KERK- EN SCHOOLNIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. RADIONIEUWS. PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 20 NOVEMBER. LEIDEN. Geref. Gem. (N. Rijn 76): Nam. 8 uur. ds. |W. C. Lamain. t BOSKOOP. Evangelisatie (Dwars Nieuwslraat): Nam. 7 uur (Dankstond gewas), de heer van Bar- Sieveld van Delft. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Bruyn. LISSE. Geref. Gem Nam. 7 uur, leesdienst, NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorin, halflien ('Dank stond gewas), de heer A. van Scherpenzeel van Nieuwveen. 2WAMMERDAM. Rehoboth (Tempel, Nam. 7 uur, de lieer de Jonge van Boskoop. NED. HERV. KERK. Beroepen: To Ilpendam ds. A. Ha- gedoorn te Boxtel. Bedankt: Voor Heerewaarden bij Tiel door ds. J. A. Swart te Kimswcrcr (Fr.) Voor Heerenwaarden bij Tiel, J. Hartkamp, cand. te Zutfen. Voor Hoor naar, M. B. Verkerk, te Mijdrecht. GEREF. KERK. Beroepen: Te Appelscha ds. A. tAdema te Opende. ALG. SYNODALE COMMISSIE IN DE NED. HERV. KERK. Deze commissie heeft gisteren haar na jaarsvergadering geopend De samenstelling der vergadering is aldus: dr. G. J. Weyland te Veere, president; ds. A. B. te Winkel te 's-Gravenhage, vice-pre sident; ds. D. den BTeems te 's-Gravenhage, secretaris; ds. G. van Dijk te Anjum; J. W, Bolt, oud-ouderling te Groningends. F. Tammens te Zuidbroek; mr. II. J. M. Tijs- sens, oud-ouderling te 's-Gravenhage; ds. G. .T. van Paassen te Haarlem; prof. dr. W. J. Aalders, oud-ouderling te Groningen. De secretaris brengt verslag uit over de lusschenlijds verrichte werkzaamheden, welk verslag met groole belangstelling wordt aangehoord en waarvoor de secretaris den dank der vergadering ontvangt. Overgegaan wordt tot benoeming van cor respondenten voor de aanvragen. Tot correspondent voor Gelderland wordt Ixmoemd prof. dr. W. J. Aalders; voor Z.- Holland ds. G. van Dijk; voor Noord-Hol land dr. G. .T. Weyland; voor Zeeland de beer J. W. Bolt; voor Utrecht en Overijsei ds. G. J. van Paassen; voor Friesland ds. F. Tammens; voor Groningen en Drente ds. A. B. ie Winkel. Opgenomen worden de stemmen van de leden der provinciale kerkbesturen over de door de Synode definitief aangenomen re glementswijzigingen. De wijzigingen werden met algemeene of bijna algemeene stem men aagenomen en zullen 1 Januari 1981 in werking treden. Do voorbereiding van de wijöingssamen- komst op den eersten dag van de vergade ring der Synode van 1931 wordt opgedra gen aan het Moderamen. Tot leden van de Commissie van onder zoek betreffende liet vreedzaam samenwonen der verschillende richtingen in onze kerk worden benoemd: dr. G. J. Nicmeijer, prof. dr. A. M. Brouwer, dr. II. E. G. v. d. Meene, prof. dr. J. Lindeboom en dr. J. Sevenjn. Tot leden van de Commissie van onder zoek tot wijziging der liturgische formulie ren worden benoemd: prof. dr. L. Knappert, dr G. W. Oberman en ds. II. W. Creutszberg Naar aanleiding van een schrijven van bet algemeen college van toezicht, wordt besloten een schrijven te richten aan de provinciale kerkbesturen, om er op te wij zen. dat er steeds rekening moet worden ge houden. met liet in art. N. 7° van het algemeen reglement voorgeschreven gemeen overleg bij de erkenning van nieuwe ge meenten. de splitsing en liet tot stand bren gen van combinatiën en bij grenswijzigin gen. PROF. DR. A. KLARENBEEK. Benoemd tot hoogleeraar te Utrecht. (Bij Kon. besl. is benoemd tot gewoon, hoogleeraar in de faculteit der veeartsenij kunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de algemeene ge neesleer. de geneesmiddel- en vergiftleer, de oogheelkunde en kliniek, dr. A. Klaren- heek, conservator