Op zoek naar nieuwe Voetbal-Sterren 43 Oefenwedstrijden van den K. N. V. B. Het voornaamste nieuws van heden. 7Iste Jaargang Maandag 17 November 1930 o O Bristol Rovers slaat het Nederlandsch Bondselftal. Tap, als spil, geen openbaring. Toen de wedstrijd tusschen een Neder landsch Bondselftal en de Bristol Hovers gistermiddag in het Stadion te Amsterdam aanving waren ongeveer 15.000 toeschou wers aanwezig. Het wne gelukkig droog, iets wat. naar Wij on9 meenen te herin neren, dit seizoen tê Amsterdam nog niet is voorgekomen. Het veld was door den re gen vrij glad geworden, waarvan vooral de Hollanders nog al wat last ondervonden. Het is een vrij frissche wedstrijd gewor den met de Engelschen technisch beter. Een 32 overwinning hebben zij dan ook volkomen verdiend. Bij een dergelijken wedstrijd is een be schouwing van de spelers wei het eerst op zijn plaats, immers het aantal doelpunten en wie ze maakten is niet direct van be lang. Odijk (de Hollandiaan) is een keeper met talent. Hij keept met bravoure, iets wat al- lijd in den smaak valt van het publiek. Hooge ballen weet hij wel te houden, zijn opstellen is goed. Het uitloopen is echter gevaarlijk en daar hij nog al klein is loopt mon bij hem vaak het gevaar dat hij Bt on dersteboven geloopen wordt of dat het leder over hem heen gekopt of getrapt zou kun nen worden. In den wedstrijd van gisteren was hij safe, eenige keiharde schoten heeft hij op uitstekende manier onschadelijk ge maakt. Schuld aan de drie doelpunten heeft hij bepaald niet. Diepenbeek (Ajax) wordt nog al eens ge passeerd, de meeste gevaarlijke oogenblik- ken kwamen dan ook van links. Zijn weg trappen is echter goed, ook het plaatsen is bij hem wel verzorgd. Dit laatste was juist bij Wanders (Wageningen) veel minder goed verzorgd; als de bal maar weg is, waarheen hindert niet, is het parool van dezen Ooslelijken speler. Zijn ingrijpen was meermalen afdoende. Wat de middentinie betreft, onze aan dacht ging in eerste instantie uit naar de verrichtingen van den spil W. Tap (ADO) Een openbaring was hot natuurlijk met. Zijn voeden is zijn sterkste, zijn verdedigen zijn zwakste zijde. Dat dit logisch is spreekt haast van zelf, immers jarenlang voor hoedespeler zijnde, trekt hij graag mee len aanval. Hij zat dicht achter hot aanvals- quintet, speelde eenige malen als zesde voorhoedeman. Het aantal schoten, dat hij op keeper Berry gelost heeft is bijkans even groot als van de vijf voorhoedespelers te- samen. Zijn openen naar de vleugels was eenige malen heel goed, terwijl hij ook zijn binnenspelers niet vergat. Zijn verdedi gende taak 'eed onder oen en ander natuur lijk wel. doch o. i. kaD men van hem toch een heel goed bruikbare spil makCn. Hij is een rasvoetballer, als hij zijn snelheid kan opvoeren en ook zijn laak als verdediger kent, dan Zit er in hem nog wel toekomst. Zijn clubgenoot Breitner op do linkshalf- pluats zwoegde weer dat het een aard had. De geestdrift van hem schijnt onbluschbaar le zijn, jammer toch dal hij de fijne puntjes van hef spel niet kent. Dat is nu eigenlijk wel het geval bi) den Meraclied Entjes, die het er heel behoorlijk heeft afgebracht. Hij zat er in den beginhe stevig op en zijn plaatsen was af. Na de rust was het iets minder, doeb als geheel heelt hij zeer wel voldaan. De voorhoede was wel weer de zwakste linie. MlflvOor Huisman (Haariém) is tegenge vallen. Van behoorlijk samenspel met zijn buurlui, van spelverdeelen, openen naar de vleugels zagen