Uw Kindje. Purol en Purolpoeder BUITENLAND. MUZIEK. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. Ernstig ongeval in de Stedelijke Lichtfabrieken. BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. BEUBSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 767. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarneming in den morgen van 8 November, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 775.3 te Lacoruna. Laagste stand 742 4 te Vest.manoer. Verwachting tot den avond van 9 Nov. Meest krachtige tijdelijk afnemende Noord- WesteL tót West. of Z.-Westel, wind. Meest zwaar bewolkt. Aanvankelijk met regenbuien later tijdelijk opklarend. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.) 12 uur 's midd.: 10 gr. C. (50 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te 4 u. 5 min. Hoogste stand des nam. te 4 u. 25 min. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. te 4 u. 44 m. Hoogste stand des nam. te 5 u. 6 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 4.53 n m. iot 6.41 v.m. Zondag 4.52 n.m, tot 6.42 v.m. RECLAME. Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. v zijn verkrijgbaar bij Apollh. en Drogisten. 2736 DE ALGEMEENE TOESTAND. Ontwapening. Ter voorbereidende ontwapeningsconfe rentie is men gisteren aaD de artikelen bezig gebleven, waarover nog geen over eenstemming was verkregen. Ook gisteren is deze nog niet bereikt. Ik verwacht derhalve van eiken officier, die eergevoel bezit eD den moed om voor de waarheid uit te komen, dat hij terstond de rijksweer verlaat, als hij dergelijke ideeën koestert. Tn het Rijksministerie van Arbeid zijn voor de arbitrale commissie, bestaande uit den vroegeren Rijksminister van Arbeid, Brauns, als voorzitter, en den vroegeren Rijksminister, dr. Jarres, en prof. Sinzhei- mer als assessoren, de nieuwe loonsonder- handelingen, waardoor het conflict in de Berlijnsche metaalindustrie definitief moet worden opgelost, begonnen. FRANKRIJK. Het Hamerdebat DUITSCHLAND. Een legerorder van Gröner. ,,Voss. Ztg." en ,,Berl. Tagebl." publi- ceeren een kort na de uitspraak in het rijksweerproces te Leipzig door den rijlfs- weerminister Gröner uitgevaardigde ge heime legerorder aan het adres van het of ficierencorps, waarin Gröner zijn standpunt uiteenzet ten opzichte van de kwesties, die bij het proces tegen de ULmer officieren op den voorgrond waren getreden. Gröner zegt daarin o.a. het volgende: De rijksweer is nationaal en moet dat volgens haar karakter in hooge mate zijn. Het is echter een weergaloos bewijs van aanmatiging en van een betreurenswaar dig gebrek aan ontzag, wanneer jonge offi cieren hun hoogsten superieur, dus ook rijkspresident v. Hindenburg, gebrek aan nationaal gevoel verwijteD en zic-b aanma tigen alleen te weten, wat. nationaal is. Het is een groote brutaliteit en een ver bazingwekkende overschatting van hun oor deel als jonge officieren, die de buitenland- sche politieke en financieele mogelijkheden absoluut niet kunnen beoordeelen, spreken van onvoldoende maatregelen ter verdedi ging des lands en daarop openlijk critiek oefenen. De rijksweer staat boven de partijen en moet buiten den politieken strijd blijvpn. Er ie dus geen linksche of rechtsche rich ting. Alle militaire maatregelen zijn uit on partijdig oogpunt genomen. Het is een noodlottige na-oorlogspsychose dat ieder jong officier ziob gerechtigd acht op alle bevelen der leiding critiek te oefe nen en voor eiken maatregel een motivee ring en verklaring te eisehen. De stabdi teit van elke weermacht berust op eeh on voorwaardelijke, onbegrensde gehoorzaam heid. Soldaten, die voor de uitvoering van be velen willen nagaan of deze bevelen met huD zienswijze in overeenstemming zijn, zijn geen schot kruit waard. Zulke eedaoh. ten leiden