UIT DE RIJNSTREEK. Echtgenoot: „Wat, ik zou gierig zijn? Ik heb je moeder nog aangeboden, een tram metje naar huis voor haar te betalen". (Everybody's week.). BUITENLANDSCH GEMENGD. DE DO X TE CALSHOT GEDAALD Overal een zeer groote belangstelling. De Do X werd te Calshot te 16.25 uur Dreenwichtijd bet eerst gesignaleerd. De vliegboot werd toen begeleid door gewone en watervliegtuigen. Overal juichten de nieuwsgierigen bij het naderen van het ge vaarte. Te Calshot zelt hadden «ich des ochtends vroeg reeds ontelbare menschen verzameld, die eerst teleurgesteld waren bij het vernemen van het bericht, dat de Do A. teruggekeerd was. Toen later evenwel be kend werd, dat er voor den tweeden keer gestart wae, arriveerden de belangstellen den spoedig van alle kanten. De streek tus- sehen Southampton en Calshot was als be zaaid met automobielen, die kijklustigen vervoerden. De Do X arriveerde, vliegende op een hoogte van 350 Meter, boven het vliegsia- tion Calshot, cirkelde rond en zette nog even koerB in de richting Cowcs, om kort daarop, tegen do windrichting in, vret te dalen. Hoewel de Do X een snelheid had van 150 K.M., scheen deze, door de enorme grootte van het gevaarte, minder en werd dan ook op hoogstens 36 K.M. geschat. On middellijk na de daling op het water kwa men er vaartuigen langszij om de Do X aan de boei te bevestigen. Kort voor de aankomst, van de machine was ook een der grootste vliegbooten van Southampton opgestegen en had vervol gens koers gezet naar de Do X. Bij de na dering van de Do X gaf de vliegboot licht, signalen, om bij het dalen behulpzaam te zijn. De aankomst had te 3.35 uur Green- wichtijd plaats. Toen do Do X gearriveerd was, begaven zich direct officials van de Royal Air Force aan boord, om den commandant en de be manning te begroeten, die kort daarop, toen de Do X veilig gemeerd lag, aan wal gingen. Toen de Do X aan de boei gemeerd lag. werd direct de Duitscho handelsvlag gehe achen. Vice-Iuchtmaarschalk Lamb begaf zich als eerste der autoriteiten aan boord van de vliegboot en begroette de opvaren den namens het ministerie van luchtvaart. Nadat de douaneformaliteiten vervuld wa ren, werd verlof gegeven aan land te gaan. Een vertegenwoordiger van de Dornier Werke hoeft vastgesteld, dat de vlucht van 'Amsterdam naar Calshot 3 uur 61 minuten geduurd heeft. De Do X zal Calshot waar schijnlijk Donderdag verlaten, om verder te vliegen naai Bordeaux, La Corunha en Lissabon, alwaar de Oceaan-vlucht zal be ginnen. Te Calshot gaat het zeer levendig toe. Steeds komen nieuwe groepen kijklustigen uit Londen aan. De politie heeft uitgebrel de maatregelen genomen om het verkeer in goede banen te leiden. Pessimisme. De Berlijnsche correspondent van de „Daily Express" stelt de vraag, of de Do X werkelijk nog dit jaar de transatlantische vlucht zal kunnen ondernemen. Terwijl alle Duitsche bladen zich uitput ten in patriottische uitlatingen over deze grootste vliegboot ter wereld, rijst er in aviatisohe kringen twijfel. Men geeft er zich thans rekenschap van, dat de Do X nog nimmer is blootgesteld aan ruw-wcer-om- standighedenZelfs als het water van het meer van Constanz fel bewogen was, is de Do X er niet uitgegaan I Alle vluchten tot nu toe zijn „mooi-weer- vluchten" geweest I Daarom ook is er zoo lang gewacht op mooi weer vooir de vlucht van Altenrheim naar Amsterdam I En de „Daile Express" voegt er aan toe: „Men wacht op dit oogenblik voor het vertrek van Calshot tengevolge van weers omstandigheden, die evenwel geen stagna- ties veroorzaken in de diensten der vlieg tuigen tusschen Engeland en het vaste land, hoewel de bestuurders van deze vlieg tuigen er niet over zouden denken zich bloot te stellen aan de zooveel grooter ge varen van een vlucht over den Oceaan 1" En als de leidende menschen van de Dor- flier vrij angstig zijn ten opzichte