Eet Lock-Blijf Jong AGENDA. BINNENLAND. BUITENLAND. HEDEN: Prediker: Ds. W. Bieshaar ('s-Gravenhage) voor den Geref. Bond, 8 uur nam. Remonstr. Kerk. Spr. ds. Mispelblom •Beyer, van Nieuwkoop. 8.30 uur nam. StadsevangelisatieMorschweg. Samen komst 8 uur nam. SiadszaalFilmvoorstelling „Moederweel de" 8 uur nam. Dinsdag. ConcordiaBokswedstrijden 8 uur nam. Breestraat 81: Verkooping. Een Kwar- 'tiertjesbond. IOV2 uur v.m. tot 0 uur nam. Jeruël, Groenesteeg: Samenkomst 8 uur Leidsche Schouwburg: Tooneeluitv. „Nut cn Vermaak": „De schaduw van hel ver leden". 8 uur 15 nam. Stadszaal (kl. zaal)Kunstavond Corry •Is Wekker. 8 uur nam. Stadszaal (gr, zaal): Kunstavond ten Ibatc van den centralen wijkarbeid. 8 uur nam. Woensdag. Concordia: „V.O.D.O." 8 uur nam. Breestraat 81: Verkooping. Een Kwar- iiertjesbond. 26 uur nam. Harmonie: Neutrale Middenstandsvereeni- ging. Debat-avond W. Lubberink. 81/2 uur aam. Jeruël, Croenesteeg: Samenkomst 8 u. n.m. „Neut": Leidsche Schaakclub ..Philidor", lezing jhr. mr. J. H. O. van den Bosch. 8 uur n m. Stadszaal (foyer) Eurythmische kunst. 8 uur nam. De avond-, nacht- *r1 Zondagdiensl der apotheken wbrdt van Maandag 17 tol. en met Zondag 23 November a.s. waargenomen door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, telef 807. RECLAME. DE D.O.-S. NAAR PARITS VERTROKKEN. Gistermorgen is de Dornier-vliegboot D.O.-S te 10.15 uur op de Oude Maas na bij Dordrecht gestart naar Parijs. Aan boord waren de bestuurder Wagner en de navigator Hellwig en twee monteurs De president-commissaris van de Avio- landa-fabrieken. de heer H. A. Burgergout deed de D.O.-S. uitgeleide en wenschle de bemanning een voorspoedige reis toe De groot vliegbool. welke 3000 liteT benzine aan boord had, maakte een zeer vlotte starl en was in 20 seconden los van het water. Zij zette onmiddellijk koers naar Vlissingeri om via Oostende cn La Havre naar Parijs te vliegen Naar wij nader vernemen is de D.O -S. te 2 uur op de Seine te Longchamps vlot geland. 3377 HET VERGELIJK IN DE TYPOGRAFIE. De R. K. Ver van Ned. Drukkerspatroon? vergaderde Zaterdagmiddag opnieuw Ie Utrecht om den toestand onder oogen te zien, die geschapen ia door het aannemen van het compromis inzake de nieuwe C. A. O. door de Dinsdag gehouden (ederalie- vergadering. Aanwezig waren 39 loden, vertegenwoor digende 293 Katholieke Drukkerspalroons. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over den eigenaardigcn toestand, die ontstaan is door het verwerpen van het compromis door de R. K. vereeniging en. het aannemen van ditzelfde compromis door de federatie. Alleen op voorwaarde, dat in het eerst komende jaar de kwestie van hel verplichte lidmaatschap ernstig onder het oog zal wor den gezien en dat maatregelen ovenvogen worden om de autonomie der vereeniging ook bij het afsluiten cener C. A O. ten volle tot haar recht te doen komen, was de vergade ring hereid het compromis te aanvaarden met 256 tegen 27 stemmen en 10 onthou dingen. o INKOOP van WACHTGELDTIJD BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Velen van de ex-wachtgelders der Ned. Spoorwegen hebben geen gebruik gemaakt van hun bevoegdheid, om den tijd, welke zij na 1 October 1925 op wachtgeld hebben doorgebracht, in te koopen. Onbekendheid met de beslaande bepalingen is hiervan veelal de oorzaak geweest, terwijl verschil lende van meening waren, dat wachtgeld- lijd slechts kon worden ingekocht wanneer men bij wederopneming onder het perso neel nog wachtgelder was. In opdracht van de betrokken wachtgelders heeft het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Spoor, ei^ tramwegpersoneel zich tot de directie gewend met liêl verzoek de betrok ken wachtgelders alsnog in de