ÏMikadek SZuy&h, 2pecu£aai&,&5 et peh UIT DE OMSTREKEN. VRAGENRUBRIEK. FEUILLETON. De verloren Injectienaald. LISSE. Jeugdige dieven gestraft. Hoor den politierechter te Haarlem is de 17-jarige J. R. ter beschikking der regeering gesteld tot zijn 21e jaar en werd de 21-jarige A. S. tot 6 weken gevangenisstraf veroor deeld wegens diefstal in winkels van koek. appelen, enz. Geslaagde eerste Nntsavond. Het departement Lisse van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen opende het winterseizoen met een lezing in hotel „De Wille Zwaan". Als spreker voor dezen avond was uilge- noodigd de heer A. Alt uil Bolsward, die de opera „Lohengrin" van Wagner behan delde. De voorzitter lieelle in zijn openings woord alle aanwezigen hartelijk welkom en betuigde daarbij z'n spijt, dat de heer Alt het vorige seizoen gemist moest worden. Voor een vrij talrijk gehoor ving de heer Alt zijn toespraak aan met te schetsen hoe de „Lohengrin" ontstaan is. Oorspronkelijk was het een Fransche sage, geweven rond om de geschiedenis van de Heilige Graal ridders. Hoewel veel verdichting aan te wijzen is, berust zij toch ook veel op histo rische feiten. De ridders van de Graal heb ben hun domein op de Monte Salvat in de Pyreneên. Vandaar uit namen zij alshalf- geestelijken, half ridders deel aan den strijd ter verdediging van geloof en vaderland. Nauw aan elkaar verbonden zijn de Par sifal de Vader van Lohengrin en de Lohengrin-sage zelf. Wagner heeft ons in de muziek, welke hij bij deze sage schreef, een van z'n beste werken nagelaten. Verschillende motieven als de graalsmo- lief en het waarschuwingssein, die telkens terugkeeren in de opera, speelde de heer Alt voor, op de piano. Bij een uitgebreide serie lantaarnplaatjes behandelde spr. achtereenvolgens alle be drijven uit de Lohengrin-opera en vond daarbij gelegenheid talrijke interessante bijzonderheden mede le deelen. Het incest geslaagde gedeelte van dezen avond was wel de declamatie van den heer Alt van groole brokstukken uit de opera, waarbij hij zichzelf begeleidde op de piano en de muziek met de woorden op het doek verscheen. Als we nog mededeelen dat een en ander met gramofoon-muziek werd verduidelijkt, zal men begrijpen dat de aanwezigen zeer genoten hebben. Na afloop van de lezing bedankte de voorzitter den heer Alt. Vervolgens was er nog gelegenheid (ot gezellig nablijven. NOORDWIIKERHOUT. Fancy-fair. Gistermiddag bad in hel patronaals- gebouw van SI. Victor een tentoonstelling plaafs van allerlei fraaie en nulligo hand werken, gemaakt door de dames-naaiver- ceniging „St. Martha". Ook werd er een fancy-fair gehouden, waar aardige verkoopstertje? goede zaken deden. De geheels opbrengst komt len goede .aan de R. K. Armen der St. Viclor-parochie. De IJsclub. In calé „v, d. Berg" vergaderde de Noord- wijkerhoulsche IJsclub. Do penningmeester deed rekening en verantwoording. Er was een batig saldo van f. 40.22. Besloten werd de contributie le verhoogen en te brengen op f. 1.50 per jaar. Met algemeene stemmen werd besloten de IJsclub aan te. 6iuiten bij den Zuid-Holland- schen Ijsbond, waaraan voor de vereoniging vele voordeelen verbonden zijn. Het nieuwe raadhuis. Alle gemeentebesturen uil den omtrek zijn uitgenoodigd ter bezichtiging van het nieuwe Raadhuis op morgen. De inwoners dezer gemeente hebben zoo spontaan bijgedragen lot de kosten van de plaquette met buste van H. M. de Koningin, dat er nl geheele betaling, nog f. 86 over bleef. Beslolen werd hiervoor een bureaulamp le koopen voorde nieuwe Raadzaal. Ned. Herv. Kerk. Nietlegenslaande de predika nis-vacature, zal in de Ned. Hcrv. Kerk (och een schitte rend Kerstfeest gevierd worden met de leer lingen der Zondagschool. Onder de bekwame leiding der dames Berghout, zal de viering plaals hebben op den tweeden Kerstdag. OEGSTGEEST. In den ochtend-kerkdienst der Ned.