LEIMUIDEN SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. HOCKEY. Uitslagen van gisteren. Voor dc Isle ronde van den Treslingbeker werden gisteren de volgende uitstagen ver kregen: Haagsdli Lyceum IIloeiden II 7—0; Leiden ITogo ITI 31. o HAAGSCH LYCEUM II— LEIDEN II 6—o. Waar Leiden eenige invallers telde en Lovendien met 10 man speelde, aangezien een van de beste spelers van meening was, dat zijn drukke bezigheden liem verhinder den een reis naar Den Haag te onder nemen, viel het niet te verwonderen, dat loeiden II tegen den tweede-klasscr weinig kon prestoeren. Het Leidsclic team zag er uil als volgt (van recht6 naar links): doel: De Ruyter de Witdt; achter: Godkoop en De Ronde; midden: Wernink, Mas Moeim. De Wolf; voor: Wouters, Tan Eng Tie, Van Haatten, v d. Scheer. De eerste aanval der gaslheercn lieett suc ces, als de keeper over den bol tieentrapt (1—0). Even later profiteert de llaagsclic voorhoede van Slecht wegwerken (20). Na dit weinig bemoedigende begin, tracht Lei den ook eens een aanval te ondernemen, inaar het lukt niet erg. Kort voor de rust loopen rechtsback en keeper tegen elkaar aan, waarbij de bal in het doel rolt (30). Onmiddellijk na de hervatting maken de Hagenaars op eenigszins fortuinlijke, althans fantastische wijze »en goal via eenige liehaamsdeelen van diverse verdedigers (10). A1s de rechtsback mial, is liet niet moeilijk den keeper (e passeeren (50). Na een laatste doelpunt komi met G0 't einde van dezen cenzijdigen wedstrijd. 'Hopen wij nu maar, dat Leiden er althans iels van geleerd heeft. Dc kleedgelegenheid -was zeer onvol doende: 22 menschen in een hok, grool ge noeg voor 'zes. Na afloop hebben wij nie mand gesproken, die niets kwijl was. o BILJARTEN, OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN LEIDSCHEN 7 BILTARTBOND. J. v. d. Hulst wint den titel. Onder zeer groote belangstelling zijn te Oud-Ade de laatste partijen gespeeld om het Ie klasse kampioenschap L. B B. De le partij ging lusschcn dc heeren G. Rietbroek en Jac. J. v. d. Meer (2 clubgenooten) welke door eerstgenoemde in 44 beurten werd ge wonnen. Daarna werd gespeeld de partij .1 Uruinincks (kamp v. Leiden) tegen J. v. d. Hulst den slerksten 9peler van den L. C. B. Na een gelijk opgaande partij* met Bruinincks iets in de meerderheid nam na de 11e beurt (met den stand v. d. Hulst 69 en 85 voor Bruinincks) v. d Hulst met een serie van 44 de leiding, om deze niet meer af le staan. In de 16e beurt maakte hij nog een serie van 66, de partij beëindigend in 21 beurten, terwijl zijn tegenstander op 117 bleef staan. Daarna kwam de oud-kampioen L B. BB de Roo tegen Bruinincks. Eerst genoemde kon in deze partij zijn vorm niel te pakken krijgen en .1. Br. wist in 30 beur ten deze partij te beëindigen. Daarna als slotpartij: .1, v. d. Hulst tegen B. de Roo. Hoewel B. de Bno er nu veel beter in was, moest hij toch in v. d. Hulst zijn meerdere erkennen Deze maakte in 13 beurten de partij uit met een slolsene van 57, zoodal J v d. Hulst ongeslagen kampioen is ge worden. Jammer dat v. d. Hulst door werk zaamheden niet in de gelegenheid is ge weest aan de kampioenschappen N. B. B. deel te nemen. Hij had zeer zeker geen slecht figuur geslagen. Hieronder volgen de uitslagen: pilt. brL h.s. gem. G. Rietbroek 200 44 19 4.54 Jac. J. v. d. Meer 154 43 18 3.58 J. v. d. Hulst 200 21 56 9.52 J. Bruinincks 117 20 33 5.85 ,T. Bruinincks 200 30 35 6.66 B. de Roo 139 29 22 4.79 B. de Roo 103 13 34 7.92 3. v. d. Hulst 200 13 57 15 38 De eindstand luidt: ijsp.giv.vrl. car. brt. b.s li.;, ilf-sui .1. v.d Hulst 6 6 0 1200 107 67 22.22 11.22 B. de Roo 6 4 2 1042 168 45 7.92 6.20 .1.Bruinincks 6 4 2 1046 188 