aan die universiteit. NA DE ZENDINGSWEEK. Het Zendingsbureau te Oegslgeest schrijft ons nog over de Zendingsweek dat tot heden f 75.000 is ontvangen, terwijl er aan andere bijdragen in November een bedrag van f. 10.000 is ingekomen. In de beide vorige jareD is er in deze maand ongeveer f. 200.000 samengebracht. Zal er ook dit jaar eenzelfde resultaat mogen worden verwacht, dan zal er in de tweede hel f l van deze maand du nog meer moeten inkompn dan in de eerste helft. En ook de inkomsten in de maand December zullen dan niet bij de geraamde behoeften mogen achterblijven. REGEERINGSSTEUN VOOR DEN LANDBOUW. Samenwerking tusschen arbeiders en boeren Na uitvoerige besprekingen zijn naar uit Groningen wordt gemeld, de werkgevers organisaties in het landbouwbedrijf met de drie nationale landarbeidersbonden overeen gekomen. samen te werken tot het verkrij gen van regeeringshulp voor den landbouw. Als basis van samenwerking zijn door beide partijen de volgende conclusies aan vaard: 1. De besturen der werkgeversorganisaties verplichten zich, geen actie tot loonsverla ging te voeren, als worden verkregen: a. Maatregelen tot steun van de tarwe- en suikerbietenteelt. b. Maatregelen lot verbetering van de uit komsten van het veenkoloniale landbouw bedrijf. 2 De besturen van de werknemersorgani saties verplichten zich geen actie te voeren tot loonsverhooging en verklaren zich bereid hun volle medewerking te verleenen tot het verkrijgen van: a. Maatregelen tot steun van de tarwe- en suikerbietenteelt. b. Maatregelen tot verbetering van de uit komsten van het veenkoloniale landbouw bedrijf. c. Met de werkgevers ernstig te overleggen over wat nog verder gedaan kan worden tot steun van den landbouw, speciaal voor de veenkoloniën 3. Indien de besturen van werkgevers- en werknemersorganisaties er niet in slagen de leden ertoe tp brengen geen loonactie te voe ren verplichten zij zich aan de leden voor te stellen de loonsbepaling te doen geschie den bij arbitrale uitspraak. De samenwerking zal tot gevolg hebben, dat allereerst met kracht zal worden ge ijverd voor een maalgebod als bedoeld in het ontwerp larwewet, voor steun voor de sui kerbietenteelt, voor steun voor de aardappel- meelindustrie en voor verlaging van spoor- vrachlen. Tot dit doel zullen besprekingen worden aangevraagd met Kamerfracties van de verschillende politieke partijen en met de Staatscommissie-Lovink. Staande de vergadering werd besloten een adres tot de Tweede Kamer te richten, met verzoek tot aanneming van het ingediende wetsontwerp tot steun voor de larweteelt. TEGEN MAAL- EN MENGGEBOD Protestvergaderiiig van belanghebbenden te Utrecht. Op initiatief van den Ned. Bond van Graan- en Meelhandelaren te Dordrecht heeft gisternamiddag in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht, een vergadering plaats gehad om do middelen te bespreken, welke ertoe zouden kunnen leiden, dat het door fle regeering ingediende wetsontwerp inzake steun aan de inheemsche tarweteelt (door middel van een z.g. maal- en menggebod) wordt ingetrokken of in geval het gehand haafd blijft, door de Tweede Kamer zal wor den verworpen. De vergadering was druk bezocht, niet alleen door handelalen, doch ook door meel- imporleurs en andere belanghebbenden. De heer J. P. F. Janssen, voorzitter van genoemden Bond en leider der vergadering, zette in zijn openingswoord het bovenom schreven doel nader uiteen, waarna hij den heer J. P. Meurs, voorzitter van de Ned. Vereeniging van Meelimporteurs te Amster dam. de gelegenheid gaf. de bekende bezwa ren tegen en de gevolgen bij invoering van een maal- en menggebod uileen