- Herv. Gemeeote, deelde ds. HenDcman mede, dat in de afgeloopen weck voor de tweede kerk is binnengekomen een schen king van f. 30 en een van f. 1000. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Voorschot Woningbonwver. Grondaankoop. Alhier vergaderde de gemeenteraad on der voorzitterschap van den burgemeester. Nadat deze de vergadering met gebed had geopend, las hij de notulen der vorige ver gadering voor, die ongewijzigd werden vast gesteld. De geheelc raad was voltallig. Onder de ingekomen stukken, waarvan de voorzitter mededeeling deed. bevond zich een verzoek van de Gewestelijke Landslorm- commisrie Zuid-Holland, om toekenning van een subsidie van f. 50. Besloten werd met dit verzoek bij de a.«. behandeling van de begrooiing rekening te houden. Eveneens was ingekomen een schrijven van den secretaris van den Raad van State, in verband met het ingesteld beroep bij de Kroon, waarbij inzending wordl verzocht van een memorie en eventueele bewijsstuk ken, voor de behandeling van deze zaak. Naar aanleiding van een vraag van den heer C. D. v. d. Vijver deelt wethouder Scho- neveld mede, dat advies is ingewonnen bij de Ver. voor Ned Gemeenten omtrent even tueel benoodigdo bescheiden. Ingekomen is een aanbod van het Hoog heemraadschap Rijnland te Leiden, om de huur van do losplaats aan den Sandtlaan. die dit jaar eindigt, met 10 jaar te verlen gen, mils de jaarlijksche huurprijs ad f.45 wordt verhoogd tot f. 5ö. B. en W. stellen voor, dit aanbod te aan vaarden, welk voorstel z. h. s. wordt aange nomen. Door de wed. H. J. Grimbergen is verzocht voor een zg. wielbandput gebruik te mogen maken van gemeentegrond. B. en W. stellen voor. dit verzoek in le willigen, mils een jaarlijksche recognitie van f. 2.60 wordt betaald, en tot wederopzeg- gens en onder eenige voorwaarden, door B. en W. testellen. Ook dil voorstel wordt z. h. e. aangeno men. Door M. v. Egmond is le koop gevraagd een perceel bouwgrond, breed 12 1/2 M. en ter volle diepte aan de Burgemeester Meij- bcomstraat, en door C. v d. Wiel te Noord- wijk een perceel ter grootte van 450 M2. al daar, waaronder ook het vorig perceel valt, tegen den prijs van f. 4.50 per M2. Waar de eerste aanvrager zijn verzoek deed G October en de laatste 31 October, stellen B. en W. voor het verzoek van den heer v. Egmond in le willigen, en de over blijvende grond, (er breedte van ruim 10 M., den heer v. d. Wiel aan ie bieden. Het voorstel wordl met alg. si. aangeno men. Door de N.Y. American Petroleum Comp. te 's-Hage is toestemming gevraagd tot het leggen van een tweeden benzineketel a 2500 liter inhoud voor het perceel Vliet N.Z. 33, waar reeds een ketel ligt van 6000 liter, en het plaatsen van een pomp met dubbele aftapinrichting. B. en W. stellen voor toestemming le ver- Teenen, tegen een jaarlijksche recognitie van 15 gulden. Op voorste! van de hecren dr. II'. G. Jon ker en C. D. v. d. Vijver wordt het bedrag verhoogd tot f, 25, waama het voorstel z. h. s. wordt aangenomen. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van de Bank voor Ned. Gemeenten om deelneming in het maatschappelijk kapi taal van de Bank, slellen B. en W voor, 2 aandeelen a f. 1000 te nemen. Dit in afwij king van het verzoek van de Rank om er 4 te nemen. De heer C. D. v. d Vijver vraaglr nadere inlichtingen omtrent balans, beursnoleering, reservecring enz., waaromtrent de voorzit ter staande de vergadering geen volledige inlichting kan geven. Besloten wordt daarom, dit punt voorloo- pig tot een volgende vergadering aan le houden. Namens B. en W. biedt de voorzitter aan de gemeentebegrooling en de begrootin? voor de bedrijven, voor 1931. welke den leden ter kennisneming zal worden toegezonden. De heer C. D. v. d. Vijver dringt er op aan, dat een memorie van toelichting zal worden bijgevoegd, met welken wensch B. en W. rekening zullen hguden. In behandeling kwam vervolgens een ver zoek om toekenning van een grond- en bouwvoorschot