HOsJcöktóJ-3tS GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. REBUS. had. naar een film, een feestje en toen nog herfstvacantie, dus van alles wat Je hebt het Jadderraadsel ook goed begrepen, du9 jij zal er ook wei zelf kunnen verzinnen. Suze van Foianen, vindt je het zoo pret tig op de gymnastiekles, maar val nu niet meer van de rekstok want dan kan je je wel eens leelijk pijn doen en dat is niet dc bedoeling, vindt je wel? Heny en Gonny Geijp, kijk good naar de oplossing van dit ladderraadsejNederland, hoe of je de woorden onder elkaar moet schrijven. Zijn jullie niet bang voor een regenbui, ging je den brief toch maar zelf wegbrengen? Cclia en Nico Kret, lot nu toe is het heel leelijk weer voor de herfslvacanlie, dat treffen jullie niet. Ik ben de laatste dagen ook thuis moeten blijven met al die regen en wind. Willy de Neys, wat heerlijk dat de dok ter zoo tevreden over je was, zorg nu maar dat je flink dik wordt. De woorden van het ladderraad^cl moeten onder elkander ge schreven, zie naar de oplossing. Is de kies pijn nu verdwenen? Mimi Ramak. ik gun je van liarle een prijs, maar je moet maar geduldig afwach ten of je gelukkig bent bij hel loten, daar kan ik mets aan doen hoor! Kijk goed bij de oplossingen hoe je oen ladderraadsel moet opschrijven. Ru en Bas van Dijk. neen hoor. hel is alles behalve prettig weer voor allen die herfstvacantie hebben en hoopten in die vrije dagen wat uit te gaan, hier hagelt het steeds, nu terwijl ik dit schrijf, klet tert de hagel tegen de vensters. Jammer van dat eene konijn. Arie de Kort, was het bij jou zulk afschu welijk weer. toen je aan mij schreef, nu van hetzelfde hoor. terwijl ik nu aan jou schrijf, hagelt het erg. Mooie cijfers hoor op je rap port Ik vind het verhaal ook niet heel boeiend. Dirkje Hopman, had je Donderdag al herfstvacantie? Dat trof goed, anders had je zeker niet met Opa naar Den Haag kun nen gaan. Je was niet dicht bij mij hoor, die straat is hieT een heel* eind vandaan. Het is hier al vele dagen o, zulk slecht weer niets prettig, nu kan ik nooit uit. Leny Oostveen. een goed rapport is altijd heerlijk. Wel gefeliciteerd met de verjaar dagen van je ouders, wel grappig die beide feestdagen zoo spoedig na elkaar. Heb je 'hen met mooie cadeautjes verrast? Frans Schouten, hoe kom je aan dat aardige ding over die 3 plaatsen in Indiê, maakte je dat zelf? Ik zal je anecdote la ter eens plaatsen, maar ik kan er helaas je grappige teekening niet bijvoegen. Lydia en Koos Slootweg, 2 brieven deze keer. Wat vervelend Koos dat je been weer open is gegaan en je nu weer naar hel zie kenhuis moet er voor. Is Lydia met herfst vacantie in Valkenburg gaan logeeren? Ik heb nog genoeg raadsels. Jacobus Laurier je mag voor de ladder- raadsels de woorden kiezen, die je zelf maar wilt, dat doet er niets aan toe, je mag namen remen van mensehen, dieren voorwerpen, wat je maar het beste lijkt. Weer 2 gedich ten gemaakt? want uit Mijn eigen huis. be- teekent dat: uit jou eigen hersens? Jo van Egmond, kijk goed naar de oplos sing van Nederland hoe of je zoo'n ladder- raadsel moet opschrijven, de woorden onder elkaar net als de sporten vah een ladder. Heb je al een woord voor een raadsel? maar het hoofdwoord moet 9 letters hebben, je be hoort tot de grooteren. Heerlijk die 3 achten, achter elkaar. Marietje Lalerveer. ja Tiel ken ik heel goed, waDt ik heb 2 jaar buiten Tiei ge woond op Groote Brug dat is een uurtje loopen van Tiel af. ik kwam ook dikwijls in de stad. Ben jij er al meer geweest? of zou het nu de eerste keer zijn geweest, als je had kunnen gaan? Leni Prinsen, Clazientje Spaargaren, kijkt goed naar de oplossing van het ladder- raadsel Nederland, hoe of het moet opge schreven worden. Nu en of dat gemakkelijk is, een abonnement op de tram en mag je er dan meermalen per dag gebruik van maken of is het zoo'n schoolkaart? Ik hoop Cl. dat je mij niet weer zoo'n verhaal behoeft te doen als in dit briefje. Agnes Louise Planje, als ik verleden week goede oplossingen en een brief van je had gekregen, zou ik je heusch wel vermeld en geantwoord hebben. Neen stuur mij geen verhaaltje, ik zorg daar niet voor. Je moet nu zelf alle9 bedenken voor de ladderraad sels, ik geef geen aanduidingen. Leni en Willie Schilp, ik heb heusch niet leelijk gekeken toen ik die groote inktvlek zag. viel de heelc inkpot om, dat was een erge schrik en dat beetje inkt op het papier