te zetten. Van de gelegenheid tot discussie werd druk gebruik gemaakt, o.a. door den heer L. Snapper, voorzitter van de Ver. van Werk gevers in het Isr. Bakkersbedrijf in Neder land. De heer Snapper stelde, zooals hij elders ook reeds deed. de groote moeilijkhe den en nadeelen (slecht brood!) voor den Nederlandschen bakker van een maal- en menggebod op zeer duidelijke wijze in het licht, waarbij spr. de vergadering in over weging gaf, een uitspraak te doen, gaande in de richting van zooals met de regee ring besproken is vrijwillige fondsvor ming, om langs dezen weg jaarlijks de 2 1/2 millioen bijeen te bTengen, welke de t ar weverbouwers als steun behoeven. Tenslotte werden met algemeene slem men twee moties aangenomen, welke beide naar de regeering zullen worden gezonder. In de eerste motie doet de vergadering de regeering weten, dat zij tegen een maal- en menggebod is; in de tweede motie noodigt zij de regeering uit, hel wetsontwerp terug te nemen en met nieuwe voorstellen te ko men, die gaan in de richting van directen steun aan de tarwe-verbouwers. NEDERLANDSCH FOKVEE NAAR FRANKRITK. Beperking van den invoer. Volgens mededeeling van den Rijksland- bouw-eonsulent te Parijs, heeft het Fran- sche Ministerie van Landbouw besloten voorshands geen vergunning voor den in voer van Nederlandsch fokvee te verstrek ken, met uitzondering van enkele fok stieren. De dieren waarvoor reeds vergunningen zijn verleend zullen nog worden toegelaten. RECLAME. Asp jpJÖ» bil wi I verkoudheden en rheumatiek Wefger namaak en lef er op dal op elke tablet het woord "Bayer* staat. Prijs 75 ds. 3505 VOETBAL. ZWALUWEN ELFTAL— BRISTOL ROVERS 2—4. De lichlwedstrijd op het V.U.C.-veld. De belangstelling voot den wedstrijd bij kunstlicht gisteravond op het V. U. C.-veld ie Den Haag. tusschen het Zwaluwen Elf'tal en de Engelscihe profclub Bristol Rovers ge speeld, was buitengewoon groot. Geen plaats bleef onbezet. Ondanks het zwaikike spel der onzen, was bet af en toe een aantrekkelijke wedstrijd, doordat er enthousiast werd gespeeld. De Engelschen speelden vooral in de eerste helft zeer forsch en kregen dan ook eenige vrije schoppen tegen zich. Dat het semi-Nederlandsch elftal verloren beeft, is in hoofdzaak te wijten aan het meer dan slechte spel van onze halflinre. Wat den aanval betreft was de hatflinie steeds zoek en van steun der voorwaartsen was geen sprake. Ook in de voorhoede haperde er Qieel wat. Alleen Adam. de oud H. V. V.-er, maakte bier een uitzondering. Zijn spel op de rechter buitenplaats was subliem. Zijn snelle ren nen waren den Engelschen halfback steeds te machtig. Bovendien bracht hij den bal telkens op schitterende wijze voor de goal. Het bfinnen-lrio wist echter de mooiste kan sen om hals te brengen. Steeds waren Ba- rendregt, Tap en Ruisch een onderdeel van een seconde te laat bij den bal en had een van hen het leder te pakken, dan was het juist gerichte schol ver te zoeken. Van Kol kon ons op de links-back plaats het minst bekoren. Wamsleker speelde voor al in de tweede helft een veel betere partij dan de Ajacied en aan hem is het te danken dat na rust verschillende kansen werden teniet gedaan. Quak weerde zich goed onder de lal, alleen het vierde doelpunt had hij kunnen voor komen. Als geheel was de ploeg een rammelende combinatie zonder eenig verband. Het berekende spel der Engelschen kwam des te meer uit. Het plaatsen en passeeren der gasten was in vele opzichten af. Wat het verloop van den wedstrijd be treft kunnen wij kort zijn. Nadat Tap een prachtkans verknoeid bad, weiden drie hoekschoppen op de Nederland- sohe goal genomen, waarna een doelworste- lïng ontstond. Bij het missen van de achter hoede scoorde de Engelsche linksbinnen on houdbaar 01. De voorhoede der Zwaluwen zag hierna menige kans door buitenspel verloren gaan. Vooral Tap zondiigde tegen dezen spelregel ontelbare malen. Dezelfde Engelschman gaf, nadat bet spel 20 minuten aan den gang was, een hard schot, dat Quax wegsloeg, doch waarbij het leder wederom bij denzelfden speler be- Qandde, die ineens inschoot. 