gelegenheid te «tellen zich in Ie koopen. De directie heeft echled het verzoek afgewezen en het navolgende schrijven verzonden: „Naar aanleiding van nevenvermefd schrijven deelen wij U mede, dat wij niet bevoegd zijn af te wijken van den in arti kel 18 (1) der Pensioenwet voor de Spoor wegambtenaren 1925. gestelden termijn van drie maanden, zoodat wij aan uw ver zoek niet kunnen voldoen." Daarop heeft het hoofdbestuur C.B zich met een adres tot den Minister van Waterstaat gewend, met verzoek een zoodanige wijziging van den pensioenwet willen bevorderen dat aan de betrokkenen opnieuw gelegenheid voor inkoop wordt gegeven. Zijne Excel lentie heeft hierop geantwoord: .Jnkoop voor pensioen van den na 1 October 1925 doorgebrachten wachtgeld- lijd, als door U bedoeld, is zonder wijzi ging van art. 18 der Pensioenwet voor de Spoorwegambtenaren 1925 niet mogelijk. Voor zoodanige wijziging bestaat evenwel geen aanleiding, omdat betrokkenen de door die wet geboden gelegenheid om be doelden wachlgeldtijd voor pensioen in te koopen ongebruikt hebben laten voorbij gaan en geen voornemen aanwezig is om een dergelijke wijziging van het overeen komstige artikel 42a der Pensioenwet 1922 te bevorderen.'' DE N.V-V.-FILM. Een onderdeel van de groote van het N.V.V. uitgaande propaganda-film der S.D.A P., beoogende een beeld te brengen van den groei en de ontwikkeling der mo derne arbeidersbeweging in Nederland met de eerste opnamen is in Juli j.l. een aanvang gemaakt is gistermorgen in Amsterdam-Zuid op de gevoelige strook vastgelegd. Deze nieuwe opname betrof een massale arbeidersoptocht. Slechts enkele opwekkingen in de arbeiderspers en voor den microfoon bleken voldoende geweest te zijn om een paar duizend beloogers bij el kaar te brengen. Een der fraaie, breede en rechte straten van Amsterdam-Zuid, de Pie- ter Lodewijk Takslraal, bleek bij uitstek geschikt te zijn voor het filmen van den optocht en zoo waren dan ook tegenover deze straat op de Jozef Jsraêlskade de ver schillende attributen voor de opname opge steld. Een liooge staande ladder en een vrachtauto. Op de bekende ruslige manier van den vakman vereeuwigde de filmoperateur, na dat een kleine repetitie naar wensch ge slaagd was, de kleurige stoet van mannen, vrouwen en kinderen. De honderden roode vlaggen, banieren en doeken met strijdleu zen, die werden meegedragen gaven te za- men alleszins de vereischle indruk van een massale betooging. Tot viermaal toe trok ken de onvermoeide demonstranten in ge sloten gelederen op, waarbij een muziek corps, dal terzijde van de lilmatlribulen ge posteerd was, het goede marschtetnpo aan gaf En uit verschillende posities deed de filmcamera haar plicht, niet alleen vastleg gend de schilderachtige demonstratie, maar ook de figuratie van twee hagen toeschou wers, wier nieuwsgierigheid in dezeoogen- blikken nu eens niet lastig, doch, integen deel, bijzonder welkom was. Agenten te voet en te paard droegen er zorg voor, dal een en ander een vlot ver loop kon hebben. De regie voor deze opname berustte bij de heeren Tnornstra (A.J.C.), Polbuis (Am- sierdamscbo Bestuurdersbond), van der Lende (N.V.V.). DE VLUCHT VAN DEN HEER VAN TYEN. Naar hel persbureau Vaz Dias uit Akyab verneemt is de heer van Tyen, op zijn zakenvlucht naar Nederlandscb-Indië, gis teren te 7.20 uit Calcutta vertrokken en te 13 uur te Akyab aangekomen. H. RIJFSNIJDER OVERLEDEN. Te 's-Gravenliage is Zaterdag op 66-jari- gen leeitijd overleden de heer If. Rijfsnij- der, oud-resident van Batavia. De overle dene was ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw en in de Kroonorde van Siam. De crematie zal plaat9 vinden op Woensdag 19 November a.s. te Westerveld na aankomst van den