we maar sporadisch iels. Typisch is anders wel het feit. dat juist hij hel was, die beide Hollandsche punten maakte. Beide malen geschiedde dat op de zelfde manier. Hij kreeg het leder toege speeld, wrong zich tusschen twee spelers Hoor. aarzelde met schieten maar zag (och nog kans om liet leder over den uitloopen den keeper in liet net te werken. Meer ge lukkig dus, dan fraai. De rechtervleugel, gevormd door den Blauw-Witter Gerrilse en den D. F. C.'er Ruiseh was wel hot sterkste deel van do voorhoede. Actief waren beide spelers; snel en doortastend. Do Engelscheh hadden hel weldra in de gaten, en na de rust stelden de rechtshalf Hamilton en de back Richardson zich zoo goed op. dat er geen doorkomen aan was. Onze linkervleugel was intusschen reeds in de eerste helft tot machteloosheid gedoemd. Het was evenals in Zurich; van Nellen kreeg in de eerste helft bijkans geen bat toegespeeld. Naast hem Stond van den Broei; (een invaller voor Maas), die har slecht speelde. De P. S. V.'er moet het van zijn geestdrift hebben, doch deze scheen hem ook gistermiddag te hebben verlaten. Van Nellen kreeg in de tweede helft meer ballen toegespeeld. Tap en Breitner vergaten hem niet, doch hij kon er maar niet in ko men, zoodat het geheel maar zeer malig was. Een zwakke linkervleugel, een mid- yoot, die geen midvoor was, alweer een slechte voorhoede dus. Hoe het elftal het nog tot twee doelpunten heeft kunnen brengen memoreerden wo reeds. De Rovers vormden een goede homogeno ploeg, die hot van snel open spel moest heb ben. Daarbij werd niet vergeten dat doel punten moesten worden gemaakt, Odijk heeft dat kunnen merken. In aanmerking ge nomen, dat de heoren Zaterdag nog een wedstrijd hebben gespeeld voor de League, is deze prestatie toch heel goed. -Bepaald zwakke punten waren er niet in de ploeg. De linksbinnen Dik was handig met den bal, iets te zelfzuchtig misschien, doch pro ductief. In de middenlinie beviel ons spil Dins- dale nog het meest, het achtertrio stevig en trapvast. De wedslrijd zelf is zeer gauw verleid. Na eenig overwicht der Rovers ging de slrijd gelijk op. Na een halfuur scoorde Alwood 01. Na rust viel Holland aan en Huysman maakle gelijk 11. Een minuut later nam BTislol Rovers weer de leiding door Dix 1—2. Het werd 2—2 door Huysmans cn kort voor het einde 3—2 voor de gasten. OM DEN ONAFHANKELITKHEIDS- BEKER. Rotterdam wint met 32. Ten aanschotnve van een zeer talrijk pu bliek, dat we schatten op 25000 personen is het aan liet Rotterdamsch elftal gelukt oir, het Bondselftal te slaan, een resultaat, dat in de laatste minuut van den wedstrijd werd verkregen, doch dat toch wel verdiend mag worden gêheeten. De Rotterdammers zijn voor het grootste gedeelte van den speeltijd in de meerderheid geweest, het duurde even- we! lang Voordat v. d, Meulên, die in uil- stokende Cöiiditie was, kon worden gepas seerd. Over hel algemeen was het een snelle en goéde wedstrijd, meermalen werden do aanwezigen vergast óp «(aaitjes van [raai combinatiespet en in het bijzonder zagen we die van de voorhoede van het Bondself tal, waarin Pasteur de plaats had ingenomen van Van Reenen en daar zich ontpopte als een speler, die goed passeert en het met zijn buurlui uitstekend kon vinden. Kools, als linksbinnen, was wel de beste voorwaart» van het void, snel, handig en schotvaardig. Met Mulders die op de linksbuitenplaat? snelheid aan behoorlijke tactiek paste, vorm de hij een bewegelljken en gevaarlijken vleu gel. De