02. Nadat Adam in de tweede helft den bal schitterend had vrij gemaakt en scherp voor doel had geplaatst, maakte Barendregt er 12 van. De conlervoor der Engelschen bracht den stand op 13, waarna de rechtsbuiten der gasten, na een hoekschop er 14 van maakte. Een minuut of tien voor het einde brac-lït Tap, weer uit een goed aangegeven bal van Adam, met een vliegend schot den stand op 24. Het Zwaluwen-elftal was ails volgt samen gesteld: Quax (A. D. O.) doel Wamsteker (H F C.) en Van Kol (Ajax). achter: Rep (Z. F. C.). Van Dolder ('tGoóï) en Van Nus (H.D.V.S.) midden-. Adam (H. V. V.). Barendregt (Feyenoord), W. Tap (A. D. O.), Ruisch (D F. C.) en Wepster (D. F. C.) voor. HOCKEY. DE TEGENPARTIJ VAN HET NEDERL. DAMES-ELFTAL SAMENGESTELD. De ploeg, die op 23 November ie Amster dam een oefenwedstrijd zal spelen legen hel Nederlandsche dames-elftal, is als volgt samengesteld- v. Gelder (Hilversum), Van Deinse (Lei den), Deenik (Rood-WiO; Pabst (Arnhem), v. Weel (H. O. C.), N. Fahiua (Hilversum), v. d. Berg (Amsterdam), Broese v. Gronau (Kievittten). v d. Haar (H. L.) G al ja aid (Utrecht) BosingbKleij (H O. C.) Mevr. BreuketmanOoslrijck van liet Ne derlandsch elftal. zaJ in verhand met haar huwelijksreis voor dezen wedstrijd niet ui- komen-, wel op 3 Augustus tegen de Austra lische dames in het Stadion. SCHERMEN. LEIDSCHE POLITIE-SPORT- VEREENIGING. Morgen irefct de eerste equipe van de L. F. S. V een wedstrijd op saibel tegen de le equiepe van .Arena Studiosorum". De wed strijd wordt getrokken in de zaal van het equipe van .Arena Studiosorum". De wed- poliliebureau en vangt om 8 uur des avonds aan. Donderdag 20 November trekl de 2de equipe van de L. P S. V. een wedstrijd op smbel tegen ..Arena II", eveneens in de zaal van hel polilie-bureau; aanvang 8 uur des avonds. BOKSEN. WEDSTRITDEN VAN „DE PUGILIST". Groote belangstelling en goede sport. Het was ook gisteravond weer vol in de groote zaal van Concordia by de wedstrijden van .,De Pugilist", die gehouden werden ter gelegenheid van haar zesjarig bestaan. De yvenge Promotor, de heer Baan. had ander maal voor een aantrekkelijk programma ge zorgd, waaraan werd deelgenomen door boksers uit Leiden, Den Haag en Amsterdam, die vele spannende partijen hebben gebokst. Jammer was het slechts dat de aangewezen scheidsrechter, de heer Scharroo, uit Den Haag, verhinderd was zijn functie, welke steeds met zooveel ambitie door hem wordt waargenomen, te vervullen. Immers de man, die thans als zoodanig fungeerde, (een nieuweling in het arbitrale vak), bleek vóór alles Amsterdammer te zijn. waardoor zijn be slissingen nog al eens aanvechtbaar waren en niet altijd de algemeene instemming heb ben kunnen verwerven. Vermoedelijk zullen slechts weinige getwyfeld hebben aan zijn neutraliteit, maar.het bloed kruipt nu eenmaal waar 'het niet gaan kan en on willekeurig ziet men nu eenmaal eerder de goede kwaliteiten van den clubgenoot dan van den vreemdeling! Marijt (Leiden) was aanvankelijk niet op- gewasssen tegen den Amsterdammer Kup- pers, die van zijn meerdere lengte een nuttig gebruik wist te maken, doch allengs kwam de Leidenaar beter op dreef en vooral in do laatste ronde wist