van een vlucht naar Calshot, hoe moeten zij dan wel staan tegenover de gevaren van een 'Atlantische vlucht? „Daily Express" vertelt uit goede bron, dat een millionnair, die nauw betrokken is bij- deze vlucht, de Dornier heeft gead viseerd om de vlucht uit te stellen tot het volgend jaar, omdat een evcntueelc misluk king een zwaren slag zou toebrengen aan het prestige der Duitscho luchtvaart! Het is echter, zegt het blad verder, heele- maal niet zeker, dat de toestemming tot de Atlantische vlucht zal worden gegeven Het schip zal. naar verklaard wordt, alleen veTtrekken .onder de best mogelijke weers omstandigheden". Zijn die omstandigheden minder goed, dan zou het vliegschip een kruistocht in dc Middellandsche Zee gaan maken. En wij kunnen daaraan toevoegen, dat de weersomstandigheden boven den Oceaan in dezen tijd van het jaar nimmer „zoo best mogelijk" zijn. Indrukken van passagiers. Over haar indrukken aan boord van den DO X deelt Lady Drummond Hay o.a. het volgende mede: „Wij beleven 'hel 'begin van een nieuwen aera in het wereldverkeer, zeide dr. DornieT en toen wij over zee vlogen, voegde hij hier aan toe, dat. de eerste succesrijke overtocht over de open zee voor hem de vervulling van zijn levensdroom heteckende. Ik zelf ge voelde hetzelfde als bij mijn eersten grooten Zeppelinlocht in 1928. dezelfde verheven stemming heerschle op de commandobrug, ln de navigatie- en de machinekamer als bij den Zeppelin. Een andere overeenkomst is het gevoel van buitengewone veiligheid op de passagiersplaatsen. Er is nauwelijks een beweging merkbaar en hel rumoer der 12 motoren met hun 7500 P K. stoorde de con versatie in de passagierscabine geenszins." Karl van Wiegand deelt mede: „De DO X lag tijdens den vlueftii vol komen rustig in de lucht, ondanlks een tegenwind van 50 K.M .Dr. Dornier neemt persoonlijk deel aan den vlucht naar Lissa bon om het gedrag van dezen reus in de lucht te öbserveeren. Het feit, dal Italië twee van dergelijke reuzen vliegtuigen besteld heeft, heeft in Zuid-Slavië belangstelling gewelkt, hetgeen bleek uit deaanwezigheid van majoor Krakow. Het was een prachtige vlucht en het weer was uitstekend. De ontvangst der Engelschen was hartelijk. Dr. Dornier en zijn echtgenoot© gingen als gas ten van Lady Swaithling naar Londen. De start naar Bordeaux zal waarschijnlijk niet voor Donderdag plaats vinden, daar velen ihet luch(wonder willen bezichtigen." o ONTPLOFFING TE SELZAETE. Bij een ontploffing in een hoogoven te Selzaele bij Gent zijn personen zwaar gewond. I-fef geheele gebouw weid verwoest. o EEN MARINEVLIEGTUIG NEERGESTORT. Bij Barcelona is cem watervliegtuig van de Spaanscihe marine tengevolge van een molordefect neergestort. Beide inzittenden officieren werden gedood. o THEATER-STELLAGE INGESTORT. Tijdens een looneelvooTslelIing te Celorrie (Spanje) stortte de theaterstellage in, waar door 1 toeschouwer gedood en 100 gewond werden. o MISLUKTE ARRESTATIE. Vdgens een bericht in de „Vossischc Zei- lung" wilden drie ambtenaren van de cri- mineele politie gisteravond in een lokaal in het Noorden van Berlijn den uit de Hal- Jenser gevangenis ontsnapten inbreker Co la nus arresteeren. Toen een van hen den misdadiger de handboeien wilde aandoen, wierpen de gasten zich op de beambten. On danks don onverwachten aanval slaagden dezen er echter in Colanus uit de localiteit te sleepen. Op straat kwam het tot een groot tumuli. Terwijl twee beamblien den misdadiger verder wilden sleepen. trachtte de derde zijn collega's met een revolver in den rug te dekken. De aanvallers wierpen zich nu echter op hem, waarbij hel tct een lievig gevecht kwam in den loop waarvan het een hunner gelukte den haan va.n den revolver af te drukken, met het gevolg, dat het schot den ambtenaar door de hand ging en hem een vinger versplinterde. Inlusschen was de