van de Woningbouwvereni ging in het helang der Volkshuisvesting „Spinozale Rijnsburg. Het voorschol bedraagt, voor IR een gezinswoningen. voor grond f. 11.800 en voor bouwkosten f (8 500. of zooveel min der ais blijkens aanbesteding benoodigd zal zijn voor het doel. Do voorzitter deelt mede, dat B. en W een en ander overwogen hebbende en gezien hel advies van de Gezondheidscommissie, adviseeren. het voorschot le verleenen. en het daarop betrekking hebbende ontwerp besluit, dat door den voorzitter wordl voor gelezen. goed te keuren. Aanleiding lot het voorstel van B. en W. is het groote gebrek aan arbeiderswonin gen in de gemeente, terwijl voorziening hier in binnen afzienbaremtijd door particulieren niet te wachten is. althans dat daarvan nog niets is gebleken. De voorzitter leest vervolgens liet advies van de Gezondheidscommissie voor, dat af wijzend luidt. Naar de meening van de commissie vcr- loonen de te bouwen woningen gebreken, met name van de slaapgelegenheid, terwijl in vergelijking met de prijzen der woningen in andere plaatsen (pl m f. 2.200 per wo ning! de prijs wel van dien aard is, dat wo ningen gebouwd konden worden, die meer voldeden aan de eischen van de plaats. Bo vendien is het afwijzend advies hoofdzake lijk gegrond op de overweging dal hel par ticulier initiatief in elaal is in de behoefte te voorzen. Dr. Jonker wijst op hel tegenstrijdige, om trent het bouwen door particulieren, in hel advies der commissie en de toelichting van B. en W. Spr. vraagt of B. en W. ook mede kunnen deelen, of de stellige kans tol bou wen door particulieren beslaat Den voorzitter is hiervan mol stelligheid niets bekend. Wethouder Scboncvcid, dat hierover is vergadering van B. en W. reeds voldoende i» gesproken. Er is groot gebrek aan arbei derswoningen en wanneer particulieren had den willen bouwen, was daartoe reeds lang aanleiding geweest, zij hel dan ook niet op gemeentegrond. Ook de lieer C. D. v. d. Vijver nieeni. dit waar tot nu toe nog niets daarvan gebleken, de animo blijkbaar niel grool s, en alhoewel spr geen voorstander is van inmenging van de Overheid, kan spr. zij.i slem aan dit voorstel geven, omdat inder daad de woningnood schrijnend is. Sp". vraagl zich af, vanwaar het enorm prijs verschil mei andere plaatsen, en vestigt daarop speciaal de aandacht Wethouder v. Klaveren verlaat de verga dering. Den heer G v. Delft verwondert het voor stel van B en W.. temeer waai de vcreeni- ging nog steeds in gebrek is gebleven aan de haar opgelegde verplichtingen te vol doen. .Met name wat betreft het benoemen van 5 commissarissen volgens de statuien Wel is aan B. en W. opgegeven, dat er 5 commissarissen zijn. w.o. 9prmaar eerst heden kreeg spr. daarvan bericht, terwijl de benoeming reeds in Juni geschiedde, en door spr. en ook door andere benoemden nog geen beslissing omtrent al of niet aanneming is genomen. Algemeen was lic-l gevoelen dal het nic! erg hoopgevend was, met een vereeniging, die blijkbaar zoo weinig aan een goede gang van zaken wilde medewerken, in zee 'e gaan. Vooral de lieer v. ri. Gugten was van mee ning dal dil eigenlijk een aansporing moest zijn, het verzoek met algemeene stemmen 3f te wijzen. De heer T. Kralt meent oat men de zaken ook weer niet al te donker in moet zien. Al zijn woningen zonder schuren, een nood wendig gevolg van rijkssteun. hier ook niet gewild, spr. maak! zich slerk. dat er toch wel 16 woningzoekenden zijn. die een schuur kunnen missen Na verdere langdurige bespreking, waarin er bij B en W. slerk op aangedrongen werd. aan de eisch dat aan alle formalitei ten moet zijn voldaan, binnen een niel al le langen'termijn, strikt de hand moest wor den gehouden, werd liet voorstel van B. en W met algemeene stemmen aangenomen. Op voorstel van R. en W. werd beslolen lol aankoop wan een perceel jfkond aan den Oegstgeeslenvee van de familie de Haan. De heer J. den Haan