54 6.66 5.56 G. Rietbroek 6 4 2 968 209 36 5.55 4.63 J.J.v.d. Meer 6 2 4 866 202 30 4.87 4.28 L. Turk 6 1 5 728 240 23 3.96 3.03 P. v. Ruilen 6 0 6 870 230 24 4.57 3.78 O COMPETITIE LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd S.D.O. II L.U.T.O. II voor de 3e kt. L. B B. luidt y.N rea. (LU.T.O.) 62 43 7 1.34 G. Nasveld (S.D.O.) 100 U 13 2.27 N.N. 93 39 11 2.38 A. J. Kanlebeen 100 40 17 .250 G. Jansen 100 42 13 2.38 H Nasveld 82 41 11 2.00 N.N. 61 46 10 1.32 D. Nieuwenburg 100 46 13 2.17 S.D.O. 2 punten LU.T.O. 0 punten De uitslag LU.T.O. II—D.08. Ill luidt: Schouten (D.O.S.) 100 46 9 2.22 H. HesseLing (LU.T.O.) 84 4ö 10 1.86 L. Koning 94 40 8 2.35 G. Jansen 100 40 13 2.50 W. Swaak 100 36 15 2.77 N.N. 64 36 7 1.82 De 4e partij is door D O S. gewonnen ge geven w. n. o. De uitslag L.U.T.O III—D.O.S. voor de 3e kl. I, B. B. luidt: P. Schouten 'D.OlS.l 100 18 23 2.55 N.N LU.T.O.) 38 .'8 8 2.11 L. Koning 100 10 10 2.50 D. r. Zanlen 88 40 16 2.20 W. Swaak 85 37 8 2.29 M. Walraven too 38 14 2.63 De 4e partij is door DOS gewonnen ge- geven w. n. o. o SCHAATSENRIJDEN. KON. NEDERL. SCHAATSENRITDERSBOND. i9ste jaarvergadering. In liolel Figi Ic Zeist kwam Zaterdag middag de Kon. Ned. Schaalsenrijdersbond in algemeene vergadering hijeen De belang stelling was van dien aard. dat een ruimere zaal moest «ingenomen worden In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de lieer G. .1 M. Couvee. den den Bond ontval len rijder W. Kos. en de aanwezigen ver hieven zich van hun zetels om zijn nage dachtenis te eeren. Hel jaarverslag van den secretaris, mr. V3n Haaflen, werd onder dankzegging goed gekeurd, evenals de rekening en verant woording van den penningmeester. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd Zwolle aangewezen. Bij de bestuursverkiezing werden de hoe ren .1 M. Staab. \Y M v Wanden en mr. C. 11 Thiebout herkozen Het bestuur zegde toe. binnen drie maan den een buitengewone algemeene vergade ring uit te schrijven om hel bestuur met twee leden uit de Zuidelijke provincies uil tc breiden Als aangename afwisseling in de vrij langdurige vergadering werd daarna de film vertoond van de Academische Winterspelen te Davos. een zeer geslaagde opname, die zeer in den smaak viel Vervolgens werden de bedragen vastge steld voor de wedstrijden en de uitzending van de rijders naar bet buitenland Hel vrij lijvige programma voor de wed strijden die bij een eventueele ijsperiode zul len worden gehouden, werd vastgesteld. Na afhandeling van eenigo meer huishou delijke zaken werd dc vergadering gesloten. o DUIVENSPORT. „DE BLAUWKRAS". Daar liet vluchlseizoen is afgeloopen is men druk bezig zijn duiven in conditie te brengen voor de tentoonstellingen Door de Blauwkrsa is besloten haar club- lentoonslelling te houden op 2" December a.s. in de zaal der goede Tempelieren. Gekeurd zal worden op vüeglype door den heer L. W. Veen, (c Den Haag. RECLAME. SIROOP FAMELI tl doet het hoesten bedaren m j jBnff het slijm losf ffrjV mffljaj Wtjoj 6e' oarsr»/ Uw Oct'f I 9 AgenkntFdb nvrowy-OtnHx», 1261 ALPHEN. Notabelen N. H. Kerk. Bij enkele candidaalstelhng zijn Zater dagavond tol nolabelen der N. II. Kerk Julianastraat herkozen de aftredende hee ren H. Nijhoff en L. do Graaf, terwijl in de vacature van de heeren .1. Bleileven door diens benoeming van kerkvoogd en de va cature door het overlijden van den heer Th. Nagtegaal werd voorzien door de be noeming van de heeren .1 G. Wooglcyling cn .T van Arkel Pzn S. Winters f Zaterdag- overleed op 66-jarigen leeftijd in het St. Elisabeth Gasthuis te Leiden onze plaatsgenoot de heer S. Winters. De over ledene was lid van hel R.K'. Armbestuur alhier. Met ingang van heden is de prijs van hel wittebrood in onze gemeente met 1 ct. per S ons verlaagd. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn. terugontvangen in de eerste helft der maand Nov. 1930. Brieven binnenland: J. W. Heiting, 2. Laterma, Amsteddam 1 briefkaart zonder adres. De lieer S. de Vries, onderwijzer aan de Chr School. Oranjeschoo! alhier, die een benoeming ontving aan de Dr. H. Colijnschool le Rotterdam, heeft naar wij vernemen deze benoeming aangenomen. BOSKOOP. Jargerlijke Stand. Ondertrouwd: Th. Brans en J. M. Ebbinge. Getrouwd: M. T. v. d. Wolf 22 j. en F. L. Stolp 22 j. Geboren: Marinus Gornelis. z. van C Hooftman an P. v. Soest Johannes, z, van J v Bemme! on W. D. Hooijberg Jacobus Willem, z van S. A. N. v. Geme- ren en A. Liglvoet Adnanus Andreas, z. van G. J. v. Vliet en M. C. de Jong Wil lem Gerard, z van W. Lepair en W. Bout Aaltje, d van C. H. A. v. Leeuwen en G. S. Ramp Teunis, z. van C. Beekenkamp en T C. v. d Stam Klaas. z. van H. van '1 Hof en C. J Ehrenburg. Gevonden voorwerpen: Aan bet politie bureau alhier, zijn inlichtingen te bekomen omlrenl onderstaande gevonden voorwer pen: handschoen, colbertjas, paar olie broek pijpen en bela«tingrijwielmerk o LEIDERDORP. Vaccinatie. Door B. en W. is Woensdag 19 November a s. des namiddags te één uur. ten Raad- huize, nogmaals de gelegenheid opengesteld voor geneeskundige behandeling, door de plaatselijke geneesheeren, ter voorkoming van Diphtheric. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, z. v. J Koolmoes cn A. Griekspoor. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen avond om 7 uur 15 bijeen ter bespreking dor volgende punten 1. Notulen 2. Mededeelingen en ingeivo- men stukken. 3. Wijziging rekening 1928 4. Finaneieelc regeling aankoop grond. 5. Vaststelling verhuringsvoorwaarden. 6. Voorstel tot aangaan van een rekening- courant overeenkomst met de Bank voor Ned?rIandscho Gemeenten en intrekking deposito-overeenkomst. 7. Voorstel aankoop van een 3 pCt. inschrijving op het groot boek deT N.W.S S. Verzoek om subsidie voor den Vrijwilligen .Landstorm. 9. Wijzi ging begrooting 1930 10 Rondvraag. Abonnementen en advertentiën kunnen vanaf heden worden opge geven aan den heer H. Tj. DE BOER Rijnsaterwoude 113. WADDINXVEEN. Wachtplaats autobussen. Een paai jaar geleden werd alhier door de gemeente een wachtlokaal voor auto bussen aan de Oranj^aan geplaatst. Het is wel jammer voor de reizigers, maar de bal dadige jeugd treedt zqó vernielend op. dal de gemeenteraad op voorstel van B. en W. besloot dit lokaaltje maar weer op te ruimen. Aanbesteding. Vanwege hel Provinciaal bestuur is deze 'week aanbesteed, het maken van 'n aarden lichaam van den verkeersweg lar^s de Oostzijde van de Gouwe, vanaf dc spoorbrug lol Waddinxveen, en bijkomende werken, een en ander onder deze gemeente Laagste inschrijvers waren J. C en 1 Beunen le Ouder-Amslel voor f. 135.500 ?rap van een paard. De arbeider J. v. D. kreeg een trap van een paard tegen het rechterbeen. De man viel neer en Icon niet meer loopen. Hij werd door mede-arbeiders naar zijn woning ge dragen, waar medisdhe hulp inwendige kneuzing van '1 lichaamsdeel constateerde. Hij zal geruimen tijd invalide zijr.. Beroepen. De heer E. E. de Looze. candidaal bij de Ned. Herv Kerk alhier heeft een beroep ontvangen naar de gemeenten Enter (Over ijssel) en Wijngaarden. Tol commissaris der Vereeniging voor Ziekenhuisverplcging in de vacature de Rooij is benoemd dc heer J. M. Snoek. De monteur J. v. H. alhier, had het ongeluk met een motor aan de Zuidkade te vallen. Hij kwam zoo ernstig te vallen dal hij de rechterpols 'brak en heelkundige hulp moest inroepen. AALSMEER. De