menigte aangegroeid tot eenige honderden. Ongeveer 200 M. van het café gelukte het deze woedende menigte den ijl breker uit de handen der politie-ambtenaren los te rukken, waarbij een der beide laalslen nog een hevigen slag op het hoofd kreeg en den ander de kleeren van het lichaam werden gescheurd. Ten langen leste slaagden de in 't nauw gebrachte politie-ambtenaren er in in een taxi te vluchten, echter niet zonder dat de misdadigers de ruiten van de auto in sloegen. o FELLE BRAND IN EEN WARENHUIS. Door een ongekend hevigen brand, als in jaren niet voorgekomen aan de oevers van de Mersey, is een groot warenhuis te Liver pool in de asch gelegd. Het vuur greep met buitengewoon groove snelheid om zich heen en breidde zich. niettegenstaande het krachtig optreden van de brandweer, zeer snel uil. De bewoners van de belendende perceelen moesten wegens de groote hitte vluchten. De voorste muur van hel gebouw begon eensklaps (e scheuren en stortte in. Dg brandweerlieden konden nog op het laatste moment een goed heenkomen zoeken. De rrialericele schade woTdt op 500.000 p. st geschat VERDUISTERING TE ANTWERPEN. De politie ontdekte te Antwerpen, dat een beurtschipper reeds sedert twintig jaar zich schuldig maakte aan diefstal van hem toe vertrouwde goederen. Bij onderzoek bleek, dal de man in den loop der jaren met be hulp van zijn beide zoons voor vele mil- lioenen francs aan goederen heeft verduis terd. Dc diefstallen werden thans ontdekt, doordat de dieven in een café met bedekte toespelingen op hun daden zalen te pochen. De beurtschipper en zijn beide zoons zijn aangehouden. MOORD OP EEN ZENDELING IN BRAZILIË. Uit New-York wordt gemeld, dat een Amerikaansche zendeling, zijn dochtertje en een kindermeid op een afgelegen zendings- posl bij Jurliena, in Brazilië, zijn vermoord. Men gelooft dat de moeder van het meisje gekwetst is. VREEMD SPOORWEGONGEVAL In merkwaardige omstandigheden is er bij het station Valapadi. niet ver van Ma dras (Britsch-Indië, een ongeluk op den spoorweg gebeurd. Een groep spoor wegi>eambten was op de hoofdsporen gaan slapen. Verscheidene goe derenwagens raakten door een botsing aan hel rollen en liet gevojg was dat vijf van de slapende beambten gedood werden. Zestien kregen wonden. ALPHEN. Propaganda-avond Chr. Besturenbond. Door de afd. van den Chr besturenbond alhier, werd gisteravond in de Geref. Kerk (De Ruyterstraat) een openbare propa ganda-avond gehouden. Deze avond, die slechts matig werd bezocht, werd door de aanwezigen ingezet met het gemeenschap pelijk zingen van Ps. 25 3. Waarna door den heer v.# d. Pol namens het bostuuT van de plaatselijke afd. van den Chr. besturen bond, nadat deze in gebed voorging en een Schriftgedeelte had gelezen, een korte in leiding hield over het doel dezer vergade ring, hierbij tevens de sprekers, de heeren D. de Ridder en J. Schipper en ds. J. de Bruin welkom heetende. Als eerste spreker trad hierna op de heer D. de Ridder, voor zitter van den bond van personeel in pu- blieken dienst, over het onderwerp: „De prioriteit van het beginsel". Op kernach tige en breedvoerige wijze wees spreker hierbij vooral op het beginsel, dat toch steeds weer in tegenstelling met andeTe corporatie'» het kenmerk en fundament moet zijn voor de Chr. vakbeweging. Als tweede sprekeT hield de heer J. Schipper, secretaris van den XedpTl. Chr. Grafischen bond eveneens op zeer uitvoerige wijze een uiteenzetting over het onderwerp: „Onze taak in dezen tijd". SpTeker liet overeeD- komstic zijn onderwerp wel in het bijzon der uitkomen de moeilijkheid van onzen tijd op het gebied van het economisch leven, de kenmerken hiervan en hoe en welke positie dc Chr. vakbeweging over eenkomstig haar beginsel zal moeten inne. men en wat zii hieromtrent tot haar t*a!c heeft. Buiten7ewoon wees spreker hierbij wel op de taak. die de ouderen