rochterwing was niet zoo goed als de linker, zonder nachtans teleur te stellen. Schipper de Heraclesmon kreeg niet veel le doen, maar hij deed dat weinige met kalmte on begrip van zijn laak. Zijn voor zetten werden goed geplaatst. Zijn partner v. Osch viel niet op. Was de Bondsvoorhoede wellicht een beetje sneller en doortastender voor het doel, de rest van het elftal moet stellig van mindere kwaliteit worden geacht dan bij de Rotterdammers, v. d. Meulen na tuurlijk uitgezonderd. De Spartaan v. d Geest, die van Kol verving kon hem niet doen vergf-Lén cn van Run hééft we! goed staan spelen, döéh dé beide achterspelers aan den overkant Hóögestéeger en De Bruin waren een tikje handiger en vlugger. De Bruin deed weer fraai werk, in de tweede helft heett menigeen genoten van dit fraaie spel. De beste speler van het veld wis van Heel. Hij scheen in snelheid te hebben ge wonnen. en daar hij verder zich opstelde als irl zijn beste dagen en een ljalbedrevcn- lieid vertoonde al; nooil Ie voren werd hst voor den rechtervleugel van het Bondselftal om wanhopig van le zijn. Op schitterende wijze steunde van Heel zijn Voorhoede; tel kens weer legde hij den bal vrij voor de voe ten van de aanvallers. Waar spil v. d. Berg en de rechtemidden Paauwe Sr. eveneens op een goeden wedstrijd mogen terugzien, moet het succes van de Rotterdammers stel lig voor een groot deel worden toegeschre ven aan de middentinie. De voorhoede viel bijna geregeld aan dank zij het sterke middenspel doch het ging voor het doe! van v. d, Meulen dikwijls te peuterig toe en de handige Barendregt slaagde er dezen mid dag voortdurend in om mooie kansen te ver knoeien. Een oogenblik later zag men hem dan weer best met.zijn medespelers samen werken. maar v. d. Meuten kon hij geen oogenblik bedreigen. Dat deed Lagendaal beter, zonder echter ook zijn beste schot le hebben meegebracht. Maar hij maakte twee doelpunten waarvan het laatste voor v. d. Meulen volstrekt onhoudbaar was De rechtervleugel vormde het beste deel van den aanval. Niet dat individueel Vier gever sterk op den voorgrond trad, doch zijn listig spel naar den snellen en goed op dreef zijnden rechtsbuiten Hendriks droeg er heet wat toe bij om den Rotterdamschen aanval gevaarlijk te maken. Hendriks is een spe ler, die kwaliteiten heeft voor een vertegen woordigende ploeg. Rest de middenlinie van het Bondselftal, waarin de kleine Paauwe niet onverdienstelijk gespeeld, doch met twee hem vreemde spe lers naast zich minder beteekende dan in clubverband. Het zoo goede samenspel dat er tusschen hem en van Heel en zijn broer in Fpenoord bestaat, zag men thans niet. De hnksmidden v. Eerd had niet veel in te brengen tegen den rechtervleugel van de Rotterdammers, daarentegen was Sterk als rechtsmidden een kracht van beteekenis, in het bijzonder deed hij verdedigend meer malen prachtige dingen. De wedstrijd heeft ons in ieder geval geleerd, dat de liDksbinnenplaats in het Nederlandscli elftal door Kools zal moeten worden bezet, dat De Bruin als achterspeler nog lang niet heeft afgedaan, dat een mid denlinie gevormd door van Heel, v. d. Berg en Sterk tot een behoorlijke prestatie in staat moet worden geacht en dat Pasteur als middenvoor in de gaten dient te worden gehouden. m 9 Voor de pauze gaf Kook aan bondselftal do leiding. Dadelijk na de hervatting maakt Lagendaal geliik. 