trein van 14 16 uur. EEN ANECDOTE VAN Mr P. J. TROELSTRA. Aan de Leeuwarder Crl. wordt geschre ven: Jaren geleden hadden we eens het voor recht, mr P. J. Troelslra of beter gezegd Pieter Jelles als gast bij ons in huis te hebben. Hij verbleet een paai dagen in onze woonplaats, teneinde op een Kritejoun eenige gedichten uit Rispinge voor te dragen. Dat is toen een onvergeeflijke avond ge worden. Maar ook dat bezoek bij ons aan huis is voor ons een aangename berinnering. We vonden het tijdens zijn verblijf eenigszins vervelend, dat, hoewel hij kwam als Friesch dichter, er menschen waren, die hem in politieke zaken trachtten te be trekken, waarvan hij, zooals we meenden te bemerken, niet gediend was. Hij vertelde ons echter hieraan wel ge woon te zijn en hij wist zich er dan wel uit te redden, wal ook uit de volgende anecdote kan blijken. Toen Troelstra eens een spoorwegcoupé binnenkwam, bemerkte hij al gauw, dat de medereizigers ontdekten, wien ze voor hadden. Gedurende de reis werd er een politieke „boom" opgezet en toen het gesprek erg ingewikkeld begon te worden, richtte het gezelschap zich tot mr .Troelstra. Misschien, zoo werd er gezegd, heeft u ons gesprek eenigszins gevolgd en e.... wij hebben immers de eer mr. Troelstra in ons midden te zien Zouden we uw mee ning een? mogen hooren omtrent ons on derwerp? ,,'t Spijl me wel heeren," zei Troelslra, „dat ik u dat genoegen niet kan verschaf fen. Ik ben grossier in 't vak, ik verkoop niet over de toonbank." VERSPREIDE BERICHTEN. Naar hel ,,Hlbd." verneemt is er overeenstemming bereikt lusschen ons land en Noorwegen inzake ruiling van golf lengte voor den radio-omroep. Naar hel „Hbld." van bevoegde zijde verneemt zijn de plannen lot het bouwen van een hotel op de plaats van hei in den avond van 7 December van het vorig jaar verbrande Grand Hotel Versseput te Middel burg thans in vergevorderden slaat van voorbereiding. Worden deze plannen ver wezenlijkt. dan zal een eersterangs Neder- landsche botelcombinatie ter plaatse een groot, modern hotel stichten, waaraan nog een bijzondere attractie voor vreemdelin gen verbonden zal worden. De beslissing in deze aangelegenheid kan een dezer dagen tegemoet worden gezien. RECLAME. N qj-ï/PIH: sn ovcrspannen, onrustig V CUo m slapeloos. Men gebruikc hiertegen de zenuwstillendeen zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotlr. en Drogisten. 3358 DE ALGEMEENE TOESTAND. De Russen te Geneve bedreigd? Naar aanleiding van geruchten over een samenzwering tegen de sovjetdelegatie bij do ontwapeningscommissie wordt meegedeeld dat Litwinof inderdaad een in b«w Russisch geschreven anoniemen brief heeft ontvangen waarin hij op grond van een afgeluisterd gesprek in een café te Genève werd gewaar schuwd dat er een aanslag werd voorhereid tegen hem en zjjn collega's. De politie heeft tot dusver niets ontdekt omtrent de gegrondheid va ndezen brief die bjj de sovjetdelegatie zelf zeer sceptisch wordt opgenomen. BELGIE. Een brie! van koning Albert De Koning heeft aan den eersten-minis ter den volgenden brief gericht: ,,Ik meen, dat het zijn nut heeft n schrif telijk de redenen te bevestigen, die ik u mondeling uiteengezet heb. van de hou ding. die ik aangenomen heb bij gelegen heid van het gemeenschappelijk ontslag van het kabinet. De kwestie, naar aanlei ding waarvan de ministerieel e crisis uitge broken is. was het onderwerp geweest van geep >iikel debat of Stemming in het par lement. Door eenvoudig het ontslag cï-er ministers te aanvaarden zou ik een aller gevaarlijkst precedent geschapen hebben voor de normale werking van de politieke instellingen, die sedert een eeuw het be staan van het land verzekerd hebben. Alle elementen, die geëigend zouden zijn om mij in te lichten omtrent de voorwaarden der vorming van een nieuw kabinet, ontbra ken en de staatslieden die ik geraadpleegd zon hebben, zouden het zonder twijfel moeilijk gevonden hebben om mij dochf*.