervoerd. HILLEGOM. Consultatie-bureau vooz Zuigelingen, In aansluiting op een vroeger bericht kan gemeld worden, dat het bestuur van de Ver eeniging tot bestrijding der tuberculose be- edo'tcn heeft over le gaan tol de oprichting van een consultatie-bureau voor zuigelingen. Verschillende ingezetenen zijn uitgenoodigd tot bijwoning va,n een bespreking. Dan zal de heeT Job E. Fejsser, geneeskundig in specteur voor de kinder-hygiére hel doel va-n het bureau uiteenzetten. „Goed Wonen" en „Patrimonium". Onlangs heeft dc gemeente twee conver- eie-leeningen gestolen en onder meer dc Rijksvoorschollen der wonmgbouwvereeni- gingen „Goed Wonen" en „Patrimonium" afgelost. Deze vereent gingen betaalden aan de gemeente annuïteiten voor de terugbeta ling der voorschotten van het Rijk. Deze annuïteiten moeten nu herzien wordc-n. In een breedvoerige toelichting van B e.n W. aan den raad wordt meegedeeld, dat „Goed Wonen" tot heden f. 3923,42 en I. 31.737,62 betaalde, wat nu door de con versie kan worden 3616,22 en i. 30.031,88. Als dit goedgekeurd is, kan. de huur der wo ningen met 50 cent per week verminderd worden. „Patrimonium" betaalde lot heden een annuïteit van f. 14.148,33 in totaal. Dil he- drag kan teruggebracht worden tot f. 11.991,46 plus f.280. Aon het Rijk zal ge vraagd worden de bijdrage in het exploitatie tekort te bestendigen ten einde zoo mogelijk tot eenige verlaging van huur le kunnen overgaan, welke verlggónz dan kan neer komen op 40 cent per week per woning. Een Nnts-avond met muziek. Door het Haagschc Strijk-Enseirxble „Li- dadilhe" i9 het Nulsdcparlement een muzi- kalen avond aangeboden, welke avond gis teren gegeven is m de Nulszaal. Onder lei ding va'n den heer C. G. IJsselstijn zijn wer ken uitgevoerd van Mendelssohn, Schubert, Tcslio, Van Goens, Puccini, Strauss, Liszt, Borckert en Kalman. De cello-solo is ge speeld door den heer C. G. IJsselstijn Jr. De toehoorders hebben genoten van de muziek en getoond dat zij dankbaar waren voor drt genot. Dit was de 1139ste uitvoe ring van „Lidad-ibé" in een bestaansduur van nog geen tien jaar' HET MOOISTE St. Nicolaas-Ge9Chenk vanaf L 128.- (wisselstroom) betaalbaar met L 7.60 per maand. Vraagt catalogus No. 3 bjj W. A. GOUW Voorstraat 64-66 KATWIJK AAN ZEE. 3488 KATWITK-AAN-ZEE. Verg. A.R. Kiesvei. „Nederland en Oranje". De lieer C. van Tongeren, waarn. voor zitter. opende deze vergadering, die in Casa- Cara gehouden werd mei gebed en sprak een inleidend woord. Na lezing der notulen volgde voorlezing Van de uitnoodiging ontvangen van de kies vereniging te Katwijk a d. Rijn om aldaar de openb. verg. bij te wonen, waar als spre ker zal optreden mr. .1 A. de Wilde uit Den Haag. Daarna werd behandeld: het stem men bij volmacht bij de a.s. verkiezingen. Veel kiezers kunnen hun stem niel persoon lijk uitbrengen, omdal zij dan op zee ver- tóeven. Zij kunnen echter laten stemmen doet een gevolmachtigde. Daarvoor moet eerst de kiezer naar het gemeentehuis te Katwijk-Binnen. Dil brengt groote bezwaren mee, daar de vissehers gewoonlijk op dio ufén Ihuis komen des Zaterdags, wanneer de secretarie reeds gesloten is. Het bestuur wilde nu trachten te bereiken, dal hier op nader te bepalen uren een soort „filiaal- secretarie" zou worden opengesteld. Na een verslag van den heer Den Dik ken. afgevaardigde naar de vergadering der Staien-C'entrale, werd overgegaan tol de stemming tot vorming van een groslijst van candidaten voor een Zetel in de Provinciale Staten. Hierna kreeg de heer van Tongeren hst woord voor zijn onderwerp: „Mosterd na den maaltijd." Spr gaf eerst een kort historisch over zicht van wal aan het vlootplan-Deckers voorafging. Daarna gaf hij behandeling van inhoud en bedoeling van het vlnolplan, dnt niet verward mag worden 'met de oude, ver LISSE. GEMEENTERAAD. (Vervolg.) Ee Gemeenterekening - Balans. Uit de balans willen wij enkele posten ter uw&t kennis brengen. Dc gemeente-eigendommen (gebouwen, gronden, enz.) f 243.087.08. De bouwgron den stegen niet in waarde. Aanbesteding. Bij do alhier ten overslaan van B en W. gehouden openbare aanbesteding was do heer B. v. d. Wiel alhier de laagsle inschrij ver voor den bouw van een baarhuisje op de algem. begraafplaats voor een bedrag van f 1450, terwijl de heer G. Vogelaar alhier de laagste inschrijver was met een bedrag van f. 3589 voor de verbouwing aan de Gasfabriek. 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6