1—1, Uit een penalty scoorde Kools 21, waarna Viergever en Lagendaal met 2 goede doelpunten Rotter dam de zege brachten. ZUIDEN-WESTELITKE ze KLASSE. Een gelijk spel: 55. In liet sportpark te Tilburg werd onder vrij gronte belangstelling de oefenwedstrijd gespeeld tusschen een Zuidelijk eerste- en een Westelijke Tweede klas combinatie. Als scheidsrechter van der Dongen beginnen blaast stellen de volgende elftallen zich op: Zuid; Doel: Lavryssen (De Valk); achter: J. van Pel. (N.O.A.D.), A. Poierrié (Wilhel- mina); midden: Van Meer (N.A.C.), Van Houtum (L.O.N.GA.), Van Opstal (N.A.C.); voor: Simons (N.A.C). Hazsndonk (N.O.A.D.), Pdikaan (Longa), Remmers (Noad), Franken (Noad). West: Doel: Duivenbode (V.V.A.); achter: Frenk (Xerxes), Bakker (V.O.C.): midden: v. d. Mark (Fortuna), rieterse (D.H.C.), Vreeken (Haarlem); voor: Wels (Unitas), Vehte (Neptunus), Koper (Zandvoort), P. v. Roest (De Hollandiaan). Kammever (Haarlem) De Zuidelijke Elftallencommissie was vol tallig aanwezig. Het is een aardig partijtje voetbal geweest met een sensationeel begin. Binnen de vijf minuten hadden de Westelijken het eerste doelpunt binnen en nog geen halve minuut later liet Lavryssen nummer twee passeeren. In ds eerste helft van den wedstrijd is het Westen bijna voortdurend sterker geweest. Ze gaver, goed samenspel te zien en vooral de rechtervleugel met de watervlugge Wels van Unitas als rechtsuiterst gaf de Zuide lijke verdediging handen vol werk. En de Zuidelijke- verdediging moest zich in de eerste helft terdege inspannen want La- vrnssen van de Valk, die na de eerste blunder liet tweede doelpunt had hi) moeten houden prachtig werk leverde had niet veel steun van zijn backs. Van Pelt van Noad was uiterst traag en zeer onfortuinlijk. Hjj heeft door ondoordacht terugspelen het Westen nog een doelpunt cad;au gegeven, Pelikaan van Longa zwoegde hard en deed goed werk maar hij werd absoluut niet gesteund. Hazendonk van Noad had ook al geen goeden dag, hij treuzelde geweldig en liet zich den bal telkens afnemen. Twintig minuten na de rust verzwikte hij ztji knie en moest het veld verlaten, zij'n plaats afstaande aan de tweede klasser Boor van T.A.C. Het merkwaardige verschijnsel deed zich nu voor dat de eenige tweede klasser in het Zuidelijk elftal, dat tegen de Westelijke tweede klassers nu niet zoo'h schitterend figuur sloeg, de kansen deed keeren. Hij was nog geen twee minuten in het veld of hij had Duivenbode al ver rast en daarna scoorde hij nog twee maal. Voor de rust was het Westelijk elftal sterker, het speelde beter samen en werkte de aanvallen beter af. Even voor de rast kwamen de Zuidelijken er beter in en waren zij iets in de meerderheid. Na de rust speelde het Zuidelijk elftal minder laks en werd de wedstrijd grootendeels op de Westelijke helft gespeeld, terwijl een achterstand van 2—4, werd omgezet in een 5—4 voorsprong. In de laatste vijf minuten scoorde Koper den gelijkmaker. NOORD TEGEN OOST. Verdiende 63 zege der Oosteliiken. De districtswedstrijd tusschen do verte genwoordigende elftallen van Oost- en Noord-Nederland to Leeuwarden gespeeld, heeft eon eigenaardig verloop gehad. Voor den rust waren do Oostelijken nl. in allo opzichten do meerderen van de gastheeren. In de tweede helft echter speelde Oost aanmerkelijk minder. Noord een klasse beter dan daarvoor en zoo ging na half time het spel gelijk op, waarbij zelfs de Noordelijken iele in de meerderheid wa ren. In de eerste speelhelft sloot het Ooste lijk elftal uitstekend. De spelers waren op het uiterst zware terrein steeds even snel ler dan hun tegenstanders. De