** fende inlieliHngen te verschaffen. ..Er moet ook op gewezen worden, dat het incident, dat de moeilijkheden veroor zaakt had, niet belangrijk genoeg was om het lot der regeeving in de waagschaal te stellen. Een parlementaire regee.ring is een regeering van de openbare meemng en het parlementaire leven moet zich afspelen in het heldere licht der openbaarheid. Bij gebrek aan een duidelijke manifestatie va a wantrouwpn van de ziido der Kamers, die mij duidelijk mijn grondwettigen plicht zou hebben voorgeschreven, zou de aanvaar ding van uw ontslag geen andere reden kunnen gehad hebben, dan een gebrek aan vertrouwen miinerziids. Tk behopf u niet te zeggen, dat u miin volle vertrouwen be houden hebt en dat ik de uitmuntende diensten niet vergeten heb. die u bewezen hebt aan het land in volle overeenstemming met uw collega's van de regeering en met de Kamer in buitengewoon moeilijke om standigheden. Het is onder deze omstan digheden, dat ik u, zoodra 11 mij het ont slag van het kabinet hebt medegedeeld mijn voornemeo heb te kennen gegeven, dit niet te aanvaarden Het incident moet dus als gesloten worden beschouwd. De Kamers kunnen haar arbeid onverwijld hervatten." De liberale federatie te Brussel heeft op nieuw vergaderd en blijkens een aan de pers verschaft communiqué is geconsta teerd. dat de motie van de linkscbe» libera len uit Kamer en Senaat van 12 dezpr het besluit van de liberale federatie van Maan dag j.]. onaangetast laat. De vergadering handhaafde haar mee ning in den grond der zaak eenstemmig, maar meende dat men. met de oplossing voor oogen, welke het staatshoofd aan de crisis gegeven heeft, de mededeeling moest afwachten welke de regeerïng morgen aan de Kamer zal doen. Daaruit blijkt overduidelijk, dat dezelf de redenen voor de crisis feitelijk nog be staan en dat er in wezen niets veranderd is, al is de crisis bezwoven DUITSCHLAND. Verlaging prijspeil Gemeenteraads verkiezingen. De door de regeering benoemde commis sie voor de actie om tot een verlaging van het prijspeil te geraken, heeft thans een officieelen oproep gepubliceerd, waarin een beroep op de buisvrouwen en de openbare meening wordt geda-an om mede controle op de prijzen te oefenen en het rekenen met pfennigen weder in eere te herstellen. Vooral een verlaging van de prijzen der levensmiddelen is noodig, om de gevolgen j van de verlaging der salarissen en loonen minder te doen gevoel°n. j De regeering zal met alle middelen dezs dwanp-ontwikkeling bevorderen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in Mecklenburg en in Baden hebben de natio- naal-socialisten successen te boeken, terwijl de communisten zich handhaafden. De tus- schen deze uitersten liggende partijen hebbeD verloren. In Baden verkregen de nationaal-sóciaïis- ten in den Landdag 28 zetels, terwijl zij in den vorigen Landdag geen enkele zetel hadden. De communisten hebben twee zetels ge wonnen, en zijn van 6 tot 8 gestegen. Vooral de sociaal-democraten, de Deut sche Voelkische partij en de Deutsch Na- tionalen hadden verliezen te boeken, resp. 6. 9 en 7 zetels. Het aftreden van dr. Scliolz als voor- zitter der Duitsche Volkspartij schijht zeker. Als zijn opvolger wordt genoemd dr. Dingeldey. RECLAME. 3298 ENGELAND. Mijn-mceilijkheden. Cook, de secretaris van de mijnwerkers federatie, heeft in een rede te Folkestone gezegd, dat, tenzij de regeenng vóór 1 December tusscbenbeide kwam, een ®top- zetting onvermijdelijk was in 16 koler.