NETTE COLPORTEUR IJSSPORT j Echte Geldersche Rookworst Edelsteenen, Paarlen, Zilverwerk WINKELJUFFR. HET GESTOLEN LUCHTBALLONNETJE of DE GESCHIEDENIS VAN TWEE DEUGNIETEN STEGEMAN Co. - DEVENTER GEVEILDE PERCEELEN. LAND- EN TUINBOUW. BURG. STAND VAN LEIDEN FAILLISSEMENTEN. RADIO-PROGRAMMA. EXPERTISE EN INKOOP SIMON DE WIT Nette Dienstbode WASSENAAR. JUBILEUM GEMEENTESECRETARIS J. EGGINK. Een eenvoudige, doch plechtige huldiging De keer Eggink. Zaterdag j.l. herdacht de heer J. Eggink, secretaris dezer gemeente, den dag, waarop hij voor 40 jaren als ambtenaar bij deze gemeente in dienst trad, Dit feit is overeen komstig het verlangen van den jubilaris in allen eenvoud, maar toch met groote plech tigheid gevierd. Het college van B. en W. met den oud burgemeester jhr. Storm van 's-Gravesande, had gemeend dat deze dag zoo maar niet zonder meer gepasseerd zou mogen worden en had in een korte spanne tijds een plan voor een eenvoudige huldiging opgezet. Voor deze gelegenheid was de ruime raadszaal onder de bekwame leiding van den heer D. de Gans, tuinbaas bij den heer D. Th. Ruys smaakvol met palmen opge sierd. Op de groote tafel in hoefijzervorm prijkten een vijftal potten rose begonia's, terwijl langs een der wanden on binnen het hoefijzer verschillende bloemstukken waren •opgesteld. Aan de drie clectrïsehe kronen, welke een zee van licht in de zaal ver spreiden, waren bloemtuilen van witte chry santen bevestigd. Te elf uur had de plechtigheid plaats. Nadat de echtgenoote van den jubilaris, aan wie door het dochtertje van den hoer H. Brouwer, hoofdcommies ter Gemeente secretarie, bij het betreden vaa de hall oen tuil rose rozen was aangeboden, mot de familie, de leden van den Gemeenteraad en de verdere genoodigden in de. smaakvol versierde raadszaal hadden plaats genomen, werd de jubileris door jhr. Storm van' 's-Gravcsande binnengeleid. Zoodra de jubilaris zich in den voorzit^ terszetel had neergezet, nam de burgemees ter, de heer J. J. M. Wiegman, liet \|oord. Deze wees er op. dat. de secretaris een een voudig man is. afkeerig van alle hulde betoon, een zeer bekwaam man, maar een slecht jubilaris. Indien zulks niet tijdig ver hinderd was, zou hij zioh deze week door het nemen van verlof ann elke huldiging hebben onttrokken. Toen hem echter een eenvoudig plan was blootgelegd, heeft hij zich noodgedwongen met een huldiging ver- oenigd Spr. wees vervolgens op eenige kenmerkende eigenschappen van den jubi laris, op de eerste plaats op zijn uitstekend humeur, vervolgens op zijn trouw, zijn eer lijkheid en zijn groote kennis. Het gemeentebelang gaat. bij hem vóór alles. Dit te behartigen is zijn eenigste en grootste verlangen. Daarbij stelt hij zich- zelven nimmer op den voorgrond. Zijn ad viezen zijn steeds af, niet voor 50 pCt., niet voor 75 of 90 pCt. maar voor 100 pCt. Spreker kon getuigen, dat de heer Eggink een geboren secretaris is. die als zoodanig nooit kan worden vervangen. Spr. bracht hem dank namens den Raad en 't College van B en W. voor zijn groote arbeidzaamheid, en sprak de hoop uit., dat hij voor de gemeente nog veel zou mogen arbeiden, en dat. hem nog vele jaren van gezondheid en voorspoed zouden worden geschonken Hierna was hel woord aan den oud-bur gemeester, jhr. B. Ph. S. A. Storm ran 's-Gravesande. Deze spreker ving zijn woord aan, met er op te wijzen, dat de heer Eggink thans 48 jaren gemeentedienst achter den rug heeft, waarvan er achi in Zoetermeer-Zeg- waard en veertig in .Wassenaar zijn ge sleten- Hii riep in herinnering terug zijn komst in Wassenaar, nu ongeveer 20 jaar geleden. De