techniek en tactiek slak gunstig af bij die van de Noor delijken. Kortom in alle opzichten waren de gasten overwegend sterker. De Noorde lijken legden weinig verband in hun ploeg. De middenlinie schoot in" haar taak tekort en in de verdediging haperde het meer malen door het vallen van den linksback van der ICamp. De rechtsback Sissingh speelde echter een sublieme partij en goed gesteund aan den linkerkant door den linkshalf Pos, werden nog ettelijke aan vallen onderbroken. Driemaal wist echter hel Oostelijk elftal in de eerste speelperiode le doelpunten, waarbij achtereenvolgens ï'röhlich, Elfrink en Ktuin de makers waren. Na half-time wa9 het eerste doelpunt voor Oost. Schippers was daarvan do ma ker, doch daarna verloondo het Noordelijk elftal zoo'n verrassend en overrompelend spel, dal het er alle schijn van had, dat hel evenals bij den laalslen dislrictswed- slrijd tegen het Oosten den achtersland lot één doelpunt zoo reduceeren. Weliswaar maakte Kluin nog een vijfde goal, toen Bonsema de score op 14 had gebracht, doch de Noordelijken hielden vol en Wolt- jes en Steenbergen verkleinden den achter stand 3—5. Kort hierna viel echter een kwartier voor hel einde de linkshalf Pols uit en op hetzelfde oogenblik, dat Noord met 10 inan speelde doelpuntte Elfrink wederom en daarmede ging de hoop der vele toeschouwers op een althans gunstig resultaat in rook op. Het einde kwam met 3—6. o DE COMPETITIE VAN DEN K. N. V. B. Uitslagen van gisteren. Oefenwedstrijden: Rotterdam: RotXerd. XI Bondselftal 32; Amsterdam: Bondselft. BBristol R. 23; Leeuwarden: Nrd. Xl-tal —Oost. XI-lal 3—6; Tilburg: Zuid B. XI— West. 2de KJ. B— Afdeeling I, 2de klasse A.: W. F. C. T. O. G. 2—3. 3de klasse D: AlpthiAZeisl 83. Aifdeeling II. 3de klasse A: Lugdunum Zeemeeuwen 3I; T. H. B.U. V. S. 33. 4de klasse A. II. D. V.'Bodegraven 14. Res. 2de klasse A: A.D.O. III— H.V.V. IV 13—2 o LEIDSCHE VOETBALBOND. Zatermiddagcompelilie: S.C.O. IQuick Boys I 12; Quick Joys IIQuick Boys III 1 Zqndagcompetitie: le klasse: A.S.C. III L.M.C. I (L.M.C. niet opgekomen)-. D.V.S. II L.F.C. II 31; Roodenburg ILugdu num II 42 2e klasse: U.V.S. IV—Alphia III 3—4; Lugdunum IIIR.C.L. II 62. 3e klasse A: R.C.L. Ill—L.D.O. I 2—2. 3e klasse B: Waterkoet—D.V.S. Ill 19; Lugdunum VAlphen IV 37. 4e klasse: U.VB. VILugdunum VI 5—0. Juniores: U.V.S.—A.S.C. 0—2 BUITEN DE COMPETITIE. Leiden: A. S. C.—V. O. C44 'Hengelo: TubantiaRigtórsbleek 44 Den Bosch: WiJhotaiinaExcelsior 4f Zutphen: Be Quick—K. H. C72 Enschedé: EnscJi. Bovs-Quick ON.) 32 Haarlem: H. F. C.—K. D. 06—2 t.TmuidenStormvogels-Hilversum 33 M&aMricht; M. V. V.Togelen 25 Den Haag: H. V. V.—H. B. S1—9 Den Haag: A. D. O.—S. V. V6—2 Den Haag: Quick'H. D. V. S7-2 Dordrecht: D. F. C— P. S. V4—6 Groningen Jeugd Noord-XI-tal Jeugd Oost-Xl-tal 1—2 Groningen: Be QuickRob. el Vel. 46 Van Overal. Een kleine oogst, maar voor Leiden en omgeving toch niet ongunstig In do 3de klasse D van afdeeling I werd Zeist met niet minder dan 83 gekraakt door Alphia, dal eindelijk weer op den goeden weg blijkt le zijn De oefenwedstrijden van den K.N. V. B.; weinig nienwe gezichtspunten. De competitie; overwinningen van Lug- rinnnm en Alphia; een gelijk spel tusschen T. H. B. en U. V. S. J. van der Holst kampioen van den Leid- schen Biljartbond. g«sp. gew g«l. vorl v.'t. put. 'H. V. C. 7 6 1 23—17 12 Olynipia 7 5 2 3812 10 Alphia 8 3 3 3 23—21 8 Vriendenschaar 7 3 1 3 16—12 7 Zeist. 