vooral in onzen tijd tegen over de jeuud hebben te vervullen. Spr eindiede tenslotte met een opwekkend woord. Ds. .T. de Bruin sprak hierna op de door zijn bekende aanpassen de en sreestdrifticre wijze een slotwoord. Het geheel werd bovendien aftrewiserld door de znn«r van eeniee dames, die onder leidinz en met orgelbegeleidine van den heer F. van Znlingpn. op verdienstelijke wijze verschillende liederen ten eehoore brachten. Java-film. Tn de Geref Kerk Hooftstraat werd gis termiddag voor kinderen en des 's avonds voor de ouderen, onder veel belangstelling ten bate der zending in navolging van fat van andere plaatsen de ...Java-film" ver toond. Dps 's avonds trad o m als spreker op ds. H. W. H. van Andel. Feestavond R.K. Volkshond. Door de afd. van den R K Volkshond word gist<"n.vond in de St.-Josephzaal de gebruikelijke jaarliiksrhp feestavond gehou den. Na het openings- en welkomstwoot-? van den voorzitter hield de geestelijke ad viseur. de heer Koopmans, een toespraak: terwijl tevens nog het woord werd gevoerd door oen hoofdbestuurder van het centraal bestuur, den lieer Steyn Metz. Het ver dere deel van den avond werd opgeluisterd door het bekende gezelschap Jack Funny uit Lisse, dat met zang. muziek er voor drachten de aanwezigen kostelijk, wist td amuseeren. Zaterdagavond moest tegen een zich in de Bruggestraat ophoudenden, al te ru- moerigen cafébezoeker door de politie han- delend worden opgetreden. De cafébezoeker die toen nog meer kabaal maakte, werd als slot in verzekerde bewaring gesteld en overgebracht naar het arrestantenlokaal in de Schoolstraat. o BOSKOOP. Arbeidsongeval. Onze plaatsgenoot de boomkweeker v. d. W. had in de kweekerij. toen hij eenige werkzaamheden op een ladder verrichlle het ongeluk, doordat hij door een rukwind zijn evenwicht verloor, om van de ladder te vallen. De man bezeerde zich zoodanig aan een zijner beenen, dat hij het werk moest neder- leggen. Verkeersbelemmering. Wij zien menigmaal, vooral in onze zeer smalle dorpsstraat troepjes jongens staan, sommigen met rijwielen aan de hand. Op zich zelf genomen zeer onschuldig, doch begrijpelijk is het. dat dit voor het zeer drukke verkeer hinderlijk en zelfs zeer ge vaarlijk is; terwijl het tevens meermalen is voorgekomen, dat een rijwiel werd aangere den. met als gevolg een gebroken fiets. Zondagmiddag moe9t het rijwiel van zeke ren B. er aan gelooven. en wel zoodanig, dat de fiets totaal onberijdbaar was gewor den Wanneer zal het eens tot de menschen doordringen, dal men op een rijweg niet on gestraft in groepjes kan praten. Aanrijding. Gistermorgen had aan de Voorkade nabij de Dwars-Nieuwstraat een aanrijding plaats, tusschen een auto. en den wielrijder v. d. L., met gevolg, dat laatstgenoemde kwam te vallen en met het hoofd tegen het spatbord van de auto sloeg, waardoor een ernstige hoofdwonde ontstond; welke door dokter Kaler werd verbonden. De politie stelt in verband met deze aan rijding een onderzoek in. Verrassende uitslag verkeerstelling. Naar wij uil goeden bron vernemen, heeft de alhier gehouden verkeerstelling nabij de Gouwebrug verrassende resultaten opge leverd Het aantal voetgangers beloopt in de dui zenden, terwijl het aantal wielrijder? nog ver daar boven gaat. ook het aantal auto's, bussen, vrachtauto's en andere vervoermid delen vormt een respectabel aantal. LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente is tegen Dondc- dag a.s. des v.m. te halltien uur voor een buitengewone openbare vergadering bijeen geroepen. welke wordt gehouden op 't Raad huis der gemeente Alkemade te Roclofs- arendsveen Agenda: lo Aangaan van een gemeen schappelijke regeling met de gemeenten Al kemade en Rijnzaterwoude, betreffende den aanleg en de exploitatie van een drinkwater leiding en hel in het leven roepen van een stichting voor dat doel. 2o. Benoeming van een bestuurslid van de stichting en wel voor den tijd van 5 ja ren, aanvangende met den dag. waarop Ge deputeerde Staten de onder 1 genoemde re geling hebben goedgekeurd. 