jubilaris kwam toen tegenover spreker. Hun samenwerking is immer van 'de meest prettigen aard geweest. Spreker wees er op, dat al spoedig het annexatie- gevaar dreigde en dat mede aan de werk zaamheden van den jubilaris mag worden geweten, dat dit spook werd afgeweerd. Gedurende de 18 jaren, dat spreker bur gemeester was, stonden zij niet alleen als burgemeester tot secretaris, maar als vrien den tegerover elkander Als sprekers op- bruischend gemoed som? wat erg kookte, was het steeds de heer Eggink, die hem aanspoorde tot kalmte en tot ernstige ver weging. Zijn kalm en bezadigd optreden heeft hem vaak weerhouden van niet goed overwogen dingen. Spreker had gemeend, dat de heer Eggink hiervoor hulde moest worden gebracht en met den Gemeenteraad had hij een 50-tal ingezetenen bereid gevonden, om hem bij het brengen van die hulde te steunen. Het was hem dan ook aangenaam na mens deze allen een geschenk in envelopp9 aan te bieden, den jubilaris de bestemming van het aangeboden bedrag overlatende. De jubilari-3 inzake genomen hebbende van de enveloppe welke een aanmerkelijke geldsom bevatte, kon zijn aandoening niet bedwingen. Het was hem daarom niet mo gelijk de aanwezigen te danken. Hij cpTr\K een enkel woord van dank voor de hulde, gebracht in een vorm, welke hij allerminst had. verwacht en deed de toezegging te ge legener tijd van zijn dankbaarheid te zullen doen blijken. Tenslotte werd namens de ambtenaren der gemeente het woord gevoerd door den heer H. Brouwer, hoofdcommies ten* ge meentesecretarie. Deze wilde het na hetgeen door den burgemeester en den oud-burgemeester reeds was gezegd, kort maken. Hij sprak er zijn blijdschap over uit dat de ambte naren in de gelegenheid werden gesteld den jubilaris te huldigen, omdat zij in den jubilaris mogen 'begroeten een chef die het leiderschap nimmer op den voorgrond stelt. Hij bracht de gevoelens van dank over der ambtenaren van hoog tot laag voor de voorkomendheid, waarmede hij ieder hun ner steeds ontvangt, voor de raadgevingen, welke hij immer geeft., voor de belangstel ling, welke hij steeds aan den dag legt. De ambtenaren hadden evenwel gemeend hun' hulde en dank. riet enkel in woorden té moeten brengen maar daarvan te doen getuigen door een stoffelijk geschenk. Aangenaam was het hem namens de amb tenaren ter Secretarie, die van den «ge meente-ontvanger, de bedrijveD, gemeente werken, de hoofden van scholen, de brand weer en de werklieden te mogen aanbieden een fraai lederen clubfauteuil. Spreker ver trouwde, dat de jubilaris van dit geschenk, een plaats van zijn woning zou willen in ruimen, dat hij daarvan een ruim gebruik" zou maken, niet enkel om te rusten, maar ook om rustig to overwegen, wat in het gemeentebelang kan worden gedaan en dat. het nog vele jaren voor den jubilaris een aangename herinnering zou zijn voor de prettige samenwerking met de ambtenaren. Hierna werd de core-wijn rondgediend, waarna alle aanwezigen,den jubilaris kwa men coipplimcnteoren. Gevuimen tijd bleef, men vervolgens nog onder gezelligen kout bijeen. Het verdere deel van den dag werd door den jubilaris in familiekring gesleten. Het muziekkorps ..Excelsior" bracht des avonds een serenade. Aan prooi gevaar ontsnapt. Gisterenmorgen liep een 2 1/2-jarig kind op den Achterweg over de straat, juist op het oogenblik dat een" auto naderde. Een passerend burger bezat de tegenwoordig heid van geest hel kindje te grijpen en voor een ongeluk te behoeden. Het bleek, dat de kleine in de Herman Costerstraat thuis be boerde en de ouderlijke woning was ont snapt. Anto tegen boom