hij heel wat punte-n te verwerven. Kuppers werd winnaar. Galjard (Den Haag) en Nassau (Amster dam) boksten een technisch goede partij: eenerzijds uitstekend voetwerk van den Amsterdammer, anderzijds betere dekking van den Hagenaar. In de tweede en derde ronde was Galjard sterker, doch de match werd onbeslist verklaard. De Leidenaar Van Heusden, die ter gelegenheid van z'n twin tigsten wedstrijd met bloemen versierd werd, kreeg den zeventigjarige Amsterdamschen neger Sterman als tegenpartij en hij had er zün handen vol aan. ondanks zijm grootere routine. Sterman populair door z'n clow nerie deed inderdaad zeer goed werk en al was de beslissing te zijnen gunste voor hem zoowel verrassend als eenigermate geflatteerd, hij heeft zich in ieder geval een bokser getoond, wiens werk een belofte inhoudt voor de toekomst. ICald^nhove (Amsterdam) won in een on belangrijke partii van den Hagenaar Pjjtak. waarna Walburg (Den Haag), niettegenstaan de een tekort aan snelheid, den Amster dammer Norbart bij voortduring door den ring dreet en driemaal tegen de planken sloeg. In de laatste ronde loerde de Hage naar uitsluitend op den knock-out en de Amsterdammer koen toen vrij gemakkel^k eenige punten veroveren. De scheidsrechter rien hem tot winnaar uit. Tol slot der eerste Imlft volgde een fraaie match tusschen de Hagenaars Kouwenberg en Urgurt, welke onheslist eindigde. Na de pauze kwam Van der VHsC (Leiden) in den ring tegen Lil (Amsterdam), die volkomen tegen onzen plaatsgenoot opge wassen bleek te ziin. Van der Vlist scheen ons trouwens minder goed in vorm zijn. dan wij gewoonlijk van hem gewend zijn. De uitsoraak was: „onbeslist" en eerlijk gezegd krpeg Van der Vlist daarmede meer dan wü verwacht hadden. Hevgen (Den Haag) triomfrtPrde over den Amsterdammer Boskemper. die in de laatste ronde het tempo niet meer kon by houden, terwiil do Bruin (Den Haag) zb'n stadgenoot Smit in pnntenlal overtrof. De laatste partij tus schen Freeke (Leiden) en Lebbing (Den Haag) werd reeds dadelijk na den aanvang gestaakt wegens een blessuur van laatst genoemde. Tegen haH'waalf was deze. over het al gemeen goed geslaagde, wedstrijdavond t°n einde. SCHAKEN. LEZING Ihr. VAN DEN BOSCH IN „PHILIDOR". Gisteravond hield jhr. mr. J. II. O. var. den Bosch van 's-Gravenhage zijn aange kondigde lezing voor de leden van de Leid- sche Schaakclub „Philidor" en verdere belangstellenden. De zaal van restaurant Neuf was vrij goed bezet. Nadat de spreker door den voor zitter der club, den heer P. J. v. d. Zeeuw was verwelkomd, begon jhr. van den Bosch zijn inleiding met te verklaren de partij ge speeld te Moskou in het jaar 1920 door den wereldkampioen Dr. A. Aljechin tegen den Russischen schaakspeler Rabinowilch. Op bevattelijke wijze werd deze partij met behulp van een groot wandschaakbord verklaard, de zwakke zetten werden nog eens nader bezien, zoodat aan de aanwe zigen duidelijk werd gemaakt hoe Aljechin de partij tot winst voerde. Hierna werd een andere partij behandeld, wederom door Aljechin gespeeld in het jaor 1921 te Boedapest tegen den Hongaarschen schaakmeester Sterk. Ook in deze partij werd door den spreker de schitterende wijze van spelen van den wereldkampioen aange toond. Nadat nog eenige eindspelen en enkele curiositeiten op het gebied van schaken waren vertoond, werd de spreker door den voorzitter met eenige hartelijke woorden bedankt voor zijn leerzaam beloog. Alle aanwezigen beluieden hiermede hunne instemming, het was pen leerzame avond geweest voor de schakers en een goede propaganda voor het schaakspel. BILJARTEN. LEIDSCHE BILTARTBOND. De uilslag van den wedstrijd