3o. Benoeming van een eersten en twee den plaatsvervanger al? bedoeld bij art. 5. 6e lid der Statuten. <k> Wijziging van de gemeenlebegrooling dienstjaar 1930. De leden van de gemeenteraden van Alke made en Rijnzaterwoude zullen bij de voor bespreking van punt 1 tegenwoordig zijn Burgerlijke Stand. Geboren. Wilhelmus Theodorus, z. van C A. van Zwieten en Wilha. Wildenburg; Marijtje, d. van C. Roos en Daatje Poortvliet; Petrus, z. van J Blom en G. W. Langeveld; Maria Elisabeth Louise, d. van J. J. Bot tenberg en Cath. Berres; Maria, d. van LHrke van Grieken Vertrokken naar Haarlem: K. Nachtegaal naaT Haarlemmermeer: W. G. van Haas- ter naar Aalsmeer: M. Buskermolen naar Rotterdam: G. van der Spoel naar Groningen. A. II. van Harten naar Noord- wijk: J. Mols en gezin. Gevestigd uit Ter Aar: W H. den Hol lander uit Linschoten: G. van As uit Zevenhoven: A. L v. Leeuwen uit Am* sterdam: D Meijer uit Alphen aan den Rijn: E. Folkertsma en gezin uit Noord- wijk: P. W. Mooren uit Amsterdam: M G. van Egmond. Gedurende de maand October werden ter secretarie dezer gemeente aangegeven ingevolge de Vleeschkeuringswet: Voor Noodslachting 5 varkns. 3 koeien. 1 varken tot 50 K.G., 1 graskalf, 2 biggen. 1 geit en 1 schaap. Goedgekeurd werden 3 varkens, 3 koeien en 1 geit. Voor Bedrijfs9lachling werden 7 koeien aangegeven en voor huisslachting 5 varken?. NIEUWKOOP. Arbeidsbemiddeling. Bij den agent der Intercommunale Ar beidsbemiddeling ?laan als werkloos inge schreven 5 timmerlieden. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Een onbelangrijke agenda. Dezer dagen "kwam onder voorzitterschap van den burgemeester, den lieer J. W. Gee- sin-k, de voltallige gemeenteraad bijeen. Na de gebruikelijke opening werden de notulen ongewijzigd goedgekeurd. Op een ingekomen verzoek van den veearts om wekelijks f 13 bij te dragen aan het salaris van den hulp- keurmeester tijdens de -ziekte van den heer De Keyser, werd besloten zulks gedurende 6 weken te doen. Het verzoek om subsidie van de Landstorm-a'deeling werd toege staan. evenals dat van de Chr. School om kacfliels. Dc begrooiing. sluitende mol een bedrag van f. 57.211,57*/». werd na eenige bespreking aangenomen. Bij de rondvraag bracht de voorzitter de crisis in den tuin bouw ter sprake, terwijl door eenige andere heeren vragen werden gesteld over verlich ting en wegverbreedine. Hierna sluiting. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente i? tegen Donder dag 13 November a.s. des voormiddags te 9.80 uur voor een buitengewone vergade ring bijeengeroepen, die gehouden zal wor den in het Raadhuis der gemeente Alke made te Roelofarendsveen. Punten: le Aangaan van een gemeen schappelijke regeling met de gemeenten Alkemade en Leimuiden. betreffende den aanleg en de exploitatie van een drinkwater leiding en het in hel leven roepen Van een slichting lot dat doel 2e Benoeming van een bestuurslid van de slichling en wel voor den tijd van vijf Jaren, aanvangende mei dep dag. waarop Gedeputeerde Slaten de onder 1 genoemde regeling hebben goedgekeurd. 3e Benoeming van een eersten en een tweeden plaatsvervanger al? bedoeld bij art 5, 6e lid der Statuten. -Ie \yijziging van de gemeentebegroofing, dienstjaar 1930. De leden van dp gemeenteraden van Alke. made en Leimuiden zullen bij de voorbe spreking van punt 1 tegenwoordig zijn. RIJNZATERWOUDE. Een mooie Nntsavond. Voor een tot in de uiterste hoeken bezetta zaal traden voor het Nulsdepartement op, mej. Bacilek en de heer Adolf Bouwmeester. Nadat door den voorzitter, de heer P Kroon, de bijeenkomst was geopend, waarbij o.m. werd gewezen op den grooten bloei van het Departement en het honderdtien-jarig