- districten, waarbij bijna 650,000 man zijn betrokken en ongeveer twee derden van de tonnage van alle kolengebieden De voorstellen der werkgevers houden o.a. in loonsverlagingen van 3 tot 12 shil ling per week. Aan de regeering en aan de mijneige naars is meegedeeld, zeide Cook, dat welke ook de gevolgen zouden zijn, er op 1 De cember niet zou gewerkt worden tegen verlaagde loonen. In een te Ashington (Northumberland) gehouden rede, verklaarde Sbinwell. de mi nister van het mijnwezen, dat de eenige oplossing der cxnortmoeilijkheden is. zoo spoedig mogelijk ^en intematiobale over eenkomst rot stand te brengen, welke be vredigend is voor den Britschen kolen handel. Spreker verklaarde, dat hij bezig was een internationale overeenkomst voor te berei den en hij sprak de hoop uit. dat de kolen- industrie de pogingen der regeering zou steunen. ITALIË. De werkeloosheid. Het aantal werkeloozen in Italië bedroeg op 30 September 394.030 en op 3] October 446.940. Van hen genieten er 150.000 onder steuning. SPANJE. Stakingen. Alle bouwvakarbeiders en metaalbewer kers te Madrid woonden Vrijdagmiddag de begrafenis bij van drie arbeiders, die bij de instorting van een huis in aanbouw, den dood gevonden hebbed. Op de Pasco de Prado wilde de politie den optocht beletten zich naar het centrum van de stad te be- geveD. Er ontstond een botsing en er werd van beide zijden gevuurd. Volgens offioieele berichten zijn er slechts 12 gewonden, doch van andere zijde ver luidt, dat er een drietal dooden zijn ge vallen. De arbeiders wierpen eenige auto's om en verbrijzelden ruiten van tramrijtuigen en van winkels. De winkeliers sloten hun zaken. Op het kerkhof werden redevoeringen gehouden, waarin de uitroeping van de al gemeene" staking geëischt werd. En inderdaad is de algemeene staking te Madrid geproclameerd tot hedenmiddag 5 uur. De studenten verklaarden zich solidaiT met de stakers. De regeering heeft gedreigd bij de eerste ernstige botsing den staat va-n beleg af te kondigen De staking heeft zicb ook uitge breid tot Bilbao en Valladolid. waar zij ook algemeen dreigt te worden Heden zou zich ook Barcelona bij de beweging aan sluiten. Volgens de Petit Parisien" heeft pro fessor Jose Ortega y Gasset in het Libe raal-Monarchistische m-gaan .,E1 Sol" een artikel ,,De Dvalinp van Berenguer" gepu bliceerd, hetwelk veel opzien heeft irebaard. Het artikel is een heftige aanval tegen bet huidige bewind, en eindigt met de woor den: Spanjaarden, uw staat bestaat niet. gij moet hem scheppen. Dclenda est Mo narchia: de monarchie moet omver gewor pen worden. POLEN. Verkiezingen voor den Sejm. Gisteren hebben de verkiezing©* voor do Sejm plaats gehad. Over het geheele iand waren bijzondere veiligheidsmaatregelen genomen. Zoo is er voor den tijd van 48 uur een tapverbod af gekondigd, terwijl de politie vcror 24 uur geconsigneerd is. Het aantal stemgerech tigden bedraagt ongeveer 14 millioen. Er zijn tal van communisten gearresteerd. Dank zij het fraaie herfstweer schijnt de deelneming aan de verkiezingen tamelijk groot te zijn geweest. Zoowel te Warschau als in de ander© groote steden wist het regeeringshlok een sterke propaganda te ontplooien. Van de oppositie-partijen merk te men meer dan tijdens de afgeloopen weken van de verkiezingscampagne, maar in het algemeen minder dan van de regec- ringspartiicn. In de Oostelijke districten Stanislaw en Bialistik, waar het weer slecht was en veel regen viel. schat men de deelneming aan de verkiezingen op 30 40 percent, in het Westen, waar het weer gun- stieer was. op 60 a 70 percent. Nader wordt gemeld, dat het in den na middag in eenige voorsteden van Warschau tot kleine incidenten kwam tusschcn aan hangers van het regeeringshlok en soeialis- ten. en