onthield zich van stemming. Op voorslel van B en W. werd voor de a.s. volkstelling beschikbaar gesteld een be drag van f.515, n.l. f. 200 voor den leider, f 75 voor algemeene hulp en 4 x f. 60 voor 4 tellers. Hierna werden eenige verzoek- en be zwaarschriften hondenbelasting behandeld. Ten slotlc deelde de voorzitter nog mede. dat eenige verzoeken waren ingekomen, ie laat om in deze vergadering le worden be handeld, waarom voorgesteld werd dezo na der aan R en W ter hand te stellen voor advies. Hel waren: een verzoek van de be woners van den Noordwijker- en Yoorhou- lorweg om aansluiting aan het electrisch net, een verzoek van de Ned. Chr. Bond van Personeel in Overheidsdienst om in afwach- ling van nadere regeling, om de jaarwedde van het gemeentepersoneel te slellen op minstens f. i 500, met 14- dagen vacanlie en een vrijen Zaterdagmiddag. Een verzoek van don heer G. v d. Perk om over te gaan tot domping van de Langevagrt. wat z.i. mei weinig kosten kan geschieden, o. m. door voor demping te gebruiken z.g. kisljesaards van bloemisten, waarmede dezen toch geen raad weten. Volgens voorslel van B. en W. weid be sloten. deze verzoeken om nader advies ia handen van B. en NV. te stellen. Bij de rondvraag vroeg de heer v. d. Gaig- len of nog niet moesl worden afgedaan een verzoek van den heer P .Kort Jr. De voorzitter antwoordt, dat inderdaad een adres van den heer Kort nog behandeld moet worden. B. en IV. kunnen echter nog niet met een voorstel komen, wellicht in de volgende vergadering. Yerder vraagl de heer v. d. Guglen. of het in de bedoeling ligt de verlichting in do Bur gemeester Meijboomstraat verder door le trekken De voorzitter antwoordt, dat plannen be slaan. dil binnenkort te doen. Ten slotte vraagt de heer v. d. Gugten of de Raad, die de leden van de Schattings commissie toch benoemt, ook zeggenschap heeft omtrent do werkzaamheden dier com missie. De voorzitter moet deze vraag ontkennend beantwoorden. Hierna sluit de voorzitter de openbare vergadering, en gaal de Raad op zijn voor slel in geheime zitting. Tot leider van de a.s. volkstelling alhier is benoemd de heer A. C. de Wilde, en tot tellers de heeren Alting. H. v. d. Pol. Ouwersloot en W. v. d. Veen. o VOORSCHOTEN. School met den Bijbal. Wegens den geregelden aanwas van het aantal der leerlingen der school met den Bijbel, kon thans woTden overgegaan tot aanstelling van een achtste leerkracht Het bestuur heeft als zoodanig benoemd den heer .1. Prins, le Drogeham. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje Aleiaa, d. van H. Koen- ders en H. Vos. Willem Cornells, z. van L. Schipper en C. M. Stam. Overleden: A. P. van Ipenburg. 24 jaar. Gevestigd. G. J. Ebbink, van Breda: C. Nigten. van Zoeterwoude; J. M. Slingerland, van Leiden; A. A. Holtkamp, v. Voorburg; G. M. van Pelt en gezin, van 's-Gravenhage: Wed. M. J. Witteman. geb. Kuiivenboven, van Leiden; H, Drewes. van Rotterdam. Vertrokken. T. Pool en echtgenoote, naar 's-Gravenhage; G. J. H. van Beek. naar Zoelen- J. van den Boogert. naar 's-Graven hage; A. M. C. van Osch en zoon. naar 's-Gravenhage: T. P. de Geus en gezin, naar Stompwjjk: J. Cornelisse. naar Lisse; Wed. J. Kortekaas, naar Sassenheim. Gevonden voorwerpen. Een ceintuur, een spatscherm van auto. een muts. Abonné. Als de kinderen niet willen bijdrageD, zal geprocedeerd moeten worden. Wend u tot het Bureau voor Consultatie te 's-Gravenhage, Zitting wordt gehouden in het gebouw van den Hoogen Baad, eiken Woensdagavond 8 uur. E. d. H., te L. Een arts is bevoegd tot genezing van ziekte kruiden voor (e schrijven. Het kan natuurlijk voorkomen, dat een geneesheer zich speciaal toelegt op de studie van geneeskracht van kruiden. V. d. V.. te L. U kunt u rechtstreeks wenden tot den Baad van Arbeid. J. L.. te O. Het binnenlandsch ver bruik van bier per hoofd dei* bevolking was in de jaren 1912—1914 gemiddeld per jaar 38.1 liter, in 1927 25.4 L. cn in 1928 27.8 L. Voor wijn zijn de overeenkom stige cijfers 1.23. 