tot muiterij, tot ontbinding der rijksweer en vervolgens tot den strijd van allen teeren allen. Voor de jonge weermacht was het een der zwartste dagen toen officieren voor het riiksgerechtshof uiting hebben gegeveü aan der?elüke denkbeelden Het spreekt vanzelf, dat officieren met dertfplükp .meeningen niet in de rijksweer kunnen blijven. De Fransche Kamer heeft het debat over de buitenlandsche politiek voortgezet en de jiteenzettineen van den recntschen, blin den afgevaardigde Scapini aangehoord, die het woord voerde over de Fransche these arbitrage, veiligheid en ontwapening, en er op wees. dat het vraagstuk der lands verdediging op het eerste plan behoort te staan. Het is naar zijn meening noodzake lijk, zoo niet den 3-jarigen, dan toch zeker den 1^-jarigen of 2-jarigen diensttijd weer in te voeren. De afgevaardigde Pezet van de Democra tische partij ontvouwde vervolgens een voorstel over de mogelijkheid van gebruik making vaD art. 19 van het Volkenbonds pact en de opvattingen van de Fransche regeering in zake de FTansch-Duitsche sa menwerking. Een Duitsch voorst-el betref fende aanwending van dit artikel zou in den Volkenbond nimmer een meederheid vinden. Men heeft- te veel vertrouwen in den Duitsehen Rijkskanselier Brüning om aan t-e nemen, dat bij zich zal laten lc.- den door een op niets uitloopende avontu- rierspolitiek. ATt 19 spreekt van verdra gen, die onuitvoerbaar zijn geworden. On der de huidige omstandigheden kan hier van in Europa geen sprake ziin. Integen deel, iedere eiseh in zake revisie der ver dragen is voor Frankrijk onaannemelijk. ENGELAND. Nederlaag voor Laboor. De gehouden tusschent-ijdsche verkiezing te Shipley is een nederlaag voor de arbei derspartij geworden. De conservatieven veroverden den Lagerhuïszetel, die tot nog toe door de labours was bezet. De uitslag luidt:Lock wood (conserva tief) 15238 stemmen (vorige verkiezing 13693 stemmen); Robinson (labour 13573 stemmen (18693 st.); Davy (liberaal) 12786 stemmen (11712): en Gallagher (communist) "01 st. Natdurlijk worden aan deze nederlaag direct weer eevnlatrekkincren vastgeknoopt over een spoedie einde dpr T.abour regce- ring etc. McDonald's eezondheid zou boven dien te wenschen overlaten. De Indische conferentie zal echter voor eerst een crisis wel vermijden! TT Al TE. Arrestaties. Officieel wordt thans medegedeeld, dat omstreeks den 18en October, den jaardag van den opmarsch naar Rome, in Boven- Italië in verscheidene plaatsen in totaa1 20 personen gearresteerd zijn. Zij worden er van beschuldigd in verbindins te staan met de Pa-rijsche anti-fascisten. Zij zouden aanslatren tegen do fascistische regeering hebben voorbereid. De gearresteerden zijn ter beschikking gesteld van het bijzonder gerechtshof ter bescherming van den Slaat Het onderzoek duurt voort. BI JT.GARUE. Actie der bolsjewisten. De politie had er de lucht van gekregen, dat bolsjewistische agenten op bevel van Moskou voornemens waren in liet gehecle land openbare betoogingen in te richten. Daarop werden bij verscheidene leiders in Sofia huiszoekingen ondernomen, waarbij opruiende geschriften en oproepen in be slag werden genomen. Alle vergaderingen zijn verboden. VEREENTGDE STATEN, De verkiezingsuitslag. Waar de laatste zetel voor het Represen tantenhuis in Illinois door de republikeinen is behouden, houden beide partijen elkaar ook daar in evenwicht. Hoover zelf liet zich tegen journalisten slechts met één zin uit en wel aldus: Ons land heeft op het oogenblik meer dan ooit de taak zijn aandacht te concentree- ren op maatregelen tot- samenwerking in het belang van het economisch herstel. Een medededing van senator Brockhart. één der leiders der progressieve Republi keinen, dat bij zich inzake de politiek in het Oosten aan de zijde der Democraten