Winkelweek. Betreffende de winkelweek, welke al hier van 24 November tot en met 6 Dec. wordt gehouden, kan nog hel volgende ver meld worden. Behalve de te organiseeren verloting, zullen in het dorp op verschil lende plaatsen lichtbakken dwars over de straat, worden aangebracht. Op Maandag 24 November zal de winkelweek officieel geopend worden door den burgemeester, den heer J. Kastelein, en vervolgens zaï St. Nicolaas alle scholen bezoeken om versnaperingen aan de kinderen .uil te reiken. lederen avond zal op verschillende punten door middel van luidsprekers mu ziek worden gegeven. Deze winkelweek, met als groote attractie de loterij, zal zeker een ongewone bedrijvigheid in onze plaats brengen. Straatnamen. De straten in Plan-Zuid (uitbreidings plan Stommeerpolder) hebben thans haar naamborden gekregen. Deze borden zijn zeer praktisch geplaatst, n.l. aan de 'an- taarnpalen. zoodat de vreemdeling zich daar ook des avonds, bij het schijnsel van het electrisch licht, behoorlijk oriënteeren kan. HILLEGOM. Zweminrichting. In hel afgeloopen zwem-seizoen zijn in de gemeente-zweminrichting 19949 baden genomen, tegen 18534 in het vorige jaar. Het aantal bezoekers is dus loègenomen ondanks het slechte zomerweer. Zuigelingenzorg. Naar wij vernemen, i? de oprichting van een consulatie-bureau voor zuigelingen bin nen zeer korten tijd le wachten. De plannen moeten al vér gevorderd zijn. KATWITK. Bouwvakpatroonsver. „Katwijk". Op de gehouden ledenvergadering van bovengenoemcfe vereeniging kwam hoofd zakelijk ter sprake de gemeentelijke bouw verordening en haar toepassing, wat be treft aanleg en diepte van fundeeringen enz. Deze bouwverordening zal herzien worden. Door den directeur van Gemeentewerken i« een regeling betreffende den aanleg van fundeeringen voorgesteld, zooals die in de nieuwe herziene bouwverordening zal moe ten gelden. Op deze vergadering werd den leden geen teekening met toelichting hier van ter hand gesteld. Een en ander als vrucht van een conferentie van B. en W. en den directeur van Gemeentewerken eenerzijds cn hot bestuur der Pafcroonsver- eeniging anderzijds, welke conferentie door B en W. welwillend was toegestaan. De Patroonsvereeniging. die nagenoeg alle pa troons omvat, zal haar meening omtrent deze zaak aan den directeur van Gemeen tewerken kenbaar maken. KATWITK AAN DEN RITN. Onderlinge Hulpkas bij Ziekte. De Onderlinge Hulpkas bij Ziekte voor Katwijk aan den Rijn en Omstreken hield haar 15de jaarvergadering. De voorzitter, de heer G. Varkevisser, opende de verga dering op dc gewone wijze. Na. een kort openingswoord gaf hij het woord aan den secretaris, den heer P. Slingerland, tot het lezen van de notulen en het uitbrengen van het jaarverslag; waaruit bleek, dat het ledental 36 bedraagt. De penningmeester, de heer G. Rous Ss. bracht verslag uit omtrent den stand der kas. Over het boekjaar 1 Nov. 1929—31 October 1930 werd aan ziekengeld uitge keerd een bedrag van f. 390.25. De eind stand der kas op 31 Oct. 1930 was f. 755.09% De uitkoering voor het volgend boekjaar werd vastgesteld op f. 1-75 per werkdag ge durende -18 dagen. Onk werd gesproken over de moeilijk heid, wanneer een deT leden bij ziekte ook recht heeft op uitke-ering volgens de Ziek tewet, n.l. wanneer hij in loondienst is. Hij ontvangt dan niet. waar hij volgens de Ziektewet recht op heeft. Dit bedrag wordt verminderd met wat hij uit dc Hulpkas bij Zipkte ontvangt. Dc aftredende bestuursleden G. Rous Sr., J P. Bekkcr en W. Botormans. werden herkozen. AIIcd nainon de herbenoeming aan. Van de commissie van advies bestaan de nit dc heeren ds. H Meyerinc. dr. J. Hueting en J. van der Perk. hadden beide laatste