1.79 en 1.75 Liter en voor gedistilleerd 5.36, 2.09 en 2.02 Liter. RECLAME. 8153 Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B. K. 35) „Je hebt misschien gelijk en hel maakt ook niet zooveel uit wat zij doet. O ja, heb je die berichtjes in de Daily Mail gelezen?" En hij wees met zijn vinger aan wal zij le zen moest. Esther las overluid: „Aangeko men bij Claridge Senora Toda en haar doch ter Senorita Inez, die na den winter aan de Rivièra te hebben doorgebracht, naar Ar gentinië terugkeeren. Kapitein Arthur Holliday, wel bekend in Parijs en Cannes, verblijft ook bij Claridgc-, voor hij van Marseille uit naar Zuld-Amc- rika vertrekt voor een belangrijke aangele genheid. „Ja, wat zeg je er van?" riep zij uit. haar metgezel met groote oogen aanziende. „Dus hij gaat toch ,,'t Schijnt dat zijn Spaansche vrienden hem op sleeptouw hebben genomen. Ik wensch hem geluk." Esther zweeg Zij dachl er over of Roger niet hetzelfde zou denken als zij, dat Ar thur ging omdat hij alle hoop op hel over lijden van sir Charles had opgegeven. Hoe zou lady Clifford zich houden? Misschien wist ze het al eenigen tijd en dat verklaarde dan haar opgewondenheid en haar ziek zijn. Ze maakten een wandeling van anderhalf uur en naderden het hul? van den anderen kant Dicht bij het huis zagen ze den kleinen Aberdeen terrier den hoek van een laan om slaan. De hond, de ketting, de halsband, alles leek zoo bekend. „Wel kijk het is Tony, lady Clifford's hondje," riep Esther. „Hij is zeker ontsnapt. Tony, Tony Tony keek hen onderzoekend aan, kwis pelde met zijn stiiart, maar in plaats van te komen rende hij weg. „Hij is natuurlijk met iemand meegegaan," zeide Roger. „Een man en een vrouw, kun nen je verziende oogen hen onderschei den?" De schemering belette ze to herkennen, maar er was iets heel bekends in de forsohe gestalte van den man. ,,'t Lijkl wel de dokier." zeide Esther wei felend, en de vrouw is lady Clifford." Terwijl ze sprak ging het paar uiteen naar verschillende kanten. De man draaide zich om en Liep de laan uit. Er was geen twijfel aan, het was de dokier. „Wat mankeert haar toch, Ik heb Thérèse nog nooit zien wandelen," merkte Roger op. „Waarom loop je toch zoo hard. vindt je het niet prettig als de dokter je ziet?" I)at is het niel. mnar ik wilde zelve graag hel eerste thuis zijn," zeide Esther, die zich zelve niet bewust was waarom ze do aan dacht van Sarlorius niet op zich wild? vestigen. ...Malligheid, je wilt nitt dat hij jou mei mij ziet Is dat niel zoo? Biecht eens eer lijk op." „Neen, dat is het niet, dat js te gek." „Wel. waar of niet, wal kan het je sche len. Wij zijn nipt de samenzweerders.' zeide Roger iuchtig. Het woord samenzweerders, hoewel voor de grap gezegd, gaf haar een onaangenaam gevoel. In die twee slenterende figuren was iels dat deed vermoeden een afspraak of complotje. En toch was het niets vreemd, dat lady Clifford een eindje wandelde met den behandelenden geneesheer. Weer échte nonsens van mij, dachl Es ther cn zette de zaak uit haar gedachten. I Het was bijna zes uur toen lady Clifford in de Rolls terugkwam. Esther hoorde haar thuis komen, maar daar zij juist bezig was sir Charles voor den nacht te helpen, zag ze haar niet. Toen ze de temperatuur op wilde nemen bemerkte ze dat haar horloge stil stond en in de stellige overtuiging dat het boudoir leeg was, deed ze de deur open om op de klok te zien. Maar dadelijk sloot ze do deur weer. mompelend: „Pardon, neemt u mij niet kwalijk," en ze was geheel onthutst door wat ze gezien had. Op het haardkleed stond Roger on hij om helsde zijn stiefmoeder op onhandige wijze. Het blonde hoofd van lady Clifford lag op zijn schouder en met een blik vol Helde zag ze hem aan. Wat beduidde dal nu toch in 's hemels naam?. HOOFDSTU XXI Het is een heel vervelende eigenschap van