zal scharen, heeft eenige verduidelijking gebracht in den binnenlandsohcn politieken toestand. Op deze wijze zal de controle in den Amerikaansrhen Senaat komen te be rusten bij een coalitie van de Democraten en de progressieve Republikeinen. Deze coalitie zal o.a. de voorzitters der verschil lende Senaatscommissies kunnen benoemen. Senator Brockhart eischte bovpndien het aftreden var staatssecretaris Mellon en van Mill, den order staatssecretaris van financiën: een speciale biieenknmst van het OonsTes in Maart a.s en een BrrootRch opgezet program voor werkverschaffing tot vermindering van de werkloosheid. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Nederlandsch Pianokwartet. Pianokwartetcombindties zijn zeldzaam Dat we ze minder vaak tegen komen dan strijkkwartetten heeft zijn reden Maar dat ze het in requentie moeten afleggen tegen pianotrio's is toch wel vreemd. Want uit een oogpunt van klankproductie zijn piano en strijkinstrumenten min of meer vijan dige machten en hun vrede kenmerkt zich doorgaans door dezelfde soort hartelijkheid en oprechtheid als waarvan de Volkenbond overvloeit. Viool,alt en cello kunnen zich beter handhaven tegenover de piano dan 't tweetal viool en cello. Verstaat men de ka mermuziek met piano in hun waren aard als Iwee concerteerende stemmen (zij het ook gecompliceerde) dan ligt het immers voor de hand dat het strijktrio een volle diger toegeruste klankmacht is dan het duo De alt ic dan ook zoowel de verbindende als de completeerende factor in de strij kende helft der kleine muziekgemeenschap. Het vreepide verschijnsel hangt waarschijn lijk samen met dit andere: dat het piano trio een rijker literatuur bezit. Maar een verklaring kan dit allerminst zijn als men, gelijk de schrijver dezer regelen, van oor deel is dat de componisten-voorkeur voor hei trio evenzeer vreemd is Hoe het zij, zeker is het dat het klavierkwartet in het openbare muziekleven wordt verwaarloosd En dat is jammer omdat er zooveel voor treffelijks voor deze samfnstelling bestaat. Dat hebben we gisteravond kunnen ervaren op het abonnementsconcert van het Leid- srhe Toonkunst waar hpt nog niet zoo heel lang geleden opgerichte Nederlandsche Pianokwartet van de heeren van der Pas, piano, van der Vegt, viool, Devert alt en Orobio de Castro, violoncel, ons een drietal kwartetten heeft voorgespeeld, waarover iedereen het eens zal zijn dat verwaar- Ioozing niet verantwoord is In dezelfde volgorde als ze hier worden genoemd hebben de heeren het g-moll- kwartet van Mozart, het kwartet van Schumann en een van Dvorak uitgevoerd. Wil men dit drietal naar muzikale rang en waardigheid opstellen dan late men ze precies zoo staan Mozart opus is onmid dellijk vóór den Figaro geschreven, in de laatste periode van zijn korte leven, die men de meesterjaren noemt. Het was haan- brek°nd omdat het ver ging boven het toen in de mode zijnde galante enscmblespel. de geest der laatste pianosonaten spreekt in het kwartet: het opent de rij der mo derne pianokwartetten in den grooten vorm en in grooten stijl Mozartsche adel van gedachte en gevoel (I en TI) maar ook de Mozartsche sierlijkheid (III) bewonderen we in. het geniale werk van den Salzhurg- schen meester En Schumanns kwartet doet zeker niet voor bet kwintet onder De diepte van sentiment, .waaruit het gran diose Andante is opgebloeid vindt men ner gens in het kwintet Maar ook de andere deelen stempelen het tot een waardig pen dant van hpt veel beroemder geworden zustersfuk Het oeuvre van Dvorak is on gelijk Het pianokwartet toont den genialen Tjech niet op ziin grootst Daar zijn zeer mooie vondsten in. maar ze zijn niet uit gebuit Aantrekkelijke motieven Ie over, maar al wepr losgelaten als men bet we zenlijke. de verwerking, verwacht Daar door krijgt