heeren bericht van verhindering ge zonden. Dc heer P. Slingerland sloot de vergade ring met dankgebed. Gerei. Kerk. Door den Raad der Gerf. Kerk is voor de jaarlijkse he verkiezing van ambtsdragers de volgende nominatie gemaakt- voor ouder lingen (aftredend Jac. van Beelen en C. A. v. d. Gugtcn. waarvan de laatste in dc ver plichte aftreding valt) Jac. van Beelen. P. van der Horst Sr.. Joh. Korpelshoek Czn. en .1 van der Perk. Voor diakenen: (aftredend Jac. Heemskerk en J. Slingerland, de laatste verplicht aftr.. Jac Heemskerk. P. A. Scho- neveld. P. de Vries Pzn. en -\T. van der Veen. KATWITK-AAN-ZEE. DE HARINGVISSCHERIJ. Goede resultaten. De goede berichten blijven aanhouden! Er is van een vermindering van vangsten nog niet veel te bemerken. Et zijn al ree- derijen, die de exploitatiekosten al gedekt hebben. Wat er meer besomd wordt kan verder grootendeels op de winstzijde ge boekt worden. Als geen hevige herfatt».or- men meer verlies aan vlooten veroorzaken, kan het voor velen een goed jaar worden. Het stormweer in het begin der afgeloopen week schijnt slechts één nacht, dc visscherij verhinderd te hebben. Maar het is nu ook weer gebleken dat. des te meer wind er is, hoe ineer er gevangen wordt. De meeste haring die aangevoerd werd, was steurha- ring. Sommigen vragen zich af, of er geen maatregelen te treffen zijn om wat meer gekaakte haring door de schepen te doen aanbrengen. Want het direct kaken en ver werken op zee geeft toeh de beste kwaliteit haring, waardoor de Hollandsche haring op de buitenlandsche markten zoo gewild is! Alhier waren de marktprijzen op 11. 12 en 13 November rèsp voor de Nieuwe Volleharing per kantje f. 18.20—17.45 f 13.1517.65 en f. 18 30—17.60; voor üe Nieuwe IJIeharing f 17.5017 10. „17.40 17.20 en f 7.3016.95: voor de Nieuwe Steurharine f 10 80 14.95: f 16.95—15 65 en f. 16.7515.40. Tot heden is door de Katwijksche vloot aangevoerd 133367 kantjes haring: in '929 bedroeg de hoeveelheid 130.427 kantjes. DE NEDERL. BOND VAN CHR. FABR»- EN TRANSPORTARBEIDERS. Hun houding tegenover de Vereeniging tof ondersteuning van oude visschers. De afdeeling Katwijk van eerstgenoem- den bond vindt het een doel. der vereeni ging om oude en behoeftige visschers en hunne nagelaten betrekkingen ie onder- kleunen. sympathiek. Sinds lang leeft onder de Katwijkscho ieden van den bond bel verlangen, dat hun invloed en medezeggenschap in het bestuur van dit fonds zal worden gegeven. Het bestuur van deze vereeniging zit voor T overgroole deel in handen der ree- ders. Een drietal plaatsen er in worden in genomen door oude zeelieden, erfknechten cn leden van „Draagt Elkanders Lasten." Daar deze laatsten geheel buiten de or ganisatie staan, vindt de afd. Katwijk dat het behepr en bestuur dezer vereeniging eigenlijk geheel in handen is der reeder? De bond oordeelt, dat de opvarenden der vloot hierin niets le vertellen hebben An ders. zegt de bond, slaat het. wanneer het gaal over de vraag, hoe worden de mid delen bijeengebracht om deze vereeniging haar bestaan le verzekeren. Deze middelen worden door de opvarenden bijeengebracht. In de monsterrol en de loonovereenkomst sïa.at. dal 1 pCt. van de besomming zal gestort worden in het fonds lot ondersteu ning van Oude Visschers. enz. Dat zijn z.g.n. fondsgelden, waarvan de visschers dus hun aandeel betalen. Vandaar hel verlangen van de leden hier van den bond om over eenigen in- v'oed in het bestuur te beschikken, waar zii zich contractueel verplichten een gedeelte van hun loon le storten. De afd. Katwijk werd in dat verhingen versterkt door het feit. dat niet steeds de uitkeerin- gen. die uit dit fonds worden gedaan, de bevrediging der