i?j dan met het ergste. Jo de Wekker ik houd ook dol veel van handwerken ei. ik doe hei nu erg veel, vooral als ik met leelijk weer gansche dagen in huis zit en loopende bezigheden zijn voel te. vermoeiend voor mij. Dat lijkt mij heel grappig om een paar mooie muiltjes te maken van 10 ansichten. Jc hebt gelijk, het komt er niets op aan of het wat bewerkelijk is, des te meer waarde heeft het handwerk. Maartje v. d. Marei, ik antwoord nooit op dingen waarvan ik weet dat het geheimen zijn voor sommige menschen, daar kan ieder een gerust op zijn. Je mag mg dus altrjd vertellen in je brieven, wat je maar wilt, zet er dan maar btj of ik er op mag ant woorden, ja of neen. Jan en Eempien Wassenaar, was het bij jullie regen en nog eens regen. Nu hier is het regen, hagel, wand enz., allemaal akelige dingen. Het is voor mij ook heel veel thuis big ven, niets vrooljjk en ik ben meestal alleen, ook niet vroolijk. Heeft Eempien 7 poppen of zjjn ze van E. en Jopie te zamen? Hebben iollie ook Herfstvacantie in Noord- wrjker hout Ore fa de Vries, verleden week wel ge schreven en niet gepost? dat is jammer. Dat is een heele opsomming van cadeaux die ik daar in je brief lees, van alles wat, nuttig, lekkers, sieraden, enz. Neen hoor als het hagelt, regent, stormt moet ik steeds in huis blijven. Kees de Wit en Bram Crama twee nieuwe lingen. 2 buurtjes in de Anna-kliniek. Na tuurlijk mogen jullie de raadsels oplossen en aan mij sturen, doet het maar samen hoor, dat is veel gezelliger en dat kan best als jullie daar zoo naast elkaar liggen. Wel zeker mogen jullie mij Tante noemen. Als je de raadsels wat moeilijk vindt, misschien wil de zuster jullie dan wel eens helnen. Ik heb nog erg veel raadsels, dus stuurt nog maar geen nieuwe. Beterschap hoor. Arie Bouw. wat een lange briefeen groot vel heelemaal beschreven, dus jij hebt den wedstrgd gewonnen en smaakte de be looning toen lekker? Dat is een reuzen- konfin van je Opa. En wat heb je mij gezellig over katten groot en klein ver teld, dat lees ik graag, ik houd zooveel van dieren en zeker veel van kleine katjes. Ziezoo nu wensch ik allen veel plezier met de prijsraadsels. Kiikt allen goed naar dit ladderraadsel van Nederland en leest goed hoe ik alles heb uitgelegd, dan weet heusch iedereen wel hoe of het moet. Mc-j. A. KOOPMANS VAN BOETCEREN, Den Haag, van Beuningenstraat 42. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jo Gussekloo, Wim Gussekloo, Willy, Rutgers, Neeltje Vogelaar, Lieda Collee, Ge rard de Geus, Dorus de Geus, Jannie Ver- boon, Annie Boekestein, R. C. Z. Burg, Neeltje Meuldijk, Jello Vogelsang, Lydia Slootweg. Koos Slootweg (ook nog de brief van de vorige week in dit pakket gevonden), Frans Piena, Rika Piena, Wim Kruit, Marie van Veen, Leo van Veen, Henk Boom, Karei West, Frans Schouten, Willem Post, Jacobus Laurier, Suze van Polanen, Leni Prins, Clazientje Spaargaren, Jo de Wekker, An nie Zaalberg, Greta de Vries, Mini Ramak, Johan Ouwersloot, Clara Ouwersloot, Pp- tronella Ouwersloot, Celia Kret, Nico Kret, Henny Grijp, Gonny Grijp, Marielje Later- veer. Willy de Neys, Jo van Egmond, Kees de Wit, Bram Crama, Koosje Nieboer, Ja cob van Hees, Helena Schilp, Willie Schilp, Matje Vogelaar, Cor Vogelaar, Annie van der Logt, Agnes Louise Planje, Annie den Herlog. Reinier den Hertog, Jacoba Betgen, Bert van Rcenen. Piet Nieboer, Jan Wasse naar, Eempien Wassenaar. Marietje van de Marei, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink Jannie dc Water, Frans de Water, Klaas Vonk, Henk Vonk. Dirk Binnekamp. Bram Wijnnobel (brief der vorige week), Ru van Dij!:, Bas van Dijk, Leny Oostveen, Arie de Kort, Adrie Bouw, Dirkje Hopman. Ingezonden door Stientje de Graaf. Rietje komt met een groen lapje in een manufactuurwinkel. „Juffrouw" vraagt ze, „mijn moder laat vragen of u deze kleur ook in het rood hebt. Ingezonden door Leni Prins. Henk was nog maar een klein ventje, hij woonde buiten en logeerde nu eens in de stad bij Opa. Eens ging hij met Opa wande len. Het was warm, de straten waren stof fig. zoodat de sproeiwagen reed. „Opa" vraagt Henk plotseling, „is dat nu de regen die uit wandelen gaat? Ingezonden door Marielje Laterveer. Onderwijzer: „Jantje wat zie je er bleek uit. Scheelt er iets aan? Jantje: „Neen, maar vanmorgen heeft Mama me heelemaal gewasschen en anders doe ik het zelf." x>y,-

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 16