gereden. Gisterenmiddag omstreeks half twee is 'en auto. bestuurd door den heer G. uit BloemendaaMn een bocht van de Katwijk- scben weg tegen een boom gereden. De oor zaak was. dat een der voeteri van den be stuurder van de rem schoot en op het gas pedaal neerkwam. De auto werd toen licht beschadigd en door een kraamwagen weg gesleept. De medeinzittende mevrouw G. werd door glasscherven in hel gelaat ver wond. Gisternacht is op de Prinses von Wied- laan een hoofdbuis van de Waterleiding gesprongen: Dientengevolge was een deel van de gemeente Zondagmorgen van water verstoken. Gehouden verkooping in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag 14 November 1930, ten overslaan van: Mr. H. M. A. Coebergh. No taris te Leidea Het heerenhuis, Plantsoen 97, kooper M. van Nood q.q. voor f. 12.100; Oranjegracht 127, W. Swaak, voor 1840. 51. Ha, eindelijk heb ik jou, leelijkert, Waar is nou mijn luchtballon? Dacht jij, dat jij een armen man als ik, Ongestraft bestelen kon? De klap, dien de heer op z ij n ballon kreeg. Klonk, luid klels-klatsend in het rond, Als 'n riet stond de verschrikte heer te beven, Bril en hoed; rolden op den grond. 52. Bij een sloot, waarover een brugje, Een lange boerenkerel siond, Naast, een man met een zwarte cape Alles was bij hem kogelrond. Kiek eens, zei de lange tot den dikke Nieuwsgierig keek de dikke man, In de draden zit ien te luustren, 'k Wed, dat ie alles heuren kan. PLUIMVEE. IN DE STADSREN. De aangekochte dieren zijn aan Uw adres aangekomen. Is alles tot hun ontvangst ge reed, dan kunnen ze dadelijk uitgepakt wor den. Bij het openen van de mand of kist mag niet anders dan de gewone kipponhieht tot uw reukorgaan doordringen. Stijgt daar een benauwde walgelijke reuk uit op. dan wijst- zulks aan dat do dieren ziek zijn Men z.<; dan dubbel op zijn hóedei Dc nieuwelingen maar zoo dadelijk tus- schen de reeds aanwezige hoenders te bren gen. i9 niet verstandig gehandeld. Ze worden in een afzonderlijke qfdeeling geplaatst, want men behoort zich eerst te overtuigen oF ze wel gezond zijn. Zoo licht krijgt men besmetting onder zijn gezonde dieren. Zoo als wij weten kan £en haan of hen op het oog gezond zijn, maar toch een ziekte door gemaakt hebben en daarvan nog wat smet stoffen bij zich dragen. Zulke smetstofdra gers zijn wel moeilijk te herkennen, maar toch verraden zij hun toestand wel na een nauwkeurige observaitie gedurende een dag of vijf, zes tav Vooral na een nog. al nlangduriR vervoer breekt bij z'oo'n smefstofdrager zijn vorige ziekte soms weer uit. Alleen hieruit ziet ieder reeds in hoe goed het is eerst eenige dagen af te zien. Als eerste voedering geve men liefst brood of zacht voer. Het is voorge komen dat op de reis uitgehongerde dieren bij volop graanvoedering zich de krop zoo stijf vol propten, dat ernstige gevolgen eruit voortkwamen. Zoo verloren wij in onze be- gin-jaren eens op die manier een paar mooie duiven, die zich na de reis zóó met mais of boonen vulden, dat bij de gevolgde zwelling hun ktepvlies Scheurde. Nieuw aangekomen dieren dus kleine hoe veelheid hardvoer, een paar uren later weer wat. En dan is er nog iets. In die proefdagen heeft de nieuweling gèlegenheid zich te oriënteeren en vrijwel aan te passen aan zijn nieuwe omgeving en veranderde voe- derwijze. We willen nu aannenricn. dat de nieuw- koopjes zich goed houden, dat ze tierig zijn en hun voer gretig tot zich riemen. Krijgen ze geen apart verblijf, dan is het noodig ze wat vertrouwd fé maken met de reed9 aan wezige dieren, waarmee zij voorlaan zullen samenleven. Misschien zai u wel zeggen: wat een om slag. wat een moeite! Ik gooi ze doodeen voudig maar bij elkaar, daar moeten ze mnar aan wennen 1 Heel gemakkelijk geredeneerd, maar dan kunnen zich toch wel eens heel onverwach. te dingen in uw nadeel voordoen. Zoo her inner ik mij jaren geleden eens een haan aangekocht te hebben bij een toom hennen die eenige maanden zonder aanvoerder ge leopen hadden. Deze tweejarige Hamburger haan, vurig en scherp gespoord, zette ik bij aankomst direct tusschen de hennen Groot tumult! Op eens gaf de haan een der hennen, die het waagde vijandig tegen hem op te treden, dwar9 over dc kop een zoo raken spoorslag, die haar een oog en kort daarna het leven kostte. Iets dergelijks woonde ik later bij. Een bekend liefhebber ontving uit het buiten land een paar zeldzame fazanten in oen tweeledige mand. Op de uitnoodiging bij het uitpakken te zijn, ging ik gaarne in. In de gereed gehouden volière werd eerst de hen losgelaten, daarna de haan. Door zijn buitengewoon vurig temperament gedreven sloof hij op de hen af en zoo vlug ging alle? in zijn werk, dat wij als verstomd van verbazing getuigen waren dat de hen bij deze vurige ontmoeting gesneuveld was en voor dood kon worden opgenomen. Een dure les! Om dergelijke onaangename dingen te voorkomen, zei ten wij de twee partijen, die samengebracht moeten worden, eerst een paar dagen naast elkaar, gescheiden door vlechldraad. De kennismaking zal dan min der ruw zijn. Weldra zijn ze al wat aan el kaar gewend en kan de samenkomst plaats hebben, mits er in elk geval ruimte aan wezig i9 en gelegenheid voor dq, zwakkert parlij om zich te bergen. Men blijft er éen poosje bij om tusschen beiden le komen al9 hel le bar toegaal. Een klets water brengt er al gauw wat rust in, flink tegen kop en oogen gemikt. In het bijzonder zijn voorzorgen le nemen bij de lichte rassen en do krielen, die zeer temperamentvol zijn De overgang naar do nieuwe omgeving moet du9 geleidelijk plaals vinden in het belang der dieren en in ons eigen belang. Gescheurde kammen en ge havende kinlellcn zijn dan beter te ver mijden ONDERTROUWD. D. Hanevetd jni. 25 j en E. I A Hendriks jd 26 j. J Gulderoond jm. 32 j. en A. Slingerland jd. 25 j. P. van den Hoed jm. 25 j. en M. Tierolt jd. 22 j. L. de Gans jm. 24 j. en J. J. Lahrujère jd. 25 j. A. van der Wijngaard jm. 20 j. en N. Corne- lisse jd. 21 j. C. P. H. den Hollander jm. 21 j. en W. C. Swanenburg jd. 21 j. C. .1. van Leeuwen jm. 23 j. en E. E. Goddijn jd. 23 j. J. N J. Perquin jm. 36 j. en G. Bus jd. 26 j. Ui. C. van Bellen jm. 29 j. en M. J. H. Vlelcke jd. 22 j - M. van der Lelie jm. 42 j. en E. H W Koreman jd. 34 j. C. F. Hemerit ge=ch. 43 j. en .1 .1. A. Korte- weg gesch. 38 j. E. Lens jm. 21 j. en J. Rafcke jd 19 j. Tri de week van 1015 November zijn in Nederland uitgesproken 66 faillisse menten. VOOR DINSDAG 18 NOVEMBER. Hilversum, 298 M. AVRO-üitzending 8.01—9.45: Gramofoonpl. 10.01—10.15: Morgenwijding. 10.301*2.00: ConceTt. AVRO-Kwintet. 12.01—2.00: Concert. Orkest van Cinema Royal, Amsterdam. ■2.00—2.30: Voor de vrouw. 3.00— 4.00: Knipcursus. 4.00— 4.30: Gramofoonpl. 4.30: Kinderuurtjc. 5.307.00: Concert,' Orkest van het Rembrandt Theater te Amsterdam. 7.00—7.30: Engelscho les. 7.30—8.00: Radio Volks Universiteit. 8.01—9.15: Concert. Omroeporkest. 9.15 9.45: J. A. Koning: ,,Als 't veerken aan de leer hangt.' 9.4510.00: Vervolg Om roeporkest. 10.00; Persber. 10.15— 10.45: Vervolg concert. 10.45—11.30: Aansl. Carlton-hotel te Amsterdam. 11.30—12.00; Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. 8.00—6.30: KRO 6.30 11.3Q NCRV. 8,00— 9.15: Gramofoonpl. 