be slaan, werden door mej. Jeanne Bacilek enkele aria's uit opera's gezongen. Al dadelijk geraakte men onder de beko ring van haar heerlijke zangstem en een applaus, dat som? tot een ovatie steeg, was hiervan wel een bewijs. De heer Bouw meester droeg met veel gevoel een fragment voor uit het bekende boek: Van het Weste lijk front geen nieuws. Met groote aandacht werd zijn voordracht gevolgd. Na de pauze werd een meer humoristisch karakterslukje gegeven, nl. De nachtwacht van Rembrandt. Daarna trad wederom rnej. Bacilek op, thans in haar nationaal (Bo- hemenï cosluum. Het was alsof de door haar gezongen Volksliederen, zoo mogelijk nog meer tot hun recht kwamen. Er is dezen avond veel genoten. De voor zitter sprak dan ook namens allen, toen hij dank bracht en een van harte tot weer ziens toeriep. Door het bestuur werden aan mej. Bacilek bloemen aangeboden. i Loop der bevolking. Gevestigd: M. Bulk uit Woubrugge-, A. van den Oever uit Hillegom; M. C. Levarth uil Ter Aar. J Bouwmeester uit Ter Aar. Vertrokken: .1. P. Jansen en gezin naar Alkemade: J. W. A. Lammers naar Maarn. Ingevolge de vleeschkeuringswet wer den gedurende de maand October ter secre tarie dezer gemeente aangegeven een varken to' 50 K.G., 2 biggen en 1 varken. Afgekeurd 1 big. Huigslachting 3 varkens, bedrijfs- slnchling 1 varken en 1 koe. Ingevoerd werd 110 K.G. Rundvlee9ch, In totaal werd f. 24,25 aan keurloon onte vangen. o— WADDINXVEEN. Zware verwonding. Dc zoon van den fabrikant B. geraakté niet de rechterhand bekneld tusschen een persmachine in de fabriek van zijn vader- De hand werd zwaar verwond. Heelkundig^ hulp bleek noodig. Burgerlijke Stand. GeborenBarendina, d. v. H. J. Sikkc- ma en P. C. Alblas. Anna Maria, d. v- A. van Rijswijk en W. Hoogerdijk. OverledenM. Nieuwenhuizen, 65 j. echt* genoot van G. Asscheman. H. K. Vee- nema 79 jaar, wed. v. H. L. Stek. P. D- Oskam, 3 8j. In de gehouden vergadering van de A.-R. Kiesvereeniging alhier, werd tot voorzitter gekozen de heer A. Kempkes, zulks in de vacature van J. van Tol. Als secretaris zal optreden de heer M. D. Bremraer. Door de politie is proces-verbaal op-» gemaakt tegen S. R- alhier, terzake open bare dronkenschap en tegen B. v. B. al hier terzake het veroorzaken van aanrij ding. Gevonden voorwerpenEen duimstok* Inlichtingen- ter secretarie. WOUBRUGGE. G. Verploeghf De oudste ingezetene dezer gemeente, de heer G. Verploegh is overleden in den ouderdom van ruim 96 jaar. ZEVENHOVEN. Afsluiting rijverkeer. Wegens den hoogen waterstand van de Krorame-Mijdrccht, is het rijverkeer op de kaden van de Bloklandsche polder ten N- en ten Z. van de spoorwegbrug verboden. Gunning. Door het polderbestuur van Zevenhoven is aan A. Bliileven te Ter Aar gegund het op diepte en breedte maken van twee weg- slooten, elk lang 385 M. Gerei. Kerk. Op dc dubbeltallen voor ouderling en diaken der Geref Kerk zijn geplaatst de heeren C. van Baren eD G. Domburg, voor ouderling en J. van Vliet en N. Verburg voor diaken. Groene Kruis. In de gehouden vergadering zijn de drifc aftredende bestuursleden de heeren G. Mouriks, J. Slingerland L.Szn. en G. Dom burg herkozen. Tevens besloot men het aanwezige materiaal tegen brandschade te verzekeren bij de Onderlinge Brandverze kering te Noorden. Radio-distributie. Door B. en W. is aan de heeren Apol en Sellies te Amsterdam vergunning verleend tot het oprichten en exploiteeren van een Radio-Distributie-Centrale. De heer S. P. Blom. voorheen onder wijzer aan de Chr. school alhier, thans te Loosduinen, herdacht den dag dat hij vóór 2n jaar geleden bij het onderwijs kwam. Wegens vertrek uit de gemeente heeft de heer J. de Groot bedankt als organist dei U.-K. kerk alhier On2r plaatsgenoolc mej. J. Rade maker. is te Nieuwkoop geslaagd voor Qostumière. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6