hel sterke geslacht, om nooit graag reken schap van iets te geven. Wanneer men dol graag zou willen weten waarom ze dit ol dat gedaan of niel gedaan hebben dan zeggen ze niets, maar gaan stilletjes weg. Een vrouw zou in dergelijke omstandigheden er naar snakken om zich te rechtvaardigen, te ver ontschuldigen. de zaak van zich af te schud den Maar de mannen houden zich stil en laten de vrouwen denken wat ze willen.. Een soort moreele lafheid, die hun sterkte en hun zwakheid uitmaakt. Esther was verdrietig, dat Roger haar niet terstond een vertrlaring gaf van zijn vreemd gedrag met lady Clifford. Even te voren had hij met afkeuring over zijn sliefmoeder ge sproken en daar slond hij mot de armen om baar heen geslagen en haar hoofd leunende legen zijn borst. Misschien was het moeilijk de zaak uit te leggen, maar hij kon liet toch probeeren. De avond ging voorbij en hij zeide geen woord. Lady Clifford verscheen aan het middag maal in een bekoorlijk toilet van mal-groen georgette, waardoor haar blanke hals sche merde. Ze droeg haar paarlsnoer en zag er zoo oprecht en onschuldig uit, dat Esther haar nog nooit zoo bekoorlijk had gevonden. Ze sprak met Roger, vroeg hem om raad en trachtte zich zoo aangenaam le maken dat het haar schoonzuster plezier deed. Oischoon het alles een en al harmonie leek, was Ro ger niets op zijn gemak. Als zijn oogen die van Esther ontmoeten, zag hij dadelijk ver legen voor zich. Wal was er gebeurd? Was hl; veranderd van gevoelens en wilde hij zich daarover verontschuldigen? Dat be hoefde heelemaal niet. dachl Esther trolsch, het kon haar niels 'chelen. Ze schonk ai haar aandacht aan haar bord cn nam niets geen notitie van hem In het salon dronk Ru ger haastig zijn koffie en verdween Even daarna hoorde ze buiten de aulo en begreep dat hij was uitgegaan Het hinderde haar en met een verlaten gevoel ging ze pikel spe len met miss Clifford. Op de chaise longue, beschenen door roodachtig licht, met de zil ver geschoeide voelen voor zich uitgestrekt lag lady Clifford met een modejournaal op haar schoot. Ze rookte kalm een slgaretle en scheen in vrede mei de wereld ..Wat een opluchting, dat Chafies hel zóo goed maakt." zeide de oude dame. de kaar ten schuddende Over een paar dagen heb ben we de crisis; ik voel ine zooveei ge ruster,'5 „Ik geloof dal we nu geen vrees meer be hoeven te hebben," zeido lady Clifford, op ziende. Op dat oogenblik kwam de dokter binnen om zijn leeg kopje op de talel te zeilen. „U moet hij typhus niel spreken van crisis, miss Clifford. De goede term is lysis on dat is heel iels anders dan crisis." „U woel toch wal ik bedoel. Ik heb mijn heele leven van crisis gepraat en dat toont al weer hoe onwelend we zijn. In een paar dagen is hij toch buiten gevaar?" Dr. Sarlorius schudde het hoofd. „Dat ge loof ik wel. miss Clifford, maar men kan daar nooit zeker van zijn. Als alles goed blijlt gaan." „Maar waarom zou dat niel, dokter?" vroeg lady Clifford snel. Yermoeid trok hij zijn schouders op. „Mijn besle lady Clifford, ik wil u waar schuwen voor al te groot optimisme. We moeten niet uit het oog verliezen dat sir Charles een bejaard man i? en dat zijn ge zondheid voel le wenschen heeft overgela ten. Zoo verzwakt nis hij is kan elkp schok hem nadeel doen. Maar er is geen reden voor ongerustheid." Miss Clifford zuchtte, terwijl zij de knarlen schudde. „Ik dacht dat we uit hef boacli wa ren en nu maakt u me weer zoo bang." „Daar is geen reden voor," zeide de dok ter, terwijl hij haar met de speciale vriende lijkheid. welke hij haar altijd betoonde, op den schouder klopte Alle accidenten daar gelaten kunnep we hoop hebben Terwij! .hij het woord accident uitsprak, verbeeldde Esther zich dat hit haar koel aanzag, alsof zij door de een of andere onvoorzichtigheid sir Charles in gevaar zou kunnen brengen. (Wordt vervolgd! 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10