het dat kortademige dat de kunstvolle eenhpid in den weg staat. Dvorak heeft in het lichtere, folkloristische genre groofer werk geschreven. Zooals dat van meestprs op hun instru ment en van musici die het ernstig en nauwgezet meenen met hun kunst mag worden verwacht kregen we de werken te hooren in een uitvoering die op zeer hoog peil stond Vooral het Schumannsche kwar tet is wondermooi gespeeld; het roerende Andante cantabile zal ons nog lang in herinnering blijven. Voor Mozart, dat door ziin fijnheid en openheid ontzaglijk moei lijk is heeft de combinatie nog niet dien graad van geslotenheid van homogeniteit, bereikt om het geheel naar den hoogsten Mozarfeisch uit de instrumenten te laten vloeien Ook ziin de vier partijen in de klankproductie nog niet in volmaakt even wicht Dp violist zou zich nog wat meer kunnen geven. Hij hield er geen rekening rr.ee dat hij in Leidpn in de weinig pas sende groote zaal te spelen had Maar daar van kan hem in den grond der zaak geen verwijt worden gemaakt. Alles met alles een zeer aangename kennismaking met een ernstig strevend kamermuziekensemble van vier virtuosen van vier kunstenaars, die veel schoons hebben te genieten gegeven en nog veel meer zullen geven. Er was epn groot publiek aanwezig dat de kunstenaars warm heeft toegejuicht De Steinway-vleugel kwam uit het ma gazijn Bender. WIJZIGING IN HET ENGELSCHE KABINET. LONDEN. 8 Nov. (Reuter). De ,,News Chronicle" schrijft dat in verband met de weigering van Snowden om een leening uit te schrijven tot bestrijding van de werke loosheid, er door verscheidene Lagerhuis leden wordt aangedrongen op een recon structie* van het kabinet waarbij Snowden en waarschijnlijk ook de ministers Alexander en Wedgwood Benn zullen moeten aftreden. DE PALESTINA-KWESTIE. JERUSALEM. 8 Nov. Wed. Tel Ag) Het emigratifiverbod voor Joden in Palestina is opgeheven De regeering heeft bekend gemaakt, dat in het komendp halfjaar 1500 Joden toe stemming zullen krijgen om naar Palestina te gaan. ljk, VERMOEDELIJK TWEE DOODEN TE BETREUREN. Hedenmorgen te precies twintig minuten voor twaalf heeft in de hoogspanningsruimle der Sted. Lichtfabrieken een ernstig onge luk plaats gehad, waarbij vermoedelijk twee menschenlevens te betreuren zullen zijn. Door tot dusverre onopgehelderde oor zaak van bevoegde zijde wordt gesproken over een zeer noodlottigen samenloop van omstandigheden is de 30-jarige schakel bordwachter Dirk Jasperse in aanraking ge komen met het hoogspanningsnet, waarop een spanning van 10.000 Volt stond Hij werd geëleclrpcuteerd en was op slag dood. De weinige oogenblikken, die verliepen lusschen dit tragisch ongeval en het auto matisch uitvallen van de groote machine, waren juist voldoende om een tweede slachtoffer te eisehen. De 37-jarige monteur Johannes de Wolf wilde zijn makker al te hulp komen en greep hem in zijn edelen ijver vast met het gevolg, dat ook hij onder stroom kwam te staan. Eenige oogenblikken later was het geheele gebied, dat door de Lichtfabrieken van electricileit wordt voor zien, stroomloos. De fabrieken stonden stil; de trams bleven plotseling staan. Na ver loop van drie kwartier slaagde men erin door overschakeling op Voorschoten en Den Haag het tramverkeer weer te doen her vatten. Toen de beide slachtoffers van den draad waren vrijgemaakt, gaf De Wolf nog teeke nen van leven. Hem werden door een in allerijl ontboden geestelijke de H.H. Sacra menten der Stervenden toegediend, terwijl de Eerst Hulpdienst onmiddellijk aanving kunstmatige ademhaling toe te passen. Op dit oogenblik duren de pogingen om de levensgeesten weer op te wekken nog voort, doch men was helaas weinig optimistisch gestemd ten aanzien van de resultaten. Jasperse was getrouwd en had twee kin deren De Wolf is vader van zes kinderen. Na precies een uur kon de dienst weer normaal functioneeren. Naar de oorzaak wordit een uitvoerig on derzoek ingesteld. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen voor, aan het gesticht „De Voorzienigheid" alhier uit de provinciale Kas een bijdrage te verstrekken van 1/3 ran de kosten wegens stichting van een -gebouw voor haar school voor buitengewoon lager onderwijs tot een maximum van f. 12.000. DE VLIEGBOOT DO X WACHT BETER WEER AF. De weerberichten zijn slecht. De commandant van de Do X Christian sen deelde ons hedenmorgen mede, dat de Do X lieden in verband met het slechte weer in geen geval van Schellingwoude naar Calshot zal vertrekken. Bovendien wordt volgens de ontvangen weerberichten nog meer storm verwacht. De motoren van de Do X zijn hedenmorgen ie 8 uur 30 met zeilen afgedekt. De enorme vliegboot schom melt tengevolge van den lievigen Z.-W.-wind hevig op het buiten-IJ. De passagiers voor Southampton hebben hedenmorgen de mede- deeling gekregen, dat heden niet gestart zal worden. De heer Christiansen deelde ons nog mede, dat heden geen bezoeken aan de DO X kunnen worden gebracht, daar geen motorbooten in de nabijheid van de DO X mogen komen. Indien de storm toeneemt zullen eenige motoren in werking worden gesteld ten einde de vliegboot aan de boei gemeerd te hou den. Wanneer de DO X thans zal starten is nog niet bekend en afhankelijk van de weerberichten. Wanneer de weerberichten niet veranderen kan het wel Maandag of Dinsdag worden voordat de tweede etappe van de vlucht naar Amerika wordt aan gevangen. HET BUURTVERKEER BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Binnenkort zal het buurtverkeer bij de Ned. Spoorwegen, ook in het Noorden van ons land, weer belangrijk uitgebreid worden. ROOFOVERVAL. Gisteravond na het sluiten van den win kel der Coöperatie ,.Ons Dagelijksch Brood" te Spekholzerheide gem. Kerkrade begaf de winkeljuffrouw zich als gewoonlijk met da ontvangsten van dien dag naar Heerlen, waar het hoofdkantoor gevestigd is. Nadat zij den winkel had verlaten werd zij door een tot nu toe onbekend gebleven individu aangevallen, die haar de f.300 ont roofde en daarna den loop nam. Tot beden heeft de politie, die onmiddel lijk een uitgebreid onderzoek heeft inge steld geen spoor van den dader kunnen ont dekken. HET HOOGE WATER. De stand van de Maas te Grave is 10.82; Maastricht val 16; Venlo val 42. Het gevaar dat de Beerse Overlaat gaat werken, is voor bij Als het regenweer achter blijft aan houden za' opnieuw last le wachten zijn. Id Grave staat een gedeelte van de Maas straat onder water Het stöomgemaal op de Graafsehe stuwbrug dat hef ovprbdlige wa ter schitterend heeft weggewerkt werkt nu alleen om het winterpeil van 10.80 te be houden. JUBILEUM-VAN GASTEREN. Het jubileum van Louis van Gasteren is bepaald op Zondag 30 November a.s. Er heeft zich hier ter stede een.uitgebreid comité gevormd om den bekenden tooneel- speler, regisseur en declamator te huldigen. De burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bak- huyzen heeft het eerevoorzitterschap aan vaard. Voorzitter is prof. mr. E. M. Meyers secretaris de heer J. de Blieck en penning meester de heer G. Gerlings, Rapenburg 35. Voorts hebben daarin zitting genomen: mevr. van Itallievan Embden, mej G. Burgersdijk en de heeren H. M. Bleuland van Oordt, ir. A. G. Bosman, prof. jhr. mr. dr. W. J. M. van Eysinga. A. W. Frentzen, A. Goekoop, mr. II. R. Goudsmit, J. W. Henny, prof. dr. D. G. Hesseling, A. F. Kamp, P. F. J. de Kok. A. de Koster, A. Ruys mr. A. F. L. M. Tepe, prof. A. Verwey, prof. dr. J. Ph. Vogel. M. B. van de Werk. WEEKBLADEN. „De Wereldkroniek" heeft afbeeldingen van de kleine auto-giro-vliegtuigen tijdens hun kruistochten door de torenhooge hui zenrijen van