8 3 1 4 15—23 7 3 2 12—9 6 L. S. V. 7 9 3 14—16 li U. V. V. 7 '3 2 3 15—20 K Voorwaarts 7 1 2 4 15—21 4 D. 0. S. 6 1 4 9—14 2 In de 3de klasse A (afdeeling II) stelde U. V. S. wel is waar leleur door zich ecu punt te laten ontfutselen door het, zwakke T. H. B doch Lugdunum hield zich best door de Zeemeeuwen inet 31 aam den dijk te zetten. De stand is hier nu: gesp. gew, gel. verl. y.'t. put. U, V. s. 8 4 1 8 20—20 9 L. F. C. 6 3 2 1 14—10 8 B. E. C. 5 3 1 1 16—10 7 A. S. C. 5 3 1 1 14—9 7 Zeemeeuwen 6 o 2 2 15—10 6 Hillinen 4 3 1 16—16 6 3 2 13—14 6 Lugdunum 7 3 4 14—18 6 Schoten 7 2 2 3 17—25 G T. H. B. 7 1 6 9—34 1 ■9- A.S.C.—V. O.C. 3—1- Een aardige wedatrijd. Wij zijn niet zoo heel veel gewend van vriendschappelijke wedstrijden van A.S.C. en daaraan is het dan ook wellicht, to wij ten, dat de toeschouwers niot in grooten getaten naar de De Kempenaerstraat zijtl getrokken gistermiddag Voor don bijna klassieken wedstrijd tusschen de Leidsche en de Rotterdamsche rood-zwarten. De af wezigen hebben ongelijk gehad. Een volle dige A.S.C.-ploeg gaf het met twee inval lers spelende V.O.O. uitstekend partij. Er werd aan beide zijden hard gewerkt, het geen vooral van de Leidenaars prettig aan deed, en zoo werd het oen aardige wed strijd; een goede oefening voor heide elf tallen. T De eerste helft van den strijd was wel licht de beste. In die periode was het Spel uiterst snel en kregen wij heele series goed opgezette aanvallen aan beide kanton te' zien. De A.S.C.-voorhoede, waarin Schmidt ditmaal do plaats van Goethart innam, bp- vestigde ook nu den goeden indruk van verleden week, hoewel de productiviteit ditmaal niet zoo groot was, want doelpun ten ontstonden uit al die aanvallen niet, al thans niet direct. Het eenige A.S.C.-doel punt voor de rust kwam van Do Jongh, na een onderbroken aanval der Leidsche rood-zwarten, met een vér, hard en laag schot. Ook de uitnemende aanvallen der Rotterdammers vooral de rechtervleugel was zeer beweeglijk brachten geen nor male doelpunten op. Josson-Lefrandt en in laatste instantie Van Breen wisten die aan vallen te bedwingen, totdat een tam schot van den Rotterdamschen linksbuiten via Brouwer's rug succes had. Na de rust heeft. V.O.C. heel wat kansen gehad om te scoren, maar'linksbinnen en centervoor brachten die kansen om hals, waarbij nog kwam, dat hot do Leidenaars wel heel erg mee zat. In den A.S.C.-aan- val vlotte het nu ook niet meer zoo goéd als in de eerste helft. Oskam en Schmidt, die voor de pauze goed op dreef waren, maar weinig geluk hadden met hun scho ten. waren nu te langzaam en toen JansseB na een botsing het veld moest verlaten wos de heele voorhoede gebroken en kwam V. O.C. sterk in de meerderheid Stephanus als invaller bracht echter nieuw leven in de Leidsche ploeg. Deze veteraan, die op aHe plaatsen nog steeds een bruikbaar speler is, mankte in het laatste halfuur twee doel punten. handig profiteerend van fouten .Ier Rotterdamsche verdediging. Dat de leiding van den heer Lissauer zich volkomen aan paste aan de sfeer, die wedstriiden tus schen oude clubs als A.S.C. en V.O.C. steeds kenmerkt, behoeft nauwelijks betoog. 1 o 1 AFGEWEZEN PROTESTEN. Naar wij vernemen heeft de Protest-com missie van den K. N. V. B. Zaterdagavond de protesten van L. F. C. (wedstrijd L.F.C. A.S.C. 1I) en van Zeemeeuwen (wedstrijd U.V.S.Zeemeeuwen 32) afgewezen. 'De uitslagen bJijven dus onveranderd. iiiiiinfiintiittiifH^iiiiimtinwuniiiiiimiinnnininiinni

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11