tusschen politie cn communisten. Daarbij werden in totaal zeven personen licht gewond De in het regeeringskamp staande ..Kur- jer Peranny" bericht dp.t het regeerings hlok van de 444 zetels 24Ó heeft gewonnen, terwijl de nationaal demoeraten en de con- tra-linksche partijen 60 zetels zoudeD heb ben verkregen. De rest zal waarschijnlijk aaD de natio nale minderheden wordeD toegewezen. Te Warschau en elders heeft het regee ringshlok gewonnen door de terreur of zooals in de Duitsche provincies, door het weigeren van Duitsch? stemmen onder he- wiring. dat de papieren niet in orde waren, etc. o ROEMENIE. Het parlement geopend. Koning Carol heeft Zaterdag het parle ment geopend. Bij de bespreking der betrekkingen tot de andere Staten, legde, de Koning den nadruk op het bondgenootschap met Tsjecho-S'o- wakijc on Zuid-Slavië. Hetvevdere gedeelte van de troonrede liep vrijwel geheel over economische kwesties. Roemenië is voorne mens het zijne tot de sa/menwerking van de acht landbouwstaten van Midden- en Oost- Europa bij te dragen. Voor men echter re sultaten kan verwachten van internationale maatregelen, moet Roemenië zelf het zijnd doen om zijn economische positie te ver beteren. De staatshuishouding en het parti culiere bedrijfsleven moeten op hooger peil gebracht worden; de staatsuitgaven moeten met de werkelijke inkomsten in overeen stemming worden gebracht en de begroo ting in verband hiermede belangrijk wor den verlaagd Voorts zal de regeering een aantal wetsontwerpen tot algemeene bezui- nicing indienen. En der belangrijkste punten in de stel selmatige valoriseering van de natuurlijke bodemrijkdommen, De i'd te dienen wets ontwerpen betreffende financieele hulp aan den landbouw haneen hiermee samen, ala mede ook een wet. die de ontwikkeling vaa dé graanprijzen op de binnenlandpche markt gunstig moet beïnvloeden om aldug deze priizen op wereldniveau te brengen. Opgetreden zal worden tegen den woeker. De herziening van het administratieve be heer zal worden voortgezet overeenkomstig de beginselen die de grondwet voorschrijft. VEREFNJCDE STATEN. Een tekort. Hoover heeft laten verluiden, dat de schatkist misschien voor een klein tekort zal komen te staan op het einde van het loopende begrootingsjaar op 30 Juni a.s. JAPAN. De aanslag op den premier. De toestand van den premier is vrij gun stig. j Shidehara is benoemd tot waarnemend i premier. Sagosa, de dader van den aanslag op den premier, heeft verklaard, dat zijn daad niet tegen den premier bedoeld was doch tegen de politiek van het -lapansche kabi j net, dat door onderteekening van het vloot- accoord do Japansche belangen in den Stil- len Oceaan naar zijn meening ben*- deelt. CHINA. Roode gruwelen. De roode bandieten, die de vorige maand de stad Kianfie, de hoofdstad van de pro vincie Kwangsi hadden overweldigd, zijn er de vorige week door regeeringstroepen weer uit verdreven en zijn daarop in de richting Kan-tsjou gevlucht, achtervolgd door de Nanking legermacht. De bandieten schijnen volgen* een nader bericht uit Kan ton de richting Kan-tsjou verlaten te heb ben en zii bevinden zicb nu. ongeveer 20 ooo •man sterk op de grpnzen der provinciën Kwangsi en Foe Kiën. Rij dien terugtocht zijn ze daar d» stad Rsinpoe getrokken, waar ze binnen een paar uur twee duizend huizen in brand gestoken en ongeveeT twee duizend inwoners vermoord hebben Vijf duizend inwoners zijn als gijzelaars meege nomen. De schade te Hsinpoe veroorzaakt, wordt op vier millioen dollar geschat, het platteland in den omtrek is eveneens nlat- ?"brand. Er run nieuwe troepen uit Kanton gezon den om de bandieten nog krachtiger te achtervolgen. 2-1 i

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2