New-York. Prachtige foto's tevens, genomen door „Het Vliegend Oog", de in een vliegtuig geïnstalleerde filmca mera, tijdens een tocht over Afrika: mas sale groepen vluchtende zebra's, gnoe's en leeuwen. In „Het Leven" worden de lugubere ver halen over de Chicago-buurten van Parijs voortgezet. Voorts foto's van een Zigeuner dorp en van de nieuwe geneeswijze: ze nuwmassage door de neus. Ten slotte een aantrekkelijke Gloria Swansonprijsvraag. Dr. J. Th. de Visser schrijft in de „Groene Arasterdammer" over de „Beteekenis van het Boek"; C. F Rosenschoon behandelt de verstoring van het evenwicht in de land bouw, Jeanne van Schaick-Willing schrijft over den Nobelprijs-winnaar Sinclair Lewis. „De Haagsche Post" brengt belangrijke notities over de reusachtige graanproductie en graan fabrieken in Rusland, alsmede over de toekomstverwachtingen in dit bedrijf. De De Adamskwestie in do Voetbalsport wordt besproken, voorts beschouwingen over Ina BoudierBakkers nieuwe boek „De klop op de deur" en over een vergeten meesterwerk van Bach „Die kunst der Fuge". AMSTERDAM, 8 Nov. Beurs zeer on geanimeerd. De plotselinge hernieuwde zeer ernstige reactie in Wallstreet miste haar invloed op de Amsterdamsche beurs niet en aller wegen vielen de noteeringen terug. Desniet temin bood de beurs ten onzent krachtig weerstand. De grootste belangstelling ging weer uit naar Pbibps die van lager inzet tot beneden 230 pCt. reageerden, waarna een licht herstel intrad. Margarine Unies, moesten enkele procenteD afstaan, evenaiB de Accoustieken. Aku's brachten het er nog vrij goed van af. Suikers zonder uit zondering belangrijk lager en ook Rubbers daalden weer tot het peil van eergisteren. Speciaal Indische Rubber was flauw. Ta bakken werden bij den inzet wat hooger afgedaan, maar in 't verder verloop gingen de winsten weer verloren. Do handel m Olie's was kalm. Koninklijke moesten zien een opoffering getroosten. Amerikaanscne soorten brachten het er niet beter vaD af. Van de Scheepvaarten zakten Scheep vaart-Unies wat in. Mijnen waren verla ten. Zooals begrijpelijk ging het op de Yan. kee-afdeeling in verschillende soorten vrij druk toe. Allerwegen had het aanbod de overhand en van de neiging vaD het Ne- derlandsche publiek om materiaal op te nemen, was niets te bespeuren. LEIDEN, 8 Nov. 1930. Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: Prima fabrieksboter (contróle) f. 1.70; prima boerenboter van f. 1.80 tot f. 1.90; goede boerenboter van f 1.60 tot f. 1.70 per K.G. Aangevoerd 54/8, 14/16 vaten wegende 1270 K.G. Handel goed. Turfmarkt van 3 tot en met 8 Nov. 1930. Lange turf geen aanvoer. Prijzen 7.508.00 per 1000 stuks. LEIDEN, 7 Nov. Andijvie f. 0.60—1.20. Kroten f. 12. Bloemkool 1 f. 1022. 11 f. 510. Wittekool f. 25. Roodekool f 3—9 Savoyekool f. 2—9. Groenekool f. 25. Chi- nakool f. 12. Rapen f. 34. Pieterselie f. I 2. Prei f. 1—2. Radijs f. 12. Selderie f. 1 2.30. Kropsalade f. 1—3.50. P.lpekseldrri© f. 12—17. Knolselderie f. 24. Wortelen f. 10 per 100 stuks. Kroten f. 34 Kro ten, gek f. 510. Snijboonen f. 30—57. Stokboonen f. 3064. Staraboonen f. 3032. Boerenkool f. 56. Postelein f. 17—22. Spi nazie f. 15—20. Uien f. 3—4. Wortelen f. 2 5. Spruiten 1 f. 10—15. II t 2—10. Aard appelen f. 4—5 per 100 K.G. BOSKOOP. Coop, vereeniging „De Bos- koopsche veiling", veiling van 7 Nov Rozen: Ophelia 4776 ctGolden Ophe lia. 80100 ct Marcel Royer 45 c< Had- ley 150280 ct Claudius Pernet ]20 180 ct. Columbia 100—170 ctMac Keiler 100130 ct Rosalandia 90130 ct Ger- mania 88—110 ctFlorex 110—150 cent, Kilham 100-136 ct.. Potin 50--94 cent, Fdith Hden 170- 250 ct Pol va nfha roven mip 180 230 ct id tros 25—35 ct Le lies 100 160 Gerbera 80 ct., alles per bos van 10 stuks. 8—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3