L.U.T.O. II 't Gr. Laken IID.O.B. had tot uitsla*: .Tac. Blom (D.O.B.) 53 32 8 1.65 W. de la Rie ('t Gt. I.) 75 32 11 2.34 Jac. v. d. Star 72 50 7 1.44 M. Binnendijk 75 51 12 1.47 J. v. d. Star 75 39 7 1.92 P. Lagus 69 38 8 1.83 P. Zoetemelk 75 55 11 1.36 A. Crama res. 52 54 5 0.96 't Gr. laken 1 punt. D.O.B. 1 punt. De uitslag P. v. Cleef IVD.O.S. IV iuidl: C. P. Fasel (D.O.S.) 76 30 9 2.50 Laterveer re9. (P.v CI.) 29 30 6 0.96 A. Kruit res. 63 51 5 1.23 A. v. Eighen 75 52 8 \M J. Falloux 75 47 9 1.59 D. de Zwart 59 47 12 1.25 G. Nas 75 54 10 1.38 G. Hundersmark 47 54 5 0.87 D.O£. 2 punten. P. v. Cleef 0 punten. S.D.O. IV—'t Gr. Laken II hacf tot resultaat: pnt. brt. b.s. gem. F. Franken ('t Gr. L.) 75 20 19 J.75 N. N. (S.D.O.) 33 20 10 1.65 J. de la Rie 37 34 5 1.08 H. Ranselaar 75 35 7 2.14 M. Binnendijk 75 48 7 1.56 N. N. 56 47 10 1.17 P. Lagas 60 45 6 1.» J. v. Wijk (ree.) 75 46 10 1.63 S.D.O. I punt. 't Gr. Laken 1 punt. De uitslag P. v. Cleef III—P. V. Cleef IV voor de le kl. was pnt, bit. ÏÏ.s. gem. L. Iterson (P. r. Cl. 4) 61 28 11 2.17 P. Roman (P. v. 01. 3) 75 28 18 2.67 A. v. Eighen 43 36 6 1.19 J. de Roo 75 36 11 2.08 D. de Zwart 37 38 4 0.97 C. de Roo 75 38 9 1.97 G. Hunder3iuark' 24 29 '4 0.82 IJ. de Roo 75 29 12 2.58 0 punten. De uitslag L.U.T.O. IV-T.O.G. II vöor de 4e kl. L.B.B. luidt: pnt. brt. b.s. gem. J. Mulder (T.O.G.) 75 37 9 2.02 P. Turken (L.U.T.O.) 62 37 L3 1.67 A. Schouten 75 53 6 1.41 G. Burggra^Ü 60 53 8 1.13 J. v. d. Burg 75 53 8 1.41 G. Stapper 49 57 7 0-91 W. Stormer 63 46 5 1.36 A. J. Lagerwey (Fes.) 75 47 14 1.69 T.O.G. 2 punten. L.U.T.O. - - 0 punten. Dc uitslag van den wedstrijd D.O.B.— A.D.O. II voor de 4e kl. L.B.B. is: pnt. brt. h.s. gom. J. Schuurman (A.D.O.) 75 43 9 1.76 Jac. Blom (D.O.B.) 65 42 11 1.54 C. Beuk 54 53 5 1.03 Jac. v. d. Star 75 53 10 1.41 •T Wortman 75 54 12 1.38 J. v. d. Star 55 54 4 1.01 C. Krab 75 45 11 1.66 P. Zoetemelk 73 45 10 1.60 A. D. 0. 2 punten. D.O.B. 0 punten. TI ÏDSCHRIFTEN. „Sport in Beeld" openl deze week met een foto van den wedstrijd om den gouden onafhankelijkheidsbeker, voorstellende de komst van burgemeester Drooglever Fortuyn. \~Vij vinden in dit nummer verder artikelen en plaatjes over: de ontwikkeling van het voetbalspel na den oorlog: de auto-salon te Brussel, de voelbal-oefenwedstrijden, hei be stuur van den Ned. Zwembond. jagers vreugde, enz. L.U.T.O. Hl voor de 8e klasse L.B.B. luidt: pnt. brL ll.S. gem. P. Turken (L.U.T.O. 3) 61 IC 9 1.29 H. Hesseling (L.U.T.O. 2) 100 17 9 2.12 J. Jansen 100 41 16 2.43 N. N. 94 40 10 2.35 D. v. Zanten 84 46 7 1.82 G Jansen 100 w 13 2 12 N. N. 100 42 12 2.38 N.N. 82 42 10 1.95 HEEFT U STRAATSBURG AL GEHOORD? De nieuwe zender in Straatsburg werkt sinds eenigen tijd en is in ons land bi? zonder duidelijk te ontvangen met normale 3- en 4-lamps toestellen. De zend-energie bedraagt 12 K.W., en de golflengte ri 345.2 M. Het pauze-sein bestaat uit ppn diep zoemgeluid van 5 seconden met 5 se conden tusschen ruimte. L.U.T.O. II 1 punt. L.U.T.O. Ill 1 punt. HOLLANDSCHE AVOND VAN KALUNDBORG. Kalundborg geeft op Vrijdag 21 November vin 8.309.30 een Nederlandsche avond. Het Deensche omroeporkest o.l.v. Emil Reesen zal eenige werken van Nederland sche componisten ten gehoore brengen ml, Symphoni9ch (oongedicht no. 3 van Jan Ingenhoven. Trislesse en Resignation van Jan Brandt*»Buys on lot slof de .Piel-- Hein rhapsr.d evan Peter van ,\n:oov. Verder tvordl i \.>orgeiezen uil ,.Dr Opstan. digen van Jo van Ammors Kuiler mi ocnige liederen van loosl van den Vondel ten gehoore gebracht. 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10