11.3012.00; Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.15: Politieber. 1*2.151.45: Con cert. KRO-Trio. 1.45—2.00: Gramofoon- platen. 2,00—3.00: Vrouwenuurtje. 3.003.30: Knipcursus. 5.00—6.30: Gramo foonpl. 6.30—6.45: Gramofoonpl. 6.45 7.15: Dr. G. Esseling,,Ons bestaan een worsteling om het leven." 7.157.45; Cursus Electrotechniek. 7.45—8.00: Poli tieber. 8.00—10.15: Uitz. vanuit do Groote Kerk te Den Haag. Spreker: dr. <L Hoek. Paul Pul, bas bariton, Marietjö Spaan, sopraan, E. Buziau, viool, J. A. do Zwaan, orgel. Jeugddienst kerkkoor, Soli- ensemble Jongenskoor. 10.1510.25; Persber. 10.2511.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554,4 M. 10.35: Morgen wijding. 11.05: Lezing. 12.20: Zang H. Taylor, alt, K. Beldon, sopraan. 12.50: Orgelspel door E. O'Hen- ry. 1.20Orkestconcert. 2.20: Televi sie. 2.25: Berichten. 2.30: Uitz. voor, scholen. 4.50: Orkestconcert. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Lezing. 6.35: Nieuwsber. 6.55: Berichten. 7.00: Piano-récital. door Joh. Stockman*. 7.20: Lezing. 7.45: Lezing. 8.05: Concert.- Orkest TI. Alston, mezzo-sopraan. L. Eng land, piano. 8.20—8.50: Lezing. 9.20: Nieuwsber. 9.35: Berichten. 9.40: Le-< zing. 10.00: ,,Au lapin qui saute". Ca baret. 10.10—12.20* Dansmuziek. Parijs „Radio Paris". 1725 M 12.50 2.20: Gramofoonpl. 4.05: Gramofoonpl.- 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Gramofoon- platen. 9.05: Gramofoonpl. 9.20: ,,En- levez-moi" van Piaxy Hallais. Muziek van Gabaroche. Langenberg, 473 M. fi."207.50: Gra mofoonpl. 9.35—10.35: .Gramofoonpl. 1 #11.30: Gramofoonpl. 12.25—1,50: Orkest concert. 4.505.5(J: Gramofoonpl. 7.20: Muzikaal allerlei. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20: Or- kestconoert. 2.20— 4.20: Orkestconcert, pianiste. 7.207.55: Orkestconcert. 7 55—9.25: ..Kobberbryllup", Blijspel in 3 bedrijven van Svend Rindom. 9.45 10.20: Piano-récital. Brussel, 508.5 M. 5.20: Dansmuziek 6.50: Trio-concert. 8.35- Speciaal con cert. 8.35 (338.2 M.). Concert, georgani seerd door de SAROV. Zeeseu, 1635 M. 5 45— 6 2Ö- Le?tegen. Daarna: Gramofoonpl. 9.50—11.50: BeT richten. 11.59—12.15: Gramofoonpl. 12.15—1.20: Berichten. 1.20—1.50: Gra mofoonpl. 1.50—3.50: Lezingen. 3.50— 4.50: Concert. 4.507.20: Lezingen. 7.20: Muzikaal allerlei. Solisten, koor eri orkest. 9.20: Lezing en berichten. gevraagd om voor huishoudelijk artikel 1ste klas publiek te bezoeken. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 3417 VRAAGT BIJ UW WINKELIER DE voorzien van een loodje met den naam OVERAL VERKRIJGBAAR. Het merk „PRIMA" is verkrijgbaar bij de firma's; a G. SMIT Steenstraat <9; J. MEEÜWS, 8reestr 117 Heeren Zolen en Hakken f. 2.00 - Dames Zolen en Hakken f. 1.50 Kinderwerk volgens grootte - Schoenreparatie kan in I uur klaar Rubberzoolleerplaten vanaf f, 1.25 per pond. Rubberhakken, Wood-JLlne, Economie, Hool-Hil onz. bruin en zwart in alle maten voorradig Wederverkoopers fabrieksprijzen Aanbevelend, 3369 N. A. v, WIJK, Haarl.straat 161, naast de Leidsche Naaimachinehandel, Tel. 1788 Gevraagd 4746a Zij die belang steUen in de IJssport en het eventueel op richten van een afdeeling te Leiden der Z.-H. Ijsbond worden nttgonoodlgd tot bijwoning eenor Vergadering in „Inden Vergulden Turk" opWoensdagl9November 's avonds 7 uor. 3365 DE COMMISSIE VAK HET „MBRENDISTHICT". VAN 2788 met het vak bekend, Firma Donkersteeg 11. of Huishoudster gevi*. iu klein geziu. In staat de geheele huishouding op zich te nemen. Br. Bur. van dit Blad onder No. 4750a 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7