visschers hebben. Deze zijn zeer ontevreden, omdat men behoef tige visschers met een paar kwartjes per week naar huis stuurt, terwijl naar hun inzien, het fonds in goeden doen verkeert. Men zegt. dat het een bezit heeft van f. 38000 Eenige weken geleden kwam men bij de afdeeling klagen, dat een gezin van een der leden die sinds maanden ziek is. uit dit fond* 75 cent per week kreeg. Het be trof hier een gezin met kleine kinderen, de man heeft 20 jaar lang gevaren en heeft du? ook 20 jaar lang bijgedragen. De afdeeling vindt dat in zulk een geval 75 ct. per week toch eigenlijk geen steunverle ning is. De afdeeling heeft zich over dit en een soortgelijk geval lot het bestuur van hel fond? gewend en op de meest beleefde wijze gevraagd om dit steunbedrag wat le verhoogen. Op dit verzoek kwam geen en kel bescheid, een herinneringsbrief bleef eveneens onbeantwoord. In het voorjaar bii de onderhandelingen met een commissie uit de Katwijksche ree- deTs hebben deze de afdeeling beloofd, dat een drietal van de bestuursleden van het fonds door de afdeeling zou worden aan gewezen Later heeft men deze belofte weer teruggetrokken onder motief, dat de statuten der vereeniging zich daartegen verzetten Dp afdeelini Katwijk van den bond zegt. dat zij in hel bezit gekomen is van de sta tuten de* vereeniging en daaruit blijkt, dat men zeker aan de organisatie twee plaatsen in het bestuur had kunnen geven. Hel is te hopen, dat tusschen den bond cn het bestuur van het fonds samenwer king lot stand zal komen. Want de be stuursleden van de afdeeiing Katwijk ver zekeren. dat de leden der afdeeling niet meer bereid gevonden zullen worden om aan de inslandbouding van dit fonds, onder deze omstandigheden, verder mede te wed- "ken. Zij zullen anders geen monsterrol meer onderteekenen, waarin bovengenoemde clausule omtrent storting van gelden in dat fonds zal voorkomen. De collecte ten behoeve van den ar beid der Middernachtzending deze week gehouden heeft opgebracht f 81,02. -o- WARMOND. Verg. R.K. Kiervereenigin*,. De R.K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" hield een algemeene vergade ring in Hotel de Zon. welke stond onder lei ding van den heer A. H. A. Burcksen, Secre taris dei vereeniging. Nadat deze een woord van welkom tol de aanwezige leden had ge richt werden de notulen der vorige bijeen komst voorgelezen De voorzitter deelde mede, dat sinds de vorige vergadering stuk ken waren binnengekomen, waarbij de heer K. Schölvinck ontslag nam als voorzitter en niej. M. Haverkort ontslag nam als vice-lc presidente der vereeniging. Het is mij een behoefte, aldus spr. een woord van harte- 1 ijken dank le brengen aan deze beide be stuursleden voor alles wat zij in het belang der kiesvereeniging hebben gedaan. Wij ailen hebben kunnen zien de bezielende leiding, die steeds van den heer Sdhölvinck uitging en wij hebben steeds kunnen be wonderen dc stille kracht van mej. Haver kort. Het zal niel gemakkelijk zijn, hun beide plaatsen aan te vullen. Het was spr. echter een genoegen te kunnen mededeelen. dat mej. Haverkort bereid gevonden werd 't voorzitterschap van de Propagandacluh te blijven vervullen. Nadat op voorstel van het bestuur een reglementswijziging ter bepaling van het aantal bestuursleden was aangebracht, werd de secretaris de heer A. H. A. Burcksen lot voorzitter gekozen. Hoewel deze aanvanke lijk meende de benoeming niet te kunnen, aanvaarden, accepteerde hij haar na eenige besprekingen. Nadat de geestelijke adviseur bij de rondvraag den nieuw benoemden voorzitter had toegesproken en de afgetre den bestuursleden had belankt, volgde de sluiting. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6